Gemeente Ven ray n mm MM a Brussels archiefmateriaal in Venray Openbare bekendmakingen Nieuwe voorzitter Cliëntenraad Wwb Rijbewijs: vijf dagen Deze week Collectes De achternaam van uw kinderen PEEL EN MAAS Gemeentehuis t Bouwplannen Aangevraagd Uniforme Openbare Voorbereidingsprocedure Verleend Kapvergunningen Verleend Wet milieubeheer Openingstijden Hans Visscher is per 1 september door het college van Burgemeester en Wethouders benoemd tot nieuwe voorzitter van de Cliëntenraad Wet werk en bijstand (Wwb). De Cliëntenraad Wwb is een officieel en onafhankelijk adviesorgaan van de gemeente Venray voor alles wat met het beleid rondom de Wet werk en bijstand te maken heeft. Daar valt ook het minimabeleid on der. Het benoemen van een onafhankelijke voorzitter is een van de manieren waarop de onafhankelijkheid van de Cliëntenraad Wwb wordt gewaarborgd. In de Cliëntenraad zijn een aantal Venrayse organisaties vertegenwoordigd: het Platform Lage Inkomens Venray, het Gehandicaptenplatform Venray, de Seniorenraad, het Multicultureel Platform, FNV Bondgenoten en de Venrayse Vrouwenraad. Via deze organisaties worden dus de belangen van de inwoners van Venray behartigd als het gaat om werk en inkomen en het ondersteunen van de minima. Wilt u meer weten over het functioneren van de Cliëntenraad of wilt u vragen stellen aan de Cliëntenraad? Neem dan contact op met een van deze organisaties. Ontwerpbesluit Besluiten Donderdag 21 september 2006 - Pagina 20 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl w/'M Van links naar rechts: Henk Zweers, Rien van den Brand, Robert Alferink en Paul van Meegeren Bouwvergunningen - Ripseweg 1 - vier lichtmasten (nr. ba060444) - Haag 28 - veranderen woonboerderij (nr. ba060445) - Passage 9, 11, 13 en 15 - veranderen reclame (nr. ba060446) - Kruitweg 5 - tuinmuur (nr. ba060447) - Hoogheidseweg kavel 77 - woning (nr. ba060448) - Meerloseweg 18 - mestsilo (nr. ba060449) - Vingerhoedskruid 1 - vergroten woning (nr. ba060451) - Jaegerhofweg 8 - mestsilo (nr. ba060452) - Henseniusstraat 3 - verbouwen pand (nr. ba060453) - Dopheide 3 - vergroten carport (nr. ba060454) - Rector Cremersstraat 15 - carport en berging (nr. ba060455) - Den Tiel 6 - vergroten drie pluimveestallen (nr. ba060456) - Vloetweg kavel 5 - woning en garage (nr. ba060457) - Stationsweg 147 - wijziging bouwvergunning 2001.14954 (verbouwen café/zaal) (nr. ba060459) - Pastoor Gerardsstraat 15 - vernieuwen/bouw loods en scheidingsmuur (nr. ba060460). Sloopvergunningen - Ripseweg 10 - ged. varkensstal (nr. slp060047). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Dopheide 3 - vergroten carport (nr. ba060454) - Henri Dunantstraat 11 - fietsenstalling (nr. ba060406) - Vingerhoedskruid 1 - vergroten woning (nr. ba060451) - Pauwweg 6 - (sloop bestaande bijgebouwen) bouw garage (nr. ba060369). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 september 2006 t/m 2 november 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzage termijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Sloopvergunningen - Veulenseweg 36 - opslag/machineloodsen (nr. slp060003, verzenddatum 12/09) - Pauwweg 6 - aan- en bijgebouwen (nr. slp060036, verzenddatum 14/09). Bouwvergunningen en vrijstellingen - Marga Klompéstraat 4 - wijzigen pui garage (nr. ba060434, verzenddatum 12/09) - Serenadestraat 19 - wijzigen pui garage (nr. ba060435, verzenddatum 13/09) - Lollebeekweg 40 - vernieuwen/vergroten woning (nr. ba060368, verzenddatum 12/09) - Broekweg sectie C no. 10844 ged. - woning (nr. ba060299, verzenddatum 12/09) - Veulenseweg 36 - machine/opslagloods (nr. ba060038, verzenddatum 12/09) - Timmermannsweg 64 - vergroten varkensstal (nr. ba060306, verzenddatum 13/09). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Pauwweg 6 en 8 - verbouwen woonboerderij tot twee woningen (nr. ba060048) - Moostdijk 13 - tijdelijk verbouwen woonboerderij tot logiesgebouw (nr. ba050284). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen verdere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. - Mgr. Nolensstraat - 11 esdoorns, herplant 11 bomen - St. Odastraat - 1 sierpeer, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Laagriebroekseweg 1-2 eiken, herplant 1 boom - Mgr. Hanssenstraat 12/16 - 3 esdoorns, herplant 4 bomen - Bolderik 58-1 hazelnoot, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Verkleijstraat - circa 14 bomen, geen herplant in het kader van een dunning - Oostsingel - 54 linden, herplant 30 bomen - Honingklaver - 11 bomen, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Verdistraat 21-1 populier, herplant 1 boom - Gertrudisstraat 17/19 - 2 haagbeuken, herplant op termijn voor 2 bomen - Rondweg Brukske/Marimbastraat - 1 berk, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Steegsepeelweg t.h.v. 12/14 - 2 eiken, geen herplant - Rondweg Brukske/Ouverturestraat - 1 den, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen - Horsterweg - 5 eiken, herplant 5 bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 22 september tot en met 2 november 2006 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen Verleend. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 Een groep vrijwilligers onder leiding van Venraynaar Rien van den Brand heeft in het Algemeen Rijksarchief te Brussel duizenden foto-opnamen gemaakt van documenten uit de 16e en 17e eeuw. Dit materiaal kan in de studiezaal van het gemeentearchief worden bekeken. Wie de geschiedenis van Limburg wil bestuderen, moet naar het buitenland. Dit hangt samen met de ingewikkelde geschiedenis van onze provincie die tot 1815 weinig gemeen had met die van Noord-Nederland. Dat geldt dus ook voor Venray. Ruim anderhalve eeuw behoorde Rooi tot de Zuidelijke Nederlanden die onder gezag stonden van de koning van Spanje. Dit gebied werd vanuit Brussel bestuurd. In deze stad is dan ook heel wat materiaal te vinden dat interessant is voor de historie van Venray. Foto-opnamen Op 15 september hebben Rien van den Brand en de sponsor van het project, het Lokaal Historisch Platform Venray, een set cd's met foto-opnamen van de documenten overhandigd aan gemeentearchivaris Paul van Meegeren. Geïnteresseerden kunnen dit materiaal, dat is opgesteld in oud schrift, dus voortaan ook in de studiezaal van het gemeentearchief bestuderen. Om fraude en vervalsing te voor komen, worden rijbewijzen vanaf 1 oktober niet meer bij de gemeente maar centraal in Nederland gemaakt. Vijf werkdagen na aanvraag kunt u het nieuwe rijbewijs ophalen. 17 t/m 23 sept - Nierstichting Nederland 24 t/m 30 sept - Fonds verstandelijk gehandicapten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Deurneseweg 182 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Strijbos- Jenniskens O.G. bv, Deurneseweg 176 te Ysselsteyn voor een legpluimveehouderij. Aan de vergunning worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 september 2006 t/m 2 november 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Teeuwenhofweg 18 te Leunen - een veranderingsvergunning te verlenen aan RM.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leunen voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij - Moostdijk 14/Timmermannsweg 104 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan M. van Neerven, Moostdijk 14 te Ysselsteyn vooreen melkrundvee-, vleesstierenhouderij en akkerbouwbedrijf - Leunseweg 22 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Interstyling BV, Leunseweg 22 te Leunen voor een bedrijf waar stand- en interieurbouw, vormgeving en belettering en verhuur van onroerende zaken plaatsvindt - Pottevenweg ongenummerd te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van L. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij. Deze intrekking is ten behoeve van de locatie Busschopsweg 5 te Heythuysen (verzoek vergunninghouder) - Pottevenweg ongenummerd te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van L. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij. Deze intrekking is ten behoeve van de locatie Eijkenhofweg 18 te Veulen (verzoek vergunninghouder) - Pottevenweg ongenummerd te Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van L. Philipsen, Ringweg 12 te Ysselsteyn voor een vleesvarkenshouderij. Deze intrekking is ten behoeve van de locatie Eijkenhofweg 3 te Veulen (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 22 september 2006 t/m 2 november 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. 21 september 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Ouders mogen zelf de achter naam van hun kinderen kiezen: die van de vader óf die van de moeder. Die keuze mogen zij echter maar één keer maken, en wel bij het eerste kind. Dit is om ervoor te zorgen dat alle kinderen in het gezin dezelfde achternaam krijgen. Dit geldt voor zowel getrouwde als ongetrouwde ouders en ouders die een geregistreerd partnerschap zijn aangegaan. Na de geboorteaangifte van het eerste kind is geen naams keuze meer mogelijk, ook niet voor eventuele latere kinderen. Getrouwde ouders Getrouwde ouders dienen de achter naam van hun keuze gezamenlijk vóór of uiterlijk bij de geboorte aangifte bij een ambtenaar van de burgerlijke stand aan te geven. De ambtenaar maakt de keuze offici eel door de naam in een akte op te nemen. Het is verstandig dit vóór de geboorte te doen, omdat beide ouders persoonlijk aanwezig moeten zijn bij de keuze. Als getrouwde ouders geen verklaring van naams keuze hebben afgelegd, krijgt het kind automatisch de achternaam van de vader. Ongetrouwde ouders Bij ongetrouwde ouders krijgt het kind de naam van de vader als deze het kind erkent én beide ouders kiezen voor de achternaam van de vader. Erkent de vader het kind niet, dan krijgt het automatisch de naam van de moeder. Ook als de vader het kind wel erkent, maar de ouders geen naamskeuze vastleggen, krijgt het kind automatisch de naam van de moeder. Verder gelden hier in principe dezelfde regels als bij getrouwde ouders. Folder Wilt u meer informatie? Lees dan de folder De keuze van de achternaam. Daarin staat bijvoorbeeld ook welke regels gelden bij adoptie, éénouder gezinnen of bij een ouder en zijn haar partner die geen ouder is. De folder is verkrijgbaar in het informa tiecentrum van de gemeente Venray. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20