4000 euro voor De Linde Dag van de ouderen Ledenstop Venray's Mannenkoor Uitvaartonderneming Goumans verder als Sonja Buffart Uitvaarten Thuiszorg neemt Sevagram over Poelshuis Venray, het 'Bijzondere Wonen' PEEL EN MAAS Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 9 Op 10 oktober organiseert De Centrale voor Ouderenvereni gingen een dag voor de ouderen van de gemeente Venray. Voor die dag kunnen leden van de KBO en ANBO (maar ook niet-leden) zich inschrijven. Het programma omvat naast een H. Mis een uitstapje naar het Liberty Park in Overloon, waar enige activiteiten plaatsvinden. <pstyle:all-mag-inspr>De leden hebben via het blad De Schakel al een inschrijvingsformulier ont vangen. Dat formulier moet op 10 september in het bezit zijn van de secretariaten of bij De Kemphaan ingeleverd zijn. Dat laatste adres geldt met name voor de niet-leden die willen deelnemen aan deze activiteit en ook zij kunnen de inschrijving inleveren tot en met de eerder genoemde datum. Maxi maal vijfhonderd personen kun nen aan deze dag deelnemen. Voor de viering van deze dag is het volgende programma opge steld: 11.00 uur: plechtige hoog mis in de Grote Kerk met mede werking van het Seniorenkoor Crescendo met als soliste Anita Bijvoet. 12.30 tot 13.00 uur: aankomst van de deelnemers bij het Liberty Park in Overloon. 13-00 uur: uitgebreide lunch. 14.00 tot 17.00 uur: keuze uit voordracht "dagelijks leven vertel ling" tijdens de Tweede Wereldoor log, rondleiding in het museum (capaciteit beperkt), bezoek aan het museum op eigen gelegen heid, gezellig samenzijn in het res taurant (twee drankjes zijn in de prijs inbegrepen. 17.00 uur sluiting van deze viering. Deelname aan deze dag staat open voor senioren uit Venray in de leeftijd van 55 jaar en ouder. De deelnemersbijdrage is vast gesteld op 10 euro per persoon. Voorinschrijving is noodzakelijk. Daarvoor dient u onderstaande aanmeldingsstrook in te vullen en deze, samen met de deelne mersbijdrage, in een gesloten enveloppe in de brievenbus van de KBO in De Kemphaan te depo neren. Niet-leden dienen de enve loppe hier af te leveren. U krijgt de deelnemerskaart(en) met con sumptiebonnen vervolgens thuis bezorgd. De bedoeling is dat alle deel nemers op eigen gelegenheid (of samen met anderen) naar Over loon gaan. Mocht dit voor som migen niet mogelijk zijn, dan is er op beperkte schaal busvervoer mogelijk. Als u daarvan gebruik wilt maken, moet u dat even aan kruisen op de aanmeldingsstrook. Inleveren vóór 10 september (dit geldt ook voor de leden). Inlich tingen, Frank Jacobs (tel.586341), voorzitter werkgroep Dag van de Ouderen hierlangs afknippen Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Tel: Wil graag metperso(o)n(en) deelnemen aan de Dag van de Ouderen op 1-10-06. Ziet zich genoodzaakt gebruik te maken van busvervoer. Handtekening: Het Nationaal Fonds Ouderen- hulp, afdeling Venray, heeft 4000 euro overhandigd aan de Stichting Gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. Dit bedrag is beschikbaar gesteld door het samenwerkings verband van Stichting Het RC Maagdenhuis, Stichting Brentano Steun des Ouderdoms en het Nati onaal Fonds Ouderenhulp. Het geld is bestemd voor de aanschaf van een geluidsinstallatie met ringleiding. De samenwerken de fondsen geven deze bijdrage omdat er in De Linde tal van activi teiten worden georganiseerd voor de ouderen uit het dorp Oirlo. Het Venray's Mannenkoor heeft met onmiddellijke ingang een ledenstop inge voerd. Wellicht vreemd in een tijd dat veel mannenkoren moeten vechten om nieuwe leden, maar in het geval van het VMK heel begrijpelijk. Vol gens het bestuur kon het koor niet anders: "Door de recente successen van het koor, de ver nieuwing van het repertoire en de nieuwe optredens met steeds meer showelementen voelen blijkbaar steeds meer mannen zich tot het koor aan getrokken. Ook de naderen van het 100-jarig bestaan in 2009 speelt wellicht een rol." Dat het koor succesrijk is, blijkt wel uit het feit dat op 2 en 3 september optredens worden verzorgd in Kinderdijk en Gouda. De uitnodiging vanuit Gouda om op te treden op het prestigieuze Houtmansplantsoenconcertkwam naar aanleiding van het carnavals concert dat door de KRO werd uitgezonden. Maar wat is er dan op tegen om steeds meer leden te krijgen? 'Allereerst natuurlijk de fysieke beperking. Nu al heeft het koor 115 actieve zangers. Wanneer iedereen aanwezig is op de repeti tie, is dat eigenlijk al tamelijk veel voor de ruimte in de Witte Hoeve. Daarnaast zijn de meeste podia waar het VMK nu optreedt, vaak al te klein voor het aantal zangers." Om de leeftijdbalans in het koor te waarborgen zal volgens het bestuur het natuurlijke ver loop aangevuld moeten worden van 'onderuit', dus met jonge leden. Zo houdt je de gemid delde leeftijd op een acceptabel pijl voor alle leden, jong en oud. Wij kunnen van deze ledenstop uitsluitend afwijken voor jaarlijks enkele jonge, nieuwe leden die de natuurlijke uitstroom compen seren. Een eenvoudige rekensom heeft geleerd dat dit momenteel alleen kandidaten kunnen zijn die hun veertigste levensjaar nog niet hebben bereikt." Het bestuur realiseert zich dat het besluit voor bepaalde geïnte resseerden een tegenvaller kan betekenen, en zal deze ledenstop dan ook aanpassen, of zelfs ophef fen, zodra de omstandigheden dit weer toelaten. Met ingang van deze maand is de overname van thuiszorgacti viteiten van Sevagram Thuiszorg in de regio Noord-Limburg door Thuiszorg Noord-Limburg een feit. Door middel van een uitgebreide introductiebijeenkomst verwel komde Thuiszorg Noord-Limburg zeventig voormalige medewerkers van Sevagram Thuiszorg. Daar naast hebben nagenoeg alle cli ënten gekozen voor continuering van zorg bij Thuiszorg Noord-Lim burg. In april van dit jaar maakte de Raad van Bestuur van Sevagram bekend vanaf 1 januari 2007 geen thuiszorg meer te verlenen in Noord-Limburg. Dit omdat de thuiszorgactiviteiten in de regio's Noord- en Midden-Limburg niet meer rendabel waren en daardoor financiële problemen veroorzaak ten. Sevagram voerde na deze bekendmaking gesprekken met Thuiszorg Noord-Limburg om overname van personeel en conti nuering van zorg voor cliënten te realiseren. Vakbonden en onder nemingsraden hebben ingestemd met het overname voorstel. Zowel Sevagram als Thuiszorg Noord- Limburg zijn blij met de snelle effectuering van de overname per 14 augustus. De continuïteit van zorgverlening bij cliënten is hierdoor gewaarborgd en de per soneelsleden hebben zekerheid gekregen over behoud van hun baan. Thuiszorg Noord-Limburg heeft als nieuwe werkgever alle rechten en plichten overgenomen van Sevagram, zoals datum van indiensttreding, contractsomvang en salaris. De nieuwe medewer kers zullen aanvankelijk werk zaam zijn bij de voor hen bekende cliënten. In september worden de medewerkers in nieuwe teams ondergebracht. Ook de cliënten van Sevagram zijn inmiddels geïn formeerd over de gang van zaken. Door de overname komt het per soneelsbestand van Thuiszorg Noord-Limburg op 1400 medewer kers. Alle Sevagram-medewerkers zijn op 14 augustus verwelkomd tijdens een uitgebreid introductie programma. Zij kregen informatie over de organisatie, over persone le zaken en overi praktische werk zaken. Thuiszorg Noord-Limburg is de grootste aanbieder van thuis zorg in de regio. De organisatie levert huishoudelijke, persoonlij ke en gespecialiseerde verzorging, verpleging, ondersteunende en activerende begeleiding, avond-, weekend-, nachtzorg, alphahulp, advies, instructie en voorlichting, vrijwillige thuishulp en mantel zorgondersteuning en zorgdien sten als consultatie voor senioren, zorgalarmering, Zorg-TV, zorgboer derijen en dagvoorziening. "Als iemand die je lief is overlijdt, wil je dat de uitvaart recht doet aan zijn of haar leven. Dan wil je kunnen steu nen op een uitvaartverzorger die dat met aandacht, zorg en betrokkenheid voor je regelt. Naar jouw wens. Zodat je goed afscheid kunt nemen", zegt Sonja Buffart-de Swart, uit vaartverzorger in Venray, Ber gen en omstreken. Je kunt het maar één keer goed doen. Daarom moet een uitvaart tot in de puntjes worden voor bereid, vindt Sonja Buffart. "Vaak hebben de nabestaanden, meestal samen met hun dierbare, al nage dacht over de uitvaart. Soms zelfs van tevoren al afspraken gemaakt. Dan komt het eropaan deze zo goed mogelijk vorm te geven. Maar meestal komt een overlijden onverwacht. En als je dan met al je verdriet zoveel moet regelen, is het goed dat er een uitvaartver zorger is aan wie je dat met een gerust hart kunt overlaten. Iemand die de organisatie voor zijn reke ning neemt. En die daarbij, ook als je het zelf niet precies uit kunt leggen, tussen de regels door leest en aanvoelt hoe die uitvaart eruit moet zien om recht te doen aan de overledene én degenen die achterblijven." PRATEN EN LUISTEREN Sonja Buffart neemt de tijd om goed te luisteren. "Er moet na een overlijden op korte termijn veel geregeld worden. Maar dat hoeft niet allemaal al in een eer ste gesprek beslist te worden. Nabestaanden moeten zich kun nen voorbereiden op het afscheid, veel praten met familie en vrien den, en het regelen in vertrouwen aan de uitvaartverzorger kunnen overlaten." Respect voor tradities staat daarin bij Sonja Buffart hoog in het vaandel. "Tradities en ritu elen zijn zinvol bij het afscheid nemen van iemand die je lief is. Samen met de nabestaanden zoek ik telkens weer opnieuw naar een vorm waarin zij zich het beste thuisvoelen en die de overledene recht doet. Vaak is dat in de tra ditie van hun religie. Maar net zo vaak zoeken mensen naar eigen rituelen die hen helpen bij het afscheid. Ik ondersteun ze daarbij. Er kan zo veel." GOED REGELEN Sonja Buffart heeft ruim tien jaar ervaring in het uitvaartvak. In 2002 nam zij Uitvaartonderne ming Goumans over. Vanaf nu zet zij die onder eigen naam voort. Sonja Buffart Uitvaarten zorgt voor alles, van het opbaren thuis of in een rouwcentrum naar keuze tot en met de koffietafel en de dank betuiging. Sonja neemt haar rol als adviseur erg serieus. "Mensen hebben net een ingrijpend verlies meegemaakt. Het goed regelen van de uitvaart draagt bij aan het begin van verwerking van dat ver lies." Ook ziet zij erop toe dat de kosten niet onnodig hoog worden. "Wij geven vooraf een overzicht van de te verwachten kosten. We zien overigens steeds vaker dat mensen daar zelf in een vroeg sta dium al naar vragen. Prima. Waar om zou je prijs en kwaliteit niet vergelijken? Het geeft ook rust als de financiële kant goed geregeld is." Sonja Buffart Uitvaarten ver zorgt begrafenissen en crematies in Venray, Bergen en omstreken. "Die zijn bij ons nooit standaard, want ieder mens is uniek. Samen met de nabestaanden zorgen wij voor een individueel, verzorgd afscheid. Zodat de nabestaanden kunnen zeggen: Het was goed zo." PLUS wandel-4- daagse De eerste dag van de PLUS wan- del-4-daagse 2006 is gehouden. Ondanks het feit dat de weergo den meer regen dan zonneschijn boden verschenen bijna 250 wan delaars aan de start. Een mooi begin voor een hernieuwde tradi tie in Vierlingsbeek. Het JOC organiseerde de tocht en PLUS Verbeeten sponsorde het geheel. De jeugd van Vierlings beek, Maashees en Vortum-Mul- lem liep maar liefst een kleine 3-350 euro bijeen. De volgende tocht is op 17 september. PLUS Verbeeten deed hier nog eens 1 euro per deelnemer, dus 250 euro bovenop. Volgend jaar wordt deze PLUS wandel-4-daagse vervolgd. niet ontvangen? Bel 582877! Whiplash De Whiplash Stichting Neder land houdt op woensdag 6 sep tember een informatiebijeen komst van 13.30 tot 15.30 uur in het Medisch Centrum Groen- veld/Fysio Fit in Venlo voor whip- lashpatiënten en hun naasten. Bij een whiplash maakt het hoofd een heftige slingerbeweging ten opzichte van de romp. Dit gebeurt bijvoorbeeld bij een kop-staartbot- sing in een auto. Hierbij kunnen beschadigingen optreden in de spieren, banden en gewrichten in de nekstreek en in het gebied van de hersenstam, ruggenmerg en hersenzenuwen. Een groot aantal patiënten heeft last van hoofdpijn, misselijkheid, vermoeidheid, dui zeligheid, concentratiestoornissen of problemen met het geheugen. Veel whiplashpatiënten hebben behoefte aan extra informatie en ook het praten met lotgenoten kan helpen. Aanmelden kan via tel. (030)6565000 (van 10.00 tot 13-00 uur op werkdagen). Zie ook www.whiplashstichting.nl. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg Voor velen in de regio Venray is het Poelshuis een begrip. Het rijksmonument oogt nu wat onderkomen, maar als het aan de eigenaar Peter van Gooi ligt komt daar op korte termijn verandering in, en zal het Poelshuis weer het stralende middelpunt van het centrum in Venray zijn. Het Poelhuis is een imposant gebouw van maar liefst 2800m3 en kent een rijke historie. In oorsprong gebouwd in 1843 werd het pand in 1905 met een verdieping verhoogd. Veel authentieke details zijn nog aanwezig en zullen gerestaureerd worden. Het pand is decennialang door de familie Poels bewoond en heeft de laatste jaren dienst gedaan als kantoorruimte. Peter van Gooi, die zelf in een deel van het pand woont, heeft nu verge vorderde plannen het Poelshuis weer zijn oorspronkelijke functie als woning terug te geven, en wel met de 'grandeur' van vroeger, ech ter niet zonder modern comfort. Omdat het een rijksmonument is zullen veel oorspronkelijke en sfeervolle details bewaard blijven, waardoor een bijzondere woon omgeving ontstaat. Het wonen in een rijksmonu ment kent naast de beperkingen ook een aantal voordelen. Naast interessante fiscale om restauraties te financieren met zéér goedkope hypotheken af te sluiten bij het Nationaal Restauratiefonds.(Rente 1%) Vooral de laatste jaren staat het behouden van monumenten volop in de belangstelling, reden waarom ook de ontwikkelingen van de plannen met het Poelshuis door monumentenzorg enthousi ast zijn ontvangen. In jiet Poelshuis anno 2006 wor den een vijftal royale appartemen ten gerealiseerd. Door de kleinschaliee onzet zal ook de onderlinge betrokkenheid tussen de toekomstige bewoners groot zijn. Peter van Gooi is dan ook van mening dat de toekomstige bewo ners reeds in een vroeg stadium bij de plannen betrokken moe ten gaan worden. Men kan als het ware zijn eigen appartement samenstellen met betrekking tot de indeling en de verdere afwer king. Echt maatwerk dus Voorwaarde blijft natuurlijk dat de oorsnronkeliike uitstraline behouden blijft, waarbij desalniet temin men niet van modern com fort, zoals een lift, verschoond hoeft te blijven. Om geïnteresseerden een goed beeld te geven van de unieke mogelijkheden organiseert Peter van Gooi samen met Peelrand Makelaardij BV op 12 september om 20.00 uur een informatieavond waarbij, naast uitgebreide infor matie over de ins- en outs van het wonen in een monument, ook een kleine rondleiding wordt gegeven vrijdag tussen 9.00-17.00 uur vrvnrHplpn "ziin pr mnopliiHipHpn nm Hp Qfppr alvast tp nmpvpn

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7