Erik Stevens op recordjacht Leo Reintjes erelid van de ISBV Venray Derde plek voor Ad Coenen Driemaal is scheepsrecht Fraaie damesmode bij Maison Claire LR en PS St. Jan Merselo PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 28 september 2006 - Pagina 26 BC Common Sense BC Doublet BC Harten Drie Jungslager kandidaat bondsmeester BC Klavertje Vier NRBC Venray BC Venray Onderlinge wedstrijd PC St. Jan De Peelrunners AV Venray DC De Piëlhaas Mudhunters PC De Jumpers Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Dameszadelkampioenschappen Dansmiddagen Theater Popi Palliatieve zorg Open repetities 't Jonge Garde Koor Zonnebloemloterij groot succes Raboconcert Overloon Champignondag Tijdens de jaarvergadering zijnThea Peters en Bert van der Linden afgetre den als bestuurslid en voorzitter. Jan Lagarde werd gekozen tot nieuwe voorzitter en Huub Linders als secre taris. Na de vergadering was er vrij bridgen. In geel was de eerste plaats met 66,67 procent voor Jeanne Kors- mit en Jac. Huijs. Tweede met 65,56 procent waren Ali Overbeek en Thea Peters en de derde plaats was voor Diny Steegs en Huub Linders met 60 procent. In rood ging met 63,89 pro cent de eerste plaats naar de paren Jo Linders met Jo Kok en Riet Dobbe met Cor van Elzakker. Op de derde plaats met 56,25 procent eindigden Ger Wiegman en Thea Lamers. De interne clubcompetitie is van start gegaan. Drie blokken van zes wedstrijden werden gespeeld om te bepalen wie de clubkampioenen zijn. In de gele lijn waren Ingrid de Vocht en Annie van de Munckhof eerste met 60 procent. Ans van Hooft en Trudy Jeurissen werden tweede en derde waren Els Hendriks en Thea Biessels. In de rode lijn waren Rob en Trees van der Beele de beste met bijna 57 procent. Greetje Brantjes en Jos van Rens bezetten de tweede plek, gevolgd door Leontien Buytendijk en Marie-Louise van Gemert. BC Doublet heeft nog plaats om thuisbridgers te laten proeven aan het clubbridge. Zij worden in de eerste maanden bege leid door ervaren spelers om de ken nismaking te vergemakkelijken. Opge ven kan bij via tel. (0478)583087. Met een mooie toespraak door voorzitter Jos van Soest aan clublid de heer Cees Simons die de respectabele leeftijd van negentig jaar heeft bereikt is de derde zitting van de eerste ronde om het clubkampioenschap geopend. Waren de heren Cees Simons en Wim Schoonhoven vorige week de aller beste in de B-lijn, deze week behaal den zij 51.37 procent. De top van de avond is behaald door de heren Rob v.d. Beele en JanTiggeloven met 68.99 procent. In geel waren Harrie Arts en Anneke Schoonbeek de winnaars met 64.58 procent, gevolgd door de heren Sjef Fiers en Wim Manders met 57.83 procent. Derde waren de heren Theo Jakobs en Henk Penninx met 57.29 procent. In rood waren de heren Rob v.d. Beele en Jan Tiggeloven de beste met 68.99 procent. Tweede was het echtpaar Nelly en Wim Eibers met 58.55 procent en derde Clazien Baak en Mieneke Men- heere met 58.49 procent. Volgende week de vierde zitting van de eerste ronde om het clubkampioenschap. Aanvang 19.30 uur. Bij Bridgeclub Venray was iets bij zonders te vieren. In elke sport zijn er leden, die binnen de gelederen van de club, een meer dan bijzondere presta tie leveren of in de loop van de jaren hebben geleverd. Wanneer iemand in clubverband, en dan ook nog aan gesloten bij de officiële Nederlandse Bridgebond, jarenlang goed presteert wordt dat beloond met meesterpun- ten (een soort rating). De eerste trede op de ladder wordt beklommen wan neer men 500 punten heeft verza meld. Bij een respectabel puntenaan- tal van 10.000 wordt men beëdigd als kandidaat bonds meester. Afgelopen donderdag werden aan Janny Jungsla ger de versierselen uitgereikt voor het behalen van deze mijlpaal. De jaarvergadering is gehouden en daarbij zijn drie nieuwe bestuursle den benoemd. Verder werden voorzit ter Frank Cornelissen en zijn partner Yorgo Canli gehuldigd. Op deze vrije speelavond waren in lijn geel Truus Buijssen en Aike van Glabbeek de winnaars met 63,13 procent. Tweede waren Maria Cuppen en Leny Jennis- kens met 61,25 procent en de derde plaats was voor Yorgo Canlo en Frank Cornelissen met 60,63 procent. In lijn groen waren Toos Smits en Betty Janssen de beste met 64,38 procent, gevolgd doorTonny Claessens en Wim Hermans met 60,63 procent. Derde waren met 59,38 procent Philo van Enckevort en Nel Loeffen. De tweede avond van het eerste competitieblok werd gespeeld in drie lijnen. In de A-lijn waren Joan Hins- sen en Jan Stiphout de winaars met 60,28 procent. Jacqueline en Jan van der Slik waren tweede met 60,21 pro cent, gevolgd door Antoinette Coppus en Riet Willems met 58,54 procent. In de B-lijn waren Nel Camps en Sraar van Meijel de beste samen met Mar tin Janssen en Piet Rutten, ieder met 62,92 procent. De derde plaats was voor Geertje van den Brink en Cor Oostveen met 58,33 procent. In de C-lijn scoorden Ger Janssen en Mien Pijpers 65,15 procent en werden daarmee eerste. Huub Camps en Jos Linders werden tweede met 62,38 procent en de derde plaats was voor Carla en Bert van Kempen met 56,82 procent. De eerste helft van de competitie zit erop. In de gele en groene lijn zijn de onderlinge verschillen nog niet zo groot. In de rode lijn gaat het nieuwe paar Annie Boekholt met Jan Stein- voort fier aan kop met een straatleng te voorsprong op nummer twee. Zelfs zeer scherp uitgeboden manches weten ze tot een goed einde te bren gen. Als de voortekenen niet bedrie gen kunnen de paren in de gele lijn de komende weken met spanning uit zien naar dit nieuwe paar in hun lijn. In de groene lijn waren Emelie Kuiper met Afko Schoonbeek te sterk voor de verrassende nummers twee en drie Margriet Mater met Rieny Mommen en Dien Houben met Leen Linders. In de rode lijn wisten Greetje Gielen met Miep Tepas en gelegenheidspaar Cor- rie Borssen met Charlotte Olislagers achter het hierboven al genoemde paar Boekholt Steinvoort een fraaie tweede en derde plek te veroveren. In de gele lijn waren Mia Koopman met Riet Manders te sterk voor Anneke Schoonbeek met Harrie Arts en Annie Röttgering met DokeVerheijen. Erik Stevens van AV Venray heeft het clubrecord discuswerpen met maar liefst drie meter verbeterd en gebracht op 37.35 meter. Een week eerder had hij al het clubrecord 100 m horden lopen verpulverd en een halve seconde maar liefst scherper gesteld tot nu 14.23 seconden. Medio augustus was het record 100 m sprint het geslachtofferd en gebracht op 11.79. De trots van afgelopen maan den was echter de evenaring van het clubrecord hoogspringen dat op naam stond van zijn broer Pim Ste vens. Tijdens de Nederlandse kampi oenschappen C-junioren (14 en 15 jaar) sprong Erik Stevens over 1.90 m, goed voor een landelijke derde plaats. Afgelopen zaterdag was de vreugde nog groter omdat de lat op 1.91 m bleef liggen en hij nu alleen clubre cordhouder is geworden op zijn favo riete onderdeel. Komende zondag springt hij bij de clubkampioenschap pen in de categorie senioren/jongens AB springen en komt daar zijn broer Pim Stevens tegen, die eerder dit jaar Nederlands kampioen is geworden bij de 16/17 jarigen met 1.93. De wed strijden beginnen om 11.00 uur, het hoogspringen is om 12.30 uur. Afge lopen zaterdag startte Erik Stevens naast hoog en discus ook op sprint en kogel.Alle vier onderdelen werden gewonnen en trots kon hij dan ook met vier keer goud naar huis. Geheel volgens traditie startte de Invaliden Sport- en Belangenvereni ging Venray e.o. het sportseizoen 2006-2007 met een gezellig samenzijn in zaal Martens in Leunen. De leden werden verwelkomd door enkele komische figuranten die hen naar de goedgedekte koffietafel brachten onder de begeleiding van de vrolijke muziek van een accordeonist. Voorzit ter Mat Klaassens opende de avond met een kort welkomstwoordje, waar na de leden zich het eten lekker lieten smaken. Kort daarna vroeg Mat Klaas sens aandacht voor een bijzondere gebeurtenis in de geschiedenis van de vereniging. Hij vroeg de vrouwelijke helft van de amusante figuranten om Leo Reintjes onder de arm te nemen en naar hem toe te brengen. De voorzitter haalde aan dat Leo enkele weken geleden 75 jaar is geworden. Vanaf de oprichting van de ISBV Venray in 1962 is hij actief lid van de vereniging. Al ruim 44 jaar neemt Reintjes deel aan nagenoeg alle evene menten van de vereniging. Het maakt niet uit of er een tafeltennistoernooi of een sjoeltoernooi is, Leo Reintjes is er. Ook bij de verkoop van loten voor de Poppenactie of een gezellige feestavond is hij steeds van de partij. Kortom een Invaliden Sport- en Belan genvereniging Venray e.o. zonder Leo Reintjes is haast ondenkbaar. Altijd en overal wordt hij vergezeld door zijn fototoestel. Er zijn in de afgelopen 50 jaar weinig gebeurtenissen geweest in de gemeente Venray, die niet door Leo Reintjes op de gevoelige plaat zijn vastgelegd. Zij verzameling foto's is dan ook uniek. Als blijk van waardering voor al zijn verdiensten voor de vereniging werd Leo Reintjes op deze openings avond door voorzitter Mat Klaassens benoemd tot erelid van de Invaliden Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. Hij kreeg daartoe een speldje uit gereikt, dat speciaal voor deze gele genheid was vervaardigd. Vol trots nam Leo Reintjes daarna de gelukwen sen van alle leden in ontvangst. De volgende dag was Leo uiteraard weer van de partij bij het eerste tafeltennis toernooi van het seizoen in Brunssum. Daarbij viel hij niet in de prijzen, maar dat vond hij helemaal niet belangrijk. Van de elf leden van de ISBV behaalde Ankie Muijsers een zeer fraaie tweede plaats in klasse 5. Maria Wilmsen en Harrie Kuijpers behaalden een vierde plaats in klasse 4 en klasse 6. Ron Ous ters was blij verrast met de aanmoe digingsprijs die hij ontving in klasse 5. Ook in Landgraaf was de ISBV op die dag actief. Enkele sjoelers waren daarheen afgereisd voor de eerste wedstrijd om de Limburg Bokaal. In het vorige seizoen was Marijke Denis- sen de terechte winnares van deze trofee en ook deze dag was zij weer de sterkste in klasse B met een gemid delde van 136,60. Koen werd vijfde in de klasse D met 126,65 gemiddeld. Bas Pastors was niet ontevreden met zijn 112,45 gemiddeld, maar dit reikte niet verder dan de negende en laatste plaats in de klasse E. Niet veel beter verging het Frans van Soest in de klas se H met een vierde plaats in klasse H en 108,00 gemiddeld. In Tegelen is een wedstrijd voor paarden gehouden. Uitslagen; Springen: Petra van Dijck startte met haar paard Jolivia in de klasse M springen en behaalde een mooie derde plaats. Dressuur: Janine van Ooi ging naar huis met 2 prijzen, Met Saline D startte zij in de klasse LI en met 187 punten behaalde zij een derde plaats. Ook startte zij in de klasse Ml samen met haar Narlando, hier behaalde zij een vierde plaats, eveneens met 187 punten. Eva van Ooi was succesvol met haar Rebel, in de klasse Ml behaalde zij een vierde plaats met 184 punten. Monique van Dijck startte haar Feiten in de klasse L2 en met maar liefst 193 punten behaalde zij een mooie derde plaats. Brigitte Kreuzer startte haar Tsarina in de klasse M2 en met een mooie 191 punten behaalde zij een vierde plaats. Karin Winnen startte haar Winter in de klasse B en met maar liefst 200 punten sleepte zij de eerste prijs in de wacht.Verne Janssen ging 16 en 17 september naar Zoelen. Ze werd met haar paard Little Mistery tweede in de klasse L2 en plaatste zich hiermee voor de finale; Zilveren kers en auto. Dit houd in dat je ook op een Quad moet rijden en daar een parcours mee af moet leggen, om vervolgens op je paard te springen en hiermee een aantal hindernissen te springen. In deze finale won Verne de vijfde plaats met een tijd van 101.05 Op een wedstrijd voor paarden in Venlo en in Uden waren volgende combinatie prijswinnaars: Springen: Venlo: Monique van Dijck startte haar Feiten in de klasse L-springen en behaalde daar een vijfde plaats. Petra van Dijck startte haar Jolivia in de klasse M-springen en behaalde een mooie vierde plaats Dressuur: Venlo: Susan Hendriks startte met Unique d in de klasse LI en met een mooie 196 punten behaalde ze de vierde plaats. Brigitte Kreuzer was ook weer succes vol met haar Tsarina, met maar liefst 194 punten behaalde ze een twee de plaats. Uden: Karin Winnen liet ook weer van zich horen, wederom behaalde ze de eerste plaats met maar liefst 195 punten in de klasse B-dres- suur. Ook Bianca Ewalts-Arts startte met Utair in de klasse Ll-dressuur en met 188 punten werden zij vierde. Janine van Ooi startte haar Saline D in de klasse Ll-dressuur en met een fraaie 194 punten behaalde ze de tweede plaats. PC St. Jan houdt haar jaarlijkse onderlinge wedstrijd op zaterdag 7 oktober op het ruiterterrein van Mer selo. Zowel de grote ruiters als de ponyruiters van St.Jan Merselo komen aan de start. Er staat 's ochtends dres suur en ponyspel op het programma. Aanvang 9.30 uur op het oefenterrein en op het land gelegen aan de zand straat van Bekerveld. Vanaf ongeveer 12.00 uur vindt er een cross plaats. Deze loopt vanaf het oefenterrein en het aangrenzende bos gebied. Er worden met name natuur lijke houten hindernissen gesprongen. De bedoeling is natuurlijk dat de rui ters en amazones foutloos de cross uitrijden. Ook speelt tijd een rol, dit is afhankelijk van de klasse waarin de combinatie uitkomt. Hoe hoger de klasse is waar de combinatie in start, hoe sneller het parcours van de cross verreden moet worden. Om ongeveer 15.00 uur is er een springparcours gebouwd op het oefenterrein. Hier gaan de ruiters en amazones met hun pony of paard proberen de balken te laten liggen en zo snel mogelijk het parcours uit te rijden. De ponyruiters en grote ruiters die aan alle onder delen mee doen strijden om de titel clubkampioen. Trainingen; dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats 28/9: parkeerplaats Schuitwater, Melderslo. 5/10: parkeerplaats Schadijker Bos sen, Meterik. 12/10: parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. Zaterdag bostrai- ning 16.00 uur parkeerplaats Schadij ker Bossen. Wedstrijdkalender: 8/10 Boekend, Boekendcross Uitslagen: Leon Mooren en Wim Ebisch namen in het kader van hun voorbereiding op de komende najaars marathons deel aan de Maasheggen- loop te Boxmeer. Deze loop over 21,1 km werd afgewerkt onder drukkend warme omstandigheden. Ebisch ein digde op de eerste plaats in de klasse M55 in 1.26:45. Mooren liet de klok stoppen op 1.31:26. Ans Gielen liep in Tilburg een wedstrijd over 10 EM in een tijd van 1.40:29.Twan Keijsers deed mee aan de druk bezette Squa- dra Triathlon in Eindhoven. Zijn eind tijd voor 500 m zwemmen, 24 km fiet sen en 5 km hardlopen, was 1.17:32. Dit betekende de achtste plaats in de klasse M40. Wedstrijduitslagen doorgeven via rpvdgoor@plex.nl. of via tel. (077)4678240. De jaarlijkse clubkampioenschap pen baanatletiek worden gehouden op zondag 1 oktober. Deelname staat open voor alle wedstrijdatleten, inclusief alle pupillen en zelfs de proefleden. Het kampioenschap wordt gehouden in de vorm van een meerkamp. Aanvang van de wedstrij den is om 11.00 uur. Afhalen van het startnummer uiterlijk om 10.30 uur. Zie voor het chronologisch overzicht www.atletiekvenray.nl. Bij wedstrij den in Helmond heeft AV Venray acht tien medailles gewonnen, vier clubre cords gebroken en drie andere aan het wankelen gebracht. Dit belooft veel voor de clubkampioenschappen van komende zondag, waar vrijwel alle atleten aan de start komen. In Helmond bleef er voor de concur rentie weinig over na overwinningen van Erik Stevens op kogel, discus, hoog en sprint en een overwinning van Laurens Stam op de 800 m. Suzan Stevens won het kogelstoten in een clubrecord van 10.60 en het hoog springen met 1.50, een evenaring van haar eigen clubrecord, verder nog een tweede plaats op sprint. Lynn Viever- mans werd tot haar eigen verbazing tweede op de 600 m en Rianne de Beer prachtig derde op het onderdeel speer. De pupillen uit het jaar 1997 hadden er zin in. Een 3 m verbetering van het clubrecord balwerpen van Bente van Els, met minder dan 20 cm daarachter Femke Riensema. Femke won de meerkamp en won de 1000 m, met Kristel van de Munickhof op een derde plaats bij de meerkamp. Ook bij de jongens uit 1997 was er groot succes: Max van Haaren won de meerkamp en werd derde op de 1000 m. Het clubrecord balwerpen werd benaderd, maar (nog) niet ver beterd. Aukje Michiels was stabiel als vanouds en verdiende daarmee een derde plaats bij de meerkamp. Agenda; zondag 1 oktober Venray clubkampioenschappen. In café De Piëlhaas wordt op zaterdag 30 september vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. Uitslag darten: 1. Dennis Smits. 2. Henk van Moorsel. 3. Patrick Ikkert. 4. Pascal Janssen. 5. Lou Janssen. 6. Tom Hendriks. 7. Bianca van de Voort. 8. Nicole van Dooren. l.Sascha Boothe. 2. Carl de Bruin. 3. Roy Troisfontaine. 4. Albert Moor rees. 5. Johnny Smits. 6. Roland van de Voort. 7. Erick Lemmens. 8. Dave Achten. Er werd 180 gegooid door Dennis Smits. De hoogste finish was voor Carl de Bruijn met 101 punten. Afgelopen weekend werd er wederom in twee groepen gereden. Een aantal Mudhunters vertrok voor een tocht in België en een aantal anderen bleef in Venray. Omdat België toch altijd wat langer reizen is was de groep in Venray groter. Het goede weer deed de rest. Met het tochten seizoen weer voor de deur zijn er de komende tijd weer een aantal mooie ritten in het ver schiet. Wie dit wel aanspreekt kan een keer proefrijden en na een maand beslissen of men lid wil worden van de Mudhunters. Iedereen die het een keer wil uitproberen is welkom, dames en jeugdleden vanaf veertien jaar in het bijzonder. Kijk voor de kwartaalplanning op WWVdmudhun- ters.nl Planning: Zondag 1 Oktober tocht in Oploo, vertrek 8.30 uur per fiets en 8.45 per auto afstanden 35 en 50 km. Zondag 8 oktober tocht in Venray. Vertrek 9.00 per fiets vanaf de atle tiekbaan. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. In Luttenberg is voor de vijftiende keer een Indoorconcours voor pony's gehouden. De zussen Jeurissen van PC De Jumpers namen hieraan deel. Iris Jeurissen won de categorie Z snel en wendbaar met een snelle tijd. Ze sprong met haar pony Tinka's Boy vijf seconden sneller dan de num mer twee. Katja Jeurissen behaalde de tweede prijs met Kimula in de cate gorie DM. In het klassieke parcours behaalde ze nog een prijs. Met Mano- lito werd ze negende en Iris Jeurissen werd tiende met Ducky Dons, beiden in de categorie DM. Sportnieuws -info De jeugdmotorcross in Beesel is goed verlopen. Voor twee rijders was het einde seizoen, zij moesten met verdenking op schouderblessure en met een beenfractuur naar het zie kenhuis. Verder verliep alles op rolle tjes en ook had de club MCC Beesel alles perfect georganiseerd. Voor deze wedstrijd hadden zich toch nog 195 rijders aan gemeld die nog flink hun best deden voor de puntjes en de strijd liep soms hoog op. Een twaalfde plaats bij de 65 versnellingen grote wielen werd veilig gesteld door Jere my de Vink die na een en verbeten strijd de manches op een twaalfde en een elfde plek wist af te sluiten. Bij de 85 kleine wielenA reed Bryan Kersten een prachtige wedstrijd en wist beide keren een vijftiende plaats voor zich op te eisen om ook in het dagklasse ment de 15e stek voor zijn rekening te mogen nemen. Motorclub Box- meer/Wijchen heeft een motorcross wedstrijd gehouden op het circuit 't Snepke. De baan was dras tisch veranderd en lag goed in de smaak bij de rijders en ook het publiek was goed te spreken over de verandering die het circuit had ondergaan. De baan was goed te rijden en ook was alles goed geregeld. Voor deze wedstrijd hadden zich in totaal 231 rijders aan gemeld en ondanks dat er twee EK wedstrijden waren, was de MX 1 en MX 3 Inters goed bezet. Bij de Zijspan Nati onaal eindigde Piet Aben/Ties van Dijk op een vijfde plek in het dagklassement door de manches op een elfde en een tweede plek af te sluiten. Een 28e plek bij de MX 1 en MX 3 Inters werd veilig gesteld door Marc Josephs door in de manches op een 26e plaats en een 29e positie te worden afgevlagd, terwijl Ruud Pijpers in de eerste manche vroegtij dig de strijd moest staken en in de tweede manche als 27e man de meet passeerde. Met een zesde stek en een tweede plaats in de manche kwam de derde beker in handen van Ad Coenen bij de MX 1 Nationalen en eindigde Edwin Logtens op een 27e plek door beslag te leggen op een 24e en een 26e plaats na het rijden van de manches. De elfde plek bij de MX 1 Senioren kwam op naam te staan van Roy Nillesen door in de manches beslag te leggen op een twaalfde en een achtste plek en was de 26e plek voor Sjoerd Heijnen weggelegd die als 29e en als 24e werd afgevlagd. In de manches eindigde Jan Kuenen op een 30e en een 31e plek bij de MX 1 Juni oren wat hem op een 30e stek in het dagklassement deed belanden. Komende zaterdag is er een jeugd wedstrijd in Horst op het circuit de Reulsberg waar zondag de nationale rijders aantreden. Ook is er een natio nale wedstrijd in Utrecht. Na een jaar afwezigheid von den afgelopen weekeinde weer de Nederlandse kampioenschappen dameszadel plaats. Uit Maashees gingen 's morgens vroeg drie amazones richting Leusden. Twee in de jeugd klasse, een voor de volwassenen. Dat laatste gold voor de 16-jarige Felicitas Band: "Ik had eigenlijk ver wacht nog bij de jeugd mee te kun nen doen, maar de grens bleek nu 16 jaar te zijn." Het verhinderde haar niet een hele grote greep in de prijzenkast te doen. Na overwinningen in de twee dressuurklassen en Best Rijdende Amazone, mocht ze ook de wisselprij- zen in ontvangst nemen voor zowel Clubkampioene als Open Kampioene. Bestuurslid Charlotte Specken van de 'Nederlandse Vereniging het Damesza del' refereerde nog aan het feit dat dit al Felicitas derde kampioenschapstitel was in de club omdat ze in 2000 en 2001 al jeugdkampioene was. De andere twee deelneemsters uit Maashees, de 14-jarige Sabina Hamzic en de 11-jarige Dionne Smits, debu teerden in Leusden. Sabina behaalde in de B-proeven een 3e en een 4e plaats en eindigde bij de Open klasse op een goede 11e plaats. Voor Dionne Smits was alles helemaal nieuw, maar ze wist toch een 5e plaats in haar tweede B-proef te behalen. Beide jeugdige amazones kregen bij de prijs uitreiking een aanmoedigingsbokaal Voor Raayland-scholiere Felicitas Band werd het helemaal een goed weekeinde toen bleek dat ze bij de Europese Kampioenschappen voor Tennessee Walking Horses, twee weken eerder, toch weer European Youth Champion geworden was. Er was een telfout gemaakt waardoor ze een plaats klom en zo haar derde opeenvolgende Europese jeugd-titel verkreeg. Het fraaie is dat ze de titels op drie verschillende paarden behaal de, deze keer de 12-jarige zwarte hengst 'The legend Goes On'. Sabina Hamzic met Kenwood, Felicitas Band met S-Vinckenburg en Dionne Smits met Kevin Vanaf 1997 is damesmodezaak Maison Claire op de Bleek in Venray gevestigd. De winkel verkoopt dames mode van gerenommeerde merken. Met de nieuwe frisse en kleurrijke najaarscollectie komt men warm en modieus de winter door. Door het ervaren personeel worden de vele combinatiemogelijkheden voorge steld aan de klanten. Zij zijn altijd behulpzaam met het uitzoeken van de kleding. Service staat dus bij Maison Claire voorop. Iedereen die in de winkel komt krijgt een kopje koffie of iets anders aange boden en kan rustig de tijd nemen om rond te kijken. De mannen die mee winkelen kunnen plaatsnemen aan een tafel waar altijd wel een krant ligt om te lezen. De winkel is voorzien van meerdere paskamers zodat moeder en dochter tegelijk kunnen passen. De collectie van Maison Claire is zeer uitgebreid en geeft een mooi mode beeld. Ze verkopen onder andere de merken FrankWalder, Fisser, Gelco, Marcona, Rabe en Setterlady. Iedere week komen er nieuwe modellen bin nen om de collectie up-to-date te hou den. Ook wordt er met andere colle ga's contact gehouden om als er in de winkel op de Bleek een kledingstuk niet meer in een bepaalde maat is, dan kan dat uit een ander filiaal worden besteld. De winkel beschikt over een coupeuse die de kleding binnen drie dagen kan vermaken om deze pas send te maken voor de klant. Door de seizoenen heen houden zij hun klanten op de hoogte over collecties en aanbiedingen. Momenteel krijgt de klant een modecheque ter waarde van twintig euro. Tot 14 oktober kan men deze bij besteding van honderd euro inleveren. Danscentrum Janssen in Venray houdt elke eerste donderdag van de maand dansmiddagen. Deze activiteit is voor iedereen toegankelijk. Tijdens deze middag wordt er natuurlijk van alles gedanst, van foxtrot naar losse polka tot line dansen. Leeftijd is niet belangrijk. De middag duurt van 13.30 uur tot 16.30 uur. De eerste keer is op donderdag 5 oktober. Op vrijdag 6 oktober vanaf 21.00 uur is er een singleavond met orkest. Door de overgrote belangstelling van de streetdance lessen start er op dins dag 24 oktober vanaf 18.30 uur nog een nieuwe cursus. Op maandag 30 oktober is er een honeymoon/begin ners cursus vanaf 20.00 uur. Belang stellenden kunnen zich hiervoor aan melden. Theater Popi is een vertrouwde gast in deVenrayse bibliotheek.Tijdens de Kinderboekenweek is Popi met de voorstelling Fladderei weer van de partij. Dit keer om een ei uit te broe den. Dat ei ligt middenin de kleine cir cuspiste van Popi's circus. En zo mooi groen van kleur! Popi is dolgelukkig als er een beestje uit komt, is het echt van haar! Uitbroeden dus. Maar hoe doe je dat nou? Op haar zoektocht naar een echt 'uitbroedbeest' raakt ze de weg kwijt! Wat nu? Een kijk, luister en meespeelspel voor kinderen vanaf vier jaar. Er zijn twee voorstellingen op woensdag 4 oktober in de activi teitenruimte van de bibliotheek: van 15.00 tot 15.45 uur én van 16.00 tot 16.45 uur. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij de uitleenbalie van de bibliotheek. De internationale dag van de pallia tieve zorg wordt wereldwijd verschil lend ingevuld. In Nederland wordt de dag aangegrepen om mensen in de laatste levensfase duidelijk te maken welke rechten zij hebben wat betreft de palliatieve zorg. Het gaat om rech ten op het terrein van informatie, het maken van keuzes, adequate symp toom bestrijding, waardigheid en res pect, psychosociale zorg en levensbe schouwelijke begeleiding. Het Netwerk Palliatieve Terminale Zorg Noord-Limburg verzorgt op don derdag 5 oktober een informatieve avond waar diverse zorgverleners zoals een huisarts, een medewerker van Hospice Zenit, een verpleegkun dige en een geestelijk verzorger zul len vertellen wat u van ze kunt ver wachten in deze laatste levensfase. De informatie wordt afgewisseld met korte sketche die het onderwerp op luchtige wijze belicht.Tevens is er een informatiemarkt over het zorgaan bod met betrekking tot palliatieve terminale zorg in de regio. Het net werk streeft na om activiteiten zoveel mogelijk uit te laten gaan van de wen sen en behoeften van mensen die niet meer te genezen zijn. Uit onderzoek is gebleken dat zorgvragers behoefte hebben aan een informatiepunt waar zij met vragen omtrent deze laatste fase terecht kunnen. Hierbij komen vragen aan de orde als 'wat stelt u zich bij een informatiepunt voor', 'wie moet dit verzorgen' en 'met welke vragen wilt u hier terecht'. De informatiebijeenkomst vindt plaats op donderdag 5 oktober in het audi torium van het VieCuri Medisch Cen trum aan de Tegelseweg in Venlo. Om 18.30 uur is de ontvangst, om 19.00 start het programma en om 21.00 uur wordt afgesloten met een drankje. Voorafgaand en aan het einde van het programma kan men de informatie markt bezoeken. De avond is bedoeld voor mensen in de laatste levensfase en hun naas te omgeving. Omdat er een beperkt aantal plaatsen beschikbaar is, is aanmelden noodzakelijk. Dit kan bij mevrouw Geerlings (secretaresse) via tel. (077)3206401 of per email rgeer- lings@viecuri.nl. Voor het derde jaar houdt 't Jonge Garde Koor uit Oirlo twee open repe tities. Door de deuren van het repe titielokaal wijd open te zetten wordt iedereen die van muziek houdt en het leuk vindt om te zingen in een klein koor de gelegenheid gegeven om kennis te maken met het reper toire, de manier van zingen, repete ren en met de leden van het koor. 't Jonge Garde Koor is een gezellig koor met vijftien zingende leden. Allemaal meiden, die het leuk vinden om op woensdagavond een uurtje samen te repeteren, er geen bezwaar tegen heb ben om twee keer in de maand een mis in Oirlo te zingen en houden van een afwisselend repertoire waarbij veel mogelijk is. Van gospel tot rock, van mooie luisterliedjes tot tempo nummers. Het koor heeft ook enkele concerten per jaar waar ze een heel divers repertoire ten gehore brengt. In mei bestaat het koor 25 jaar en dat gaat gevierd worden. Wie tussen de vijftien en de dertig jaar oud is kan op woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur komen repeteren. Op woensdag 4 oktober en woensdag 11 oktober kan men eens komen kijken op de repeti ties. De repetities zijn in de kerk van Oirlo. Dankzij de inzet van vrijwilligers heeft de Zonnebloemloterij dit jaar in de regio Venray 17.822 euro opge bracht, 432 euro meer dan vorig jaar. Wederom een geweldig succes. De opbrengst van de loterij komt zowel het plaatselijke, regionale als het lan delijke Zonnebloemwerk ten goede. Met de opbrengst worden aangepaste vakanties, excursies en andere acti viteiten zoals rondvaarten en thea termiddagen gefinancierd. Jaarlijks nemen, ook uit de regio Venray, heel veel langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen hieraan deel. Op maandag 13 november wordt op het Natio naal Bureau in Breda de trekking van de Nationale Zonnebloemloterij 2006 verricht door de notaris in het bijzijn van een politiefunctionaris, enkele medewerkers van het Natio naal Bureau en vele vrijwilligers. Er zijn 5020 geldprijzen waaronder de hoofdprijs van 15.000 euro. In totaal zit er 164.000 euro in de prijzenpot. De uitslag staat na de trekking staat in de Peel en Maas, is te zien op www. zonnebloem.nl. en via tel. (0900)0633. Fanfare Vriendenkring uit Overloon houdt haar traditionele Raboconcert op zondag 1 oktober op het plein voor de kerk. Bij slecht weer is het concert op het ernaast gelegen gemeenschaps huis. Aanvang 11.00 uur. Naast Fanfare Vriendenkring onder leiding van Phil van Landeghem treedt ook het Slag werkorkest onder leiding van Wil van Horck op. Dit met met ondermeer Bal led for AC van Gian Prince en Vision van Vincent Cox. Het Opleidingsor kest onder leiding Wil Jacobs voert ondermeer Meet the Flinstones en Sis ter act uit. De opening wordt verzorgd door het Opleidingsorkest samen met de blokfluiters van de eigen opleiding. Het Slagwerkorkest en Fanfare Vrien denkring gaan gezamenlijk The Lions Dance uit het werk Kenia uitvoeren. Na de huldiging van een drietal jubi larissen vervolgt het fanfareorkest het concert met onder andere het bekende Circus Renz met als soliste op de xylofoon Anke Maassen. Vervol gens brengt Rob van Reijmersdal, de solist op alt saxofoon, Sir Duke van Stevie Wonder, Everything Allright en Take five ten gehore. Tot slot het vir tuoze Pequena Czarda van de Spaanse componist Petro Itturalde waarin solist Rob van Reijmersdal zijn muzi kaliteit en technisch kunnen tentoon stelt. Freunde Echo onder leiding van Ton Keizers sluit het concert af met een programma van de onlangs uit gebrachte cd. Een concert waarin de lichte muziek de hoofdtoon voert. De jaarlijkse Champignondag wordt op zondag 1 oktober voor de dertiende keer in museum De Locht in Melderslo gehouden. Op het bin nenterrein worden tal van activiteiten gehouden. De teelt van champignons tot aan de oogst alsook een uitgebrei de collectie andere paddenstoelen zijn op het binnenterrein te zien. Kinderen kunnen zelf plukken ter wijl de lieve heks op bezoek komt. Verder bestaat de mogelijkheid om champignons te kopen via de veiling- klok en kan men een kijkje nemen in het Champignonmuseum. De Cham pignondag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Bjvarü,

Peel en Maas | 2006 | | pagina 26