i Ingezonden Gratis muziekfestival trekt veel bezoekers Oude documenten overgedragen aan archief Kaartjes van Venray Proms bij Plus van Dijck Explosive Cartuning Tour in Zenith Ruan van Els in de prijzen ZAKELIJK BEKEKEN PEEL EN MAAS Donderdag 21 september 2006 - Pagina 9 In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Samen huizen bouwen Naar aanleiding van het bericht in Peel en Maas van 14 september over, bewoners bouwen samen huizen, willen wij een kantteke ning plaatsen. Het Oirlose expe riment bouwen in eigen beheer is niet uniek in Limburg. In 1967 werd door oud-voorzitter van SVV wijlen Fons Rooijakkers het idee geopperd om met tien voetballers in eigen beheer tien woningen te bouwen in uitbreidingsplan Veltum. Er werden tien voetbal lers benaderd, er werd vergaderd, taken verdeeld en mensen aan gesproken om dit plan te doen slagen. Met medewerking van gemeentelijke en overheidsin stanties werden de plannen uitge werkt. Grad Schols verzorgde de contacten met de overheidsdien sten. Joost Verbeek werd architect en als aannemer van de ruwbouw werd Jan Verhoeven ingeschakeld. De afbouw werd uitgevoerd door de tien bouwers onder leiding van Fons Rooijakkers. Op 23 decem ber 1968 werd de eerste woning opgeleverd. Heren van Oirlose dorpsraad ere wie ere toekomt, deze woningen zijn gebouwd aan de Houtzagerstraat in Venray. Het is maar dat u op de hoogte bent. M. Zegers en H. Coppus, Hout zagerstraat 9 en 11 in Venray Duivenplaag in centrum Het artikel over de duivenplaag is mij uit het hart gegrepen. Ook ik vind de overlast groteske vor men aannemen. Als ik door de Grotestraat in Venray loop struikel ik bijna over de duiven (en kin deren die krengen maar frietjes voeren of stukjes koek van hun ijshoorntje). Het is gewoonweg stuitend om dan die gelukzalige lach op die kindergezichtjes te zien. Nog even en ze gaan zomaar op je schouder zitten.Tijdens mijn wandeling door het dorp, sorry stadscentrum, heb wel minstens tien duiven geteld, nog even en de overlast neemt de vorm aan van een Egyptische plaag. Maar er is misschien een snelle oplossing voorhanden, de parkeerwachters lopen regelmatig door de Gro testraat en zouden hard op kun nen treden tegen kinderen die de duiven voeren. De duiven vangen en ver weg weer loslaten lijkt heel logisch maar er worden volgens mij al regelmatig duizenden dui ven met vrachtauto's naar Frank rijk of zelfs naar Spanje gebracht maar ze komen steeds maar terug. Ik maak mij er dan ook hard voor om een adviesbureau in te huren om uit te zoeken hoe Venray van deze plaag verlost kan worden. Ik wens het wijkplatform heel veel sterkte en wijsheid toe om deze plaag het hoofd te bieden. Henk Hellegers, Venray. V-kick geweld Meer dan schandalig hoe oor verdovend hard de tweede editie van V-kick zaterdagavond was. Daar was de eerste keer heilig bij. Wij wonen twee kilometer buiten het centrum, maar buiten zitten of naar bed gaan vóór 00.30 uur was onmogelijk. Waarom kan één leef tijdsgroep zo dominerend zijn? Waarom staan de generaties van volwassenen dit toe? Waarom de politie die bij de kermisevaluatie nog zelfgenoegzaam opmerkte, dat zij de pappenheimers wel kende? (om daarop hun mijd- gedrag niet aanwezig zijn waar nodig en dat bewust). De jeugd, ik bedoel steeds jongeren, kun je dit niet alleen aanrekenen. Zij zoekt terecht de grenzen op. Wij moeten die voor hen duidelijk maken. Als we dat niet doen - en wij doen het niet - dan doen we juist die jeugd te kort. Want laten we onszelf niets wijs maken:dit is niet het enige herrieweekend; het stopt ook niet om 00.30 uur (wat wel als plus aangemerkt zal worden alsof een moord minder dood betekent als de moordenaar een snel moordwapen gebruikt). Tussen 00.30 en 04.30 uur was er, zoals alle weekenden, onge limiteerd geschreeuw van naar huis terug kerende jeugd. Van de zogenaamde sociale Einsteinjeugd zoals een half jaar geleden in de landelijke pers beschreven, blijkt eerder het tegendeel. Dat zal ten koste van diezelfde jeugd nog wel erger worden als wij als volwas senen onze verantwoordelijkheid ontlopen. Th. van Griensven, Venray. Waals Hé Waals! Wil je piloot worden? Ja, dat zie ik want je hebt de hand al aan de knuppel. Heb je dat ding net nieuw? Dat je hem zo goed vasthoud! Ga je emigreren? Je hebt je hand al ingepakt! Heb je haan gegeten? Dat zie ik, want je hebt de nek nog vast. Even een greep uit vragen waar mee een soldaat eraan herinnerd wordt dat het dragen van de han den in de zakken als ongediscipli neerd, teken van lamlendigheid en vooral onbeleefdheid wordt opgevat. Afgelopen zondag was het weer zover. Enkele hoogbejaarde Engelse mannen, voormalig Britse militairen, kwamen hun gevallen kameraden eren en gedenken op het Engels kerkhof aan de Hoen derstraat in Venray. Vlaggen, toe spraken en erehagen. De Engelse veteranen hebben hun leven gewaagd voor onze bevrijding en het er levend van afgebracht. Veel van hun kameraden niet. Zij lig gen hier begraven en hen geldt dit eerbetoon, nog steeds, na 62 jaar. Voor velen roept dit nog dagelijks heftige en emotionele herinnerin gen op. Daar zien wij dan de verte genwoordiger van de gemeente Venray, Burgemeester Jos Waals, nonchalant met zijn hand in de broekzak, vervult hij zijn plicht. Wat een schande! Wat een schaamte! Dat deze man mij en ons vertegenwoordigt! Tegenover militairen, die er vanaf de eerste dag van hun opleiding op gewe zen worden dat het lopen met de handen in de zakken een teken van desinteresse en onbeleefd heid is tegenover eenieder wie hij tegenkomt. Burgemeester Waals steekt bij herhaling zijn hand in zijn broekzak! Mogelijk dat Burge meester Waals deze vorm van mili taire discipline is ontgaan bij de Militaire Administratie. Dit neemt niet weg dat hij als onze burge meester een voorbeeldfunctie heeft en dit gedrag is een beledi ging voor de gasten van Venray en de overige toehoorders. Dit is overigens niet de eerste keer. Al menig maal is vanuit verschil lende zijden burgemeester Waals gevraagd respect te tonen tijdens de toespraak en de hand uit de broekzak te houden, maar daar trok hij zich niets van aan. Ik kan mij hier gruwelijk over opwinden, omdat ik van mening ben dat iemand in een dergelijke functie een professionele werk houding dient aan te nemen en respect dient te tonen voor zijn toehoorders en de gevallenen. Burgemeester Waals is hier in functie! Hij is hier niet op per soonlijke titel. Hij vertegenwoor digt de gemeente Venray en wordt hiervoor betaald. Ik schaam mij als inwoner van Venray tegenover deze Engelse veteranen. Vorig jaar heb ik naar het gemeentehuis gebeld met het verzoek dit aandachtpunt over te brengen voordat de plechtigheid op het kerkhof plaatsvond, want ik vind dat je iemand een kans moet geven en dat je niet achteraf met commentaar moet komen. Dat is te gemakkelijk. De volgende dag heb ik gecheckt of de boodschap was overgedragen. Dit bleek het geval. Wat schetst mij verbazing: Burgemeester Waals hield zijn papiertje met twee handen vast! Hij kan het dus wel! Helaas heb ik moeten consta teren dat dit respect slechts van korte duur is, vandaar nu mijn reactie. Harry Linders Venray V-Kick zet centrum Venray op zijn kop Jarenlang leek Venray het slachtoffer van een tekort aan muziekevenementen voor jon geren. Vreemd eigenlijk, want omliggende dorpen als Vier lingsbeek, Oirlo en Ysselsteyn hebben immers jaarlijks een eigen terugkerend festival. Door: Mare Gommans Dankzij de gemeente Venray, en in de eerste plaats de organi serende jongerenstichting V-Kick, die eind 2005 het levenslicht zag, vond afgelopen zaterdag eindelijk een dagvullend muziekfestival plaats op het Schouwburgplein. Leuk aangekleed met een groot podium in met midden van het plein, en omringd met drankvoor ziening en een mobiele snackbar verwachtte de organisatie zo'n 2000 bezoekers te trekken. Voor een eerste editie loog ook het pro gramma er niet om. Allereerst was daar de jeugdige Venrayse hiphop-act 0478-Pact, een combinatie van de formaties Reflexy en B-Kwadraat. Eerstge noemde heeft reeds een indruk wekkende reputatie op zijn naam staan. Zo won Reflexy twee maal de Grote Prijs van Limburg en heb ben zij in verleden samengewerkt met grote namen uit de Neder landse hiphop-scene zoals Opge- zwolle en Brainpower. Op papier een veelbelovende act dus, maar de drukte bleef helaas uit op het schouwburgplein. Het wat afstan delijke toegestroomde publiek, dat deels uit jonge ouders met kinderen bestond, reageerde voor alsnog wat lauwtjes op het viertal ondanks het prima samenspel en het indrukwekkende rijmwerk. De soms dringende verzoekjes van de rappers naar het publiek om een paar stappen vooruit te zetten werden nauwelijks beantwoord. De Leunse punk/rockband Jux Junction wist daarentegen wél wat publiek naar voren te lokken. De groep opende met het vlammen de Recognition Blvd, een nummer afkomstig van het nieuwe album One More For Betty Ford dat zaterdag officieel aan het publiek voorgesteld werd. Echter, óók zij blonken niet echt uit op het podium. Wellicht was dit te wijten aan de regelmatig onverstaanbare vocalen van zanger Tom. Met het prima gitaarspel was in elk geval niets mis, want het klonk allemaal op een lijn. De jonge skaters voor aan tegen de hekken hadden het in elk geval naar hun zin, en daar deed de band het dan ook voor. De enthousiaste jongens van Absent Minded namen vervol gens het stokje over. Dat de band inmiddels naam heeft weten te maken in Nederland, bleek uit de niet-uit-Venray-afkomstige grou pies vooraan die alle teksten fout loos meezongen. Waar het viertal aanvankelijk nog even wat warm- up tijd nodig had, at het publiek na 25 minuten uit hun handen. De fans schreeuwden om aandacht. Het voornaamste raakvlak waar ik al snel aan denk, is de popu laire band Di-Rect in hun begin jaren, maar dan zonder de gróte hits. Aan het verzoek van zanger Jeroen van Woezik - de oudste van het stel - om aanstekers in de lucht bij een akoestische ballad werd helaas geen gehoor gege ven. Het deerde ook niet, want het klonk als geheelplaatje bijzonder indrukwekkend. Clichématig ein digde de band metTMF-hitje 'Start Over', en mocht de band terug kijken op een geslaagd optreden. Sympathiek als ze zijn maakten de bandleden achteraf nog even een praatje met hun fans, en deelden zij wat handtekeningen uit. Even was er wat lichte paniek binnen de organisatie wanneer A Balladeer nog steeds niet gear riveerd is vanuit een optreden in Almere. Reden: een slappe band. Een halfuur voor aanvang bleek de tourbus dan tóch ter plekke te zijn. Gelukkig maar, want het boeken van de band mag gerust als een schot in de roos gezien worden voor V-Kick. Het optre den was immers de eerste en vooralsnog énige tourdatum in Limburg dit jaar. Inmiddels heeft A Balladeer al een radiohit op zijn naam staan ('Swim With Sam'), en ook nieuwe single 'Fortune Teller' belooft een gróte te worden. In de pers worden Marinus De Goe deren en zijn mannen ook wel de Engelstalige Blof of de Neder landse Coldplay genoemd, en dat zijn natuurlijk niet de minste ver gelijkingen. Naast een selectie van nummers van debuut CD Panama speelde de band zaterdagavond niet eerder uitgebrachte nummers als 'Tarot Tequila','10 Things To Win You Over' en de Don Henley- cover 'Boys Of Summer'. "Om te huilen, zo mooi", zo werd de band aangekondigd in Venray en dit zal niemand achteraf tegenspreken. Het Schouwburgplein was inmiddels volledig gevuld, maar daar keek niemand van op. De Heideroosjes stonden namelijk op het punt om aan te treden. Inmid dels bestaat de populaire Horster band alweer zeventien jaar, en is al vanaf het prille begin een geves tigde naam in de Nederlandse punkwereld. Hoewel de kermis in Horst naar eigen zeggen als 'heilig' beschouwd mag worden, heeft de band geen moment geaarzeld toen zij maanden geleden gevraagd werden om op dit festival te spe len, aldus zanger Marco Roelofs. De Heideroosjes staan er immers om bekend dat zij nieuwe festi vals als deze voor 100% steunen, en het publiek nam het ze in dank af. De sfeer bereikte een hoogte punt wanneer de band hit na hit speelt.'Damclub Hooligan','Break The Public Peace','Time Is Ticking Away''Iedereen Is Gek (Behalve Jij!)', 'I'm Not Deaf, I'm Just Igno ring You'; ze kwamen allemaal langs. De enorme moshpit voor aan sprak ook boekdelen. De Ven rayse jeugd heeft duidelijk jaren naar een moment als deze toege- leefd. Een spetterend optreden dat velen nog lang zal heugen. Hetzelfde mag gerust gezegd worden over Relax. Ze zijn welis waar niet zo populair als De Hei deroosjes, maar ze hebben al jaren een geweldige live-reputatie. Deze Haarlemmers staan altijd garant voor een gelikte funky dosis aan stekelijke hiphop, mét gitaren. Qua geluid was het dan ook waar schijnlijk het beste optreden. Er werd gedanst op de bekendere hits 'Calling Ye Name (Right Here)' en 'Mr. Sleeves', maar ook de nieu we nummers van het nog te ver schijnen derde album van de band werden al snel omarmd door het wat uitgebluste publiek. Al met al een prima afsluiter van het regu liere programma. Als grande finale volgde er nog een percussie band genaamd Batu- cada Tropicana, bestaande uit een groep enthousiaste op elkaar inge speelde trommelaars op het podi um. Ondertussen zorgden enkele vuurspuwers voor het nodige vermaak op het plein. Een leuke afsluiter van een zeer geslaagd fes tival. En ik zal denk ik voor ieder een die aanwezig was spreken als ik zeg: volgend jaar a.u.b. weer! De Venrayse amateurhistori cus Rien van den Brand, die al vele jaren onderzoek doet naar de geschiedenis van Venray en omstreken, ontdekte in het Alge meen Rijksarchief in Brussel een arote hoeveelheid documenten over Venray en het Land van Kes- sel, daterend uit de zestiende eeuw, de zogenoemde Spaanse tijd. Samen met Robert Alfrink, Henk Zweers en Jan Timmermans uit Grave werden alle stukken aefotoarafeerd en on cd-rom vast gelegd. Omdat het onderzoek van belang wordt geacht voor de Ven rayse geschiedschrijving, werden hiervoor door het Lokaal Histo risch Platform Venray (LHPV) de financiële middelen beschikbaar aesteld. De foto's ziin inmiddels op tien cd-roms gezet. De resul taten van het onderzoek werden vrijdag aan de gemeente Venray aangeboden. Gemeentearchivaris drs. Paul van Meegeren nam de 10- delige cd-serie in ontvangst in het eemeentearchief. Als u aan uw BV geld heeft geleend, is de berekende rente voor de BV normaliter aftrek baar. De rente die u ontvangt, wordt bij u (progressief) belast als inkomsten uit overige werk zaamheden. Het tarief kan oplopen tot 52%. Waarom is een rekening-courant dan soms toch zo aantrekkelijk? De reden hiervan is dat de Staatssecretaris van Financiën heeft goedgekeurd dat u fiscaal geen rente hoeft te berekenen, wanneer uw vordering gedu rende het jaar kleiner is dan 10.000. Dit bedrag is met ingang van 24 mei jl. zelfs opgehoogd tot 17.500. Let er op dat uw BV dan ook geen rente op haar resultaat in minde ring mag brengen. Uw vennoot schap heeft hiermee wel een goedkope financiering en uw vermogen -en daarmee uw belastingaanslag- in box 3, zal met deze geldverstrekking afnemen. U moet rekening houden met tegenslagen. Mocht het onverhoopt financi eel slecht gaan met uw BV, dan is het mogelijk dat u uw vorde ring moet prijsgeven. U kunt de waardevermindering van uw vordering daarbij ten laste brengen van uw progressief belast inkomen. Hierdoor krijgt u via de fiscus maximaal 52% van uw verlies terug. Tip U hoeft geen rente te berekenen aan uw vennootschap, wanneer uw vordering gedurende het jaar kleiner of gelijk is dan 17.500. Naast een belastingbe sparing in box 3, kan dit ook een goedkope fïnancieringsvorm zijn voor uw onderneming. Mocht dit ook in uw situatie aantrekkelijk lijken dan is het verstandig om contact op te nemen met uw belastingadvi seur. Mario Langeveld CONTOUR Op zaterdag 14 oktober zal in uitgaanscentrum The Zenith het prachtige muzikale spektakel Ven ray Proms plaatsvinden.Tijdens dit evenement, georganiseerd door Koninklijke Harmonie Euterpe, treden tal van Venrayse artiesten op. Plus G. van Dijck wil dergelijke lokale aktiviteiten graag onder steunen en zal dan ook als voor verkoopadres dienen voor Venray Proms. Natuurlijk gebeurt dit op een manier waarbij ook de klan ten kunnen profiteren van een unieke aktie bij Plus. Wilt u graag naar Venray Proms, dan kunt u bij Plus op een voordelige manier aan toegangskaarten komen. Tegen inlevering van drie volle koop- zegelboekjes kunt u aan de klan tenservice van Plus twee kaartjes verkrijgen. U betaalt dus slechts 18 euro voor twee kaartjes. De normale prijs is 12,50 euro per entreebewijs in de voorverkoop. U bespaart dus maar liefst 7 euro. Kaarten zijn overigens ook ver krijgbaar bij boekhandel Van den Munckhof, The Zenith en siga renmagazijn Compaenen aan de Grote Markt. Explosive Car Tuning, die met hun Explosive Car Tuning Show in februari in de Amsterdamse RAI ruim 54.000 tuning lielhebbers mocht verwelkomen, houdt nu de Explosive Car Tuning On Tour in de populairste clubs van Neder land. Vrijdag 22 september opent Zenith in Venray haar deuren voor de Explosive Car Tuning On Tour. De tuningmeeting en wedstrijd op de parkeerplaats van Zenith is vanaf 20.00 uur toegankelijk voor alle leeftijden. De mooiste getun- de auto's van Nederland worden hier beoordeeld op audio (db inbouw).Tuning is niet uitsluitend een getunde auto bekijken. Het is een passie, die draait op een Way of life. Tuners zijn enthousi astelingen, die het stadium van hobbyisme vér voorbij zijn. Vanaf 22.00 uur worden ook de deuren geopend om in twee van de diver se zalen van Zenith het feest goed te laten losbarsten. De muziek wordt in de Explosive Car Tuning Hall verzorgd door The Prophet, Pila, Marcky, Brennan Heart, Furax, Genius, Pat B en MC Villian In de Hardcore Emotions Hall kan men genieten van de muziek van Buzz Fuzz,Vince, DJ Rob MC Joe, Pita, Kristof, Red Alert, Mogwai en MC Chucky. Voor meer informatie over Zenith, de Zenith Member Card en Zenith Express, kijk op www.thezenith.nl. Tijdens de open dag van de brandweer kwamen ook veel bezoekers een kijkje nemen bij de stand van het Nederlandse Rode Kruis afdeling Venray. Ruim driehonderd bezoekers waagden een gokje door te raden hoeveel kruisjes er in de glazen pot zaten. Slecht twee personen raadden het juiste aantal (140 stuks). Middels loting kwam Ruan van Els als winnaar uit de bus. Hij ont ving uit handen van G. Wolters, hoofd Opleidingen en vrijwilli- gersmanagement, de goedgevulde verbandtrommel Ingezonden mededeling Accountants en belastingadviseurs Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden ■"■.lid1:

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9