Expositie in De Lochting Concert in Koningskerkje Auteur Van der Zijl bij Literair Café Kinderboekenweek in de bibliotheek Winnende liedjes op cd Piëlhaas Yquem YQUEM PEEL EN MAAS V Q PEEL EN MAAS Donderdag 21 september 2006 - Pagina 21 Programma Schouwburg Venray De musical Wat zien ik?!, Theatersalon Mozart, Beu- mer Dorst en Americana. Schouwburg Venray presen teert de komende week vier zeer verschillende voorstellin gen. Wat zien ik?! de musical is te zien in het theater bij Schouw burg Venray op donderdag 22 en vrijdag 23 september. Een unieke kans om een try-out bij te wonen van één van de meest prachtige producties van dit theaterseizoen. Een musical die zich afspeelt in het Amsterdam van 1969- De hoeren Blonde Greet en Haar van Boven zijn niet alleen collega's, maar delen ook lief en leed. Het twee tal is op zoek naar de ware Jacob, maar hem vinden is niet makke lijk. Het impresariaat van Ruud de Graaf is onlangs nog in het nieuws geweest wegens nominaties voor de Musical Awards voor Pietje Bell.Tevens hebben producenten Ruud de Graaf en Hans Cornelis- sen de afgelopen twee seizoenen een eerste succesvolle aanzet gegeven tot het produceren van oorspronkelijk puur Nederlandse musical- en toneelproducties, met een theaterversie van Zeg 'ns AAA. Ook produceerden zij het nieuw geschreven toneelstuk Cham pagne (schrijver Thomas Verbogt) en de musicalversie van Pietje Bell (script Edwin de Jongh). In het seizoen 2007/2008 staat een musicalversie van Herman Heyer- mans Op Hoop van Zegen op het programma. Er zijn nog kaarten beschikbaar voorWat zien ik?! THEATERSALON MOZART Op dinsdag 26 september vanaf 20.00 uur presenteert Schouw burg Venray Theatersalon Mozart en zijn Tijd. Een voorstelling die de grenzen van performance, ver telkunst en presentatie verkent, en de toeschouwer mee terug neemt in de tijd van grote kun stenaars. Kunsthistoricus Ko van Dun en pianist Jeroen van Veen hebben de handen ineen gesla gen en besloten een Theatersalon te presenteren over het tijdperk waarin Mozart zijn 260 werken componeerde. Schouwburg Ven ray nodigt uit uw licht op te ste ken over een uniek keerpunt in de muziek- en kunstgeschiedenis. De politieke omwenteling van de Napoleontische tijd laat in de muziek en de schilderkunst dui delijk zijn sporen na. Een zeer beeldend verteld verhaal, waarin men de meest fantastische toe lichtingen op schilderijen krijgt, aangevuld met en onderbroken door talloze muzikale fragmenten uit het omvangrijke oeuvre van de componist Mozart wiens 250e geboortedag in 2006 in heel Euro pa wordt gevierd. Tijdens deze Theatersalon leunt men heerlijk achterover terwijl de zintuigen bestookt worden met interes sante afbeeldingen van beeldende kunstobjecten, muzikaal begeleid of geïnterrumpeerd door inspire rende muziekfragmenten uit een historisch tijdvak dat ogenschijn lijk ver weg lijkt te liggen, maar toch dichterbij komen dan men dacht. BEUMER DROST Ingeblikt, inventief theater voor het hele gezin is op woensdag 27 september vanaf 14.30 uur te zien bij Schouwburg Venray. Het enige dat Beumer Drost niet mee heb ben, is hun naam. Je denkt: caba retduo. Maar ze maken theater, zeer komisch, inventief theater. De muziek die aan Ingeblikt voor afgaat is tekenfilmmuziek. Peter Drost en Arie Kant spelen twee inspreekacteurs (druk bezig met een tekenfilmpje), die tot hun stomme verbazing stuiten op een filmprojector met een eigen wil. De film die zij onverwacht te zien krijgen, is een uit flarden bestaand testament van een beroemde uit vinder en bevat raadselachtige aanwijzingen voor de formule van 'de band die nooit lek gaat'. Dit is een armzalige samenvatting van een ingewikkeld, spannend, grappig, onnavolgbaar verteld ver haal. Er staan twee acteurs op de speelvloer (op het eind heel even een verrassende derde), maar de voorstelling wordt bevolkt door vele andere acteurs op film. Die mannen en vrouwen uit oude films zijn nagesynchroniseerd en kunnen zomaar een dialoog heb ben met de acteurs op de vloer. Het blijkt zelfs mogelijk te zijn dat Drost in dezelfde film meedoet als Michael Caine en in een Londens kantoor een pittig gesprek met hem heeft. Ook een oude speel film met Hitier komt even voorbij. Citaat van Hitler, die Goering met zijn maarschalkstaf toeschreeuwt: "Wat sta je daar nou met die blok fluit! Ga achter die formule aan!" Kant of Drost kan zelf in een film voorkomen, eruit stappen, enige In galerie De Lochting in Ven ray is tot en met 29 oktober een tentoonstelling te bezichtigen. Er wordt recent werk getoond van de kunstenaars Ina Menalda, Marga Linnenbrink en Erwin Kuis- dom uit Gelderland. Menalda ont wikkelde zich laat in haar leven tot kunstenares. Zij werd geboren in Indonesië, volgde een opleiding tot verpleegster, trouwde en kreeg drie dochters. In 1971 begon ze met het maken van keramiek onder leiding van Jaap Ravelli en was zij parttime werkzaam op een polikliniek van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Na een verhuizing naar het Oosten van Nederland kregen haar werk zaamheden op artistiek gebied geleidelijk een meer professioneel karakter. Zij begon met het maken van bronsplastieken onder leiding van Henk Göbel en enkele jaren later kreeg grafiek haar warme belangstelling na een cursus van Wim Zurné. De laatste jaren werd papier maché met vondsten uit de natuur aan het repertoire toe gevoegd. Ook werden enige boek werkjes geïllustreerd. Bijzonder in haar werk is de vaak aanwezige licht humoristische toets. Menalda exposeert geregeld op vele plaat sen in en buiten Nederland en heeft diverse opdrachten in brons gerealiseerd. De kleurige schilde rijen van Linnenbrink laten vooral een weergave van sfeer en emotie zien. Ze gebruikt daarbij acryl en gemengde technieken en blijft experimenteren met de materie. Aarzelingen, twijfel, vergissingen en het steeds opnieuw proberen, verf opbrengen en dan weer weg poetsen. Het eindresultaat is vaak een zaak van schilderen en over schilderen, toevoegen en weg laten, steeds opnieuw proberen en intensiveren. Deze worsteling blijft ook gedeeltelijk zichtbaar en geeft diepte en inhoud aan het werk, dat een sterke gevoelsuiting is, die zich manifesteert in een bijzonder belangrijk en subtiel gebruik van kleuren. Het abstracte werk is een zoeken naar stilte en rust en een voortdurend onder zoek naar vormen, structuren en kleurschakeringen. Titels zijn niet van belang: men kan zichzelf spie gelen in haar werken: het juiste gevoel is belangrijk. Kulsdom gaat veelal conceptioneel te werk waarbij een vrolijke, toegankelijke beeldweergave de inleiding vormt tot een serieuze, kritische onder toon. In drie dimensionale objec ten uit onder meer kout, gips of brons komen zijn ideeën tot uiting en leven. Creaties die vanuit hun vorm en verschijning hun eigen verhaal al vertellen en daarbij gecompleteerd worden vanuit de titel. De Lochting is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.artned/ lochting.nl. De Locht In Streekmuseum De Locht in Melderslo is op zondagmiddag 24 september een ouderwetse scharensliep aanwezig. Bezoekers kunnen voor de prijs van drie cent een mes laten slijpen. Zowel de smederij als de bakkerij is in bedrijf en kinderen mogen hun eigen broodje kneden en bak ken. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schilde ren met Licht te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. De speciale acti viteiten op zondagmiddag begin nen om 14.00 uur. Zie ook www. delocht.nl. goede getimede handelingen op de vloer verrichten en precies op tijd weer in de film stappen. Er zijn nog kaarten beschikbaar. AMERICANA Zaterdag 30 september kan men genieten van Americana. Americana is populair en dat komt waarschijnlijk omdat weer steeds meer mensen van muziek houden die dicht bij zijn roots gebleven is. In het programma Americana treasures zitten drie artiesten die volledig appelleren aan dit roots- gevoel. Drie muzikanten staan in de schouwburg op de planken. Folk, country, singer/songwriters en andere muziek met een rootsy randje: het wordt door een groei ende schare fans liefdevol onder de noemer Americana geschaard. Op zoek naar muziek die meer te bieden heeft dan wat doorgaans op de radio te horen is vinden ze de weg naar de betere platenzaak en naar de clubs die deze muziek programmeren. Muziek met melo die en inhoud waarbij het volume niet op 10 hoeft om ervan te kun nen genieten. Americana Treasures is een uit gebalanceerde productie met drie toptalenten uit de grote akoesti sche Americana schatkist en wel Jeffrey Foucault, Caroline Herring en Slaid Cleaves (foto). Slaid Clea ves is een van de weinige arties ten die het tweede Blue Highways festival tweemaal mocht aandoen. Vaak omschreven als een akoes tische Springsteen wist hij eerst het publiek in de kleine zaal en een jaar later in de grote zaal ademloos te boeien. Hij toerde al eerder met Lynn Miles die met haar melancholiek gevoel voor humor en een loepzuivere stem garant staat voor bijzonder onder houdende optredens. Voor deze bijzondere voorstelling zijn nog kaarten beschikbaar. Voor vragen hebben kan men contact opnemen met de schouw burg via tel. (0478)530999. Het complete programma staat op www. schouwburgvenray. nl In het Koningskerkje in Vier lingsbeek is op zondag 24 septem ber het eerste concert te beluiste ren van het nieuwe muziekseizoen. Het afgelopen jaar zijn veel jong talenten van het conservatorium voorgegaan, aankomende zondag om 15-30 uur treedt de ervaren pianist Roel Praas op. Praas werd geboren in 1953 in Haarlem. Hij studeerde piano aan het Stede lijk Conservatorium te Zwolle bij Thom Bollen, waar hij ook zijn solistendiploma behaalde. Daarna vervolgde hij zijn studie bij Alwin Bar in Amsterdam en Geoffrey Madge in Den Haag. In het buiten land volgde hij cursussen bij Clau de Hellfer in Frankrijk en in Oos tenrijk bij Ergican Saydam. Praas is een veel gevraagde pianist voor pianorecitals en geniet bekend heid als begeleider van koren, zan gers en instrumentalisten. Als docent is hij verbonden aan De Muziekschool Twente. In okto ber 2002 maakte Praas een solo cd. Hierop zijn werken te horen van de componisten Scarlatti, Schu bert, Diepenbrock en Poulenc. Praas brengt in het Koningskerkje werken te gehore van Johan Sebas tian Bach, W.A. Mozart, Johannes Brahms en de Russische compo nisten Dmitri Sjostakowitsj en Alexander Skrjabin. Kaartjes kan men bestellen bij René en José Evers via tel. (0478)632172 of per e-mail koningskerkje@home.nl. of een half uur voor aanvang aan de kassa van het Koningskerkje. Het Literair Café Venray-regio presenteert als opening van het programma 2006-2007 op zon dag 24 september om 11.30 uur in Theehuis Odapark,Annejet van der Zijl, schrijfster van ondermeer Sonny Boy. Van der Zijl werd in 1962 in Leeuwarden geboren en studeerde massacommunicatie in Amsterdam en international jour nalism in Londen. In 1998 debu teerde zij met het boek Jagtlust. Dit is de naam van de Blaricumse villa waar een aantal avantgardi- sche kunstenaars zich halverwege de jaren 50 en de 60'er jaren ver maakten met drank, dans, liefde en drugs. Bekende kunstenaars als Remco Campert,Cees Nooteboom (in november te gast in Venray) en Simon Vinkenoog waren trouwe bezoekers. In 2002 verscheen het boek Anna, de biografie van Annie M.G. Schmidt waarvoor Annejet van der Zijl inzage kreeg in de omvangrijke correspondentie die Annie M.G. Schmidt voerde met haar man en moeder. Op basis van deze correspondentie, aange vuld met tientallen interviews en nooit eerder gepubliceerde foto's en brieven, reconstrueerde Van der Zijl met veel gevoel voor de historische context het leven van Annie M.G. Schmidt. In november 2004 verscheen Sonny Boy, een meeslepend liefdesverhaal geba seerd op ware feiten en tegen een historische achtergrond. Het boek kwam al snel in de Boeken Top-10 terecht en werd een echte bestseller. In 2005 werd het geno mineerd voor de NS-Publieksprijs en bereikte het na de Nieuwe Bijbelvertaling de tweede plaats. Van der Zijl is momenteel bezig met de research voor de biografie van Prins Bernhard. De muzikale omlijsting bij deze ontmoeting wordt verzorgd door het duo Jasper Merle en Patric Driessen (zang en gitaar). Meer informatie is te vinden op www.literair-cafe- venray.nl. of via tel. (0478)582948, e-mail info@literair-cafe-venray.nl. Zeskamp op Veltumse Dag Deel twee van het wijkfeest Vel tumse Dagen wordt zaterdag 23 september gehouden. Om 14.00 uur gaat de grote jeugdzeskamp van start op het speelterrein aan de Pettenmakerstraat. Ongeveer honderd kinderen tussen de zeven en twaalf jaar oud gaan daar met elkaar de strijd aan op de diverse spelonderdelen. Omstreeks 16.45 uur vertrekken alle zeskampdeel nemers in een muzikale optocht naar het wijkcentrum, waar ze wat lekkers te eten aangeboden krijgen. Om 18.00 uur gaat daar de jeugddisco van start. Tijdens deze disco spelen de zeskamp teams hun laatste spel in de vorm van een playback/karaoke optre den. Omstreeks 19-30 uur wordt bekendgemaakt wie dit jaar de jeugdzeskamp heeft gewonnen. Zie ook www.wijkverenigingvel- tum.nl. niet ontvangen? Bel 582877! Liefhebbers van operamuziek kunnen op zondag 24 september vanaf 15-30 uur hun hart ophalen aan het concert, dat het kamer koor Canzonetta uit de regio Arn- hem-Nijmegen, komt verzorgen in de Mariakapel in Holthees. Naast het koor zal aan dit concer mede werking worden verleend door de bariton Rob Hazenberg, met zijn vaste pianobegeleider. De inhoud van het concert mag verrassend genoemd worden, omdat de koor werken uit de vroege periode van de opera stammen, en bij een groot publiek niet bekend zijn. De componist Adriano Banchieri heeft ooit een reeks madrigalen geschreven over een boottocht van Venetië naar Padua.Aan boord bevinden zich een stel uiteenlo pende types die met elkaar zingen, drinken en dansen. Het koor Can zonetta zingt een aantal liederen uit deze madrigaal komedie, geti teld La Barca di Venezia per Pado- va, maar heeft er een eigen verhaal van gemaakt door een aantal liede ren toe te voegen van ondermeer Mozart, Orlando di Lasso, Renaldo Hahn. De korte intermezzo's wor den verzorgd door de bariton Rob Hazenberg en zijn begeleider. Ook zij hebben een rol in het verhaal dat over liefdes, gondels, sterven de zwanen en zingende krekels Kaartverkoop Venray Proms gestart Voor de zesde keer houdt Koninklijke Harmonie Euterpe de inmiddels befaamde Venray Proms. Dit muziekfestijn wordt gehouden op zaterdag 14 oktober in The Zenith. Voor de mensen die dit spektakel niet willen mis sen, zijn er nog kaarten te koop. Het concert start om 20.00. De verkooppunten voor de kaarten in Venray zijn Sigarenmagazijn de Compaenen, Boekhandel van den Munckhof en Discotheek Zenith. Tijdens de proms gaat Konink lijke Harmonie Euterpe optreden onder leiding van Mare Koninkx. De presentatie is voor rekening van Fred Jansen. Naast het orkest laten Fred Jansen, Annelie Reijn- ders, Mariska Custers en Don Mul ders hun stem horen. Alle zangers en zangeressen brengen diverse nummers ten gehore. Naast het orkest voegt het Combo een modern tintje toe. Het Combo bestaat uit basgitarist Pas cal Arts, gitarist Edgar Janssen en toetsenist/ arrangeur Otto Kooien. Confetti zorgt ook voor zang en show. Confetti bestaande uit tien zangers en twaalf zangeressen onder leiding van Gertie Cremers. Local Kryner bestaat uit Eugène Eijdems (trompettist), Johan van Krey (accordeonist), Ruud Koyen (gitarist), Mariska Custers (vocalis- te), Frank Peters en Amy Ebberink. Local Kryner is een unieke gele genheidsformatie die met Euterpe The Zenith op haar grondvesten laat schudden. gaat. Het twintigtal leden tellende koor Canzonetta staat onder lei ding van Herma Timmer. Wie dit bijzondere concert, waarmee de Mariakapel haar nieu we culturele seizoen opent, wil meemaken, kan kaarten bestellen bij de bekende voorverkoopadres sen in Holthees: de familie Ermers, Kapelstraat 3, tel. (0478)636480 of bij de familie Wijenberg, Gil- destraat 6, tel. (0478)636390. Kaar ten kunnen ook besteld worden via www.mariakapel.nl. en vanaf een half uur voor aanvang van het concert bij de ingang van de kapel. Dit voor zover er dan nog kaarten voorhanden zijn. De Kinderboekenweek welke wordt gehouden van 4 tot en met 14 oktober heeft dit jaar als thema De leeuw is Los! Gedurende tien dagen staat de jeugdbibliotheek in het teken van boeken over dieren. Dierenverhalen stelen de show, jaar in jaar uit. Van vrolijke prentenboeken voor de allerklein sten tot en met spannende avon turen voor de oudere kinderen. Dieren in kinderboeken zijn vaak vrienden en steunpilaren van de hoofdpersoon. Of het nu gaat over huisdieren, dieren in de die rentuin, proefdieren of bedreigde diersoorten. Over dieren is veel te lezen. Voor de Kinderboekenweek 2006 heeft de jeugdbibliotheek Venray weer een sprankelend pro gramma georganiseerd; Opening van de Kinderboeken week is op woensdag 4 oktober van 11.00 tot 11.30 uur. De groe pen 5 en 6 van basisscholen De Hei en Antonius Veulen geven een dansvoorstelling op muziek van De Lion King. Vooraf, vanaf 9 00 uur volgen zij een workshop om de dans te leren. De workshop wordt gegeven door Lonneke Hendriks, werk zaam bij het Kunstencentrum in Venray. Leesprogramma Slimme Dieren- Streken. van 4 oktober tot 4 janu ari. Wie graag leest over slimme honden, spelende beren, springen de paarden en sissende slangen? Doe dan mee met het leespro gramma Slimme DierenStreken. Voor kinderen van vier tot negen jaar. Junglespeurtocht van 4 tot 14 oktober. Test je kennis van wilde dieren en los de puzzel op. Je kunt er gratis kaartjes voor Zoo Pare Overloon mee winnen. Voor kin deren van vier tot negen jaar. Bekroonde boekenpuzzel van 4 tot 14 oktober. Ken jij alle boeken die in 2006 een griffel of penseel hebben gewonnen? Doe dan mee met de puzzel en win leuke prijs jes. Voor kinderen van negen tot twaalf jaar. Biebboekje: een 10 met een grif fel van 4 tot 14 oktober. Alle grif felwinnaars op een rijtje in een leuk boekje. Een cadeautje van de bieb voor iedereen die dieren boeken leent. Zolang de voorraad strekt. Voorstelling Fladderei door The ater Popi op woensdag 4 oktober, van 15.00 tot 15.45 uur én van 16.00 tot 16.45 uur. Een mooi roze ei uitbroeden? Hoe doe je dat? Op haar zoektocht naar een echt 'uitbroedfeest' ontmoet Popi een aantal vreemde vogels. Voor kinderen vanaf vier jaar. Kaartjes zijn te koop bij de uitleenbalie. Schminken op woensdag 11 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. Kinderen kunnen zich door drie schminkers laten omtoveren tot leeuw, zebra of tijger. Of toch lie ver een hond of een kat? De toe gang is gratis. Algemene informa tie over de Kinderboekenweek kan online opgezocht worden bij www.kinderboekenweek.nl. Wie naar de website van de Biblio theek Venray surft www.obvenray. nl vindt meer informatie over de plaatselijke activiteiten. Afgelopen zondag zijn tijdens het liedjesfestival in een goed gevulde foyer van de Schouwburg Venray de vier nieuwe carnavals nummers gekozen die dit jaar op de cd van de Piëlhaas komen te staan. Voor de kinderen was er een programma, zodat zij zich ook konden vermaken tussen het luisteren van de liedjes door. In een finale, waarin een groot aan tal nummers aan elkaar gewaagd waren, kwamen de volgende vier nummers als winnaar uit de bus. Leon Aarts als Super Schottelslet met het nummer Super Schot telslet. Verder het jonge talent Tamara Koonings uit Ysselsteyn met het nummer Jan en Miep,Ari (Arno en Richard) met het num mer Ozze Wiel en ten slotte Eve lyn en Karin met Zoveul kleure, zoveul klanke. Opnieuw is de vakjury er weer in geslaagd om in combinatie met de publieksjury een cd samen te stellen met voor ieder wat wils. De artiesten gaan binnenkort de studio in om op 12 november tijdens Hazepaeper deze cd te presenteren. CD-middag DJ John gaat vanaf zondag 24 september op iedere laatste zon dagmiddag van de maand van 13.30 tot 17.30 uur cd's draaien tijdens de cd-middag countryline- dance. Het adres is Plein 27 in Maashees. Plork en de Aannemers Er wordt weer een ouderwets goed feestje gehouden op zater dag 23 september bij OJC Jera'70 in Ysselsteyn. Deze avond komen namelijk de mannen van Plork en de Aannemers het jongerencen trum onveilig maken. Plork speelt voor elk wat wils. Van Abba tot System of a Down en van Andre van duin tot Faith No More. Maar het blijft niet alleen bij het spelen van muziek. Tijdens elk optreden van Plork en de Aannemers pro beren ze het publiek in de wat ten te leggen met prijsvragen en wedstrijdjes waarmee de toe schouwers leuke prijzen kunnen winnen. De meest enthousiaste persoon van de avond, uiteraard gekozen door de vakkundige jury van Plork en de Aannemers zelf, wordt verblijd met de gouden bouwhelm. Om 20.00 uur gaat de zaal open. Meer informatie staat op www.jera70.nl. Fotografisch overzicht De prijsuitreiking van de foto wedstrijd die de gemeente Box meer in het kader van het Land schapsontwikkelingsplan hield is gehouden op dinsdag 19 septem ber. De bijeenkomst, waarvoor onder andere alle deelnemers aan de wedstrijd waren uitgenodigd, is gehouden in de biblioplusves- tiging in Cultureel Centrum De Weijer in Boxmeer. Op 3 juli sloot de Boxmeerse fotowedstrijd. Veel burgers hebben gebruikgemaakt van de mogelijkheid te laten zien hoe zij dit oudste landschap van Nederland beleven. Maar liefst l6l foto's uit bijna alle kerkdor pen van de gemeente dongen mee naar de prijzen. Gelijktijdig met de prijsuitreiking startte een fotoexpositie van een selectie van de inzendingen. De expositie is te zien in de biblioplusvestigingen in Overloon, Vierlingsbeek en Oef- felt. Wethouder Hermien van de Brand verzorgde de opening van expositie. Een ereplaats is gereser veerd voor de inzendingen van de twee prijswinnaars. De gemeente Boxmeer is bezig met de ontwik keling van een landschapsvisie. Deze landschapsvisie komt op een interactieve wijze tot stand. Enerzijds door een klankbord groep in te zetten, anderzijds door inwoners van Boxmeer te vragen hun visie op het landschap te geven middels een fotowedstrijd. Het landschapsontwikkelingsplan legt het beleid voor het Boxmeer- se buitengebied van de komende jaren vast. Waar moet de natuur behouden of versterkt worden? Waar krijgen landbouw of bebou wing meer ruimte? Momenteel werkt een onderzoeksbureau in nauwe samenwerking met een breed samengestelde Boxmeerse klankbordgroep aan het ontwer pen van die plannen. Doel van het project is te komen tot concrete maatregelen voor het behoud van bijzondere landschappelijke waar den of het (doorontwikkelen van die waarden. Naar verwachting kan de landschapsvisie eind 2006 aan de gemeenteraad ter vaststel ling worden voorgelegd. Spooktochten in Veulen Wie op zoek is naar een avond vullend programma voor een klei ne of juist een grotere groep men sen, of wie samen met zijn partner een spannende avond wil beleven, kan terecht in Veulen. De eerstvolgende spooktocht wordt gehouden op 24 november. Voor deze datum kan men zich nog aanmelden. Voor meer infor matie over dit programma kan men contact opnemen met Hem Bouweriks via tel. 06-14219397. Boekrecensie in Peel en Maas Bij het in kaart brengen van een wijnkelder in België doet de vinoloog en oud-journalist Josine van Leeuwen een zeer bijzondere vondst: een aan tal Sauternes van Chateau d' Yquem, een van duurste wij nen ter wereld. Maar kenne lijk is Josine niet als enige op de hoogte van deze zeldzame collectie, want de flessen ter waarde van honderdduizen den euro's worden gestolen. Tegen de zin van haar dochter Esther in besluit Josine zelf de zaak tot op de bodem uit te zoe ken. Om haar moeder te bescher men besluit de enigszins onzeker Esther, die zelf ook journalist is, haar toch te helpen. Hun onder zoek leidt naar de wereld van de internationale wijnhandel, waarin hebzucht, geld en macht al eeu wenlang een gevaarlijke combina tie vormen. Schrijfster Addy Kaiser is jour- Addy Kais er nalist, mediadeskundige en weten schapper. Ze mag zich tevens gedi plomeerd wijnproever noemen. Dit boek is te koop bij boekhan del Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19,95 euro. Musical, theatersalon, cabaret en muziek m vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Kunst Cultuur Canzonetta in Mariakapel Holthees Fascinerende thriller die zich afspeelt in de internationale wijn wereld. UTf.KAIKË TllKILLFK 'Meeslepend, vul wijn. humor, romantiek ei ANNIS1AKIE OSTBK

Peel en Maas | 2006 | | pagina 21