MJJJJJJJZJ PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 31 Paspoort heren Red Stars Paspoort dames Red Stars Ronald Bogaard kan het tafeltennisspelletje niet missen Roel en Sanne Clevers spelen beiden in het eerste team van hockeyclub Venray Venrayse softbalster deelnemer aan wk twerk in financiële zekerheid L rjfii w Teamsamenstelling: Ronald Bogaard (42 jaar), Patrick Zwiers (33), Frank van der Vleuten (39) en Theo Boon (37). Coach: Loek Nelissen niet prettig. Nu kan ik er iets relaxter weer inrollen. Ook voor onze nieuwe teamgenote Kim Bakkers zal dat pret tig zijn, een leuke manier om aan het niveau in Nederland én een nieuwe club te wennen." Het kampioenschap is desondanks een verwachting die sterk leeft. "Dat is wel zo, ja. Zelfs in tafeltennisland krijg ik regelmatig te horen:'jullie worden echt wel fluitend kampioen'. Ik denk ook wel dat het vooral de vraag is: wanneer worden we kampioen? Aan de andere kant legt dat wel weer een druk op ons. We moeten het tenslotte nog wel doen." Persoonlijke doelen? "Die heb ik eigenlijk niet. Ik heb eigenlijk alles wel bereikt wat ik tot nu toe kon bereiken. Misschien dat een hogere plaats op de ranglijst iets is om aan te werken (thans de 20ste plaats). Maar de goede sfeer in het team en tijdens de wedstrijden staat voorop. Het moet wel leuk blijven." Zoals al een keer het geval was acteert Summa/Red Stars dit najaars seizoen met twee teams in de eerste divisie. In de andere poule speelt namelijk dames 2, dat dit jaar bestaat uit Ellen Ras.Angele Wientjens.Annika Schmidt, Sandra Oostrom, Susan Lens- sen, Danielle Loeffen-Poels en nieuw- Sabina Larmené (r), Kelly Willems (m) en Kim Bakkers (l). komer Marcia Kok. Kok komt over van AA-Drink/FvT uit Rotterdam en vormt een sterke aanwinst voor het team. Zij zal tevens als min of meer vaste inval ster fungeren voor dames 1 Teamsamenstelling: Sabina Larmené (25 jaar), Kelly Willems (19) en Kim Bakkers (21) Coach: HuubThijssen 'Ik heb Sanne nog nooit een kaart gegeven' Naam: Roel Clevers. Leeftijd: 30 jaar. Beroep: Allround Office Medewer ker, Price Cleaning BV. Hockeyt sinds: 1990. Waarom hockey? Vrienden hebben mij het hockeyen spelenderwijs aangeleerd. Ik ben er gewoon in gegroeid en sindsdien ben ik eraan verknocht. Hockey is een veelzijdige sport waarin tech niek, fysieke inspanning en teamver band elkaar goed aanvullen. Op deze manier ben ik toch continu bezig om met alle individuele kwaliteiten een teamprestatie neer te zetten. Positie in het veld: Ik heb al overal gestaan, maar de laat ste jaren voornamelijk als rechtshalf of rechtsachter. Elkaar leren kennen via het hoc key? Nee, wij hebben elkaar niet via hoc key leren kennen. Natuurlijk was het wel leuk en nu zelfs handig dat we beiden dezelfde sport beoefenen. Kijken jullie naar eikaars wed strijden? Wij proberen eikaars wedstrijden wel te bekijken. Zeker als we thuis spelen. Bij uitwedstrijden wordt het lastig, omdat deze niet vaak bij dezelfde club zijn. Een enkele keer kan het voorkomen dat ik scheidsrechter van de wedstrijd van de dames ben. Ik heb gelukkig nog nooit een kaart aan Sanne hoeven te geven. Wat vind je van vrouwenhockey? Het spel blijft hetzelfde, maar er is natuurlijk wel verschil in uitvoering. Je ziet de laatste tijd wel vaker spel vormen binnen hockey ontstaan waar bij dames en heren gemixed een team vormen. Dat vind ik een leuke ontwik keling. Ik denk dat voor de normale competitie het fysieke verschil tussen mannen en vrouwen te groot is en de kans op blessures wordt vergroot. Wordt er thuis alleen maar over hockey gepraat? Het is niet het gesprek van de dag. Natuurlijk wordt er wel na de wed strijd even over gesproken en als er bijzonderheden binnen de club zijn. Doelstelling heren 1 komend sei zoen: Afgelopen jaar hadden we gehoopt bovenin mee te spelen. Helaas heb ben we deze doelstelling niet gehaald. Dit jaar hebben we een kleine selectie voor heren 1 en zijn we nog op zoek naar teamgenoten. Een aantal spelers is door leeftijd en blessures gestopt. Daarnaast is er een aantal spelers naar een andere club gegaan vanwege stu die of omdat ze daar in een hogere competitie kunnen spelen. Welke rol heb jij bij heren 1 komend seizoen? Helaas ben ik één van de spelers die door blessuregevoeligheid zijn gestopt. Ik blijf wel actief 5x5 hockey beoefenen, een spelvariant van de hockeysport op een kwart veld. Kijk je anders naar jouw partner tijdens een wedstrijd dan naar andere speelsters? Als ik naar het hockey kijk, let ik voor namelijk op de prestatie van het team. Natuurlijk vallen mooie acties van Sanne extra op. Verwachte eindklassering in de competitie komend seizoen? Ik hoop natuurlijk dat de huidige heren bovenin mee gaan doen. Naam: Sanne Clevers. Leeftijd: 27 jaar. Beroep: Service coördinator Faci lities, Seacon Logistics B.V. Hockeyt sinds: Ik ben in 1991 begonnen in Rosma len. Na een pauze van 4 jaar vanwege mijn studie inWageningen en alle acti viteiten daaromheen, heb ik de draad in Venray weer opgepakt en inmiddels ben ik al weer 5 jaar actief. Waarom hockey? De teamsport, het sociale en natuur lijk de liefde voor de sport. Het spel letje is heel leuk. Positie in het veld: spits of centraal op het middenveld. Elkaar leren kennen via het hoc key? Nee, via dezelfde studie. Kijken jullie naar eikaars wed strijden? Jazeker, alleen Roel kan hier niet lang naar kijken, omdat heren 1 zich moet voorbereiden op de eigen wedstrijd. Het kijken naar de mannen wordt gezien als de derde helft voor de dames. Het is gezellig, er wordt wat nagekletst over de eigen wedstrijd en de mannen worden flink toegejuicht. Bij uitwedstrijden rijdt er vaak nog een auto snel naar het herenelftal als ze in de buurt spelen. Wat vind je van mannenhockey? Mannenhockey is sneller, meer tac tisch, en meer prestatiegericht. Bij dames 1 gaat het naast prestatie ook om de sociale aspecten. Wordt er thuis alleen maar over hockey gepraat? Nee, alleen na een wedstrijd. Dan wor den de goede en soms slechte acties even aangehaald. Doelstelling dames 1 komend seizoen? Dames 1 zit in een stijgende lijn. Waar we twee jaar geleden nog reserve speelden, zijn we afgelopen jaar zevende geworden in de vierde klasse en dit jaar gaan we voor een plaats in de top 5. Welke rol heb je in dames 1 komend seizoen? Als aanvoerder van dames 1 streef ik er altijd naar om met het team een hoge positie in de competitie te behalen. Daarnaast vind ik het belang rijk dat er een goede teamspirit is en iedereen plezier aan het spel beleeft. Kijk je anders naar jouw part ner tijdens een wedstrijd dan naar andere spelers? Nee, ik let op het spelletje in het alge meen en volg de bal. Het is natuurlijk extra leuk als er een goede pass wordt gegeven, er een mooi trucje wordt uit gevoerd of als Roel scoort. Verwachte eindklassering in de competitie komend seizoen? Top 5. Debby Connor droomt van Olympische Spelen Het is de ultieme droom van iedere topsporter: deelnemen aan de Olympische Spelen (OS). Zo ook voor softbalster Debby Con nor uit Venray. Voor de pas 23- jarige Venrayse is deelname aan dit grootste sportevenement, in 2008 in Peking, misschien wel de laatste kans om die droom ooit te verwezenlijken. Softbal wordt na die spelen namelijk van de Olym pische kalender geschrapt. "We zullen er alles aan doen om ons te kwalificeren. Want het zou toch prachtig zijn om aan evenement als de Olympische Spelen te kun nen deelnemen." Op dit moment neemt Debby Con nor met de Nederlandse softbalploeg deel aan de wereldkampioenschap pen in Beijing. Na twee nederlagen en een zege in de eerste dagen, lijkt een plaats bij de beste vijf van de wereld verder weg dan ooit. Die klassering, mits als beste Europese land, levert rechtstreeks een deelnamebewijs op voor de OS. "Maar als we dat niet red den, kunnen we altijd nog via een ach terdeur de spelen bereiken. Volgend jaar vinden in Nederland de Euro pese kampioenschappen en het OKT (Olympisch Kwalificatietoernooi, red.) plaats. Ook via het OKT kunnen we ons nog kwalificeren." Debby Connor vindt dat Oranje op de goede weg is. En over haar eigen prestaties is ze ook tevreden: "Ik heb vorig jaar een heel goed EK in Praag gespeeld. Ik was de beste slagvrouw en sloeg de enige homerun van het toernooi.Tijdens de Canada Cup, waar alle sterke landen aan deelnemen, hebben we iedereen verrast met een derde plaats. Dat is in de historie van het Nederlandse softbal nog nooit gebeurd." Een plaats bij de eerste vijf zou fantastisch zijn, al is Connor ook al tevreden als Nederland zich bij de wereldkampioenschappen alsnog bij de beste acht zou plaatsen. "Dan krijgen we van de NOC/NSF (de over koepelende Nederlandse sportbond, red.) de A-status. Dat betekent voor de leden van de Nederlandse softbal ploeg dat we aanvullende privileges krijgen. Nu krijgen we 175 euro per maand om topsport te bedrijven. Een schijntje als je bedenkt dat we in de aanloop naar het wk vijf keer per week moeten trainen in Nieuwegein. Alleen aan benzine ben je per maand het veelvuldige kwijt. Gelukkig heb ben Wesley (de broer van Debby die nu in Amerika bij een profclub speelt, red.) en ik altijd de steun gehad van onze ouders. Anders waren we niet waar we nu zijn." Met de A-status zou Debby zo n 1300 euro bruto per maand krijgen als topsporter. Nog geen vetpot, maar wel een basis om topsport te blijven bedrijven.Al heeft Debby Connor ook, net als haar jongere broer, een ander ijzer in het vuur. Een professionele loopbaan in Amerika. Van begin janu ari tot eind mei speelde ze in Florida voorThe Lady Commodores, een colle geteam in Panama City. "Zeventig wed strijden in enkele maanden tijd. We zijn kampioen van Florida geworden en tweede bij de nationale titelstrijd." Niet in het minst door de bijdrage van de 23-jarige Venrayse. Ze sloeg in totaal twintig homeruns, werd geko zen voor het allstar-team van Florida en in het tweede all-American team. Met twintig homeruns verbrak ze alle records van haar school. Debby heeft genoten van haar periode in Amerika: "Sport is daar heel belangrijk. In Ame rika kun je studeren als je heel intel ligent bent, je ouders heel rijk zijn of je heel goed kunt sporten. Voor die zes maanden in Amerika kreeg ik een beurs van 28.000 dollar. Voor de stu die, kost en inwoning." Naast haar studie, ze volgt een twee jarige vooropleiding voor de universi- Op dit moment neemt Debby Con nor met de Nederlandse softbalploeg deel aan de wereldkampioenschap pen in Beijing. teit, stond de rest van de dag in het teken van softbal. 'Tedere dag drie tot vier uur trainen. Met fantastisch weer en op prachtige velden. Dat was echt genieten geblazen. En daarnaast con tinu wedstrijden. Bij verre uitwedstrij den was het onderweg eten, slapen in een hotel, spelen en vervolgens weer terug naar Florida. Spelen voor een collegeteam betekent in Amerika een geweldige eer. Je vertegenwoordigt je school. Je dient je dan ook netjes te gedragen." Hoe het nu verder moet, is nog niet bekend. Debby Connor heeft verschillende mogelijkheden om haar sportloopbaan voort te zetten. "In principe wil ik nog drie jaar naar Amerika. Eerst de vooropleiding afma ken en dan vervolgens een tweejarige opleiding aan een universiteit. Het zal denk ik iets worden in de richting van een studie Spaans/International Busi ness. Er zijn al enkele aanbiedingen van universiteiten in Kentucky, Louisi ana en Kansas City om daar te komen studeren. Dat zijn natuurlijk prettige vooruitzichten." "Ik mis nog steeds iets als de competitie stilligt" Sportspecial '06-'07 Ronald Bogaard draait ook dit seizoen weer mee in het heren team van TTV Summa/Red Stars. De 42-jarige routinier en icoon van de vereniging speelt al 26 jaar onafgebroken in het standaard team en dat mag gerust een uni cum genoemd worden. "Pas als je af en toe eens terugkijkt, realiseer je je pas dat je al zolang speelt." Hoewel tafeltennis een sport is die je lang kunt beoefenen, wordt Ronald regelmatig gevraagd hoe lang hij nog blijft spelen. Zo ook nu. "Tja, dat hangt van een aantal zaken af. Op de eerste plaats natuurlijk of het past bij mijn privéleven. Zolang die twee elkaar niet bijten is er geen belemmering en dat zit wel goed, denk ik. Op de tweede plaats is mijn fysieke gesteld heid een belangrijke factor. Ik merk zeker de laatste paar jaar steeds meer dat ik af en toe tekort kom. Ik speel erg explosief met de eerste bal en dat kan ik soms niet continu volhouden. Ik merk dat dat een steeds zwaardere belasting vormt voor mijn lichaam en heb de laatste jaren redelijk wat last gehad van m'n schouder en mijn heup. Als laatste, maar zeker niet als minst belangrijke, is de sfeer in het team. Als het alleen om de prestaties gaat of je zit niet op één lijn met je teamgenoten qua karakter en bele ving, dan wordt het wellicht tijd om een stapje terug te doen." Waar zit de kracht van Ronald's spel? "Ik denk het feit dat ik conse quent de aanval zoek bij iedere bal en aanvallers vinden dat niet prettig. Die belet ik eigenlijk zelf aan te vallen, waardoor ze niet in hun spel komen. Daarnaast denk ik, dat ik een service heb waar de meesten heel weinig mee kunnen aanvangen. Maar het belangrijkste is wel mijn concentratie en de wil om te winnen, waardoor ik op de stand van 9-9 de game naar me toe kan trekken. Het spel wordt toch vooral in en met je hoofd gespeeld." Door de zwaardere belasting op zijn Dames Red Stars gaan voor snelle promotie Het eerste damesteam van TTV Summa/Red Stars speelt dit najaar weer eens in de eerste divisie.Het streven (en ook de verwachting) is om in januari 2007 weer aan te treden in de eredivisie. Hoewel elke wedstrijd nog steeds gewon nen moet worden, is de eerste divisie opgesplitst van één naar twee poules. Hierdoor zijn enkele twee divisionisten erbij gekomen, waardoor het niveau een stukje lager is komen te liggen. Een mooi vooruitzicht echter voor bijvoorbeeld Sabina Larmené, die bijna een half jaar geen wedstrij den heeft kunnen spelen. Prettig voor Kelly Willems, die dit jaar meer ruimte in haar rooster heeft om te trainen. En een rustige bin nenkomer voor Kim Bakkers, de nieuwe aanwinst uit België. Isponsor NV Summa Keel Mars Voor Sabina was het dit jaar niet prettig. Door een slepende been blessure kon ze zeven maanden niet spelen. "In het begin zat ik daar heel erg mee, want het gebeurde net in een periode dat ik de Masters en de Bekerfinale had kunnen spelen. Nou, toen kreeg ik in december bij een eerste onderzoek te horen dat ik maar beter moest stoppen! En dat was niet leuk om te horen. Ik baalde enorm, kun je wel stellen. Na een second opi nion in Geldrop bleek er echter wel een mogelijkheid om er bovenop te komen middels therapie en kracht training. Daardoor kreeg ik de moti vatie om te revalideren en kreeg ik er steeds meer zin in. Het was niet meer 'balen',maar toewerken naar een ren tree." Voor Sabina is derhalve een sei zoen eerste divisie wel prettig om haar rentree te maken. "De eredi visie is veel meer prestatiegericht vanwege de aanwezigheid van al die Chinese speelsters. Om daar tegen te moeten spelen na een periode van zeven maanden niet spelen lijkt me lichaam kan Ronald echter niet meer continu voluit gaan. "Ik hou mijn spelsysteem wel aan, maar ik kan niet meer voor elke bal gaan zoals vroeger. Nu moet ik meer mijn krachten ver delen. Het is dan des te leuker als ik dan toch van een jonge gast win, die fysiek veel sterker is dan ik." Afgelopen seizoen werd Ronald Nederlands kampioen bij de vetera nen (categorie 40-45 jaar). "Haha, die titel is wel een beetje dubbel. Vreemd om nog actief goed te presteren in de lste divisie (Ronald won afgelopen seizoen ongeveer 70% van zijn par tijen) en tegelijkertijd kampioen bij de veteranen te worden. Er zijn zeker oudere spelers waar ik zo van verlies, bijvoorbeeld oud-international Henk van Spanje, en je moet zo'n toernooi toch maar even winnen. Aan de ande re kant is het niet iets dat ik snel aan de bar zal vertellen." Komend seizoen zal Ronald er echter weer staan in de lste divisie, waar het team door de terugtrekking van een team alsnog mag spelen. "Behalve tegen Branders- stad en DTK kunnen we zeker strij den om handhaving. Het zijn allemaal wel teams waar we goed en lekker tegen kunnen spelen, ook de twee topfavorieten overigens. Salamanders en Pecos zijn in principe teams die we onder ons moeten kunnen hou den. Maar ja, als het ons niet lukt om op eigen kracht erin te blijven... Je zult er elke wedstrijd moeten staan. Vorig seizoen lieten we het zelf liggen in de laatste wedstrijden." Het plezier is er nog steeds en dat is voor Ronald voldoende motivatie er Ronald Bogaard draait ook dit seizoen weer mee in het herenteam van TTV Summa/Red Stars. nog een keer tegenaan te gaan. "Het is nu meer de combinatie van lekker spelen in een leuk team, waarmee je na afloop ook een gezellige 'derde helft' hebt. Maar daarnaast: als de com petitie stilligt mis ik nog steeds iets. Dat zegt nog genoeg, denk ik."

Peel en Maas | 2006 | | pagina 31