Try-out van musical Wat zien ik?! Bram Reijnders grijpt de kwast in krottenwijk Concert 't Jonge Garde Koor Festival in Jera'70 Mariska en Fred zingen duet op Venray Proms J Doe mee met het literair café Triptiek I Liedjesfestival 2006 PEEL EN MAAS Donderdag 31 augustus 2006 - Pagina 11 Programma Schouwburg Venray Het nieuwe theaterseizoen van Schouwburg Venray gaat van start. Schouwburg Venray bestaat 40 jaar en dit wordt het hele jaar gevierd door middel van acties en bijzonde re producties. Natuurlijk kent iedereen Tineke Schouten, De Vliegende Panters, Arie en Sil vester, Javier Guzman en Najib Amhali maar het zijn vooral ook de kleinere, relatief onbe kendere producties die het geheel tot een uitdagend pro gramma maken. Zo zijn er dit jaar ook weer regi onale producties van Dizzy Jazz- dance, Operettegesellen St.Antho- nis, het nieuwjaarsconcert van de Koninklijke Harmonie Euterpe en ons eigen Venrays Voorjaars Dictee. De groep Oewieë maakt dit jaar speciaal voor families een heel bijzondere Sinterklaasvoor stelling. Deze voorstelling was bin nen een mum van tijd uitverkocht en daarom is er voor zondag 3 december een extra voorstelling geboekt waarvoor nog kaarten beschikbaar zijn. Natuurlijk kent het programma ook de landelijke musicaltoppers als Wat zien ik?!, La Vie Parisienne, West End Stars, Chess en Doe Maar!. Van cabaret tot'pittig'toneel, van klassieke muziek tot slagwerkmu- ziek, van streetdance tot klassiek ballet. De misvatting is vaak dat voorstellingen uitverkocht zijn bij aanvang van het nieuwe seizoen. Vanaf vrijdag 1 september zijn aan de kassa nog kaarten kunnen krij gen voor vele voorstellingen in de zogeheten vrije verkoop. De kassa is van maandag tot en met vrijdag geopend tussen 10.00 en 15.00 uur en één uur voor aanvang van elke voorstelling. Het seizoen wordt geopend met de muzikale belevenis The Ennio Morricone Experience. Iedereen met een filmhart is bekend met de muziek van deze grootste artiest. Melo dieën als The good, the bad and the ugly en natuurlijk Once upon a time in the west klinken bij veel i'LWA1 mensen bekend in de oren. Deze voorstelling van spaghetti-com- posities was een van de toppers van het Internationale Edinburgh Festival waar menig programmeur ideeën op komt doen. En natuur lijk de eerste voorstelling van Wat zien ik?!, de musical. Het gerenom meerde impresariaat Ruud de Graaf heeft Schouwburg Venray uitgekozen om de eerste publieke try-outs te spelen. Deze try-outs zijn voorstellingen die helemaal af zijn maar waar bijvoorbeeld wél nog gekeken moet worden naar de opbouwtijd van een decor. Kortom; bijschaven waar de gas ten niets van merken en dus een Voor de musical Wat zien ik?! Is Schouwburg Venray uitgeko zen om de eerste try-outs te spe len voorstelling net als alle andere. Vragen kunnen gesteld worden via tel. (0478)530999 of kijk op www.schouwburgvenray.nl Zaterdag 2 en zondag 3 septem ber organiseert AbrahamArt weer een Art-Show van 11.00 tot 17.00 uur. Hierin zijn een groep Neder landse kunstenaars, nieuwe Zuid- Amerikaanse vondsten en werk van Bram/Abraham Reijnders te zien. Onder de exposerende kun stenaars bevindt zich inmiddels ook een grote groep Nederlandse kunstenaars zoals:Theo Koster, Kat- halijne Hess,AdVerstijnen,Jochum de Graaf en Ad van Hassel en Erik Toebosch. Daarnaast zal een kleine serie nieuw werk van Bram Reijn ders getoond worden die na een lange periode zelf de kwast weer eens ter handen heeft genomen. Hij heeft de inspirerende, ruwe omge ving van een krottenwijk in Rio de Janeiro opgezocht alwaar hij op een dak tot kleurrijk werk met gemeng de technieken is gekomen. De wer ken bevatten naast veel expressie onder andere oude brieven vanuit Europa en Amerika naar Brazilië gestuurd, wat het kosmopolitisch karakter van de kunstenaar/galerie houder weergeeft. Vier jaar na zijn 'jungleschilderijen' en het opzetten van een Europese kunstonderne ming "kon ik de drang naar schil deren niet meer weerstaan", aldus Reijnders. De werken van Bram die signeert met Abraham zijn ove rigens niet te koop.Tevens zijn de resultaten van 2 1/2 maand kunst scouten in Latijns-Amerika te zien met een aantal nieuwe talentvolle kunstenaars en gevestigde namen. Alle werken en een aantal filmpjes van kunstenaars zijn te zien op de vernieuwde website www.Abraha- mArt.com Het Jonge Garde Koor Oirlo bestaat in mei 2007 25 jaar. Om dit te vieren wordt er op zater dag 9 september een concert in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo gehouden. Zingen en plezier hebben in het zingen staat bij het Jonge Garde Koor voorop. Middels dit concert wil men graag kennis maken met andere jongerenkoren uit de omgeving. Het jongerenkoor uit Grubbenvorst en jongerenkoor Velocity uit Maasbree verlenen hun medewerking en laten de luiste raars kennismaken met hun reper toire. Velocity bestaat uit vijftien zingende leden. Zij staan onder de deskundige leiding van Fred Walra ven en het repertoire bestaat voor namelijk uit populaire muziek. Het jongerenkoor uit Grubbenvorst bestaat uit 24 leden en staat onder leiding van Marcel Engelen. Ook hun repertoire bestaat uit popu laire muziek, 't Jonge Garde Koor kent zestien meiden. Het koor is op 16 mei 1982 opgericht en is nauw verbonden met de kerk in Oirlo. Onder leiding van Ad Voes- ten heeft het koor een heel divers repertoire opgebouwd.Tijdens het concert van 9 september brengt het koor een afwisselend reper toire ten gehore. Variërend van muziek uit Ja Zuster, nee Zuster tot Afrikaanse volksliederen. De zaal is open vanaf 20.00 uur en het con cert begint om 20.30 uur. Om het nieuwe bandseizoen te openen begint Jera '70 dit jaar met een knaller van een festival. Op zaterdag 2 september maken vijf bands hun opwachting in Jera'70. Ook zullen de regionale Wipneus&Pim, namelijk; Von Dance langskomen om tussendoor nummertjes te draaien en te zor gen voor een knallende afterparty. Als opener gaat de viermansforma tie Fold het podium beklimmen. Ze zijn begonnen in 2003, toen vier muzikanten met geheel ver schillende muzikale achtergrond de oefenruimte in stapten om nummers te gaan maken. Dit resul teerde een jaar later in de release van hun eerste EP Here Today. Met verschillende radio optredens en een show in poptempel Paradiso is het wel duidelijk dat Fold een band is waar zeer zeker rekening mee gehouden moet worden. Na het winnen van de publieksprijs op Fightforfame staan ze nu voor de tweede keer in Jera '70. Als tweede treden de Restless Youth, met hun mix van punk en hard core, aan. Ze zijn begonnen in 2004. Na hun demo, die goed werd ontvan gen, ging het snel. 650 demo's in een paar maanden uitverkocht, vele shows in binnen- en bui tenland, het opnemen van hun debuut 7" die uitkwam op Com plete Control Records, enzovoort. Hun eerste langspeler is reeds uitkomen en was het wachten meer dan waard. Na een vier weken durende Europese tour is Jera '70 aan de beurt. Kortom voor alle punkers, hardcorekids en headbangers; Restless Youth is een band die je zeker niet mag missen. Rotterdam's nieuwste rocksensatie The White Suicide is de volgende band die deze avond gaat spelen. Met muzikanten die eerder ervaring opdeden in bands als Travoltas, Razor Crusade, Springrain, is het wel duidelijk dat er flink gerockt gaat worden met deze mannen. Invloeden halen ze uit punk en rock 'n roll. Dit alles stoppen ze in een smerig jekkie. Na eerder optredens de Melkweg, Nighttown, Dynamo, Patronaat en op het Metropolis festival is The White Suicide R&B Collec tive, zoals de bandnaam volledig luidt, klaar om Nederland te ver overen. In september komt de band met twee releases. Hierna is het de beurt aan 69Charger. In 1999 begon deze Eindhovense band aan hun kruistocht. Na vele feestjes begon het pas echt te rol len voor deze mannen. Ze spelen jaarlijks meer dan tachtig shows in binnen- en buitenland en wor den al gauw opgemerkt door het grootste underground label van ons land; Stardumb Records. Al gauw was hun eerste full length een feit. Trash Deluxe werd door alle critici zeer positief opgepikt. Ze deelden podia met bands van formaat. Een greep uit de indruk wekkende lijst: Zeke,The Hives, Gluecifer, Peter Pan Speedrock, Nashville Pussy. 69Charger is een band voor groot en klein, jong en oud. Met hun intense liveshow zullen ze ook Jera'70 zeker op de kop gaan zetten. De volgende band is Powervice. De mannen van Powervice zijn nog niet zo lang bezig met hun huidige band. Pas in de zomer van 2005 zijn ze bij elkaar in de huidige line-up. Hun doel is het maken van hardrock, zoals die halverwege de jaren '80 werd gemaakt. Met invloeden van de grote Britse en Amerikaanse namen (Maiden, UFO, Manowar) ging de band eind 2005 met hun nummers de studio in. Dit resulteerde in een 3-track demo; Behold The Hand Of Glory. Deze werd met zo'n enthousiasme ontvangen binnen de scene en binnen enkele dagen rolden de shows werkelijk binnen. Ook live maken deze mannen de hoge ver wachtingen waar. Met shows in binnen- en buitenland en het aan tal verkochte demo's nog steeds stijgende (+1800) is het weer tijd om de spandex broekjes uit de kast te halen! Oude metaltij- den herleven met Powervice.Von Dance uit Oirlo gaat de pauzes tussen de bands vullen met het draaien van knotsgekke platen en ze doen dit op geheel eigen wijze. Wipneus en Pim vallen in het niet bij deze mannen. Zo zetten ze al eerder de kelder van OJC Watjang (tijdens zomaarpop 2005) hele maal op de kop. Aarzel niet om je favoriete plaatjes aan te vragen. Deze jongens is niets te gek. Voet jes van de vloer met Von Dance! De deuren van OJC Jera '70 gaan deze avond om 17.00 open en om 18.00 uur maakt de eerste band zijn opwachting. Optreden Ons Genoegen De Jeugdfanfare van Muziekver eniging Ons Genoegen uit Oirlo gaat op zondag 3 september een optreden verzorgen bij restaurant De Watervogel in Maashees. De Jeugdfanfare staat onder lei ding van dirigent Will Jacobs en telt momenteel ongeveer vijfen dertig leden in de leeftijd van tien tot vijftien jaar.Verder spelen er in de jeugdfanfare ook leden die op latere leeftijd begonnen zijn met musiceren en vullen enkele erva ren muzikanten het orkest aan om tot een goede bezetting te komen. De Jeugdfanfare speelt een geva rieerd programma met vlotte en moderne muziekstukken. Het optreden begint om 11.30 uur. Bij slechte weer gaat het optreden niet door. Tijdens de Venray Proms op zaterdag 14 oktober in de Zenith zullen Mariska Custers en Fred Jansen samen een duet zingen. Custers en Jansen hebben beiden al eerder meegedaan aan de Ven ray Proms. Naast een duet zullen ze ook individueel hun stem laten horen. Fred Jansen (42) zingt als zijn hele leven, maar het werd een beetje serieuzer toen hij bij Final Guarantee ging zingen. Jan sen zegt het volgende over zijn muzikale zangcarrière. "We speel den een top 40 programma met de nadruk op funk en disco. Het hoogtepunt was een optreden in het voorprogramma van Spargo. Ik ben vervolgens jaren uit Venray weggeweest en heb in die periode alleen op wat bruilof ten gezongen. Bij mijn terugkeer in Venray werd ik door Harmo nie Euterpe benaderd om met hun een aantal nummers in de Schouwburg te zingen. Dit beviel zo goed dat we dit nog eens her haald hebben en ik heb daarna verschillende dingen gedaan zoals Night of the proms van Euterpe en de Very well Proms in Well en Venray Muzikaal Totaal. Daartus sen werd ik door het toenmalige Design benaderd om bij hun te komen zingen waarbij de naam meteen werd gewijzigd naar BOB wat een afkorting is voor Band Op Bezoek. Met BOB hebben we regelmatig optredens maar wat ik altijd wel als een hoogtepunt beschouw is de Carnaval. Wat ik ook erg leuk vond om te doen was tijdens de Carnavalsmis in 2005 samen met Euterpe een jubileum lied voor de Piëlhaas zingen met een schitterende tekst van Ad van Zwol. Veel van de muzikanten ik tegenkom van bv. De hofkapel en de basementband zijn begonnen bij Harmonie Euterpe en ik heb er dan ook veel zin in om straks samen met hen van de Proms een geweldig feest te maken. Wat het voor mij extra leuk maakt is dat ik ook samen met andere solisten ga zingen, altijd spannend om te ervaren hoe goed de stemmen bij elkaar passen". Mariska Cus ters treed al vanaf haar vijftiende twee keer per week op. Za begon met zingen in de Countrygroep De Piëlhaas houdt op zondag 17 september het Ledjesfestival. De commissie Liedje van de Piëlhaas heeft dertien liedjes in ontvangst genomen die door tekstschrijvers en componisten zijn gemaakt. Der tien eenlingen, duo's en groepen, carnavalsvierders in hart en nieren, hebben de zomervakantie gebruikt om te repeteren. Arrangeurs heb ben de muziek geschreven en het combo heeft alles ingestudeerd. Onlangs heeft een voorselectie plaatsgevonden waarin een vakkun dige jury gekozen heeft voor de elf liedjes die doorgaan naar het lied- jesfestival.Tijdens dit liedjesfestival worden vier liedjes gekozen die op de carnavals-cd van het komende seizoen komen te staan. Naast de vakjury heeft ook de publieksjury hierin een stem. Wie wil meebe- palen welke nummers het komende seizoen op de cd komen en naar elf mooie liedjes wil luisteren is deze zondag van harte welkom in de foyer van de Schouwburg. Het programma begint om 14.00 uur en de kassa is open vanaf 13.11 uur. De kinderen worden tussen 14.00 en 16.00 bezig gehouden door clown Durmino. De voorverkoop start op zaterdag 9 september tussen 12.00 en 14.00 uur in De Artiest van De Schouwburg. Green River. Jarenlang zong zij op feesten en partijen met het amu sementsorkest Contact en vervol gens met funkband Rose Garden. Met de Venrayse formatie Burlesk trad zij een aantal jaar op door het gehele land en als soliste zong ze in diverse shows in de Schouw burg in Venray. Na een jaartje uit de running te zijn geweest pakte ze de draad weer op en kwam ze bij de operazanger Willy Caron terecht voor zanglessen en later bij zangdocente Lynn Stevens. Door deelname aan het pro gramma VARA's Songfestival kwa men er vele leuke aanbiedingen op haar pad als soliste. Naast het inzingen van studiowerk trad ze op met Loïs Lane, zong ze in voor programma's van Anita Meyer en I've got the Bullits. Daarnaast zong ze in shows waarin ook Hans Klok, Donna Lynton en andere bekende Nederlandse artiesten optraden. Samen met haar zangdo cente en zangeressen uit Brabant vormde ze de formatie Ladies First waarmee ze optredens voor het Liliane fonds verzorgde en zo terecht kwam bij RTL 4 voor opnames. Met drie van de vier dames zong ze bij Sandra Reemer als backingvocal in de Doelen in Rotterdam. Met dit drietal vormde ze later de Vocalgroup Voices. Het was Lex Steverink die haar tus sentijds bekend maakte met het wereldje van de jazz muziek en trad ze met deze pianist op door het gehele land. De liefde voor jazz is gebleven en nu vele jaren later is zij, buiten het moeder schap, professioneel als zangeres aan het werk. Samen met pianist Geert Keysers heeft ze een jazzy blues /easy listening repertoire en treed ze regelmatig op met hun Jazzkwartet Jazz-it. Kermis in Veulen In het Venrayse kerkdorpje Veu len met zijn iets meer dan 500 inwoners wordt van vrijdag 1 tot en met maandag 4 september een kermis gehouden. Oud wet houder Jan Driessen roemde Veu len om zijn kermis. Hij noemde de kermis van Veulen een voor beeld voor andere grotere dor pen, omdat Veulen net iets meer organiseert tijdens de kermis. De festiviteiten beginnen op vrijdag met een optreden van de door het televisieprogramma Idols bekend geworden Harm. Harm neemt zijn eigen band mee naar het Veulen. Aanvang 21.00 uur. Op zaterdag speelt Cold Turkey vanaf 21.00 uur in de feesttent. Op zon dag is het carjumpen. De laatste jaren werd dit middagevenement door duizenden mensen bezocht. Onder het motto Everybody's car wants to make a jump (www.car- jump.nl) is het vanaf 14.00 uur feest op het buitenterrein én in de feesttent. Het Carjumpen wordt rond 17.00 uur afgesloten met en optreden door Trade Mark Ber- tus Staigerpaip. Traditioneel is er op de maandag de zogenaamde Veulense avond. Om 21.00 uur wordt begonnen met muziek door de Disco Show Star. Het inmiddels regionaal bekende en populaire duo Cross Roads sluit de kermis in Veulen op dinsdag af met een optreden in het café. Maar dat is nog niet alles. Op vrijdag stijgen tijdens de Jan Litjens Fly-In tiental len vliegtuigen op in Nederland, Duitsland en België. Hun doel is Veulen. Hiervoor wordt een deel van het doorgaans landelijk gebied in Veulen omgedoopt tot Veulen International Airport. Na landing kan men op zaterdag en zondag een introductievlucht maken met een van de toestellen, onder bege leiding van een ervaren piloot. Meer informatie staat op www. vmvl.nl. ,p9eUr^, De augustusopgave is als volgt: Ik wijs naar buiten, waar zijn ranke, prille stam in het herfstlicht staat, onaangerand, niet te benaderen voor noodlots grillen, geen macht ter wereld kan het droombeeld drillen. "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 22 september 2006. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplos sing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs ver loot! Na de juli-ronde is de kopgroep enigszins uitgedund. De stand is nu als volgt: Op de eerste plaats staan: de heer J. Bekenes, de dames H. Craghs en R. van Daal, de heren A. Ederveen,A. Leyssen en P. Weerts allen met 50 punten. Mevr. L. Colsen en de heer A. Kroft volgen met 40 punten. De heerT. van Els en de dames L. Geurts en Th. Van Kruisbergen hebben ieder 10 punten. De schrijver die gezocht werd was J.A. dér Mouw. Hij schreef het onder staande gedicht (zonder titel). Zijn filosofisch inzicht bracht dér Mouw tot de uitspraak waar het gedicht mee begint:'k ben Brahman (Indisch, spreek uit Bragman): dat is de éne ziel van mens en wereld, het is het eenheidsgevoel van de kosmos en het ik. Maar dit inzicht leidt ook tot de dagelijkse realiteit: geen meid hebben met alle problemen van dien! De ik-figuur heeft evenveel respect voor de eeltige handen van het dienstmeisje, dat zijn dagelijkse verzorging op zich heeft genomen als voor in het leven belangrijke zaken als de zon, de componist Bach of de denker Kant! 'k ben Brahman. Maar we zitten zonder meid. Ik doe in huis 't enige, dat ik kan: 'k gooi mijn vuilwater weg en vul de kan; maar 'k heb geen droogdoek; en ik mors altijd. Zij zegt, dat dat geen werk is voor een man. En 'k voel me hulploos en vol zelfverwijt, als zij mijn langverwende onpraktischheid verwent met wat ze toverde in de pan. En steeds vereerde ik Hem, die zich ontvouwt tot feeërie van wereld, kunst en weten: als zij mij geeft mijn bordje havermout, en 'k zie, haar vingertoppen zijn gespleten, dan voel ik éénzelfde adoratie branden voor Zon, Bach, Kant, en haar vereelte handen. J.A. dér Mouw Het wordt een bijzonder jaar. Het Literair Café viert zijn derde lus trum!!! De donateurs krijgen het programma thuisgestuurd. Zij zullen lezen dat Cees Nooteboom, die nog een blauwe maandag in Venray op school gezeten heeft gestrikt is en zijn opwachting in het Literair Café zal maken in de feestmaand half oktober/november. Een kanjer! Noteert u dus alvastzondag 19 november Cees Nooteboom en als u toch bezig bent: Op 12 november zal Gert. J. Peelen, recensent van de Volkskrant de jonge dichter Tonnus Oosterhoff interviewen. Een must voor iedereen die van literatuur (en het Literair Café) houdt! Op zondag 24 september komt de schrijfster van "Sonny boy" Annejet van der Zijl het seizoen openen. En omdat het het hele jaar feest is komen in de tweede seizoenshelft (2007) Jan Siebelink en de dichter J.P. Rawie naar Venray. Als vervolg op de zeer succesrijke wandelpoëzieroute door het cen trum van Venray, presenteert het Literair Café op 22 oktober twee fiets- poëzieroutes door de buitenwijken en de kerkdorpen van Venray langs alle kunstwerken aan de openbare weg. Samen met de wandelroute geven de fietsroutes voor de kunstliefhebbers straks een compleet overzicht van de kunstwerken en kunstwerkjes in Venray. Liefhebbers van kunst, van fietsen en van poëzie mogen reikhalzend uitzien naar het verschijnen van deze gids. Bij elk kunstwerk in het gidsje zal een gedicht te vinden zijn! Maar er zijn meer feestactiviteiten. Ook aan de basisschooljeugd is gedacht! Let u op het uitkomen van het programma! Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van _16.00 per jaar - kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkom sten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op de aantrekkelijke web site: www.literair-cafe-venray.nl Boekrecensie in Peel en Maas Wanneer rechercheur Michael Ormewood voor een moordzaak naar de beruch te wijk Grady Homes gaat, wordt hij geconfronteerd met het gruwelijk toegetakelde lichaam van Aleesha Monroe. De moord is des te schokken der wanneer blijkt dat het gaat om een nieuw geval uit een serie vergelijkbare misdaden. Het Georgia Bureau of Investiga tion wordt ingeschakeld en Orme wood moet noodgedwongen samenwerken met speciaal agent Will Trent van het arrestatieteam - iemand die hij bij voorbaat niet mag. Vierentwintig uur later komt het geweld angstaanjagend dicht bij wanneer in zijn eigen achter tuin een lichaam wordt aangetrof- fen.Alles wijst erop dat het raadsel van Monroes dood is verstrengeld met een gruwelijk geheim uit het verleden dat niet met rust gelaten wil worden. Met haar ijzingwekkende thril lers verwierf Karin Slaughter inter nationaal de titel 'Koningin van de suspense', lof van haar collega- misdaadschrijvers en een schare trouwe fans. De vijf delen in de Sara Linton-reeks, waaronder 'Een lichte koude huivering' en 'Trou weloos', werden alle grote bestsel lers in Nederland en Vlaanderen. Triptiek is opnieuw een literaire thriller van het hoogste niveau. Dit boek is te koop bij boek handel Van den Munckhof. Prijs: 19-90 euro. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11