Grote tevredenheid over Venrayse kermis i Wendy wint kermisloterij LUXE APPARTEMENT Reischeque Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 'L PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus 2006 - Pagina 7 Weinig incidenten, ideaal weer huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg N o o r d - L i m b u rg J j Daar kunt u op rekenen! De politie van de basiseen heid Venray heeft vlak voor de Venrayse kermis enkele bekende raddraaiers in hech tenis genomen. Ze nam de opmerkelijke maatregel om de openbare orde en veiligheid te handhaven. Dat meldde gebiedsmentor Frans Coumans van de Venrayse politie tijdens de afsluitende bij eenkomst met de kermis- en hore- ca-exploitanten in het gemeente huis. Het gaat om vijf potentiële raddraaiers die of nog een straf hadden openstaan of voor onder zoek nog een keer moesten wor den opgepast. "In het verleden kon dat niet vanwege de perso nele bezetting. Nu hebben we deze maatregel wel toegepast met als doel minder onrust op de ker mis. Ik denk dat ons dat gelukt is", aldus Coumans. Volgens de poli tieman zal de maatregel in de toe komst vaker worden toegepast. Politiechef John Geraedts ver telde dat de maatregel niet gezien moet worden als nieuw beleid. "Dit beleid is elders in Nederland wel vaker toegepast. Voor Venray is het echter nieuw. We kennen onze pappenheimers. Daar waar de mogelijkheid bestond om hen Vader Hubert en zoon Frits Geven werden door wethouder Van der Broeck in het zonnetje gezet. De Venrayse kermisfamilie was dit jaar voor de 25ste keer aanwezig. Frits ontving een oorkondeterwijl Hubert Geven een fraaie foto van zijn draaimolen kreeg met daarop hijzelf en zijn vrouw. Het zou de eerste foto zijn waarop het echtpaar samen met de draaimolen te zien is. op legitieme gronden vast te zet ten, hebben we dat ook gedaan. Ik wil ook niet zeggen dat we daar mee ellende hebben voorkomen, maar we hebben wel een uiter mate rustige kermis gehad." Om de rust te bewaren, maakte de politie tijdens de kermis in Venray voor het tweede jaar op rij gebruik van een mobiele poli tiepost op het kermisterrein. De post moest de aanwezigheid van de politie benadrukken en diende tevens als uitvalsbasis. De politie trad tijdens de ker misdagen vooral de-escalerend op: dreigende opstootjes wer den meteen de kop ingedrukt. Daarnaast trad de politie meteen op tegen kleine ergernissen. Zo kregen 24 wildplassers een bon en werden acht bekeuringen uit gedeeld voor baldadigheid, twee voor openbare dronkenschap en één voor belediging. Verder wer den tot kermisdinsdag enkele verkeersovertredingen geconsta teerd en werden enkele jongeren geverbaliseerd in verband met het aanwezig zijn in reeds gesloten kermisattracties. "De kermis 2006 gaat voor de politie de boeken in als een kermis van verdraagzaam heid en tevredenheid", besloot Coumans. Volgens hem hebben zo'n 250.000 mensen de kermis bezocht. TOPJAAR De kermis- en horeca-exploi- tanten waren eveneens tevreden. Zij spraken eensgezind van een topjaar. Het weer was ideaal: niet te warm, niet te koud en weinig regen. De kermis verliep zonder enige wanklank. Aandacht verdienen volgens Betty Nijman, die namens de hore ca het woord voerde, echter wel de toiletwagens. "Die mogen op meer strategische plekken staan en gratis worden. Plassen moet weer een beleving worden", aldus Nijman. Deken Smeets had, met de attracties bijna in zijn achtertuin, de kermis "Met plezier" van A tot Z kunnen volgen. De deken hield een goed gevoel over aan de inze gening van de attracties en sprak de hoop uit volgend jaar nog meer attracties bij aanvang van de kermis te mogen inzegenen. Kermiswethouder Van der Broeck was een tevreden man. Hij had genoten en was meteen besmet geraakt met het kermisvi- rus. "De kermis hoeft niet groter te worden, alleen maar beter." De tevredenheid gold tevens voor het gebruik van het voormalig kerk hof bij de Grote Kerk, waar dit jaar vijf kinderattracties stonden. Vooraf was er verzet tegen deze nieuwe locatie als nieuw kermis plein. Het aantal kinderattracties op deze plek zou uitgebreid kun nen worden en een terras op het grasveld zou ook welkom zijn, zo lieten enkele kermisexploitanten weten. www.vera.nl Kermiswebsite De Venrayse kermis zit er weer op. Kermisexploitanten en de gemeente Venray kunnen terug kijken op een geslaagde editie. De Venrayse kermiswebsite Kermis- venray.com heeft een recordaan tal bezoekers getrokken tijdens de Venrayse kermisperiode. Maar liefst 8308 bezoekers namen een kijkje op de website. Het afgelo pen jaar bleef de teller steken op 5032. De stijgende lijn komt mede door een opvallende vermelding in de Kermiskrant en het vroeg tijdige vertrek van de attractie No Limit XXL, wat veel extra bezoe kers heeft opgeleverd, aldus Har- rie Messemaeckers die de website beheert en onderhoudt. Er werd dit jaar wederom een dagboek bijgehouden en mensen werden voorzien van het laatste actuele kermisnieuws. Nieuw dit jaar was de pagina Aankomst/opbouw schema waarop werd bijgehou den wie wanneer arriveerde in Venray, wanneer er werd gestart met de opbouw van de attractie en wanneer deze klaar was. Van wege het grote succes van deze pagina, wordt deze het komende jaar weer bijgehouden. Alle infor matie over de Venrayse kermis 2006 blijft tot medio november online, waarna de site wordt aan gepast aan de editie van 2007. No Limit wint De attractie No Limit, die ker- miswoensdagochtend de kermis verliet, is winnaar geworden van de publieksprijs van de Venrayse kermis. De attractie kreeg in de categorie grote attracties de eer ste prijs. De exploitant kon echter zelf de prijs niet ontvangst nemen. Dat werd gedaan door de eigenaar van de Booster, die bereid was gevonden de lege plek voor een dag in te vullen. Wethouder Van der Broeck noemde de prijs er een met een randje. "Welke kleur mag u zelf invullen." De meest favoriete kinderattractie was de Megaslide, die op het nieuwe ter rein achter de kerk een plekje had. De prijs voor de mooiste verkoop zaak ging naar Huub den Bels met zijn viskraam. Prijzenfestival voor gemeentehuis Wendy Boskamp is de grote winnares van de kermisloterij. Zij ontving vorige week woensdag avond tijdens de altijd populaire trekking van de loterij voor het gemeentehuis een reischeque van 300 euro. De tweede prijs, een dvd-home- set, werd gewonnen door Iris Morrees en José Wientjens won de derde prijs, een televisietoestel. Van de mensen die een stem uit brachten op de in hun ogen beste attractie, ontving Ingrid Bouten de eerste prijs: een mp3-speler. Het was weer erg druk bij de trekking. TE HUUR centrum Venray - woon of kantoor hal, grote living, keuken, dakterras zuid, vier slaapkamers info: 06-53216212 hogere prijsklasse In de Polyp waren het met name de jongeren die zich "lieten zien De X-Factor bezorgde menigeen een verrassend nat pak. De vliegtuigjes doen het nog altijd erg goed bij de kleintjes. maar de Megaslide was dit jaar de absolute topper onder de kinderattracties. Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7