Heldere toetsing bouwplannen Gemeente Openbare bekendmakingen Floriade 2012 Collegeprogramma "Niets staat op zichzelf" Op tijd reis documenten Digitale balie op www.venray.nl Overeenkomst Circuit De Peel Klachten? aanvragen Huisbezoek regeling reis documenten PEEL EN MAAS Donderdag 20 juli 2006 - Pagina 11 Gemeentehuis Kijk ook op www.venray.nl In 2012 vindt de Floriade in de regio Venlo plaats. De Floriade is een Nederlandse tuinbouwtentoonstelling die eens in de tien jaar wordt gehouden. Het is een van de grootste tuinbouwevenementen ter wereld en heeft dan ook het officiële predikaat wereldtuinbouw tentoonstelling gekregen. In de Regio Venlo werken Gennep, Helden, Horst aan de Maas, Venlo en Venray nauw samen. De Provincie Limburg ondersteunt deze eerste Floriade buiten de randstad. 2012 lijkt nog ver weg maar een natuur product als de Floriade vraagt om een lange voorbereidingstijd. Ontwerp en aanleg moeten al jaren voordat de eerste bezoekers komen gereed zijn. Vooral bomen en struiken hebben immers tijd nodig om te groeien. De Nederlandse Tuinbouwraad en de Regio Venlo laten de komende jaren de tentoonstelling groeien. De Floriade levert inspiratie en ideeën voor een groene en kleurige woon- en werkomgeving en voor gezonde voeding. Meer informatie vindt u op www.floriade.nl. Openingstijden Week 29 Bouwplannen Rectificatie Voorgenomen vrijstellingen of doorbreking aanhouding Wet milieubeheer Ontwerpbesluiten Besluiten Rectificatie U kunt nog tot 1 augustus kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen aan vragen. Bij de publieksbalie in het gemeentehuis zijn formulieren voor het indienen van de aanvraag beschikbaar. Venray Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl U las al een aantal weken meer over het collegeprogram ma Doorontwikkelen en mee doen van Burgemeester en Wethouders. In dit programma staan de zaken die het college vóór Venray en vooral samen mét Venray wil bereiken in de periode 2006-2010. Deze week licht voor de laatste keer een wethouder een aantal speer punten uit zijn portefeuille voor de komende jaren toe. Wethouder Patrick van der Broeck heeft een brede porte feuille met daarin Financiën, Cultuur, Openbare Ruimte en Milieu. Patrick van der Broeck spreekt deze brede inhoud juist aan. Een goed voorbeeld van hoe twee op het eerste gezicht heel ver schillende onderwerpen uit de portefeuille van Patrick van der Broeck samenhangen zijn de nieu we retourterminals voor afval. "Daar grijpen afvalbeleid en finan ciën mooi in elkaar. Met de retour- terminals wordt afval bij de bron gescheiden. Mensen kunnen er lege PET-flesjes en blik gratis in één vulopening kwijt. De zuil op de ondergrondse container her kent zelf wat voor soort afval ingeworpen wordt en scheidt dit. Dat is goed voor het milieu én het bespaart geld." Het leidt in 2007 tot een verlaging van de afval stoffenheffing die toch al tot de laagste van Limburg behoort. De retourterminals worden de komende tijd geplaatst bij het Raayland College en bij super markten. Daarover volgt nog nader informatie via een speciale campagne. Onder andere op de gemeentepagina's. Het collegeprogramma is te vin den op www.venray.nl Direct naar Collegeprogramma. Wat kost een parkeervergunning? Heb ik recht op een bijstandsuit kering? Wat moet ik doen om een bouwvergunning te krijgen? Dit zijn zomaar enkele vragen die u aan de gemeente Venray kunt stellen via haar internetsite. Kies op de eerste pagina (homepage) in het linker menu Digitale balie Zoek product of dienst. Zoek vervolgens via tref woord, beginletter of thema het product of dienst van uw keuze. Via Digitale balie Overzicht formulieren kunt u - voor een aantal produc ten of diensten soms noodzakelijke - aanvraagformulieren inzien of naar uw eigen computer halen en afdrukken. Op 30 juni jongstleden hebben de gemeente, de Provincie en exploitant Maessen Bedrijven een overeenkomst over Circuit De Peel gesloten. In de overeenkomst zijn opgenomen: - de verplichting tot het bouwen van een nieuw circuit aan de Bakelsedijk-zuid; - het vooraf storten van gelden door investeerder Maessen in een depot waaruit eventuele boetes en verplichtingen betaald kunnen worden bij niet-nakoming van afspraken; - het gebruik van het huidige circuit tot maximaal acht uur per week totdat het nieuwe circuit in gebruik wordt genomen; - de verwijdering van opstallen, asfalt enzovoort op het huidige circuit; - het verplaatsen van de varkenshouderijen Peelweg 39 en 43 op kosten van de investeerder; - de betaling van kosten van vergunningen, externe bureaus, eventuele planschadeclaims enzovoort door de investeerder; - de verplichting van Provincie en gemeente om de benodigde pro cedures te doorlopen en waar mogelijk medewerking te verlenen. Door het tekenen van de overeenkomst zijn er geen obstakels meer om de procedure voorontwerp bestemmingsplan Circuit De Peel te starten. De planning is in grote lijnen: -juli 2006 tot januari 2008: opstelling bestemmingsplan, milieu onderzoeken en vergunningprocedures; - februari 2008 tot mei 2008: bouwvergunningprocedure; - mei 2008 tot november 2009: bouw nieuwe circuit; - november 2009 tot april 2010: verwijdering huidige circuit. Gemeente, Provincie, Maessen en de gebruikersverenigingen van Circuit De Peel zijn blij dat een overeenkomst is bereikt. Daarmee is voldaan aan de opdracht van de gemeenteraad. Josette Teepen is klachten begeleider van de gemeente Venray. Bij haar kunt u een klacht indienen als u niet tevreden bent over de hou ding of het gedrag van iemand die in dienst is van de gemeente Venray. Dat kan gaan van u niet fatsoenlijk te woord staan tot het niet of niet tijdig nakomen van afspraken of toezeggingen. Ook het niet verschaffen van de juiste of volledige informa tie kan een reden zijn. Bij een klacht gaat het dus over de manier waarop iets (niet) gebeurt. Niet zo zeer om de inhoud. U kunt Josette Teepen recht streeks bellen op werkdagen tus sen 09.00 en 12.00 uur op tele foonnummer (0478) - 52 36 66. Zij zorgt ervoor dat uw klacht op het juiste bureau terechtkomt en zo snel mogelijk wordt afgehan deld. U kunt ook uw telefoon nummer doorgeven bij Publieks diensten op telefoonnummer (0478) - 52 33 33 of tijdens ope ningstijden aan de balie bij het gemeentehuis te Venray. Josette Teepen belt u dan snel terug. U kunt het ook met andere zaken niet eens zijn. Gaat het om het beleid van de gemeente dan moet u zich melden bij de politiek of uw mening kenbaar maken via informatiebijeenkomsten of inspraakprocedures. Tegen de inhoud van (voorgenomen) beslissingen kunt u een bezwaar- of beroepschrift indienen. Ziet u ergens in de openbare ruimte een situatie waar nodig iets aan moet worden gedaan (losliggende stoeptegels, zwerfvuil, gat in wegdek, onderhoud groen en der gelijke) dan kunt u dat telefo nisch melden bij de publieksbalie: (0478) - 52 33 33 of via www.venray.nl Direct naar Melding. Voor klachten over beleid, beslissingen of ongemak ken in de openbare ruimte kunt u dus niet bij Josette Teepen terecht. U krijgt van de gemeente een herinneringsbrief als uw reisdocu ment verloopt. Gaat u binnenkort naar het zonnige zuiden houdt u er dan rekening mee dat het aan vragen van een nieuw document vijf werkdagen duurt. In geval van grote haast kan een reisdocument via een spoedprocedure na twee werkdagen geleverd worden. Er worden dan wel extra kosten in rekening gebracht. Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 In de openbare bekendmakingen van 13 juli 2006 is bij Aangevraagd Bouwvergunningen per abuis een foutief huisnummer vermeld bij Ysselsteynseweg 65. Dit moet zijn: - Ysselsteynseweg 63 - bouwen varkensstal (nr. ba060346). De aanvraag ligt niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 Wro en/of artikel 50, lid 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Plataanstraat 17-19 - het gewijzigd uitvoeren van de reeds verleende bouwvergunning ba050232 gebouw D (nr. ba060320) - Plataanstraat 18-20, 28-30, 31-39 - het gewijzigd uitvoeren van de reeds verleende bouwvergunning ba050232 gebouw A, B en C (nr. ba060318) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 21 juli 2006 t/m 31 augustus 2006 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Moostdijk 1 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan J.J.W. Bastiaansen, Moostdijk 1 te Ysselsteyn voor een varkens- en rundveehouderij; - Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Backus, Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn voor een fokzeugen- en vleesvarkenshouderij; - Veldstraat 33 te Merselo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van D. Hermans, Veldstraat 33 te Merselo voor de inrichting gelegen aan de Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn (verzoek vergunninghouder). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 21 juli 2006 t/m 31 augustus 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tij dig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hier toe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Buntweg 12 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan A.G. Vissers, Middenpeelweg 18 te America voor een paardenhouderij met manege-activiteiten. - Timmermannsweg 40 Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan G. van Dijck, Timmermannsweg 40 te Ysselsteyn voor een varkenshouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 21 juli 2006 t/m 31 augustus 2006 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorzie ning moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl In de openbare bekendmakingen van 13 juli 2006 is bij Besluiten per abuis een intrekking vermeld voor het adres Grootdorp 8 te Merselo. Dit moet zijn: - Daland 7a te Merselo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van W.G.A. Gellings en A.P.M. Gellings-van de Pas, Grootdorp 8 te Merselo voor de inrichting gelegen aan de Baarloseweg 34a te Helden (verzoek vergunninghouder). Donderdag 20 juli 2006 Burgemeester en Wethouders van Venray Op dinsdag 11 juli 2006 heeft het college van Burgemeester en Wethouders nieuw bouwtoet- singsbeleid vastgesteld. Het geeft inwoners van Venray meer duidelijkheid over hoe zij een bouwaanvraag moeten indienen. En over hoe de gemeente die beoordeelt. Bouwaanvragen moeten volgens de Woningwet aan een aantal criteria getoetst worden. Die liggen vast in bijvoorbeeld het Bouwbesluit, de Bouwverordening en de Welstands nota. Om aan iedereen duidelijk te maken welke gegevens er nodig zijn om deze criteria te toetsen, zijn er twee nieuwe checklisten gemaakt. Checklisten Aan de hand van de eerste checklist kijkt de gemeente of een aanvraag volledig is. Ze kan namelijk alleen volledige aanvragen in behandeling nemen. Met de tweede checklist voert ze de toetsing aan het Bouw besluit en de Bouwverordening uit. In de checklisten zijn ook verschil lende niveaus van toetsing opgeno men. Het niveau is afhankelijk van het soort bouwwerk en de invloed die het heeft op zijn omgeving en de gebruikers. Een bouwplan voor een school zal dus anders getoetst wor den dan voor bijvoorbeeld een tuin huisje. Duidelijkheid Voor de inwoners van Venray leidt de invoering van de checklisten tot meer duidelijkheid. Iedere bouwaan vraag wordt namelijk aan de hand van altijd en voor iedereen geldende checklisten beoordeeld. Vooraf is dus helder welke gegevens er nodig zijn om een bouwaanvraag te kunnen toetsen. Bovendien weet de aanvra ger precies hoe en waaraan een aanvraag wordt getoetst. Meer informatie De afdeling Wonen en Werken kan u over het nieuwe bouwtoetsingsbeleid meer informatie verstrekken. U belt dan tijdens het telefonisch spreek uur met (0478) - 52 33 33. Dat is elke werkdag van 9.00 tot 10.00 uur. Een reisdocument aanvragen moet je altijd persoonlijk doen. In sommige situaties is dat niet mogelijk; te denken valt aan mensen die bedlegerig zijn. In deze gevallen kan de gemeente naar u toekomen. U kunt hiervoor telefonisch een afspraak maken met de afdeling Publieksdiensten: (0478) - 52 33 33. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestem ming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Esther Janssen, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers Communicatie, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2006 | | pagina 11