Commandant Bandsma blij met nieuwe huisvesting Open dag veel succes! ;ggsl-«: \an Gemert Veel succes in uw nieuwe pand ■BouwCentera Driessen Coopmans Lutters Bouw De zomer voorbij Namens alle medewerkers Misschien tijd voor een nieuwe cv ketel Tradeport west 8002 Venlo keukens tegels sanitair De electrotechnische installatie werd door ons geïnstalleerd. Proficiat met jullie nieuwe pand. Bouwcentrum Driessen wenst de brandweer veel succes in haar moderne kazerne PEEL EN MAAS Donderdag 7 september 2006 - Pagina 18 De brandweer kan weer twintig jaar vooruit Overloon tel 0478-507171 fax 0478-507169 Oploseweg 12b 5825HN Overloon Karstraat 33 5451ND Mill DEURNE T: 0493-350 550 COOPMANSLUTTERS.NL Directie en personeel van Coopmans Lutters Bouw feliciteert de gemeente Venray en de Brandweer Venray met de opening van de nieuwe brandweerkazerne. ''^°ktr=Martens Plataanstraat 16, 5802 EJ Venray Wij komen bij u langs voor een vrijblijvende offerte, en plaatsen uw nieuwe ketel in één daa. Bel nu voor een afspraak: 0478-507171 INSTALLATIEGROEP B.V. uneto-vni Q6Qdrdnd66rd cjoêd Uneio-Vni O Bonksel 7, 5721 TP Asten Tel. 0493-670856, Fax 0493-670856 Zondag 17 september 2006 Van 11.00 uur tot 16.00 uur Brandweerkazerne Venray Toegang gratis De hele dag spectaculaire demonstraties - hulpverlening - crashtender E-One (Koninklijke Luchtmacht) - brandweerduikers met duiktank - rooktent Brandbestrijding is niet de enige taak van de brandweer. Vaak wordt hulp ingeroepen bij ernstige ongevallen of wanneer er bijvoor beeld mensen of dieren gered moeten worden uit een benarde situ atie Volgende week vrijdag wordt de vernieuwde brandweer kazerne officieel in gebruik genomen. De afgelopen maan den is de kazerne aan de Aca ciastraat volledig verbouwd. De werkruimte is verdubbeld en er zijn nu goede voorzie ningen, zoals een eigen oplei ding- en instructieruimte. "De brandweer kan met deze kazerne de komende twintig jaar vooruit", meent comman dant Peter Bandsma. Want bij de brandweer gaat het tegenwoordig niet meer alleen om de brandbestrijding. "Dat is ongeveer 20% van ons werk", verklaart Peter Bandsma. "Circa de helft van het brandweerwerk bestaat tegenwoordig uit het voor komen van branden en het mee denken bij en het beoordelen van bouwplannen en evenementen." Neem de Venrayse kermis bijvoor beeld. Bij de indeling van de ker misattracties wordt zeer duidelijk uitgegaan van de bereikbaarheid van de straten en pleinen voor de diverse hulpdiensten. Reden voor Bandsma dat hij zijn kantoor in het gemeentehuis houdt. "Want daar ligt het meeste werk", aldus de brandweercommandant. Een van de zaken die continu een rol spelen zijn de uit- ruktijden. "Binnen acht minuten wor den we geacht ter plekke te zijn als het gaat om stede lijke bebouwing. In het buitengebied is dat twaalf minuten. Dat betekent dat de bereikbaarheid belangrijk is. Elke drempel die wordt aangelegd, ver lengt de uitruktijd. Daar staat natuur lijk tegenover dat een drempel de verkeersveiligheid bevordert en bij draagt aan minder slachtoffers. Om daar een goede mid- denweg in te vinden, is veel over leg nodig." Bandsma is zeer trots op zijn korps. "We zijn met veer tig vrijwilligers voor de brandbe strijding en daarnaast met zeven beroepskrachten. Die werken samen in het gebied Venray en Meerlo-Wanssum. Die samenwer king is het gevolg van de interge meentelijke samenwerking tussen de diverse brandweerkorpsen." De uitbreiding van de kazerne was noodzakelijk. "In het verle den maakten we nog veel gebruik van de gemeentewerf, maar na de verplaatsing daarvan moest er iets gebeuren. We hebben eerst nog gekeken naar een andere locatie, maar de huidige is de meest idea le. Vanuit het vernieuwde gebouw kunnen we ook onze regionale taken het beste vervullen en zijn we snel op plekken, zoals Smak- terheide en de kerkdorpen. Uit eindelijk is de gemeente meege gaan in onze plannen. Het college heeft veiligheid hoog in het vaan del staan en heeft dat, op De Brier, laten prevaleren boven het econo misch belang", aldus Bandsma. De kazerne is eens zo groot geworden. "Alle hulpvoertuigen staan startklaar om uit te rukken. Standaard is een groep paraat die direct kan uitrijden. Met onze organisatie kunnen we vrij snel een tweede groep ter plekke heb ben en, met hulp van de collega's uit Meerlo-Wanssum, indien nodig een derde groep met eventueel een extra tankwagen. Door deze regionale samenwerking hebben we een sterk korps waar ze in de grotere steden best wel jaloers op zijn." Hulpverlening is een van de belangrijkste taken van het brand weerkorps. "Een belangrijke en complexe taak, waar veel kennis voor in huis moet zijn. Neem bij voorbeeld een hybride auto met spanning tot 300 ampère.Wanneer we iets met een dergelijk voertuig moeten doen, is dat belangrijk om te weten. Zo vormen ook air bags een potentieel gevaar voor de hulpverlener. Daarvoor zijn allemaal speciale protocollen ontwikkeld waarbij de veiligheid van slachtoffer en hulpverlener vooropstaan. Hetzelfde geld voor ongevallen met gevaarlijke stof fen. Ook de manier van hulpver lening is anders. Vroeger moesten we zo snel mogelijk het slachtof fer uit een voertuig halen.Thans is het zo dat het belangrijk is dat een slachtoffer onder dezelfde of nog betere condities vervoerd moet kunnen worden. Bevrijding vindt dan ook altijd plaats in directe samenwerking met het ambu lancepersoneel. Daar wordt heel intensief mee geoefend." Commandant Peter Bandsma is zeer in zijn nopjes met de nieuwe kazerne. Stands - Nederlandse Brandwonden Stichting - Nederlandse Rode Kruis - Bedrijfshulpverlening -Ajax brandbeveiliging - Kinderboek "de Vuurwolf' en signeersessie door auteur - Kraanbedrijf van Rattingen - Opstelling brandweermateriaal Overige: - Gratis springkussen - gratis draaimolen - gratis waterspelletjes - kraam met eten en drinken. inspirerende partner woningbouw utiliteitsbouw bedrijfshuisvesting duurzaam bouwen duurzaam plannen renovatie revitalisering bouwservice know-how ervaring OPEN DAG BRANDWEER VENRA Y BRANDWEER Gemeente Venray De volgende onderdelen maken deel uit van de van den Heuvel afbouwgroep: Modulo Isovero Verheijen S&G Zeelst Heuvel T 0493 - 312 3 30 WWW.HEUVELAFBOUWGROEP.nl VERWARMING AIRCO ELECTRA VENTILATIE BEVEILIGING WATER SANITAIR ZINKWERK SERVICE ONDERHOUD VAKWINKELS A

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17