Schapen promoten WeJeBe en zorgen voor de nodige commotie 'Plezier in muziek maken' i 'Huize Meerlo volledig verkopen' Nieuwe studie naar visvijver Tienray Provincie 'vergeet' fietspad Wanssum Nieuwe digitale gemeentegids €19, X Service rubriek 8® Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS Wiel Kreutz lachte in zijn vuistje. De opzet om over de rug van een tiental schapen enige propaganda te maken voor de jubilerende WeJeBe- garage in het Maasdorp is vol ledig geslaagd. Inclusief een hoop commotie! Wiel was geïnspireerd geraakt door een actie in Friesland, waar een boer verboden werd om een dergelijke campagne te hou den met schapen. Ze moesten de wei uit en dat leverde via Hart van Nederland de nodige propaganda. "Dat gaan we ook doen", bedacht Kreutz, oom van Rogier Reijnen, de direc teur van de jubilerende Weje- Be-garage Blitterswijck. Via schapenhouder Rob Weijs kreeg Wiel tien schapen tot zijn beschikking nadat Weijs er zich van had overtuigd dat de dieren het spelletje wel leuk zouden vin den. Kreutz en zijn maten lieten speciale rode hesjes maken met de tekst 40 en WeJeBe. Afgelopen zaterdag kregen de schapen de hesjes om het lijf en werden ze in het grote weiland gezet tussen de Blitterswijckseweg en de Brug straat in Wanssum, ter hoogte van de rotonde. Daar staan al drie grote recla meborden van de jubilerende Blit- terswijckse garage. De schapen vonden het geweldig en gingen meteen volop aan het grazen in de groene wei. Kennelijk stoorde iemand zich aan het 'lot' van de schapen, want de dierenambulan ce werd ingeschakeld. Dat kwam Wiel weer ter ore en hij ging zelf ook even poolshoogte nemen. Veel was er niet aan de hand, aldus Wiel. Ja, van een van de hes jes was een koord los gegaan. De medewerkers van de dierenambu lance waren echter minder over de actie te spreken. Een dergelijke reclamemethode blijkt niet bij wet verboden te zijn, maar vanuit diverse hoeken wordt er wel tegen geprotesteerd. Wiel knipte enkele foto's van de dierenbeschermers en de mensen die daar toevallig bij waren. Dat leverde enige com motie op, waarna de politie werd ingeschakeld. Om een lang ver- Een medewerker van de die renambulance probeert de scha pen te vangen. haal kort te maken: Wiel had geen foto's mogen maken van de aan wezigen en werd door de politie gevraagd de foto's te wissen. De schapen trokken zich van de hele heisa niets aan en graasden keurig verder. Wiel heeft de schapen in de gaten gehouden en ze maandag weer naar de schapenhouder gebracht. Dit weekend gaan de schapen met reclamebordjes nog een dag terug naar de propagan- dawei in Wanssum, als zaterdag in Blitterswijck het jubileum wordt gevierd van de WeJeBe garage. Mallemoer presenteert nieuwe cd '<y- Volksmuziekgroep Mal lemoer bestaat 25 jaar. Op zondagmiddag 24 september wordt deze zilveren mijlpaal gevierd met een bijzonder optreden van de zes muzi kanten op het dorpsplein van Geijsteren. Tevens wordt tij dens deze feestelijke middag de nieuwe cd van Mallemoer gepresenteerd: 'Dat is dat, lie- kes en melodiekes'. Peel en Maas sprak met Theo Spronk uit Geijsteren, muzikant van het eerste uur. Op de nieuwe cd van Mallemoer staan zeventien nummers, waaron der enkele instrumentele. Vooral volksmuziek uit Ierland, Engeland, Frankrijk, Vlaanderen en dialect nummers uit Nederland zijn op de cd te beluisteren. Tevens behoren enkele zelfgemaakte liederen tot het repertoire. "Mallemoer heeft zijn roots in Geijsteren", vertelt accordeonist Theo Spronk. "25 jaar geleden heb ik samen met Jos Cox,Wim Kunen en Gerard Oonk uit Venray Mallemoer opgericht. Later waren we met zes, toen Peter Franken uit Venray en Henk Weys uit Swolgen ons kwamen versterken. Mallemoer is eigenlijk ontstaan door de bonte avonden in Geijsteren.Vooral tijdens de car navalsperiode traden we op. Later zijn we eigenlijk pas volksmuziek uit allerlei landen gaan spelen." Mallemoer anno 2006 ziet er qua bezetting heel anders uit dan in die beginjaren, weet Spronk. "We hebben in de afgelopen 25 jaar heel wat personele problemen gehad. Alleen Gerard en ik zijn er nog altijd bij. Gelukkig hebben we steeds goede vervangers kunnen vinden. Goede muzikanten die van gezelligheid houden en die bij Mallemoer wilden komen spelen." Theo Spronk staat nu geregeld met Mart Hendriks en Bert Jacobs uit Meerlo, Gerard Oonk uit Ven ray, Stan Baggen uit Hout-Blerick en Charles van Dommelen uit Pan- ningen ergens in de regio op de planken. "In deze bezetting spe len we nu een jaar of drie. Gerard Oonk is de zanger van het gezel schap. Ikzelf speel accordeon en trekharmonica, Mart speelt gitaar, banjo en mondharmonica, Stan viool, Bert dwarsfluit en Charles accordeon, bas, rietpijp en mond harmonica. Plezier in muziek maken is onze doelstelling. Wij willen de mensen graag verma ken, zijn echte liefhebbers." Mallemoer treedt geregeld op. "Gemiddeld één keer in de maand", schat Spronk. "Maar in de aanloop naar Kerstmis hebben Stan BaggenMart Hendriks Theo SpronkCharles van Dom melenGerard Oonk en Bert Jacobs vormen de 25-jarige volksmuziekgroep Mallemoer. we het veel drukker. We hebben een speciaal kerstrepertoire, waar veel vraag naar is. Het is een kerst programma in volkse stijl met liederen en melodieën die in het teken staan van kerst, nieuwjaar en driekoningen." Tijdens de cd- presentatie brengt niet alleen Mal lemoer zijn nieuwste nummers ten gehore. Ook zijn er optredens van Parelmoer, Allices Restaurant en Pulsief. De cd-presentatie vindt plaats vanaf 14.00 uur. Bij mooi weer op het dorpsplein, bij 'geen weer' in zaal De Kei. Burgemees ter Hahn zal de eerste cd, die met veel zorg is opgenomen in studio Loco in Horst, officieel uitreiken. Muur blijft staan, geen woningen in tuin De gemeente Meerlo-Wans sum wil de leegstaande ambts woning, tuin en muur in Meer lo volledig verkopen. De muur rond het karakteristieke pand aan de Mgr. Jenneskensstraat blijft staan en in de immense tuin wordt geen bebouwing toegestaan. Dat heeft het colle ge van B en W besloten. Make laar P. van Rijswick uit Meerlo heeft inmiddels de opdracht gekregen om het gebouw te verkopen. De voormalige ambtswoning - beter bekend als Huize Meerlo of Huize Nab - staat sinds maart van dit jaar leeg. Burgemeester Hahn ver huisde toen naar Oostrum. Met het besluit om het pand niet in delen te verkopen, de muur te laten staan, nieuwbouw uit de immense tuin te weren en een makelaar in te schakelen komt het college van B en W tegemoet aan de wensen van de dorpsraad. Die vreesde dat de gemeente Meerlo- Wanssum de woning aan een pro jectontwikkelaar zou verkopen. Net als bijna alle omwonenden vindt de dorpsraad dat de muur moet blijven staan en dat woning bouw in de tuin niet gewenst is. Het overgrote deel van de omwo nenden is net als de dorpsraad en de gemeenteraad van mening dat de ambtswoning in Meerlo en de grote tuin niet van elkaar geschei den mogen worden. Gelet op de monumentale status, de uitspraak van de gemeenteraad en de visie van de dorpsraad, besloot het col lege een makelaar in de arm te nemen die gaat proberen Huize Meerlo in zijn geheel te verko pen, dus inclusief muur en tuin. Het pand krijgt de bestemming wonen, met eventueel een aan huis gebonden beroep of acti viteit. Bij de gemeente hebben zich al drie personen gemeld die belangstelling hebben voor Huize Meerlo. Eén voor een gedeelte van de tuin, één voor tijdelijk gebruik en één voor het gehele pand. Huize Meerlo of Huize Nab is rond 1700 gebouwd en was het laatste privé-eigendom van de familie Nab. Mevrouw Siska Nab was de laatste bewoonster van de familie. Op initiatief van bur gemeester René Dittrich kocht de gemeente Meerlo-Wanssum het pand in 1962 en liet het restau reren met steun van de rijksover heid en de provincie. In opdracht van de gemeen te Meerlo-Wanssum gaat een extern bureau opnieuw onder zoek doen naar de visvijver in Tienray. Dat verklaarde wet houder Carla Brugman (PK, Ruimte) dinsdagavond in de commissie Ruimte. De nieu we studie moet definitief ant woord geven op de vraag of de door aannemer Swinkels uit Deurne gestorte grond nu wel of niet vervuild is. Anderhalve week geleden is door de gemeente Meerlo-Wans sum aan een extern bureau de opdracht verstrekt. De wethou der legde de commissieleden uit dat ze met de provincie Limburg een hele discussie had gevoerd over de vraag of de contra-exper tise van aannemer Swinkels nu wel of niet goed was uitgevoerd. Ze wilde dinsdagavond niet veel kwijt over dat gesprek, maar blijk baar bleef de provincie bij haar standpunt dat de gevolgde pro cedure in de studie van Swinkels niet de juiste was. Wel wilde wethouder Brugman vertellen dat de kwestie over de dieselverontreiniging inmiddels afgehandeld is. Er wordt nu alleen nog gesteggeld over de eventuele grondvervuiling. Omdat de pro vincie geen genoegen neemt met de studie die aannemer Swinkels door een gespecialiseerd bureau liet uitvoeren, heeft de gemeente Meerlo-Wanssum, die verantwoor delijk is voor de aanleg van de vijver, besloten om op eigen kos ten een nieuw onderzoek op te starten. In tegenstelling tot wat de provincie Limburg beweert, is de gestorte grond volgens Swinkels wel degelijk schoon. De provin cie constateerde eerder dat de aannemer grond had gestort die te veel zink bevat. Ze eiste dat de vervuilde grond voor 1 augustus opgeruimd wordt. Swinkels liet daarop een eigen onderzoek uit voeren door een bureau. Daaruit blijkt volgens hem dat de grond weliswaar zink bevat, maar niet in zodanige mate dat van schone grond geen sprake is. De politiek was dinsdagavond niet blij met de mededeling van Brugman. "Dit hele vijververhaal wordt voor de gemeente een behoorlijke kos tenpost", stelde Theo Francken (PK), die van de wethouder wilde weten wat er gebeurt als de grond toch flink vervuild blijkt te zijn. Carla Brugman wilde daar ech ter nog geen antwoord op geven. "Laten we eerst de resultaten van het onderzoek maar eens afwach ten." De provincie heeft een inschattingsfout gemaakt bij de werkzaamheden aan de N270 tussen Oostrum en Wanssum. Ze is vergeten een deel van het fietspad langs de N270 tussen Oostrum en Wans sum op te knappen. Afgelopen weekend kreeg het verkeer in beide richtingen met een volledige afsluiting te maken. De provincie Limburg voerde onderhoudsmaatregelen uit aan de provinciale weg. CDA-fractieleider Jan Kuijpers stak wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) dinsdag in de com missie Ruimte de helpende hand toe. De wethouder kon de com missieleden namelijk niet vertellen waarom een deel van het fietspad, van Wanssum tot aan de gemeen tegrens met Venray, door de pro vincie Limburg niet is aangepakt. "Juist het stuk dat heel slecht is", stelde PK-fractieleiderTheo Franc ken. De wethouder moest het antwoord op deze vraag echter schuldig blijven. Ze vertelde dat ze in Polen was geweest en pas maandag hoorde dat een deel van het fietspad niet was aangepakt. In het provinciehuis kon niemand haar echter vertellen waarom dit deel van het fietspad niet is gere noveerd. "Het verbaasde mij ook. Maar ik weet niet wat de reden hiervoor is." Jan Kuijpers (CDA) vond dat antwoord van Brugman echter vreemd. Volgens hem was men in het gemeentehuis wel degelijk op de hoogte van de oorzaak. "Er is vorige week vanuit de provincie contact geweest met de gemeen te. Het CDA heeft vrijdag al gebeld met de provincie. Daar kregen we meteen te horen dat er bij de werkzaamheden een inschattings fout is gemaakt. Dat stuk wordt maart volgend jaar gemaakt." De wethouder beloofde de poli tiek de burgers via de gemeentelij ke publicaties in de dorpsbladen te informeren over de oorzaak van het uitstel van de werkzaamheden aan dat gedeelte van het fietspad. De nieuwe digitale gemeen tegids van Meerlo-Wanssum is vanaf nu voor iedereen te raadplegen. In de gids kan worden gezocht naar lokale informatie over de gemeente, alle maatschappelijke organi saties, verenigingen, bedrijven en personen. De locatiegege vens worden daarbij getoond op een interactieve platte grond. De vernieuwde gids onder scheidt zich van andere gidsen door de intelligente zoektechno logie. Alle opgenomen informatie wordt direct gevonden met zo min mogelijk 'clicks'. Handige sor teer- en filtermogelijkheden op rubriek en buurt helpen gebrui kers bij hun zoekacties. De ver schillende informatieonderdelen zijn met kleuren gemarkeerd. Ver der is de internetgids uitgevoerd met een handige routeplanner en kunnen inwoners zelfs luchtfoto's opvragen van hun eigen huis! De digitale gemeentegids van Meerlo-Wanssum is toegankelijk via www.meerlo-wanssum.nl. Naam: Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 14 september 2006 - Pagina 11 Meerlo-Wanssum Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11