Actie Amnesty International Emile Cox: tweede plaats in Wanssum Zwemsters in selectie KNZB De Peelrunners HSV De Cheetahs Beestachtig Brein, beweging bewustzijn Gastouderopvang Roerdomp TV Venray Het Alvertje Oostrum PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 15 Anders Sterk Autisme Alles over de bevalling Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Nobel PC De Jumpers PDV De Zwaluw Duiken voor beginners Mudhunters Avondhockey Dartstoernooi DC De Pielhaas BC Harten Drie BC Venray Bridgecursus in Oostrum Biljart Onder Ons Oirlo Biljartbond Horst-Venray Schaakclub De Meerloper een abonnement waard Sportnieuws -info Rondom het voetbalterrein Broek- berg in Wanssum is een motorcross wedstrijd gehouden door MAC Wans sum in samenwerking met de MON. Ondanks dat in de weken voor de wedstrijd de regen soms met bakken uit de hemel viel konden de wed strijd allemaal droog worden afge sloten en viel er pas regen toen de laatste rijder de streep passeerde. De baan was tijdens de training en de le manche op sommige stukken behoor lijk modderig maar de baan droogde zienderogen op, maar lag er prima bij. Voor deze wedstrijd hadden zich 166 rijders aangemeld die met elkaar de strijd aangingen voor de kampi- oenspunten. Er waren verschillende valpartijen en een rijder moest naar het ziekenhuis op verdenking van een sleutelbeenfractuur. Bij de 65 versnel lingen grote wielen wist Jeremy de Vink de manches af te sluiten op een 7e en een 10e plek om een 8e plaats in het dagklassement voor zich te mogen veilig stellen, terwijl Jules Dee- nen voor eigen publiek beide keren als 14e man de streep passeerde en ook beslag legde op een 14e stek in het klassement. Na lange afwezigheid reedWilco Lindner weer op zijn thuis- circuit een wedstrijd en wist voor hem een toch nog 13e plaats op zijn naam te schrijven door op een 13e en een 12e plek te finishen. Bij de MX 2 jeugd ging Emile Cox in de le man che als 4e man over de streep en wist hij na een felle strijd de 2e manche winnend af te sluiten en mocht de 2e beker in ontvangst nemen. Bij de liefhebbers wist Peter Pijpers de top vijf vol te maken door in de manches op een 4e en een 5e plek te doen af sluiten. Nadat de jeugdwedstrijd was afgesloten kreeg het circuit de Broek- berg een flinke hoosbui over zich heen en het werd een modderbad, 's Morgens viel er ook nog een regen bui, maar tijdens de trainingen bleef het gelukkig droog zodat de baan zienderogen opknapte. Tijdens de le manche begon het weer te regenen en er kwam een onweersbui dichter bij, maar gelukkig hoefde de wedstrijd niet stil gelegd te worden. Voor deze wedstrijden hadden zich 170 rijders aangemeld die op de zware baan een felle strijd leverde. De nummer borden zaten al na een ronde onder de modder en het was dan ook voor de dames van jury een hele opgave om de nummers goed te lezen, maar gelukkig liet de tijdwaarneming hun niet in de steek. Bij de MX 1 Natio- nalen wist Ad Coenen beslag te leg gen op een 3e beker door in de le manche na een verbeten strijd beslag te leggen op en 2e plaats en in de 2e manche ging hij als 5e man over de streep. Een 19e plek bij de MX 3 Senioren kwam op naam te staan van Marc van Dijck door in de le manche een 18e plek voor zich veilig te stel len en in de 2e manche moest hij in de 2e ronden te strijd opgeven. In de klasse MX 1 Senioren sloot Roy Nille- sen de reeksen op een 6e en een 9e plaats af en eiste hiermee een 7e stek in het dagklassement en was de 14e plaats voor Sjoerd Heijnen weggelegd die op een 13e en een 15e plek werd afgevlagd. In de le manche wist Wer ner Kuenen bij de MX 2 Senioren een 11e plek voor zich veilig te stellen en in de 2e manche ging hij als 18e man over de meet en wist een 14e plaats in het dagklassement op zijn naam te schrijven, terwijl Paul Eickmans de 22e man en de manches op een 24e stek en een 16e plek wist af te slui ten. Met een 26e en een 17e plaats in de reeksen wist Mark van de Ven een 23e plaats in het algemene klas sement voor zijn rekening te nemen. Bij de MX 2 Junioren wist Dennis Kue nen enkele plaatsen voor zich goed te maken en eiste een prachtige 3e stek en in de 2e manche reed hij de sterren van de hemel om als 12e man de worden afgevlagd wat hem deed belanden op een 7e plaats op erepo dium, terwijl Rick Simons zijn dag niet had en de manche op een 35e plaats wist af te sluiten en in de 2e manche niet meer van start ging. Op circuit de Ruysheuvel werd flink gas gegeven door elke coureur die zich had laten inschrijven. De baan lag er goed bij en er was goed te rijden en iedereen wist waar hij voorstond. Alles werd in een strak schema afgedaan en het geheel werd onder de vlag van MON georga niseerd. Het publiek was maar mond jesmaat aanwezig en kon met volle teugen genieten van de wedstrijden die zij voorgeschoteld kregen. Een 27e plek bij de MX 3 Junioren kwam op naam te staan van Jan Kuenen door in de manches beslag te leggen op een 21e en een 30e plaats. Komend week end zijn de jeugdrijders zaterdag te gast op het circuit de Duivenbosch in Overloon, waar zondag de Nationalen rijders aantreden. Amnesty International is een onafhankelijke en onpartijdige organisatie die de naleving van de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens nastreeft. De organisatie voert actie voor beëin diging van ernstige schendingen van het recht op leven, van het recht niet te worden gemarteld, van het recht op vrijheid van geweten en van meningsuiting en van het recht niet te worden gediscrimineerd. Op 11 mei 2006 werd Amnestylid Abdullah Al-Mansouri in Damascus (Syrië) gearresteerd, samen met zeven andere personen. Op 9 augustus werd bekend dat Al- Mansouri vijf dagen na zijn arrestatie door Syrië is overgedra gen aan Iran. Sindsdien is niets meer van hem vernomen. Het is onbekend waarom Al-Mansouri is gearresteerd. Al-Mansouri is van Iraanse afkomst, woont sinds 1989 in Maastricht en is Nederlands staatsburger. Hij was in mei op bezoek in Syrië. Tot op heden is de reden van arrestatie en verblijf plaats van Al-Mansouri onbekend. Amnesty International maakt zich ernstige zorgen omtrent de veiligheid Na lange tijd van voorbereidingen en het ontwikkelen van een nieuw verblijf heeft Zoo Pare Overloon zijn cheetahs verwelkomd. De anderhalf jaar oude Xeno en Xavanna nemen hun intrek in Cheetah County, waar de bezoeker het gevoel krijgt even in Afrika te zijn. De dieren zijn broer en zus en afkomstig uit een dierentuin in Denemarken. Met de introductie van de cheetahs gaat voor Zoo Pare Overloon een wens in vervulling. Na aankomst verblijven de cheetahs een paar dagen achter de schermen. Een transport en een nieuwe omgeving is voor dieren altijd een spannend moment. Daarom krijgen Xeno en Xavanna eerst de tijd om in alle rust aan hun nieuwe omgeving te wennen. Vanaf begin september zijn de slanke katachtigen te bewonderen voor de bezoekers van Zoo Pare Overloon. In Zoo Pare Overloon is de afgelopen periode hard gewerkt aan het leef gebied voor de cheetahs. Het verras- De tanden en kiezen van konij nen groeien hun leven lang door. Bij konijnen in het wild geeft dit zelden problemen. Maar de kop van een tam konijn is anders gevormd en heeft eigenlijk te weinig ruimte voor het gebit. Te lange voortanden en een verkeerde stand van de kiezen kun nen grote gevolgen hebben zoals gewichtsverlies en abcessen aan de kop door beschadiging van de tong en de wangen. Omdat deze proble men bij konijnen niet zeldzaam zijn moet het konijn regelmatig worden gecontroleerd. Bij het aaien kan men voelen of het dier is afgevallen, of beter nog weeg het dier regelmatig. Een konijn met een gezond gebit zal eigenlijk ook nooit kwijlen. Een natte kin is altijd afwijkend en wijst meestal op gebitsproblemen. Vroeger werden de voortanden nogal eens geknipt maar omdat de voortanden hierdoor kunnen splijten met alle gevolgen van dien, is men hier van afgestapt. Tegenwoordig wordt gekozen voor slijpen of trekken. Slijpen is slechts een tijdelijke oplossing omdat de tanden steeds weer aangroeien. Trek- In Venray starten in september lessen brein, beweging bewustzijn. De lessen worden gegeven in kleine groepjes zodat iedereen zijn of haar eigen barometer kan bekijken. Ontdek hoe verrijkend het kan zijn als men zelf de macht en de kracht heeft om dingen in het leven te veranderen of dingen te aanvaarden door er op een natuurlijke manier tegenaan te kij ken. De oefeningen brein, beweging bewustzijn kunnen gezien worden als een combinatie van gymnastische ontspanning- en yogaoefeningen. De bedoeling is dat men de oefeningen bewust en met veel aandacht uitvoert. Want als men zijn aandacht bij het lichaam houdt, ontdekt men eerder spanningen van spieren of pijnlijke Gastouderopvang is een begrip dat mensen bekend in de oren klinkt maar waarvan men niet precies de inhoud kent. Gastouderopvang is een vorm van kinderopvang, deze opvang wordt geboden in de woning van de gastouder of in de eigen woning. Het gastouderbureau bemiddelt mensen die op zoek zijn naar opvang en men sen die graag opvang willen bieden. Daaronder valt dus ook de opvang die men zelf geregeld heeft met buur vrouw, familie, ouders of vrienden. Voor deze groep mensen is er sinds 1 januari 2005 een nieuwe regeling. Ouders komen in aanmerking voor een overheidstegemoetkoming en een eventuele werkgeversbijdrage, wanneer de oppas/opvangregeling ingeschreven wordt bij het gastouder bureau. De oppas krijgt dan de ver goeding die zij verdient en de ouder betaalt maar 1 a 1,5 euro per uur. In het meest gunstige geval krijgt men 95 procent van de opvang kosten vergoed! Dit geldt dus ook voor de mensen die hun opvang buiten de kinderdagverblijven gezocht hebben. Per 1 januari 2007 hoeven de werk gevers niet meer mee te betalen de van Abdullah Al-Mansouri. De organi satie vreest dat hij gemarteld en/ of geëxecuteerd zal worden. Amnesty International heeft de afgelopen weken op verschillende wijze actie gevoerd voor Al-Mansouri en de andere gevangen en onder meer een gesprek gevoerd met de Syrische ambassade te Brussel. Amnesty Inter national dringt aan op de onmiddel lijke bekendmaking van de detentie locatie en reden van detentie van de heer Al-Mansouri. Daarnaast moet voorkomen worden dat hij wordt gemarteld en of ter dood wordt veroordeeld. In februari 2006 publi ceerde Amnesty International een rapport waarin de organisatie haar zorgen uitte over de toename van het aantal executies in Iran. Amnesty International registreerde vorig jaar 94 executies, waarschijnlijk ligt dit aantal veel hoger. Vanaf het begin van dit jaar tot en met februari 2006 zijn er al 28 mensen in Iran geëxecuteerd. Personen behorende tot minderheids groepen zoals de Arabische minder heidsgroep de Ahwazis, lopen een verhoogd risico geëxecuteerd te wor den. De heer Mansouri behoort tot deze groep. Al-Mansouri is actief lid send grote Cheetah County bestaat uit een drietal gebieden met groene heuvels, uitgestrekte vlaktes en een waterplas. Xeno en Xavanna krijgen één van deze gebie den tot hun beschikking en kunnen naar hartelust sprinten in hun ruime biotoop. Cheetahs zijn de snelste landzoogdieren ter wereld en kun nen een topsnelheid van 115 kilome ter per uur halen. De cheetah is een ernstig bedreigde diersoort. Zoo Pare Overloon wil zich graag inzetten voor het behoud van deze bijzondere die ren. De eigen natuurbehoudstichting Zodiac Nature Watch is medeoprich ter van de stichting Cheetah Friends Europe. Deze stichting zet zich in voor het behoud van het natuurlijk leefgebied van de cheetah en is nauw betrokken bij verschillende cheetah- projecten in onder andere Kenia. Zoo Pare Overloon is in september dage lijks geopend van 9.30 tot 18.00 uur. Zie ook www.overloonzoo.nl. ken is een permanente oplossing, de tanden groeien niet meer aan. Het trekken gebeurt onder narcose. De nazorg is heel belangrijk omdat het konijn zo snel mogelijk weer goed moet gaan eten. Dit betekent dat er een goede pijnstilling gegeven wordt. Na de ingreep krijgen de konijnen een infuus met wat glucose en de eerste dagen daarna krijgen ze vloei bare voeding. De konijnen herstellen snel. Ze kunnen prima eten zonder voortanden. Een ander aandachtspunt bij konijnen is vaccinatie tegen myxo- matose enVHD.Voor deze twee konij- nenziekten bestaan geen geneesmid delen en ze hebben bijna altijd een dodelijke afloop. De ziekten zijn wijd verspreid onder zowel wilde als tamme konij nen en maken elke jaar veel slachtof fers. Om goed beschermd te zijn is het nodig twee keer per jaar het konijn preventief te laten inenten tegen deze ziekten. Meer informatie is verkrijg baar bij Dierenklinieken Horst e.o. via tel. (077)3982169 of www.vooralle- dierenbeste.com. bewegingen en dat is een van de doe len van de oefeningen. Het lichaam kan worden gezien als een barome ter van de gedachten. Hoe men over dingen denkt, hoe men handelt en hoe men communiceert, kan zich uiten in het lichaam. Door inzicht te verwerven in het eigen denkpatroon en deze bij te sturen of te veranderen, kunnen bepaalde klachten verdwij nen. Na bewustwording van spannin gen in het lichaam is de volgende stap bewust te worden van het denken. De lessen zijn geschikt voor mannen en vrouwen van alle leeftijden en de groepen bestaan uit zes tot acht per sonen. Voor opgave en informatie kan men contact opnemen met Mia Ter wijn via tel. (0478)586807. belasting vergoedt het bedrag u bent dus niet meer afhankelijk van de bij drage van uw werkgever. Het gastou derbureau bemiddelt en begeleid in het vinden van een goede gastouder. Voordelen om opvang te regelen via het gastouderbureau zijn dat bijvoor beeld de aanmeldingen gescreend worden zodat de gastouders en de woningen voldoen aan de criteria. Er wordt ondersteuning geboden aan ouders en gastouders met betrekking tot de opvang van de kinderen. Kort om, er wordt toegezien op de kwali teit, bemiddeling bij problemen en er wordt door middel van een risico inventarisatie gezorgd voor een veili ge opvangruimte. Wat mede daardoor de opvang van het kind alleen maar ten goede komt. Maar wanneer men de opvang al helemaal zelf geregeld heeft dan zorgt het bureau voor het zakelijke gedeelte van de opvang. Het gastouderbureau maakt alles in orde zodat men in aanmerking komt voor de vergoeding. Belangstellenden kun nen contact opnemen met het gastou derbureau via tel. (0478)690568.Voor meer informatie kan men kijken op www.gastouderbureauinimini.nl. van Amnesty International Maastricht. Voor zijn werk is hij onderscheiden als lid in de Orde van Oranje Nassau. Al-Mansouri is van Iraanse alkomst en vluchtte in 1988 uit Iran. Sinds 1989 woont hij met zijn vrouw en vier kin deren in Limburg en is hij Nederlands staatsburger. Abdoullah Al-Mansouri is voorzitter van de Ahwazi Liberation Organisation, een organisatie die pleit voor onafhankelijkheid van de regio Al-Ahwaz. Daar woont een Arabische minderheid die volgens Amnesty door de Iraanse regering wordt onderdrukt en gediscrimineerd. Amnesty International Nederland en ook de afdeling Peel en Maas maakt zich ernstige zorgen om zijn lot. Daarom werd afgelopen zaterdag in de Albert Heijn een stand ingericht om op deze wijze mensen te informe ren en hen te vragen een actiekaart te ondertekenen. Deze kaarten worden toegestuurd aan de Iraanse autoritei- ten.Hierin wordt Iran gevraagd om Abdullah el-Mansouri en drie anderen onmiddellijk vrij te laten, tenzij snel een duidelijke aanklacht wordt inge diend. Meer informatie over de lande lijke actie van Amnesty International is te vinden op www.amnesty.nl. De Stichting Anders Sterk, een stich ting voor en door ouders van kinde ren met een GGZ-problematiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme ver wante stoornissen houdt op dinsdag 19 september een oudercontactavond voor ouders van kinderen tot twaalf jaar. Thema van de avond is middels een kringgesprek de problemen inventariseren waar u als ouder, maar ook uw kind, tijdens de zomervakan tie tegenaan bent gelopen en wat u eraan heeft gedaan. Tevens wordt vooruit gekeken naar de feestmaand december. Ook die maand bezorgt veel ouders grijze haren. De vereni ging Balans en het informatiecentrum MEE zijn tijdens de oudercontact avond aanwezig met een stand met informatiemateriaal. De avond wordt gehouden in restaurant De Tambou- rin in Venray van 19.30 tot 21.30 uur. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Marga via tel. (0485)517217 of via e-mail info@anderssterk.nl. Zie ook www.anderssterk.nl De Nederlandse Vereniging voor Autisme regio Limburg, het Informa tiecentrum Geestelijke Gezondheid en MEE Noord en Midden Limburg houden op maandag 11 september van 20.00 tot 22.00 uur in Venray een informatieavond met als thema Autisme en wettelijke vertegenwoor diging. Heeft een kind een stoornis in het autistisch spectrum, dan kan dat betekenen dat hij of zij vanaf het achttiende levensjaar zijn financiële en persoonlijke belangen niet goed kan behartigen. Voor die tijd vertegen woordigen ouders hun kind hierin. Als het kind achttien jaar oud is en zijn belangen niet zelfstandig kan behartigen is het raadzaam de verte genwoordiging wettelijk te regelen. Daar zijn verschillende mogelijkhe den voor, namelijk bewindvoering, mentorschap of curatele. Wat komt er allemaal kijken bij het regelen van een vorm van vertegenwoordiging en wat betekent dit in de praktijk? Welke vorm is het beste en waarom is deze wettelijke vertegenwoordiging zo belangrijk? En wie kiest men als wettelijke vertegenwoordiger? Jelke Wullink (Sociaal Juridisch Dienstver lener bij de GGZ NML) en Els Dries- sen (Sociaal Juridisch Dienstverlener bij MEE NML) informeren over deze en andere zaken rondom wettelijke vertegenwoordiging. Ook is er ruim aandacht voor voorbeelden uit de praktijk. Aanmelden voor deze avond kan tot uiterlijk vrijdag 8 september bij MEE NML in Venlo-Blerick via tel. (077)3961555. Bevallen is een bijzondere gebeur tenis. Veel vrouwen bevallen het liefst thuis in hun eigen vertrouwde omge ving. Soms is het om medische rede nen beter of zelfs noodzakelijk om in het ziekenhuis te bevallen. Of mis schien geeft men zelf de voorkeur aan het ziekenhuis. Waar men ook voor kiest, de voorbereiding op de beval ling is belangrijk, zeker als het een eer ste kindje betreft. Daarom houdt het Maasziekenhuis Pantein in samenwer king met Stichting Thuiszorg Brabant Noord-Oost en Kraamzorg Groene Kruis voor aanstaande ouders op dins dag 5 september een informatieavond over zwangerschap en bevallen. Tij dens deze informatieavond komen de thuisbevalling, de ziekenhuisbevalling, kraamzorg thuis en in het zieken huis aan bod. Ook wordt er aandacht besteed aan voeding tijdens de zwan gerschap. Bovendien bestaat de moge lijkheid om vragen te stellen aan de gynaecoloog, verloskundige, verpleeg kundige, kraamverzorgende en de dië tiste die deze avond aanwezig zijn.Tot slot vindt er een rondleiding plaats op de verloskamers, indien deze niet bezet zijn. Aanstaande moeders en hun partner zijn van harte welkom op deze bijeenkomst. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur en wordt gehouden in het personeelsrestaurant in het souter rain van het Maasziekenhuis Pantein in Boxmeer. Aanmelden is mogelijk via www.maasziekenhuispantein.nl. of telefonisch bij het Maasziekenhuis, dagelijks van 11.00 tot 12.00 uur, via (0485)567203. De informatieavond Bevallen thuis of in het Maaszieken huis wordt ook gehouden op 28 november. Bianca Enders van Nobel heeft met haar pony Olena aan een wedstrijd in Kessel deelgenomen. Ze heeft daar een tweede prijs behaald met 193 punten in de klasse E12. In Eindhoven is een springwed- strijd gehouden waar Katja Jeurissen van PC De Jumpers aan heeft deelge nomen. Ze won het klassiek parcours met Kimula in de categorie DM. Ver der behaalde ze nog twee prijzen. In het progressief behaalde ze een zesde plaats en in de categorie spel en wendbaarheid een derde prijs met Manolito. Iris Jeurissen behaalde twee prijzen in de categorie DZ met Tinka's Boy. In het klassiek parcours behaalde ze een vierde prijs en in het progres sief nog een vijfde prijs. Uitslag wedvlucht Orleans Saranjelf deelnemers, 79 duiven. 1 M. Voesten en dochter. 2,8,14 P. v. Houdt. 3, 5,7, 13,17 van Haren-Stiphout. 4 J. Sijbers. 6,9,11,12,18 H. Litjens. 10 M. Basten. 15,16 P. v. Zwamen. 19 P Loonen. 20 L. Snijders. Uitslag wedvlucht Isnes jong; 29 deelnemers, 792 duiven. 1, 2, 7, 12 H. Peeters. 3, 13, 18, 21 N. v. Hoof. 4, 5, 10, 17, 24 Chr. Gerrits. 6, 25 G. D. Raaijmakers. 8 P v. Zwamen. 9 J. Kerstens. 11, 15, 20, 22 M. Basten. 14 Comb.Verdellen. 16 H.Vermeulen. 19 C. v.Vught. 23 J. Voesten. Uitslag Isnes oud; 23 deelnemers, 268 duiven. 1,23,24 J. Sijbers. 2,3,12, 19 Chr. Gerrits. 4 H. Peeters. 5,13,14, 15, 17, 22, 25 M. Basten. 6, 11, 16, 21 J. Kerstens. 7, 10 P Loonen. 8 Comb. Hendriks-Arts. 9 J. Voesten. 18 P. Smits. 20 M.Voesten en dochter. Duikteam Div'Ocean in Venray start op donderdag 14 september met een nieuwe duikcursus voor beginners. Duiken is gemakkelijker dan men denkt, het is plezier en ontspanning en iedereen kan het leren, jong en oud. En lijkt het niet avontuurlijk om eens tussen de mooiste koralen, vissen en dolfijnen te zwemmen? De cursus is geschikt voor iedereen vanaf twaalf jaar. Tijdens de beginnerscursus leert men alle basisbeginselen van het dui ken, zowel theoretisch als praktisch. Aan de orde komen duikveiligheid, materiaalkennis en het gewichtloos als een astronaut leren zweven onder water. Na de theorie- en zwembadles- sen wordt het geleerde in het buiten water in de plassen in de omgeving in de praktijk gebracht.Wil men het dui ken eerst een keer uitproberen dan kan dat tijdens de introductieles op donderdagavond 7 en 14 september. Deze les is gratis als men de cursus gaat volgen. Met het beginnerbrevet kan men overal ter wereld zelfstan dig met een duikbuddy gaan duiken. Voor informatie en aanmelding e-mail Div'Ocean Venray, info@divocean.nl. of tel. (0492)538545. De Coppen marathon is gehouden. Dit is een door Frank georganiseerde tocht over 115 km met een goed ver zorgde rustplaats in Roermond. Om 8.00 uur hield het op met regenen en konden vijftien mudhunters vertrek ken. En om 14.00 uur toen bijna ieder een weer thuis was begon het weer te regenen. De kilometers vlogen weer onder de wielen door en het was mooi om aan deze tocht te kunnen deelnemen. Voor komend weekend staat het weekend in de Eifel op het programma. Als alternatief kan er op zondag gefietst worden vanaf 9.00 uur maar er is geen trainer aanwezig. Na het weekend in de Eifel gaan de tochten langzamerhand weer begin nen en gaan de Mudhunters regelma tig een ander gebied bezoeken. Dins dagavond een training vanaf 19.00 uur. Nog tot eind september. Daarna weer Spinning. Aanmelden kan bij Yorgo. Iedereen die dit een keer wil uitproberen is welkom, dames en jeugdleden vanaf veertien jaar in het bijzonder. Alles wat men nodig heeft is een mountainbike, helm en een stel benen die je 25 tot 30 km door het bos kunnen brengen. Kijk voor de kwartaalplanning op WWVÜmudhun- ters.nl. Planning: Zondag 3 september training Venray, vertrek 9.00 uur per fiets. Dinsdagavond een training vanaf 19.00 uur. Vertrek is altijd vanaf de Sprank. De 5 x 5 avondhockeycompeti- tie van Hockeyclub Venray gaat op vrijdag 1 september vanaf 20.00 uur weer van start. Na een succesvol eer ste seizoen 2005-2006, waarbij het Avondhockey vanuit het niets is uitge groeid naar een volwaardige competi tie met meer dan honderd leden, start het nieuwe seizoen deze vrijdag met een Mega-stickwissel toernooi. Hierbij wordt er de hele avond met gelegen heidteams tegen elkaar gespeeld. Een ideale mogelijkheid voor iedereen om na de zomerstop zijn hockeyvaardig- heden weer op peil te brengen. Het uitgangspunt van dit toernooi is spor tiviteit en gezelligheid. Wie boven de dertig jaar oud is en kennis wil maken met de 5x5 avondcompetitie is deze avond van harte welkom. Na deze 'warming-up' begint op woensdag 13 september weer de echte com petitie. Een keer in de twee weken spelen teams in een vaste bezetting tegen elkaar. Enkel bij de groep van de stickwissel (nu alweer meer dan 25 personen minder ervaren personen) speelt men elke keer weer met ande re spelers samen. Tijdens de competi tiestop in de zomer heeft hockeyclub MHCV duidelijk kunnen vaststellen dat het succes van het begin in 2005 geen hype was maar dat de compe titie door iedereen als zeer positief wordt ervaren. Thans bezoeken diver se clubs uit de wijde regio de avond om te bekijken of dit concept ook bij hen past. De 5x5 avondhockeycom- petitie breidt nog steeds uit. Zie ook www.mhcv.nl. Hockeyervaring is niet direct vereist want op alle niveaus kan worden gespeeld. Angèl Koenen (Oirlo) en Lisa Dreesens (Venray) zijn door de jeugd bondscoach Marcel Wouda opgeno men in de nationale jeugdselectie wedstrijdzwemmen van de KNZB. Beide zwemsters zijn lid van zwem vereniging HZPC uit Horst en worden getraind door Nico Pais uit Wijchen. Door te voldoen aan de gestelde limiettijden maken zij als enige twee Limburgse jeugdzwemsters deel uit van de nationale selectie. Deze bestaat uit zestien meisjes en dertien jongens in de leeftijd van veertien tot en met zeventien jaar. De selectietrainingen vinden plaats in het nieuwe zwem- Het eerste Oldtimer Open Darts Venray wordt gehouden op zondag 3 september. Het is een single en kop pel toernooi ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum van Jolanda in café D'n Oldtimer in Venray, D'n Oldtimer heeft de beschikking over elf darts- banen, waarvan zeven dartsbanen van Dubbeltops uit Gemert. Voor de finales is er een echte mastercaller aanwezig die hopelijk veel onehun- derdandeighty's door de microfoon mag laten knallen. Ook geven enkele nationale toppers en subtoppers acte de presance, evenals een internatio nale topspeelster. Inschrijven is mogelijk via tel. (0478)510431 of op de dag zelf bij de wedstrijdtafel. De minimumleeftijd om deel te mogen nemen is zestien jaar. Café D'n Oldtimer is op deze dag open vanaf 10.00 uur en de aanvang van het koppeltoernooi is om 12.00 uur. Inschrijven mogelijk tot 11.45 uur.Aanvang van het singletoernooi is om 14.15 uur. Inschrijven is mogelijk tot 14.00 uur. In café De Pielhaas wordt op vrijdag 1 september de finale van de zomer avondcompetitie gespeeld. De zestien spelers zijn bekend. De aanvang is om 20.30 uur. Op zaterdag 2 september wordt er vanaf 20.30 uur een toer nooi gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur via tel. (0478)582187. De eerste biedingen zijn gedaan en de eerste slems gehaald. De eer ste kaarten weer gelegd voor een nieuw seizoen bridgen. De opkomst was groot. De uitslag: geel 1de heren Sjef Fiers en Wim Manders 64.50% 2. het echtpaar v.d. Slik 63.08% 3. de heren Henk Penninx en Theo Jakobs 55.92%. Rood: 1. Trees v.d. Beele en Wim Teunissen 67.39% 2. de dames Francien Haegens en Door van Kempen 60.35% 3. de dames Hannie Keijsers en Joke Peeters 59,51%. Volgende week de algemene leden vergadering; aanvang 19-30 uur. De eerste uitslagen van het nieuwe seizoen zijn als volgt; in geel Anny Boekholt en Jan Steinvoort, gevolgd door Anneke Schoonbeek en Harrie Arts en Fieke Arts en Miets Verstap pen. In de rode lijn waren Ans van Hooft en Janny Jungslager te sterk voor onder andere Mia Koopman en Riet Manders. In de groene lijn ten slotte was er een eerste plaats voor Jeanny en Hein Willemsen, gevolgd door Theo Collin en Herbert Janssen enAnnet Paris en Mieke Stappers. In Oostrum start op dinsdag 3 okto ber een bridgecursus voor beginners. De cursus omvat twaalf lessen van drie uur op de dinsdagavond. Voor opgave en inlichtingen kan men con tact opnemen met Mientje Wester via tel. (0478)588600) of met Ria Lie- brand via tel. (0478)550466. stadion De Tongelreep in Eindhoven, wat plaats biedt aan vierduizend toe schouwers. Hier kan de selectie opti maal gebruik maken van de nieuwste snufjes zoals onderwateranalyse door camera's. Beide zwemsters stonden afgelopen jaar al diverse malen tijdens de Nederlandse kampioenschappen korte baan (25m lange baan 50m) en NK sprint op het podium. Momen teel wordt er zes dagen per week getraind in Horst en het vijftig meter bad in Nijmegen. Er wordt tussen de 30 en 35 km per week gezwommen aangevuld met landtraining en kracht training. Er is een goede strijd geleverd tij dens het Onderling Kampioenschap Libré wedstrijd tussen Gerrit Bar doel en Matthie Verhees. De andere halve finale tussen Vic Hesen en Hay Ophey was ook spannend. In deze finale kwamen Matthie Verhees enVic Hesen. Vic Hesen trok aan het langste eind bij het libre. Na deze wedstrijden werden de wisselbekers uitgereikt, voor de verschillende disciplines. Dit waren: kampioen libre Vic Hesen, kampioen bandstoten Gerrit Bardoel en kampioen 3-banden Leo Allaerds. De Leo Alaerds wisselbeker voor de beste prestatie libre werd gewonnen door Matthie Verhees. De biljartcompetitie voor vereni gingen aangesloten bij de biljartbond Horst-Venray beginnen in week 37 met het tweede competitiejaar. Het eerste jaar na de fusie is succesvol verlopen. In het competitiejaar 2006- 2007 gaan er 91 teams deelnemen aan de competitie libre en zeven teams aan de drie banden competitie. De teams zijn onderverdeeld in acht klassen. In de A-klasse speelt men minimaal 65 caramboles, de beste spe lers spelen hier kader en maken dan maximaal 270 caramboles in twintig beurten. In de B-klasse maakt men vijftig caramboles in 25 beurten. In de C-klasse speelt men 25 beurten met een minimum van veertig carambo les. In de D-klasse maakt men dertig caramboles in 25 beurten. In de E- klasse maakt men 25 caramboles in 25 beurten. In de F-klasse maakt men twintig caramboles in 25 beurten. In de G-klasse maakt men vijftien caram boles in 25 beurten en tenslotte in het driebanden maakt men minimaal der tien caramboles over vijftig beurten. De beste driebanders spelen boven 1 gemiddeld. Bij de biljartbond Horst- Venray zijn 38 verenigingen aangeslo ten met in totaal 510 leden. Voor deze leden word er na deze competitie nog de persoonlijke kampioenschappen gehouden. Mochten er nog verenigin gen zijn die informatie willen dan kan dat via www.biljartbond-horst-venray. nl. Schaakclub De Meerloper start op donderdag 31 augustus met het nieu we seizoen. Bar Bram in Swolgen doet dienst als strijdtoneel. Vorig seizoen stond vooral in het teken van overle ven van de club, en later het aftasten van de nieuwelingen. Nou, dat heeft de gevestigde orde geweten. Met fri vool aanvallend opportunistisch spel werden de heren verrast en overklast door de jeugd. Dit seizoen moet de hiërarchie hersteld worden. Regerend kampioen Erik Kerstjens kan zich de borst nat maken als op donderdag 14 september de competitie losbarst. Aanmelden voor de competitie kan bij wedstrijdleider John Slot. Iedereen is welkom bij de start op 31 augustus om 20.00 bij Bar Bram. Trainingen: Dinsdag baantraining 19.00 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag duurloop 18.30 uur. Startplaats 31/8: parkeerplaats t.o.Toverland, Sevenum. 7/9: parkeerplaats Schuitwater, Mel- derslo. 14/9: parkeerplaats Schadijker Bossen, Meterik. 21/9: parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. Zaterdag bos- training 16.00 uur, parkeerplaats Scha dijker Bossen. Wedstrijdkalender: 2/9 Buggenum, Avondloop Buggenum. 10/9 Deurne, 5-10-21,1 km. 16/9 Weeze, 5x5 km estafetteloop. 24/9 Boxmeer, 5-10-21,1 km. 8/10 Boekend, Boekendcross. Op zaterdag 23 september vanaf 9.00 gaan de Peelrunners vanaf het Peelrunnersgebouw starten met een damesgroep. Een hardlooptraining op Uitslag van de zevende wedstrijd uit de 50 pluscompetitie: 1. Pieter Kunen. 2. Piet Beijersbergen 3. Ton Deenen. 4. Peter Gerrats. 5. René Wijnhoven. Uitslag van de tweede wedstrijd van de jubileumcompetitie; 1 .Ton Deenen. 2.Antoon Sanders. 3. Wim Hendrix. 4. Marco Classens. 5. Pieter Kunen. De volgende wedstrijd uit de 50+ competitie is op woensdag 13 septem ber. Dit in verband met de laatste mid dag van de jeugdcursus op woensdag 6 september. Van vrijdag 1 september tot en met zondag 3 september 12.00 uur wordt de tweede karperwed strijd gevist. Willen karpervissers, die niet aan de wedstrijd deelnemen, er rekening mee houden dat er dan geen of slechts heel weinig ruimte voor hen is. Vissers met de vaste stok kunnen nog wel een stekje vinden. Op zaterdag 2 september gaan Luuk Blenckers en Thomas Nijenhuis Het Alvertje vertegenwoordigen bij het Bij de diverse wedstrijden zijn er mooie prestaties geleverd. Ludy en Frank wilden niet alleen revanche nemen voor Roth, zij deden dit ook. In Almere werd Frank derde bij het Europese Kampioenschap in 6.16.51 uur. Ook Ludy heeft nagenoeg een perfecte race gezwommen, gefietst en gelopen. Pas in de laatste ronde lopen ging het wat minder maar met zijn eindtijd van 9.52.53 uur op de hele triathlon en daarmee een 31e plaats over all en de vierde plaats bij de heren 40 mag hij zeker van een goede race met dito eindtijd spreken. De jeugdleden stonden ietwat bibbe rend aan de kant voor de zwemloop in Tilburg in open water. Desalniette min werden hier snelle tijden neerge zet met voor Tim, Anne en Stan zelfs een respectievelijk gouden, zilveren en bronzen plak. Marcel Meulendijks werd geïnspireerd door de prestaties van Frank en Ludy en stond zondag aan de start in Aalsmeer. Hier werd tevens het Nederlands Kampioen schap voor de aspiranten gehouden. Pim Scheres werd hier knap vierde in 39-32 minuten. Trainingen: Dinsdag zwemtraining locatie aan de Kasteelse baan. Belang stellenden kunnen deelnemen aan deze gezamenlijke training. Men traint gezamenlijk naar een gericht doel. Dat kan zijn een uurtje joggen of een wed strijdvoorbereiding van bijvoorbeeld 5 km. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Truus Hiddema via tel. (077)4672682 of e-mail tjeerd- truus@planet nl. Uitslag: In het bijprogramma van de Kennedymars in Melderslo werden ook wedstrijden voor mountainbikes gehouden. Verschillende Peelrunners waren hier van de partij. Hans van de Munckhof eindigde in de zogenaamde funklasse op de tweede plaats. Wed strijduitslagen doorgeven via rpvdg- oor@plex.nl. of tel. (077)4678240. Nederlands Kampioenschap jeugdvis- sen. Ze moeten hiervoor, samen met hun begeleiders Toon en Peter, naar Friesland, in de Workummertrekvaart bij Bolsward. Op woensdag 6 sep tember is de laatste middag van de jeugdcursus. De deelnemers worden, met hun hengelspullen, om 14.00 uur bij de vijver verwacht. Voor voer en aas wordt gezorgd door de jeugd commissie. Tot half september zijn er elke woensdagmiddag tussen 13.30 en 17.00 uur enkele jeugdleiders bij de jeugdvijver aanwezig zijn om vis sertjes die komen vissen te helpen en te zorgen voor hun veiligheid. Ouders kunnen dus met een gerust hart hun kinderen naar de visvijver brengen voor een leuke vismiddag. Nieuwe leden zijn welkom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergunningen kan men contact opnemen met Pieter Kunen via tel. (077)3662920. Zie voor de contribu tiebedragen www.hsvhetalvertje.nl. 19.15-20.15 uur zwembad de Sprank. Donderdag senioren lopen 19.00- 20.45 uur Atletiekbaan Venray. Zondag fietsen 9.00 uur vanaf zwembad de Sprank. Uitslagen: Zwemloop Tilburg: 250m.- 2,5km.: 4. Imke: 20.06min. 8. Mieke: 24.12min. 2.Anne: 17.58min. 3. Stan: I6.24min.6. Maikel: 18.02min. 500m./5km: Ï.Tim: 30.43min. Triathlon Aalsmeer: 8. Marcel Meulen dijks: 2.09.45u. Programma: 2-9: Stratenloop Bug genum (MLAC): Info: avondloopbug- genum@hotmail.com 3-9: Triathlon Eindhoven (verenigings competitie): Info: www.squadratria- thlon.nl 9-9: NK Triathlon Offroad, Nes, Ame land: Info: www.tri-ambla.nl 10-9: Duathlon Oss: Info: www.trioss- runbikerun.nl Nieuws doorgeven via e-mail twenray@hotmail.com of tel. (077)4674070. Informatie over TV Venray e-mail info@twenray.nl of tel. (0478)511545. Zie ook www.twenray.nl. Vergunningen voor 2006 zijn te verkrijgen bij Faunaland van Grootel in Venray of bij secretaris H.Hendriks aan de Pastoor v/d Gaetstraat 48 in Venray. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich aanmelden op bovenstaande adressen of via www.hsvderoerdomp.nl. Op woens dag 6 september wordt de vierde wedstrijd 50 plus gehouden. Bijeen komst om 13.00 uur aan visvijver De Ballonzuil en vissen van 14.00 tot 17.00 uur. Voor verdere inlichting en opgave voor deze wedstrijden kan men contact opnemen met de wed strijdcommissie met name de heer Toon de Klein via tel (0478)581066 of 06-13617597 of bij L. v.d. Hoogenhof via tel 06-38210847. Uitslagen; Bij een triowedstrijd in Ammerzoden was er een tweede plaats voor het trio G.Robben M.v/ d Ven en de heer Hogens. De vangsten van de tweede wedstrijd van de 50- plussers met zeventien deelnemers waren goed. l.A. de Klein. 2.T. Wee gels. 3. J. v.d. Heuvel. 4. M. Siebers. 5. C. Kools.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15