Vind de sfeer in 't Sfeerkwartet Vier generaties Rijk gevulde show bij Circus Bavaria KWF eert 88-jarige collectant Else Hobbyspeciaalzaak een jaar in Venray Van Geel komt 'Containers Nimco wordt House of shoes naar Venray groot succes' MtSjiÜÏ r t Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 24 augustus 2006 - Pagina 7 de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: van den munckhof PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF BEZORGEN? "PERIODIEK" Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Afgelopen vrijdag openden Lisette en Falco Hofmans in de Hofstraat 't Sfeerkwartet. Voor beide Boxmeerse onder nemers is dit de tweede vesti ging- Tien jaar geleden werd in Boxmeer gestart met een eerste winkel. "Daar konden we op een gegeven moment niet meer ver der uitbreiden en zijn we in de regio gaan kijken. In Venray zien wij een nieuwe uitdaging", aldus Falco Hofmans. In zijn ogen is er in Venray nog voldoende markt op het gebied van sfeervol wonen. "Denk daarbij aan kleinmeubelen, glaswerk, bankstellen, tafels en tal van snuisterijen die een woonka mer meer sfeer kunnen geven. Ons assortiment is zeer uitgebreid en we onderscheiden ons met een aantal producten van onze collega's. Daarnaast is het belang rijk om trends kort te volgen", ver volgt Falco. 't Sfeerkwartet staat in de regio ook bekend om het fraaie inpak ken van de artikelen. "Daarnaast kun je bij ons ook iets vinden voor vijf euro." De afgelopen drie maanden heb Falco, Lisette en haar vader Math Ermens keihard gewerkt om winkelruimte om te toveren tot een grote sfeerwin kel. Bij 't Sfeerkwartet werken in totaal negen mensen over twee vestigingen. Met de geboorte van Vana kan overgrootmoeder Mia Rongen- Ingenpas uit Venray trots vertellen dat de vierde generatie is geboren. Op de foto overgrootmoeder Mia met verder oma Tiny Fila-Ron- gen, de trotse moeder Debbie Fila en haar dochter Vana Kuunders. Ze zijn allen geboren in Venray en wonen er ook nog allemaal. Vrolijk gekleurd circusdorpje fleurt omgeving op Circus Bavaria is een vrolijk roodgeel gekleurd circusdorp je dat opvalt door prachtige illustraties op de woonwagens. Aan de buitenkant een lust om te zien. Een enthousiaste cast brengt het programma. Type rend is de gemoedelijke sfeer die in het circus hangt, een sfeer die moeiteloos overslaat naar het enthousiaste publiek. Een relaxte middag vol span ning en sensatie, en flitsende showelementen. De voorstelling opent met een spannend rolarola nummer waar bij Maestro Milano steeds hogere bouwsels maakt van wankelende rollen die hij op elkaar stapelt. Keer op keer beklimt hij deze, de zwaartekracht trotserend, en als het even niet lukt, niks aan de hand, dan laat circusdirecteur Bart de Vrind het rustig nog eens overdoen. Het applaus zal er des te fanatieker op klinken als het lukt. Miss Trixi klimt in de trapeze om hoog in de nok haar kunsten te vertonen. Het publiek heeft massaal de neuzen in de lucht om maar geen beweging te hoeven missen. Clown Dada zorgt ervoor dat de nummers naadloos in elkaar overlopen met reprises. Peter en Polleke, de pisteboys hebben het maar druk, want ze slepen met rekwisieten en zorgen ervoor dat iedere artiest op tijd met de acts kan beginnen. Dit jaar stelen acht pony's de show een dressuur van Roy Quaiser uit Duitsland, maar er zijn meer paarden bij dit circus. Beatrice de Chousa presenteert een vrijheidsdressuur met twee pony's. De Galaxy Troupe brengt een bijzonder nummer luchtacroba- tiek. Net als het openingsnummer een knaller van formaat. Verder zien we een komische borden- draai-act. Het Trio Bréz komt met verrassende parterre acrobatiek, in circustermen cascade genoemd. Vlak voor de finale brengt miss Trixi een hoepelnummer waarbij gratie en reactievermogen een grote rol spelen. Spannend of het allemaal in één keer zal lukken. Komt dat zien, komt dat zien... meer informatie en een voor proeve op film is te zien op www. circusbavaria.nl. Circus Bavaria is op de vol gende dagen en tijden te bewon deren: woensdag 30 augustus om 16.00 uur op het Vrijthof in Vier lingsbeek, donderdag 31 augustus om 16.00 uur aan de Vennenweg in Maashees en zaterdag 2 sep tember om 15.00 en 19.00 uur en zondag 3 september om 15.00 uur op het Gildeterrein in Overloon. Else Hobbyspeciaalzaak bestond afgelopen maand precies een jaar. Dat is drie weken lang gevierd met volop aanbiedingen, demonstraties en activiteiten voor alle klanten én dus ook voor de kinderen. Een winkelwedstrijd 'met Else in de wolken' en een kleurplatenactie met prachtige prijzen voor de kin deren. "Heel veel van onze klanten hebben aan de wedstrijd deelge nomen en ook de kinderen zijn massaal aan het kleuren gegaan. We hebben heel veel mooie crea ties teruggekregen. Fantastisch om te zien", aldus Else. Vorige week vrijdag heeft de prijsuitreiking plaatsgevonden. Op de foto ziet u alle prijswin naars. De hoofdprijs, een luchtbal lonvaart, verzorgd door Altocumu lus Balloonadventures uit Leunen, voor twee personen is gewonnen door mevrouw Alberts uit Leu nen. De tweede prijs een diner cheque ter waarde van 75 euro bij ristorante La Rondine in Horst is gewonnen door mevrouw Marin- ka uit Venray. De derde prijs een jaar lang een gratis abonnement op het tijdschrift HobbyHandig is voor mevrouw Van de Burgt uit Venray. De hoofdprijs van de kleurplatenactie, een mozaïekpak ket met een winkelwaarde van 50 euro, is gewonnen door Yasmin Keijsers (11 jaar) uit Leunen. De tweede prijs, een kleipakket ter waarde van 30 euro, is voor Emma van Eldonk (6 jaar) uit Venray, terwijl de derde prijs, een Tulip verfpak- ket ter waarde van 15 euro, is gewonnen door Rosemarije Gis- bers (8 jaar), ook uit Venray. Oerdansen In Yogacentrum L'Espoir in Horst wordt op zondag 3 septem ber van 10.00 tot 15.00 uur een oerdansdag gehouden. Oerdans is een proces waar men met heel het wezen instapt en waar men als een ander uit te voorschijn komt! Men hoeft geen dansvaar- digheid te hebben, dat kan zelfs in de weg zitten. Het is niet alleen een lichamelijke in- en ontspan ning, ook de geest krijgt ruimte. Oerdans is een loskomen van belemmeringen zowel geestelijk als lichamelijk zodat men zich daadwerkelijk vrij voelt en letter lijk van top tot teen aanwezig is. Oerdansen kan men dagen, weken volhouden omdat er een constant golfbeweging is van inspanning en ontspanning. Doorgaans is er een rustige warming-up. Als men niet teveel gehinderd wordt door doormalende gedachten kan een Indiase dans al leiden tot ver fijnde, gedragen bewegingen. Met gesloten of half gesloten ogen laat men het lichaam vanzelf bewegen op de muziek. Die dansen duren lang en na twintig minuten voelt men zich werkelijk een soepel en verstild wezen. Naast rituele dan sen is er het betere stampwerk op stevige al dan niet Afrikaanse ritmes. Krachtige steeds herhaalde passen waarbij de armbeweging van onderuit het bekken komt. Meer informatie staat op www. boda.nl. Opgeven kan via tel. (077)3988482 of e-mail dobort@ nlanet nl Elk jaar zijn in de eerste week van september de collectanten van KWF Kankerbestrijding op pad om geld in te zamelen ten behoeve van het zonodige onder zoek naar kanker. Onderzoek dat er voor zorgt dat de overlevering kansen van patiënten met kanker in de loop der jaren sterk is toe genomen. Doordat de coördina tie van de collecte in Venray een aantal malen op ander personen is overgegaan is niet meer te ach terhalen hoelang de verschillende collectanten hun medewerking aan de jaarlijkse collecte gegeven hebben. Zeker is wel dat mevrouw Swinkels vele jaren haar medewer king gegeven heeft en als 88-jarige de oudste collectant is. Zij heeft onlangs uit handen van mevrouw Stoks-Steijvers, de huidige coördi nator van de afdeling Venray van KWF Kankerbestrijding, een tin nen replica van de eerste collec tebus ontvangen. In haar wil KWF Kankerbestrijding al degene die in de voorgaande jaren voor de afde ling Venray gecollecteerd hebben eren en bedanken. Dit jaar zal de jaarlijkse collecte plaatsvinden in de week van 4 t/m 9 september, van vele vrijwilligers is er ook dit mevrouw Stoks-Steijvers (telefoon Hoewel KWF Kankerbestrijding jaar behoefte aan nieuwe collec- 586659) of bij de heer Van Dijk kan rekenen op de medewerking tanten. Zij kunnen zich melden bij (telefoon 550395). In het kader van de restyling van schoenenzaak House of shoes, voorheen Nimco, aan de Gro testraat in Venray kon in augustus het gewicht van een Loeki kinder fiets geraden worden. Onder de vele inzendingen waren er vier die het juiste gewicht, 16 kilogram, geraden hadden. Hier werd een winnaar uit geloot. Sander Leurs uit Venray mag zich de gelukkige winnaar van de supergave fiets noemen. Voor de kleinere kinde ren werd er een kleurwedstrijd gehouden. Daar werden de win naars 1) Kas Visser uit Geijsteren 2) Carlijn Broers uit Venray en 3) Indy Wientjes uit Venray. Nimco heeft eind juli begin augustus een enorme verandering ondergaan. Zoals ook in november tijdens de uitreiking van de Visa retail designprijs werd gezegd: de snoepjeswinkel onder de schoen zaken. Blij zijn de ondernemers Ans en Janneke Ewalts ook met de toe voeging van verschillende nieuwe trendy merken zoals Bronx, Replay, Gaastra, Fred de la Bretonaire en nog vele andere. Niet alleen mode staat bij House of Shoes hoog in het vaandel maar modisch comfort zijn volop aan- ne frisse winkel met trendy schoe- ook trendy kinderschoenen en wezig. Kortom een mooie, moder- nen voor jong en oud. Staatssecretaris Van Geel (VROM) komt in oktober naar Venray om de eerste retourtermi- nal feestelijk te openen. De ope ning vindt plaats op de parkeer plaats bij supermarkt Jan Linders Als eerste Nederlandse gemeente krijgt Venray retourterminals voor de inzameling van blik en fris drankflessen. Het afval wordt ter plekke samengeperst en later afge voerd. Dit levert de gemeente geld op. De retourterminals worden behalve bij Jan Linders geplaatst bij de supermarkten van Cl000 in Brukske en Veltum, de Plusmarkt PEEL EN MAAS een abonnement waard succes. De meeste wijken en dorpen zijn onlangs voorzien van containers voor glas, melk- en sappakken en kunststofflacons. "Er wordt veel meer gebruik van gemaakt dan we verwacht had den", zegt wethouder Van der Broeck enthousiast. "Vooral bij de containers voor melk- en drank pakken loopt het storm. Het aan tal ledigingen gaan we daarom verdubbelen. Voortaan eens per week in plaats eenmaal in de twee weken." Van der Broeck hoort veel posi tieve reacties. "De mensen zijn blij dat de containers er staan. Ze spa ren de pakken op want ze hebben er zelf ook voordeel bij. Ze hoe ven minder hun grijze container aan de straat te zetten." in Landweert, het Raayland Col lege en op het Lovinckplein in Ysselsteyn. De nieuwe ondergrondse afval containers zijn nu al een groot huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg Daar kunt u op Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Vemay de SCHATTEN van de Grote Kerk

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7