Fenomenale pianist betoverde beeldentuin mm- Beschermde das aangereden in Swolgen Valse colporteurs actief in Meerlo Proef met dag arrangementen op basisscholen SOS Meerlo- Wanssum zoekt Zambianen Bijdrage voor promotie Meerlo- Wanssum Oogstdank- viering LLTB Lasercentrum Venray Service rubriek mm .fr',s- -wmmm 3 m Meurs PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 17 augustus 2006 - Pagina 11 Klassiek op Locatie: genieten in Geijsteren De weersvooruitzichten werden het afgelopen week end nauwlettend in de gaten gehouden door de organi satie van Klassiek op Loca tie. Hoeveel regen zou er op zondagmiddag vallen en nog belangrijker: waar zou die terechtkomen? Buitenradars werden bestudeerd en meteo rologische instituten geraad pleegd. Na veel wikken en wegen werd besloten om het concert definitief buiten te laten plaatsvinden. De plek, de beeldentuin bij Mieke van Uden, was dermate mooi, dat men niet wilde wijken. Er werd een grote parachute van Lumar Horst opgehesen door een hoge kraan die spontaan beschik baar was gesteld door Dakbedek kingen Jacobs te Wanssum, waar door het merendeel van de 500 bezoekers droog zou blijven. En vlak voor aanvang druppelde het heel even en hoorde het publiek het boven Meerlo en Wanssum donderen. Daar viel het water met bakken uit de hemel, maar naast de weldadige regen aan vele prachti ge noten van de jonge 'meester- pianist' Severin von Eckardstein viel er geen drup, en dus kon er weer een mooie herinnering aan een prachtig concert toegevoegd worden aan het bijzondere 'Klas siek op Locatie - lijstje'. Het con cert werd mede mogelijk gemaakt dankzij de medewerking van de gemeente Meerlo-Wanssum en enkele sponsoren als de provincie Limburg en uit Venray Rabobank Venray en Nelipak. De organisatie haalde opge lucht adem. De hele week waren de weerberichten slecht tot zeer slecht en werd al hard gewerkt aan eenslecht-weer-accommoda- tie'. De kerk van Wanssum werd door het kerkbestuur spontaan beschikbaar gesteld. Het hoefde gelukkig niet. Wel werd met de inspanningen van Wim Lenssen, kraanmachinist bij Jacobs Dakbe dekkingen, de grote parachute uit voorzorg opgehangen. Klokslag vier uur kondigde de artistiek leider van Klassiek op Locatie, Nard Reijnders, de pianist aan en nam deze plaats achter de vleugel, die ook deze keer stond opgesteld onder de speciaal door Interall Venray voor Klassiek op Locatie gebouwde podiumover kapping. De jonge pianist raakte al snel in trance en speelde een fantas tisch recital in de beeldentuin van Mieke van Uden. Composities van Mozart, Ravel en Chopin pas seerden de revue en werden door Severin von Eckardstein virtuoos uitgevoerd. In de verte blèrden schapen en in de bomen tsjilpten de vogels lustig mee. Het publiek genoot met volle teugen van het fenomenale spel op de vleugel. Onder de vele gasten bevonden zich het voltallige college van burgemeester en wethouders van Meerlo-Wanssum en de heer en mevrouw De Weichs de Wenne uit Geijsteren. KERKPLEIN ARCEN Zondag 20 augustus wordt het podium opgebouwd op het kerk plein te Arcen voor het op een na laatste concert in de serie Klassiek op Locatie. In de kerk is een opval lende expositie van Rembrandt te bezichtigen. Daarnaast lieten Arcense inwoners en de Lommse schooljeugd zich inspireren door de Nederlandse grootmeester, die 400 jaar geleden het levenslicht zag. Op het podium is het concert te beluisteren van Ottetto Amster dam, dat geldt als een van de beste historische blaasensembles. Het ensemble speelt 'Harmoniemusik' van Mozart en diens tijdgenoten op instrumenten uit de 17e en 18e eeuw of kopieën daarvan. De kleurrijke en doorzichtige klank van de authentieke blaasinstru menten waarmee Ottetto Amster dam internationale faam heeft verworven, komt bij uitstek tot zijn recht in composities uit deze periode. Al snel na het ontstaan van het gezelschap, slaagden de musici erin om door te dringen tot de finales van de concoursen voor oude muziek in Brugge en Utrecht. Sindsdien speelde het ensemble op talloze Europese podia en bij vele beroemde festi vals zoals het Würzburger-Mozart- Fest en het Rheingau Musik-Fes- tival. Het ensemble nam enige cd's op, waarvan de tweede werd onderscheiden met de 'Deutsche- Mozart-Preis'.Afhankelijk van de te spelen muziek treedt Ottetto Amsterdam op in verschillende samenstellingen. In Arcen zullen acht blazers op het podium plaats nemen. Een prachtige gelegenheid voor de vele amateurblazers uit de regio om hun professionele col lega's te zien en te horen. Zondag 20 augustus, aanvang 16.00 uur, kerkplein Arcen. Bij slecht weer vindt het concert plaats in de kerk. Voorverkoop: VW-winkels. Kassa open één uur vóór aanvang. Info: www.klassiekoplocatie.nl of 077 463 1459 m Op de Donkerhof in Swol gen -de weg van Swolgen naar Meerlo- is vorige week een beschermde das aangereden door vermoedelijk een auto. Langs de weg lag namelijk een stukje bumper van een auto. De das moet na de botsing vrijwel meteen zijn gedood. Medewerker Sjaak Gielen van de gemeente Meerlo-Wanssum heeft de dode das opgehaald. In overleg met de stichting Das en Boom is het dier diezelfde dag nog begraven. Het was een flinke das van ongeveer een meter leng te. Het dier ziet eruit als een don kergrijs beertje. Karakteristiek en opvallend is zijn zwart-witte kop- tekening. De das is vermoedelijk afkomstig van de dassenburcht in een bosgebied aan de Kortenbos in Meerlo. De das is het grootste landroofdier van ons land. Hij weegt gemiddeld twaalf kilo en kan wel 15 jaar oud worden. De dassen laten zich over het alge meen zelden zien; het zijn stille, schuwe nachtdieren. Waarschijnlijk kwam de Swol- gense das net terug van zijn nach telijk avontuur. Onder de grond graven dassen hun burcht, een netwerk van gangen en kamers. Zo'n burcht kan uitgroeien tot een enorm holstelsel. De kamers worden gestoffeerd met droog gras, varens en mos. Op grote stortbergen voor de holen ligt de uitgegraven aarde. Haren of poot- afdrukken in het zand getuigen van de aanwezigheid van dassen. Trouw aan hun woonplaats staat bij dassen voorop. Opeenvolgende generaties bewonen gedurende duizenden jaren dezelfde burcht. Sjaak Gielen van de gemeente bestudeert de dode das. In ons land zijn ongeveer vierdui zend dassen geregistreerd. Ypsilon Het regiobestuur Ypsilon Venlo houdt op zaterdag 16 september een rocktherapie/ feestavond voor iedereen die betrokken is bij de geestelijke gezondheidszorg. Het regiobestuur Ypsilon Venlo is onderdeel van de landelijke familieledenvereniging Ypsilon, die opkomt voor de belangen van familieleden van mensen met schizofrenie en psychotische stoornissen. De avond vindt plaats van 18.30 tot 23.00 uur in het Aid Weishoes in Venlo. Voor meer informatie: tel. (077)4752718.Aan melding is mogelijk tot vrijdag 1 september. niet ontvangen? Bel 582877! Gemeente doet aangifte van illegaal collecteren In Meerlo werd midden vorige week gecolporteerd door twee mensen ten behoe ve van de sport en recreatie voor gehandicapten. Althans, zo deden ze voorkomen. Maar volgens de gemeente en de politie is er geen vergunning voor deze club afgegeven. Ster ker nog, de stichting Leven en Welzijn waarvoor de twee colporteurs rondgaan schijnt niet te bestaan. Niemand kent de organisatie. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft inmid dels bij de politie aangifte gedaan van illegaal collecte ren door de stichting Leven en Welzijn. De twee mensen (en man en een vrouw) bellen aan en tonen meteen een legitimatiebewijs om daarmee alle vragen omtrent de legaliteit te omzeilen. Op de kaart staat een naam en de foto van de man of vrouw die aanbelt. Alles lijkt net echt. Zelfs het niet bestaande nationale keurmerk ontbreekt niet. De colporteurs bieden negen wenskaarten met envelop aan voor vijf euro. En dat geld gaat dan, zo zeggen ze, naar sport en recreatie voor gehan dicapten. Maar in de folder staat niet welke gehandicapten of in elke deel van het land. Uit de tekst blijkt dat de folder al vele jaren meegaat. Zo wordt gespro ken over de stichting wereldspe- len voor gehandicapten Assen in 1990 (16 jaar geleden!) en over de wet WAGW (Wet Arbeid gehan dicapte Werknemers) die al lang niet meer bestaat. De stichting Leven en Welzijn zou in Gennep zijn gevestigd, maar daar is niets te achterhalen. Een telefoonnummer of website ontbreekt. Het vermoe den bestaat dat de collectanten de opbrengst in eigen zak steken of in opdracht van een 'baas' rond gaan. De politie Limburg-Noord is op de hoogte gesteld van de acti viteiten van de twee mensen van de stichting Leven en Welzijn en houdt de zaak in de gaten. Volgens voorzitter Truus Knoops-Kersten van het Platform Gehandicapten Maasdorpen zijn de mensen van deze stichting vorig jaar ook actief geweest. Ook bij haar in Tienray aan de deur belden twee dames aan. Toen Truus Knoops hun wat kritische vragen stelde, wisten de twee daarop geen antwoord meer te geven. Ook wisten ze niet waar het geld voor bedoeld was. "De stichting heeft in elk geval geen vergunning om in de gemeente rond te gaan en ze staan ook niet op het landelijke collecteplan", aldus Knoops. "De stichting is bij ons ook niet bekend." Ze vindt het jammer dat op deze wijze de acties voor gehandicapten wor den misbruikt. In Meerlo-Wans sum worden jaarlijks twee col lectes gehouden ten behoeve van de gehandicapten: een keer voor de sport en de andere keer voor de verstandelijk gehandicapten. Deze collectes worden altijd aan gekondigd in de dorpsbladen en de media. Een goede remedie is om colporteurs als deze de deur te wijzen en te melden dat alleen aan de officiële landelijke acties wordt meegedaan en aan lokale acties.Als de colporteurs zich nog melden, kan het beste meteen de politie worden gebeld zodat direct actie kan worden ondernomen. Nieuw schooljaar: Dynamiek scholengroep start in het nieuwe schooljaar op vijf scholen in de gemeen ten Horst a/d Maas, Sevenum en Meerlo-Wanssum met het aanbieden van dagarrange menten. Een dagarrangement bestaat uit een combinatie van onderwijs, opvang en vrije tijd voor kinderen tussen 0 en 16 jaar. Hiermee speelt Dynamiek in op de behoefte van ouders naar verschillende en andere vormen van opvang. Doel is dat ouders makkelijker werk en zorgtaken kunnen combi neren. Tegelijkertijd worden de ontwikkelingsmogelijkhe den van kinderen gestimu leerd. De dagarrangementen worden ontwikkeld in samen werking met kinderopvang, peuterspeelzalen en welzijns werk. De komst van de dagarrange menten levert niet alleen een sluitende opvangstructuur op, ook de leefbaarheid in de kernen verbetert daardoor. Want in, of dichtbij de basisscholen komen voorzieningen die oorspronkelijk niet, of te beperkt in de dorpen aanwezig waren. De dagarrangementen worden als proef uitgevoerd bij basis scholen in Meerlo, Grubbenvorst, Hegelsom, Kronenberg en het speciale basisonderwijs in Horst. De geselecteerde scholen vor men, gezien de grootte, omvang en soort activiteiten een goede afspiegeling van de 22 basisscho len van Dynamiek. In de toekomst gaan ook de andere scholen in de deelnemende gemeenten dagar rangementen aanbieden. Dagarrangementen sluiten aan bij de ontwikkeling van de brede scholen in de gemeente Meerlo- Wanssum. De gemeente heeft daarom, op verzoek van Dyna miek, subsidie aangevraagd bij het ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschappen. Voor de proefperiode van 1 april 2006 t/m 31 juli 2008 is een subsidie van 281.257.65 euro verleend. Daar naast zetten de samenwerkende partners eigen middelen in. De Stichting Ontwikkelings samenwerking Meerlo-Wans sum (kortweg: SOS Meerlo- Wanssum) richt gedurende drie jaren haar schijnwerpers op het Afrikaanse land Zam bia en gaat daar samen met de lokale bevolking van een dorp je ten zuiden van de hoofdstad Lusaka een basisschool bou wen. Naast het inzamelen van geld heeft SOS als doelstelling om de inwoners van Meerlo-Wansum zoveel mogelijk te informeren over het land Zambia, zijn inwo ners, cultuur, economie, muziek, literatuur, kunst, tradities, politiek en flora en fauna. Daarvoor wordt door verschillende werkgroepen van SOS momenteel onderzoek gedaan en contact gezocht met Zambianen en organisaties die een relatie hebben met Zambia. In dat verband zoekt SOS contact met Zambianen die in Limburg wonen. SOS denkt aan artiesten, zangers, kunstenaars, bands, kunstenaars, journalisten, politici en Zambia nen die nu in Limburg wonen of actief zijn. Bel of mail: Karin Vest- jens, secretaresse van SOS of mail haar: k.vestjens@planet.nl of bel 0478-692524. Informatie: www. sos-meerlowanssum.nl. De gemeente Meerlo-Wans sum stelt 2.500 euro beschik baar voor de aankleding en promotie van de Meerlo-Wans- sum-hal op de Hiltho 2006. De Hiltho is een consumenten- en bedrijvenbeurs en vindt dit jaar plaats van 6 t/m 11 okto ber in de Kasteelsebossen in Horst. De gemeente stelt het geld beschikbaar aan de deelnemende Meerlo-Wanssumse ondernemers die daarmee de aankleding van de hal en de promotie kunnen bekos tigen. Door de aankleding van de hal in een voor Meerlo-Wanssum her kenbare stijl, presenteren en profi leren de ondernemers niet alleen zichzelf, hun bedrijf en hun pro duct, ook (de gemeente) Meerlo- Wanssum wordt hierdoor onder de aandacht van de bezoekers gebracht. Alles wat gezaaid is, wordt geoogst. Na de zomerperiode waarin veel agrarische bedrijven het druk hebben gehad met het binnenhalen van de oogst, organi seert LLTB afdeling Venray e.o in samenwerking met de Vrouwen vereniging Swolgen, de jaarlijkse oogstdankviering van Noord- Lim burg. De oogstdankviering wordt gehouden op zondag 27 augustus om 10.30 uur op het kerkplein in Swolgen met het thema verant woordelijkheid voor allen. Pastoor R. Verheggen gaat de dienst voor. Muzikale opluistering wordt ver zorgd door het gemengd koor Uni- tas en fanfare de Vriendenkring, beide uit Swolgen. Na de viering kan iedereen onder het genot van koffie, thee en cake nog gezellig even samenzijn. Behalve alle LLTB- leden uit Noord-Limburg zijn alle mensen uit Noord-Limburg van harte welkom. Inbraakgolf De politie heeft het aantal sur veillances te voet en met de auto in Meerlo-Wanssum opgevoerd. Dit naar aanleiding van het grote aantal woninginbraken dat vorige week plaatsvond in de gemeente en in plaatsen als Broekhuizen en Melderslo. In bijna anderhalve week tijd werden in Meerlo- Wanssum en nabijgelegen plaat sen negentien woninginbraken gepleegd. In Meerlo werd in de nacht van donderdag op vrijdag zeven keer ingebroken. Vermoede lijk gaat het om één dadergroep, die op steeds wisselende plekken in Noord-Limburg en Brabant ope reert, aldus de politie. Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LAS EK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. y. y," j3tötêK&hsï??J£Ê vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum 0 optometrie lasercentrum brillen-contactlenzen

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11