'Proef gentech- maïs mislukt' Kim Jacobs wint marktloterij Hond en baas Koester uw monument MMSK presenteert Musicals on Stage Interesse voor vrienden Klassiek op Locatie Gouden bruidspaar Van Els geniet in Venray PEEL EN MAAS Honderdzevenentwintigste jaargang - week 34 - donderdag 24 augustus 2006 Kim Jacobs is de winnares van de marktloterij in Venray. Zij won een vijfdaagse vliegreis naar Barcelona, Tijdens de zomer maanden hielden de marktkoop lui een loterij tijdens de markt. Maandagmiddag kregen de win naars in theatercafé De Artiest de prijzen overhandigd. De fami lie Vermout won een weekend naar het Sauerlandnet als J. M. Linders. Karin v/d Stuijs mag een weekendje naar Brugge. Carma Zaterdag zal bij Carma, Kemp- weg 2a van 10.00 tot 17.00 uur de astrologe Bea Jacobs aanwezig zijn om vragen over uw geboor tehoroscoop te beantwoorden. Ook kunt u bij haar terecht voor prognoses voor het komende jaar, beroepskeuzeadvies en ontdek king van mogelijkheden en talen ten. Een consult kost 10 euro. Hond en baas begrijpen elkaar vaak slecht. Hondenbezitters pro beren honden te veel op te voe den alsof het kinderen zijn. Het gevolg is dat honden niet begrij pen waarom ze door de baasjes gestraft worden. Het is belangrijk dat mensen en gezinnen die een eerste hond aanschaffen gedrags cursussen volgen met hun hond. Het zou veel hondenleed voor komen. KC Venray en omstreken start zondag 27, maandag 28 en donderdag 31 augustus weer met gehoorzaamheidscursussen voor hond en baas op het terrein De Versen aan de Sinnesstraat in Oirlo. Er worden diverse soorten cursussen gegeven. Het cursusaan bod is als volgt: socialisatieibaby- puppie), basis 1 en 2, elementaire gehoorzaamheid, en de cursus sen voor de landelijke examens gedrag en gehoorzaamheid voor beginners, I, II en III, gehoorzame hond, uithoudingsvermogen en verkeerszekere hond (de laatste 2 bij voldoende deelname). Ook zijn er cursussen behendigheid en flyball voor beginners en gevor derden. Aanmelden voor deze najaarscursus kan telefonisch, maar ook 27 augustus tussen 08.30 en 11.00 uur en 28 en 31 augustus tussen 19.00 en 20.00 uur op het terrein. Voor nieuwe baas-hondcombinaties bestaat er eventueel een mogelijkheid om op een later tijdstip in te stromen. Voor vragen of nadere informatie over de vereniging kan men bel len. Tel: 077-3071128/3072855. Of kijk ook eens op website: www. kcvenray.nl Het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft een brandbrief gestuurd naar minister Veerman van Landbouw. In het schrijven uiten burgemeester en wethouders hun ongenoegen over het feit dat het ministerie de gemeente niet had ingelicht over de aanwezigheid van een proefveld met genetisch gemanipuleerde maïs in Blitterswijck. De gemeente Meerlo-Wanssum wist niet dat in Blitterswijck al enige tijd een veld met genetisch gemanipuleerde maïs lag. Ze werd op maandag 24 juli door milieu groeperingen, die enkele dagen eerder een protestactie hielden in Blitterswijck, op de hoogte gebracht van het bestaan van het proefveld. Het college reageerde onaangenaam verrast en ook de lokale politiek had totaal geen weet van dit experiment met gen- Rommelmarkt Overloon Ben je op zoek naar dat ene ont brekende onderdeel van uw verza meling of moet je nog wat spullen hebben voor het inrichten van je studentenkamer? Grote kans dat je het zult vinden op de rommel markt in Overloon. Op vrijdag 25 augustus houdt buurtvereniging Rond de Heide uit Overloon haar jaarlijkse grote rommelmarkt. Die vindt plaats in de grote tent bij café hotel Bos en Berg in Overloon. De poorten zul len openen vanaf 18.00 uur. Vanaf 20.00 uur zullen de topstukken bij opbod worden verkocht. De opbrengst van de rommelmarkt zal ook dit jaar weer deels ten goede komen aan de plaatselijke afdeling van de Zonnebloem. een abonnement waard tech-maïs. Het veld met gemanipu leerde maïs is deel van een proef met zes velden die in opdracht van het ministerie van LNV door Plant Research International (PRI) wordt uitgevoerd. De proef bestaat uit een hectare gemanipuleerde maïs waaromheen vier zogehe ten receptorveldjes liggen van gewone maïs. Het doel is te meten hoe sterk de uitkruising is op een afstand van 25 meter. In de maïs is een gen aangebracht dat de plant immuun maakt voor de schade lijke worm maïsstengelboorder. Volgens milieuorganisaties is de proef mislukt. In een schrijven aan de pers laten de organisaties weten dat vier van de zes gentech- maïsvelden in Nederland, waaron der ook het veld in Blitterswijck, het seizoen niet hebben overleefd. De velden in Lelystad, Drimmelen, Blitterswijck en Nuth zouden deze zomer geheel of gedeeltelijke ten prooi zijn gevallen aan andere pla gen. Technische opleidingen ROVC Technische Opleidingen start half oktober met technische avondopleidingen in Venray. Perso nen die in de techniek werkzaam zijn kunnen bij ROVC hun ken nis en vaardigheden verder ont wikkelen. Het cursusaanbod van ROVC Technische Opleidingen bevat opleidingen op een zeven tal technische vakgebieden; Elek trotechniek Elektronica, NEN 3140 Nen 1010, Besturings techniek, Werktuigbouwkunde, Procestechniek, Veiligheid, Brand Beveiliging en Organisatie Communicatie. In Venray worden 's avonds onder meer de cursus sen Elektrisch Schakelen, Storings technicus Elektro en Installatie- of Werkverantwoordelijke NEN 3140 1010 gegeven. De inschrijfpe- riode is reeds begonnen. Meer informatie is verkrijgbaar via tel. (0318)698643, e-mail frederi- quejosemans@rovc.nl. of kijk op www.rovc.nl. Dubbele woonhuizen aan de Kolkweg, oneven zijde, in Venray. Ontworpen door de architecten gebroeders de Vries in 1957. De bijzonderheid van dit royaal opge zette plan zit in relatief onopval lende details. Door de kromming van de straat ontstaat een aange name beslotenheid. Subtiel is dat de dubbele woonhuizen wel een symmetrische compositie opleve ren, maar niet eikaars spiegelbeeld zijn. Doordat later in verschillende woningen het balkon is dichtge- zet, is er alsnog een lichte asym metrie ontstaan. De flauw hel lende zadeldaken en de gaten in kopgevels geven het geheel een vriendelijke uitstraling. Koester uw monument! Weet u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Reacties graag via het secretariaat van Stichting Ven ray Monumentaal, p/a Groene Hart 7,5801 SX te Venray.e-mail venray- monumentaal@kpnplanet.nl Muziek-, mars- en show korps St. Petrus'Banden gaat op zaterdag 7 oktober voor het eerst in zijn geschiedenis het 'theater' in. MMSK is al sinds jaar en dag bekend als een korps dat muzikale optre dens verzorgt op het gebied van mars, show en concerten. Korps MMSK, dat sinds novem ber van het vorig jaar onder leiding staat van Joop Derks uit Venray, timmert flink aan de weg. Naast het instuderen van een nieuwe veldshow, getiteld Boogie and Soul, wordt nu hard gewerkt aan een the aterconcert. Met Musicals on Stage hoopt MMSK een breed publiek naar de schouwburg te trekken. Het korps heeft hiervoor ook de medewerking gevraagd van diverse artiesten, zoals WAXX, Ron Barents, Annelie Reijnders, een vocal group bestaande uit vier mannen en twee jeugdige zange ressen. Het programma wordt deze avond wordt geopend door het tamboerkorps van MMSK, onder leiding van Henk Martens. Het korps brengt een scala van musi calmelodieën ten gehore, waar onder vele bekende liedjes uit de musicals Miss Saigon,The Phantom of the Opera, Joe, The West Side Story, Chess, Elisabeth en Grease. Het orkest wordt aangevuld met een combo bestaande uit drums, basgitaar en piano. Dat juist voor Ron Barents en Annelie Reijnders als vocalisten is gekozen is natuur lijk niet voor niets. Reijnders schit terde ooit al in de kindermusical Annie. Tegenwoordig is zij regel matig te zien en te horen tijdens de dinershows van Lynn Steve- rink. Recent was zij ook nog te gast tijdens Funpop inArcen waar zij een duet zong met Lee Towers. De van oorsprong Venraynaar, Ron Barents, is zeker geen onbekende in de musicalwereld. Hij schit terde in de musicals Titanic, Elis- beth en Miss Saigon. Tegenwoor dig is hij de vaste zanger van de band Marble en wordt regelmatig gevraagd voor gastoptredens. Ook de danseressen van WAXX zijn in Venray niet onbekend. Een groep jonge enthousiaste meiden die ieder jaar weer te zien zijn tijdens Circus Mök. De backing vocals worden verzorgd door vier jonge mannen, allen lid van het Venrays mannenkoor. Naast het verzorgen van de backing vocals gaan zij het publiek verrassen met een prach tige versie van het nummer Maria uit de musical The West Side Story. Kortom, de theatervoorstelling op zaterdag 7 oktober in de schouw burg wordt een echte muzikale happening waarbij men kan genie ten van uitvoeringen van musical melodieën. De groeiende publieke belangstelling voor de serie zomerse klassieke concer ten in Noord-Limburg van de organisatie Klassiek op Loca tie heeft er toe geleid dat er serieuze plannen zijn om een vriendenclub op te richten. Tijdens het succesvolle con cert in Geijsteren lieten meer dan honderd bezoekers weten graag een jaarlijkse bijdrage te willen storten als vriend van Klassiek op Locatie. Het bestuur van Klassiek op Locatie inventariseert momenteel hoe groot de interesse is voor een vrienden- en/of begunstigerclub en gaat een bestuur samenstellen dat deze steunorganisatie gaat stu ren. Vier jaar geleden ging de serie Klassiek op Locatie van start op initiatief van de Broekhuizenvor- ster musicus en organisator Nard Reijnders. Hij droomde al langer over een serie topconcerten in de maanden juli en augustus. Hij verzamelde een kleine groep men sen om zich heen (Servaas Huijs uit Grubbenvorst, Peter Rayer uit Arcen, Wout Hermans uit Broek- huizenvorst, Geert Schmitz uit Helden en René Poels uit Meerlo) en ging aan het werk. En met veel succes, want al snel bleek dat Klas siek op Locatie een topevenement is in de zomermaanden. Enerzijds voor de mensen in de regio, maar ook voor de toeristen die er ver blijven en graag een cultureel uit stapje maken. Dankzij subsidies van gemeenten in Noord-Limburg en de provincie Limburg kon het eerste jaar worden gestart met de concerten, veelal in de openlucht, op bijzondere plekken in Noord- Limburg. Het aantal bezoekers bleef groeien en de kwaliteit van de internationale musici zorgde er mede voor dat Klassiek op Locatie een plek heeft verwor ven tussen de betere festivals in Europa. "Klassiek op Locatie heeft inmiddels een groot aantal vrien den: eigenlijk kent de organisatie alleen maar vrienden", consta teert Nard Reijnders. "Al eerder is door enkele vrienden bedacht dat er eigenlijk een organisatie van vrienden en begunstigers zou moeten komen. Dat gaan we nu oppakken", aldus Reijnders.Inmid dels heeft de stichting al enkele mensen bereid gevonden die de steunvereniging Vrienden van Klassiek op Locatie mede willen vorm geven. „Een mooi cadeau bij het eerste lustrum volgend jaar", aldus Reijnders. "De organisatie van Klassiek op Locatie kost han denvol geld en dankzij de noodza kelijke subsidies van de overheid en enkele grotere sponsors is de stichting in staat om de concerten te organiseren en laagdrempelig te houden." De bedoeling van zo'n vrienden- en/of begunstigerclub is in eerste instantie dat de stichting geld genereert om de organisatie verder uit te bouwen en mogelijk een extra concert te organiseren met een wereldtopper. Maar daar naast hebben vrienden en begun stigers van Klassiek op Locatie ook enkele belangrijke voordelen. Op dit moment inventariseert de stichting Klassiek op Locatie de interesse. De mensen die reageren krijgen in het najaar bericht over de wijze en vorm die de vrienden club gaat krijgen. Mensen die inte resse hebben kunnen dit kenbaar maken per e-mail info@klassie- koplocatie. of per brief: Klassiek op Locatie, Kerkstraat 18,5871 AR in Broekhuizenvorst. Nadere informatie is verkrijg baar bij Nard Reijnders via tel. (077)4631458. Oogstdankviering Na de zomerperiode, waarin veel agrarische bedrijven het druk hebben gehad met het binnenha len van de oogst, houdt LLTB afde ling Venray e.o., in samenwerking met de Vrouwenvereniging Swol- gen, de jaarlijkse oogstdankviering van Noord-Limburg. De viering met als thema Verantwoordelijk heid voor allen wordt gehouden op zondag 27 augustus vanaf 10.30 uur op het kerkplein in Swolgen. Pastoor Verheggen gaat de dienst voor en de muzikale opluistering wordt verzorgd door gemengd koor Unitas en fanfare De Vriendenkring uit Swolgen. Na de viering is er nog een gezellig samenzijn. Groot feest op zondag 27 augustus Truus van Lierop (72) en Sjef van Els (74) leerden elkaar kennen op de kermis in Leu nen. Zij, geboren en getogen in Venray, zag wel iets in die nette jongeman uit Wanssum. En de liefde was wederzijds, zo bleek al snel. Want de toen 17- jarige Truus en 19-jarige Sjef zijn nog altijd gelukkig samen en vieren op zondag 27 augus tus hun gouden huwelijksdag. Op 4 augustus 1956 gaven de twee jonggeliefden elkaar het jawoord in het gemeentehuis, op 1 september 1956 trouwden ze in de kerk. Nadat ze in het huwelijks bootje waren gestapt, vestigde het kersverse echtpaar zich in Venray, om er nooit meer weg te gaan. Tegenwoordig wonen ze al jaren met veel plezier in een woning aan de Rochusstraat in Venray. Sjef en Truus hebben samen vier kinderen, drie jongens en één meisje, en zijn inmiddels al jaren de trotse opa en oma van elf klein kinderen. Sjef werkte jarenlang als timmerman bij Vissers en zonen, maar ging later - na een interne opleiding gevolgd te hebben - aan de slag in de psychiatrie, als ver pleegkundige op Servaas en bij De Wendel.Truus was zeker in die beginjaren druk met de huishou ding en de opvoeding van hun vier kinderen. Later verrichtte ze allerlei werkzaamheden, onder meer op het politiebureau en het belastingkantoor. Daarnaast ver zorgde ze ook nog jarenlang haar opa en oma. Ruzie hebben de twee nooit. "Want we zien elkaar maar wei nig", grapt Sjef. "Truus heeft name lijk een grote vriend: Ben. Als ik thuiskom, liggen er altijd briefjes klaar met daarop de tekst: 'Ben even naar het dorp', 'Ben even naar de winkel', 'Ben even naar die en die...' Sjef schatert het uit, Truus kijkt quasi-boos naar haar echtgenoot. "Houd nou maar op Sjef, dit komt allemaal in de krant hoor!" Waarna de journalist vrien delijk wordt verzocht om er een klein artikel van te maken, "Want de mensen die ons moeten ken- Sjef en Truus van Els- van Lierop genieten samen nog altijd van het leven. nen, kennen ons toch wel", weet Truus. Nou, goed dan. De gouden huwelijksdag van Sjef en Truus van Els- van Lierop begint op zon dag 27 augustus met een heilige mis in de Grote Kerk, aanvang: 9-30 uur. Daarna wordt het feest voortgezet in de Kasteeltuinen in Arcen, samen met familie, vrien den en bekenden. EL EN MAAS ReisditqiK Reischèque

Peel en Maas | 2006 | | pagina 13