Gemeente Venray onderhoud 30S Oostrum Financiële meevaller voor Venray Openbare bekendmakingen Digitale balie Huis-aan-huis inzameling textiel Deze week Evenementen Collectes Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray krijgt bijna een half miljoen euro van de Bank van Nederlandse gemeenten (BNG). De Bank heeft namelijk meer geld in kas dan ze nodig heeft. Tijdens een bijzondere vergadering van aandeelhouders van de bank op 25 augustus is daarom besloten een extra dividend uit te keren aan de aandeel houders (de gemeenten). Het gaat om een totaalbedrag van 500 miljoen. Voor Venray betekent dit een meevaller van 457.737 voor de begroting van 2006. Dit bedrag wordt voorlopig toegevoegd aan het budget voor onvoor ziene uitgaven. De bestemming van het bedrag is op dit moment nog niet bekend. Vijf keer per jaar wordt er huis-aan-huis textiel ingezameld door De Cirkel. De volgende ophaaldag is woensdag 20 september. Zie ook de afvalkalender. Vergaderingen Bouwplannen Aangevraagd Uniforme Openbare Voorbereidingsprocedure Verleend Bestemmingsplannen Goedgekeurd uitwerkingsplan (art. 11 WRO) Wet milieubeheer Meldingen Ontwerpbesluiten Besluiten Milieu-effectrapportage Milieu-effectrapport Donderdag 14 september 2006 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 37 Er wordt hard gewerkt in het voormalige broekbosje tussen de Deurneseweg en de Randen- rade in Oostrum. De gemeente is hier bezig met groot onderhoud, om het bos ook in de toekomst vitaal te houden. In het bosje staan kenmerkende boomsoorten zoals elzen, essen en eiken, en er liggen vennen en poe len. Voor het behoud van het bos was groot onderhoud nodig. Dit houdt vooral een uitdunning van het bos in, waardoor de bomen meer ruimte krijgen om te groeien. Een gedeelte met elzen die te dicht op elkaar staan, wordt zelfs tot op de boomstronk gesnoeid. Daarna kan er weer daglicht bij en kunnen de bomen weer groeien. Drassige grond Door de aanleg van een woonwijk in dit gebied is nog maar een deel van het oorspronkelijke stukje natuur overgebleven. De grond in het nog bestaande broekbos is van nature erg drassig. Omdat het in augustus ook nog eens veel geregend heeft, is de ondergrond te nat om met zware machines te bewerken. Daarom heeft aannemer Engelen Groen bedacht om met Belgische paarden het hout weg te slepen. Zo wordt de ondergrond minder beschadigd dan met machines. Bovendien gaat het met paarden sneller dan met machines. Eind september verwacht de gemeente de werkzaamheden afgerond te hebben. Uiteindelijk blijft er een gevarieerd bos over met bomen, struiken en kruiden. Informatieavond bewoners Woensdag 21 juni jl. hebben me dewerkers van de gemeente met een aantal bewoners een rondgang gemaakt door het broekbos om het onderhoud toe te lichten en vragen te beantwoorden. Na de uitleg had den de bewoners meer begrip voor de noodzaak van de soms drastische ingrepen. Wat kost een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstandsuit kering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Dit zijn zomaar enkele vragen die u aan de gemeente Venray kunt stellen via haar internetsite. Ga eerst naar www.venray.nl. Kies in het linker menu 'Zoek product of dienst'. Zoek vervolgens via een trefwoord, op alfabet of via thema's. Ook vindt u een overzicht van aanvraagformulieren. Met de provincie is een afspraak gemaakt om de grote bomen (po pulieren en wilgen) die bij haar in eigendom zijn mee te nemen in het onderhoud. Deze worden gekapt, omdat er gevaar is voor omwaaien. Het onderhoudswerk levert straks weer een volwaardig en duurzaam, gezond bos op. Agenda voorde openbare raadsvergadering op dinsdag 19 september 2006, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A I. Opening 2 Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de raad van de gemeente Venray, gehouden op dinsdag 20 juni 2006 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C 8. Benoeming lid en plaatsvervangend lid regioraad 9. Vaststelling reglement voor het raadspresidium 10. Verordening voorzieningen maatschappelijke ondersteuning gemeente Venray II. Collegeprogramma 2006 - 2010 Doorontwikkelen en Meedoen Onderdeel D 12. Ontwerpjaarrekening 2005 en ontwerpbegroting 2007 van het Werkvoorzieningsschap Noord-Limburg 13. Telecommunicatievoorzieningen 14. Rapportages (verslagen) inzake de uitvoering 2005 Wwb en IOAW, IOAZ, Bbz 15. Aankoop grond en opstallen milieustation 16. Vaststelling bestemmingsplan 'Venray' 17. Beslissing bezwaarschrift van Boels Zanders Advocaten te Venlo namens de Stichting Forensisch Instituut 'De Rooyse Wissel' 18. Pianschadeverzoek van de fam. Roelofs, Horsterweg 63 te Castenray 19. Delegatiebesluit met betrekking tot artikel 19 lid Wro ten behoeve van het plaatsen kunst werk op de rotonde Noordsingel/Oostsingel/Nieuwe Maasheseweg Venray 20. Voorstel tot vaststelling tweede wijziging van de legesverordening 2006 Onderdeel E 21. Aanbieding programmabegroting 2007 22. Sluiting Bouwvergunningen - Henseniusstraat 10/Leeuwstraat 8 - vernieuwen/veranderen winkel tot casino/drie appartementen (nr. ba060440) - Hoogheidseweg 2 - woning en garage (nr. ba060441) - Menuetstraat 20 - vergroten garage (nr. ba060442). Sloopvergunningen - Timmermannsweg 122 - bedrijfsruimte (nr. slp060042) - Blankenberg 16 - garage (nr. slp060043) - Bremmenkamp 14 - opslag/machineberging, sorteerruimte (nr. slp060044) - Deurneseweg 104 - varkensstal en werktuigenberging (nr. slp060045) - Henseniusstraat 10 - gedeeltelijke sloop winkel (nr. slp060046). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan, met toepassing van de uniforme openbare voor bereidingsprocedure, medewerking te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Deurneseweg 114 - vergroten woning (nr. ba060297 (voorheen ba050483)) - Het Gevlecht 4 - gewijzigd uitvoeren woning (nr. ba060383) - Minister Charles Ruysstraat 12 - vergroten woning (nr. ba060429) - Blankenberg 16 - vergroten woning (nr. ba060428). U kunt de ontwerpbesluiten met bijbehorende stukken van 15 september 2006 t/m 26 oktober 2006 (zes weken) inzien. - Laagheidehof 19 - woning (nr. ba060361) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 15 september 2006 t/m 28 september 2006 (twee weken) inzien. Tijdens de genoemde inzagetermijnen kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Nicolaashof 4 - wijzigen voorgevel garage (nr. ba060423, verzenddatum 07/09) - Stationsweg 46 - vergroten centrale keuken (nr. ba060303, verzenddatum 05/09) - Lavendelheide 7 - zwembad (nr. ba060419, verzenddatum 07/09). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwvergunningen en vrijstellingen - Raadhuisstraat 24 - vergroten woning (nr. ba060333) - De Horik 4 - woning (nr. ba060280) - Het Gevlecht 14 - woning (nr. ba060281) - Merseloseweg 147a - garage/berging (nr. ba060331) - Mgr. Hanssenstraat 14, 16, 18, 18a -b, c, d, e, f, g, j en k - 10 appartementen en 3 stadswoningen (nr. ba060238) - Pavanestraat 60 - serredak (nr. ba060307). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent en eerder een zienswijze heeft ingediend, kunt u - binnen zes weken na de dag van de ter inzage legging - beroep indienen bij de rechtbank. Wanneer u geen belanghebbende bent of niet eerder een zienswijze heeft ingediend, staan voor u geen ver dere rechtsbeschermingmogelijkheden open. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van het beroep kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroep. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 22 augustus 2006 het volgende uitwerkingsplan goedgekeurd: - 'Uitwerkingsplan Brabander Aan den Heuvel clusters II t/m IV' Het plan voorziet in het realiseren van circa 427 woningen in verschillende woningtypen in de tweede fase van het woongebied Brabander Aan den Heuvel in Venray. U kunt de desbetreffende stukken van 15 september 2006 t/m 26 oktober 2006 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de inzagetermijn- een beroepschrift indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag). Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht - de gronden van het beroep. Het goedkeuringsbesluit treedt in werking met ingang van de dag na die waarop de beroeps termijn afloopt. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking totdat op het verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voor ziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Algemene Maatregel van Bestuur (8.40 Wm) Besluit voorzieningen en installaties Wm - Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn - Mts. Backus- van Dijck, Meerselsepeel 8 te Ysselsteyn in verband met het oprichten van een propaantank. Besluit mestbassins Wm - Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn - Mts. Backus, Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn in verband met het oprichten van een mestbassin. De inrichtingen moeten voldoen aan de voorschriften opgenomen in de bijlage bij het desbe treffende besluit. U kunt de desbetreffende stukken van 15 september 2006 t/m 28 september 2006 inzien. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Zuivelweg 2e te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Agerland BV, Leveroyse- weg 9 te Heythuysen voor het uitbreiden en wijzigen van de Boerenbondwinkel te Leunen - Spurkt 12 te Smakt - een revisievergunning te verlenen aan M J.G. van de Winkel, Spurkt 12 te Smakt voor een varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij met bloembollenteelt - Deurneseweg 72 te Heide - een revisievergunning te verlenen aan J.L.P. Claessens, Deurneseweg 72 te Heide voor een scharrellegkippenhouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 15 september 2006 t/m 26 oktober 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Veldstraat 33 te Merselo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van D. Hermans, Veldstraat 33 te Merselo voor de inrichting gelegen aan de Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 15 september 2006 t/m 26 oktober 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Een milieu-effectrapportage is ontvangen om een wijziging/uitbreiding te realiseren. Ter voorbereiding van de hiervoor benodigde milieuvergunning, is voor deze activiteit een milieu effectrapportage gemaakt. De milieu-effectrapportage is ingediend voor: - Deurneseweg 72 te Heide - J.L.R Claessens, Deurneseweg 72 te Heide, voor een scharrellegkippenhouderij. U kunt de desbetreffende stukken van 15 september 2006 t/m 26 oktober 2006 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u schriftelijk of mondeling een zienswijze indienen bij Burge meester en Wethouders over het niet voldoen van het rapport aan de gestelde richtlijnen dan wel op onjuistheden die het rapport bevat. De Commissie voor de milieueffectrapportage zal de binnengekomen zienswijzen betrekken in haar advies over het milieu-effectrapport. 14 september 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray 16 sept - V-Kick festival, Schouwburgplein 15 en 16 sept - Kenteken graveren en ruiten repareren, sporthal De Wette ling 16 sept - Landelijke 200 km toertocht, S.V.S. Stevensbeek 17 sept - Open dag brandweer, Acaciastraat 10 t/m 16 sept - Prinses Beatrix Fonds 17 t/m 23 sept - Nierstichting Nederland 20 sept - Huis-aan-huis inzameling textiel door De Cirkel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, Jos Euwes Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17