"Kindvriendelijke, vrolijke hond" Hakenkruisen in Meerlo en Wanssum Meerlo-Wanssum wil goud bij Entente Florale Picknickset Rabobank Meerlo in brand 'Fietspad Tienray-Horst verlichten' mm Service rubriek iiiiSMfl PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 21 september 2006 - Pagina 11 Eerste Limburgse podengo's leven in Geijsteren Ellen Wilbers (47) en haar partner Lambert van Rijswick zijn sinds een paar weken de trotse eigenaren van vier jonge Portugese podengo's, de eerste podengo's gefokt in Limburg. Al drie jaar is Ellen Wilbers dol op deze honden en nu biedt ze ook andere hon denliefhebbers de gelegenheid om te genieten van de sociale viervoeter. Portugese podengo's. Ze zijn ongeveer vijftig centimeter groot, hebben ruwe haren, zijn sociaal en lief, kunnen goed met kinderen omgaan en zijn gezellige dieren in omgang. Ellen Wilbers is gek op ze. "Vanaf het begin dat ik het ras zag, was ik verkocht. Geweldig leuke honden." Drie jaar geleden besloten Ellen Wilbers en haar partner een hond aan te schaffen. "Dat leek ons wel leuk. We hebben via internet een test ingevuld met een aantal eisen die wij aan de hond stelden. We wilden graag een middelgrote hond die sportief is en van ren nen houdt. Ik loop namelijk veel. Bovendien moet de hond vriende lijk zijn, weinig haaruitval hebben en niet te doorgefokt zijn. Uit de test kwamen vijf verschillende rassen, waaronder de podengo's. Na het bekijken van foto's waren we op slag verliefd." Ellen en Lambert begonnen met een teefje."Ze beviel ons erg goed. Ze was gemakkelijk, paste zich snel aan een situatie aan en was een heel vrolijke hond. Het karak ter van de hond is ook lekker eigenzinnig. Van origine zijn het jachthonden die in Portugal met name worden gebruikt om konij nen te vangen. Ze hebben dus een enorm jachtinstinct, met zowel de ogen als de neus. Bovendien zijn ze erg intelligent, je kunt ze van alles leren. Na een jaar leek het ons leuk een tweede hond erbij te nemen en we kochten een twee de vrouwtje.Afgelopen jaar heb ben we besloten om pups te gaan fokken. We hebben contact opge nomen met Van de Kleiheuvel, de fokker waar wij onze twee teefjes hebben gekocht.Aan hem hebben we gevraagd of hij een reu voor ons kon vinden die zo min moge lijk banden had met onze teefjes, om doorfokken te voorkomen.'De eerste podengo van Wilbers werd gedekt en beviel vier weken gele den van vier gezonde reuen. "Dat was wel spannend. Ze was op een gegeven moment, zonder dat wij het in de gaten hadden, naar bui ten gegaan en had een gat gegra ven onder een grote boom, waar ze de eerste pup ter wereld bracht. Daarna kwamen ze na ongeveer 45 minuten. Het was prachtig om te zien. Ze beet de navelstrengen zelf door en at de moederkoek op. We hadden daarna ook even een echte kraamvisite. Verschillende bekenden kwamen kijken, en zelfs toen bleef ze rustig en vriendelijk, terwijl je toch vaker van honden hoort dat ze dan erg beschermend zijn en kunnen grommen. Maar ze gedroeg zich als een trotse moe der van vier gezonde pups van 500 gram." Ellen Wilbers zal een aantal pups verkopen. "Het is leuk om de pups in huis te hebben, maar we kun nen ze niet zelf houden. We zitten eraan te denken om er eentje zelf te houden en voor de overige drie pups nieuwe baasjes te zoeken. Ik denk dat het voor ons nog wel moeilijk wordt om de pups af te staan, maar ik weet zeker dat we er andere mensen blij mee kun nen maken. Podengo 's zijn name lijk een ras dat steeds populairder wordt en dat je, door het weinig aantal fokkers in Nederland, nog maar amper tegenkomt in ons land. Ik kan iedereen die een kind vriendelijke, vrolijke hond wil, een podengo aanraden." Voor meer informatie: 0478- 850223. De politie Limburg-Noord is een onderzoek gestart naar de daders die op twee grote panden in Wanssum en Meerlo racistische leuzen hebben gespoten. Zo zijn in de nacht van vrijdag op zater dag op de muur van de ambtswo ning in Meerlo over een lengte van twintig meter allerlei tekens geplaatst. Hetzelfde is gebeurd bij het witte Chinees restaurant in Wans sum. Met zwarte spuitbussen hebben de daders onder andere hakenkruizen en SS-tekens op de muur gespoten en de tekst 'Eigen volk eerst'. In Wanssum is er ook nog het getal 88 opgespo ten, dat verwijst naar de achtste letter van het alfabet. De politie vermoedt dat het om dezelfde daders gaat, die op weg van de ene naar de andere plek de graf fiti hebben aangebracht. De poli tie onderzoekt ook de relatie met de activiteiten van Lonsdale-jon- geren in de regio.De gemeente Meerlo-Wanssum heeft in het weekend geprobeerd de leuzen van de muur te krijgen (ze zijn nu minder duidelijk) en bij de Chi nees in Wanssum zijn de teksten overgeschilderd. Bijzonderheid is ook dat zater dagmorgen rond zeven uur een door de Rabobank Venray aan geboden bankset (tafel en twee banken) op het uitkijkpunt aan de Bergsboslaan bij de gemean derde Molenbeek in Meerlo in brand is gestoken. De brandweer rukte daarvoor zaterdagmorgen uit om de brand, die een enorme rook ontwikkelde, te blussen. Of deze brandstichting te maken heeft met de graffitileuzen, is niet bekend. Groenste dorp van Neder land, dat is een titel die de gemeente Meerlo-Wanssum graag een keer wil veroveren. Dat die titel niet zomaar cadeau wordt gegeven blijkt wel uit de lijst van criteria waar de jury van de Entente Florale de deel nemers op beoordeelt. Toch schrikt de gemeente Meer lo-Wanssum daar niet voor terug. De komende tijd wor den de handen dan ook flink uit de mouwen gestoken om in 2008/2009 een volwaardig kandidaat te zijn in de natio nale groencompetitie. Bij een kansrijke deelname aan de Entente Florale komt heel wat kijken. Dat bleek uit een ori ënterend gesprek tussen bureau Eco Consult, belast met de voor bereidingen voor de jaarlijkse groencompetitie, en de gemeente Meerlo-Wanssum. Om het groen ste dorp van Nederland te kunnen worden, moeten de deelnemers heel wat werk verzetten. "Het beperkt zich niet tot hier en daar schoffelen en wat bloembakken neerzetten," zegt een medewer ker van de gemeente. "De jury kijkt ook naar andere zaken, bij voorbeeld naar het landschapsbe- leid, bos- en natuurbeheer en de samenwerking met andere belan genpartijen. Er wordt onderzocht wat de burgers van het gemeente lijk groenbeleid vinden, waar kan sen en bedreigingen liggen en hoe daarmee wordt omgegaan." Hoewel Meerlo-Wanssum voor een aantal criteria alles al op de rails heeft, zijn er ook een paar zaken die eerst nog wat aandacht behoeven. Dat is dan ook de reden dat de gemeente de compe titie van 2007 nog even aan zich voorbij laat gaan. "Als je in de luxe positie verkeert dat je van tevoren al weet waar de jury op zal let ten, is het natuurlijk slimmer om pas mee te doen als je al je zaak jes keurig op orde hebt. Want als we meedoen, gaan we ook voor goud!" In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden de twee kunststofbanken en een tafel langs de Molenbeek bij de Bergsboslaan in Meerlo in brand gestoken. De door de Rabobank Venray geschonken banken en tafel veroorzaakten door de brand een enorme rookontwikkeling die kilometers verderop nog te zien was. De brandweer was in alle vroegte snel ter plaatse -het hele dorp werd zaterdagmorgen rond ezven uur gewekt door de sire nes van de brandweer- en had het vuur snel geblust. Wat overbleef waren de betonnen steunen en half verbrande en geblakerde zit tingen. Wie de daders zijn, is nog niet bekend. De politie heeft de zaak in onderzoek. De picknickset staat op een kunstmatig aangeleg de heuvel langs de gemeanderde Grote Molenbeek. Het CDA wil dat het fietspad tussen de Spoorstraat in Tien- ray en Horst helemaal verlicht wordt. Als de gemeente Horst aan de Maas ook bereid is geld uit te trekken voor het plaat sen van lantaarnpalen langs 'haar' deel van het fietspad, krijgt het voorstel van het CDA de steun van PK Meerlo-Wans sum en GP'94. De gemeente Meerlo-Wanssum wil het fietspad langs de provin ciale weg N554 tussen Tienray, Meerlo en Wanssum voorzien van openbare verlichting. Dit om de verkeersveiligheid en de sociale veiligheid buiten de bebouwde kommen van de dorpen te vergro ten. In het buitengebied is de ver lichting langs de provinciale weg erg beperkt, er staan nu alleen op verkeersgevaarlijke punten enkele lichtmasten. Voor het verlichten van het tota le traject was een bedrag uitge trokken van 66.500 euro.Volgens CDA'er GerVerstraelen uit Tienray staan langs een deel van het fiets pad - het zogenoemde 'middenge bied': vanaf bocht Moleneind naar kom Meerlo - echter al genoeg lichtmasten. Het bedrag van ruim 6700 euro dat voor dit deel van het tracé beschikbaar was gesteld, hoeft volgens hem dus niet uit gegeven te worden. Wethouder Brugman (PK, Ruimte) moest Ver- straelen gelijk geven. Ook zij had al geconstateerd dat er genoeg lantaarnpalen langs dit midden tracé staan. Het CDA wil het vrij gekomen bedrag meteen inzetten voor het verlichten van het fiets pad tussen Tienray en Horst. "Dit fietspad wordt intensief gebruikt door fietsers", stelde Verstraelen vorige week in de commissie Ruimte. De CDA'er blij was met de steun van de PK en GP'94 voor zijn voorstel. Maasproject: 34 bonnen In het kader van het Maaspro ject zijn door politie zaterdagmid dag 137 personen gecontroleerd van wie er 34 bekeurd zijn. De meeste bekeuringen (32) werden uitgedeeld voor overtredingen van de Visserijwet. De andere twee bekeuringen hadden te maken met de identificatieplicht. In totaal zijn bij dertien acties 1042 men sen gecontroleerd, van wie er 268 zijn bekeurd. Vogelmarkt in Meerlo Vogelvereniging de Gevleu gelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 24 septem ber weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze markt kunnen belang stellenden vogels kopen of te koop aanbieden. Tevens kunnen ze op de markt terecht voor diver se vogelbenodigdheden, zoals nestkasten, drinkflesjes en derge lijke. Op deze markt is ook een opkoper van vogels aanwezig. In de boeken- en videostand kunnen de bezoekers een boek of video lenen over de vogelsport. De markt wordt gehouden in sport en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo van 9-30 uur tot 12.00 uur. Belangstellenden kunnen tevens alle informatie krijgen over de ver eniging. Voor verdere inlichtingen, tel: 0478-531221. Kermis in Swolgen met Reload Van 22 tot en met 26 septem ber viert Swolgen weer zijn jaarlijkse dorpskermis. Swol- gense kermis staat al jaren bekend als één van de best bezochte en gezelligste kermis sen in de regio. Vijf dagen lang kunnen de bezoekers genieten van diverse bands. Nadat vrijdagavond de kermis geopend wordt met een Hol landse avond (m.m.v. Crist Cop- pens en Disco Tropical wordt de zaterdagavond traditiegetrouw verzorgd door voetbalclub SV Swolgense Boys. De band Reload zal zaterdag vanaf 21.00 uur in de feesttent achter café-zaal Wilhelmina de muzikale happening verzorgen,die elk jaar weer veel bezoekers trekt. Vier gedreven muzikanten, een beest van een zanger en een licht show die zijn weerga niet kent. Deze topband onderscheidt zich met een zeer uitgebreide show en een bijzonder groot allround repertoire. Daarnaast volgt Reload de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van licht en geluid, zodat het publiek kan rekenen op een knallende show van topkwa liteit. Ook de plaatselijke horeca laat zich met Swolgense kermis niet onbetuigd. Café-zaal Wilhel mina heeft heel wat te bieden voor jong en oud. Alle dagen stemmingsmuziek en dansgelegenheid in de zaal en tent met onder meer Twice (zondag vanaf 15.00 uur), Broadway (zon dag vanaf 20.00 uur), De Braban- ten (maandag en dinsdag vanaf 15.00 uur), De Spikes (maandag vanaf 20.00 uur). Dinsdagavond zal de kermis worden afgesloten door dj Harry. De kermis staat in het hart van het dorp, met diverse attracties voor groot en klein. een abonnement waard Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. n Meerlo-Wanssum +.-U-

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11