Ysselsteyn-SVOC'01 mooie competitiebegin Jan Poels optimistisch voor seizoenstart 'Een prachtige opening' Nieuwe hoofdsponsor ZVV Leunen Geslaagde tafeltennisuitwisseling L|| I a Tifcr TV/Sportijn wint openingsduel Brandweer wedstrijden Renkhuizen Hulp voor transport naar Albanië Niets! Niets! BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 14 Ondanks gebrekkige voorbereiding met veel blessures Saïd Yahia kijkt uit na weerzien met Venray Cuias lïansol SV United SV Ysselsteyn SVV veteranen Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Programma zaalvoetbal Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Jeugdbowlen PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! Koersbaltoernooi SV Merselo korfbal Korfbal Oostrum Oranje Wit De Peelkorf Midgetgolfdub Jachtlust Venray SVOC'01 korfbal Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray PEEL EN MAAS liet ontvangen? Bel 582877! De ouverture Ysselsteyn- SVOC'01 is een van de vele inte ressante derby's in de vijfde klasse F. Nog nooit eerder trof fen beide clubs elkaar. Sinds de oprichting in 2001 is SVOC'Ol een stabiele vijfdeklasser. Ysselsteyn moet na een negenjarig verblijf in de vierde klasse nu een toontje lager zingen. Het is absoluut niet te zeggen wie zondag als favoriet aan de aftrap ver schijnt. Ysselsteyn heeft na de degra datie nogal wat nieuwe spelers moe ten inpassen. Verdedigend lijkt het vrij goed te zitten bij de Ysselsteyn maar het scoren is al jarenlang een probleem. In de drie bekerduels trof de ploeg van de nieuwe trainer Hans Winkelhag slechts één keer doel. SVOC'Ol lijkt het vertrek van de drie broers Manders redelijk te kunnen opvangen. De fusieclub hikt al enkele jaren tegen een periodetitel aan. Dit seizoen is SVOC'Ol vastberaden een prijsje te pakken. Volharding opent in de tweede klasse H uit tegen Margriet. De ploeg uit Oss wordt als de grote titelfavoriet gezien. Leunen 'viert' de rentree in de vierde klasse F met de thuiswedstrijd tegen IVO. De Veldense ploeg eindig de vorig seizoen als derde en is een geduchte opponent. Titelkandidaat SSS'18 beleeft een vuurdoop in Seve- num. Want Sparta'18 is traditioneel een zeer sterke starter. Bovendien maakte SSS'18 in de voorbereiding geen overtuigende indruk. Swolgense Boys begint uit tegen HBSV dat zich duchtig heeft versterkt. Ondermeer met de Panningen-spelers Huub Joos- ten en Bart Koopmans. De Swolgena- ren legden vorig seizoen verrassend beslag op de vierde plek. De nieuwe trainer Ruud Vermeer waarschuwt voor de zware indeling van 4F en is op voorhand al blij met handhaving. SV United verschijnt als titelkandi daat aan de aftrap in de vijfde klasse F. De club uit Meerlo-Wanssum kent evenwel geen gemakkelijke start, uit tegen Belfeldia dat zich na de degra datie flink versterkt heeft. Nieuw komer Oostrum gaat op bezoek aan Kronenberg. De ploeg van trainer Twan Bloemen bewaart geen goede herinneringen aan de Kronenbergers. In mei 2005 verloor Oostrum in een extra promotieduel met 1-2 waarna Kronenberg even later wist te promo veren. Oostrum greep een jaar later de titel in de zesde klasse. TOP'27 speelt thuis tegen Resia. De jonge Tienrayse formatie mikt hoger dan de achtste positie van afgelopen seizoen. Het duel met Resia, dat zich tenauwernood wist te handhaven, moet drie punten kunnen opleveren. In de zesde klasse F lijken BW'27, Holthees en Merselo geen hoge ogen te kunnen gooien. Het trio moest nogal wat kwaliteit inleveren. Mer selo opent thuis tegen Quick Boys dat eveneens uit de vijfde klasse degra deerde. Maar de Venlonaren wisten zich, in tegenstelling tot Merselo, wel behoorlijk te versterken. Holthees krijgt GFC'33 op bezoek en BW'27 speelt in Lomm tegen RKDSO dat een kort verblijf in de recreantenklasse weer is teruggekeerd in de prestatieve competitie met standaardteams. De laatste twee weken van de voorbereiding zijn voor SV Venray allerminst voorspoedig verlopen. De 'generale' afgelo pen zaterdag tegen derdeklasser Achates eindigde in een dramati sche 3-1 nederlaag. Ondanks de volle ziekenboeg kijkt de nieuwe trainer Jan PoeË optimistisch uit naar zondag als de beladen ouver ture tegen Dijkse Boys op het pro gramma staat. Poels heeft goede hoop dat de nieu we aanwinsten Bob Crooij (enkel) en Koen Ooms (gekneusde ribben) zondag in Helmond aan de aftrap verschijnen. Luuk Snijders (gebroken middenvoetsbeentje), Freek Thoone (gecompliceerde duimbreuk) en Ivo van der Weerden (knie) zijn voorlo pig uit de roulatie. Voor Bart Linders en Gijs Philipsen, beiden kampen met een enkelblessure, komt de seizoen start wellicht nog te vroeg. Marcel Seijkens heeft zijn schorsing van drie duels uitgezeten. Hij miste een deel van de voorbereiding door een spier blessure. Afgelopen zondag speelde hij zijn eerste wedstrijd in het tweede elftal. Jan Poels wist maandagavond nog niet of hij een beroep doet op de Deurnese routinier. "Dat hangt er vanaf hoe deze week de trainingen verlopen. Crooij en Ooms beginnen dinsdag weer. Op het einde van de week zie ik wel hoe de spelers ervoor staan." In de laatste bekerduels tegen JVC Cuijk en Achates, tweemaal 1-3 ver lies, moest Poels flink improviseren. "Ik had deze wedstrijden graag in de ideale samenstelling gespeeld. Maar door de vele blessures was dat onmo gelijk. Toch zie ik het niet zo somber in. We hebben niet voor niets een brede selectie. In het verleden heb ik wel vaker een slechte voorbereiding meegemaakt die gevolgd werd door een goede start. En een goede oefen campagne biedt evenmin een garantie voor succes, zo is vaker gebleken.." In de afgelopen weken speelde Venray meestal met twee spitsen (Farid Idrissi en Freek Thoone) met Bob Crooij als een echte nummer tien daar vlak achter. Poels wil niet vasthouden aan één spelsysteem. "We kunnen zowel met twee als met drie aanvallers spelen. Bob Crooij speelt graag achter de spitsen maar hij kan ook in een driemansaanval goed uit voeten. Welk systeem ik kies, hangt van de tegenstander af en de spelers die ik ter beschikking heb." Jan Poels slaat Dijkse Boys hoog aan. "Ze zullen dit jaar hoge ogen gaan gooien. Dijkse Boys heeft aanvallend veel kwaliteit met veel snelheid en individuele klasse. Voetballend heb ben ze een sterk middenveld. Maar achterin schat ik ze wat zwakker in. Daar liggen wellicht onze kansen." Vorig seizoen was Venray een onbe vangen nieuwkomer in de eerste klas se D die verrassend goed presteerde. Met als eindresultaat de vierde plaats plus een bijna goed verlopen nacom- petitie die strandde tegen het sterkere OJC Rosmalen. "Veel clubs zien ons nu als titelkandidaat. Ook omdat we ons versterkt hebben. De tegenstan ders houden nu terdege rekening met Venray en ze zullen extra gemotiveerd zijn. Dat maakt het er voor ons niet makkelijker op." Poels kent de kracht van Dijkse Boys. "We zullen ze zondag echt niet de mat afvegen. Venray zal als collec tief heel goed moeten presteren." Venray wil graag terug naar de hoofdklasse. De verwachtingen zijn nogal hoog gespannen. Een nederlaag in het openingsduel zal een streep door de rekening zijn. "Ach, verlies in de eerste wedstrijd zegt me niets. Zoals ik ook aan een mindere voorbe reiding weinig waarde hecht. Over vijf of zes wedstrijden weten we hoe we er echt voorstaan", aldus Jan Poels. Dijkse Boys-Venray is een schit terend affiche als ouverture in de eerste klasse D. Zondag op sport park Berkendonck in Helmond beleeft middenvelder Saïd Yahia (28) een weerzien met zijn voor malige ploeggenoten van Venray. "Vanaf het moment dat het pro gramma bekend is, kijk ik al uit naar deze wedstrijd", zegt Yahia. "Het is een prachtig openingsduel. Voor mij is het ook iets heel speciaals. Voetbal len tegen Venray. Al heb ik er maar een jaar gespeeld. Ik bewaar er goede her inneringen aan. Venray is een mooie club." Dijkse Boys werd een jaar na Ven ray kampioen in de tweede klasse H. De Helmondse club maakt nu zijn debuut in de eerste klasse. Dijkse Boys staat bol van technisch vaardige spelers. Afgelopen zomer werd de club versterkt met vijf aanwinsten waaronder David Koulengani (Pannin- gen) en BouafraYahiaoui (UNA).Yahia: "Dijkse Boys is dan wel nieuw in de eerste klasse maar de spelers kijken er niet van op. We hebben bijna allemaal ervaring in het profvoetbal of in de hoofdklasse." Terwijl Dijkse Boys zondag op volle oorlogssterkte kan aantreden, moet Venray nogal wat spelers missen. "Venray is vooral aanvallend sterk", meent Saïd Yahia. "Ook al missen ze Freek Thoone nu. Farid Idrissi is een heel sterke spits en hij steekt in een goede vorm. We zullen het zwaar krij gen. Venray heeft vorig seizoen ook al bovenin meegedraaid. Ze waren nog dichtbij promotie ook. Dat moet voor ons een waarschuwing zijn." Op papier heeft Dijkse Boys een beresterk elftal dat hoofdklassewaar dig is. "Ja, dat klopt", zegt Yahia. "We hebben in de voorbereiding van Schijndel gewonnen. In de beker ver loren we wel van Gemert maar we speelden toen prima. We hebben een goede oefencampgane achter de rug. Maar vanaf zondag gaat het om de punten. We moeten er nu echt staan en het verleden telt niet meer." Ondanks de vele blessures slaat Yahia zijn oude club hoog aan. "Venray moet wel een heel sterke selectie heb ben. Want jongens waarmee ik twee jaar geleden samenspeelde, staan nu in het tweede elftal. Het sterke punt van Venray is de mentaliteit en inzet. Het is een team dat kan vechten en knokken. Wij hebben dan wel allemaal goede voetballers maar we moeten ook mentaal sterk zijn. Zondag mag niemand verzaken." Saïd Yahia speelt of links op het middenveld of op nummer tien vlak achter de twee spitsen. Afgelopen zomer heeft hij regelmatig terugge dacht aan Venray. Het is bekend dat de Helmonder geen goede band had met Jan Pruijn die nu na twee jaar is afgelost door Jan Poels. "Buiten het veld had ik helemaal niets met Pruijn op. Het is gewoon een machthebber. Daar blijf ik bij. Maar blijkbaar maak je op een hoger niveau vaker dat soort trainers mee." Voor Yahia staat de deur naar Venray nog altijd open. "We zijn als vrienden uit elkaar gegaan. Venray kan mij altijd bellen. Zelf zal ik me niet aanbieden. Maar ik heb afgelopen periode niets van de club gehoord." Hij kijkt uit naar het nieuwe sei zoen. "De eerste klasse is nu veel leu ker geworden. We hebben niet alleen de derby tegen Venray maar we tref fen ook Deurne, Someren en Pannin- gen. Het belooft een hartstikke mooi voetbaljaar te worden." De nieuwe naam van ZW Leunen is ClaasSon-Fransol zonwering. Aangezien de naamskoppelingen bij vele clubs al vanzelfsprekend was, heeft zaalvoetbalvereniging Leunen na twaalf jaar ook deze verandering ondergaan. Dit vanwege extra spon sorinkomsten zodat de cluh eezond kan blijven bestaan. ZW Leunen heeft namelijk inmiddels vijf herenteams en een damesteam. ClaasSon-Fransol zonweringen in Leunen is een bedrijf dat inmiddels ruim twaalf jaar bestaat en alles kan betekenen op het gebied van binnen- en buitenzonwering en sa ra eed en ren Uitslagen Sveb bl-SV United bl 0-3 SV United clco-Top27 clco 1-3 Programma zaterdag 2 september Fcv al-SV United al 14.30 Wittenhorst b2-SV United bl 13.30 SV United clco-Constantia cl 14.00 SV United c2co-Sveb c2 14.00 SV United c3co-Volharding c3 11.00 SV United dlco-Wittenhorst d2 10.00 SV United d3co-Svoc d2 10.00 Volharding e2-SV United el 10.00 Lottum e2-SV United e2 9.00 SV United e3-Montagnards e4 9.00 Venray e 11-SV United e4 9.00 Svoc fl-SV United fl 10.00 SV United f2-Oostrum f2 11.00 Montagnards f4-SV United f3 10.30 Top,27-SV United mf 1+2 11.30 Uitslagen Ysselsteyn-Hapse Boys 0-0 Veteranen-Franke 3-1 America-Veteranen 3-3 Excellent-Ysselsteyn 2-0 Programma zaterdag 2 september Veteranen-Milh. Boys 17.00 Programma zondag 3 september Ysselsteyn-SVOC'01 14.30 Ysselsteyn 2-Excellent2 11.30 Sparta'18 2-Ysselsteyn3 12.00 America 2-Ysselsteyn 4 11.00 Ysselsteyn 5-SVEB 10.15 Programma zaterdag 2 september SVEB-SW 15.30 Vrijdag 1 september Sporthal De Weert 20.00 Gallus/Café de Tijd 2-ZV/Serum 21.00 ZW Leunen 3-Kroënekraan 22.00TV/Sportijn 7-ZVCO 2 Sporthal Meerlo 21.00 United 2-Beringe 3 Zaterdag 2 september Sporthal De Weert 16.00 OBR-Gallus/Café de Tijd 5 17.00 TV/Sportijn 5-Wittenhorst 18.00 LakeValley-Altw'heide (dames) 19.00 TV/Sportijn-Beringe 2 (dames) 20.00 TV/Sportijn 6-Venrode 2 Maandag 4 september Sporthal DeWetteling 20.30 TV/Sportijn 4-TV/Sportijn5 21.30 Gallus/CaJfé de Tijd 3-United 2 Sporthal De Weert 20.30 Lake Valley 5-OBR 21.30 Lake Valley 4-Wittenhorst 3 Sporthal Overloon ZVCO 2-MZV/De Ruif 4 Dinsdag 5 september Sporthal DeWetteling 22.00 ZW Leunen 4-ZV/Serum 2 De eerste Huisleague begint op zaterdag 2 september. In tegenstel ling tot andere jaren is het tijdstip vervroegd naar 11.15 uur. Mochten er nog jeugdigen zijn die belangstelling hebben voor de bowlingsport of infor matie hierover willen krijgen dan kun nen zij contact opnemen met de heer Johan Janssen via tel. (0478)511662. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur In tennishal De Schaapskooi in Venray wordt op donderdagmiddag 31 augustus voor de tiende maal het jaarlijkse koersbaltoernooi gehouden. Er wordt gespeeld op zes matten. Wiel Peters van de Rabobank opent het toernooi om 13.00 uur. Omstreeks 16.00 uur is de prijsuitreiking. Programma zaterdag 2 september Peelkorf 4-Merselo 2 welpen 13.55 Merselo 2-OranjeWit 3 welpen 15.10 DES D2-Merselo Dl 10.30 Oranje Wit Cl-SVOC'Ol Cl 12.00 SVOC 'Ol B2-Oranje Wit Bl 12.15 SPES B2-OranjeWit B2 13.00 Oranje Wit Al-Klimop Al 15.30 Programma zaterdag 2 september Aspiranten C De Horst-Oostrum 10.00 Programma zaterdag 2 september JuniorenAl-KlimopAl 15.30 SVOC'Ol B2-Aspiranten Bl 12.15 Spes (M) B2-Aspiranten B2 13.00 Aspiranten Cl-SVOC 'Ol Cl 12.00 Aspiranten C2-SVSH C2 10.30 Olympia (O) Dl-Pupillen Dl 11.00 Pupillen El-De Merels El 9.30 HBSV El-Pupillen E2 11.00 DES 1-welpen 1 13.30 DES 1-welpen 2 13 55 welpen 1-Peelkorf 1 14.20 welpen 2-Peelkorf 2 14.45 welpen 3-SVOC 2 14.20 Merselo 2-welpen 3 15.10 Programma zondag 3 september De Kangeroe-Senioren 1 11.00 ODOS 1-Senioren 2 10.30 Programma woensdag 6 sept. Midweek (3)-Roka 3 20.00 Recreanten-SVOC '01 20.00 Programma zondag 3 september De Peelkorf-Boskant 13.00 De Peelkorf 2-ODIO 1 11.00 Swift 3-De Peelkorf 3 11.00 Olympia (0)2-De Peelkorf 4 13.00 Programma woensdag 6 september Vonckel Girls-De Peelkorf 5 20.00 De Peelkorf 6-Swift 4 20.00 Recreanten-Flamingo's 20.00 Programma zaterdag 2 september ZSV Al-De Peelkorf Al 14.00 De Peelkorf Bl-DES (V) Bl 14.30 TOG Cl-De Peelkorf Cl 13.00 De Peelkorf Dl-HBSV Dl 11.00 De Merels Dl-De Peelkorf D2 13.00 De Peelkorf D3-MKV Dl 11.00 SVOC 'Ol El-De Peelkorf El 10.00 Oostrum 1-Peelkorf F 1 13 30 Oranje wit 1-Welpen 1 14.20 Oranje Wit 2 -Welpen 2 14.45 Welpen 1-SVOC 1 15.10 Welpen 2-SVOC 1 15.35 SVOC 2-Welpen 3 13.30 Welpen 4-Merselo 2 13.55 Welpen 3-Welpen 4 14.45 Sportnieuws -info Een berichtje in de Peel en Maas van vorig jaar november is de directe aanleiding geweest tot een tweeja rig People 2 People samenwerking- project tussen Tafeltennisvereniging Summa/Red Stars en een tafeltennis club uit de Duitse grensregio. Met steun van Euregio rijn-maas-noord is een People to People programma opgesteld om vriendschapsbanden op sociaal, cultureel en sportief gebied te ontwikkelen. Afgelopen weekend werd de aftrap gegeven met een trainingsweekend voor de senioren in Duitsland. In Ven ray stond er een jeugduitwisseling op het programma voor de jeugd van 8 tot en met 17 jaar. Het programma bestond onder andere uit een tafelten- nistraining, een onderling toernooi, een feestavond en activiteiten zoals klompengolf, een foto-tocht door Ven ray en een bezoek aan recreatiepark Klein Vink in Arcen. In het komende jaar staan diverse activiteiten afwis selend in Siichteln en Venray op het programma. Onder andere een driedaags trai ningskamp voor de jeugd in de kerst vakantie en een kerstavond en toer nooi voor de senioren. In Swalmen speelde het Venrayse team zijn eerste competitiewedstrijd tegen de plaatselijke club 't Kesjotje. Zoals eerder tegen deze tegenstan der werd het geen eenvoudige avond. Uiteindelijk werd verdiend met 2-3 gewonnen, 't Kesjotje, nieuw in de le divisie D vanwege de versterkte promotie was geen onbekende tegen stander voor Taxi Verstraaten/Sportijn. Al vaker speelden beide clubs tegen elkander met name in de bekercom petitie. Bij deze ontmoetingen was de club uit Swalmen diverse malen de winnaar. Hun speelstijl is niet het meest aantrekkelijk om te zien. Vaak wachten zij op eigen helft op fouten van de tegenpartij om dan razend snel via een counter eruit te komen. Vandaag werden ze echter al snel op achterstand gezet. In de 3e minuut was het Frank van Kempen welke de score opende en de 0-1 liet aanteke nen. Mogelijk nog enigszins genietend van deze snelle voorsprong lieten de Venraynaren zich in de 5e minuut toch verrassen. De thuisclub scoorde de 1-1 en kroop weer in hun verde digende stelling. In de afwerking werd vandaag de geblesseerde Freek Thoone duidelijk gemist. De gasten hadden diverse goede kansen en had den voor de rust ruim op voorsprong moeten staan. Echter tot tweemaal toe werd gefaald in 'n een op een situatie voor de keeper alleen. En ook goede afstandsschoten van onder andere Eric Troisfontaine bleven zon der succes. Langzaam kwam dan ook de gedachte aan de bekende voet balwet boven drijven. Als je zelf zo moeilijk scoort dan kan het wel eens lastig worden. Tekenend was het, dat juist op slag van rust de thuisclub de 2-1 scoorde. Geheel tegen de verhou ding in maar wel een feit. Opdrach ten voor de tweede helft waren dan ook eenvoudig. Druk zetten en wel doelpunten maken. Hoewel dit altijd gemakkelijker gezegd is dan gedaan slaagde men er in de 32e minuut in om de 2-2 op het scorebord te bren gen. Doelpuntenmaker was deze keer Said Yahia die zijn terugkeer bij Taxi Verstraaten/Sportijn opluisterde met dit doelpunt. Dit voorbeeld kreeg een goed vervolg bij een andere terug gekeerde speler, Stef Sijbers. Hij was het die in de 39e minuut de 2-3 scoorde en dat bleek uiteindelijk de winnende treffer. Geheel vlekkeloos verliepen de laatste tien minuten van de eerste competitiewedstrijd echter niet. De organisatie was niet van dien aard dat men de wedstrijd rustig uit kon spelen. Doch ook deze moeilij kere periode werd uiteindelijk goed overbrugd. Met de eindstand van 2-3 was Taxi Verstraaten/Sportijn toch de terechte winnaar en keerde men met de eerste drie punten huiswaarts. Vrijdag 8 september wacht in eigen huis de wedstrijd tegen ODVYerna uit Maastricht. Aanvang van de wedstrijd in sporthal De Wettelling is om 20.45 uur. Op de zestiende speeldag van de onderlinge competitie waren er slechts twee spelers, die de maximale 6-0 winst op hun conto konden bij schrijven, namelijk Harrie Lenssen (71) in zijn wedstrijd tegen Jan Litjens en Leo Wilms (76), dieTruus van Dijk met lege handen naar huis stuurde. Uitermate spannend was de partij tussen Annie Litjens en Henk van Leeuwen. Beiden wonnen één ronde en speelden eenmaal gelijk. Boven dien scoorden ze allebei 81 slagen, zodat de logische uitslag 3-3 was. De overige wedstrijden eindigden alle maal in 4-2, zoals de prima spelende Gerrit Janssen (68), die zijn teamge noot Gerrit Vermeulen (73) wist te verschalken, Karei van Ham (82), die verrassend Ton Hendriks (80) klopte, Huub Straatman (73), die de voorma lige lijstaanvoerder Theo Litjens (83) terugwees, Jo Litjens (95), die ondanks een hogere score Bets Wilms (93) van de zege afhield en Jan Engels, die met een score van 67 slagen de beste spe ler van de dag was, maar toch tegen Jan van Dijk (73) een ronde moest inleveren. Jan Engels en Gerrit Jans sen tekenden met 20 slagen voor de laagste ronde. Bij de dames was Annie Litjens de beste met 25 84. Op de zeventiende speeldag werd er goed gespeeld. Jan Engels was met 22/69 slagen opnieuw de beste man en won tevens met 6-0 van Jo Litjens. Jan van Dijk (22/71) won met dezelfde cijfers van Truus van Dijk en dat gold ook voor Ton Hendriks (22/71) in zijn par tij tegen Miet Clevers. Theo Litjens en Jan Litjens maakten er hun wedstrijd een spannende pot van, die geen win naar kende, zodat de wedstrijd in een Programma zaterdag 2 september SVOC Al-Fortuna'74Al 15.00 SVOC Bl-Rosolo B2 13.30 SVOC B2-Oranje Wit Bl 12.15 OranjeWCl-SVOC Cl 12.00 ODOS Dl-SVOC Dl 11.00 SVOC D2-DOT Dl 11.00 SVOC El-Peelkorf El 10.00 Peelkorf 1-Welpen 1 15.10 Peelkorf 2-Welpen 1 15.35 Welpen 2-Peelkorf 3 13.30 Oranje Wit 3-Welpen 2 14.20 Programma zondag 3 september Playing Gl-SVOC 1 11.00 Roka 1-SVOC 2 10.30 SVOC AKraanvnpels 7 I 4 OO terechte 3-3 (81 - 81) eindigde. Huub Straatman (74) was met 5-1 duidelijk sterker dan Leo Wilms. De wedstrijden Henk van Leeuwen (87) tegen Bets Wilms (90) en Harrie Lenssen (72) tegen Gerrit Janssen (76) waren span nend, want beide wedstrijden sloten hun ronden af met 3-3, maar omdat Harrie Lenssen en Henk van Leeuwen een lagere score realiseerden dan hun opponenten, wonnen beiden hun par tij met 4-3. Datzelfde gebeurde in de dameswedstrijd tussen Fieke van Ham (91) en Annie Litjens (87), waardoor Annie Litjens met 4-3 de koploopster bij de dames verraste. Ten slotte liet Gerrit Vermeulen, die met 21/70 sla gen een prima wedstrijd speelde zich door Piet van der Eist (80) een ronde afsnoepen en won daarom met 4-2. Bij de dames was Annie Litjens op nieuw de beste speelster, nu met 87 slagen. De laagste ronde (21) kwam op naam van Gerrit Janssen en Harrie Lenssen. Bij de dames scoorde Bets Wilms (25) de laagste ronde. In de stand bleef Harrie Lenssen koploper met vijf punten uit vijftien, gevolgd door Ton Hendriks met acht punten uit vijftien en Henk van Leeuwen met elf punten uit veertien wedstrijden. Bij de dames leidt Fieke van Ham nog altijd met 22 punten uit veertien wedstrijden, vóór Bets Wilms met 24 uit vijftien en Jo Litjens met 24 uit zestien partijen. Verspreidingsburo Zaterdag 9 september veranderen de bedrijfsnamen Xerox/Flextronics voor de 33 ste keer in Renkhuizen. Op deze dag organiseert de bedrijfs brandweer van Xerox/Flextronics weer een bedrijfsbrandweerwedstrijd voor bedrijfsbrandweerkorpsen. Uit de provincies Brabant en Lim burg doen acht ploegen hun uiterste best om Renkhuizen uit de brand te helpen. Bezoekers kunnen van dichtbij meemaken hoe professionele hulpverlening functioneert. De deel nemende ploegen zijn Cehave Veghel, Master Foods Veghel, DMV Interna tional Veghel, Océ - Technologies uit Venlo, Ned Car Nederland uit Born, Tech. Universiteit uit Eindhoven, Bava ria Lieshout en Facilities Wetering uit Weert. De eerste ploeg start om 08.00 uur en de laatste om 16.00 uur. Medewerkers en belangstellen den zijn deze dag van harte welkom, om de verrichtingen van de diverse brandweerkorpsen te volgen. De heer R Hermans en de heer M. Verstraaten zullen namens de direc ties van Xerox en Flextronics Venray de prijzen uitreiken aan de deelne mende korpsen. Albanië wordt gerekend tot een derdewereldland. Venraynaar Harrie Fijneman richt sinds 1992 zijn aan dacht op dit arme bergachtige land. De kerkbanken van de Vredeskerk zijn er al geweest en ook vonden bedden, meubilair en uniformen van Beukenrode al een goede bestem ming in Albanië. Ook schoolmeubilair staat klaar voor verzending, tezamen met rollators, gereedschapskisten, rolstoelen en bedden. Verder wordt de vrachtwagen nog gevuld met dozen met huishoudelijke artikelen en kleren van de Winkel van Sinkel. De lading staat klaar! Echter de trans portkosten (3000 euro) ontbreken grotendeels nog. In 2005 werd de vrachtwagen gelost bij de Zusters van Moeder Teresa in Puke, een bergregio in het Noord Oosten. In deze streek zijn de kopermijnen gesloten en is de werkeloosheid zeventig procent. De valleien zijn smal en onvruchtbaar. Er is nauwelijks landbouw mogelijk. De dit deel van Albanië is hulp uiteraard zeer hard nodig. In het klein heeft Harrie Fijneman de aanleg van een stukje toegangsweg tot een agrarisch project financieel ondersteund. Het zou fijn zijn hier dit jaar wat meer te kunnen bijdragen. Als 'vrienden van Albanië' dit mogelijk willen maken kunnen ze een bijdragen storten op giro 3750990, H. Fijneman Venray, onder vermelding van Albanië. /vrijdag tussen 9.00-17.00 uur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14