Sociaal café Mikado Bowler Nativitas wint handmelken Hulpverlening Cliënten blij Spannende clubfinales TC Rodhe Peter Cleven ongenaakbaar Estafetteteams AV Venray in de prijzen Podiumplaats Peter Versteegen J Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 21 september 2006 - Pagina 28 Borstvoeding Het Alvertje Greenport Manifestatie De Peelrunners Borderline Wijkvereniging Landweert in nood Dierendag model lenwedstrijd Cursus Excel Geslaagd Wat gebeurt er als U niet adverteert Jeugdbowlen MHCV 'iSBOUW DERLAND BV r ^7^f^Bii",nnisbouw,nl Sportnieuws -info Dichterbij (voorheen DeWendel) is op dit moment in het restaurant van Mikado in Horst bezig met het realise ren van een sociaal café waar cliënten in hun vrije tijd mensen uit de buurt, mensen van andere verenigingen en zorginstellingen ongedwongen kun nen ontmoeten. Het café dient een plek te worden waar cliënten activi teiten kunnen ondernemen die aan sluiten bij hun wensen en behoeften. Het is een plek om elkaar te ontmoe ten. Een sfeervolle plek waar je je prettig voelt. Een plek waar altijd wel iemand is. Een plek waar je vrienden kunt treffen. Waar het gewoon gezel lig is. Een plek om met elkaar te pra ten, muziek te luisteren, te lezen, te eten en een spelletje te doen. Zo'n plek is belangrijk voor iedereen, ook voor mensen met een verstandelijke beperking. Daarom heeft Dichterbij besloten een sociaal café op te zetten. Dit initiatief biedt mensen met een verstandelijke beperking de mogelijk heid hun vrije tijd in te richten zoals zij dat graag willen. Ze kunnen zelf bepalen welke activiteiten ze in hun vrije tijd willen ondernemen en met wie ze dat zouden willen. Zo kunnen ze bijvoorbeeld vanuit sociaal café Mikado samen met een buurtbewoner een stukje gaan fietsen of wandelen. Tevens kunnen ze samen met iemand een kaartje leggen, een potje biljarten of een ander spel spelen. Het maken van een gezellige babbel onder het genot van een hapje en een drankje behoort natuurlijk ook tot de moge lijkheden. Bovendien zal het in de toekomst binnen sociaal café Mikado mogelijk zijn om een knutselmiddag, een optreden van een muziekgroep of een filmvoorstelling bij te wonen. Het is algemeen bekend dat St. Nativitas uit Horst zich zo tegen het einde van het jaar, samen met het AOC locatie Horst, bezighoudt met de ver koop van duizenden pakken specu laas, waarvan de opbrengst naar de kindertehuizen van mama België in Flores gaat. Minder bekend is dat de stichting ook tal van andere activitei ten ontplooit. Zo deed Nativitas vori ge week ook mee aan het Nederlands kampioenschap handmelken in Best. Zonder precies te weten wat hun boven het hoofd hing vertrokken een herenteam, onder leiding van Theo Dinnissen (voorzitter van St. Nativi tas) en een damesteam onder leiding van Harrie van der Plaat (docent aan het AOC), naar Best. Weinig mensen weten hoe zo'n kampioenschap ver loopt, want handmelkers zijn met uitsterven bedreigd. In een grote tent voor het gemeentehuis moesten vijf kunstkoeien gemolken worden onder toezicht van een deskundige jury. Natuurlijk stonden de koeien op stro en droegen de deelnemers klompen. In deze toepasselijke sfeer streden dertig teams van vijf personen om de eer. Hierbij werd door twee juryleden gelet op houding, techniek, regelmaat, verlaten koe en hoeveelheid melk. Met name het ontfutselen van de melk aan de koe bleek een hele kunst. Cliënten in Limburg zijn zeer tevre den over de dienstverlening van MEE. Zij beoordelen de ondersteuning als vakkundig en betrouwbaar. Dit blijkt uit een onafhankelijk onderzoek naar de tevredenheid van cliënten, uitge voerd door de Radboud Universiteit Nijmegen. In Limburg leveren twee MEE-organisaties informatie, advies en professionele ondersteuning aan men sen met een beperking. MEE Noord en Midden Limburg heeft locaties in Venlo, Roermond en Weert. MEE Zuid- Limburg is bereikbaar in Heerlen, Maastricht en Limbricht. Naast men sen met een verstandelijke beperking weten ook steeds meer mensen met een lichamelijke of zintuiglijke beper king de weg naar de twee MEE-organi- saties in Limburg te vinden. Dit geldt ook voor mensen met autisme en voor chronisch zieken. In het onder zoek geven cliënten aan dat ze met respect worden behandeld en seri eus worden genomen. Ze vinden dat de consulent van MEE goed naar hen luistert en opkomt voor hun belangen. Genoemde activiteiten zijn voor ieder een toegankelijk. Het is namelijk de bedoeling dat het café door iedereen gebruikt kan gaan worden, dus ook door mensen zonder een verstande lijke beperking. Cliënten van Dichter bij komen graag in contact met men sen uit hun buurt en willen het café benutten als ontmoetingsplaats om buurtbewoners en andere mensen te leren kennen. Ook buurtbewoners zijn van harte welkom eens een kijkje te komen nemen. Overigens zijn men sen die een handje willen helpen in het café ook van harte welkom. Er zijn namelijk dringend vrijwilligers nodig om sociaal café Mikado tot bloei te brengen. Vrijwilligers spelen binnen het café een onmisbare rol. Zij zijn degenen die cliënten moeten stimu leren om leuke activiteiten te onder nemen en hen daarin te begeleiden. Tevens staan zij klaar voor het maken van een praatje en het verzorgen van de koffie en thee. Verder zijn het de vrijwilligers die interessante activi teiten bedenken en organiseren voor cliënten en andere bezoekers van het café. Voor mensen die geïnteres seerd zijn in vrijwilligerswerk wordt bij sociaal café Mikado in Horst op woensdag 4 oktober een informatie avond gehouden van 20.00 tot 21.30 uur. Tijdens deze avond wordt onder andere dieper ingegaan op het nieuw op te richten sociaal café Mikado in Horst. Tevens worden de mogelijkheden van vrijwilligerswerk besproken. De avond vindt plaats in het restaurant van Mikado aan de Deken Creemers- straat in Horst. Opgeven kan bij Han- neke Fleuren via tel. (077)3998329 of e-mail h.fleuren@dichterbij.nl. Maar zoals bij alles, zijn er natuurta lenten en gelukkig ook bij de teams van de Stichting Nativitas. Wie schets hun verbazing toen bleek dat het damesteam, onder leiding van Harrie van der Plaat, in de prijzen viel en op de derde plaats eindigde! En Dinie Alaerds, van hetzelfde team, haalde in de daarvoor beschikbare tijd van drie minuten, de meeste melk uit de koe. Zij werd daarmee bij de dames Neder lands kampioen handmelken 2006. Het handmelkweekend in Best is al 28 jaar een middel om geld bij elkaar te krijgen om verschillende ontwik kelingsprojecten te ondersteunen. De opbrengst van 2006 wordt in novem ber bekendgemaakt. De opbrengst wordt verdeeld over zes organisaties waarvan St. Nativitas er één is. Voor de selectie werden in totaal zeventien projecten ingediend waaruit er zes werden gekozen. St. Nativitas werd voorgedragen door de stichting Harapan uit Best, die zich ook met hulp aan ontwikkelingslan den bezig houdt. De opbrengst wordt gebuikt voor de aanschaf van machi nes voor de werkplaats die de Stich ting Nativitas bij de kindertehuizen van mama België op Flores bouwt van het geld dat de speculaasactie van het AOC in 2005 opgebracht heeft. MEE is bovendien goed bereikbaar en beschikt over toegankelijke gebou wen. Cliënten willen wel beter wor den geïnformeerd over de bereikbaar heid 's avonds en in het weekend en de vervanging van consulenten tijdens vakantie en ziekte. Over de resultaten van MEE zijn cliënten zeer positief: het overgrote deel heeft bruikbare antwoorden gekregen en is beter in staat zelfstandig keuzes maken.Tachtig procent van de cliënten zou in de toe komst weer met vragen naar MEE gaan. Ook relaties van MEE zoals cliëntorga nisaties, zorgaanbieders, gemeenten en scholen waarderen de dienstverlening van MEE. Een hoge score krijgen met name de onafhankelijke positie van MEE, het laagdrempelige karakter van de dienstverlening en de specifieke kennis op het gebied van leven met een beperking. Het onderzoek vond plaats in het kader van een landelijke benchmark van de 25 MEE-organisa- ties. In vergelijking met de landelijke resultaten nemen de MEE-organisaties in Limburg beide een hoge positie in. De Vereniging Borstvoeding Natuur lijk start binnenkort in de regio Venray weer met een serie informatiebijeen komsten over borstvoeding. Tijdens drie avonden worden aanstaande ouders geïnformeerd over het geven van borstvoeding. Hierin komen ondermeer de volgende onderwer pen aan bod: voor- en nadelen van borstvoeding, aanleggen, hoe werkt borstvoeding, hoe weet je of je kindje genoeg krijgt, hoe kun je problemen voorkomen/oplossen, de combinatie borstvoeding en een baan en kolven. De data zijn 12 en 19 oktober van 20.00 tot 22.00 uur. De datum voor de derde avond wordt in onderling overleg vastgesteld. Op woensdag 27 september wordt er een thema-avond over borstvoeding in combinatie met een baan, kolven/bewaren en opwar men van moedermelk en de overgang naar vaste voeding gehouden. Voor aanmelding en vragen kan men con tact opnemen met Monique Hendriks via tel. (0478)585895. Met ingang van 1 januari 2007 gaat het wedstrijdsecretariaat over van Pie- ter Kunen naar Henk Theeuwen. Om deze overgang geleidelijk te laten ver lopen begint Theeuwen zich nu al een beetje in te werken. Dit houdt in dat men zich tussen nu en 1 januari zowel bij Theeuwen als bij Kunen kunt aan melden voor de diverse wedstrijden. Het telefoonnummer van Theeuwen is (0478)571311. Uitslag van de negende wedstrijd uit de 50+ competitie; 1. Ton Dee- nen. 2. Piet Beijersbergen. 3. Antoon Sanders. 4. Harrie Theeuwen. 5. Will Berden. Uitslag van de tweede wedstrijd van de herfstkoning van de korte hengels: 1. Dieter Wagner. 2. Math van Ooijen. 3. Piet Beijersbergen. 4.Will Berden. 5. Huub Reijnders. Uitslag van de tweede wedstrijd van de herfstkoning van de lange hen gels: 1.Antoon Sanders. 2.Antoon Lan- genkamp. 3. Peter Beelen. 4. Francien Hermans. 5. Will Berden. Op vrijdag 22 september houdt het bestuur haar jaarlijkse viswedstrijd om de bestuursbeker. Zaterdag 23 september is de derde wedstrijd om de herfstkoning voor korte hengels en zondag 24 septem ber de derde wedstrijd om de herfst koning voor de lange hengels. Nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor de contributiebedragen 2006 www. hsvhetalvertje.nl. Ondernemers, wetenschappers, bestuurders en ambtenaren gaan tij dens de Greenport Manifestatie Regio Venlo op 3,4 en 5 oktober in gesprek over de kansen en mogelijkheden voor nieuwe ondernemersinitiatieven. Initi atiefnemer Gé Peterink presenteerde afgelopen woensdag het programma van de manifestatie, die plaatsvindt op het Floriadeterrein in Venlo. Tijdens de manifestatie zijn er tientallen inlei dingen, workshops en brainstormses sies over ondermeer Floriade kansen en mogelijkheden, Greenportontwik- keling, technologische ontwikkelin gen, regiobranding, onderwijs, zorg en wellness. In totaal nemen ruim zestig bedrijven en organisaties deel aan de manifestatie, die zich tevens pre senteren op een ondernemersmarkt. Daarnaast zijn er dagelijks honderd studenten actief van vier verschillen de onderwijsinstellingen uit de regio. Zij gaan letterlijk bouwen aan de Flo riade door onder meer aan de slag te gaan met 10.000 kg klei. Speciaal voor de Greenport Manifestatie wordt een tijdelijke accommodatie gebouwd op het toekomstige Floriadeterrein. Deze accommodatie bestaat uit een groot basispaviljoen dat oogt als een permanent gebouw. Dit basispavil joen wordt aangevuld met diverse kleinere paviljoens waar de inleidin gen, workshops en brainstormsessies plaatsvinden. De Greenport Manifes tatie Regio Venlo biedt een platform waar ondernemers, overheden en kennisinstellingen elkaar ontmoeten en inspireren. Dit in het belang van de innovatieve ontwikkeling van de regio. De kracht van de Greenport Manifestatie schuilt in haar drie pro grammapijlers: het ideeënprogramma, het netwerkprogramma en het pre sentatieprogramma. Het ideeënpro gramma inspireert en stimuleert deel nemers en bezoekers tot innovatieve ideeën. De verschillende inhoudelijke thema's sluiten aan bij de kracht van de regio. Het netwerkprogramma biedt de mogelijkheid om aandacht te besteden aan contacten. Dit kan informeel op het Greenportterras of in de Inspiratieruimte, waar diverse kunstenaars uit de regio exposeren. Het presentatieprogramma bestaat uit een ondernemersmarkt waar deel nemers zich rondom thema's presen teren en aandacht besteden aan de presentatie van hun producten of diensten én vernieuwende initiatie ven en ideeën. Gedurende de hele dag kunnen inleiders en deelnemers door praten, brainstormen en discussiëren naar aanleiding van een inleiding of seminar in de speciaal hiervoor inge richte Vernieuwingshoek. Op deze manier kunnen zij onder begeleiding van professionele gesprekleiders en creatieve begeleiders brainstormen over of medestanders zoeken voor hun idee of initiatief. In totaal komen tien thema's aan bod tijdens de mani festatie. Deze zijn: food flowers, feel good wellness, energie, kennis en jeugd, (internationale) samenwerking, Floriade, Greenport, regioprofilering branding, technologie en media. Wie de manifestatie wil bezoeken kan een Seminardagkaart kopen. Deze kaart biedt toegang tot het presenta tieprogramma, het netwerkprogram ma en het ideeënprogramma met inleidingen, seminars en workshops. Wie alleen de presentatiemarkt wil bezoeken kan een entreekaart kopen. De kaarten zijn te bestellen via www. greenportmanifestatie.nl. Voor meer informatie kan men contact opne men met Dagmar Matthijssen via tel. (0478)584535. dagmar@greenportma- nifestatie.nl. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats 31/8 parkeerplaats t.o.Toverland, Sevenum. 7/9: parkeerplaats Schuitwater, Mel- derslo. 14/9: parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik. 21/9: parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. Zaterdag bos- training 16.00 uur parkeerplaats Scha dijker Bossen. Wedstrijdkalender: 24/9 Boxmeer, 5-10-21,1 km. 8/10 Boekend, Boe- kendcross Uitslagen halve marathon Deurne; Wiel Dings 1:32:01. Guus van Encke- vort 1:46:19. Zaterdag 23 september gaan de Peelrunners starten met een dames- groep. Het is een hardlooptraining op locatie aan de Kasteelse baan. Wie al een paar keer geprobeerd heeft te hardlopen of wie ermee wil beginnen is welkom. Men traint gezamenlijk naar een gericht doel. Dat kan zijn een uurtje joggen of een wedstrijdvoorbe reiding van bijvoorbeeld 5 km. Men bouwt geleidelijk het tempo op onder begeleiding van een erva ren hardloopster en trainster. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Truus Hiddema via tel. (077)4672682, e-mail tjeerd-truus@ planetnl. of metAnnemie Hendriks via tel. (077)3985350, e-mail chicken- driks@hetnet.nl. Zaterdagmorgen 23 september om 9.00 uur bij het Peel- runnersgebouw. Wedstrijduitslagen doorgeven via rpvdgoor@plex.nl. of (077)4678240. De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden- Lim burg houdt op dinsdag 26 septem ber de maandelijks informatie- en gespreksbijeenkomsten rondom het thema borderline. Deze dinsdag vindt er een gespreksbijeenkomst plaats voor familieleden en partners van mensen met borderline. Familie leden en partners kunnen tijdens de bijeenkomst ervaringen uitwisselen en elkaar steun en waardevolle tips geven. De bijeenkomst wordt bege leid door een medewerker van de GGZ Noord- en Midden-Limburg. De bijeenkomst wordt gehouden van 19 30 tot 21.30 uur in dagactivitei tencentrum (DAC) aan de Jan van Venlostraat in Venlo. Meer informatie is verkrijgbaar bij GGZ Noord- en Mid den-Limburg via tel. (0478)527066, e- mail igg@ggznml.nl. Na vele jaren inzet voor de bewo ners van Landweert staat het bestuur van Wijkvereniging Landweert voor het voldongen feit dat het aantal bestuursleden gedaald is tot slechts vier personen. Op deze manier is het niet meer mogelijk de wijkvereniging draaiende te houden. Iedereen binnen Landweert is op de hoogte gebracht van het stoppen van de activiteiten commissie (ACL). Hier zijn slechts een tweetal reacties op gekomen. Hieruit concludeert het bestuur dat er géén behoefte meer bestaat aan activiteiten binnen de wijk Landweert. Dit bete kent dat er geen wijkfeest, St. Maar tensoptocht, Sinterklaas, carnaval, enzovoort meer georganiseerd wordt. Dit tenzij er alsnog mensen opstaan die bereid zijn de kar mee te trekken. Mocht iemand interesse hebben dan kan diegene contact opnemen met LiesbethArts via tel. (0478)587123. Ter gelegenheid van Dierendag op woensdag 4 oktober, houdt Intratuin in Venray een modellenwedstrijd voor dieren. Dierenbezitters worden opge roepen een foto van hun dier voor 1 november in te zenden via www. intratuin.nl/fotowedstrijd.asp.Dusalle honden, katten, konijnen, kanaries en andere huisdieren maken kans op de titel Intratuin-model van 2006. Uit de inzendingen wordt één huisdier geko zen, dat volgend jaar als model in de Intratuinfolder wordt afgebeeld. Vorig jaar werd hond Santos als winnaar gekozen en mocht hij voor een pro fessionele fotoshoot langskomen bij de fotograaf. Naast de modellenwed strijd wordt tevens op dierendag een hondenontbijt gehouden.Alle honden van Nederland zijn woensdag 4 okto ber tussen 9.30 en 12.00 uur uitgeno digd aan te schuiven aan het ontbijt. De baasjes worden getrakteerd op een kop koffie en iets lekkers en de honden staat een uitgebreid ontbijt te wachten. In het gebouw van Senior Service Venray aan de Prins Bernhardstraat starten bij voldoende belangstelling op vrijdag 29 september een aan tal bijeenkomsten over het gebruik van Excel. Excel is een geavanceerd rekenprogramma, waarmee men snel en gemakkelijk complexe bereke ningen kan opzetten, doorrekenen en herberekenen wanneer gegevens gewijzigd zijn. De cursus wordt op de vrijdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur gegeven en bestaat uit tien tot wintig sessies, afhankelijk van de behoefte en in overleg met de deelnemers. Er wordt gewerkt met behulp van een leerboek. De deelnemers dienen de grondbeginselen van het omgaan met de computer te beheersen. Belang stellenden kunnen voor meer infor matie contact opnemen met Jos Lin- ders via tel. (0478) 584251 of e-mail jos. linders@tiscali.nl. Monique Gommers uit Ysselsteyn heeft haar Doctoraal Examen Psycho logie in de richting Kinderen en Jeugd met succes afgelegd aan de Universi teit in Tilburg. Op de tennisbanen van Tennispark Landweert zijn de finales gespeeld van de jaarlijkse clubkampioenschap pen van Tennisclub Rodhe. Nog nooit telde de kampioenschappen zo'n hoog aantal inschrijvingen. Op een totaal van ongeveer vierhonderd leden waren er maar liefst 292 inschrijvingen, verdeeld over 153 deelnemers, een percentage van 41 procent van alle Rodhe-leden. Dit toont eens te meer aan dat de club over een bijzondere aantrek kingskracht beschikt. Naast de orga nisatie en de deelnemers hadden ook de weergoden extra hun best gedaan, zodat onder perfecte omstandighe den de wedstrijden gespeeld konden worden, en het voor de toeschouwers goed toeven was op het terras en langs te banen. In de hoogste catego rieën werden enkele spannende fina les gespeeld. In de finale damesenkel 6 versloeg Marion Verspaij na drie spannende sets Monique Verhoeven. De herenenkel 5 was een eenzijdige aangelegenheid, waarin Eric Pellen in twee sets won van Thom Spee. Het gemengd dubbel werd in twee span nende sets gewonnen door Wilbert Bovee en Mirjam Hoogland tegen Rikus ten Brucke en Monique Verhoe ven. In de herendubbel 5 wonnen de kersverse Nationale Militair Kampioe nen Herendubbel Rikus ten Brucke en Thom Spee in drie spannende sets van Wilbert Bovee en Tjeerd Jennis- kens. De jeugd van T.C. Rodhe is aan De finaledag van het door Bow lingvereniging Venray voor de zesde maal gehouden Brand 50+ toernooi is gespeeld. In totaal namen 124 bowlers en bowlsters deel, 48 dames en 76 heren, die in de series streden voor dertien finaleplaatsen bij de dames en negentien bij de heren. Bij de dames had Fien Jenniskens van de eigen bowlingvereniging tot de laat ste speeldag de leiding, maar zag zich toch gepasseerd worden door Coby van Groningen, die inclusief handicap een totaal bereikte van 1182 pins en ook nog met 268 de hoogste game van het toernooi scoorde. Ook Alie Pfaff (1065), Yvette Murrath (1061), Bep Klaassen (1049) en Cocki Baart-Turk (1037) verdrongen Fien Jenniskens. Bij de heren bleef BW-lid Henk Hoe- ijmakers lijstaanvoerder tot en met de laatste serie. Zijn totaal van 1096 werd het meest benaderd door clubgenoot Hay Joosten (1083) en José Rey-Pita (1082). Ook de BW-ers Peter Cleven (1078) en Frit Thijssen (1075) behoor den nog tot de kanshebbers op de ereplaatsen. In de damesfinale liet Coby van Groningen er geen enkele twijfel over bestaan wie winnares zou worden van de eerste prijs. Met een totaal van 1817 pins bleef zij Fien Jenniskens, die een zeer sterke finale speelde met drie 200-games (202-204- 231) uiteindelijk 98 pins voor. Yvette Murrath wist zich met een gedegen gespeelde finale te handhaven op de derde plaats en kwam tot een totaal van 1648 pins.Van de andere Venrayse finalisten behaalde Ria Latimer een 11e en Marlies Thijssen de dertiende plaats. In de herenfinale was Peter Cleven ongenaakbaar. Met games van 259, 222 en 233 (een gemiddelde Onder zomerse omstandigheden hebben vier teams van AV Venray deel genomen aan de 21e 5x5 Staffellauf in Weeze in Duitsland. Aan dit grote evenement deden liefst 249 teams van elk vijf deelnemers mee. Iedere deelnemer moest 5 kilometer lopen, in totaal dus per team 25 kilometer. De Venrayse atleten presteerde uit stekend. Het mannen veteranen twee team, bestaande uit Mart van Rooij, John Weijs, Jan Poels, Hans Teunissen en Frans Deenen werd in totaal tiende en in hun leeftijdsklasse, derde in een totaaltijd van 1.35,42 uur. Een nog betere prestatie leverde het junioren team. Sjors Thielen, Jolan Knol, Robin een gestage opmars bezig. Zo reikte Tim Cornelissen in de hoogste cate gorie tot in de halve finale, en won van 238) rukte hij op naar de eerste plaats met een totaal van 1816 pins. José Rey-Pita wist de tweede plaats te veroveren door ver boven zijn pasgemiddelde te scoren. Inclusief zijn handicap bracht hij zijn totaal op 1721. Oostrummer Hay Joosten wist zich op de derde plaats te hand haven. Met zijn totaal van 1697 bleef hij zijn naaste belager Joost v.d. Lans 19 pins voor te blijven. Van de overige Venrayse spelers eindige Twan Claes- sens als vijfde, Henk Hoeijmakers als zesde, Frits Thijssen als achtste, Mike Berghammer als negende, Hay Lens- sen als tiende, Sjaak Reijntjes als elfde, George Brenkman als twaalfde, Huub Pelzer als dertiende en Paul Strijbosch als veertiende. Op de eerste wedstrijddag van de Harrie Claessens-league was Robbert Jansen de absolute uitblinker met een gemiddelde van 170,50 en 207 als hoogste game. Patricia Camps scoorde bij de meisjes nog een fraaie 192-game. Eric Minten kwam tot een 182-er en ook Willem Denissen, die vorige week zo uitstekend op dreef was kwam tot een game van 181 en Luke Verhoeven kwam tot 176. Wendy Camps verbeterde haar PR met één pin en kwam tot een game van 167. Jolanda Camps benaderde haar PR tot op twee pins (95). In de stand gaat Robbert Jansen natuurlijk aan de lei ding met 155 punten, gevolgd door Jolanda Camps met 46 punten en Ken Litjens staat met 42 punten als derde geklasseerd. Komend weekend wordt de Huisleague gespeeld vanaf 11.15 uur. De beide teams die in Weeze in de prijzen vielen. Teunissen, Laurens Stam en Niek Aarts werden in hun klasse eerste in een totaaltijd van 1.36,37 uur (elfde totaal). Tom Heijligers, Ger Litjens, Alan Leach, Henk van de Donk en Geert Cornelissen beëindigden hun estafette als vijftiende (totaal 58e) in de Jederman klasse in een keu rige tijd van 1.50,40 uur. In diezelfde klasse finishte het gemengde team van Ingrid Bovee, Andre Jansen, Gerda Peeters, Rita Voets en Tonnie van de Donk in een uitstekende 2.06,43 uur als 58e (totaal 147e). Op een mooie locatie in Eersel hebben tweehonderd motorcrossers onder goede weersomstandigheden prima wedstrijden gereden. Bij de Zijspan Nationaal wist Piet Aben/Ties van Dijk de tweede trede van het erepodium op zijn naam te schrijven door in de manches beslag te leggen op een vierde en een derde stek. Door de beide manches bij de MX 1 Natio- nalen af te sluiten op een zevende stek wist Ad Coenen een achtste plaats in het dagklassement voor zich veilig weten te stellen. Een 25e plaats kwam na het rijden van de twee manches op naam te staan van Edwin Logtens die in de reeksen op een 23e en een 25e plaats werd afgevlagd. Wederom was het MC Stein gelukt om een prachtige baan te creëren tussen de Maas en Julianakanaal op hun bekende locatie 't Oud Vaer op een steenworp afstand van het centrum van Stein-Elsloo. De harde baan lag er perfect bij en MC Stein had de veiligheidsmaatregelen aangescherpt, niemand mocht zich op het binnenterrein begeven die daar niets te zoeken had. Er hadden zich 166 rijders aangemeld die zorgde voor spannende en sportieve wed strijden en ook de weeromstandighe den waren prima, al kwam het zon netje niet geheel door en bleef het de gehele dag een beetje nevelig. Bij de MX 3 Inters eindigde Maarten van der Aa op een zevende en een tiende plek in de manches en wist in het dagklas sement een negende stek voor zich op te eisen. Door beide keren beslag te leggen op een twintigste plek werd Ruud Pijpers de 21e man in het dag klassement. Bij de MX 1 Inters wist Marc Josephs ook een 21e plaats in het algemene klassement op zijn naam te schrijven door de manches op een 21e en een twintigste plek te doen af sluiten. De tweede beker bij de MX 3 Nationalen was voor Peter Versteegen weggelegd die een sterke wedstrijd reed en als tweede en derde man werd afgevlagd. De top vijf bij de MX 1 Senioren kwam op naam te staan van Roy Nillesen door Peter Versteegen werd afgelopen weekend tweede beslag te leggen op een zesde en een vijfde plek in de manches, terwijl Rob Simons de eerste manche als tiende werd afgevlagd en in de tweede man che niet meer van start ging. Sjoerd Heijnen eindigde op een zeventiende en een vijftiende plaats wat hem deed belanden op een zestiende plaats in de daguitslag. Een twintigste plaats bij de MX 2 Senioren kwam in han den van Werner Kuenen, de eerste manche sloot hij op een zeventiende plaats af en de tweede manche hield hij het voor gezien. Bij de MX 2 Juni oren ging Rick Simons als zestiende en als twintigste over de meet en wist hiermee een negentiende stek voor zijn rekening te neme, terwijl Dennis Kuenen in de tweede manche wegens problemen vroegtijdig de strijd moest opgeven. Komende zaterdag is er een jeugdwedstrijd in Beesel en zondag rijden de nationalen rijders een wed strijd in Boxmeer. Programma zaterdag 23 september Weert M8D4-M8D2 9.00 Venlo M6E2-M6E1 9.30 M6E2-Weert M6E6 10.00 Weert J8D4-J8D2 10.30 J8D3-Venlo J8D2 10.00 j6El-Blerickj6E3 10.00 Blerick J6E2-J6E2 9.00 MF1 mix-Horst MF1 10.00 Blerick MA1-MA1 15.45 MB1-HCAS MB1 13.00 MB2-Boxmeer MB3 11.30 Blerick MC1-MC1 12.55 MC2-Horst MCI 11.30 HCAS MD1-MD1 13.00 IA 1 -Boxmeer JA 1 13.00 Son JB2-JB1 13.30 Boxmeer JC1-JC1 15.00 Civicum JD1-JD1 11.30 Programma zondag 24 september Venray Hl-Den Bosch H 20 14.30 Venray A-Boxmeer A 11.00 Venray Dl-Heesch Dl 12.45 Het GGZ Centrum Roermond is gestart met een specifiek hulpverle ningsprogramma voor en door vrou wen. Dit programma wordt binnen het Mutsaersoord in Venlo al tien jaar succesvol uitgevoerd. Uit onderzoek onder gebruikers is gebleken dat de mate van klachtenafname hoog is. De vrouwen die het programma gevolgd hebben zijn erg tevreden over de behaalde resultaten. Gezien het succes van het program ma wordt dit nu ook in Roermond aangeboden. Soms worden vrouwen geconfronteerd met situaties waar ze niet tegen opgewassen zijn en waarin ze zich meer en meer machteloos voelen. Dit kan te maken hebben met ingrijpende gebeurtenissen uit het verleden maar ook met terugkerende patronen in het hier en nu waar ze last van hebben. Dit kan leiden tot fysieke en emo tionele klachten. Klachten die het dagelijkse leven gaan belemmeren of zelfs overheersen omdat vrouwen niet weten hoe ze met hun familie om moeten gaan, problemen hebben met relaties, zich steeds voor ieders karre tje laten spannen, steeds verder over eigen grenzen heen gaan en zichzelf uitputten, bang zijn dat de kinderen iets overkomt, het gevoel hebben dat ze het leven mee slepen, angstig, lusteloos, onzeker en verdrietig zijn. Volwassen vrouwen op wie dit van toepassing is kunnen gebruik maken van dit specifieke hulpverleningspro gramma. Ze worde aangemoedigd om de stap te zetten om zichzelf serieus te nemen en om hulp te vragen! Voor veel vrouwen is het een uit daging om de eigen behoefte te leren kennen en voelen, deze te leren uiten en daardoor de ruimte voor zichzelf te nemen. Binnen het programma wordt gewerkt met een open groep (van maximaal acht vrouwen) wat betekent dat er geen bepaalde aan vangsdatum is. Heeft men een intake gesprek gehad en is er plaats in de groep dan kan men starten. Voor de vrouwen die deel willen nemen is het wel belangrijk te weten dat hun problematiek in groepsverband wordt behandeld. Enerzijds werken vrou wen aan hun persoonlijke problemen met als leidraad hun specifieke eigen behandelplan. Anderzijds krijgen ze via groepsactiviteiten inzicht in hun eigen functioneren en handvaten om hier verandering in aan te brengen. De kracht van de groep bestaat eruit dat vrouwen uit hun isolement gehaald worden, steun en herkenning bij elkaar vinden en samen kunnen oefe nen met gewenst/ander gedrag. De behandeling is in deeltijd, drie dagen per week van 9.30 tot 15.30 uur, gedu rende twaalf weken. De behandeling is vooral gericht op het verminderen van klachten, verhogen zelfbeeld, zelf standigheid en oplossingsgericht ver mogen via bewustwording. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Drs. Boonen, behandelleider via tel. (077)3551875 of G. Sijbers via tel. (0478)527062. Maikel Loonen zelfs de finale van de kei finale een heuse Sisteract tussen herenenkel 6. Beide heren zijn nog tweelingzussen Hinriëtte en Leonie junior. Verder was er bij de meisjesen- Kanning. tm U\

Peel en Maas | 2006 | | pagina 28