Hairstudio Sizzers blijft in beweging Dansles is mijn leven Eredivisie placemats bij Plus i. fe> Ingezonden 't p Voel je lekker in je eigen vel [injm M Bij besteding vanaf €25.- aan schoolspullen gratis "pukkel van den munckhof bv ZAKELIJK BEKEKEN v J TIJDELIJKE WOONRUIMTE? II ff PEEL EN MAAS grotestraat 68 venray 0478-582727 PEEL EN MAAS Paul Janssen start nieuwe dansschool In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. en, doe het zelf Mathijs Bouman, econoom en publicist, vroeg zich in het weekblad FEM Business af waarom hij als zelfstandige niet kon deelnemen aan het pensi oenfonds ABP. Hij wilde dat graag omdat hij tot de conclusie was gekomen dat lijfrentepolissen voor zelfstan digen meer kosten in zich hadden dan een pensioenrege ling bij het ABP. Dat is op zichzelf juist. Echter de regeling van het ABP is vast voorge schreven voor een groot aantal deelnemers. En die hebben geen of een verwaarloosbare invloed op de inhoud van de regeling, zoals einddatum, hoogte van de premie, hoogte van de nabestaandenregeling of de aanwezigheid van een arbeids ongeschiktheidsdekking. Dus is de flexibiliteit voor de meeste ondernemers zwaar onder de maat. Zelfstandigen zouden bij het ABP pensioencomponenten moeten verzekeren die ze helemaal niet nodig hebben, terwijl ze anderzijds behoeften hebben die bij het ABP niet ingevuld kunnen worden. Daarom maken wij bij Summa maatwerk voor ondernemers samen met verzekeraars. Hoe we pensioenen in Neder land zouden moeten organise ren is overigens enige tijd geleden eens door Shell pensi oenfonds wetenschappelijk onderzocht. Met name is toen gekeken of Nederland beter af zou zijn met strakke en dus goedkope collectieve pensioen regelingen of dat meer moest worden ingezet op individuali sering en flexibiliteit met als consequentie hogere kosten. Conclusie van dat onderzoek was dat het kostenverschil tussen pensioenfondsen en verzekeraars toe te rekenen is aan de verschillen in admini stratie als consequentie van de flexibiliteit. Omdat de pensioenmarkt steeds verder fragmenteert, bv. door het wisselen van baan en individualiseert door bv. echtscheidingen en emigratie adviseerde de onderzoeker te kiezen voor individualisering. Mathijs Bouman kreeg uitge legd dat het vanwege velerlei regelgeving niet mogelijk was hem toe te laten. Hij pleit voor een nieuwe Wet Gelijkstelling Zelfstandigen die ondernemers gelijke rechten geeft op voorzieningen voor werkne mers. Op zich een interessant idee, maar ik stel het omge keerde voor. Geef werknemers maar de vrijheid individueel hun oudedags- en nabestaan- denvoorziening op maat te regelen. Een nieuwe eenvou dige wet kan de maatschappe lijke begrenzing aangeven. Dan is het gedaan met d gedwongen winkelnering van de pensioen fondsen en is marktwerking in pensioenland een feit. Van die lagere kosten kan ook iedereen profiteren. En ik heb Mathijs Bouwman aangeboden zijn pensioenregeling op maat te maken en daarmee te bewijzen dat een ondernemer nu niet duurder uit is dan een werkne mer. Hij als ondernemer heeft nu in ieder geval de keus. Chris Jagers SUMMA ADVIESGROEP Vijf jaar geleden begon Patri cia Strijbosch (29) in Brukske met Hairstudio Sizzers. Augus tus 2006 viert ze haar 5-jarig jubileum. Haar eenmanszaak is inmiddels uitgegroeid tot een kapsalon met vier werk nemers. De jonge onderneem ster blikt kort terug maar kijkt vooral vooruit: "Ik heb nog steeds veel plannen en dro men." "Toen ik vijf jaar geleden begon, werkte ik al acht jaar in de kap perswereld. Maar ik had mijn eigen visie, wilde mijn vleugels uitslaan. In Brukske vond ik een prima locatie. Centraal gelegen in de wijk, een zichtlocatie in het winkelcentrum, gratis parkeren én er was daar nog geen kapper." Na een flinke verbouwing van het pand ging de gedreven kapster aan de slag. "Zonder adverteren, ik heb het al die tijd kunnen doen met mond-tot-mond reclame. Dat betekende al gauw uitbreiding. Binnenkort werken we met zijn vijven. Een vast team van vlotte, jonge meiden." Mensen van alle pluimage komen naar Patricia's kapsalon. "Van jong tot oud. Mensen met een trendy of kinky kapsel of juist een alledaagse coupe. Dat vind ik zo ontzettend leuk. Precies zoals ik het voor ogen had."Wie Hairstudio Sizzers kent, onderschrijft de sfeer in de zaak. "Het is vaak een zoete inval", lacht Patricia. "We werken op afspraak, maar de koffie staat altijd klaar. De drempel om Sizzers binnen te lopen probeer ik zo laag mogelijk te maken. Klanten moeten zich thuis voelen en mijn meiden en ik moeten ook onszelf kunnen zijn. Persoonlijk contact en wederzijds vertrouwen vind ik erg belangrijk. Ik wil mijn klanten graag kennen. Dan weet ik beter wat ze wellicht willen, wat er bij Sinds 1 augustus is Paul Janssen weer actief als dans- leraar. "Het bloed kruipt waar het gaan kan", aldus de Ven- rayse dansleraar, die jarenlang mede het gezicht bepaalde van een andere dansschool in Ven- ray. "Toen ik daar wegging, ben ik eerst andere dingen gaan doen. Maar ja, dansles geven is mijn leven, dus heb ik het plan opgevat een nieuwe start te maken." Die start is in wijkcentrum 't ze past. Ze krijgen van mij ook een eerlijk, welgemeend advies. Dat betekent dat ik het ook zeg als het beter is een bepaald kapsel niet te nemen. En ik probeer een sfeer te creëren waarin zij ook aange ven als ze iets niet willen. Samen komen we dan tot resultaat." TOEKOMSTDROMEN Wie in het kappersvak zit, is nooit uitgeleerd. "Inderdaad", bevestigt Patricia. "We zijn continu bezig met cursussen, wekelijks staan trainingen op het program ma en we bezoeken regelmatig Schöpke te Veltum." Vanaf 1 augus tus ben ik onder mijn eigen naam weer gestart. In 't Schöpke heb ik flink wat aanpassingen mogen doen om als een volwaardige dansschool van start te gaan. Zo is er veel gebeurd met de vloer en het licht en is er airco. Daarbij heb ik rekening gehouden met een eventuele verhuizing van het wijk centrum naar een andere locatie", aldus Paul Janssen. Behalve in Veltum start Paul ook lessen in Sevenum en Bergen. "In ga ik zes dagen per week lesge- beurzen en shows. Bovendien ben ik een erkend leerbedrijf. Zoals ik zelf ook ooit begonnen ben, bied ik nu jonge mensen de kans om zich het vak eigen te maken. Ik moet mezelf en hen blijven inspireren." Met die inspiratie zit het wel goed. Hairstudio Sizzers blijft in beweging. De kapsalon is gespecialiseerd in extensions zetten, biedt ook de laatste trend figuren scheren en diverse andere behandelingen volgens de laatste haarmodelijn. Verder kun je bij Patricia terecht voor onder meer visagie, wenkbrauwen epileren en ven. De eerste aanmeldingen stro men al binnen en op 2 september houd ik een open dag. De mensen kunnen dan kennismaken met de nieuwe ruimte en de lessen die ik ga geven. Die lessen zijn voor jong en oud. Zo zijn er lessen voor kin deren vanaf twee jaar, maar ook lessen voor senioren. Daartussen ligt een breed dansrepertoire." Paul Janssen hoopt met name de tieners aan zich te kunnen bin den. "Het is dan ook belangrijk trends te volgen. Maar dansen is niet alleen trendonderhevig. Ook tandversieringen. Ook verkoopt ze exclusieve handgemaakte sie raden en accessoires. "Maar ik heb zeker nog toekomstdromen. Op termijn zou ik graag ook een nagelstudio en schoonheidssalon huisvesten en lichaamsmassages aanbieden. Alles onder één dak; een soort wellnesscenter. Zonder de kleinschaligheid van mijn salon te verliezen. De gezelligheid blijft, ik wil mijn klanten blijven ken nen. Tegen mensen die Hairstudio Sizzers nog nooit hebben bezocht: kom een keer sfeer proeven!" de techniek verandert continu. Veel mensen denken dat dansen dansen is, maar dat is echt niet het geval." Paul Janssen wil daarnaast ook dansavonden voor alleen staanden organiseren. "Dat is nog een hele grote groep mensen, die graag naar dergelijke avonden komen. En soms bloeit daar wat moois uit en ook dat is leuk om te ervaren." Paul is vol enthousiasme aan de slag gegaan. "Dansen is voor mij ooit als hobby begonnen en dat is het altijd gebleven." Peelgedicht Protest tegen het circuit Kunstmatig, rustverstorend en luid. Ongepast, als een dame die je nafluit. Zeker op een zondag niet te ontkennen en te ontwijken. Een combinatie die voor mij niet is te begrijpen. Gelegen daar in een beschermd bos. Ontvouwde zich daar in de loop van de jaren het plan van een slimme vos. Die de gemeente voor zich wist te winnen. En de vogels dwong ergens anders te gaan zingen. Onwenselijk, illegaal en bovenal systematisch ongepast. Wordt de natuur daar langzaam en met een lach vergast. Hoe kan politiek en eigenbe lang ons respect voor de natuur overtreffen. Hoe kunnen volksvertegen woordigers hun bestaanrecht fles sen. De discussie is dan ook niet, waar het moet zijn. Die gedwongen gevoerd moest worden door een man zo klein. De vraagstelling in het referen dum was ook al niet terecht. Want daar werd de eigenlijke discussie niet mee beslecht. Gelukkig was daar de heldere blik van hetVROM. Die zich richtte op de vraag waarom het überhaupt ooit begon. Wie heeft het recht zo'n litte- Het WK mag dan achter de rug zijn, bij PLUS Verbeeten en PLUS van Dijck is de voetbalkoorts nog lang niet over. Als official partner van de Eredivisie trapt PLUS het nieuwe voetbalseizoen af met opnieuw een spetterende spaar actie. Met ingang van maandag 14 augustus kan de PLUS-consument vijf weken lang sparen voor place mats van de achttien Eredivisie clubs. PLUS heeft inmiddels een naam op het gebied van spraakmakende Eredivisiespaaracties. De place- matactie van vorig jaar was een doorslaand succes, om maar niet te spreken van de voetbalplaatjes- actie van PLUS, die begin dit jaar voor een ware hype in Nederland zorgde. Ook de nieuwe placematactie zal niet misstaan in dit succesvolle rijtje. Het belooft een spectacu lair nieuw voetbalseizoen te wor den met diverse play-offs en veel bekende en nieuwe gezichten. De consument kan bij PLUS van elk van de achttien Eredivisieclub een placemat bij elkaar sparen, met daarop de officiële presenta tiefoto van de Eredivisieclub, het clublogo, het uit- en thuisshirt, de clubsjaal en de namen van de spe ken te zetten in die mooie peel Wees er maar zuinig op want er is niet meer veel. Wellicht om te worden herin nerd als een groot man voor de regio. Wij willen u circuit niet op deze manier, is ons antwoord in stereo. Als u werkelijk iets van beteke nis wilt doen. Doe het dan alstublieft met oprechte intenties en met fatsoen. Marco Strijbosch Millimeteren Millimeteren is een kort werk woord met veel letters. Maar de praktijk is anders. Gelukkig voor de bestuurders van Venray klopt de papierbedoeling. Maar of de praktijk gelijk zal lopen is niet te verwachten. Als voorbeelden Groesbeek en voetbalclub en de stronthoop die in Elzendorp lag, gaat nu in Vredepeel herrijzen. Leuk als je hier dichtbij woont en gratis moet meegenieten. Maar Venray sluit de ogen, ziet er niets van en wordt pas wakker als hun eigen lijf in brand staat. Maar, blussen ho maar. Ze bellen wel de brandweer, die geen passende koppelingen hebben om vrije vlie gen en vrije stank te blussen en af te voeren. Misschien kunnen ze in Den Haag een verhaal lezen van een verontruste burger? Oogklep pen overbodig, gehoorbescher- ming verplicht, zalige mesthoop. Martin van Kasteren, Vredepeel Iers, trainer(s) en verzorgers. Zeer speciaal is dit jaar de moge lijkheid om bij PLUS Verbeeten ook een placemat te bemachtigen van de selectie van Volharding Vierlingsbeek en van SSS '18 uit Overloon. Tijdens de actieweken ontvangt de consument bij aankoop van een PLUS-huismerkartikel een spaarzegel. Twaalf zegels leveren een volle spaarkaart op, die bij de kassa kan worden ingeleverd voor een gratis clubplacemat. Meer informatie over de actievoorwaar- den is te lezen op www.plus.nl. PLUS is sinds 2005 official partner van de Eredivisievoetbal. Daarmee zijn de gezamenlijke PLUS -supermarkten partner van de hoogste voetbalcompetitie van Nederland. Het partnership biedt PLUS goede mogelijkheden om de formule nog krachtiger neer te zetten. Dit gebeurt in de stadi ons door middel van boarding, op tv met PLUS-commercials, op de PLUS-internetsite met een spel waarbij klanten elke week toe gangskaartjes kunnen winnen, maar vooral ook op de winkel vloer met spectaculaire acties, die de consument veel voordeel ople veren. PLUS. Wat een verschil! Yoga in Venray Het gaat goed met yoga in Ven ray en omstreken. Steeds meer mensen ontdekken de fantasti sche werking van yoga. Wie aan yoga doet ontdekt dat er op een gegeven moment iets gebeurt. Als eerste leert men het eigen lichaam beter kennen. Jen krijgt meer gevoel met het lichaam. Door de fysieke yogahoudingen tast men zijn grenzen aan. Men gaat zo makkelijk door die fysie ke grenzen geen. Ontspanning, verbetering van de ademhaling, houdingcorrectie, soepel hou den en versterken van spieren en gewrichten, positieve uitwerking op diverse lichaamsfuncties onder andere op de bloedsomloop, het zenuwstelsel, de spijsvertering en het hormoonstelsel. Het mooie van een yogales is, dat men op zijn eigen niveau kan meedoen. Yoga is dus goed voor de gehele gezondheid van de mens. Maar geestelijk gebeurt er tegelijker tijd ook veel. Door met de juiste instelling en overgave yoga te 'doen' leeft men zichzelf kennen. Men ontwikkelt zichzelf en haalt de wikkels eraf. Men durft te leven zoals men is. Zonder masker! De yogalessen worden gehouden in Kunstencentrum Jerusalem in Venray op de woensdagavond. Bij voldoende aanmeldingen kunnen er ook twee groepen starten op de woensdagochtend. Verder staat er binnenkort weer yoga voor kinderen gepland op de woens dagmiddag. Voor aanmeldingen en informatie kan men contact opne men met Olga Overmeer via tel. 06-17752754. Ook is het mogelijk een proefles te volgen. Vitaliteit en gezondheid vormen en zei I've ran twoo rdel ij kil Vitaliteit en gezondheid vormen de basis voor balans en evenwicht tussen lichaam en geest. Beweging, visualisatie, ademhalingsoefenin gen, ontspanning en meditatie zijn weldadige ingangen tot vitaliteit en gezondheid. Hoe belangrijk is het eigenlijk om je lekker in je vel te voelen? Wat heeft vitaliteit en gezondheid te maken met nieuwe mogelijkheden en kansen in het dagelijkse leven? Wat zijn voor jou persoonlijk energie-opleverende en balancerende oefeningen? Om het juiste antwoord op deze vragen te krijgen bestaan er diverse mogelijkheden. Een aantal voorbeelden hiervan zijn: pilates, mandala tekenen, spirituele psy chotherapie en intuïtie en ontwik keling Pilates is een doeltreffende manier om het lichaam in vorm te brengen. Een systeem van rek- en strekoefeningen die sterke spie ren, een betere houding, souples se en balans tot resultaat hebben. Het verenigt lichaam en geest en zorgt voor een meer 'gestroom lijnd' uiterlijk. In het Sanskriet betekent het woord cirkel mandala. De cirkel is het symbool van heelheid en een heid. Het op een intuïtieve manier invullen van de cirkel kan nieuwe inzichten geven in het kijken naar vormen en kleuren én aan het ontdekken van de mogelijkheden die ervan uitgaan. De zeven hei lige planeten staan centraal bij het Mandalatekenen omdat elke pla neet een eigen specifieke eigen schap heeft die gebaseerd is op de kosmische wetmatigheden. Ook mensen dragen deze eigenschap pen in zich. De planeten worden als wegwijzers beschouwd. Het begrijpen van de energie van deze planeten én om te weten hoe die energie bedoeld is kan heel ver lichtend werken. Spirituele psychotherapie is een toegepaste levensfilosofie die werkt met het weer op één lijn brengen van de structuren en de bewustzijnaanslagen, het wekken van de intuïtie en het pad van bereidwilligheid door zelfheling en zelfverantwoordelijkheid. Het voegt een andere dimensie toe aan de traditionele benaderingen, vooral voor degenen wiens diepe re bewustzijn zich aan het openen is. Intuïtie en ontwikkeling: naar aanleiding van visualisatie en meditatie wordt een bewuste ver binding tussen lichaam en geest geschapen. Voor meer informatie over de hierboven genoemde mogelijkhe den kunt u terecht op www.anna- mariavangemert.nl. Shop voor bijna nop bij Intratuin Venray Met het thema "Shop voor bijna Nop' tijdens de actieperiode Nop- ruiming nodigt Intratuin Venray iedereen uit gebruik te maken van veel aantrekkelijke koopjes. Van donderdag 10 t/m zaterdag 19 augustus springt Intratuin Ven ray uit de band met een knalactie waarbij kortingen worden gege ven tot 60%. Voor de koopjesjager is er een keur aan zeer interessante koop jes en aanbiedingen op alle afde lingen. Een uitverkoopperiode bij Intra tuin Venray is niet nieuw maar wel de actieperiode Nopruiming. Naast grote kortingen op onder andere tuinmeubelen, barbecues, tuinrozen, tegels en potterie worden tevens producten voor "nop "weggegeven. In de Intratuin-krant, die huis- aan-huis wordt verspreid, zijn de aanbiedingen afgebeeld en is te zien welke producten voor nop over de toonbank gaan. De krant wordt in de week van 7 augustus gratis thuis bezorgd en is vanaf 10 augustus ook te vinden op www.intratuin.nl Pare de Witte Vennen, Oostrum Tel. 0478-511322 www.wittevennen.nl uTtttwt jj Donderdag 17 augustus 2006 - Pagina 9 Ingezonden mededeling UI Alhoewel de inhoud zeer zorgvuldig is samengesteld kunnen uitgever en samensteller geen aansprakelijkheid aanvaarden voor eventuele onjuistheden of onvolkomenheden Hp Kocic \rr\r\r Kolonc pn ptrpnntiplit \rr\pnt ppn otiHpi*p Himpt een abonnement waard Op zoek naar Vanaf midden augustus nog enkele Scandinavische chalets en luxe oeverwoningen beschikbaar. SCHOOLSPULLEn I10DIG? klik aan op: upuiw.vandenmuckhof.nl r

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9