The Phone House in Venray Jubileum festival politie Boerengolf en reflectortocht Camps Optiek staat voor optimale oogzorg Fashion Shopping Sunday Kevin een ervaring rijker Week van toegankelijkheid Fietsen voor weeskinderen in Sri Lanka Open dagen bij Profnorm Venray PEEL EN MAAS Donderdag 21 september 2006 - Pagina 10 Sterke formule met uitstekende service The Phone House, een mega- keten in telecommunicatie en mobiele telefonie, opent vrijdag de deuren in hartje Venray. Marion en Leon Reefs uit Vierlingsbeek zijn de ondernemers en franchise- eigenaren van de nieuwe telefoon winkel aan de Grotestraat 7, pal naast het oude raadhuis. Het echtpaar Reefs heeft vele jaren ervaring in de telefonie. Zo was Leon manager bij een andere telefoonwinkel elders in het land. Waarom is The Phone House nu ook neergestreken in Venray? "Er was eigenlijk maar één echte telecommunicatiewinkel in Ven ray", legt Leon uit. "Met de komst van The Phone House kunnen de klanten nu echt kiezen.The Phone House is de grootste van Europa als het gaat om mobiele telefoons, carkits en abonnementen. We heb ben onze klanten dan ook meer te bieden dan andere aanbieders. Ja, ik denk dat er in Venray absoluut een markt voor ons is.'The Phone House beperkt zich volgens Leon niet tot een paar merken en net werken. "Integendeel, we zorgen dat onze klanten kunnen kiezen uit het totale aanbod. Zo weten ze zeker dat ze een weloverwogen keuze maken. Onze mensen weten klanten een goed advies te geven. Elke medewerker krijgt een gede gen opleiding. The Phone House is daarom een sterke formule met een uitstekende service. Wij garan deren hulp bij schade, een eigen helpdesk zorgt voor het oplos sen van calamiteiten." The Phone House is gevestigd in het centrum van Venray, aan de Grotestraat, de centrale winkelstraat van Venray. "Een prachtige locatie naast het oude raadhuis", vindt Leon. "Het is een perfecte winkelruimte. Een ideaal punt met veel voorbijgan gers en winkelend publiek." Jaren terug begonnen in Engeland (met enkele vestigingen voor autotele- fonie) is The Phone House uitge groeid tot een belangrijke speler in de markt van telecommunicatie en mobiele telefonie. In Europa zijn meer dan 1700 vestigingen, in Nederland momenteel ruim 160, waarvan ruim eenderde deel franchise is. "Venray heeft een pri meur lacht Leon. "Want wij zijn de eerste franchiseondernemers van The Phone House in Limburg. In Boxmeer hebben we vorig jaar een winkel geopend, we hopen dat The Phone House in Venray net zo'n groot succes wordt." Het assortiment van The Phone House bestaat uit het breedst mogelijke pakket aan providers en mobiele toestellen, van KPN en Vodafone tot Orange en Telfort. Alle merken en aanbieders zijn bij The Phone House te verkrijgen. Waarmee The Phone House zich met recht een waar 'telefoonhuis' mag noemen. Elders in deze Peel en Maas vindt u de advertentie van The Phone House, waarin tal van aantrekke lijke openingsaanbiedingen staan. <pstyle:all-cur-insprMarion en Leon Reefs openen vrijdag hun nieuwe telefoonwinkel aan de Grotestraat 7 in Venray. De politie Limburg-Noord viert op zaterdag 23 septem ber haar 12,5-jarig bestaan als regionaal politiekorps in Noord- en Midden-Limburg, met een uniek festival onder de naam De Samenwereld. Met het festival wil de politie Limburg-Noord laten zien hoe ze verbonden is met de regio Noord- en Midden-Limburg en hoe samen met anderen iets bijzonders is te creëren. Het resultaat is een cultureel evenement met meer dan veertig verschillende acts. "Het festival is een uiting van de wereld waarin we samen leven", zegt Bryan Rook- huijzen, korpschef van de politie Limburg-Noord. "De politie wil met De Samenwereld maatschap pelijke verbinding creëren door samen met anderen iets unieks tot stand te brengen. Onze poli tieagenten zijn niet alleen actief in wijken en buurten als dienders, maar zijn zelf ook burger, en vaak actief lid van allerlei verenigingen, waaronder fanfares, koren, bands, toneelgezelschappen. De meeste politiemensen voelen zich ver bonden met de samenleving en zetten zich ook in hun vrije tijd op allerlei manieren in. Het festi val De Samenwereld is daar een uitdrukking van." Meer dan 150 medewerkers van het korps en 250 artiesten, muzikanten, kun stenaars, zowel professionals als amateurs, vrijwel allemaal uit deze regio, werken mee aan dit idee van De Samenwereld. Samen vormen ze een uniek evenement van spe len, delen en experimenteren. Het festival bevordert nieuwe vriend schappen, opent deuren en leidt tot meer samenhang en onderling begrip in onze samenleving, zo is de gedachte. Een greep uit het programma laat zien, wat wordt bedoeld. Zo speelt de Nederland se kampioen, fanfare Excelsior uit Buggenum, samen met politiemen sen en de Percussieband Foté-Idon uit Venlo, en hebben daarvoor een speciaal repertoire ingestudeerd. Allochtone rapper Hep-C acteert samen met politiemensen en Lim burgse acteurs in een 'manifees- tatie'. De in Hout-Blerick gebo ren theatermaker Leon Giessen maakte een speciale voorstelling voor De Samenwereld met vier medewerkers van het korps. Er is een kunst.exnosit.ie met schil derijen die gemaakt zijn door Venrayse kunstenaars samen met medewerkers van de politie. De burgemeester van Venlo, Hubert Bruis, is een uur DJ op het festi val en het Leger des Heils maakt samen met politiemensen muziek. Gehandicapte kunstenaars tonen hun schilderkunst. Er is een uit gebreid kinderprogramma met sport, spel, straattheater en dans. Maar er is ook een debat onder de naam Debattle met prominenten uit de regio bedrijven, overheid en maatschappelijke instellingen. Ook oud-wielrenner Peter Win nen komt met een speciaal literair programma naar De Samenwereld. En zo zijn er nog vele combinaties van acts in de Wijde Wereld, de Tus senwereld en de Nieuwe Wereld, zoals de zalen van de Maaspoort zijn gedoopt. Het festival is geheel door politiemensen georgani seerd. Meer dan honderd mensen werkten er in hun vrije tijd aan. Het idee maakte vele anderen enthousiast. Professionals uit aller lei hoeken van de kunst en uit de hele regio Noord- en Midden-Lim burg doen mee. Vaak belangeloos, zowel uit sympathie voor het idee, maar ook uit verbondenheid met de regio. Ook zijn er enkele goede doelen verbonden aan het feest, waarvoor door een loterij geld wordt ingezameld. De poli tie verwacht zo'n 2000 mensen op het feest. Dat zijn grotendeels medewerkers en artiesten met partners en kinderen, maar ook vertegenwoordigers van bedrijven en organisaties waarmee de poli tie Limburg-Noord samenwerkt. Overigens blijven ook tijdens dit feest nog vele politiemedewer kers aan het werk in de regio, om te voorzien in de noodzakelijke politiezorg. Ll-tv maakt een docu mentaire over De Samenwereld. Ze volgt drie groepen die op weg naar het festival samen brain stormen, oefenen en uiteindelijk optreden. Wat de politie betreft is De Samenwereld geen eenmalig evenement, maar een idee dat als een fakkel kan worden overge dragen aan andere bedrijven en organisaties in de regio. De politie nodigt hen uit te laten zien hoe zij zich verbonden voelen met de regio, door vergelijkbare evene menten op touw te zetten, tijdens personeelsfeesten, beurzen, open daeen of on andere momenten Nieuwe activiteiten 't Brugeind Het aantal activiteiten in en om sport- en feestzalencom- plex 't Brugeind in Meerlo breidt zich gestaag uit. Boe rengolf en een reflectortocht zijn twee nieuwe spellen die Twan en Gertie Kleeven in hun sportieve programma hebben opgenomen. De reflectortocht is een wandel route waarbij de deelnemers met behulp van een zaklamp aan de hand van reflectoren de weg naar 't Brugeind terug moeten vinden. Deze wandeltocht kan natuurlijk gecombineerd worden met een hapje en een drankje. Het boeren golf wordt steeds populairder in Nederland.Vanuit 't Brugeind gaan de deelnemers op weg naar een wei, waar ze kunnen genieten van het spel en de natuur in Meerlo. Dit spel kan in combinatie met een boerenbuffet of een van de andere arrangementen aangebo den worden. Ook boerengolf voor kinderen is mogelijk, een leuk idee voor kinderfeestjes bijvoorbeeld. In 't Brugeind konden belang stellen al laser(kleiduif)schieten. Er zijn diverse laserspellen. Ook kunnen verenigingen, families, bedrijven en andere groepen in 't Brugeind terecht voor kruisboog- schieten, nordic walking, spinning en karaoke.Al spellen zijn te com bineren met een arrangement. Vraag voor vrijblijvende informa tie naar Twan of Gertie Kleeven, tel. 0478-691283 Kevin Kuyer van groep 8 van basisschool De Toverbal deed vrij dagmorgen mee aan de quiz van het populaire televisieprogramma Schooltv-weekjournaal op Neder land 3 (Zapp). De jeugdige Venray- naar vulde op de website van het programma een actualiteitenvra genlijst in en behaalde de hoogste score. Genoeg voor een uitnodi ging voor de quiz, die live op tele visie te zien was. De nieuwsquiz bestaat uit zeven vragen over het nieuws van de afgelopen week. Die vragen worden gesteld bin nen de categorieën nieuws, bin nenland, sport, show, muziek, foto van de week en het laatste nieuws. Kevin won niet, maar is wel een hele ervaring rijker. De Week van toegankelijkheid wordt gehouden in de eerste week van oktober. Tijdens deze week wordt op veel plaatsen aan dacht gevraagd voor de toegankelijkheid van openbare gebouwen door mensen met een lichamelijke handicap. Het lijkt een normale zaak dat ook gehandicapten die gebruik maken van een rolstoel, een scootmobiel of een ander hulpmiddel, zelfstandig een openbaar gebouw moet kunnen bezoeken. Niets is echter minder waar. In Venray is dit jaar gekozen voor onderzoek naar de toegankelijkheid en bruikbaarheid van gemeenschapshuizen en wijkgebouwen. Daar vinden veel activiteiten plaats waar ook mensen met een lichamelijke handicap aan deel zouden moeten kunnen nemen. In de afgelopen weken hebben vrijwilligers van de werkgroep Gehandicapten Platform Venray een bezoek gebracht aan vijftien gemeenschapshuizen en wijkgebou wen in de gemeente Venray om te beoordelen of de gebouwen voldoen aan de landelijke normen waarmee ze in aanmerking komen voor het landelijke Toegankelijkheidsvignet. Op vrijdag 6 oktober worden de gebouwen die hiervoor in aanmerking komen, tijdens een feestelijke bijeenkomst door een van de wethou ders voorzien van het landelijke vignet. persoonlijke aandacht. Naast expertise en oogzorg bieden de Register Opticiens(r) hun klanten overigens nog meer aansprekende voordelen. Om enkele voorbeel den te noemen: een speciale ser vicepas die ook geldig is bij een groot aantal opticiens in het bui tenland, een unieke garantie op nieuwe brillen en een breukgaran tie op zonnebrillen. Edwin Bianca Lenssen-Camps van Camps Optiek zijn ervan overtuigd dat de toetreding tot de Register Opticiens® juist voor de klanten een goede zaak is: "Als Register Opticien kunnen we bij voorbeeld een beroep doen op de collectieve kennis en ervaring van tientallen topopticiens in Neder land." Verder bieden ze natuurlijk als vanouds de zekerheid die zo belangrijk is als het gaat om het gezichtsvermogen. Afgelopen zondag stond Berden Mode in het teken van de nieuwe najaarsmode. Door middel van modeflitsen werden de nieuwe collecties van gerenommeerde merken aan het publiek getoond. Leuke combinatiemogelijkheden werden onder het genot van een hapje en een drankje aan de klan ten van Berden Mode geshowd door een tweetal gezellige, profes sionele mannequins. Speciaal voor deze dag was er de Lucky minute Aktie. Notaris Weijs van Notariskantoor Mathij- sen en Weijs uit Venray stelde aan het einde van de dag een tijdstip vast. De twee winnaars van deze actie werden mevrouw Martens uit Boxmeer en mevrouw Wiiers uit Meerlo. Beiden rekenden op dat moment bij een kassa af. Deze twee gelukkige winnaars mogen komende weken hetzelfde bedrag nogmaals in de winkel besteden, maar dit zonder dat ze hoeven te betalen! Bij Berden Mode vindt u een compleet assortiment voor zowel dames-, heren-, kindermode als lin gerie.Alle collecties van de betere merken worden bij Berden Mode gepresenteerd in een gezellige sfeer. De volgende modeshow is op de koopzondag van 1 okto ber. Op deze modekoopzondag wordt er op de Grote Markt in samenwerking met verschillende winkeliers een grote modeshow In Venray is de stichting Mullai actief, een stichting die in 2005 is opgericht met als belangrijkste doelstelling het direct financieel ondersteunen van een weeshuis in Sri Lanka. In dit weeshuis verblijven 57 weeskinderen, kinderen die wees zijn geworden als gevolg van de verwoestende tsunami in 2004. Door de kerken in de gemeente Venray is eind 2005 een bedrag opgehaald van ruim 3000 euro. Dit geld is onlangs overgemaakt naar pastor Robinson in Sri Lanka. Pastor Robinson is op het eiland in Zuidoost-Azië de contactpersoon voor de stichting, maar tevens ook de initiatiefnemer voor allerlei projecten voor dit weeshuis. Met het geld zijn inmiddels nodig om naar school te kunnen fietsen voor de weeskinderen gaan. Door de omstandigheden in aangeschaft. Deze fietsen zijn het noorden van Sri Lanka is het momenteel erg moeilijk om direct contact te kunnen leggen, zowel telefonisch als per e-mail. In het gebied zijn namelijk veel proble men ontstaan doordat twee partij en met elkaar in de clinch liggen (regering en de Tamil Tijgers). Onlangs heeft de stichting toch de bevestiging gekregen dat er 3000 euro op de rekening is gestort en dat de fietsen al besteld zijn. "We krijgen zo snel als mogelijk een bevestiging, mid dels foto's, dat met het bedrag ook daadwerkelijk de noodzakelijke fietsen voor de weeskinderen zijn aangeschaft"vertelt AntonThuray- appah uit Venray, voorzitter van de stichting Mullai. Meer informatie vindt u op de website www.stich- tingmullai.nl Straten Generaal Er wordt op zaterdag 23 sep tember een Noord-Limburgse Straten Generaal gehouden. Deze PvdA Meer Rood op Straat actie staat zoals elk jaar in het teken van Prinsjesdag. Ook leden van de PvdA afdeling Venray gaan tijdens deze dag meedoen aan de Noord- Limburgse route, die begint in Gennep en eindigt in Tegelen, waarbij tussen 13-30 en 14.15 uur het centrum van Venray wordt bezocht. Aanwezig zijn; mogelijk tweede kamerkandidaten van de PvdA, naast leden van de provin ciale staten, wethouders en raads leden uit Venray en de regio en leden van de PvdA. Men kan zich laten informeren over de plannen van de PvdA na Prinsjesdag en op weg naar de komende verkiezin gen van 22 november. Met ingang van 1 augustus is Profnorm Leo Hendriks van eigenaar veranderd. Jan van Dijck heeft het bedrijf van Leo Hendriks overgenomen en zal dit onder de naam Profnorm Venray voortzetten. De afge lopen anderhalve maand is er een en ander verbouwd bin nen Profnorm Venray. Don derdag 21, vrijdag 22 en zater dag 23 september houdt het bedrijf aan de Nieuwhuisweg 2 open dag. Jan van Dijck is van huis uit hovenier en was jarenlang een van de gezichten van Intratuin Venray. Voor Jan is Profnorm een nieuwe uitdaging. "Profnorm is op bedrij ven georiënteerd. Nu nog spe cifiek in de bouw maar ik streef ernaar om alle soorten bedrijven van dienst te kunnen zijn. De bouw blijft wel onze hoofdgroep maar elk bedrijf heeft wel gereed schap, verlichting, veiligheids- kleding etc. nodig." Jan van Dijck zal daarom de bedrijvenmarkt in Venray en omgeving actief gaan benaderen. Verder heeft het pand een face lift ondergaan. "We zijn het assorti ment op een andere manier gaan presenteren en hebben het uitge breid. Die uitbreiding heeft onder andere betrekking op de afdeling installatiematerialen, hang- en sluitwerk, deurbeslag, deuren, materialen voor inbraakpreventie en ook is het aanbod van elektri sche gereedschappen verbreed." Profnorm is een landelijk ope rerend concept dat zich richt op de professionele afnemer in de bouw en industrie. Daarbij kun je denken aan onderhoudsdiensten, aannemers, overheden, woning- bouwstichtingen, scholen etc. Naast het leveren van materialen houdt Profnorm Venray zich ook bezig met het keuren van elektri sche machines in het kader van de VCA certificering. De openingstijden tijdens open dagen zijn donderdag en vrijdag van 7.30 tot 17.00 uur en zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur. Laagvliegoefening In het kader van de Forward Air Control (FAC) oefening, Basic Windmill, vinden vliegactiviteiten plaats met militaire gevechtsvlieg tuigen boven Luchtmachtbasis De Peel en de aanvliegroutes daar naar toe. De deelnemende vlieg tuigen zullen boven en rondom de Luchtmachtbasis De Peel op lage hoogte vliegen en wel op de volgende tijden: dinsdag 3, woens dag 5 en donderdag 5 oktober van 09-00 tot 15.00 uur en vrijdag 6 oktober van 09-00 tot 11.15 uur. Er wordt niet gevlogen beneden de toegestane hoogte. De vlieg tuigen starten en landen niet van de Luchtmachtbasis De Peel. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde Forward Air Control lers. Hierbij gaat het om militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aan wijzingen geven aan vliegers van jachtbommenwerpers over de exacte locatie van de aan te vallen gronddoelen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is het percen tage van de bevolking dat een bril of contactlenzen draagt de laatste twee decennia gestegen van 50 naar 57%. Vandaag de dag kunnen ruim negen miljoen Nederlanders niet zonder visueel hulpmiddel. Toch blijken er veel mensen te zijn die, bijvoorbeeld uit ijdelheid, het moment dat ze 'aan de bril gaan' steeds uitstellen - met alle risico's van dien. De Register Opticiens®, waartoe ook Camps Optiek in Venray onlangs is toegetreden, stellen zich ten doel de vakkundi ge oogzorg te bieden die mede op grond van bovengenoemde cijfers noodzakelijk is. Register Opticiens® is een select gezelschap van kwaliteits opticiens in Nederland. De groep onderscheidt zich van andere opticiens door een hoge mate van vakkennis en Wij helpen je g penrpa niseerd

Peel en Maas | 2006 | | pagina 10