Gemeente Venray m Feestelijke opening en open dag brandweerkazerne College bij overleg dorps- en wijkraden Rijbewijs in nieuw jasje Venrays cultureel erfgoed gaat digitaal Hassan Najja portefeuillehouder communicatie 29 september geen rijbewijzen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Het college van Burgemeester en Wethouders is op 4 september op bezoek geweest bij het dorpsradenoverleg. Op 11 september kwam het bij het wijkradenoverleg. Het college wil de komende jaren actief in contact komen met mensen en organisaties uit de Venrayse samenleving. "We zijn niet alleen een nieuw, maar ook een relatief jong team. Dat zie je aan de manier waarop we als college in de samenleving willen staan", zegt Hassan Najja, wethouder bestuurlijke vernieuwing. "We luisteren naar wat er leeft." Het college wil op deze manier samenwerken om zijn plannen voor de komende jaren te realiseren. Het dorpsradenoverleg was zeer positief over het bezoek. Een paar reacties: "Dit bezoek was zeker de moeite waard, maar jullie moeten wel oppassen dat de verwachtingen niet te hoog zijn. Je moet het nog wel waarmaken." En: "Zinvolle en prima bijeenkomst, we gaan ervan uit dat we de komende tijd zo met elkaar om blijven gaan." Ook het college vond de gesprekken heel nuttig. Het neemt de reacties mee in de uitwerking van zijn plannen. Op vrijdag 29 septem ber kunt u geen rijbe wijs aanvragen bij de gemeente. De software waarmee de rijbewijzen worden gemaakt wordt dan omgezet en getest, zowel bij de gemeente als bij de RDW. Vanaf 1 oktober worden de rijbewijzen niet meer bij de gemeente maar centraal in Nederland gemaakt. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 21 september 2006 - Pagina 19 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 38 Vanaf 1 oktober 2006 gaat het rijbewijs er anders uitzien: een kunststoffen kaart op bankpas formaat. Het nieuwe rijbewijs is beter beveiligd tegen fraude en vervalsing. Om dit te kunnen waarborgen verandert de aan vraagprocedure. In plaats van 'klaar terwijl u wacht' kunt u het nieuwe rijbewijs ophalen na vijf werkdagen. Het rijbewijs krijgt hetzelfde niveau van beveiliging als het paspoort en de Nederlandse identiteitskaart. Dat is nodig omdat het rijbewijs sinds de invoering van de Wet op de identificatieplicht vaak als officieel identificatiedocument geldt. Het betekent ook dat de eisen aan de pasfoto hetzelfde zijn als voor een reisdocument. Welke eisen dat zijn staat op www.paspoortinformatie.nl. Huidig model nog geldig Wie op 1 oktober nog een geldig rijbewijs in het huidige model heeft, hoeft geen nieuw rijbewijs aan te vragen. Die krijgt het rijbewijs nieuwe stijl automatisch bij de verlenging. Het rijbewijs blijft net als nu tien jaar geldig. Aanvraagprocedure De aanvraagprocedure verandert ook. Om fraude en vervalsing te voorkomen, worden de nieuwe rij bewijzen centraal geproduceerd. Dat is nu al zo bij paspoorten en iden titeitskaarten. Nieuwe rijbewijzen kunnen een week na de aanvraag worden opgehaald bij het gemeente huis. Meer informatie over het aan vragen van een rijbewijs vindt u op www.venray.nl. Herdenkingsplaquette Jos Waals en Hanneke Peeters openden samen de vernieuwde kazerne door een herdenkingsplaquette te onthullen. Daarvoor moesten ze de remisedeur openen met een bedieningspaneel dat hen op spectaculaire wijze was overhandigd door een brandweerman die van het gebouw kwam abseilen. Vanuit een ladderwagen zegende Deken H. Smeets, geflankeerd door twee misdienaren, het gebouw in. Na het officiële deel konden de genodigden een kijkje nemen in de vernieuwde kazerne. Open dag De open dag trok naar schatting zo'n 12.000 bezoekers. "We hadden gere kend op zo'n vier- tot vijfduizend mensen", meldt Martien Arts, beheerder van de kazerne. "Hier en daar moesten daarom snel wat creatieve oplossingen worden bedacht, maar het hele evenement is fantastisch verlopen." De bezoekers waren bijzonder onder de indruk. Niet alleen van de spectaculaire demonstraties, maar zeker ook van de inzet van de leden van het korps en zijn vele vrijwilligers. De nieuwbouw van de kazerne van Brandweer Venray aan de Acaciastraat is zaterdag 16 september officieel geopend door burgemeester Jos Waals. Hij deed dit samen met Hanneke Peeters, het jongste vrouwelijke lid van het brandweerkorps. Het was een feestelijke bijeenkomst waarvoor omwonenden, brandweer mensen, (bouw-)partners, raadsleden en bestuurders waren uitgenodigd. Naast Venray was ook de gemeente Meerlo-Wanssum goed vertegenwoordigd. Burgemeester Joep Hahn onderstreepte met zijn bijdrage het belang van een goede samenwerking van de beide korpsen in het bureau Brandweer zorg. Tijdens de bijeenkomst werden ook ervaringsverhalen uitgewisseld. Onder andere van Paul Brouwer die als ondernemer in het centrum van Venray vorig jaar heeft meegemaakt hoe belangrijk goede brandweerzorg is. En van Walter van Hoek die als lid van het Venrayse korps bij het bestrijden van deze brand betrokken was. De ondertekening door de betrokken partijen krantenarchief, komen in principe in aanmerking voor digitalisering en presentatie via RooyNet. Om dit mogelijk te maken zal een beroep worden gedaan op de inzet van vrijwilligers. De redactie en de projectleiding van RooyNet zijn in handen van de bibliotheek. Het project wordt financieel mogelijk gemaakt dankzij een forse subsidie van de rijks- en provinciale overheid in het kader van de bibliotheek vernieuwing. Wethouder Hassan Najja heeft de portefeuille communicatie over genomen van wethouder Hans Teunissen. Hassan Najja was binnen het college al verantwoordelijk voor bestuurlijke vernieuwing en leefbaarheid. Bestuurlijke vernieuwing en leefbaarheid is erop gericht de betrokkenheid van de burgers bij het lokaal bestuur te vergroten. Heldere communicatie vergroot deze betrokkenheid, maakt het gemeentelijke beleid duidelijk en leidt tot realistische verwachtingen. Vanwege de grote betekenis van com municatie voor het beleidsterrein bestuurlijke vernieuwing en leefbaarheid vond het college het gewenst het beleidsterrein communicatie te laten aansturen door wethouder Najja. De gemeente Venray werkt mee aan een bijzonder initiatief om het Venrayse culturele erfgoed langs digitale weg voor ieder een toegankelijk te maken. Op woensdag 13 september hebben de wethouders Patrick van den Broeck en Hans Teunissen daar voor hun handtekening onder het convenant RooyNet gezet. RooyNet is een gezamenlijk project van het Lokaal Historisch Platform Venray, de Openbare Bibliotheek Venray, museum 't Freulekeshuus en het Gemeentearchief Venray. Deze partijen slaan de handen ineen om zoveel mogelijk informatie over de cultuurhistorie van Venray te bunde len en digitaal te presenteren. Op de website van RooyNet kan straks in een gemeenschappelijke catalogus gezocht worden naar bijvoorbeeld foto's en publicaties over de geschie denis van Venray en de kerkdorpen. Organisaties die zijn aangesloten bij het Lokaal Historisch Platform Venray - van de Hakkespits tot de stichting tot behoud en restauratie van de beeldenschat van de Grote Kerk - krijgen de gelegenheid om via de website hun bijzondere collecties te presenteren. Ook komt er een digitale vraagbaak, waar iedereen terecht kan met vragen over de historie van Venray. Gemeentearchief Het Gemeentearchief Venray gaat actief meewerken aan de ontwikke ling van de website. Allerlei bijzon dere bestanden van het archief, zoals de omvangrijke fotocollectie, de collectie bidprentjes en het

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19