Tienrayse talenten kloppen op de deur •4 Oostrum niet bang voor vijfde klasse Programma zesde klasse E 'Hakan en Jelle zijn onvervangbaar' ':4M PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 26 Aanvaller Nico Rongen (27) oudste speler bij TOP'27 S3 - y* *w jkJè 9 Bastian Bouwsema moet libero Kevin van Dijck opvolgen Paspoorten zesde klasse E Holthees-trainer Henk Stiphout: "Club met dorpskarakter past mij beter' ■V.r .4 Er groeit iets moois op sport park 't Hoogveld in Tienray. Na enkele magere jaren heeft TOP'27 de weg omhoog ingeslagen. Van de kelder in de zesde klasse naar een veilige plek in de vijfde klasse. En wellicht zit er nog wel meer in voor de jonge Tienrayse ploeg. De vergelijking met buurman Swol- gense Boys dient zich aan. Twee kleine dorpen op een steenworp afstand die furore maken met allemaal eigen voetbaltalenten. Swolgen (1280 inwoners) is inmid dels al een goede vierdeklasser gewor den. Tienray (1130 inwoners) is onderweg. Nico Rongen is net 27 jaar. Tot zijn eigen verbazing is hij al de oudste speler uit de hoofdmacht. De talenten staan te trappelen. Topschut ter Niek van Lin timmert met zijn muziekband voortvarend aan de weg. De spits zal dit seizoen weinig inzet baar zijn. Maar zijn vervanger staat al klaar. Het 17-jarige talent Kevin Gold- schmidt heeft al vaker laten zien een echte aanwinst te zijn. En er komen nog meer jongeren aan. Zoals de pas 16-jarige Dave van Rijswick, die ook al zijn debuut heeft gemaakt. Tien jaar geleden was Nico Ron- Volgens Rongen zit er momenteel in de A-jeugd nog een goede lichting aan te komen. Hij denkt dat TOP'27 op termijn de vierde klasse kan halen. gen een van de weinige Tienrayse talenten. In de seizoenen 1998/99 en 1999/2000 was hij topscorer met telkens dertien doelpunten. Maar tal van blessures wierpen de technisch vaardige aanvaller ver terug. Het pro motiejaar 2004/05 moest hij groten deels missen door een knieblessure. Vorig seizoen was zijn rug de grote boosdoener. Opnieuw stond hij ruim een halfjaar langs de kant. Hij was met zijn vriendin in de auto op weg naar vakantie in Spanje. "Na drie uur rijden ging het mis. In Luxemburg raakten we in de slip en knalden met 120 kilometer tegen vangrail." Het licha melijke letsel viel mee, maar de auto was total loss.Toch werd een dag later met een andere wagen de vakantiereis vervolgd. "Aanvankelijk had ik weinig last van de rug. Maar toen we eenmaal thuis waren, werd het steeds erger. Ik kon niet meer zitten of lopen." Na bijna een jaar fysiotherapie hoopt Nico Rongen nu van alle kwalen verlost te zijn. Hij wil eindelijk eens een jaar gewoon kunnen voetballen. "Ja, dat wordt wel eens tijd. Met deze groep kunnen we een paar plaatsen stijgen. Het stond vorig jaar dichtbij elkaar. Er komen enkele goeie jonge voetballers bij.Toen Kevin op zijn vijf tiende wel eens inviel, pingelde hij al bijna iedereen voorbij. In potentie is hij een nog betere spits dan Niek. Het lijkt me leuk met Kevin samen voorin te spelen." Volgens Rongen zit er momenteel in de A-jeugd nog een goede lichting aan te komen. Hij denkt dat TOP'27 op termijn de vierde klasse kan halen. Drie jaar geleden namen de oud-spe lers Marcel Hovens en Jac Verlinden het roer over. Het duo heeft goed werk afgeleverd. Aan de nieuwe trai ner Peter Seuren de taak het succes te continueren. "Met Marcel Hovens heb ik nog samengespeeld. Als keeper was hij veel aan het coachen. Hij was toen al een trainer in het veld. Het grote voordeel is dat hij de spelers door en door kende. Hij weet wat de goede en de slechte kanten van ze zijn. Maar als trainer uit eigen dorp moet je niet te lang doorgaan. Met Seuren waait er nu een frisse wind. Maar zijn voetbalidee- en wijken niet veel af." De jeugdafdelingen van Swolgense Boys enTOP'27 zijn al samengevoegd. Er is sprake van een gezamenlijk sport park, wat onvermijdelijk zal leiden tot een fusie. De aloude rivaliteit tussen beide dorpen bestaat niet meer. Met de huidige selecties zou een zeer ster ke hoofdmacht te formeren zijn. Toch zullen er nog een aantal jaren over heen gaan voordat de samenvoeging tot stand komt. "Ik denk dat je daar aan niet ontkomt. Kijk maar eens naar Meerlo en Wanssum. En dat zijn nog veel grotere dorpen. Alhoewel TOP zich nu nog goed alleen kan redden. Of ik de fusie nog meemaak? Ik ver wacht van niet. Ik heb geen lichaam om tot mijn zesendertigste door te voetballen." Sinds een jaar woont Nico Rongen samen in Melderslo. Maar hij peinst er niet over in Melderslo te gaan voetballen. "In Tienray konden we geen starterswoning krijgen. Voor zes huizen waren er meer dan twintig liefhebbers. In Melderslo kregen we wel een kans. Vandaar de verhuizing. Maar we keren ooit terug naar Tienray. Daarvoor ben ik veel te veel aan het dorp gehecht. Jammer is wel dat het enige café pas gesloten is. Dat was ons verzamelpunt. We zullen nu moeten uitwijken naar de eigen kantine of de soos." Bastian Bouwsema (21) maakt na een jaar afwezigheid zijn ren tree in de Oostrumse hoofdmacht. Uitgerekend het kampioensjaar moest de student commerciële economie aan de heao in Nijme gen laten schieten. Hij verbleef voor een stage vijf maanden in Australië. Nu libero Kevin van Dijck gestopt is, moet Bouwsema de centrale positie achterin over nemen. Op 5 september vertrok hij naar Perth. Op 29 januari keerde hij weer terug in Venray. Oostrum 1 lag toen op titelkoers en trainer Twan Bloe men wilde zijn winnende elftal intact laten. De laatste maanden van het sei zoen voetbalde Bastian Bouwsema in het tweede team. Daar heeft hij alle begrip voor. "Ja, ik vond het logisch dat ik na mijn terugkeer in het twee de elftal kwam. Het is wel jammer dat ik het kampioenschap niet zo van dichtbij heb meegemaakt. Maar in het tweede was het ook supergezellig." Samen met oud-teamgenoot Sjors Teeuwen uit Oostrum en een andere medestudent vertrok hij bijna een jaar geleden naar de andere kant van de wereld. De standplaats werd Perth, de grootste plaats aan de westkust van Australië. Bastian Bouwsema kwam bij een Center Parcs-achtig bungalowpark terecht waar hij de marketing moest opzetten voor de nieuwe vakantie huisjes Niet alleen de stage, maar ook het leven in Perth beviel hem opper best. Hij heeft dan ook geen moment heimwee gehad. Ook de Australische sportmentaliteit sprak hem bijzonder aan. Hij heeft zelfs nog gevoetbald bij een clubje dat net was opgericht. "Ik heb een geweldige periode gehad in Australië. Dat had ik voor geen goud willen missen. Nee, zelfs het kampi oenschap van Oostrum had ik er niet voor willen inruilen." Toen hij eind januari weer vertrok uit Perth was het er nog volop zomer. De lange en koude Nederlandse win ter viel hem dan ook letterlijk koud op het dak. "Ja, dat was wel even wennen. Ik vond het verschrikkelijk koud hier." Inmiddels is Bouwsema aan zijn vier de en laatste studiejaar begonnen. Hij heeft een kamer in Nijmegen, maar hij komt dinsdag en vrijdag graag terug om te trainen. Ook het voetballen in Oostrum 1 pakt hij weer op. "Alhoe wel het niet makkelijk zal zijn Kevin van Dijck te vervangen. Hij is op het hoogtepunt gestopt en heeft het als libero heel goed gedaan. Daarnaast is ook rechtsachter Bram Broeren weg gevallen. Vooral zijn ervaring zullen we achterin missen." Bastian Bouwsema heeft van oor sprong geen binding met Oostrum. Hij is geboren in Arnhem. Zijn vader is beroepsmilitair en daarom verhuis de het gezin al snel naar het Duitse Stolzenau. Op negenjarige leeftijd streek hij neer in de Venrayse wijk Landweert. "Ik denk dat mijn ouders de voetbalclub van Venray te groot vonden. Oostrum was net zo dichtbij. En de club was wat en kleiner en leek ook gezelliger." Bouwsema doorliep de hele jeugdopleiding in Oostrum en maakte in het seizoen 2003/04 zijn debuut in het eerste elftal. Dat was nog onder trainer Wim van Dongen Bastiaan Bouwsema: "Oostrum moet het hebben van technisch voet- bed. die later in het seizoen op nonactief werd gezet. In dat 'rampjaar' degra deerden de roodwitten uit de vijfde klasse. De verdediger ziet het het komend seizoen wel zitten. De aanvalslinie werd versterkt met de Holhese top schutter Jelle van Tilburg. "In de zesde klasse wordt meer schopvoetbal gespeeld. Terwijl Oostrum het toch van technisch voetbal moet hebben. Daarom denk ik dat wij goed meekun nen in de vijfde klasse. En vooral zo'n spits als Jelle kunnen we heel goed gebruiken." Voorheen combineerde hij het veldvoetbal met zaalvoetballen bij TVF OTTO, dat inmiddels is opgegaan in TV/Sportijn. "Nee, met zaalvoetbal in Venray ben ik nu gestopt. Ik wil wat meer tijd voor mezelf hebben. Wel ga ik in Nijmegen bij een vriendenteam in de zaal spelen. Want ik ben en blijf een absolute liefhebber." Sportspecial '06-'07 Indeling AC VW America BW'27 EWC'46 GFC'33 Holthees Lottum Melderslo Merselo Meterik Quick Boys RKDSO Zondag 3 september EWC-Melderslo Merselo-Quick Boys Holthees-GFC'33 RKDSO-BW'27 America-Lottum Meterik-ACVW Zondag 10 september ACVW-America Lottum-RKDSO BW' 27-Holthees GFC'33-Merselo Quick Boys-EWC Melderslo-Meterik Zondag 17 september EWC-GFC'33 Merselo-BW'27 Holthees-Lottum RKDSO-ACVW America-Meterik Quick Boys-Melderslo Zondag 24 september Meterik-RKDSO AC VW-Holthees Lottum-Merselo BW'27-EWC GFC'33-Quick Boys Melderslo-America Zondag 1 oktober EWC-Lottum Merselo-ACVW Holthees-Meterik RKDSO-America GFC' 33-Melderslo Quick Boys-BW'27 Zondag 8 oktober America-Holthees Meterik-Merselo AC VW-EWC Lottum-Quick Boys BW'27-GFC'33 Melderslo-RKDSO Zondag 15 oktober EWC-Meterik Merselo-America Holthees-RKDSO BW' 27-Melderslo GFC'33-Lottum Quick Boys-AC VW Zondag 22 oktober beker/inhaal Zondag 29 oktober RKDSO-Merselo America-EWC Meterik-Quick Boys ACVW-GFC'33 Lottum-BW'27 Melderslo-Holthees Zondag 5 november EWC-RKDSO Merselo-Holthees Lottum-Melderslo BW'27-AC VW GFC'33-Meterik Quick Boys-America Zondag 12 november Merselo-Melderslo Holthees-EWC RKDSO-Quick Boys America-GFC'33 Meterik-BW' 27 ACVW-Lottum Zondag 19 november EWC-Merselo Lottum-Meterik BW'27-America GFC'33-RKDSO Quick Boys-Holthees Melderslo-AC VW Zondag 26 november beker/inhaal Zondag 3 december Melderslo-EWC Quick Boys-Merselo GFC'33-Holthees BW'27-RKDSO Lottum-America AC VW-Meterik Zondag 10 december America-ACVW RKDSO-Lottum Holthees-BW'27 Merselo-GFC'33 EWC-Quick Boys Meterik-Melderslo Zondag 17 december GFC'33-EWC BW'27-Merselo Lottum-Holthees AC VW-RKDSO Meterik-America Melderslo-Quick Boys BW'27 Sportpark 't Hoogveld (Blitterswijck). Opgericht 19 september 1927. Klassering vorig seizoen Negende plaats in zesde klasse E. Trainer Hans de Ruiter (Venlo) 2e seizoen. Nieuwe spelers Jean Arts, Joris Speijcken en Collin Wille (eigen jeugd) en Stijn Hendriks (tweede elftal). Vertrokken Johan Speijcken (Volharding). Selectie Jean Arts, Mike Franssen, Stijn Hen driks, Pascal Hendrix, Ralf Hendrix, Constantijn Jeuken, Sander Lomme, Marco Rutten (keeper), Joris Speij cken, René Tissen, Hans Tax, Collin Wille, Paul Wilmer, Ralph Wolters, Roger Wolters en Mathé Wijnhoven. Verwachting Trainer Hans de Ruiter: "We gaan jeugdspelers inpassen en hopen het iets beter te doen dan afgelopen sei zoen." Titelfavoriet EWC. HOLTHEES Sportpark De Halt (Holthees). Opgericht 26 juli 1936. Klassering vorig seizoen Tweede plaats in zesde klasse E. Trainer Henk Stiphout (Horst) le seizoen. Nieuwe spelers Nico Cox, Louis Flokstra, Florian van Gassel, Jeroen Jager, Kevin van de Kamp en Michiel Santegoeds (tweede elftal). Vertrokken Enver Bektas (Blerick), Jelle van Tilburg (Oostrum), Paul Postma en Hakan Sazak (gestopt), Rob Poels en Steve Spil (lager). Selectie Sander Arts, Nick Claessens, Nico Cox, Louis Flokstra, Florian van Gas sel, Geert Geurts, Ferry Heijl.Tim van Houdt, Jeroen Jager, Kevin van de Kamp, Tristan Künen, Eric Pingen, Jos Pingen (keeper), Michiel Santegoeds, Martien Vermeulen, Jos van de Winkel, Coen Wijenberg, Patrick Wijnen (kee per) en Loek Zegers. Verwachting Voorzitter Ed Poels: "We hebben kwaliteit ingeleverd maar we ver wachten in de middenmoot mee te draaien." Titelfavoriet EWC. MERSELO Sportpark DeVloet (Merselo). Opgericht 18 juli 1959. Klassering vorig seizoen Twaalfde plaats in vijfde klasse G en degradatie. Trainer Math Denissen (Heide) le seizoen. Nieuwe spelers Dirk de Brouwer (eigen jeugd), Eric Baten, Frank Keijsers, Pieter-Paul Rie- ter en MartijnWilms (tweede elftal). Vertrokken Roel Biezenaar en Nick van Hoek (Leunen), Willem Koenen (Nijmegen), Bas Litjens (Volharding) en Koen Pub ben (lager). Selectie Eric Baten, Maikel Beerkens, Ronald Bonants, Marcel Bos, Dirk de Brou wer, Frank Egelmeers, Johan Loonen (keeper), Frank Keijsers, Paul Koppes, Mark Maassen, Carst Numan, Pieter- Paul Rieter, Roy Swinkels.Wim van Til burg, Martijn Wilms en Stefan Wilms (keeper). Verwachting Trainer Math Denissen: "We krijgen het zwaar want veel spelers zijn ver trokken. Toch hopen we in de mid denmoot te eindigen." Titelfavorieten Melderslo en EWC. Holthees heeft een voortref felijk seizoen achter de rug. De club bleef een jaar lang ongesla gen. Alleen de kroon op het werk - promotie naar de vijfde klasse - ontbrak. Het gouden aanvalsduo Hakan Sazak en Jelle van Tilburg, goed voor respectievelijk 18 en 25 doelpunten, is er niet meer bij. De nieuwe trainer Henk Stip hout draait er niet omheen: "Twee spelers die samen 43 keer scoren, zijn niet te vervangen." Toen Stiphout tijdens de winterstop zijn ja-woord gaf aan Holthees, zag de toekomst er rooskleurig uit. De vijfde klasse lonkte. De club was in een felle titelstrijd gewikkeld met Oostrum. Dat Hakan Sazak na het seizoen zou stoppen, was al bekend. Maar er was nog geen enkele sprake van dat Jelle van Tilburg naar rivaal Oostrum zou overstappen. Een halfjaar later is de realiteit heel anders. Door de slechte afloop van de strafschoppenserie tegen Sportclub Leeuwen ging pro motie in rook op. Een paar dagen later vertrok Jelle. Henk Stiphout zal zich thuis in Horst wel eens achter de oren heb ben gekrabt. Want hij moet een ont hoofde ploeg weer zien te motiveren voor opnieuw een jaar zesde klasse. Toch maakt Stiphout aan de voor avond van het nieuwe seizoen een opgewekte indruk. Hij heeft veel zin in zijn nieuwe klus.Al had hij zich het heel anders voorgesteld. "We moeten de situatie accepteren zoals die nu is. Ik begin met evenveel enthousiasme. Natuurlijk was ik liever in de vijfde klasse gestart. Dan was Jelle wellicht ook gebleven.Alhoewel de vijfde klas se voor een club als Holthees te hoog gegrepen is om er een langere peri ode in te verblijven. Daarvoor is er te weinig doorstroming naar het eerste elftal toe." Henk Stiphout, oud- voetballer van Castenray, is terug aan het trainers front. In de jaren negentig was hij een 'coming man'. Hij boekte successen bij Merselo en Leunen. Als beloning kreeg hij een kans bij Venlosche Boys. Daar liep hij zijn eerste teleurstelling op. Bij Achates en Hegelsom kon hij daarna zijn werk niet afmaken. Hij trainde nog twee jaar Lottum en ver dween langzaam in de anonimiteit. Totdat Holthees hem benaderde. "Na Lottum heb ik nog de A-jeugd van HBSV getraind. En de afgelopen twee jaar had ik een technische functie bij Wittenhorst. Daar heb ik jeugdtrainers en leiders begeleid." Ook maatschappelijk maakte hij een switch. Hij behaalde aan de sport- academie in Tilburg de eerstegraads bevoegdheid lichamelijke opvoeding. Hij is nu gymdocent aan het Blaria- cum College in Venlo. Als trainer is hij veranderd. "Ik heb leren relativeren", zegt Stiphout. "Clubs als Venlosche Boys en Achates waren voor mij toen te hoog gegrepen. De voetbalcultuur is er heel anders dan in de dorpen." Het is dat Holthees hem benaderde anders was de Horstenaar waarschijn lijk niet teruggekeerd als hoofdcoach. "Holthees spreekt me aan omdat pres tatie en recreatie hand in hand gaan. De club heeft een dorpskarakter. Dat past mij beter. De thuissituatie is nu ook anders. De kinderen zijn veertien en elf jaar. Je kunt nu wat makkelijker van huis." Stiphout stelt zich nu andere doe len dan pakweg tien jaar geleden. "Bij Venlosche Boys was het twee keer per week verplicht trainen. Bij Holthees kun je dat niet eisen. Het is voor mij een uitdaging het niveau van de trainingen op te krikken. Zodat de opkomst hoger wordt. Er waren op een avond al eens twintig man. Heel leuk om met zo'n groep bezig te zijn." Holthees zal komend jaar een stap terug moet doen. Meedoen om de titel in de zesde klasse E zit er niet in. "Nee, we zijn zeker geen kampioens kandidaat. Ons probleem zit vooral in de voorhoede. Ik heb geen echte vervangers voor Hakan en Jelle. We moeten roeien met de riemen die we hebben. Maar we zitten in een schit terende klasse met veel derby's. Dat maakt de competitie zo leuk." Het op het nippertje mislopen van promotie betekende een grote dom per. "Toch merk ik er weinig van. Ik denk dat de groep het aardig achter zich heeft gelaten. Er worden zelfs al grapjes over gemaakt als er een penal ty moet worden genomen. Dat is een goed teken." Henk Stipho ut stelt zich nu andere doelen dan tien jaar geleden.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 26