OPRUIMING Alarm om 'gekooide' patiënt Venray GIGANTISCHS OPRUIMING MET ENORME KORTINGEN 0 Petje op en fietsen maar... Dorpsraad adviseert over ambtswoning Meerlo DeMKB II lAi: I Harold/ LENSSEN Man slaat agent R B85 automatiseerder V FLINKE KORTINGEN Rongen tiié. specialist voor tegels, sanitair %m tegelwerken! Bandoetere PEEL EN MAAS ho ve niers PEEL EN MAAS MtnngrffTfnyY Actie in maïsveld Mascha wint weekprijs fotowedstrijd Honderdzevenentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 27 juli 2006 En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 8 Kunst Cultuur 14 Sport 15 Gemeentelijke mededelingen 13 Kerkelijke diensten 16 Beachvolleybal in hartje Venray Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 In de psychiatrische instel ling op Servaashof in Ven ray zit al zeven maanden een extreem agressieve patiënt. Niemand weet raad met de man. Hij zit opgesloten in een kamertje van twaalf vierkante meter en wordt buiten gelucht in een 'kooi' van tien vierkan te meter, een tuin die afgeras terd is. De vakbond van ver pleegkundigen NU'91 noemt de situatie mensonwaardig en onveilig. De bond eist snel maatregelen, na klachten van het verplegend personeel in Venray. De man zou een voor malige kindsoldaat zijn uit Liberia, maar G. Deriks, lid van de raad van bestuur van de GGZ, wil dat niet bevesti gen. "Wij geven geen persoon lijke informatie." De man is in deze situatie terechtgekomen omdat hij een direct gevaar vormde voor zijn medepatiënten en verpleegkun digen op de afdeling. Bij diverse incidenten heeft de man bewo ners en verzorgenden bedreigd en verwond. Behandeld wordt hij niet. Dit geval staat niet op zich zelf. Volgens NU'91 zijn er zeker 75 tot 100 soortgelijke situaties bekend van buitensporig agressie ve buitenlandse patiënten die in Nederlandse psychiatrische instel lingen geïsoleerd zijn opgesloten. Het gaat daarbij onder meer om drugsverslaafden of vluchtelingen die ernstig getraumatiseerd zijn door oorlogen, waarin zij soms gevochten hebben en/of gemar teld zijn. Ook G. Deriks zit met de hele kwestie in z'n maag. Want de GGZ wil niets liever dan verbe tering aanbrengen in de situatie van de patiënt én het personeel. GGZ Noord en Midden Limburg, waar de instelling onder valt, staat volgens Deriks echter met de rug tegen de muur. "Of beter gezegd: we hebben alles uit de kast gehaald wat erin zat. Maar buiten kijf staat dat de omstandig heden voor de man verre van fijn zijn. Ook ik ben allerminst geluk kig met deze situatie. Wij hebben hem onder onze hoede gekregen nadat hij drie maanden intensief was behandeld in een speciale kliniek van de GGZ in Eindho ven. Daar bleek hij onhandelbaar te zijn en zeer agressief. De man is in 2001 al eens eerder bij ons opgenomen, maar is daarna gaan zwerven. Hij is meerdere malen in aanraking gekomen met justitie en er zijn ook incidenten geweest met personeel, dat zich bedreigd voelde. Want de man is gericht agressief. Het gaat nu redelijk met hem, maar het gaat om een fragiel evenwicht." Om de veiligheid van het per soneel te waarborgen zit de man in een kamer van twaalf vierkante meter met daarin een televisie en de mogelijkheid om naar muziek te luisteren. "We hebben van de GGZ in Eindhoven, een kliniek die gespecialiseerd is in intensieve behandelingen, een hele hoop adviezen gekregen. Speciaal voor deze man is bij ons een kamer verbouwd, een tuin ingericht en personeel opgeleid. Maar de deur is inderdaad op slot. Nee, daar zijn wij ook niet blij mee. Maar wat moeten we anders? Wij moeten het verplegend personeel wel op deze manier in bescherming nemen." Behandeling van de patiënt noemt Deriks 'moeilijk'. "Hij rea geert niet echt op medicatie en we willen hem ook niet half ver doven met extreem zware medi catie. Daar verbeter je de situatie in mijn ogen niet mee. Begin sep tember gaan we samen met een gedragsdeskundige bekijken ol er misschien speciale methoden voor deze man zijn die wel aan slaan." De GGZ gaat ook onderzoeken of er in het nieuwbouwplan op Servaashof, waar onder meer een nieuw psychiatrisch centrum zal verrijzen, een speciale ruimte voor deze extreme probleempatiënt ingericht kan worden. Er komt voor deze patiënten weliswaar een speciale kliniek in Eindhoven maar dat duurt nog twee jaar. "En die kliniek van de GGZ krijgt maar 24 plaatsen", weet Deriks. "Mis schien dat we in ons nieuwbouw plan iets voor hem kunnen doen. Maar dan is er wel intensieve, spe ciale begeleiding nodig en daar hebben we het geld niet voor. Wij gaan de overheid vragen om geld beschikbaar te stellen. Dan kun nen we deze situatie aanpakken. Want wij hebben nu niet het geld en de faciliteiten om dergelijke patiënten goed op te vangen." Gelukkig Ik mag u bedanken namens Ratnawalie Swarnalatha. Wie? Ratnawalie Swarnalatha! Hij is 22 jaar, heeft vermoedelijk een schat van een vrouw en een aandoen lijk dochtertje. Ratnawalie heeft ruim anderhalf jaar geleden veel geluk gehad. Hij en zijn vrouw overleefden de tsunami op tweede kerstdag 2004. Weliswaar zwaar ontdaan en zich regelmatig afvragend wat hij nog te zoeken had op deze wereld, maar "still alive", zoals de Amerikanen ple gen te zeggen. Ratnawalie Swarnalatha is weer blij en gelukkig. Heel blij zelfs, dankzij de hulp uit Venray. De beslissing van de gemeente Ven ray om directe hulp aan de slacht offers te geven in plaats van geld op de grote hoop van de hulpor ganisaties te gooien, is een goede geweest. Dat blijkt overduidelijk uit de rapportage uit Sri Lanka die wij deze week onder ogen kregen. De 35.000 euro zijn meer dan goed besteed geweest. Bijna 40 gezinnen op Sri Lanka kunnen mede dankzij de Venrayse hulp de draad van het dagelijkse leven weer oppakken. Giften variërend van visnetten en touw tot com plete boten en vervoermiddelen hebben bijgedragen aan het feit dat de mensen op Sri Lanka weer aan de slag konden met hun dage lijkse bezigheden. Wij in Venray maken ons druk om de tropische temperaturen, een Amerikaanse Tourwinnaar maakt zich druk om zijn heup, deelnemers aan de fietsvierdaag se maakten zich druk, maar zijn nu toch lekker aan het fietsen... Tjonge jonge, waar maken we ons nu eigenlijk druk om? Ik ben1 blij dat wij als Venraynaren deze mensen weer op het pad naar een regulier en ik denk ook gelukkig leven hebben kunnen helpen. Hannes U weet niet wat u ziei! l] VENRAY Julianasingel 7 Ondanks de hitte laten de fietsers zich niet kisten. Met een petje op hun hoofd, vol doende water in de fietstas en wat zonnebrandcrème op de armen en benen, wordt koning zon deze week dapper getrotseerd. De temperaturen stijgen tot ver boven de dertig graden, maar dat deert de vele deelnemers aan het jaarlijkse fietsfestijn in Venray niet echt. Zij genieten met volle teugen van de routes die door de organisatie van de Venrayse fiets vierdaagse dit jaar zijn uitgezet. De Fietsvierdaagse Venray ging dinsdag vanwege de tropische omstandigheden een uurtje eer der van start, met extra hulpver leners bij de stempelposten, twee mobiele EHBO-posten en fietsers die van de organisatie het advies kregen om het extra rustig aan te doen en voldoende te drinken. Dat advies kregen ook de vrijwilligers die de hele dag langs het parcours staan om van de fietsvierdaagse ook dit jaar weer een veilig en succesvol festijn te maken. De eer ste twee dagen verliepen prima: het bleef rustig bij de EHBO-pos- ten en iedereen keerde gezond en wel terug! De organisatie verwacht dat. ondanks de hitte, het aantal deel nemers ongeveer gelijk zal zijn aan vorig jaar, toen 3500 fietslief- hebbers aan de Fietsvierdaagse Venray meededen. De dorpsraad van Meerlo is door het gemeentebestuur benaderd met de vraag om een advies uit te brengen over de toekomst van de histori sche ambtswoning van Meer lo. Zoals bekend is de ambts woning, ook wel genaamd Huize Meerlo of Huize Nab, sinds kort geen woning meer van de burgemeester omdat hij verhuisd is naar Oostrum. De statige woning met grote ommuurde tuin op de hoek Mar. lenneskensstraat en de Hoofdstraat staat leeg. Binnen de gemeente wordt thans gediscussieerd wat er met dit prachtige witte pand moet gebeuren. Verkopen of verhuren, een restaurant of een kantoor, bewonen zoals altijd of de tuin opsplitsen en daarin woningen bouwen? Allemaal opties die de revue passeren. Voordat de dorpsraad een mening vormt, heeft hij de visie gevraagd van de omwonen den. Hebben zij een mening over het eventueel opsplitsen van de tuin van de ambtswoning of een andere idee over de toekomst van het historische pand en de grote tuin? De omwonenden moe ten voor 1 augustus reageren. In het verleden heeft de buurt zich ook al ingezet voor behoud van de tuinmuur, toen op zekere dag medewerkers van Essent een gat in de muur maakten. Daarin werd later een deur geplaatst zodat Essent beter bij het gasregelsta- tion kon komen. Huize Nab is rond 1700 gebouwd en was het laatst privé- eigendom van de familie Nab. Mevrouw Siska Nab was de laatste bewoonster van de familie. Op ini tiatief van burgemeester René Dit- trich kocht de gemeente het pand in 1962 en liet het restaureren met steun van rijk en provincie. Sindsdien heeft Meerlo-Wans sum volgens insiders de mooiste ambtswoning van de provincie Limburg. Huize Meerlo is een van de nronkiuwelen van Meerlo. Brand bij Houbensteyn Bij mengvoederbedrijf Hou bensteyn aan de Ysselsteynseweg in Ysselsteyn is maandagmiddag brand uitgebroken. Het vuur werd veroorzaakt door een oververhitte hamermo len die meel fijnmaak. Door de hitte is het meel gaan smeulen. De brandweer, die met groot materieel uitrukte, moest er aan te pas komen om de brand te blussen. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. een abonnement waard HAIR-KAPPERS TIJDENS DE VAKANTIE NORMAAL GEOPEND ceuten van loon Chevrolet Epica standaard met een fluisterstille 6-cylinder vanaf 24.995,- Auto Ghïelen Schoolstraat WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Stayerhofweg 2b Wanssum Tel. 0478-539020 Bel voor een afspraak, ook 's avonds TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tijdens het populaire wieier- evenement 'Daags na de Tour' in Boxmeer werd op de Steenstraat in Boxmeer een man bekeurd voor wildplassen. De wildplasser, een 34-jarige man uit Overloon, is aangehouden en tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Na verhoor is hij heengezonden. Omstanders bemoeiden zich met de aanhouding. Eén van hen, een 34-jarige man uit Overloon, sloeg daarbij een politieman. De man is aangehouden en voor onder zoek ingesloten. Een 35-jarige man Overloon werd aangehouden, omdat hij de politiemensen bele digde. Tegen hem is proces-ver baal opgemaakt. Hij is na verhoor heengezonden. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Wegens vakantie gesloten Vanaf 14 augustus staan wij weer voor u klaar! Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl EN MAAS ^^venray berden 1 1 1 WT\ bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl K A P P E R S VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 i r i Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl maak een afspraak voor een proefrit Keizersveld 55, Venray0478-58 62 00 L 's maandags gesleten v Ontvangst, diner, receptie en feestavond; allemaal onder één dak. En....de huwelijksnacht in een superromantische bruidssuite krijg je er gratis bij! Natuurlijk alles voor heel aantrekkelij ke prijzen. Meer weten? Bel voor een informatie pakket (of een vrijblijvende afspraak). Hotel Asteria Venray, Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 H,^/1

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1