'We eindigen waar we thuishoren: aan de top' Kevin van Leuven naar Duits kampioenschap 50 jaar volleybalhistorie "We zijn echte vriendinnen van elkaar" in boekvorm www.vera.nl Paspoort heren Rooyse VK Paspoort dames Rooyse VK PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina32 Rob Schoeber, heren Rooyse VK Op zoek naar oude verhalen Femke Arts (Rooyse VK) verklaart het succes van haar ploeg Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486) Met veel nieuwe spelers en een nieuw elan begint het mannen- team van Rooyse VK aan de com petitie. De Venrayse volleyballers willen het voorbije seizoen, waar in ze degradeerden, zo snel moge lijk vergeten. "Afgelopen jaar was een tegenvaller, daar praten we niet graag meer over", beaamt Rob Schoeber (28). Hij speelt al jaren in de hoofdmacht van Rooyse VK en verwacht veel van het komende seizoen. "We eindigen waar we thuishoren: aan de top." Hoe ziet de selectie er voor komend jaar uit? "We zijn met een groep van acht spelers tussen de 16 en 43 jaar. Een heel gemengd team. Jong bloed heeft voor nieuwe motivatie en een nieuw elan gezorgd. En, heel bijzonder, we hebben twee trainers, namelijk Theo Scholten en Geert Fleuren. Een luxe situatie. We hadden de voorbije vijf, zes jaar een vast clubje spelers, maar door blessures, niveauverschil, leeftijd en werk zijn zes spelers het afgelo pen jaar gestopt. De hoofdmacht is aangevuld met jongens uit het tweede team en derde team." Acht spelers voor de hoofdmacht, dat is een krappe bezetting. "Klopt. Maar daar hebben we eerlijk gezegd bij veel van onze mannen- teams last van. De personele bezet ting is niet ruim. Daardoor hebben we veel te weinig wisselmogelijkheden. Dat brak ons het voorbije seizoen uiteindelijk ook op. Bij de vijf vrou wenteams speelt dit probleem min der. Nieuwe leden zijn zeer welkom. We hebben op dit moment drie man- nenteams, die allemaal versterking kunnen gebruiken. Dus als er mannen interesse hebben en zin hebben om te volleyballen: loop dan een keer bin nen tijdens een training of volg een aantal trainingen." Hoe ziet de voorbereiding er voor jullie uit? "We zijn 15 augustus begonnen met de trainingen. En behoorlijk fanatiek, want we willen de vieze smaak van degradatie wegspoelen. Er wordt flink getraind, drie keer in de twee weken. Dat wil zeggen elke donderdag tussen 20.00 en 22.00 uur, en elke oneven week nog een extra keer. Vanaf 2 september beginnen we met oefen wedstrijden voor de competitie die voor ons start op 30 september met een uitwedstrijd, in Gennep. Omdat we in een relatief nieuwe samenstel ling spelen, is de oefenperiode voor ons van groot belang. Kunnen we aan elkaar wennen en kunnen de trainers en coach bekijken waar we nog aan moeten werken. Hoe dan ook wil len we 30 september in vorm aan de competitie beginnen." Vorig jaar degradeerden jullie. Wat verwachten jullie van komend seizoen? "Vorig jaar zijn we onnodig gedegra deerd. Door een tekort aan spelers kwamen we in de problemen. We hadden maar acht spelers, dus veel mogelijkheden om te wisselen waren er niet. Dat wisten we. En als dan ook nog één van de twee wissels een bles sure oploopt en enkele andere spelers op een ongelukkig moment op vakan tie gaan, dan raad je al waarom we ons niet konden handhaven. We hadden in sommige gevallen maar net genoeg mensen om aan de wedstrijd te kun nen deelnemen. Dat is ons opgebro ken. Heel jammer, maar we moeten Met veel nieuwe spelers en een nieuw elan begint het mannenteam van Rooyse VK aan de competitie. niet teveel meer terugkijken. Het is gebeurd, wat nu telt is komend sei zoen. We hebben de beschikking over acht spelers. Nog steeds weinig vind ik, maar er zit wel een nieuwe drive in de ploeg. Nieuwe motivatie en een extra trainer van wie we veel leren. Ook de nieuwe coach Jan Koopmans zal zijn steentje zeker bijdragen. Ik ver wacht in elk geval veel van komend seizoen. We gaan eindigen waar we thuishoren: aan de top." Klasse: 2e klasse Trainer:Theo Scholten en Geert Fleu ren. Coach is Jan Koopmans. Selectie: Rob Schoeber; Emile Broek- steeg; Roel van Hooft; Ger Keizers; Björn Emonts; Roel Janssen; Jelle Raedts; Rik Wienen Doelstelling: een klassering in de top drie. om samen iets te bereiken is ook heel groot. De meeste meiden studeren, maar komen toch twee keer per week terug naar Venray om te trainen. Dat geeft aan hoe zeer iedereen met vol leyballen bezig is." Arts, die al vanaf haar zestiende in het eerste speelt, is dan ook optimistisch over het nieuwe seizoen. "Natuurlijk krijgen we het moeilijk. De tegenstanders zijn beter, hebben vaak meer ervaring, maar voor ons is dit een enorme uitdaging. Als team wilden we hogerop. Nu heb ben we die kans. Die moeten we dan ook met beide handen aangrijpen." Op zaterdag 30 september gaat de Femke Arts: "We zullen het moei lijk krijgen. Dat is zeker. Maar van de andere kant is het een enorme uit daging om ons in de eerste klasse te bewijzen." volleybalcompetitie van start. Aan voerster Femke Arts kan nauwelijks wachten tot het eerste fluitsignaal weer klinkt. "Ik ben altijd blij als we na de zomer weer beginnen met trai nen. Maar nu kan ik niet wachten tot de competitie begint. Hoe eerder, hoe liever. En ik weet zeker dat dit voor het hele team geldt. We hebben er enorm veel zin om te laten zien dat we in de eerste klasse mee kunnen." Niveau: le klasse Trainer: Ger Keijzers en Anita v.d. Laar Doelstelling: klassenbehoud Selectie: Sofie Manders, Loes Vorst, Femke Arts, Edith Janssen, Bianca van Dorrestein, Susan v.d. Putten, Step hanie Hartog, Loes Vervoort, Laura Jacobs, Anne Vervoort en Anne Jans sen. Sportspecial '06-'07 Eén van de jubileumactiviteiten is het uitgeven van een heus jubileum boek. Guido van den Tillaart, oud-lid en in het dagelijkse leven werkzaam als hoofdredacteur/pr-man van cam pingspecialist ACSI in Andelst, is initi atiefnemer voor dit project. Van den Tillaart: 'Ik liep al een tijdje met dit idee rond en dit jubileum vond ik een uitstekende gelegenheid om de historie van deze prachtige club eens goed op papier te zetten, zodat elk (oud-)lid een waardevol bezit heeft over de periode waarin hij of zij een mooie tijd heeft beleefd.' Van den Til laart zocht vorig jaar al contact met voorzitter Martin Hendriks, die met een enthousiast reageerde. Hendriks: 'Zo'n boek schrijven is geen eenvou dige opgave en Guido's spontane aanmelding om deze megaklus aan te gaan kwam voor ons als Rooyse VK als geroepen.' Ondanks de talrijke archieven, bestuursstukken, krantenknipsels, lustrumverslagen, clubbladen en foto plakboeken die Guido reeds heeft verzameld, is het zijn wens om meer persoonlijke noten van (oud-)leden te verwerken in het boek.Van denTil- laart: 'Rooyse VK is in 1985 ontstaan uit een fusie van VC Rooy en Lyceum '64. Beide voormalige clubs hebben Het gaat goed met de motor racecarrière van de 16-jarige Kevin van Leuven uit Swolgen. Zijn goede prestaties in het Neder lands kampioenschap ontgaan de kenners blijkbaar niet. Zo werd hij onlangs door de bondscoach van de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging verrast met een verkiezing in de natio nale jeugdselectie. Maar nu is er ook vanuit het buiten land belangstelling. Op zaterdag 2 sep tember worden op de Sachsenring bij Dresden in Duitsland wedstrijden ver reden voor het prestigieuze interna tionale Duitse kampioenschap. Kevin is door de organisatie uitgenodigd om deel te nemen aan de wedstrijd in de ADAC Juniorcup race. Deze klasse staat in Europa bekend als dé kweek vijver van motorracetalent. Het wordt een zwaar raceweekend voor Kevin van Leuven want de concurrentie is hevig en die heeft tevens het voordeel dat men dit seizoen al een wedstriid heeft gereden op de Sachsenring. Met behulp van on boardbeelden pro beert hij thuis het circuit al in zich op te nemen. Teammanager Jos Kos ter van het Bejoint Racingteam waar Van Leuven deel van uitmaakt kijkt reikhalzend uit naar de wedstrijd in Duitsland. "We rijden dit seizoen veel op het TT Circuit van Assen, prach tig circuit niks mis mee. Maar het is goed voor de ontwikkeling van Kevin om ook op andere circuits te rijden met andere, sterkere, tegenstanders. Normaal hebben de Nederlandse rij ders al moeite om zich in Duitsland te kwalificeren. Maar het wordt voor Kevin nog wat lastiger want er is dit seizoen al een ronde van de IDM op de Sachsenring verreden. Toch heb ik er alle vertrouwen in dat Kevin zich kwalificeert voor de wedstrijd omdat zijn basisniveau hoog is en hij dit sei zoen elke wedstrijd sneller wordt." Op vrijdag 1 september maakt Van Leuven aan het eind van de middag voor het eerst kennis met het circuit want dan is een vrije training van dertig minuten. Op zaterdag staat de eerste tijdtraining om 7.30 uur op het programma. Na nog een tijdtraining omstreeks het middaguur is de wed strijd om 18.00 uur. Men kan de ver richtingen van Van Leuven op 2 sep tember volgen via www.bejoint.nl. De volleybalsters van Rooyse VK presenteren zich komend seizoen in de le klasse. Na de promotie vorig seizoen gaat de jonge selec tie van de trainers Ger Keijzers en Anita v.d. Laar zich op een hoger niveau meten. Speelster Femke Arts heeft er alle vertrouwen in dat de doelstelling, handhaven, binnen handbereik ligt. "We zul len het moeilijk krijgen. Dat is zeker. Maar van de andere kant is het een enorme uitdaging om ons in de eerste klasse te bewijzen." VC Velden toonde zich aan het slot van het vorig seizoen in de tweede klasse een klein maatje te groot voor Rooyse VK. De Venrayse volleybal dames bleven steken op de tweede plek van de ranglijst. In een promotie/ degradatiepoule werd vervolgens toch nog promotie naar de eerste klasse afgedwongen. "We waren zeker niet minder dan VC Velden", blikt Femke Arts terug op het succesvolle jaar. "We hebben hen zelfs verslagen in de com petitie. Ze wisten echter vaker met 4-0 te winnen en zo extra punten binnen te halen. Dat gaf aan het einde van de rit de doorslag", aldus de 19-jarige speelster van Rooyse VK. De reden weet ze niet, maar feit is dat haar team vaker een stroeve start van een wed strijd kent. "Dan komen we zo met acht punten achter om ons vervolgens te herstellen. We weten niet waar het aan ligt. We starten namelijk vrijwel altijd met dezelfde basis, dus daar kan het niet aan liggen. Het is ook nergens voor nodig." Wat de dames van Rooyse VK niet ontzegd kan worden, is een aansteke lijke portie enthousiasme, spelvreugde en veerkracht. Vaak genoeg weten de Venrayse volleybalsters een wedstrijd na een schier hopeloze achterstand te doen kantelen. Femke Arts, die zojuist is begonnen aan haar derde jaar op de Hoge Hotelschool in Maastricht, weet nu wel exact de reden. "We zijn een hele hechte groep, allemaal vriendin nen van elkaar. We gaan stappen met elkaar, weekendjes weg en ook bui ten het volleyballen zien we elkaar vaak genoeg. Iedereen kan met elkaar opschieten. Na iedere wedstrijd zit ten we ook altijd bij elkaar. Bij winst of verlies. Fouten worden in het veld dan ook makkelijker van elkaar geac cepteerd. Dat is onze grote kracht.We gaan er met z'n allen voor." Rooyse VK is enkele jaren gele den een nieuwe weg ingeslagen. De 'oudere' generatie speelsters van dames 1 deed vrijwillig een stapje terug naar het tweede team. Rond Femke Arts, Stephanie Hartog en Sofie Manders, die wel in een bleven spe len, werd een nieuw, heel jong team opgebouwd. In het eerste jaar tweede klasse was de doelstelling handhaven. Het werd uiteindelijk een keurige vierde plaats. Afgelopen seizoen werd dus promotie naar de eerste klasse bewerkstelligd. Volgens Femke, met haar pas negentien jaar, toch al de routinier in het team, is de rek er nog lang niet uit. "Met deze groep kunnen we nog jaren vooruit. De bereidheid Volgend jaar oktober bestaat de Venrayse volleybalvereniging Rooyse VK 50 jaar. Reden voor de speciaal hiervoor in het leven geroepen jubileumcommissie dit heugelijke feit niet zo maar voor bij te laten gaan. Er wordt achter de schermen hard gewerkt aan een schitterend jubileumpro gramma waaraan straks iedereen fijne herinneringen zal hebben. Ook zal de volleybalsport in al haar facetten worden gepromoot, want de actieve club Rooyse VK wil volleyballend Venray ook in de toekomst een gezellige thuis basis geven. een rijke historie en ook na de fusie is er een hoop gebeurd. Daarvan is lang niet alles op schrift vastgelegd. Met name over de beginjaren van Lyceum '64 is praktisch niets op papier te vin den. Daarom heb ik een rondetafelbij eenkomst georganiseerd in aanwezig heid van zo'n 15 Lyceïsten van het eerste uur. Ook via de vele interviews kom ik achter een hoop feiten.' Om een zo evenwichtig mogelijk boek te kunnen schrijven, is de hulp van (oud-)leden volgens Van den Til laart onontbeerlijk. Teder lid of oud lid heeft vast wel iets meegemaakt dat wellicht vermeldenswaardig is voor het jubileumboek. Denk maar eens aan anekdotes tijdens trainingen, wed strijden of toernooien, jeugdkampen, bepaalde gebeurtenissen met betrek king tot bepaalde personen rondom het volleybal en de historische fusie van de twee totaal verschillende clubs.' Van den Tillaart doet dan ook een dringende oproep aan alle (oud- )leden van VC Rooy, Lyceum '64 en Rooyse VK om anekdotes c.q. foto's in te sturen. Kent u nog (oud-)leden buiten Venray, aarzelt u dan niet om contact met deze personen op te nemen en deze te wijzen op de jubile umenquête op de website van Rooyse VK, www.rooysevk.nl.Van den Tillaart lachend: 'Denk niet dat oktober 2007 nog ver weg is. Het productieproces van zo'n boek vergt enkele maanden en redactioneel zit ik er al middenin!' Dit mooie unieke gebonden boek wordt een collector's item en komt uit Guido van den Tillaart, auteur van het Rooyse VK jubileumboek, is op zoek naar anekdotes en foto's via www.rooysevk.nl tijdens het grote jubileumfeest annex reünie, dat op 6 oktober 2007 gevierd zal worden in de Schouwburg. Het boek zal bij voorinschrijving en op de avond zelf gekocht kunnen worden. Het jaar 2007 zal in het teken van dit 50 jarig volleybal jubileum staan. Er worden het hele jaar door festivitei ten georganiseerd waarover op diver se manieren zoveel mogelijk leden en oud-leden nog geïnformeerd zul len worden. Je kunt ook altijd kijken op www.rooysevk.nl ook daar zal de komende tijd steeds meer nieuws over dit jubileum te vinden zijn.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 32