Sportverslagen in Peel en Maas ff PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 30 Youngster Linda Claessens, aanvalster bij korfbalsters SVOC Paspoort SVOC'01 korfbal - Marieke de Kleijn (Oostrum) wil stijgende lijn voortzetten Paspoort korfbalsters Oostrum Korfbalster Yvonne Koppes (Merselo) zint op revanche Paspoort korfbalsters Merselo Marloes Broeren, talent van Vierlingsbeekse korfbalclub DES Paspoort korfbalsters DES Paspoort heren HV Manual 'Hoofdmacht of tweede team, ik vind het allebei goed' Hoofdmacht of tweede team? Het is de vraag die Linda Claes sens sinds de start van de voorbe reiding bezighoudt. De youngster van korfbalvereniging SVOC kan eigenlijk met beide keuzes vrede hebben. En het allerbelangrijkste: ze wil plezier houden in het korf ballen. "Vorig seizoen bij de A- junioren keek iedereen naar mij als er moest worden gescoord, nu zijn er veel meer speelsters met scorend vermogen. Dat geeft wel meer rust." De korfbalsters uit Oirlo en Cas- tenray werden verleden seizoen kampioen op het veld én in de zaal. Linda Claessens uit Oirlo maakte het zijdelings mee. De 16-jarige aanvalster kwam uit bij de A-junioren en werd af en toe opgeroepen voor de hoofd macht. Dat ze nu tijdens de voorberei ding deel uitmaakt van de selectie, is een logische stap. Maar dat ze ook in het eerste team belandt, is veel minder vanzelfsprekend. "Ik heb in de voor bereiding met onze nieuwe trainer daarover gesproken. In eerste instan tie zei hij dat hij mij voor het tweede team zou selecteren. Nou, prima. Maar tijdens de voorbereiding zei hij dat hij was gaan twijfelen. Hij had gezien dat ik anders was gaan spelen en een andere rol had gekregen. Nu ben ik Niveau: eeerste klasse Trainer: Joop Ouderland Doelstelling: als nieuwkomer in de eerste klasse zo hoog mogelijk ein digen Selectie: Linda Claessens, Kim Dircks, Yvonne Classens, Debbie Wismans, Anke Wennekers, Loes Hellegers, Lotte Steeghs, Klaartje Philipsen en JoanWillemssen. één van de vele speelsters die kan scoren en heb ik veel minder druk. Daardoor ontwikkel ik me anders en ik denk dat ik daardoor ook beter ben gaan spelen." Met Joop Ouderland heeft SVOC een ervaren coach binnengehaald, die onder meer SPES onder zijn hoede had. "Dat is ook wel te merken. Hij geeft anders training, hij coacht meer en anders. Ik kan eigenlijk aan alles merken dat hij op het hoogste niveau heeft getraind. Dat is heel prettig." Omdat Linda Claessens nog niet weet in welk team ze komend seizoen zal spelen, houdt ze zich ook nog niet bezig met de competitie. "Ik weet dat het eerste team zich wil handhaven in de eerste klasse. Na het kampioen schap vorig seizoen is het nu aftasten en verkennen hoe sterk we zijn ten opzichte van andere ploegen. In de voorbereiding speelden we gelijk en verloren we wedstrijden, dus we weten nog niet precies waar we staan. In het tweede team zal de druk van presteren veel minder zijn. Niet dat we niet willen winnen, maar winnen of verliezen wordt in het tweede toch iets anders beleefd. Weet je, eigenlijk zou ik het allebei wel willen: de pres- tatiedruk van de hoofdmacht en de meer ontspannen sfeer in het tweede Linda Claessens kreeg afgelopen weekend te horen dat ze voor het eerste team is geselecteerd. team. Hoe dan ook: ik heb vrede met wat de trainer ook beslist. Zolang ik maar plezier in het korfballen behoud, dat is voor mij het belangrijkste." Joop Ouderland heeft bij SVOC dit seizoen genoeg speelsters om uit te kiezen. "De selectie is breed genoeg voor zeker twee teams. Korfballen is populair in Oirlo en Castenray. Heel veel meiden kiezen voor het korfbal len. Ik heb twee jongere zusjes en die spelen ook bij SVOC." "We willen zoveel mogelijk winnen" De belangrijkste doelstelling van de korfbalsters van Oostrum is zo plezierig mogelijk blijven ballen. Maar na het succes van vorig seizoen, Oostrum werd in de tweede competitiehelft kam pioen in de derde klasse, smaakt het zoet van de overwinning naar meer. "Lekker blijven korfbal len is één, maar zoveel mogelijk winnen is net zo belangrijk", zegt speelster Marieke de Kleijn (25) dan ook aan de vooravond van de nieuwe competitie. Jarenlang was het min of meer kom mer en kwel bij de korfbalafdeling van SV Oostrum. Ieder jaar opnieuw was het een hele opgave om genoeg speel sters bij elkaar te krijgen voor het eerste damesteam. Bovendien was de vaandeldrager zonder trainer als een schip zonder kapitein. Vorig seizoen kwam er een kentering. De selectie beschikte over twaalf speelsters en aan het roer stond een trainer: Bart Direks. Met hem werd het een puik seizoen voor de Oostrumse korfbalda mes. "Het ging geweldig", kijkt Marie ke de Kleijn met plezier terug op het afgelopen seizoen. "Jarenlang zijn we afgeschoten en nu werden we derde in de zaal en in de tweede helft van de buitencompetitie werd zelfs de titel binnengehaald." Om alle credits bij de trainer neer te leggen zou te ver gaan. De dames moeten immers de bal toch in de korf gooien. Maar de komst van Bart Direks was wel een verademing voor de groep. "In de jaren daarvoor hadden we geen trainer. Dan stonden we voor de training bij elkaar en was het van 'wat zullen we vanavond eens gaan doen'. Dan werd er meer geou wehoerd dan gekorfbald. De opkomst werd vervolgens ook steeds slechter. Nu was de motivatie met een trainer veel groter. We hebben veel van hem geleerd en zijn ook conditioneel er een stuk op vooruit gegaan. Dit alles was duidelijk merkbaar tijdens de wedstrijd op zondag." Helaas kwam er aan dit sprookje snel een einde. Bart Direks gaf al in een vroeg stadium zijn studie niet meer te kunnen combineren met de sport en stopte aan het einde van vorig seizoen. Met een passend afscheid, de titel in de derde klasse. De Oostrumse korfbalsters zijn daarmee weer terug bij af. Marieke de Kleijn ziet de toe komst echter een stuk minder som ber in. "Fieke (Kuenen, red.) enTielke (Vollenberg, red.) gaan de trainingen verzorgen, terwijl Mariska Litjens en Marion van Dijck de begeleiding zon dags op zich nemen. We blijven het nu serieus oppakken, zeker ook omdat we de trainingen van Bart allemaal Klasse: derde klasse Doelstelling: lekker blijven korfballen en zoveel mogelijk winnen Trainer: geen Selectie: Irene Camps, Dessie Jans sen, Marieke de Kleijn, Mariska Lit jens,Ashly Luijks, Mieke Stam, Abbey Vollenberg, Tielke Vollenberg, Fieke Kuenen, Sanne Cruysberg en Carla Claessens op papier hebben en daarmee op de weg van vorig seizoen kunnen voort borduren. Er is vorig seizoen heel veel goeds opgebouwd. Dat laten we niet in enkele maanden weer teniet doen. De verplichting is om minimaal een keer per week te trainen. Wie niet traint, speelt ook niet." De selectie van Oostrum bleef vrijwel intact. Alleen Anne Verheijen maakte de overstap naar De Peelkorf in Ysselsteyn. In haar plaats kwam Carla Claessens de rijen versterken. De Oostrumse korfbalclub zit boven dien in de lift. De aanwas aan jeugd- speelsters groeit gestaag. De Kleijn: "Er zijn nu weer vijf jeugdteams, mis schien zelfs zes. Die meiden zijn nog te jong om nu al naar de senioren door te stromen. Maar over enkele jaren kunnen we weer veel profijt hebben van de jeugdopleiding. Er is nu nog een gat met de senioren, "Lekker blijven korfballen is één, maar zoveel mogelijk winnen is net zo belangrijk", zegt Marieke de Kleijn. maar we hopen met het huidige team nog enkele jaren door te gaan, zodat de jeugd daarna weer ingepast kan worden." Plezier blijft bij de dames hoog in het vaandel staan. Komende zondag, bij de start van de competi tie, is Oostrum vrij. Een week later wacht een verre uitwedstrijd naar Zuid-Limburg, tegen Einighausen. Het duel staat om 11.00 uur op het pro gramma. "Maar dat is met de kermis in Oostrum. Dus dan zouden we om een uur of acht op moeten staan. Dan kan echt niet. We gaan dus kijken of we het duel kunnen verzetten", lacht Marieke de Kleijn. Gezelligheid, nabor relen en de derde helft blijven immers heel belangrijk voor de Oostrumse korfbalsters.. Sportspecial '06-'07 "We horen in de eerste klasse thuis Met een bittere nasmaak slo ten de korfbalsters van Merselo het afgelopen zaalseizoen af met degradatie naar de tweede klasse. De komende jaargang staat bij Merselo dan ook in het teken van revanche en spelen voor de titel. Ook bij speelster Yvonne Koppes leven die gevoelens sterk: "We zijn onnodig gedegradeerd en zullen er dan ook alles aan doen om dit recht te zetten. Als team hebben we de kwaliteiten om in de eerste klasse te spelen." Vader Theo Koppes is een duizend poot binnen de korfbalvereniging van Merselo.Trainer, bestuurslid, voorzitter, zijn slechts enkele titels die op zijn cv staan. Moeder Gerda korfbalde meer dan verdienstelijk bij Merselo en Mete- rik. Het is dan ook niet verwonderlijk dat dochter Yvonne als zesjarige voor het eerst de bal door de korf pro beerde te mikken. Ze kreeg het korf ballen als het ware met de paplepel ingegoten.Yvonne doorliep alle jeugd teams van Merselo (gedeeltelijk in de combinatie met Oranje Wit) en speelt nu voor het zesde seizoen bij de seni oren. De laatste jaargang was tot dus verre niet de meest plezierige. Met het opstappen van trainer Hay Lemmen in de wintermaanden ging het bij de Merselose korfbalsters snel bergaf waarts. Met aan het einde van de rit degradatie naar de tweede klasse. "Na het vertrek van de trainer viel de disci pline een stuk weg. Er was geen moti vator meer, geen steun in de rug. De groep moest dingen zelf oplossen. Dat betekende uiteindelijk stilstand en dat leidt nog altijd tot achteruitgang." Ook de onderlinge band in de groep had te lijden onder de malaise op het veld. "Het onderlinge contact verliep stroe ver. Je leert niks meer bij en de moti vatie daalde meer en meer. De groep viel uit elkaar en de teamspirit was er uit. Dat waren zaken die allemaal met elkaar te maken hadden. Met degrada tie tot gevolg. Doodzonde, want puur op basis van onze kwaliteiten horen we in de eerste klasse thuis." Tegen slag is er ook om snel te vergeten. Sinds de start van de trainingen begin augustus waait er een nieuwe wind over het korfbalveld van Merselo. De nieuwe trainer Thijs Verlinden heeft er stevig de wind onder en de revan- Yvonne Koppes speelt voor het zesde seizoen bij de senioren. chegevoelens bij de Merselose korfbal sters zorgen er voor dat de toekomst zonnig tegemoet gezien kan worden. "We hebben de afgelopen weken heel hard, pittig gewerkt. De nieuwe trai ner heeft ook een andere manier van werken. Hij gaat heel sterk uit van de persoonlijke techniek en het benutten van de ruimte. Dat is even wennen. We moeten nu meer de ruimte in een vak benutten om van daaruit combina ties op te zetten. In zijn oefenstof legt hij duidelijk zijn ideeën neer hoe wij moeten spelen in het veld." Ook het woordje teambuilding is aan de nieu we trainer besteed. "Daar gaat hij ont zettend mee aan de slag. Zo hebben we al een trainingsweekend achter de rug om het team sterker te maken. Je ziet dat de motivatie nu weer top is. Iedereen is weer bereid om er voor te gaan. We hebben er allemaal heel veel zin in om er komend seizoen iets van te maken. Op het veld en in de zaal gaan we weer voor de titel." De 22-jarige Merselose is bezig aan haar laatste jaar aan Pabo De Kempel in Helmond. Ze heeft het druk om alles te plannen. Haar studie, korfbal len, uitgaan met de vriendengroep. En zelfs het geven van trainingen aan de pupillen van Merselo. Ze is een echte clubmens."Dat heb ik van huis uit mee gekregen. Ik was ook nog bestuurslid van JUM (de jeugdorganisatie in Mer selo, red.). Dat heb ik helaas moeten opgeven. Dat werd me toch te druk. Ik moet nu al alle zeilen bijzetten om de week goed door te komen." Niveau: tweede klasse (veld) en twee de klasse (zaal) Doelstelling: kampioen worden op het veld en in de zaal Trainer: Thijs Verlinden (Roermond), eerste jaar Selectie: Petra Maassen, Angela van Tilburg, Diana van der Duijn, Wil Poels, Ellen van Dijck, Yvonne Kop pes, Sanne van Els, Adrie-Jella Beun der, Loes Jacobs, Marijke Loonen, Anja van Dijck. 'Handhaven en leren' 'Handhaven en veel leren, met de ambitie om een stabiele eerste- of overgangsklasser te worden in de toekomst'. De doelstelling van trainer Wim van den Munckhof is duidelijk. De ervaren en altijd ambitieuze korfbaltrainer uit Swolgen maakt dit seizoen met een uitermate jong korfbalteam zijn opwachting in de tweede klasse, een ploeg die barst van het talent en jeugdig enthousiasme, maar die geen enkele speelster in haar gelederen heeft die ouder is dan twintig jaar. Na in de jeugd de ene na de andere titel veroverd te hebben, begint Marloes Broeren (18) uit Vierlingsbeek samen met haar jonge teamgenoten van DES 1 aan een nieuw hoofdstuk in haar korfballoopbaan. Een portret. Marloes Broeren is de bescheiden heid zelve. Je zult haar niet breed uit horen uitwijden over haar grote talenten of de vele doelpunten die ze al maakte in haar nog relatief jonge carrière als korfbalster. De Vierlings beekse glimlacht. "De trainer zegt ook altijd dat ik meer lef moet tonen, dat ik te bescheiden ben. Maar zo ben ik nu eenmaal. Ik denk dat ik als korfbal ster alles een beetje goed kan. Ik scoor regelmatig en schijn als verdedigster lastig te zijn omdat ik met links ver dedig, terwijl ik eigenlijk rechtshandig ben." De Vierlingsbeekse, die in Helmond aan de pabo studeert en over een aan tal jaren voor de klas hoopt te staan, is al jaren lid van harmonie De Herleving én van DES, de plaatselijke korfbal club. Ze meldde zich op haar negen de aan, samen met onder meer haar vriendin Sanne Koopmans, met wie ze nu nog steeds samenspeelt. Maar ook haar vriendinnen Petra Branje, Laura Lamers, Wendy Kuijpers, Sanne Rij broek en Patricia Broeren maken deel uit van de jeugdige seniorenselectie van DES. Marloes begint te giechelen als ze het woord senioren hoort, want de meiden die aan hun eerste seizoen in de tweede klasse beginnen, zijn tussen de zestien en negentien jaar. "Het is een echt vriendinnenteam, we kennen elkaar goed en spelen al jaren samen. Dat is een voordeel, maar of we als eerstejaars senioren sterk genoeg zijn Marloes Broeren (foto rechts):"Het belangrijkste is dat we ons dit jaar handhaven in de tweede klasse." om ons te kunnen handhaven in de tweede klasse, weet ik echt niet. Wim zegt van wel, volgens hem hebben talent genoeg." DES 1 begon eind juli al met de voorbereidingen op het nieuwe sei zoen. De eerste trainingen waren pittig, Wim van den Munckhof liet de dames flink zweten, vertelt Marloes Broeren. "We hebben een zware voorbereiding gehad, met veel loopwerk. Nee, dat is niet leuk, maar het hoort er wel bij. De trainer wil dat wij technisch verzorgd korfbal spelen, maar zonder conditie kan dat niet. We trainen twee keer in de week, op woensdag en vrijdag, en gaan nu op zondag spelen. Dat is wel even wennen voor ons, want in de jeugd speelden we altijd zaterdags." Korfbalvereniging DES hoopt dat de meiden de 'gouden tijden' van enkele jaren terug kunnen laten herleven. Want onder leiding van Wim van den Munckhof promoveerde het eerste damesteam, waarin onder meer voor zitster Christel Nabuurs speelde, toen met fraai korfbal van de tweede naar de eerste klasse. Aan de eerste klasse wil Marloes Broeren echter nog niet denken. "Het belangrijkste is dat we ons dit jaar handhaven. We hebben een jonge groep die zich eerst maar eens moet bewijzen bij de senioren. Natuurlijk wil ik het hoogste berei ken, maar het plezier in het korfballen komt bij mij op de eerste plaats." Niveau: tweede klasse. Doelstelling: Als eerstejaars senioren proberen zich te handhaven in de tweede klasse en veel te leren, met de ambitie om een stabiele eerste- of overgangsklasser te worden in de toekomst. Trainer: Wim van den Munckhof uit Swolgen. Selectie: Sanne Koopmans, Petra Branje, Laura Lamers, Wendy Kuij pers, Sanne Rijbroek, Patricia Broe ren, Wendy Rouwens, Kelly Lensen, Eva Rijbroek, Marijke Oudenhoven, Kim Nillesen, Marloes Broeren, San dra van Buijtene. In nieuwsblad Peel en Maas in Venray kunt u wekelijks verslagen lezen van tal van sportclubs uit de regio. Jammer genoeg ontvangen we niet van alle eerste teams van ver enigingen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum en de dorpen Holthees, Overloon en Vierlingsbeek een verslag. Bij het begin van het nieuwe sportseizoen willen we ook uw vereniging vragen om wekelijks een (kort) wedstrijdverslag naar de redactie van Peel en Maas te mailen/ faxen. Ook tips en suggesties voor een item zijn altijd van harte welkom. De redactie van Peel en Maas wil de sportpagina's zo compleet mogelijk aan de lezers presenteren, zodat de sportliefhebbers uit de streek goed op de hoogte blijven van het wel en wee van alle clubs. Graag in het verslag van de wedstrijd de eindstand, ruststand, doelpuntenmakers en eventuele gele en rode kaarten vermelden. We hopen dat u iemand kunt vinden binnen uw vereniging die wekelijks een (kort) verslag van de wedstrijd van het eer ste team zou willen maken. Bedankt, Redactie Peel en Maas Emailredactie@vandenmunckhofnl Fax: 0478-510916 Tel: 0478-582727 Handbalvereniging Manual leeft op alle fronten Na de glorietijd in de jaren '80 en de daaropvolgende magere jaren, is handbalvereniging Manual uit een diep dal geklommen. Met ruim 150 leden en in alle leeftijdscategorieën minimaal één team, kan Manual weer met trots en ambities vooruit kijken. Het kampioenschap van de mannen twee jaar geleden accentueerde de opmars van Manual. Ook komend sei zoen is de titel de inzet voor de man nen én vrouwen. Eind jaren '90 klopte Hans Kersten, voorzitter van Manual, bij Theo Stuart aan met de vraag of zij samen met enkele trouwe leden nieuw leven in de handbalvereniging konden bren gen. Theo Stuart.de huidige technisch coördinator van Manual, moest toch even nadenken over de vraag van Hans Kersten. Stuart: "De handbalver eniging stond er in die periode niet rooskleurig voor. Er waren nauwe lijks leden en we hadden een finan ciële schuld. Ik heb toch 'ja' gezegd op de vraag van Kersten en we zijn er samen voor gegaan." Manual begon het eerste jaar met enkele teams en langzaam kwam er weer nieuw leven in de vereniging. "We zijn nu één van de vijf handbalverenigingen in Lim burg waarvan het ledenaantal groeit. Daar zijn we erg trots op. We zijn inmiddels een financieel gezonde en stabiele vereniging. Jaarlijks verdienen we geld met de vereniging door diver se acties. We hebben enkele jaren de carnavalskrant bezorgd en één keer per jaar hebben we een mandarijnen actie. Ook participeren we met een aantal Venrayse verenigingen in de ijs baan die in de wintermaanden op de Markt wordt aangelegd." Manual timmert ook sportief aan de weg.Twee jaar geleden werden de heren senioren kampioen en promo veerden naar de tweede klasse. Dit jaar werden de meisjes C ongeslagen kampioen, en de dames A en dames senioren werden net niet kampioen. "Zij zullen het komende seizoen extra gemotiveerd zijn om de titel nu wél naar Venray te halen." De heren en dames senioren hebben te kennen gegeven weer te strijden om het kam pioenschap en met minder niet tevre den te zijn. Alle teams zullen zich dit seizoen in nieuwe wedstrijdshirts, in de kleuren rood en zwart, presente ren. Vorig jaar werd de gehele vereni ging al van nieuwe trainingspakken voorzien. Stuart: "Nu de vereniging zo enorm is gegroeid, moet er organisato risch veel meer gebeuren. Onze oude re jeugd helpt mee bij de training van de jongere jeugd en daarnaast hebben wij stagiaires van het ROC in Box meer die ons van dienst zijn. Op deze manier helpt onze eigen jeugd om de vereniging draaiende te houden. Daarnaast zouden we niet kunnen bestaan zonder alle vrijwilligers die actief bij Manual betrokken zijn en veel tijd en energie in de vereniging steken. We zeggen ook altijd: 'we wil len wel wat doen, maar alleen als we zeker weten dat we het goed doen'. Naast de wekelijkse wedstrijden en trainingen zorgt Manual ook voor sociale activiteiten voor de jeugd en families. Oftewel: je moet pas gaan rennen als je kunt lopen." Manual heeft dit jaar één speler naar BEVO en één naar Loreal zien vertrekken. "Dat betekent dat er wel degelijk talent rondloopt binnen onze vereniging en dat dit niet onopge merkt blijft voor de grotere verenigin gen in de regio. Het is natuurlijk ener zijds jammer voor de vereniging dat we zulke talenten moeten laten gaan, maar aan de andere kant gunnen we het de spelers om een trapje hogerop te komen." Naast de wekelijkse wedstrijden en trainingen zorgt Manual ook voor sociale activiteiten voor de jeugd en families. "Verschillende keren per jaar nemen we deel aan toernooien in de regio, in het voorjaar is er een jeugd kamp en we hebben jaarlijks een familietoernooi. Kortom: Manual leeft op alle fronten." Niveau: derde klasse Trainer:Antoine Hawinkels Selectie: Ronald de Haan, Niek Jans sen, Dirk Ueberbach, Mark Jeucken, Joost Ueberbach, Jo de Jonge, Paul Klomp, Bennie Beekers, Patrick van den Broek, Sander Mulders, Stan Spronken en Martijn Bouten. Doelstelling: wederom kampioen worden na onze degradatie van afge lopen seizoen.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 30