DeMKB Uitbreiding winkelcentrum Veltum Kritiek op aankoop van 't Podium automatiseerder Asteria '£je tj intratuin m =i vh ri =i ivrnm Bandoetere -sffiSrr l\lu hele cties tapijt en gordijnen Rongji dé specialist oor tegels,, sanitair en tegelwerken! Podengo's geboren in Gouden bruidspaar Boreas in Meerlo Eerste zege Leunen En verder: PEEL EN MAAS Hotel Restaurant Autoschadecenter Venlo Hulsterdreef Autoschade °lsntAM groenopruiming Honderdzevenentwintigste jaargang - week 38 - donderdag 21 september 2006 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 22 Sport 22-28 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Kerkelijke diensten 30 Tienray krijgt weer een café De renovatie van het missie- klooster in Tienray is in volle gang. Zoals bekend wordt het gebouw omgetoverd tot een hotel met zeventig kamers. De horecaondernemers Patrick van Soest uit Baarlo en Sjaak Proosten uit Venlo hebben inmiddels ook al hun naam voor hun hotel: hotel St. Joseph. Op 9 augustus zijn Van Soest en Proosten met de werkzaam heden aan de binnenzijde van het voormalige klooster van de Zusters van het Kostbaar Bloed in Tienray begonnen. "We hebben voor St. Joseph gekozen omdat die naam op de gevel staat en past bij de historie van het gebouw. De Latijnse schrijfwijze houden we aan. Het hotel wordt helemaal in oude stijl gerestaureerd en zal de link met het verleden én zijn his torische waarde blijven behou den. De eerste stappen op weg naar een prachtig, uniek hotel zijn gezet", vertelt Patrick van Soest. Het grote kruis dat aan de gevel van het pand hangt, zullen de twee ondernemers aan de Tien- rayse gemeenschap schenken. "Het koperen kruis van vijf meter hoog gaat naar de kerk toe. Ik heb begrepen dat het een prominente plek krijgt. Dat kruis vonden we niet zo mooi bij een hotel passen." Pastoor Ruud Verheggen vertelt dat het kruis aan de buitenkant van de kerk in Tienray een mooi plekje krijgt. "Dat is de gedachte die we nu hebben. Heel vroeger heeft aan de muur van de kerk een houten kruis gehangen. Dat is een keer naar beneden gekomen en nooit meer hersteld. Het kruis van het klooster is een prima ver vanger." Bouwbedrijf Moeskops uit Ber- geijk heeft het Tienrayse missie klooster met het omliggende ter rein van bijna drie hectare enkele maanden geleden gekocht van de Zusters van het Kostbaar Bloed. Het klooster is doorverkocht aan Van Soest, die het samen met zijn compagnon Sjaak Proosten uit Venlo gaat verbouwen tot een driesterrenhotel dat zich onder meer gaat richten op toeristen en bedevaartgangers. Het pand blijft volledig intact. Ook de later aangebouwde kapel blijft gehand haafd en wordt ingericht als con ferentiezaal en café. "Dat café kan gebruikt worden door de inwo ners, maar ik ben ook al benaderd door een aantal verenigingen, zoals de dart- en voetbalclub. De kapel gaan we gebruiken als mul tifunctionele ruimte." Binnen in het hotel komen allemaal nieuwe kamers. De bestaande keuken blijft als keuken in gebruik en de eetzaal wordt het restaurant van St. Joseph. Aan de voorkant van het klooster, links van de kapel, verrijst een groot terras. De par keerplaats komt aan de achterzij de van het gebouw te liggen. Van Soest is de voormalig bedrijfslei der van hotel Campanile in Venlo. Samen met Proosten heeft hij een bedrijf opgericht dat het hotel gaat exploiteren. Sinds de laatste missiezusters vertrokken naar Aarle-Rixtel staat het klooster aan de Kloosterstraat leeg. U vindt mij op pagina 18 Durf en lef Je moet het lef maar hebben, ondernemer worden. Onder nemen met durf is dit jaar het thema. Elke ondernemer zou dus genomineerd moeten worden voor de Venrayse Ondernemers prijzen, want elke ondernemer heeft het lef om iets voor zijn - of haar - eigen te beginnen of te runnen. Toch zijn de onder nemersverenigingen er weer in geslaagd uit al deze lefgozers acht ondernemers met durf te destilleren. Een gemêleerd gezelschap zou je op het eerste gezicht denken, maar toch heb ben ze meer met elkaar gemeen dan alleen durf. Ze houden op een manier allemaal verband met elkaar. Gezien de zomerse tempe raturen op deze eerste herfstdag is het niet ondenkbaar dat u nu thuis in de tuin, op het gras van Direct Gazon, voor het zwembad van Mari, een broodje van Barto zit te eten met daarop champig nons van Sikes en een beenham metje van een varken dat ooit onder de hoede van Houben- steyn is grootgebracht. Het pilsje van Hulsman ontbreekt natuurlijk niet. Oh ja, de champignons zijn vanzelfsprekend geplukt door de mensen van Otto. "En de GGZ - groep dan?", hoor ik u denken. Welnu, dat is vrij eenvoudig, want ik ga ervan uit dat u zich in de omschreven oer-Venrayse situatie wel op uw gemak voelt. Zo niet, dan ontfermt de GGZ groep zich graag over u. Kortom, de nominaties voor de Venrayse ondernemersprij zen geven dit jaar heel duidelijk aan dat het Venrayse bedrijfsle ven breed georiënteerd is, maar ook heel goed op elkaar is afge stemd. Dat is misschien ook wel de kracht van Venray. Ik wens de jury in ieder geval veel succes om uit deze acht durfals de grootste lefgozer te kiezen. Hannes Joyriding De politie heeft zaterdagavond een 18-jarige vrouw uit Vierlings beek op de Spoorstraat in Box meer aangehouden voor joyriding. Agenten wilden de vrouw contro leren en gaven haar een stopteken. Zij voldeed daar in eerste instan tie niet aan. Nadat optische en geluidssignalen werden getoond, stopte ze alsnog. De vrouw bezat geen rijbewijs en had de auto van haar ouders, die op vakantie waren, zonder toestemming mee genomen. De vrouw is aangehou den en voor verhoor ingesloten. Burgemeester Jos Waals opende zaterdag op feestelijke wijze de vernieuwde brandweer kazerne aan de Acaciastraat in Venray. Na enkele toespraken daalde een brandweerman vanaf een hoogwerker van circa vijftig meter aan een touw omlaag. Hij overhandigde aan burgemeester Waals en brandweervrouw Hanneke Peeters een afstandsbediening, waar mee de poorten van de remise werden geopend en een confettikanon werd ontstoken. Na de openingshandeling was er aan de achterzijde van de kazerne een hulpverleningsde monstratie te zien, waarbij twee personen uit een autowrak werden bevrijd: de wethou ders Leo Heidens (CDA) en Hassan Najja (PvdA). Zondag vond in en om de kazerne een open dag plaats, die werd bezocht door tussen de 12.500 en 15.000 belangstellenden. Zij genoten van tal van spectaculaire demonstraties en konden een kijkje nemen in het fraai opgeknapte gebouw. Grotere winkels, 24 appartementen en parkeerkelder Het winkelcentrum in de wijk Veltum wordt vergroot en krijgt een flinke kwaliteitsimpuls. Bovenop de winkels worden 24 appartementen gebouwd en er komt een parkeerkelder onder het winkelgebied. Dat meldde wet houder Teunissen (Lokaal Aktief) dinsdag in de raadsvergadering op vragen van de SP. Het huidige winkelcentrum blijft bestaan en wordt uitgebreid met 500 vierkante meter. De cafe taria wordt 200 m2 groter en de sportschool aan de achterzijde krijgt er 150 vierkante meter bij. "Bovendien worden alle gevels niet ontvangen? Bel 582877! opgewaardeerd", zei Teunissen. De verfraaiing van het winkelcen trum hangt samen met de geplan de nieuwbouw door Wonen Ven ray. De twee bijna leegstaande flats aan de Veltumse Kleffen en Haammakerstraat worden hier voor begin volgend jaar gesloopt. Er komen appartementen en grondgebonden woningen voor in de plaats en tegelijkertijd wordt het winkelcentrum op de schop genomen. De oppositiepartijen WD, inVENtief en de SP uitten dins dag in de raadsvergadering kritiek op de aankoop van café 't Podium. Het college heeft 870.000 euro uitgetrokken om in het gebouw een jonge rencentrum te vestigen. "Een rampzalige transactie. Zowel maatschappelijk als financi eel", vond Gerard Thijssen (inVENtief). Na de kritiek vanuit de buurt, jongerenorganisatie V-Kick en de Dingus-achterban begint nu ook de politiek zich te roeren. Jolanda Dijkema (SP) stelde vragen over de nabijheid van een coffeeshop aan de Henseniusstraat en ze vroeg zich af waarom de buurt niet eerder geïnformeerd is. Lees verder op pagina 3 [GT U UIT VOOR... ,«öoagTOcCserec',e" I Hotel Asteria Venray zondag 1 okt. koopzondag Venray van 12.00 tot 17.00 uur Laat u verrasssen door onze nieuwe winter collectie, met de grootste keuze in de regio van Wolky, maar natuurlijk ook met al onze andere vertrouwde merken. U bent van harte welkom. SCHOENMODE DE BLEEK 13/15 VENRAY TEL. 0478-580077 Schoolstraat 5 TOT 50% KORTING OP TUINGROEN 2e kamerplant voor de helft van de prijs is Venray, Langstraat 133 www.intratuin.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl SPECTACULAIRE KORTINGSACTIE TAPIJTCENTRUM VENRAY Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 4 www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN sandwich Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 MAAS Klooster St. Jozef wordt hotel St. Joseph bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Ven ray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Open dag brandweer populair bij jong en oud vrijdag tussen 9.00-17.00 uur en congressen- MAASHESEWEG 80a, 5804 AD VENRAY INL. EN RESERVERINGEN: TEL. 0478-51 1466 sterk in schadewerk Autoschadecenter Venlo B.V. Hulsterdreef Autoschade Venlo, tel. 077-382 01 95 Venray, tel. 0478-58 88 81 www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl es 's maandags gesloten van 18 t/m 27 sept. 2006 bij aankoop van twee dezelfde kamerplanten (met dezelfde prijs en maat, m.u.v. lopende aanbiedingen) berden

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1