Ondiep in finale Mooi Limburgs Muziekfestival Wanssumse groene voetstappen op reis naar Nairobi Pizzeria Swolgen dichtgetimmerd Hippe prullenbakken voor Mariaschool Peter Winnen bij boekpresentatie astroloog Theo Bos SOS op Greenport Manifestatie Venlo Inzegening Mariakapel letje in Wanssum Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 28 september 2006 - Pagina 13 Presentatie nieuwe cd op maandag 2 oktober De Wanssumse dialectband Ondiep vertegenwoordigt vrij dag tijdens de finale van het Mooi Limburgs Muziekfesti val in Sittard de regio Venray. Als enige uit deze regio werd Ondiep geselecteerd. Karlijn Surminski (Blitterswijck/ Amsterdam) en Peter van de Water (Meerlo) deden ook heel verdienstelijk mee. Ze haalden de finale net niet, maar kre gen van de jury wel de nodige complimenten. Tijdens de eerste voorronde van deze nieuwe Limburgse muziek- wedstrijd kreeg de Wanssumse band veel complimenten van de jury met hun lied An't water. "De jury was het er meteen over eens: aan dit lied klopt alles: muziek, tekst en performance. Het is een prachtig nummer", aldus jurylid Leon Verdonschot. De band Ondiep uit Wanssum doet mee met het door Huub Jans sen geschreven lied An 't water'. Frans Gielen, Rogier Rutten en Huub Janssen zijn begin dit jaar de studio ingedoken om samen met producer bassist BJ Baart- mans en (gast)drummer Sjoerd Rutten het vierde album op te nemen genaamd: An't water. Het is een album geworden met luis terliedjes en uitstapjes naar roots en Ierse folk liedjes. Voor deze cd hebben de Wanssumse muzikan ten de feestmuts een keer in de kast laten liggen. Dat de nieuwe stijl van Ondiep een goede keuze is, bewijst wel het feit dat de jury van de voorronde in Venlo veel lof had voor het nummer. Volgens schrijver en gitarist Huub Janssen is hun nummer An't water repre sentatief voor de hele cd. Waar het vorige album 'Hemel Op Aarde' vooral feestmuziek bevatte - getuige de grote Limbo hit 'Hutje Op De Hei' - is liedjes schrijver Huub Janssen ditmaal met z'n teksten een stuk persoon lijker. Zo zet opener 'An't Water' meteen de toon: "Ik schrief mien eigen liedjes, ik sprèèk mien eigen taal. Probier alles te begriepe van hieël gek tot doeëdnormaal". Jans sen heeft z'n inspiratie opgedaan langs de oevers van de Maas met ballads als 'God Ien Frankriek', 'Moj Gewest' en 'Soms' tot gevolg. Maar denk niet dat Ondiep de vrolijkheid heeft losgelaten, want met de pretfolk van 'Gebroke Hart' en "t Kumt Allemaol Goed' kan er nog steeds worden gefeest. Vrijdagavond (tijdens de start van Wanssumse kermis) gaat Ondiep met supporters naar Sit tard om zich in het hol van de leeuw zo goed mogelijk te pre senteren. Het Mooi Limburg Muziekfestival is een initiatief van de Mediagroep Limburg en LI en wordt ondersteund door de pro vincie Limburg. Tijdens de kermis in Wanssum, op maandag 2 oktober, wordt de nieuwe cd aan het publiek gepre senteerd in de grote feesttent aan de Broekberg in Wanssum. Ondiep wordt die avond ondersteund door bassist Peter Verheyen, drum mer Jan Gielen, dj Baartmans en een blazerssectie vanuit fanfare Concordia. Op de achtergrond is altijd Wim Lensen actief als crew. Wie weet kan er na de presentatie van de cd ook nog gefeest worden op het succes tijdens de Limburg se finale. De finale wordt vrijdag avond rechtstreeks uitgezonden op LI televisie vanaf 20.00 uur. Ondiep roept iedereen op om te kijken en via sms of internet zijn of haar stem uit te brengen: op Ondiep! An't water. Tijdens een bezoek aan basis school De Peddepoel in Wans sum ontving wethouder Carla Brugman-Rustenburg (Ruimte lijke Ordening) uit handen van de leerlingen een heleboel groene voetstappen. Die hebben de kin deren de afgelopen week verza meld door te voet of met de fiets naar school te komen. Madina uit groep 5 legt uit waar het project over gaat."Als alle kinderen lopend of fietsend naar school komen, is dat beter voor het milieu." Maar er zijn nog meer voordelen. Bram (eveneens uit groep 5) vertelt: "Het is ook veiliger voor de kinde ren want er rijden minder auto 's rondom de school." "Je krijgt ook meer beweging en dat is gezond voor je," voegt klasgenootje Jas mijn er nog een derde pluspunt aan toe. De groene voetstappen zijn een speelse manier om bij kinderen en hun ouders aandacht te vragen voor klimaat en milieu. Een beter milieu begint immers bij jezelf. De actie maakt deel uit van een wereldwijde campagne waarbij kinderen uit 200 landen genoeg voetstappen willen verza melen voor een symbolische reis naar Nairobi. Daar wordt dit jaar de klimaatconferentie van de Ver enigde Naties gehouden. De 'Op voeten en fietsen naar schooldag' is er om ouders aan te moedigen hun kinderen lopend of fietsend naar school te laten gaan. Zelfstandige mobiliteit, zoals zelf naar school kunnen gaan, is belangrijk voor de ontwikkeling van kinderen. Onderzoek heeft uit gewezen dat kinderen die in hun zelfstandige mobiliteit worden belemmerd, enkele jaren achter stand kunnen oplopen in hun ont wikkeling. De gemiddelde leeftijd waarop kinderen zelfstandig naar school gaan is in de afgelopen 25 jaar gestegen van 6 naar 8 jaar. Het is belangrijk voor kinderen dat hun ouders met hen van jongs af aan fietsend of lopend naar school gaan. Door de dagelijkse routine leren kinderen van hun ouders vanzelf gevaarlijke situaties te herkennen en hoe er vervolgens mee om te gaan. Kinderen leren zo geleidelijk aan zelf aan het ver keer deel te nemen. Verder wordt de verkeersituatie rond de school veiliger als er minder kinderen met de auto naar school worden gebracht. Minder auto's bij school, vergroot de veiligheid. Tevens vermindert het de milieuvervui ling en krijgen de kinderen meer beweging. De week voorafgaande Wethouder Carla Brugman- Rustenburg bekijkt de groene voetstappen. konden kinderen in hun klas groe ne voetstappen verdienen, door te voet of met de fiets naar school te komen. Op 21 september was de grande finale! De wethouder van milieu, Carla Brugman, kwam in elke klas de groene voetstappen bekijken. Verder werd er in de klas aan een bepaald thema rond ver keersveiligheid gewerkt. Groep 1-2 kreeg visite van een agent in de groep. Groep 3-4 slo ten het project af met een dorps wandeling onder begeleiding van verkeersbrigadiers. In groep 5, 6 en 8 hadden ze het over de dode hoek van een vrachtauto. In groep 7 stonden verkeersborden cen traal. In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn bij en aan de leegstaande pizzeria aan de Mgr. Aertsstraat in Swol gen vernielingen aangericht. Betonblokken en stenen wer den door de ramen van het gebouw gegooid. De politie heeft in de omgeving buurtonderzoek uitgevoerd, maar heeft tot op heden geen spoor van de daders. Het pand is na de vernielingen door de eigenaar dichtgetimmerd. In de nacht van zaterdag op zondag werden ook nog enkele paaltjes op twee verkeersremmers vernield, en bij het Swolgense voetbalterrein werd het bord met daarop de tekst 'Welkom in Swol gen' geheel uit de grond getrok ken, inclusief betonnen sokkel. In Swolgen werd afgelopen weekend de jaarlijkse kermis gevierd. Brabants wipschieten Uitslagen schietwedstrijden kleine kring die werd gehouden op zondag 24 september op de kasteelweide in Well: le prijs Carla Claessens uit Blitterswijck 32 pnt, 2e prijs Bas Peeters uit Well 30 pnt, 3e prijs Marius van Boekei uit Maashees 30 pnt, 4e prijs Rob Peeters uit Well 29 pnt en 5e prijs Piet Zeegers Well 27 pnt. Bij de jeugd was er een eerste plaats voor Geert Zeegers uit Well. Het korps werd gewonnen door de schutters van Blitterswijck. Zaterdag 30 september vindt de laatste wedstrijd plaats in Blit terswijck, aanvang 13.00 op het schietterrein de Mars. Bij het korpsschieten zal het zeer spannend worden. Aan de leiding gaan Well, Geijsteren en Maashees met 21 punten, Blitters wijck heeft 20 punten en Holthees 18 punten. Bij de individuele wed strijd gaat Carla Claessens uit Blit terswijck aan de leiding met 64 punten, gevolgd door Bas Peeters uit Well met 57 punten, Marius van Boekei uit Maashees met 54 punten, Leon Thiesen uit Blitters wijck met 52 punten en Piet Zee gers uit Well met 51 punten. Ouderenhulp start met INFO PlusBus Het Nationaal Fonds Oude renhulp is bezig met een drie jarige toer met de INFO Plus Bus door Nederland. Deze bus bevat informatie voor oude ren over hulpmiddelen, mobi liteit, wonen en ontspanning. In de periode van 12 oktober t/m 2 november wordt de INFO PlusBus in verschillende gemeenten in de regio noor delijk Noord-Limburg gestati oneerd. Via de INFO PlusBus wil Oude renhulp haar voorlichting zo dicht mogelijk bij de ouderen brengen. In samenwerking met de regio nale welzijnsstichting Synthese informeert Ouderenhulp over de lokale ontmoetingsactiviteiten en voorzieningen op het terrein van wonen, welzijn en zorg. Ook is er onder meer informatie over bevei liging van huizen en zijn er tips om oplichting tegen te gaan. Daar naast is er aandacht voor tal van hulpmiddelen en financiële rege lingen waar ouderen aanspraak op kunnen maken. Het Nationaal Fonds Ouderen hulp is het enige fonds in Neder land dat geld inzamelt uitsluitend bedoeld voor kwetsbare ouderen. Hierbij richten zij zich op de vol gende speerpunten: verminderen van eenzaamheid, verbetering van de zorg, vergroten van de veiligheid, armoedebestrijding en gezond oud worden. De standplaatsen en tijden van de INFO PlusBus in de regio zijn: Venray; donderdag 12 oktober van 11.00 uur tot 17.00 uur op het Schouwburgplein; Meerlo maan dag 16 oktober van 11.00 uur tot 17.00 uur naast het gemeentehuis. niet ontvangen? Bel 582877! De prullenbakken op de speelplaats van de Maria school in Tienray hebben hun beste jaren ver achter zich lig gen. Hoog tijd voor actie, von den Cheyenne Klok en Joëlle Cuppen uit groep 8. Een taalopdracht met als onder werp het milieu was voor de mei den een uitgelezen kans om hun ideeën op papier te zetten in de vorm van een brief aan wethou der Carla Brugman-Rustenburg (Ruimtelijke Ordening). De wet houder kwam persoonlijk pools hoogte nemen, want ze vindt het erg goed dat de Tienrayse jeugd zich bezighoudt met het milieu. Ze kwam niet met lege handen. De gemeente stelt twee prul lenbakken beschikbaar voor het schoolplein. De leerlingen mogen die prullenbakken zelf opleuken door er vrolijke motieven op te schilderen. Wethouder Brugman overlegt met Cheyenne en Joëlle over de nieuwe prullenbakken. Op donderdag 28 september om 20.00 uur vindt een feeste lijke boekpresentatie plaats van het nieuw verschenen boek van de Blitterswijckse astroloog Theo Bos met als titel: 'Sport onder kos mische invloed', met als subtitel 'Astrologische kijk op sporten'. De presentatie vindt plaats in het sfeervolle restaurant Tante Jet aan de Veerweg 7 in Blitterswijck en is voor iedereen toegankelijk. De presentatie wordt bijgewoond door onder andere tweevoudig winnaar op Alp d'Huez, Neder landse Tour de France, held en schrijver Peter Winnen uit Venray, het Limburgse talent van de Rabo opleidingsploeg Rob Ruygh en de plaatselijke wielertalenten Nor- bert en Wout Poels, de twee over buren van Theo Bos. Bovendien zal de Meerlose journalist René Poels een column over de wieler sport voordragen. Het boek Sport onder kosmi sche invloed geeft een astrologi sche kijk op de sport en de spor ter. Sportspecifieke aspecten wor den beschreven en astrologisch verklaard. Sportkenmerken zoals het natuurlijke uithoudingsvermo gen, balgevoel, herstelvermogen, spieropbouw en spierwerkingen zoals bijvoorbeeld, explosiviteit of juist het dieselachtige karakter hiervan worden in het boek uit de doeken gedaan. De zogenoemde mysterieuze krachten in de sport worden zo deels blootgelegd. De sportspecifieke astrologische beschouwingen worden gestaafd door horoscopen en astrologische beschrijvingen van bekende spor ters. Tennis: Steffie Graf, en Venus Williams: Wielrennen: Fausto CoppiJaqcuesAnquetil, Gino Bar- tali, Eddy Merckx, Lucien van Impe, Peter Winnen, Michael Boogerd, Erik Dekker, Tom Boonen, Pieter Weening, Leontien van Moorsel, Theo en Jan Bos, Kai Reus, Nor- bert en Wout Poels, Joop Zoete melkjan Janssen, Miguel Indurain, Lance Armstrong, Jan Ullrich, Tom Steels, Joseba Beloki, Oscar Frei- re Oscar Sevilla, Stijn Devolder, Yaroslov Popovitsj, Andrei Kashe- chin, Alejandro Valverde, Damanio Cunego, Thomas Dekker, Alberto Contador, Niels Scheuneman, Rob Ruygh. Schaatsen: Evert van Ben- them, Sven Kramer en Ireen Wüst. Voetbal: Johan Cruijff, Marco van Basten. Boksen: Cassius Clay, Joe Frazier, George Foreman. Het boek Sport onder kosmi sche invloed is in de boekhandel te verkrijgen/bestellen ISBN-10:90- 77751-45-9 NUR:721. Het boek is tijdens de presentatie eveneens verkrijgbaar. De Meerlo-Wanssumse Stich ting Ontwikkelingssamenwer king (SOS Meerlo-Wanssum) ziet haar inzet rondom de Flo- riade en de Greenport Mani festatie beloond. Want tijdens de eerste Greenport Manifesta tie (3 t/m 5 oktober in Venlo) voor ondernemers staat het thema internationale samen werking nadrukkelijk op de agenda. Het ochtendprogram ma van donderdag 5 oktober staat namelijk grotendeels in het teken van internationale samenwerking tussen Lim burgse bedrijven en de Derde Wereld en de mogelijkheden die de Floriade kan bieden voor dit thema. Een jaar geleden kaartte voor zitter René Poels van SOS Meer lo-Wanssum het idee aan bij de Noord-Limburgse gemeenten, de initiatiefnemers van de Floriade, en de minister van Ontwikkelings samenwerking, Agnes vanAarden- ne, om de Floriade te benutten als platform voor internationale samenwerking en ontwikkelings samenwerking. Met veel stands en paviljoens, een inzicht wat Nederlandse tuinders en telers in de Derde Wereld doen en welke gevolgen dat heeft voor de lokale bevolking en enkele weekenden een wereldfestival met muziek, dans, theater, kunst en workshops. Een mondiaal Floriade-festival. De minister heeft al positief gerea geerd en neemt in het voorjaar van 2007 het voortouw. Vooruit lopend daarop is op voorstel van SOS Meerlo-Wanssum samen met het Centrum voor Ontwikkelings samenwerking (COS Limburg) internationale samenwerking op de agenda geplaatst van de Green port Manifestatie. Dat het ministerie de initia tieven in Noord-Limburg toe juicht, blijkt uit het feit dat don derdagmorgen rond 10.30 uur de hoogste ambtenaar van het ministerie de aftrap komt doen. Ruud Treffers, directeur-generaal Internationale Samenwerking van het ministerie van Buitenlandse Zaken, gaat onder andere in op de mogelijkheden die er zijn voor het (Limburgse) bedrijfsleven bij het zakendoen met ontwikke lingslanden. Treffers gaat vanuit zijn jarenlange ervaring als onder meer ambassadeur in Indone sië en in Kenia in op kansen en belemmeringen. Bovendien schets hij de mogelijkheden die er voor het bedrijfsleven (met name ook mkb) liggen om gebruik te maken van de subsidie-instrumenten die het ministerie van Buitenlandse Zaken hierbij inzet. Daarna geven Ronald Kohnen, directeur COS Limburg, en René Poels, voorzit ter van de mondiale stichting SOS Meerlo-Wanssum, een schets van de vele (particuliere) initiatieven die in Noord-Limburg invulling geven aan ontwikkelingssamen werking en de steun die vanuit deze regio wordt gegeven aan allerlei ontwikkelingsprojecten. Bovendien wordt het plan toege licht over de rol die de Floriade kan vervullen voor Internationale Samenwerking. Jan Fleurkens uit Venray, ondernemer en directeur van Mongozo Bier, sluit rond het middaguur de inleidingen af. Hij geeft vanuit de dagelijkse praktijk zijn visie op zakendoen met onder andere Afrikaanse partners. Ver volgens is er gelegenheid om met de inleiders in discussie te gaan. Meer informatie is te vinden op www.greenportmanifestatie.nl of www. sos-meerlo wanssum. nl Kermiszondag 1 oktober wordt de nieuwe Mariakapel aan de Venrayseweg in Wanssum inge zegend. Na de hoogmis, die om elf uur begint, vertrekt rond half twaalf een processie met fanfare Concordia naar het nieuwe kapel letje. Na de inzegening door pastoor Te Boekhorst zingen de aanwezi gen een Marialied, met muzikale ondersteuning van de kopergroep van de fanfare. Burgemeester Hahn zal een toespraak hou den, waarna de fanfare nog een muziekstuk laat horen. De oude Mariakapel verdween toen de Venrayseweg onder handen werd genomen. Er kwam een beton nen beeld voor terug. Maar de Wanssumse bevolking had toch liever een echte kapel. Dankzij de Stichting Kruisen en Kapellen hebben de plannen vorm gekre gen en is dankzij de medewerking van sponsoren en vrijwilligers de klus geklaard. De inzegening is de kroon op het werk van ieder een, zegt Ger.Kersten, een van de initiatiefnemers. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum vrijdag tussen 9.00-17.00 uur tOBsrm

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13