Samenwerking: 'ongelijkheid opheffen' Koningschieten in Holthees 'Veel zwerfafval in bossen' Drum- en jazzworkshops in drumschool Venray HoeveBlues in Venray Afscheid van Raayland College U kunt zich nu inschrijven voor onze wijnproeverij op 8 oktober. Laat u inspireren door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS DE SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: Inschrijven kan in de winkel of per mail wijnhuisvenray@home.nl Alle informatie staat op www.wijnhuisvenray.nl Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Gemeente zet parkeerverbod door ondanks bezwaren omwonenden Er komt toch een volledig parkeerverbod aan beide zij den van de Hoenderstraat. De gemeente zet de maatregel door, hoewel de bezwaarcom- missie de omwonenden deels in het gelijk heeft gesteld. Het college legt echter het advies van de bezwaarcommissie naast zich neer. Dit komt slechts in uitzonderlijke geval len voor. Meestal nemen B en W het onafhankelijke advies over. De omwonenden vrezen dat de Hoenderstraat een race baan wordt. Tussen de Langeweg en de kruising Bergweg/St.Ursulastraat mogen in de Hoenderstraat bin nenkort geen auto's meer langs de kant staan. De Hoenderstraat is slechts zes meter breed. De weg wordt danig versmald door de rijen auto's die aan weerszijden van de straat geparkeerd staan. Er blijft dan nog slechts een smalle rijbaan over. Omdat de Hoender straat een drukke weg richting het centrum is, doen zich vaak onveilige verkeerssituaties voor. Indien een vrachtauto door de straat rijdt, ontstaat er al snel een lange opstopping. Toch zijn de omwonenden niet blij met het aangekondigde parkeerverbod. Twaalf buurtbe woners dienden een officieel bezwaarschrift in. Zij vinden dat het parkeerverbod beperkt kan blijven tot de openingstijden van de winkels. Want het blijkt dat vooral personeel, dat in het win kelcentrum werkzaam is, de auto graag gratis parkeert in de Hoen derstraat. De commissie bezwaar schriften had wel oren naar de argumenten van de bewoners en adviseert het college geen 24-uurs parkeerverbod in te stellen. De gemeente zegt veel klachten te hebben ontvangen over gevaar lijke situaties in de Hoenderstraat. De straat heeft als functie het ver keer van en naar het centrum af te voeren. Naast het winkelend publiek wordt de Hoenderstraat ook intensief gebruikt door het bevoorradingsverkeer. De door stroming stagneert vooral als een vrachtwagen erdoor moet. De fietsers komen nu vaak in de knel want ze moeten tussen de vele auto's door zien te manoeuvreren. Ook voor de buurt is het onveilig. Er wonen veel jonge gezinnen met kleine kinderen. Door de geparkeerde voertuigen ontstaan onoverzichtelijke situaties voor kinderen als ze tussen de auto's door willen oversteken. De gemeente vindt dat alleen de instelling van een tweezijdig parkeerverbod een einde kan maken aan de onveiligheid. Als de geparkeerde auto's uit het straatbeeld zijn verdwenen, dan wordt de straat veel overzichte lijker. De gemeente voelt er niets voor af te wijken van een 24-uurs parkeerverbod. Omdat de winkel tijden nogal variëren met langere openstellingen en koopavonden. Bovendien worden de winkels vaak bevoorraad buiten de winkel tijden om. Er zou dan een wirwar aan uitzonderingen op het par keerverbod komen. Waardoor het voor de parkeerwachters moeilijk te controleren valt. De meeste bewoners kunnen hun auto op eigen terrein parkeren. Degenen die niet over eigen parkeergele genheid beschikken, kunnen een parkeervergunning aanvragen voor de nabijgelegen Langeweg. De bewoners vrezen dat door het parkeerverbod hun straat een racebaan wordt. Volgens de gemeente zal dit reuze meevallen. Want op de Merseloseweg, een parallelweg van de Hoenderstraat, is eveneens een algeheel parkeer verbod van kracht geworden. "De Merseloseweg heeft nagenoeg dezelfde breedte en dezelfde func tie als de Hoenderstraat", aldus de gemeente. "De Merseloseweg is ook geen racebaan geworden Er is dan ook geen enkele aanleiding te veronderstellen dat dit in de Hoenderstraat wel zal gebeuren. Indien daar aanleiding toe is, zal hiertegen handhavend worden opgetreden. Eventueel in combi natie met passende verkeersrem- mende maatregelen." Niet alle dorpen en wijken krijgen nieuwe afvalcontainers Niet alle dorpen en wijken krijgen de nieuwe onder grondse containers voor glas, kunststofflacons en drankkar- tonpakken. Alleen het Venrays centrum, de grotere wijken en de zes grootste dorpen (Castenray, Leunen, Merselo, Oirlo, Oostrum en Ysselsteyn) zijn voorzien van de nieuwste inzamelcontainers. Maandag in de commissie Ste delijk Beheer wees Tineke Lamers (Samenwerking) op de ongelijke behandeling. De kleinere dorpen en wijken moeten het slechts met een glasbak doen. De kunststof flacons en de melk- en sappakken kunnen de bewoners er niet kwijt. "Hoe wil de gemeente deze onge lijkheid opheffen?", vroeg Lamers zich af."Deze bewoners lopen een bezuiniging mis omdat ze hun afvalcontainer vaker aan de straat moeten zetten." Volgens wethouder Patrick van der Broeck (CDA) valt het met die ongelijkheid wel mee. Hij wijst erop dat de bewoners hun gescheiden afval kunnen opspa ren en meenemen naar de super markt waar ze hun inkopen doen. "Er komen in elk geval geen extra inzamelpunten bij. Want daar hangt een prijskaartje aan. De ser vice is al flink opgehoogd en nie mand gaat er op achteruit", aldus Van der Broeck. Bij het Onze Lieve Vrouwe Gilde in Holthees wordt op zon dag 3 september het Gemeen- tekoningschieten gehouden. Dit evenement wordt om de twee jaar gehouden. Elke keer organiseert een ander gilde uit de gemeente Boxmeer dit evenement. Dit jaar neemt het Onze Lieve Vrouwe Gilde uit Holthees de organisatie op zich. In 2004 werd het Gemeentekoningschieten ge- wonnen door het gilde van Groeningen. De acht gilden van de gemeente Boxmeer: Heilig Bloedsgilde Boxmeer, SintAntho- nius- Sint Sebastianus en H. Sacre- mentsgilde Beugen, Sint Theo- baldusgilde Overloon, Sint Joris en Sint Anthoniusgilde Maashees, Sint Anthonius en Sint Nicolaas- gilde Groeningen, Gilde Salvador Mundi Oeffeit en Sint Anthonius gilde Sambeek en het Onze Lieve Vrouwe Gilde Holthees. Zij gaan de strijd met elkaar aan om wie zich voor twee jaar Gemeenteko ning mag noemen. De wedstrijd vind plaats op het schietterrein bij het sportpark aan de Loonseweg in Holthees. Vanaf 13-45 uur trek ken de gilden vanaf café-zaal het Trefpunt met een rondgang door Holthees naar het schietterrein, daar aangekomen volgt de loting op welke boom ieder gilde schiet. De loting wordt verricht door de burgemeester van de gemeente Boxmeer de heer van Soest. Na de loting kan de strijd begin nen. Het gilde dat met de minste kogels zijn vogel velt mag zich Gemeentekoning noemen. Na afloop vindt op het schietterrein en bij het Gildehuis 't Trefpunt een huldiging plaats, gevolgd door een receptie. SP-raadslid Jolanda Dijkema maakt zich zorgen over het alsmaar toe nemende zwerfafval. "Vooral in de bossen is het schrikbarend. Daar sta pelt het afval zich op", zei Dijkema maandag in de commissie Stedelijk Beheer. Wethouder Van der Broeck (CDA) hoopt dat door de komst van de ondergrondse afvalcontainers het zwerfafval zal verminderen. "We doen er veel aan om het te voorkomen. Meer inzamelpunten en afval bakken leiden tot minder zwerfvuil. Maar we zullen altijd afval in de bermen blijven vinden. Het heeft ook met geld te maken.Vaker de rom mel opruimen kost nu eenmaal meer." Van der Broeck hoopt in de toekomst meer budget te krijgen om het zwerfafval aan te pakken. Er komt een fonds waarin afvalverwerkers geld storten waarmee de gemeenten het probleem beter kunnen aan pakken. Op zondag 3 september van workshops mee en er is de moge- m Op zondag 3 september 14.30 tot 17.00 uur organiseert de Venrayse drumschool Mar cel Siebers in de zaal bij de drumschool aan de Oostsingel 37 in het gebouw De Opmaat een jazzdrum-workshop, die wordt begeleid door John Engels en een combo. Het combo bestaat uit Peter Krij- nen (contrabas) en Bram Huy- gen (gitaar). Enkele drumleerlingen van de Venrayse drumschool doen aan de workshops mee en er is de moge lijkheid dat bezoekers iets spelen onder toezicht van John en/of vra gen aan hem te stellen. "Het is dus een op jazz en drum men gerichte workshop", zegt Marcel Siebers. "Iedereen die geïn teresseerd is, is van harte welkom. De entree is gratis." Wat houdt de workshop in? John Engels en Marcel Siebers openen de middag samen met een drumsolo, waarna John met het combo enkele jazzstandards Het internationaal bluesfes tival HoeveBlues vindt plaats op zaterdag 30 september in De Witte Hoeve aan de Gas- straat 5 in Venray. De bands die op de planken staan tijdens het bluesfestival zijn Mike Sanchez and the Portions uit Engeland, Rob Orlemans Half Past Midnight uit Nederland, de Belgisch, Nederlands, Duitse band Rhytm Bombs en de Venray se formatie Blues-U-Hate-2-Lose. De entree bedraagt vijftien euro. Reserveren is uitsluitend mogelijk per e-mail: l-linders@home.nl.Voor 100 euro kunnen belangstellen den met twee personen het festi val bezoeken, inclusief overnach ting in een tweepersoonskamper met ontbijt. Voor één persoon is het tarief 75 euro.Voor meer infor matie, tel: 581626 of e-mail: info@ dewittehoeve.com. Voor meer informatie over het festival, kunt u mailen naar 1- linders@home.nl of bellen met Geert Linders, tel: 0478-580624. Meer informatie vindt u ook op de website: www.hoeveblues.nl speelt. Het programma wordt voortgezet door leerlingen die zich hebben opgegeven voor deel name, om in deze bezetting onder begeleiding van John ervaringen op te doen.Als afsluiting mogen mensen uit het publiek een stukje uitproberen en vragen stellen aan John. Waarom deze workshop? Drum men is heel populair en les nemen bij drumschool Marcel Siebers betekent op een persoonlijke manier leren musiceren met veel aandacht voor improvisatie. Sie bers vertelt: "Door in aanraking te komen met het jazzdrummen en de manier van improviseren, leer je veel over de roots van het hedendaagse drummen. Ook leer je hoe je een verhaal kunt ver tellen op je drumstel, en hoe je vanuit een melodie kunt impro viseren op een ritme-instrument. Door deze ervaringen te vertalen naar de hedendaagse populaire Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS muziek, hoor je meer over hoe je dit muzikaal kunt begeleiden als drummer." John Engels is geboren in 1935 in Groningen.Hij is een van de bekendste Nederlandse jazzdrum- mers die wereldwijd meer dan 50 jaar actief is. Hij speelde onder meer met Stan Getz, Ben Web ster, Phil Woods, Sonny Stitt, Dizzy Gillespie, Wynton Marsalis, Chet Baker, Ray Brown,Toots Tielemans, Ben v/d Dungen, Jarmo Hoogen- dijk, Piet Noorddijk, Hans Dulfer, Louis van Dijk en vele anderen. Zijn jazzklanken zijn op ruim 150 albums te beluisteren. John is verkozen tot beste jazzdrum- mer van de Benelux en ontving The Bird Award, The Boy Edgar Prize en een lintje in de orde van Oranje Nassau. Meer info www. drumschoolmarcelsiebers.nl Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 4 sep tember vanaf 20.00 uur een verga dering in gemeenschapshuis Gel- derkoel in Heide. Op de agenda staat onder meer de kennismaking met het nieuwe college van B&W de presentatie door B&W van het Collegeprogramma 2006-2010, de herziening bestemmingsplan bui tengebied en behoud ziekenhuis Venray. Mevrouw Harriet van Schaik- van Dijk, docent Nederlands en NT2 en de heer Jac Bastiaans, docent biologie en lichamelijke opvoeding, twee gewaardeerde medewerkers van het Raayland College in Venray, stoppen met hun werkzaamheden. Op vrijdag 1 september biedt het Raayland Col lege familieleden, medewerkers en genodigden de gelegenheid om afscheid van deze docenten te komen nemen. 'Kabels weekmarkt grote obstakels' Raadslid Gerda van Stelten (CDA) ergert zich groen en geel aan de vele kabels op straat maan dagmiddag tijdens de weekmarkt. De kabels verbinden de marktkra men met de elektriciteitskasten. "Voor mensen met een rolstoel of rollator is het ondoenlijk. Ze moeten soms wel over vier of vijf dikke kabels heen. En het is nog gevaarlijk ook", vindt Van Stelten die zich maandag in de commissie Stedelijk Beheer afvroeg waarom de matten niet meer gebruikt worden. "Kabelgoten zou ook een oplossing kunnen zijn." Wethouder Van der Broeck (CDA) zei dat hij de kwestie met de marktmeester zal opnemen. "Als er matten voor zijn, dan moe ten die ook gebruikt worden", aldus Van der Broeck. Dorpsraad Oostrum De Oostrumse dorpsraad ver gadert op dinsdag 5 september in D'n Oesterham. Aanvang: 20.00 uur. De agenda: opening door de voorzitter, vaststelling van de agenda, ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen, notulen openbare vergadering d.d. 13-06-2006, vacaturestelling nieuwe leden dorpsraad, bespre king DOP-projecten, commissie Middelen, commissie Stedelijk Beheer, commissie Maatschap pelijke Diensten, commissie Ste delijke Ontwikkeling, rondvraag, sluiting. Zaterdag 26 augustus heeft Lionsclub Venray Peelpa rel met veel genoegen haar tweede cheque ter waarde van 1500 euro uit kunnen reiken aan voorzitster Elly van Dijck van het Moedercentrum Ven ray. Die dag werd het Moeder centrum aan de Paterslaan 12 te Venray officieel geopend, waardoor de uitreiking een extra feestelijk tintje kreeg. Gedurende twee achtereenvol gende jaren (april 2005 en mei 2006) heeft LC Venray Peelparel een carbootsale georganiseerd onder enthousiaste leiding van Pim Boekelman en Fieke van Cas teren (toenmalige voorzitsters van de fundraising commissie), waar bij een scala aan artikelen te koop werden aangeboden vanuit de kofferbak van de auto. Ook voor de kinderen waren er activiteiten, zoals schminken en Doe-raar-met- je-haar. De opbrengsten hiervan waren bestemd voor een goed doel, het Moedercentrum Venray. In die periode was het moedercen trum nog in oprichting, en vooral de laatste tijd is de weg naar de opening met sneltreinvaart afge legd. De dames van LC Venray Peelparel hebben hun tweede cheque gekoppeld aan een echte Piëlhazin en zijn er trots op een bijdrage te hebben mogen leve ren aan dit Venrayse initiatief, wat belangrijk is voor de ontwikkeling van vrouwen en kinderen. LC Ven ray Peelparel vindt het belangrijk om lokale projecten te steunen, en met name die waarbij vrouwen en kinderen betrokken zijn. Mooi Functioneel High-tech Comfortabel Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 5 Wnet van denPiTffffïïüïïibv Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Merseloseweg 2-8, 5801 CD Venray Tel. 0478 - 51 56 16 Fax 0478 - 51 34 94 E-mail wijnhuisvenray@home.nl DE SCHATTEN VAN DE Grote Kerk Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing 'Hoenderstraat wordt racebaan' Cheque Peelparel voor Moedercentrum Venray Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com COMFORTABEL WONENaanpa/f

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5