Wat in Drenthe niet kan, kan Eigen vlag voor de Hoge Beek Schutting krijgt fraai kleurtje "De operatie van Lyndon is perfect verlopen Ingezonden in Venrav altijd II Niets! Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS BEZORGEN? PEEL EN MAAS Donderdag 27 juli 2006 - Pagina 5 Fietsvierdaagse Venray gaat ondanks hitte wél door plekke te zijn. Verder krijgen de deelnemers bij de start flyers met enkele tips om het hoofd koel te houden uitgereikt. Maar niet alleen de fietsers ontvangen voldoende eten en drinken onderweg, ook aan de vrijwilligers op bijvoor beeld de oversteekplaatsen wordt gedacht, vertelt bestuurslid Jan van Stelten. "Want je moet je voorstel len dat je de hele dag op een krui sing staat, midden in die hitte. Dat is ook geen pretje. Daarom zorgen wij voor voldoende drinken voor deze mensen." Regelmatig wordt ook de web site van de KNMI geraadpleegd om op de hoogte te blijven van het laatste nieuws op weergebied. "Maar alleen als de deskundigen vinden dat het onverantwoord is om door te gaan, wordt de fiets vierdaagse alsnog afgelast. Wij gaan er nu echter van uit dat de Venrayse fietsvierdaagse gewoon vier dagen gaat duren", verklaart Van Stelten vlak na de start, die plaatsvond onder het toeziend oog van honderden fietsers, spon soren en vooral ook veel media. Want die weten Venray inmiddels wel te vinden, zo verklaarde Jan Kreutz. "Venray staat op de kaart, dat is wel zeker." De fietsers hebben de adviezen van de organisatie goed in hun oren geknoopt, zo blijkt dinsdag bij de start.Want getooid met een - meestal - witte hoed of pet op het hoofd, een fietstas vol met eten en drinken, een zonnebril op de neus en zonnebrandcrème op de armen en benen, gingen honderden deelnemers uit het hele land vol goede moed op pad. Onder hen ook enkele fietsliefhebbers die eigenlijk zouden deelnemen aan de fietsvierdaagse in Drenthe. Zij besloten op het laatste moment met caravan en fiets naar Venray te verkassen. "Toen duidelijk werd dat de Drentse Fietsvierdaagse was afgelast, maandag, hebben we als bestuur nogmaals de koppen bijeengestoken", zegt Jan Kreutz. "Wij zijn er echter van overtuigd dat wij genoeg maatregelen heb ben genomen om de fietsvier daagse in Venray veilig te kunnen laten verlopen. Bovendien zijn de routes in Venray niet te vergelijken met Drenthe. Daar liggen de con troleposten veel verder uit elkaar en fietsen de deelnemers vooral kilometers door bossen waarin de warmte is blijven hangen. Dat benauwt veel meer. We willen echter geen enkel risico nemen en hebben onze maatregelen genomen onder het motto: beter voorkomen dan genezen. Al blijft de kernvraag natuurlijk: wie is er nu eigenlijk verantwoordelijk voor wie? Niet alleen de organisatie moet haar verantwoordelijkheid nemen, ook de deelnemers moe ten dat doen." Dinsdag bij de start was het offi ciële deelnemersaantal nog niet bekend. Vorig jaar namen 3500 mensen een of meerdere dagen aan het evenement deel, de orga nisatie verwacht dit jaar niet veel minder deelnemers. "Maar zoals iedereen weet: wij maken er geen wedstrijd van. Als iedereen heeft genoten en gezond en wel is terug gekeerd, is voor ons de fietsvier daagse geslaagd", besluit Kreutz. Jack Smetsers helpt De bewoners van De Hoge Beek en de gelijknamige stichting zijn maar wat trots op hun eigen vlag! Vrijdag werd het vaandel van De Hoge Beek en ontmoe tingscentrum De Halm feestelijk onthuld tijdens een gezellige bar becueavond. De vlag wappert nu fier voor het flatgebouw De men sen die in de flat wonen genieten volop van de activiteiten die sinds een jaar in het ontmoetingscen trum plaatsvinden, zoals sjoelen, kaarten, darten, handenarbeid en samen naar het voetbal kijken. "Iedereen kan hier fijn leven, dankzij alle vrijwilligers die hier aan hun steentje bijdragen. Ik denk dat dit uniek is voor Venray", laat Anny van der Heijden namens alle bewoners en de stichting De Hoge Beek weten. Venray is een stuk(je) kleur rijker geworden. Tegenover het monumentale Poelshuis aan de Raadhuisstraat, op de plek waar de nieuwe appartementen komen, is op de lelijke schuttingen een fraai kunstwerk geschilderd. Op initiatief van docent Piet Hermans van de Vrije Akademie in Venray en drie cursisten is het kunstwerk tot stand gekomen. Het plan is om zaterdag ook de overige schuttin gen te beschilderen. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl Thuiszorg Noord-Limburg g j Daar kunt u op rekenen! Wat gebeurt er als U niet adverteert Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486) www.vera.nl PEEL EN MAAS E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF "PERIODIEK" Politieman ontslagen Een 41-jarige medewerker van de politie Limburg-Noord is door de korpsleiding op staande voet ontslagen. Dat heeft de politie woensdagmiddag bekendgemaakt. De politie wil niet vertellen waar de medewerker woonachtig is en/of werkzaam was. De leiding besloot de man na het bekend worden van de uitslagen van een tegen hem ingesteld strafrechte lijk en tevens disciplinair onder zoek te ontslaan. Half januari 2006 werd de ambtenaar buiten functie gesteld, in afwachting van het resultaat van dit onderzoek, op verdenking van vermoedelijke oplichting dan wel flessentrek kerij. De medewerker zou zich schuldig hebben gemaakt aan een zodanige ernstige vorm van plichtsverzuim dat hij hierdoor volgens de leiding niet meer kan worden gehandhaafd als politie ambtenaar van het korps Limburg- Noord. Het was een drukte van jewelste bij het startbureau in sporthal de Wetteling.... Filippijnse jongen met hazenlip Hij is er nog van onder de indruk. Jack Smetsers (68) is net terug van zijn drie maan den durende reis naar de Filippijnen, om de operatie van 'zijn' Lyndon (12), een jongen met een hazenlip, bij te wonen. Een operatie die bij zonder goed slaagde, tot groot genoegen van de Venraynaar, die uitermate blij is dat hij zijn verhaal kan navertellen. Want hij werd eind juni in Dumaguete City op het eiland Negros bijna van zijn leven beroofd door twee jongens op een motor. "Ze stonden met een groot mes voor mijn neus. Ik ben blij dat ik nog leef." Jack Smetsers laat een artikel in de plaatselijke Sun Star zien. De krant pakt groot uit over de bru tale overval op de Nederlandse weldoener op de boulevard. "De dieven hebben onder meer mijn videocamera, scheerapparaat en reservebril gestolen. Ik schrok me rot, ben vooral blij dat ik nog leef." Maar de Venraynaar is nog meer te spreken over de operatie, die hij van dichtbij meemaakte. Hij zag met eigen ogen hoe Lyndon onder armoedige omstandigheden in het ziekenhuis werd geholpen. Smetsers, die een Filippijnse vrouw heeft, begint helemaal te stralen als hij het over de jongen heeft. Hij laat een aantal foto's van de operatie zien. "De operatie is perfect verlopen. En de moeder was zo blij, dat gezicht van haar zal ik nooit meer vergeten. Lyndon ziet er nu weer perfect uit." Het verhaal herhaalt zich. Want ruim tien jaar geleden reisde de Venraynaar ook al af naar de Filip pijnen om een andere arme jon gen met een hazenlip, Biloy Klio, te ondersteunen bij de operaties. Ook die operatie slaagde uitste kend. "Biloy staat sindsdien een stuk gelukkiger in het leven. En ook Lyndon kan nu weer vooruit kijken. Het is fijn als je die jongens kunt helpen. Want hun families zijn zo arm, dat kun je je als Neder lander nauwelijks voorstellen." Een foto van Lyndonvoor en na de operatie. In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Kindervakantie werk Ik stoorde me afgelopen don derdag aan de ingezonden brief van R. van Oosterhout betreffende kindervakantiewerk. Zij stelt dat 'de ouders van nu' het niet meer nodig vinden om de leiding van kindervakantiewerk na afloop een kleine attentie te geven. Mevrouw Oosterhout: bent u vorige week vrijdag op de verzamelplek geweest? Ik ben namelijk zo'n 'moeder van nu' met dit verschil dat ik, net zoals u vroeger, voor de leiding van onze twee zoons een kleine attentie had. En die heb ben vele ouders gedaan, want ik zag vele kinderen, moeders en lei ding met drop, chocolade, snoep en tekeningen lopen. Het viel me zelfs op dat dit ieder jaar meer wordt! Dat uw kinderen niets hebben gekregen, is dus toeval. Of hadden ze hun snoep op weg naar huis al op? Controleert u a.u.b. de volgende keer de juistheid van uw stelling. U brengt met uw ingezon den brief - onterecht - een grote groep ouders in diskrediet. Orga nisatie en begeleiding KVW 2006 hartelijk dank voor de superleuke week. Dorris van Dijck,Venray. "Wat in Drenthe niet kan, kan in Venray altijd." Met die woorden zette burgemeester Waals dinsdagmorgen de Ven rayse fietsvierdaagse in gang. De Venrayse burgervader vindt het 'onbegrijpelijk' dat het bestuur van de Drentse Fiets vierdaagse maandag besloot om het evenement af te gelas ten wegens de grote hitte, "de organisatie heeft zich door emoties laten leiden", meent Waals. De Drentse fietsvierdaagse, die net als de Venrayse editie dinsdag van start zou gaan, werd afgelast in overleg met de GGD. De GGD gaf voor Venray geen negatief advies af en dus kon Waals dinsdagmor gen om 8 uur de vlag hijsen en de nieuwe start- en flnishboog van de Venrayse fietsvierdaagse, die dit jaar tien jaar op eigen benen staat, onthullen. Voorzitter Jan Kreutz keek nog even terug op een aan tal drukke dagen. Want door het afgelasten van de fietsvierdaagse in Drenthe bleef de telefoon van Kreutz maandagavond maar rin kelen. "Ik heb de afgelopen dagen de hele regionale en landelijke pers wel aan het woord gehad. En ook veel vrijwilligers en deelne mers wilden weten of onze fiets vierdaagse wél doorging." Kreutz en de overige bestuurs leden hebben een hectische week achter de rug. Nadat vorige week woensdag in overleg met de gemeente Venray en de GHOR, de geneeskundige hulp bij ongeval len en rampen, werd besloten om noodmaatregelen te nemen om problemen zoals bij de Vierdaagse in Nijmegen te voorkomen, moest er nog heel wat geregeld worden. Zo kregen de bijna 130 vrijwil ligers een nieuw werkschema, moesten de mensen die 's morgens in alle vroegte de routebordjes plaatsen, nog vroeger uit de veren en werden er tientallen EHBO'ers opgetrommeld om stand-by te staan tijdens het evenement. En natuurlijk moesten ook alle deel nemers geïnformeerd worden over het vervroegen van de start tijden. Een megaoperatie, die won derwel lukte, maar maandagmor gen sloeg het bestuur nogmaals de schrik om het hart. Want het bedrijf dat de tientallen vierkante meters tapijt zou komen brengen, ter bescherming van de vloer in sporthal De Wetteling, liet verstek gaan. Op het laatste moment werd een ander bedrijf ingeschakeld, dat vliegensvlug een nieuwe vloer bedekking kwam brengen, waarna het inrichten van de hal - enige uren later dan gepland - toch kon beginnen. Om de verwachte ruim driedui zend deelnemers veilig op pad te sturen, besloot het bestuur vorige week in overleg met de burge meester en de GHOR de starttij den te vervroegen. De deelnemers moeten van de organisatie voor tien uur op de flets zitten, zodat ze voor het warmste moment van de dag binnen zijn. Bovendien zijn bij alle controleposten langs de route EHBO'ers neergezet die de gezondheid van de deelnemers in de gaten houden en zijn er twee mobiele EHBO'posten onderweg om in geval van nood snel ter Het startschot is gelost: de deelnemers stappen vol goede moed op de fiets.. Fietsen met zo'n tropisch weer maakt dorstig.. 'messthn Wil jij of andere bladen zoals Neem dan contact op met Verspreidingsburo Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5