Flamenco in Koningskerkje Raadselige Roos Cabaret in Gryphus Pompoenen- en kalebassenshow I De Afghaan FORSYTH De I Afghaan Luisterhoeken PEEL EN MAAS FREDERICK PEEL EN MAAS Donderdag 14 september 2006 - Pagina 23 Programma Schouwburg Venray Filmmuziek van Ennio Mor- ricone in The Morricone Expe rience, twee lokale producties van gemengd seniorenkoor Crescendo en carnavalsvereni ging De Piëlhaas en de musical Wat zien ik?! Schouwburg Ven ray presenteert de komende week vier voorstellingen. Ennio Morricone is zo ongeveer de meest invloedrijke filmcom ponist van deze tijd en op don derdag 15 september vanaf 20.00 uur kan men in de schouwburg genieten van The Morricone Expe rience. Morricone is al veertig jaar bezig met het componeren van filmmuziek. Zijn grote doorbraak kwam met muziek voor de film A Fistfull of Dollars, het eerste luik in de Paella-trilogie van regisseur Sergio Leone. Sinds dan heeft Mor ricone filmscores geschreven in zo'n beetje ieder denkbare stijl, maar voor velen blijft hij bekendst als componist van westernklassie- kers. Hij werkte met grote namen als Passolini, Boorman, Polanski, Almodóvar, De Palma, Beatty en Bertolucci. Morricone, ondertus sen bijna 75 jaar oud weet van geen ophouden, en schreef de muziek voor de film Kill Bill van Quentin Tarantino. Het is geen gemakkelijke opdracht muziek te selecteren uit een oeuvre van meer dan veertig jaar. Met scores uit A Fistful Of Dollars,The Good, The BadAndThe Ugly, Once Upon A Time In The West, Once Upon A Time In America, The Untoucha bles en Casualties Of War. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Op zaterdag 16 september viert gemend seniorenkoor Crescendo zijn veertigjarige jubileum. Het wordt een zangersdag met mede werking van ongeveer driehon derd zangers en zangeressen uit de regio. Ook wordt het bestuur van REBO Limburg ontvangen om samen te genieten van mooie en leuke liederen, op deze zan gersdag worden zeven koorleden onderscheiden voor hun meer dan 25, 20 en 15 jarige lidmaat schap. Carnavalsvereniging De Piëlhaas houdt op zondag 17 sep tember het jaarlijkse liedjesfesti- val. Schouwburg Venray is er trots op dat De Piëlhaas ervoor gekozen heeft terug te keren naar de foyer. Het belooft een gezellige middag te worden. Tijdens dit liedjesfes tival worden vier liedjes gekozen die op de carnavals-cd van het komende seizoen komen te staan. Naast de vakjury heeft ook de publieksjury hierin een stem. Wie wil meebepalen welke nummers op de cd komen en naar elf liedjes wil luisteren, is van harte welkom in de foyer van de schouwburg. Het programma begint om 14.00 uur. De kinderen worden tussen 14.00 en 16.00 uur beziggehou den door clown Durmino. MUSICAL Wat zien ik?! de musical is voor het eerst te zien in het theater bij Schouwburg Venray op 20, 21, 22 en 23 september. De musical speelt in het Amsterdam van 1969- De hoeren Blonde Greet en Haar van Boven zijn niet alleen collega's, maar delen ook lief en leed. Het tweetal is op zoek naar de Ware Jacob, maar hem vinden is niet makkelijk. Het impresariaat van Ruud de Graaf is onlangs nog in het nieuws geweest wegens nomi naties voor de Musical Awards voor Pietje Bell. Tevens hebben de producenten Ruud de Graaf en Hans Cornelissen de afgelopen twee seizoenen een eerste aan zet gegeven tot het produceren van oorspronkelijke Nederlandse musical- en toneelproducties, met een theaterversie van Zeg 'ns AAA. Ook produceerden zij het nieuw geschreven toneelstuk Champag ne en de musicalversie van Pietje Bell. In het seizoen 2007/2008 staat een musicalversie van Her man Heyermans Op Hoop van Zegen op het programma. Er zijn nog kaarten beschikbaar. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de schouwburg via tel. (0478)530999- Op www. schouwburgvenray.nl. staat het complete programma. HoeveBlues op zaterdag 30 september Mike Sanchez and the Porti ons, Rob Orlemans Half Past Midnight, Rhythm Bombs en Blues-U-Hate-2-Lose vormen de vier bands die op zaterdag 30 september optreden tijdens de negende editie van het inter nationale bluesfestival Hoeve- Blues in De Witte Hoeve aan de Gasstraat Venray. De entree bedraagt 15 euro. Reserveren is uitsluitend mogelijk per mail: l-linders@home.nl. Mike Sanchez is een Britse zan ger, pianist en gitarist. Hij is een van de meest opwindende en charismatische performers van rhythm en blues en rock- and- roll. De laatst vier jaar speelde hij als lid van Bill Wyman's Rliytm Kings onder meer samen met George Fame, Beverly Skeete,Alberts Lee, Andy Fairweather en Eddy Floyd. Hij heeft enorm veel fans over de hele wereld en werkte in het ver leden samen met tal van blues- en rocklegendes. Rob Orlemans Half Past Mid night uit Nederland is een trio dat overtuigend bluesrock speelt. De band stond op vele nationale en internationale podia, met name in België, Nederland, Duitsland en de USA. Met de cd 'Live in Chicago' hebben de bandleden een album gemaakt dat overal lovende kri tieken krijgt. Door zowel de bin nen- als buitenlandse media wordt veel aandacht besteed aan dit hardwerkende bluesrocktrio. De band heeft lange tijd getoerd met de legendarische Curtis Knight, de mentor van Jimi Hendrix, als lead zanger. Het gezicht van de forma tie is Rob Orlemans, die met zijn kenmerkende stijl vol spetterend gitaarwerk en ietwat doorleefd stemgeluid ieder optreden weer tot een ware happening weet te maken. Yuri Yeryomin op drums en Piet Tromp op de bas weten op een creatieve manier de juiste fundamenten te leggen voor een spetterend optreden. Rhythm Bombs is een Belgisch- Nederlandse formatie. De muzi kanten, die eerder actief waren in de bands Terraplane, Blues Lee, Bugaboo Tang en Elmore D. bren gen ieder een enorme dosis erva ring mee en weten van hun optre dens telkens weer een groot feest te maken. Zanger en harmonica speler Wouter Celis, gitarist/zan ger John Verhaegh, drummer Mare Gijbeis, bassist Patrick Indestege en toetsenist Hein Koop zijn de muzikanten van deze populaire bluesformatie. In 1999 bracht de band haar eerste mini-cd 'Discon nect my phone' uit, wat leidde tot enthousiaste reacties van fans, media en festivalgangers. Blues-U -Hate -To -Lose uit de regio Venray bestaat uit Johan Philipsen,Thijs Verberk, Grad Dijk- mans, Eric Derkx en Arie Wester. Zo heel af en toe komt het voor dat de juiste mensen elkaar op de juiste plaats ontmoeten. In deze situatie belandde het vijftal van Blues-U-Hate-To-Lose een tijdje geleden. Johan, al op jonge leef tijd geïnfecteerd met het blues virus, ontmoette tijdens een van zijn radio-uitzendingen Thijs en Grad, net als Johan twee ervaren bluesmuzikanten. Aangevuld met Arie, die de blues ook al jaren als zijn favoriete muziekstijl koestert, bleken de vier elkaar zo goed aan te voelen, dat binnen korte tijd werd besloten een band op te richten. Twee jaar later diende Eric Derks zich aan. Hij is gepokt en gemazeld in het bluescircuit en heeft net als de andere muzikan ten het ultieme bluesgevoel. Voor 100 euro kunt u met twee personen het festival bezoeken en Blues-U-Hate-To-Lose is een van de topbands op HoeveBlues op zaterdag 30 september in De Witte Hoeve. krijgt u een tweepersoonshotelka mer met ontbijt.Voor één persoon is het tarief 75 euro. Bel voor meer informatie, tel: 0478-581626. Meer informatie: www.hoeveblues.nl of e-mail: info@dewittehoeve.com. Luisteren naar verhalen is in. Vroeger op cassette en nu op cd. De groep luisterlezers is sterk groeiend en het aanbod wordt steeds gevari eerder. Niet alleen literaire romans maar ook detectives, korte verhalen, familieromans en gedichten zijn ingesproken op cd's. De bibliotheek in Venray biedt een collectie van luisterhoeken aan. Net als de gewone boeken is de uitleentermijn drie weken met betaling van leengeld. Naast luisterhoeken vindt men in de collectie van de bibliotheek Venray onder andere ook muziek-dvd 's. Variërend van Blöf en André Hazes tot Abba, van dj Tiësto,Trijntje Oosterhuis tot de Beatles. De dvd 's worden uitge leend voor een week. De dvd-collectie van de bibliotheek bestaat, naast de muziek uit een uitgebreid aanbod van speelfilms voor jeugd en vol wassenen in alle genres.Tevens zijn er informatieve dvd 's te leen over landen.Via internet kan van thuis uit de catalogus geraadpleegd worden en kunnen reserveringen geplaatst worden.Tevens kunnen leden van de bibliotheek via internet zelf de geleende materialen verlengen. n het Koningskerkje in Vier lingsbeek is in het weekeinde van 16 en 17 november een expositie te zien zijn in het kader van Kunst op zich(t). Drie kunstenaars te weten, Ingrid van Engelen, Ger vd Berkmortel en Emelie Jegerings, hebben gezamelijk het uitgangs punt: flamenco. De kunstenaars hebben het thema in de ruimste zin van het woord verwerkt en daar ieder hun eigen vertaling aan gegeven. Na een aantal maanden hard werken was het eindresul taat een gepassioneerde en vooral kleurrijke collectie schilderijen waarin duidelijk de drie verschil lende stijlen van ieder te zien zijn. De werken hebben bijna alle maal hetzelfde formaat lxl meter. Er zijn verschillende gemengde technieken toegepast waaronder collage met acryl en palletmes- senwerk met olieverf. Aanleiding voor deze serie was een flamen co-evenement die in juni werd gehouden in Eindhoven. De wer ken werden hier geexposeerd tij dens een voorstelling van flamen- coschool El Candil. De combinatie van kunst met dans en muziek en culinaire hapjes bleek een succes te zijn, waarna het drietal besloten heeft om er een reizende exposi tie van te maken. Om niet alleen naar kunst te komen kijken maar vooral de passie zelf mee te bele ven, wordt er tijdens de expositie op zaterdag om 16.00 uur sevillia- nas gedanst. Iedereen die deze dans kent, is van harte uitgenodigd om mee te doen. De openingstijden zijn op zaterdag van 14.00 tot 19.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.sfeerinterven- tiesnl/flamenco/html Limburgse auteurs kunnen met gedichten en verhalen meedoen aan de veertiende wedstrijd om de Raadselige Roos. Deze schrijf wedstrijd wordt voor de veertien de keer gehouden door het Lite rair Café Venray-regio. Men kan deelnemen kan met een gedicht en/of verhaal over een onderwerp naar keuze. De winnaars mogen de Venrayse Roos, een bronzen trofee voor proza en een voor poëzie, mee naar huis nemen en in de categorie poëzie tevens een publieksprijs, de Bij-prijs.Alle deel nemers krijgen een bundel met bekroonde inzendingen en heb ben entree bij de prijsuitreiking en bundelpresentatie op zondag 21 januari. Om de Raadselige Roos te kunnen winnen, kunnen tot eind september gedichten in twintig- voud en verhalen in zesvoud inge zonden worden naar Isabellahof 25,5801 LD in Venray. De verhalen en gedichten moeten origineel zijn en niet eerder gepubliceerd. De jury's krijgen de inzendingen naamloos onder ogen. Daarom dienen de personalia (naam, (e- mail)adres en telefoon, geboor tedatum en woonplaats) op een bijlage te worden bijgevoegd. Voor reglement, verdere infor matie en uitverkoren inzendingen van eerdere wedstrijden kan men op www.literair-cafe-venray.nl. terecht. Concert Jeugdfanfare Ons Genoegen De Jeugdfanfare van Muziek vereniging Ons Genoegen uit Oirlo verzorgt op zondagmor gen 17 september een optreden bij restaurant De Watervogel in Maashees. De jeugdfanfare staat onder leiding van dirigent Will Jacobs en telt momenteel onge veer vijfendertig leden in de leef tijd van tien tot vijftien jaar.Verder spelen er in de jeugdfanfare ook leden die op latere leeftijd begon nen zijn met musiceren, en vul len enkele ervaren muzikanten het orkest aan om tot een goede bezetting te komen. Ze spelen met veel enthousiasme een gevarieerd programma met vlotte en moder ne muziekstukken. Het optreden begint om 11.30 uur. In geval van slecht weer gaat het optreden niet door. Schildervereniging Amber Schildervereniging Amber in Venray bestaat al vele jaren. De zomervakantie is voorbij en ze beginnen weer met de wekelijkse schilderavond. In een ongedwon gen sfeer wordt op donderdag avond door vrouwen en mannen geschilderd, in oefenruimte 't Trumke, gelegen op de speelplaats van lagere school De Hommel. De leden komen uit het gebied tussen Vierlingsbeek, Horst en Venray. De contributie bedraagt 82 euro per jaar. Voor informatie kunt u zich wenden tot: J. v. Bakel, telefoon 0478 - 631509, H. v. Assen, tele foon 0478 - 585281 en W Wijnen, telefoon 077 - 3984229. Jubileum Seniorenkoor Crescendo Gemengd Seniorenkoor Cres cendo uit Venray is opgericht in 1966. Het koor telt ruim 46 leden. Er wordt elke woensdagavond gerepeteerd en het koor streeft ernaar een goed stuk muziek ten gehore te brengen. Het koor viert dit jaar het veertigjarig jubileum op zaterdag 16 september met een zangersdag in Schouwburg Venray. Het koor ontvangt deze dag naast ongeveer driehonderd zangers en zangeressen uit de regio ook het bestuur van REBO Limburg. Dit om samen te genie ten van de liederen.Tijdens de zan gersdag worden zeven koorleden onderscheiden voor hun 25,20 en 15-jarig lidmaatschap. Op zondag 17 september is er een zondagoch tendconcert met diverse koren uit Venray en omgeving. Na afloop is er een receptie, waarbij iedereen welkom is. niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Cursus kalligrafie In Venray gaan begin oktober kalligrafiecursussen voor begin ners en gevorderden van start. De lessen worden gehouden op maandagavonden. De beginners cursus omvat tien lessen waarin drie alfabetten geleerd worden. Daarnaast komen onder andere materiaalgebruik, de basisregels voor bladindeling en het maken van versierde initialen aan bod. Kalligrafie is 'de kunst van het schone schrijven' en kan door iedereen geleerd worden. Hierbij maakt het niet uit wat voor hand schrift men normaal gesproken heeft. Het resultaat is een rustge vende hobby maarmee men al na korte tijd mooie werkstukken kan maken. De cursus voor gevorder den bouwt in tien lessen de ken nis verder uit met drie nieuwe alfabetten en de toepassing van het geleerde in diverse werkstuk ken. Ook maken de gevorderden een boekje waarin alle geleerde onderwerpen van beide cursus sen verwerkt zijn. Belangstellen den kunnen folder met uitgebrei de informatie aanvragen bij Maria Vennekens via tel. (0478)550133- Country-linedance In samenwerking met Synthese sport start Den Hoender met een beginnerscursus country-linedan ce voor 50+ op woensdagmiddag van 14.30 tot 15.30 uur in Den Hoender in Venray.Tijdens de cur sus worden de basispassen van de country-linedance geleerd. Er is nog plaats in deze groep. Opge ven kan via tel. (0478)582623 of kom op woensdagmiddag naar Den Hoender. De Locht Bij museum De Locht in Melder- slo wordt op zondag 17 september een hobbymarkt gehouden. Bij De Locht werken zo'n 140 vrijwilli gers. Een aantal van hen stopt zijn tijd ook in kapel Luuster Efkens uit Veulen. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schilde ren met Licht te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. De speciale acti viteiten op zondagmiddag begin nen om 14.00 uur. Zie ook www. delocht.nl. De Valsen Hals zoekt versterking Wie tussen de twintig en veertig jaar oud is en zin heeft in (muzikaal niet te hoog gegrepen) ontspan ning, is welkom bij De Valsen Hals. Vanuit een a-muzikale achtergrond is De Valsen Hals inmiddels twee jaar bezig met een aantal enthousi aste mensen om aan het fenomeen 'joekskapel' invulling te geven. Dit lukt al vrij aardig maar er is toch behoefte aan uitbreiding. Dus, wie in bezit is van een blaasinstrument is van harte welkom. Meer informatie is verkrijgbaar bij Rens via tel. 06-42297773 of kom een keer binnenlopen tijdens de repetitie op donderdag vanaf 20.30 uur in café 't Upke in Venray. In hetVierlingsbeekse jongeren centrum Gryphus vindt op vrijdag 22 september een dubbelcabaret plaats met Ronald Goedemondt en AnneAafke Sol. In Gryphus spelen zij een try-out van hun voorstel lingen Ze Bestaan Echt en Padam. Om hun nieuwe programma's te testen staan Goedemondt en Sol in een speciaal dubbelprogramma op de planken. Beiden hebben al meerdere programma's op hun naam staan en in aanloop naar een nieuwe voorstelling spelen ze nu twee keer drie kwartier een try-out. Goedemondt won in 2003 het Camerettenfestival in Rotter dam en speelde twee seizoenen zijn succesvolle debuutprogram ma Spek. Sol is alom geprezen als aanstormend talent en geldt als een van de grootste kleinkunstbe- loftes die Nederland rijk is. Door haar originaliteit en haar fanta sierijke kijk op de wereld merkt het Noordhollands Dagblad haar al op als 'groot talent van wie we nog veel gaan horen'. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het dub belprogramma van Goedemondt en Sol begint om 21.00 uur. Voor dit dubbelcabaret zijn kaarten telefonisch te reserveren via (0478)631802 of (0478)630508. Reserveren via internet is moge lijk op www.gryphus.nl. In Overloon wordt een grote en gevarieerde pompoenen- en kalebassenshow gehouden in het weekeinde van 16 en 17 september van 11.00 tot 17.00 uur. In totaal worden er zo'n 25.000 tot 30.000 pompoenen en kalebassen ten toongesteld. Pompoenen en kale bassen zijn er in ondenkbaar vele vormen, kleuren en variëteiten. Tijdens de show worden vele dui zenden pompoenen en kalebassen op uiteenlopende manieren gepre senteerd. Zo worden er bijvoor beeld fraaie creaties en kunstwer ken gemaakt, waardoor kleurrijke en bonte voorstellingen ontstaan, en wordt er bijvoorbeeld een echt doolhof gecreëerd. Een wedstrijd om de grootste pompoen kan van zelfsprekend tijdens een dergelijk evenement niet ontbreken. Uit de vele inzendingen wordt de groot ste pompoen gekozen. Bovendien is de winnende pompoen van het Nederlandse kampioenschap om de grootste pompoen te bewon deren en is er een wedstrijd om de mooiste pompoenen- of kale- bassencreatie. Overigens is er ook aan de inwendige mens gedacht. Pompoenen zijn eetbaar en daar om kan men ondermeer genieten van pompoenengebak, pompoen soep en pompoenpannenkoeken. De show wordt gehouden aan de Loonse Hei 1 in Overloon. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Toon Hendriks via tel.(0478)641608. Boekrecensie in Peel en Maas Kort na de aanslagen in Londen van juli 2005, komen de Britse Secret Intelligence Service en de Amerikaanse CIA er bij toeval achter dat Al Qaeda vanuit Afghanistan een nieuwe, grote terreuraanslag voorbereidt. Een aanval die het Westen harder zal tref fen dan de aanslagen van 11 september, een aanval die het speelveld van de wereldpoli tiek voorgoed zal veranderen. Maar wat er precies staat te gebeuren en waar en wanneer dit zal plaatsvinden, is volstrekt onduidelijk. De Britten en Ameri kanen hebben geen bronnen bin nen Al Qaeda en het is onmogelijk om in deze terreurorganisatie te infiltreren. Onmogelijk, tenzij... In Guantanamo Bay zit al vijf jaar Izmat Khan, 'de Afghaan', gevangen. Khan is een voormalig bevelhebber van de Taliban. Om meer te weten te komen over de geplande aanslag, krijgt de Britse kolonel Mike Martin de opdracht Khans identiteit aan te nemen en in het diepste geheim terug te keren naar Afghanistan. Martin is een veteraan van de Special For ces die is geboren en getogen en opgegroeid in Irak. Maar zullen de inlichtingendiensten erin slagen een westerling te laten doorgaan voor een Afghaan? De Afghaan is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 19.95 euro. Filmmuziek, Crescendo en musical Vier topbands op de planken Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 23