Kinderhulpballon in de lucht Genieten van oldtimers Schuimparty in café 't Podium Doe mee met het literair café Het risico IC co A ELL Vakantienieuws Bibliotheek Venray HET RISICO PEEL EN MAAS Donderdag 27 juli 2006 - Pagina 14 Regionale muzikanten spelen samen met vijf Engelse topmusici Na het prachtige Laureaten- concert in Ven Zelderheide op zondag 23 juli, waar de 14-jarige Kate Sebring en het Franse pianotrio Con Fuoco hun muzikale visitekaartje afgaven, staat de organisatie van Klassiek op Locatie weer een nieuwe 'Tour de Force' te wachten. Het concert van zon dag 30 juli staat in het teken van de wereldpremière van Around Five, een compositie opdracht die Klassiek op Loca tie verstrekte aan de Neder landse componist Bernard van Beurden. Het uitgangspunt was: schrijf een werk voor het Engelse koper kwintet Fine Arts Brass en 25 regionale amateurmusici, met als doel: de regionale muzikant in contact te brengen met zijn pro fessionele collega's. Bernard ging zeer enthousiast aan het werk en bedacht de titel Around Five, omdat het cijfer 5 bij de composi tie een cruciale rol speelt. Vijf professionals (koperkwin tet), vijf groepen van vijf ama teurs: klarinetten, fluiten, bugels, saxen, divers slagwerk. Bovendien rondde hij het werk af op 5 mei. Het is een zeer kleurrijk werk geworden van 15 minuten, op plaatsen erg ritmisch en heftig, dat de amateurs het vuur danig aan de schenen legt en de solisten alle virtuositeit ontlokt. De musici zijn afkomstig uit Venlo, Sevenum, Horst, America, Swolgen, Lottum, Arcen, Broekhuizenvorst, Tilburg en Wanssum, en uiteraard Londen en Birmingham. Deze week nog een paar repetities, waarna zater dag de Engelsen aansluiten. Op zondag 30 juli zal de compositie in Sevenum (parkje achter ver zorgingstehuis Sevenheym) vanaf 16.00 uur zijn wereldpremière beleven. Het verdere concert wordt ingevuld door Fine Arts Brass. Op het programma staan: de ouverture Wilhelm Tell van Ros sini, Blues concerto van Bill Hol- combe, Trumpet Tunes Aires van Purcell, twee prachtige sui tes uit Porgy Bess en de West Side Story en La Fiesta van Chick Corea. Fine Arts Brass werd in 1980 Componist Bernard van Beurden luistert tijdens de repetitie onder leiding van Nard Reijnders van de vijfentwintig amateurmusici en de vijf professionele muzikanten uit Engeland, (foto René Poeh) opgericht aan het conservatorium van Birmingham. De leden repe teerden als dwazen en oogstten binnen een paar jaar een groot repertoire en veel succes. De musici behoren al jaren tot de top van Europa. Weinig ensem bles hebben een vergelijkbaar uit gebreid repertoire, opgebouwd tijdens de tournees in 60 landen. 28 cd's getuigen van hun werk lust. Het zijn ware meesters in het scheppen van de meest ver rassende klankkleuren door het smaakvolle gebruik van verschil lende dempers en het toepassen van diverse speeltechnieken. Af en toe vergeet je bijna dat je zit te luisteren naar vijf koperblazers, die de kunst verstaan om van een concert een bruisend swingpodi um te maken. Als solist treden ze op met de Engelse toporkesten, onder meer het Londen Symfonie Orkest. Bernard van Beurden begon op 8-jarige leeftijd met vioolspelen, ging na de middelbare school naar het conservatorium in Amsterdam en ontwikkelde zich daarna meer en meer als componist, onder meer door de lessen bij Rudolf Escher en Ton de Leeuw. Hij was aanvankelijk vooral bekend door zijn werk met en voor amateurs: als componist, leider van ensem bles, organisator van workshops, verzorger van radioprogramma's, niet alleen in Nederland, maar in heel Europa. Vanaf 1980 spits ten zijn activiteiten zich steeds meer toe op zijn compositorische arbeid en zijn werk als docent aan het Rotterdams conservatorium. Van Beurden, die het groot ste deel van het jaar in Frankrijk woont en werkt, zal op 30 juli aanwezig zijn in Sevenum. Het concert begint om 16.00 uur in het parkje achter verzorgingshuis Sevenheym, Maasbreseweg 8 te Sevenum. Kaarten zijn verkrijg baar bij de VVV. Kassa open een uur voor aanvang. Entree: 12 euro. Anne-Christine Liebrand licht ook deze week weer enkele voor stellingen toe die komend seizoen bij Schouwburg Venray op het programma staan. Graag wil ze iets meer vertellen over de dans voorstellingen. In het aanbod voor komend seizoen zitten twee klas sieke balletuitvoeringen, gebracht door twee uiterst bekwame gezelschappen. Het Zwanenmeer gebracht door het Ballet van de Staatsopera Tatarstan; een roman tisch balletsprookje dat nog steeds ontroert en Giselle door het Sint-Petersburg Ballet en het Staats Filharmonisch Orkest Lvov. Giselle vertelt het verhaal van een onschuldig en verlegen boeren meisje dat zich het hof laat maken door een boerenzoon, in werke lijkheid de verraderlijke rokken jager hertog Albert. "Maar", aldus Anne-Christine, "we hebben ook aandacht besteed aan moderne dans. Naast het bekende Scapino Ballet Rotterdam met de uitvoe ring It's a beautiful world, hebben we óók Dance Works Rotterdam kunnen vastleggen. Dance Works Rotterdam is een eigentijds reper toiregezelschap dat moderne dans produceert en een voorloper is op het gebied van internationale dansvernieuwing. Het gezelschap presenteert voorstellingen door heel Nederland en op internatio nale tournees." Dance Works Rotterdam verlegt met pure dans grenzen van de fysieke, muzikale en ruimtelijke bewegingsmogelijkheden. De keu zes die choreografen en dansers van het gezelschap maken, komen op de eerste plaats voort uit de interesse in beweging als een plas tisch medium. Muziek wordt hier bij beschouwd als een gelijkwaar dige partner, niet als dwingende leiband en zal dan ook live wor den uitgevoerd door de Portugese pianist ManuelAraüjo.Vergeet niet de website van dit gezelschap te bezoeken ter voorbereiding www.danceworksrotterdam.nl. Eveneens vernieuwend en uitda gend is de jeugdvoorstelling van Meekers Uitgesproken Dans. Mee- keres Uitgesproken Dans heeft in de afgelopen jaren naam gemaakt met dansvoorstellingen voor een jong publiek over onderwerpen Shakespeare Shuffle is Shake speare waardig. Foto: Steven Teenstra. uit de grotemensenwereld. Daar bij gebruiken de dansers ook hun mond, zoals de naam van het gezel schap al enigszins cryptisch aan geeft. De teksten dienen meestal alleen om een situatie in te leiden. Mimiek en de dans vertellen het echte verhaal. Het tempo van de voorstelling ligt hoog. Maar er zijn ook mooie, verstilde momenten. En dat is helemaal Shakespeare, ditmaal zelfs zonder één woord te zeggen. Deze Shakespeare Shuffle is Shakespeare waardig. De recensies van deze voorstel ling zijn te vinden op www.mee- kers.nl. Op vrijdag 4 augustus aan staande vliegt vanaf de locatie Schaapsdijkweg 56 in Venlo de Kinderhulpballon uit! Om 19-15 uur gaan zeven jongeren (onder begeleiding van twee groepslei ders van de Mutsaersstichting Jeugdzorg en Jeugd-GGz) met een ballon de lucht in! Op haar locatie aan de Schaaps dijkweg (in de buurt van het oude vliegveld van Venlo) heeft de Mut saersstichting een prachtig land schapspark; ruimte genoeg dus om er een ballonvaart te starten en te genieten van de mooie natuur. Iedereen is van harte welkom om een kijkje te komen nemen! Begin 2005 heeft de Mutsaers stichting gehoor gegeven aan een oproep van het Nationaal Fonds Kinderhulp (www.kinderhulp.nl) aan jeugdzorginstellingen om hun belangstelling kenbaar te maken voor een gratis ballon-vaart voor kinderen. Het Nationaal Kinder fonds heeft zeven jongeren van de Mutsaersstichting, juist in haar jubileumjaar 2006, uit-gekozen als de gelukkigen die aan de ballon vaart deel mogen nemen. De Stichting Kinderhulp col lecteert jaarlijks huis aan huis om kinderen in jeugdzorginstellingen te helpen. Onderdeel van het logo van de Stichting Nationaal Fonds Kinderhulp is een ballon die de kwetsbaarheid van kinde ren symboliseert, maar ook het stukje vrolijkheid wat de Stichting hen biedt: een weekje kamperen bijvoorbeeld, speel- en spelmate riaal, financiële steun om cursus sen te volgen of te sporten, etc. De Stichting Kinderhulp zet de kinderballon in als blikvanger en als tegenprestatie voor relaties, donateurs en sponsors. Let op, de ballon vliegt alleen als het niet te hard waait. Kijk dus even of je ook andere ballonnen ziet vliegen voordat je komt kijken! In Venray 'oldtimer city' zijn zaterdag en zondag weer tallo ze fraaie oldtimers te bewon deren. Zaterdag vindt de Aste- ria Knapzakken Toer plaats, zondag de Venrayse oldtimer toertocht. Tijdens de Asteria Knapzakken Toer krijgen de deelnemers de gehele dag om de ongeveer 160 kilometers af te leggen, te genie ten van de mooie omgeving, leuke bezienswaardigheden onderweg te bekijken en natuurlijk niet te vergeten te picknicken. De knap zak met inhoud is inbegrepen. De toertocht begint om 9-30 uur. De Venrayse Oldtimer Toertocht is uitgegroeid tot een landelijk bekend evenement, dat al jaren veel deelnemers én publiek trekt. Voor de toertocht kan gekozen worden uit een afstand van 50 kilometer of 80 kilometer. Inschrij ving vooraf is niet nodig. Voor deelname aan de toertocht kan men inschrijven op de dag van de tocht zelf van 11.00 tot 15.00 uur, op het Schouwburgplein. Voor meer informatie zie www.ven- rayoldtimercity.nl. of e-mail naar infovenrayoldtimercity. nl Na alle hitte van de afgelopen dagen is het tijd voor een ver frissende avond. Op vrijdag 28 juli wordt in café 't Podium een schuimparty georganiseerd. Nadat vorig jaar de trend gezet is met een aantal opeenvolgende thema feesten, met onder andere een beachparty, midzomercarnaval en de midzomerkerstnacht, gaat dit jaar het verhaal verder met de schuimparty. Om de schuimparty een groot succes te laten zijn is de hulp ingeroepen van een gigantisch schuimkanon dat het hele café onder een dikke laag schuim zal doen verdwijnen. De feestgangers zullen helemaal uit hun dak kun nen gaan en tot in de late uurtjes onder het genot van de zomerse klanken van dj Pim een groot feest Fries paard in De Lochting Onlangs is de beeldencollectie in galerie De Lochting aan de Laag- heidseweg in Venray uitgebreid met bronzen beelden van de Frie se kunstenares Els v.d. Glas. Van jongs af was het modelleren van mens- en dierfiguren haar grote passie. Ze werkte naar model, maakte portretstudie, leerde mal len maken en afgieten. De omslag kwam toen ze haar beelden in brons liet gieten. Brons betekende volledige vrijheid van werken: ein delijk kon ze haar paarden laten zweven en haar stieren laten dan sen. Uitgangspunt van haar werk bleef onveranderd de mens en het dier. Steeds weer laat ze zich inspireren door hun schoonheid, charme of kwetsbaarheid. Els v.d. Glas werkt figuratief. Bij elk beeld is ze op zoek naar een eigen hand schrift, voert ze de strijd tussen af en onaf, maar vooral is ze op zoek naar de expressie die het verbeel de mens of dier recht doet. Een mooie collectie van haar werk is te bewonderen in De Lochting op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. ondergaan. Het schuim dat toegepast wordt in't Podium is geheel onschadelijk voor mens en milieu, niets dat je weerhoudt om je zwembroek aan te trekken en mee te komen fees ten in het natste feest van het jaar. De schuimparty op 28 juli 2006 begint om 23.00 uur, de entree bedraagt 2 euro. Meer informatie is te vinden op www.podiumven- ray.nl. Met de kermis heeft café 't Podi um als vanouds een geweldig live programma geboekt. Op zaterdag 5 augustus wordt het café omge toverd tot een Irish Pub.The Old Firm. De muziek die deze band maakt valt het beste te omschrij ven als Schots/Ierse folk-rock. Ze spelen met veel energie en passie, wat als een vonk overslaat op het publiek. Een avond 'Old Firm' is een avond om nooit te vergeten, Om de avond compleet te maken zijn er diverse ierse bieren te ver krijgen, zowel van de tap als uit de fles. Zondag 6 augustus staat de Ven rayse formatie Pilot Flame op de bühne in 't Podium. Pilot Flame weet keer op keer de vonk op het publiek te doen overslaan met vele bekende nummers die, welis waar in een nieuw jasje gestoken, de toehoorders steevast tot mee zingen brengen. Het repertoire van Pilot Flame is heel variërend en gaat van feestmuziek en mee zingers tot serieuze rustige en knallende rock! Pilot Flame begint zich langzamerhand meer te rich ten op eigen nummers. Op zaterdag 16 september vindt in café 't Podium weer eenAmster- damse avond plaats. Geert Pelzer zingt deze avond vele bekende meezingers, van ballads tot onher roepelijke feestnummers. Al met al biedt Café 't Podium weer een geweldig en gevarieerd pro gramma voor jong en oud. Meer informatie over deze en andere activiteiten in café 't Podium is te vinden op www.podiumvenray.nl onder de kop agenda. Dit is de opgave voor de maand juli: Zij zegt, dat dat geen werk is voor een man. En 'k voel me hulploos en vol zelfverwijt, als zij mijn langverwende onpraktischheid verwent met wat ze toverde in de pan. "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht zijn ze afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het secretariaat van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Venray, tot vrijdag 25 augustus 2006. Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe opgave en wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van de dichter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de oplos sing weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve voor de jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee keer een fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs ver loot! Deze maand waren er weer vele goede inzendingen.De stand luidt nu als volgt: Op de eerste plaats staan: de heer J. Bekenes, de dames L. Colsen, H. Craghs en R. van Daal, de heren A. Ederveen,A. Kroft,A. Leyssen en P. Weerts allen met 40 punten. De heer T. van Els en de dames L. Geurts en Th. Van Kruisbergen volgen met 10 punten. Het gedicht van Daan Zonderland spreekt voor zich: Je zult toch maar de hand van je geliefde opgestuurd krijgen! Letterlijk "Geachte heer, ik moet u danken Voor het postpakket dat ik ontving. Maar u vergeeft mij ongetwijfeld Een zekere teleurstelling. Toen ik de hand vroeg van uw dochter, Die ik hartstochtelijk bemin, Deed ik zulks niet in letterlijke Doch overdrachtelijke zin." Daan Zonderland Het programma voor het nieuwe seizoen is bijna rond. Het wordt een bijzonder jaar. Het Literair Café viert zijn derde lustrum!!! De donateurs krijgen het programma volgende maand thuis gestuurd. Vast staan reeds de volgende activiteiten: Annejet van der Zijl jan Sie- belink en de gewaardeerde hedendaagse dichter J.P Rawie hebben hun komst reeds toegezegd. Met Cees Nootenboom zijn de onderhande lingen gaande. Zijn komst zou een prachtig accent aan dit 3e lustrum jaar van het Literair Café Venray-regio kunnen geven. En als vervolg op de zeer succesrijke wandelpoëzieroute door het centrum van Venray, presenteert het Literair Café in oktober twee fietspoëzieroutes door de buitenwijken en de kerkdorpen van Venray langs alle kunstwerken aan de openbare weg. Samen met de wandelroute geven de fietsroutes voor de kunstliefhebbers straks een compleet overzicht van de kunst werken en kunstwerkjes in Venray. Liefhebbers van kunst, van fietsen en van poëzie mogen reikhalzend uitzien naar het verschijnen van deze gids. Bij nagenoeg elk kunstwerk in het gidsje zal een gedicht te vinden zijn! Maar er zijn meer feestactiviteiten. Ook aan de basisschooljeugd is gedacht! Let u op het uitkomen van het programma! Wie donateur wil worden van het Literair Café Venray-regio - tegen betaling van een minimale bijdrage van _16.00 per jaar - kan contact opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten van het Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisgestuurd en bovendien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkom sten. En dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van het Literair Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 5801 RR VENRAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op de aantrekkelijke web site: www.literair-cafe-venray.nl Thuis blijven in de vakantie? Geniet van lekkere muziek! Leden van de bibliotheek Venray kunnen meer dan 250.000 cd's en 10.000 muziek dvd's 24 uur per dag, zeven dagen per week, zelf aanvragen via de website www.muziekweb.nl De aangevraagde muziek wordt verstuurd naar de bibliotheek in Venray. Een unieke service, waarmee Europa's grootste muziekcollectie direct beschikbaar komt. De lener moet zich eerst bij Bibliotheek Venray aanmelden voor het gebruik van dit LeenDirect. Daarna kan het grootste gedeelte van de collectie van de Centrale Discotheek Rotterdam via internet worden aangevraagd. De lener krijgt automatisch een e-mail zodra de cd bij de bibliotheek Venray voor hem of haar klaar ligt. De cd's worden uitgeleend voor twee weken. Nog geen lid van de bibliotheek maar wel geïnteresseerd in LeenDirect? De bibliotheek Venray kent verschillende soorten abon nementen waaronder de gelegenheidspas. Meer informatie is te vinden op www.obvenray.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Rechercheur Winston Gara- no moet achter een twintig jaar oude moordzaak aan. Zijn baas, Monique Lamont, is een keiharde vrouw die haar zin nen heeft gezet op een mil joenenbudget voor een nieuw DNA-laboratorium. Het oplos sen van de Knoxville-moord moet daarvoor het breekijzer zijn. Maar dan wordt Lamont in haar eigen huis overvallen en verkracht, en Winston komt onverhoeds bin nen... Patricia Cornwell is de inter nationale bestsellerauteur van de Kay Scarpetta thrillers. Het risico (verschenen als feuilleton in het New York Times Sunday magazine) is geen Kay Scarpetta thriller, maar een opzichzelfstaande thriller. Het risico heeft sterke hoofdperso nen, een schokkende intrige en een messscherpe plot: Cornwell op haar best. Dit boek is te koop bij boekhandel Van den Munkhof. Prijs: 9-95 euro. Wereldpremière Klassiek op Locatie Dansvoorstellingen in schouwburg i Kunst Cultuur m

Peel en Maas | 2006 | | pagina 14