Gemeente Venray en in de van Venray Openbare bekendmakingen Collectes Nieuwe folder Regenboogroute Evenementen oktober Inzamelingen Wandelroutes in Venray Overtollig huisraad? Bel kringloopwinkel De Cirkel, 077 - 3827766 PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Gratis parkeren op koopzondag 1 oktober. Let op: niet op plaatsen voor vergunning houders en invaliden. De parkeerpolitie controleert! Verordening Vastgesteld Bouwplannen Aangevraagd Voorgenomen vrijstelling of doorbreking aanhouding Verleend Monumenten Verleende vergunningen Bestemmingsplannen Vastgesteld bestemmingsplan Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Meldingen Besluiten Afgelopen week heeft de stichting de Marke, beheerster van de gemeente- bossen, een nieuwe themafolder uitgebracht van de Regenboogroute in Vlakwater. Het thema is 'Vriend vijand'. In de folder maakt u kennis met de bosbewoners en de manieren waarop zij met elkaar omgaan. U zult merken dat de bossamenleving veel lijkt op een mensensamenleving: sommige bewoners leven in haat en nijd, andere steunen elkaar door dik en dun. Ook de folder 'Bomen' is weer beschikbaar. Dit thema heeft in het begin van de Regenboogroute ook al kort in de serie gezeten. Nieuwsgierig geworden? Haal gratis een folder bij het gemeentehuis, VVV of het theehuis in het Odapark. De route van de folder 'Vriend vijand' start bij de Pèrdstal aan de Kempweg, die van de folder 'Bomen' start bij het theehuis in het Odapark. Donderdag 28 september 2006 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 39 route is te vinden op: http://www. geocaching.com/seek/cache_details. aspx?wp=GCXYVK Mountainbike-route In overleg met de bosbeheerder en particulieren heeft de ATB-vereni- ging de Mudhunters een gevarieerde mountainbike-route uitgezet door de bossen van de Ballonzuil, Testrik en Zwartwater. Het startpunt is bij het monument de Ballonzuil aan de Rozendael (zijweg Beekweg). De route is ruim 30 kilometer lang, maar hij kan ingekort worden. Wil men verder fietsen dan is er een aansluiting met de ATB-route in Overloon. Paardrijden In de Paardekop onder Ysselsteyn ligt de enige ruiterroute in de gemeentebossen van Venray. Op deze route heeft de ruitervereniging diverse hindernissen aangebracht. De vereniging onderhoudt de route, en rijdt hem zelf ook regelmatig. Er worden door het jaar heen diverse ruiteractiviteiten en wedstrijden gehouden. Officieel mag er in de overige bosgebieden niet met paard gereden worden. Avonturenpad Op het voormalige zwembadterrein aan de Parkweg in Vlakwater is een avonturenpad in aanleg. Sinds deze zomer kunnen kinderen kruipen, graven, dammen, spriet lopen, doolhof lopen, en nog veel meer. Goed voor de gezondheid, én mooi meegenomen dat de ravottende kinderen voorkomen dat het stuif zand dichtgroeit! De gemeente heeft vergunningen verleend of is van plan die te verle nen aan onderstaande evenementen: 1 okt. - Samengestelde wedstrijd, Midden Peel weg 1 okt. - Koopzondag (met boeken- markt/prüvereej van Kiwanis en Derdewerelddag Venray - motto: Venray wereldwijs) 6 okt. - Kenteken graveren en rui ten repareren, sporthal De Wetteling 14 okt. - Proms concert, sporthal De Wetteling, door Koninklijke Harmonie Euterpe 14 okt. - Landelijke Archievendag, gemeentehuis Venray 14 en 15 okt. - Zomaarpop, Gemeenschapshuis De Linde, Oirlo 23 t/m 29 okt. - Nationale vogelshow, Mgr. Hanssenstraat 29 (Zaal Back in Time), Oostrum 27 en 28 okt. - Kenteken graveren en ruiten repareren, sporthal De Wetteling 29 okt. - Dauwtrappen, Geysterse bossen I t/m 10 okt. - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren 8 t/m 14 okt. - Nederlandse Brandwonden Stichting 29 okt. t/m 4 nov. - Diabetes Fonds Nederland 3 okt. - Inzameling grof huis houdelijk afval op afspraak door firma Maessen Recycling, tel: (0478) 51 31 00 II okt. - Huis-aan-huis inzameling textiel door De Cirkel - Verordening tot de tweede wijziging van de verordening op de heffing en de invordering van leges 2006. De gemeenteraad heeft deze verordening op 19 september 2006 vastgesteld. De verordening treedt op 29 september 2006 in werking. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 29 septem ber 2006 kosteloos inzien. Bouwvergunningen - Deurneseweg 91 - bedrijfswoning (nr. ba060461) - Casimirhof ongenummerd - woning (nr. ba060462) - Vredeweg 11 - vernieuwen stal (nr. ba060463) - Rosa Manusstraat 57 - carport (nr. ba060464) - Rosa Manusstraat 55 - carport (nr. ba060465) - Joke Smitstraat 56 - carport (nr. ba060466) - Lathyrus 2 - vergroten woning (nr. ba060467) - Haag 42 - overkapping (nr. ba060468) - Lovinckplein 16 - vernieuwen buitenspouwblad (nr. ba040469) - Meerloseweg 7 - carport (nr. ba060470) - Broekweg kavel 82 - woning (nr. ba060471) - Alexanderhof 9 - vergroten woning (nr. ba060472). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 15 Wro en of artikel 50 lid 4, Woningwet voor: - Hoogheidseweg kavel 77 - woning (nr. ba060448). U kunt de betreffende stukken van 29 september 2006 t/m 12 oktober 2006 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Sloopvergunningen - Bremmenkamp 14 - opslag/machineberging, sorteerschuur (nr. slp060044, verzenddatum 19/09) - Deurneseweg 104 - varkensstal en werktuigenberging (nr. slp060045, verzenddatum 20/09). Bouwvergunningen en vrijstellingen - Pavanestraat 55 - dakkapel (nr. ba060443, verzenddatum 19/09) - Rector Creemersstraat 15 - carport en berging (nr. ba060455, verzenddatum 22/09) - Hoogheidseweg 4 - woning en garage (nr. ba060371, verzenddatum 19/09) - Smakterweg 33 - intern verbouwen bedrijfspand (nr. ba060323, verzenddatum 20/09) - Breevennenweg la - verbouwen/vergroten rijhal met paardenstallen en observatieruimte (nr. ba060171, verzenddatum 22/09). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Knopkruid 5 - sloop bestaande garage/aanbouw tuinkamer, bouw garage/berging (nr. ba060347) - Leunseweg 22 - verand eren/verg roten en aanpassen bedrijfsgebouw (nr. ba050429) - Melchiorhof 29 - carport (nr. ba060362). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen be langhebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. (art. 9 Monumentenverordening 2000) - Gemeentelijk monument Grote Markt 2 in Venray - wijzigen raamindeling en entreepui van winkelpand op hoek Grote Markt - Grotestraat U kunt de desbetreffende stukken van 29 september 2006 t/m 9 november 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbos 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. De gemeenteraad heeft op 19 september 2006 het volgende bestemmingsplan vastgesteld: - 'Venray'. Het plan is in hoofdopzet een beheersplan waarin de bestaande bebouwing en functies zijn vastgelegd voor de woonwijken van Venray. Het plan vervangt de vigerende bestemmings plannen binnen deze woonwijken. U kunt de desbetreffende stukken van 29 september 2006 t/m 9 november 2006 inzien in het gemeentehuis bij de balie van het informatiecentrum (tijdens openingstijden). Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling bedenkingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg (Postbus 5700, 6202 MA Maastricht), wanneer u: - tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een zienswijze bij de gemeenteraad naar voren te brengen - een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp bestemmingsplan. De voorkeur gaat uit naar het schriftelijk inbrengen van bedenkingen. Voor het mondeling inbrengen van bedenkingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 043-3897903, te bereiken tijdens kantooruren. - Gitaarstraat/Rondweg - 1 berk, geen herplant - Kiosk - een hazelnoot, herplant 1 boom - Verdistraat 19 - 1 bolacacia, geen herplant - Christoffelkruid - 1 iep, geen herplant - Langeweg - 125m2 beplanting, geen herplant - Henri Dunantstraat - 4 bomen, herplant 6 bomen - Melchiorhof 27 - 1 boom, geen herplant - Stationsweg 46 - 220 bomen, herplant volgens stedenbouwkundig plan. U kunt de desbetreffende stukken van 29 september tot en met 9 november 2006 (zes we ken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift, zie onder'Monumenten' Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit mestbassins Wm - Laagriebroekseweg 30 te Leunen - Dhr. H.J.M. Peters, Laagriebroekseweg 30 te Leunen, in verband met het oprichten van een mestbassin. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 29 september 2006 t/m 12 oktober 2006 inzien. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Paardekopweg 13 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Swinkels, Paardekopweg 13 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij met een landbouwproductie- bedrijf - Jaegerhofweg 5 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan Mts. H.A.J. en P.C.M. Rasing, Jaegerhofweg 5 te Veulen voor een varkenshouderij en akker bouwbedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 29 september 2006 t/m 9 november 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 28 september 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Langzaam verkleuren de bomen en gaan de bladeren vallen: het najaar staat voor de deur. Een ideaal seizoen om lekker in de bossen te wandelen en te ge nieten van de prachtige herfst tinten. Of ga eens op de mountainbike een afwisselende tocht maken door bos, hei en open veld, te paard een ronde rijden of lekker spelen op het avon turenpad. In Venray zijn hiervoor legio mogelijkheden. GPS-wandeling Sinds medio september is de eerste GPS-route in Venray in de lucht! Op Zwartwater heeft W. van Houts een GPS-wandeling uitgezet. De In vijf bosgebieden liggen diverse wandelroutes. De startpunten worden hieronder per bosgebied aangegeven. Bij elk startpunt staat een infopaneel met een routekaart en allerlei informatie. - Boschhuizen heeft een wandelroute van 3,7 kilometer. Start aan de Maasheseweg, eerste zandpad na hotel Asteria. - De Ballonzuilbossen heeft drie wandelroutes, variërend in lengte van 5 tot 6 kilometer. Startpunt is het monument de Ballonzuil aan de Rozendael (zijweg van de Beekweg). - Kemkensberg biedt keuze uit een wandeling van 3,5 en 7 kilometer. Start aan de Bakelse dijk, nabij de Peelweg. - In de Paardekop onder Ysselsteyn liggen twee wandelingen van 3 en 5,5 kilometer. Startpunt is aan de Konijnenweg, hoek Peelweg. - In Vlakwater ligt de Regenboogroute: twee wandelingen die met elkaar verbonden zijn. Op de route zijn zeven thema's uitgezet, ieder met een eigen kleur: de zeven kleuren van de regenboog. Elk thema heeft te maken met het bos, zoals Natuur en Kunst, Ambachten, Uit de kunst of Vriend 8i Vijand. Deze laatste is nieuw. Folders zijn gratis af te halen bij de VVV, het gemeentehuis of het Theehuis in het Odapark. Startpunten zijn het Theehuis in het Odapark en de Pèrdstal aan de Kempweg. - De dorpen hebben een knooppuntennetwerk opgezet met verschillende wandelingen, waarvan een deel door de diverse bossen loopt. Info bij de VVV of de dorpsraden. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20