"Als de mensen maar plezier hebben" Lions Club veilt unieke schilderen Jazeker. De Hypotheker. 1 Coördinator van spetterende attracties Fraaiere entree sportpark Leunen Jos Nauts directeur SSK KJ 1 1 PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Wethouder Van der Broeck is geen echte kermisfanaat Wethouder Patrick van der Broeck (rechts) en Linda Crombach, de nieuwe kermisambtenaar van de gemeente Venray. Prominenten in actie voor goede doelen De nieuwe wethouder Patrick van der Broeck (CDA) heeft ook de kermis in zijn omvangrijke portefeuille. Hij treedt in de voetsporen van zijn partijgenoot Jan Driessen die jarenlang met veel elan de kermis promootte. Van der Broeck zal het op zijn manier doen. Vrijdagmiddag opent hij om 15.00 uur het jaarlijk se volksfeest bij de attractie No Limit op het Schouwburg plein. "Nee, ik ga er zelf echt niet in. Alles wat de lucht in gaat of over de kop gaat, is niets voor mij. Geef mij maar een wildwaterbaan. En ik zit graag met mijn zoontje in de botsauto's. Vooral als hij het uitschatert. Ik vind het leuk als mensen plezier hebben. Daar kan ik echt van genieten", zegt Van der Broeck. Afgelopen maandag - zijn eerste werkdag na de vakantie - bracht hij een bezoek aan de ker misexploitanten die zijn neerge streken bij sporthal De Wetteling. "Ik had me niet aangekondigd. Ik heb kennisgemaakt met enkele In het dagelijks leven is Bert Schepens (43) integraal hand haver bijzondere wetten/APV bij de gemeente Venray. Maar in de aanloop naar de kermis heeft hij er een nieuwe functie bij gekregen: kermisbeheer- der van Venray. Voor het eerst mag Bert Schepens erop toe zien dat de kermisexploitan ten op de juiste plaats komen te staan, gecoördineerd hun attracties opbouwen, dat alles soepel verloopt tijdens de ker mis en dat de attracties ook gecoördineerd worden afge broken. Ieder jaar wordt de kermis van Venray voorbereid en uitgevoerd door de gemeente Venray. De amb tenaar kermiszaken ontvangt na het plaatsen van een advertentie in kermisvakbladen de inschrij vingen en bepaalt welke attracties op de kermis komen te staan. Ver volgens worden de attracties in de plattegrond ingetekend. Bert Schepens: "De voorbereidingen mensen. Het viel me vooral op dat de exploitanten zo positief zijn over Venray. En dat ze al zolang hier komen. Dat is leuk om te horen. Het is toch de verdienste van mijn voorganger Jan Driessen. Ere wie ere toekomt. En het blijkt ook dat de gemeente het goed voor elkaar heeft." De meeste exploitanten komen rechtstreeks vanuit Tilburg. De grootste kermis van Nederland trok ondanks de hitte 1,1 miljoen bezoekers. Venray trekt jaarlijks tussen 200.000 en 250.000 men sen. Vorig jaar was de opkomst wat lager door het koude en natte weer. De attracties draaiden toen vijf tot tien procent minder omzet. "Maandag klaagden de exploi tanten dat de Tilburgse kermis te lijden had onder het te warme weer. Ach, het lijken soms net de boeren hier. Het weer van maan dag schijnt ideaal te zijn: zo'n 24 graden en een zonnetje." De meeste ophef veroorzaakte de uitbreiding van het kermister- beginnen direct na de evaluatie van de voorgaande kermis, een lang traject dus." Bert Schepens is dit jaar voor het eerst kermisbeheerder kermis. "Ik moet zeggen dat het me niet tegenvalt. Met name de voorberei dingen voordat de kermis van start gaat, nemen veel tijd in beslag. Maar ik ben niet tegen onaange name verrassingen aangelopen." Als de ambtenaar kermiszaken klaar is met het selecteren van de kermisexploitanten die met hun attractie op de kermis mogen staan, komt de beheerder in beeld. "Ik krijg dan de tekeningen van de kermis aangeleverd en kan de attracties gaan indelen. Daar begin ik een paar weken voor de kermis mee. Daarna maak ik een planning wanneer welke exploitant zijn attractie kan opbouwen, om te voorkomen dat iedereen tegelijk komt en begint." Tijdens het opbouwen van de attracties, op de dinsdag vooraf gaande aan de kermis, houdt Bert rein met de oude begraafplaats naast de Grote Kerk. Op het grote grasveld komen dit jaar vijf kin derattracties. Veel Venraynaren protesteerden hiertegen. Ze vin den dat de rust er geëerbiedigd moet worden. En ze vrezen dat in de toekomst er meer evenemen ten gaan plaatsvinden. Volgens Van der Broeck is dat zeker niet de bedoeling. "Nee, het wordt geen evenemententerrein. Ik kan me de zorgen van de mensen goed voorstellen. We moeten respect hebben voor een voormalig kerk hof. Maar het leven gaat wel door. Er ligt nu een groot grasveld waar niets mee gedaan wordt. Dat is ook zonde. Met respect voor de historie komen er nu vijf kinder attracties. Ik vind dit een nette keuze. Het zijn geen grote toestan den." Patrick van der Broeck zal iede re dag even een rondje over het kermisterrein maken. Hij zal het ingetogener doen dan zijn voor ganger. "Ach, de kermis komt en Schepens een oogje in het zeil. "Ik ben dan op het terrein aanwezig en heb contact met de exploitan ten om te kijken of alles lukt. Som mige attracties staan al jaren op de kermis in Venray en weten hoe het in zijn werk gaat. De exploitanten hebben mijn telefoonnummer, dus ze kunnen me altijd bellen als er problemen mochten ontstaan." Tijdens de kermis is Bert Sche pens bereikbaar voor de kermis exploitanten en loopt hij veel over het terrein. "Ik zorg ervoor dat problemen, indien nodig, zo snel mogelijk worden opgelost. Zo kan het bijvoorbeeld zijn dat een exploitant geen stroom meer heeft, of dat hij last heeft van te harde muziek van zijn buurman, of dat de matjes die de stroomka bels beschermen kapot zijn. Iede re avond heb ik overleg met de politie, om de gang van zaken te bespreken. En omdat ik normaliter integraal handhaver ben, houd ik de terrassen bij het kermisterrein ook in de eaten om te kiiken of de de kermis gaat", relativeert hij."Ik hoor van de exploitanten dat Ven ray een leuke en gezellige kermis heeft. Het is er lang niet zo mas saal als in Tilburg. Dat moeten we maar zo houden." Het enige knelpunt is dit jaar de Hofstraat. Door de aanbouw van het appartementencomplex is er minder ruimte beschikbaar. "In die hoek is het wat inschikken. We missen daar nu een paar meter ruimte." De meeste wethouders vieren nog vakantie en zij zullen vrijdag middag bij het startsein niet van de partij zijn. De gemeente heeft alle dorps- en wijkraden uitgeno digd om een persoon af te vaardi gen bij de opening. Het vuurwerk kan dinsdagavond toch weer afge stoken worden nabij het centrum. Vorig jaar leek het voor de laatste keer te kunnen op het braaklig gende Gouden Leeuwterrein. Aangezien de bouw van de par keerkelder meerdere keren is uit gesteld, kan het vuurwerk ook dit jaar weer vanaf de Gouden Leeuw de lucht in worden geschoten. ondernemers zich aan de vergun ningsvoorschriften houden." AFBREKEN KERMIS Ook bij het afbreken van de kermis heeft de kermisbeheerder een belangrijke rol. "Omdat veel exploitanten doortrekken naar de volgende kermis, is het van belang het afbreken van de attracties goed te coördineren. We willen voorkomen dat iedereen tege lijk de attracties afbreekt en dat er chaos ontstaat. Daarom maak ik ook voor het afbreken van de attracties afspraken met de exploi tanten over wie wat wanneer afbreekt." Ook dit jaar onderscheidt de kermis in Venray zich weer met spetterende attracties. "We hebben onder meer een mega achtbaan, de Mega Slide, de X-Factory en de No Limit. Voor iedere doelgroep is wel iets te vinden." De Venrayse kermis begint op vrijdag 4 augustus en duurt tot en met woensdag 9 augustus. Voor meer informatie: www. kermisvenrav.com. Autodieven opgepakt na achtervolging Een 34-jarige man uit Helmond en een 29-jarige man uit Rotter dam zijn in de nacht van maandag op dinsdag na een achtervolging in Tienray opgepakt. De twee zou een auto gestolen hebben. De politie zag de twee op de Leunseweg richting Venray rijden toen ze plotseling met de auto keerden op de weg. De politie kwam er snel achter dat de auto gestolen was en wilde de twee een stopteken geven, maar het duo besloot daarop te vluchten. De agenten zetten met meerdere patrouilles de achtervolging in. Die bracht hen eerst naar Horst en vervolgens richting Tienray. Daar besloten de twee op de Tien- rayseweg uit de nog rollende auto te springen, die tegen een politie auto botste. Ze vluchtten te voet verder en een van hen sprong even later van een stapel pallets en raakte gewond. De politie kon het duo daarna snel oppakken. De twee mannen waren niet in het bezit van een rijbewijs en onder invloed van verdovende midde len. Ze zitten in verband met het onderzoek vast. Busje brandt uit Op de Veltumse Kleffen is in de nacht van donderdag op vrij dag een busje uitgebrand. De herkomst van dat busje is nog onduidelijk. Omstreeks kwart over twee kreeg de politie een melding van een medewerker van een beveiligingsbedrijf. Die meldde dat hij op de Spurkt een busje een aanhangwagen met daarop veel ijzer had gezien. Die aanhangwagen werd even later, zonder busje, aangetroffen op de Spurkterdijk. Daarna brandde een busje uit op het parkeerterrein van de Veltumse Kleffen. Vermoe delijk gaat het om het busje dat eerst voor de aanhangwagen had gereden. Onderzoek wees uit dat de aanhanger was gestolen vanaf een bedrijventerrein aan de Ener gieweg op bedrijventerrein Smak- terheide. Dronken Pool Een 27-jarige Poolse automobi list is zondag twee keer op de bon geslingerd. Zondagnacht om 1.30 uur werd hij op de Veltumse Klef fen aangehouden omdat hij geen gordel droeg. De politie rook ech ter ook een sterke alcohollucht. De man werd meegenomen naar het politiebureau voor een adem analyse en kreeg een rijverbod voor vijf uur. Om 3-30 uur werd de man ondanks het rijverbod rijdend aangetroffen op de Lang straat in Veray. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Tegen hem is boven dien proces-verbaal opgemaakt. Kermisprogramma café de Tijd Café de Tijd biedt tijdens de kermis vanaf vrijdag 4 augus tus weer een variërend live programma. Vrijdag bijt de coverband Zenzation de spits af met rockcovers uit de jaren '90. Deze regioband speelt liedjes van onder andere U2, Live, The Cure, Kane en Red Hot Chili Pep pers. Zenzation is een krachtige, energieke en enthousiaste band die het publiek uitstekend weet te vermaken. Zaterdag staat net zoals vorig jaar de band Mrs Daniels op het podium. Deze getalenteerde groep, bestaande uit twee dames en vier heren, hoort al jaren bij de top van de Nederlandse cover bands. Met rock-, disco- en dance- covers staat Mrs Daniels voor kwaliteit, een goede presentatie, spektakel, professionaliteit en energie. De band zingt nummers van Anouk, Robbie Williams, Patti Labelle, Wild Cherry, De Dijk en zelfs Frans B. Zondag is het tijd voor April Fools. Deze Venrayse band timmert sinds 2001 stevig aan de weg en is een graag geziene gast op podia binnen en buiten de regio. De muzikanten staan garant voor een gevarieerd en gewaagd repertoire met onder meer stevige nummers uit de jaren '80 met top pers als Bon Jovi, Vitesse, aange vuld met huidige kanjers als Rob bie Williams en The Rasmus. Ook schuwen de vijf heren de Neder landse popmuziek niet. Maandag is het DJ Dance Dag.Twee dj's uit Nijmegen amuseren de gasten met uitstekende house. Let there be house met Mike Wonders ft. Tommy Largo. Dins dag is er ouderwets gezellig vuur werk met feestband De Puppies. Woensdag wordt het programma afgesloten met de Venrayse band LoSTonToS met een revival van de eighties. Dallas, Dynasty, Knightri- der, Rubik's kubus, Commodore 64, Pac Man, beenwarmers, ont plofte kapsels én LoSTonToS.Alle maal jaren '80 en een beetje meer. Madness, the Selecter, Kim Wilde, Ramones en Plastic Bertrand, ze komen allemaal voorbij. De optre dens van LoSTonToS staan bol van de energie, dans, herinneringen, zweet en enthousiasme. Na de optredens kan men nog tot diep in de nacht dansend door gaan met de eigen dj's. Lions Club Venray houdt een nieuw fondswervingpro ject voor kinderen die lijden aan spierdystrofie. De speci aal opgerichte Stichting Eve nementen Lions Venray heeft voor dit project twaalf zeer pro minente Nederlanders bena derd met de vraag of zij zich gedurende twee uurtjes vrij willen maken voor dit project. Al deze mensen werden thuis of op kantoor door een heus 'Crea- Team' (kunstenares met chauffeur en benodigd materiaal) bezocht, waarna het penseel ter hand kon worden genomen. Dus, schilderen onder professionele begeleiding. Hierbij maakte het niet uit of men wel of niet kon schilderen; het goede doel staat voorop! Op deze wijze zijn de volgende pro minenten gestrikt: Majoor Bos- shardt, Jan Aalberts, Hans Wiegel, Rita Verdonk, Gé Reinders, Peter Winnen, Sjeng Schalken, Henny Huisman, Huub Stapel, Barry Hay, Lee Towers en Leon Frissen. Zij allen maakten bij het schilderij een handgeschreven aanbeveling, waarin aangegeven wordt wat men met het schilderij probeert uit te drukken en ook welk doel men met de opbrengst wil steu- De ingang van sportpark 't Klaverblad in Leunen onder gaat een facelift. De fietsen stalling wordt uitgebreid, de parkeerplaats krijgt een betere verlichting en het oude kassa hokje wordt vervangen door een ruimer entreegebouw met een overkapping en opslag plaats. Het sportpark wordt gebruikt door drie verenigingen (voet balclub SV Leunen, korfbalclub Oranje Wit en tennisvereniging LVH) die samen 900 leden tellen. Sinds de opening van 't Klaver blad in 1969 bevindt zich naast de ingang het kassahokje dat inmid dels dringend aan vervanging toe is. De sportstichting - de beheer der van het sportpark - wil er een nieuw en ruimer gebouw neerzet ten. Het doet niet alleen dienst als Kermis in de Uitmarkt De Uitmarkt biedt elke avond live muziek. Geert Pelzer zingt en ontvangt elke avond een artiest. Naast twee Venrayse coryfeeën, namelijk Gert Janssen en Don Mulders, komen Ewan Mack en twee keer Christ Coppens. Eerst genoemde artiesten behoeven geen introductie. Ewan Mack is van origine een schot maar spreekt perfect Nederlands. Hij heeft naast disco-soul-nummers ook Nederlandstalige nummers en in zijn repertoire. Naast zijn solo-optredens doet hij voorname lijk koorwerk op producties van bekende artiesten.Christ Coppens is de bekendste slager van Horst. Waar hij ook komt, hij weet altijd de tent op z~ n kop te zetten met zijn aantrekkelijk programma van onvervalste feestmuziek. Tussen door draaien de deejays tot in de late uurtjes. Voor wie wil eten bij de Uitmarkt kan overdag terecht tot 18.00 uur. Het terras is over dekt en indien nodig verwarmt. Nieuwe hoofdofficier Mevrouw mr. N.G. Zandee is vanaf 1 juli de nieuwe hoofdof ficier van justitie in Roermond. Zandee was sinds 1 juni 2005 plaatsvervangend hoofdofficier in Roermond. Daarvoor was Zandee werkzaam als officier eerste klas- se/unithoofd in arrondissement Breda. Zandee is de opvolger van mr. B.J. Swagerman, die per janu ari 2006 het openbaar ministerie heeft verlaten en hoofd Securities services bij de KLM is geworden. Met ingang van 1 september is mr. G.T. Sta, thans officier eerste klas se bij het arrondissementsparket te Rotterdam benoemd tot plaats vervangend hoofdofficier. nen. Een speciaal Comité van Aanbeveling ondersteunt dit pro ject en bestaat uit Ton Nelissen (bestuurslid NOC*NSF'; directeur Dura Vermeer Groep; vice-voor- zitter Bouwend Nederland), mgr. Frans Wiertz (bisschop van het bisdom Roermond), dr. A.H.E.M. Wellink (president Nederlandse Bank NV), drs. M.G.M. Sprengers (voorzitter KNVB en penning meester UEFA) en Macha van der Vaart (directeur Stichting Spieren voor Spieren). De schilderijen worden vanaf 1 augustus 2006, samen met de aan bevelingsbrief, op de site www. prominentenkunst.nl geplaatst, waarna potentiële kopers een 'opwarmingsbod' kunnen uit brengen, ter voorbereiding op de uiteindelijke veiling tijdens het Rabobank Prominentenkunst Gala <http://www.prominentenkunst. nl/box5.html op zaterdagavond 2 september 2006 in discotheek Zenith in Venray. De Rabobank Venray heeft zich bereid getoond om hoofdsponsor te zijn voor de komende drie gala's. Tijdens dit feest, waarvoor meer dan driehon derd kaarten zijn verkocht aan tal van bedrijven en particulieren, zullen de originele kunstwerken per opbod worden geveild onder entreelokaal maar er komt ook een overkapping en een opslag ruimte voor de tennisvereniging bij. De uitspelende teams zich hier voortaan verzamelen. In het ver leden vertrokken de voetbal- en korfbalteams vanaf andere locaties in Leunen naar de uitwedstrijden. Sinds enige tijd is het sportpark het vaste verzamelpunt geworden. Maar het ontbrak aan een goede opvang- en vertrekplek. Sinds de aanleg van de tennisba nen in 1989 is de tennisvereniging de derde gebruiker van het sport park.Voor de komst van de tennis banen moest een gedeelte van de fietsenstalling opgeofferd worden. Vooral in de weekeinden en op drukke trainingsavonden blijkt dat er veel te weinig ruimte is om alle fietsen te stallen. Het is dan vaak een chaos rondom de entree met kriskras neergezette fietsen. Het Met ingang van 1 augustus is Jos Nauts (54) uit Meerlo benoemd tot algemeen directeur bij kinder opvangorganisatie SSK. De afgelo pen jaren heeft Nauts als adviseur en interim-manager een groot aan tal instellingen, met name in de zorgwereld, ondersteund. Daarvoor was hij meerdere jaren directeur van - destijds- Nieuw Spraeland, later De Wen- del, een instelling voor mensen met een verstandelijke beperking. Collette Murray, die de afgelopen jaren de directeurfunctie waar- Ongeval De politie assisteerde maan dagmiddag bij een ongeval met letsel op de Witte Vennenweg in Oostrum. Bij het ongeval waren drie voertuigen betrokken. Een 39-jarige automobilist uit Leeuwarden nam op een rotonde de afslag naar de Witte Vennen- weg en besefte toen dat hij ver keerd reed. De man keek vermoe delijk achterom en had daardoor niet in de gaten dat voor hem een personenauto stilstond om links af te slaan. De stilstaande auto, bestuurd door een 26-jarige man uit Nootdorp, werd van achteren aangereden en schoof de andere weghelft op tegen de zijkant van een tegemoetkomend voertuig aan. De bestuurder van het derde voertuig is een 46-jarige man uit Beegden. Beide slachtoffers van het ongeval zijn met rug- en nek- klachten door een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd ter observatie. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval. leiding van veilingmeester Jeu Sprengers. Een dag voorafgaand aan het feest stopt de internet veiling en krijgt de hoogste bie der van elk schilderij twee gratis entreekaarten voor het gala en de eindveiling. Van de kunstwer ken worden ook jaarkalenders gedrukt, die verkocht worden als relatiegeschenk voor bedrijven. De opbrengst van de feestavond, de schilderijen en van de daarvan uit te brengen kalender is bestemd voor een drietal goede doelen die alle verband houden met spierdys trofie. De goede doelen zijn: 1. de financiering van research via de Stichting Spieren voor Spieren; 2. de ondersteuning van de Stichting On Wheels, die zich bezighoudt met verbetering van de mobili teit van patiënten met spierdys trofie en 3- het aanbieden van een jaarlijkse vakantie in het Tes- selhuus voor kinderen die lijden aan spierdystrofie. U kunt al een kijkje nemen op de werken en een bod uitbrengen via de web site: www.prominentenkunst.nl <http://www.prominentenkunst. nl. Zo kunt u de gelukkige bezitter worden van een uniek schilderij en steunt u de spierdystrofiepa- tiënten! belemmert ook de toegang tot het sportpark. Er komt daarom aan de andere zijde van de hoofdingang een tweede fietsenstalling bij. De autoparkeerplaats is slechts matig verlicht. Regelmatig wordt er ingebroken in auto's. Door het plaatsen van extra verlichting wordt de veiligheid vergroot. Alle werkzaamheden worden verricht door leden van de sportverenigin gen. De veldverlichting op het sport park wordt ook geheel vernieuwd. De huidige armaturen zijn twintig jaar oud en voldoen niet meer. Er is te weinig lichtsterkte op de sportvelden terwijl de omgeving hinder ondervindt van een enor me lichtspreiding en strooilicht. Met de komst van de nieuwe veld verlichting zal de overlast voor de omwonenden flink afnemen. nam, zal de functie van manager bedrijfsbureau op zich nemen. SSK biedt kinderopvang en gast- ouderopvang voor circa 2200 kin deren in de regio Noord-Limburg en Oost-Brabant en heeft locaties in Venray, Boxmeer, Vierlings beek, St.Anthonis, Oploo, Oeffeit, Meerlo-Wanssum, Bergen, Gennep, Ottersum, Horst, Sevenum,Tegelen en Venlo.Tevens verzorgt SSK het peuterspeelzaalwerk in Sevenum, Kronenberg en Tegelen. Het ser vicebureau van SSK is gevestigd in Venray. Bij SSK zijn circa 300 medewerkers werkzaam. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) De Hypotheker Bert Schepens voor het eerst kermisbeheerder in Venray Bert Schepens:"Voor iedere doelgroep is wel iets te vinden." Donderdag 3 augustus 2006 - Pagina 3 een abonnement waard Objectief, kosteloos advies bij meer dan 140 vestigingen! rjrq—I Ei&Sra Venray, Henseniusplein 8, (0478) 53 01 50 #=£t

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3