"Een superfoto" Koester uw monument Vier 'opa's' nemen afscheid Jan Zwarthoed beste standwerker wsjsï Honderdzevenentwintigste jaargang - week 30 - donderdag 27 juli 2006 Mascha Janssen wint derde weekprijs fotowedstrijd Mascha Janssen uit Wans- sum is de derde weekwinnaar van de door Combi Dom Mels- kens en Peel en Maas georgani seerde fotowedstrijd. De Wans- sumse, die fotograferen als hobby heeft, stuurde een foto in van haar nichtje Rachel (4). "Ik vindt het zelf een super foto", vertelde Mascha vooraf gaand aan de prijsuitreiking. Kiki Jaspers van Combi Dom Melskens is het helemaal met haar eens. "Vooral de uitsnede is bijzonder. Veel mensen dur ven een foto niet van zo dicht bij te maken. En het is een vrolijke foto, goed scherp ook. Een terechte winnaar." Dinsdagmiddag nam de geluk kige winnares de prijzen in ont vangst: een tegoedbon voor 100 afdrukken van 10x15 centimer bij Combi Dom Melskens, een boe- kenbon ter waarde van 12,50 euro van boekhandel Van den Munck- hof en een gratis waardebon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro. De fotowedstrijd blijft de komen de weken nog doorgaan. Stuur een afdruk van uw leukste vakantiefo to in en maak kans op een van de weekprijzen of aan het einde van de rit de hoofdprijs: een jaar lang gratis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centi meter. De spelregels zijn als volgt: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moeten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt even eens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van mini maal 300 dpi dienen te hebben 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijd organisatie kan naderhand het origineel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoonnummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de weekprijzen staan op 13, 20 en 27 juli en 3 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op donderdag 17 augustus bekend gemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwisselbaar voor geld 8) Over de uitslag kan Mascha Janssen neemt de prijzen van Theo Klabbers van Combi Dom Melskens in ont vangst. niet worden gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 14 augustus. 10) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 11) Inzenders geven toestemming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. Afscheidsconcert VéGé Band uit Venray De openbare bibliotheek, en een kantoor, voorheen een tex tielfabriek met kantoor, aan de Merseloseweg 61 te Venray. Een gebouw ontworpen door de architecten De Vries in 1956. Vergeleken met het fabriekscom plex dat de architecten De Vries kort hiervoor realiseerden aan de Maasheseweg is deze voormalige textielfabriek, veel moderner. Het bestaat uit een fabriekshal waar als afzonderlijk te onderscheiden element een kleine doos op is gezet, die het kantoor bevatte. De hoofdingang wordt gemarkeerd door een wand van mergel. Deze wand staat als een losse schijf onder het 'uitkragende' kantoor volume. De strakke geometrie, de combinatie van beton met natuur steen en de brises soleil boven de ramen zijn stuk voor stuk door Le Corbusier geïnspireerde ele menten, die internationaal overal opdoken in de architectuur van de jaren vijftig. Koester uw monu ment! Weet u ook zo n bijzondere plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Reacties graag naar het secretariaat Stichting Venray Monumentaal, p/a Groene Hart 7, 5801 SX te Venray.e-mail venray- monumentaal@kpnplanet.nl Vakantiedrukte tijdens jaarmarkt Dronken De politie heeft zondagmorgen in alle vroegte een 25-jarige auto mobilist uit het Duitse Krefeld aangehouden die op de Rijksweg in Bergen achterop een brom- mobiel was gereden. De 53-jarige Venrayse passagiere van de brom- mobiel liep daarbij een gebroken been op. De verdachte zag te laat dat de brommobiel met een veel lagere snelheid reed en kon niet meer op tijd afremmen. De man bleek te veel gedronken te heb ben en zijn rijbewijs is ingevor derd. De vrouw uit Venray is in het ziekenhuis opgenomen. Tegen de man uit Krefeld is proces-verbaal opgemaakt. De zomervakantie is begon nen en dus is een groot deel van Nederland ergens in het (buiten)land op zoek naar leuke uitjes. En dat was te merken tij dens de traditionele jaarmarkt, maandag in hartje Venray. Gedu rende de middaguren was het ondanks de tropische temperatu ren een drukte van belang in de winkelstraten en op de terrassen. Ook dit jaar waren er weer tal van activiteiten op touw gezet voor jong en oud. Op maar liefst drie locaties (Grote Markt, De Bleek en Henseniusplein/Schouwburg- plein) stonden diverse kramen opgesteld met leuke koopjes. Verder probeerden meer dan 25 standwerkers in de Grotestraat hun producten aan de man (of Jan Zwarthoed won maandag tijdens de jaarmarkt het stand- werkerconcours. Foto: Foto Hoe- demaekers. vrouw) te brengen tijdens een groot standwerkerconcours. Gemeentegids Vanaf 20 juli wordt de nieuwe gemeentegids van Venray, editie 2006-2007 verspreid. Als elk jaar laat de gids weer een actueel overzicht zien van instellingen, organisaties, verenigingen, clubs en belangengroeperingen die in Venray actief zijn. De gids is ook te raadplegen op venray.nl. Het thema van deze editie is "Venray, dorp én stad". Venray maakt de bewuste keuze dorp én stad tege lijk te zijn. Dit is vastgelegd in een document dat als basis dient voor de te maken keuzes voor de korte en middellange termijn: de Strate gische Visie 2015. Venray wil een stedelijke centrumgemeente in haar regio zijn en dat combineren met haar van oorsprong dorpse karakter. "Venray, dorp én stad" is vertaald in beelden door fotograaf Bert Smits. Mijntje Wismans is ver antwoordelijk voor de portretten van de nieuwe collegeleden. Ook deze editie van de gemeentegids is weer tot stand gekomen in samen werking met uitgeverij City &Tou- rist Promotions uit Kaatsheuvel. Verspreidingsbureau Periodiek verzorgt de verspreiding van de gidsen. Ook adressen met een ja/ nee- of nee/nee-sticker op de brie venbus. Mensen die op 1 augustus nog geen nieuwe gemeentegids ontvangen hebben, kunnen een gratis exemplaar afhalen bij de publieksbalie van het gemeente huis. Op kermismaandag neemt de VéGé Band uit Venray defi nitief afscheid. Na twintig jaar samen muziek maken vinden de vier muzikanten het stil aan welletjes. En wanneer en waar kan dit afscheid beter plaatsvinden, dan waar het ooit begon. Tijdens de kermis in Venray. In café De Evenaar. Nog een keer terug naar de jaren zestig. De jaren zestig. De kerken ver kondigen een politiek evangelie, de christelijke moraal brokkelt af en mensen willen op allerlei ter reinen van gezag niet meer weten. Studentenopstanden in Parijs doen in 1968 het regime van De Gaulle wankelen en vinden ook elders weerklank. In de VS is het de slepende Vietnamoorlog die op grote schaal protest en rebel lie oproept. In Nederland draagt het omstreden huwelijk van de kroonprinses in 1966 bij aan de oplopende spanningen. De Praag se Lente wordt in 1968 door de inzet van Russische tanks wreed verstoord. De jaren zestig. De tijd ook van prachtige muziek. The house of the rising sun van The Ani mals, Hey Jude van The Beatles, A whiter shade of pale van Procol Harum, Testament van Boudewijn de Groot, Nights in white satin van The Moody Blues en natuurlijk ook Paint it black van The Rolling Stones. Prachtige klassiekers uit een periode van lange haren, volle bakkebaarden en de vetkuif. De jaren zestig. De roots van de Venrayse VéGé Band stammen ook uit die tijd. Uit liefde voor de zestiger jaren muziek wordt twin tig jaar geleden de band opgericht. Aan de bar van café De Evenaar raken Frans van Gerven en Bas van Meygaarden met elkaar aan de praat. Het moet ongeveer zo zijn gegaan. Bas:'Zullen we op ker miszondag in De Evenaar spelen?' 'Prima', zegt Frans, 'Zullen we de gitaren zelf maken?' Zo gebeurde het ook. De gitaren werden zelf gemaakt en op kermiszondag knalden de eerste klanken van de nieuwe VéGé Band uit de speakers van deze Venrayse horecagelegen heid. Het begin van een lange tra ditie. Vader en zoon Van Gerven zijn verantwoordelijk voor de naam van de band.VG staat voor de initi alen van vader en zoon en is tevens de naam van de winkel waar nu café De Bonte Koe is gevestigd. In de eerste jaren zijn er enkele wisselingen in de band die al vrij snel bestaat uit het huidige vier tal Bas van Meygaarden (gitaar/ zang), Frans van Gerven (gitaar), Grad Dijkmans (drums) en Henk v.d. Bosch (basgitaar/zang). De bandleden werden vooral 'gepakt' door de instrumentale muziek van groepen als The Shadows, De Maskers en The Spotnicks. "Gitaar muziek was in die tijd ontzettend populair", aldus Frans van Gerven, een muzikant die voordat hij aan de slag ging bij de VéGé Band zijn sporen als muzikant al had ver diend op bruiloften en partijen. De optredens met de VéGé's was voor de bandleden in al die jaren ook meer een gezellig muzikaal uitstapje dan een vorm van brood winning. "Verdiend hebben we er nooit aan", lacht Van Gerven, inmiddels 61 jaar en na basgitarist Henk v.d. Bosch (62) de nestor van de groep."We zijn altijd een echte gelegenheidsband geweest", vult Bas van Meygaarden aan. "In al die jaren traden we enkele keren per jaar op. Met als vaste prik op ker miszondag. Eerst in De Evenaar, later acht, negen jaar in De Bonte Koe en daarna weer terug naar De Evenaar. Vorig jaar hadden we twaalf optredens. Dat is voor ons echt een 'topjaar' geweest." PLEZIER De herinneringen aan die goede oude tijd komt boven drijven. Spe len op Goud van Oud in Merselo, met The Fortunes en Sandy Coast. Of de Sixtiesavond in Venray, met Mud en The Searchers. De VéGé Band stond voor kwaliteit en terug in de tijd. Naar de jaren zes tig muziek. "In Merselo kregen we nog een prachtig compliment van Hans Vermeulen van Sandy Coast. 'Ik geloof dat de regioband meer succes heeft dan wij', zei hij na zijn optreden. De mensen stonden bij ons op de banken. Hij had wel een verschrikkelijk stuk in zijn kloten. Dat moet ik er wel even bij zeggen", schaterlacht Frans van Gerven bij het vertellen van de anekdote. De band nam ook een cd op met enkele andere orkesten. "We moesten geld bij elkaar schrapen om de cd-opname te kunnen beta len", zegt Bas van Meygaarden. Dat maakte ook niks uit, de cd kwam er en de bandleden geno ten van het uiteindelijke product. En niet alleen de bandleden, ook de trouwe schare fans die de band in de loop van de jaren had opge bouwd. Bas: "We hebben altijd gespeeld wat het publiek leuk vond. In het begin vooral instru mentaal, later ook vocaal. De men sen moesten tijdens ons optreden plezier in hebben. Dat was voor ons de voornaamste drijfveer. Dan hadden wij ook plezier." DEFINITIEF In al die jaren is het nooit anders geweest. Tot op de dag van van daag. Want op kermiszondag en -maandag worden nog twee keer de pannen van het dak gespeeld. Van Gerven: "We hebben al vaker gezegd 'we stoppen er mee'. Maar nu is het afscheid definitief. We zijn alle vier opa en dan is het tijd om op te houden. En hoe kan dat beter na twintig jaar spelen tijdens de kermis." "Het worden twee ouderwets gezellige optre dens. Ieder jaar was het ook weer een treffen van oude bekenden. Mensen met een gezamenlijke liefde voor de jaren zestig muziek. Een soort reünie. Geloof me maar dat het nu opnieuw een knalfeest wordt", vult Bas aan. Wie de VéGé Band nog een keer wil zien en horen heeft twee mogelijkheden. Op kermiszondag speelt de groep vanaf 21.00 uur in Zaal In den Engel en op ker miszondag is vanaf 16.00 uur het definitieve afscheid in café De Evenaar. MAAS EL EN

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11