'Circuit moet dicht' Vos slaat keihard toe Herdenking op Brits oorlogskerkhof WEI? IIMG Rendieren in Zoo Pare Overloon ispa Actie tegen hennepteelt Venray klaar Venray steunt donoractie Bestemmingsplan Julicher Meijer MsaeVeis Mt PEEL EN MAAS Donderdag 13 juli 2006 - Pagina 3 Vervolg VP Een vos heeft deze week huisgehouden in de tuin van Jac Theuws aan de Antonius- 64-jarige Venraynaar.Theuws is het niet te doen om publiciteit, maar hoopt dat de vossen veldweg in Venray. In totaal twintig kippen en een onbekend aantal sierduiven zijn door eindelijk een keer worden afgeschoten. een vos gedood. "Dit is al de tweede keer. Ook vorig jaar rond deze tijd heeft een vos hier "Ik heb er een prachtige hobby aan om zelf kippen uit te broeden. Maar op deze manier toegeslagen. Toen werden kippen, duiven, siereenden en konijnen afgeslacht", aldus de gaat de lol er snel van af." De traditionele herdenking op het Britse oorlogskerkhof aan de Hoenderstraat in Ven ray wordt gehouden op zon dag 17 september. De herden king is geheel naar de wensen van de aanwezige Britse bevrij ders ingevuld. Deze herdenking voor oorlogs veteranen wordt muzikaal opge luisterd door de Koninklijke Har monie Euterpe en zangkoor Het Zonnelied.Tijdens de bloemenleg- ging op alle zevenhonderd graven door de Venrayse kinderen van Scouting Venray, gaat het Yssel- steynse kinderkoor Eige Wijsjes, eveneens op verzoek van de Brit ten, optreden. Voor de achttiende keer brengt Pieter van de Vorle op zijn doedel zak zijn typisch Britse muziek ten gehore. Het In Memoriam wordt Bezoekers kunnen een nieu we diersoort bewonderen in Zoo Pare Overloon. Negen rendieren zijn hun nieuwe leefgebied, dat bijna één hec tare groot is, aan het verken nen. De groep bestaat uit vijf vrouwtjes en vier jonge die ren. Misschien dat de groep ren dieren, die van nature voorko men in winterse gebieden, zorgt voor een verkoelende sfeer in Zoo Pare Overloon. Van de hitte die momenteel heerst zullen de nieuwkomers weinig last hebben; uitgesproken door J. Waals, bur gemeester van Venray, terwijl het gebed wordt uitgesproken door de aalmoezenier van de wapen broeders, pastoor emeritus G. Maesen. De leiding van de herdenkings bijeenkomst is sinds 1985 in han den van ceremoniemeester Henny Meijer. Meijer is reeds lang betrok ken bij de problematiek van oor logsweduwen en oorlogstrauma's. De betrokkenheid van kinderen wordt door de Britse oud-strij ders als uniek ervaren, iets dat zij in eigen land zo node missen. Het kinderkoor geeft na afloop in De Witte Hoeve een toegift voor de Britse gasten van wie de oud ste, een oorlogsweduwe, 94 jaar wordt. De jubileumreis is voor enige Britse gasten een reis die zij niet willen en kunnen missen. Het begon in 1986 toen de Bond van Wapenbroeders afdeling Venray hun leefgebied is verrijkt met een ruime waterpartij waar de rendie ren verkoeling kunnen zoeken. Rendieren staan bekend om de enorme afstanden die ze af kun nen leggen. Op zoek naar voedsel kan een kudde wel 2000 kilome ter per jaar rondtrekken door hun leefgebied.Tijdens het lopen laten rendieren een duidelijk geklik horen. Dit wordt veroorzaakt door een pees in de poten. Hierdoor kunnen rendieren elkaar horen tijdens de donkere, lange nachten, waardoor ze de kudde kunnen volgen. Rendieren komen uitsluitend een zestal Britse oorlogsweduwen mochten uitnodigen. Een oproep in Britse kranten resulteerde in een stortvloed van aanvragen. De onvergetelijke wapenbroeder Nico van Hoek wilde geen keus maken, waarop besloten werd de geschonken vliegtickets in te wisselen en busvervoer te rege len. Met 59 Britse gasten werd dit een onvergetelijke ervaring. In 1987 en 1988 werd dit voor de oorlogsweduwen herhaalt, waarna in 1989-1994 Britse inva lide bevrijders werden uitgeno digd door wijlen Nico van Hoek en zijn wapenbroeders. Uit deze bezoekers werd in Engeland een club geformeerd,The Anglo Dutch Bond, geleid door John Sleep en zijn vrouw Margaret, die dit jaar de serie 1986-2006 willen volma ken. Het grote trekpleister voor de Britten is de jaarlijkse herdenking, maar voor dit jubileumbezoek op het noordelijk halfrond voor. Het zijn de enige hertachtigen waarbij zowel de mannetjes als de vrouwtjes een gewei krijgen. Ren dieren zijn vegetariërs en voeden zich onder andere met bladeren, knoppen van bomen en korst mossen. Openingstijden: mei t/m juni 9-30-18.00, juli t/m augustus 9-00-18.00, september 9-30-18.00, oktober t/m april 10.00-17.00 Entreeprijzen: volwassenen 13 euro, kinderen 3 t/m 11 jaar 11 euro. Zoo Pare Overloon, Ste- vensbeekseweg 19-21, 5825 JB te Overloon tel.: 0478-640046 www.overloonzoo.nl zal hen een programma worden aangeboden. Zo staan op het programma een ontvangst in het gemeentehuis, een bezoek aan vliegbasis De Peel in Vredepeel, een bezoek met tribuneplaats aan de fakkeloptocht te Eindhoven, een bezoek aan de Grebbeberg/ Rltenen, een ontvangst in Arnhem, een ontvangst op een basisschool en de jaarlijkse feestavond van de Bond van Wapenbroeders in Meerlo. De Britten zullen hun Neder landse vrienden, gemaakt in de periode 1986-2006, uitnodigen voor een afscheidsfeestje in De Witte Hoeve in Venray alvorens op 25 september ongetwijfeld ver moeid en dankbaar de thuisreis te aanvaarden. Deze reis is ongetwij feld de laatste in groepsverband. In de periode 1986-2006 waren enige honderden Britten te gast in Venray. In het politiedistrict Venray zijn vorige week woensdag bij de eer ste actiedag van het project 'Het groene goud' drie hennepkweke rijen opgerold in Grubbenvorst, Horst en Gennep. In alle drie de gevallen was de stroom illegaal afgetapt, waarna energiebedrijf Essent de stroom afsloot.Alle plan ten en de benodigde apparatuur zijn in beslag genomen. In Grub benvorst werd in een loods aan de Meerlosebaan een professio neel ingerichte kwekerij met zo'n 1500 planten ontmanteld. De poli tie maakt proces-verbaal op tegen de 45-jarige eigenaar. Aan de Zegersstraat in Horst trof de politie in een woning op een slaapkamer en in de kelder een kwekerij aan. De planten waren al geoogst, maar er zijn nog wel 12 kilo henneptoppen gevonden.Ver der lag er ook nog zo'n 50 gram amfetamine. De 35-jarige eigenaar krijgt een proces-verbaal. In een woning aan de Havikstraat in Gen nep trof de politie op de zolder ook een geruimde kwekerij aan. De politie maakt proces-verbaal op tegen de 42-jarige eigenaar. In maart jl. is een convenant gesloten tussen Essent, politiedis trict Venray, LLTB, UWV Openbaar Ministerie, vier woningcorpo raties, provincie Limburg en de gemeenten Bergen, Gennep, Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Mook Middelaar, Sevenum en Venray. Doel van dit convenant is het (preventief) aanpakken van de hennepteelt in de regio. Door de gezamenlijke aanpak wordt de illegale kweker van alle kanten onder vuur genomen. Met de aan pak willen de convenantpartners bereiken dat illegale hennepteelt uitgeroeid wordt en mogelijke nieuwe kwekers bij voorbaat al ontmoedigd worden. Om dit te bereiken brengen alle partners samen 362.000 euro in. Daar- Brand in schuur Zondagavond heeft in een schuur in Ysselsteyn een korte brand gewoed. Omstreeks 20.45 uur kwam bij de brandweer een melding binnen van de bewoners van de bijgelegen woning. De brandweer van Venray was snel met twee tankautospuiten ter plaatse en had het vuur in korte tijd onder controle. Er zijn geen persoonlijke slachtoffers. In de schuur waren enkele meubels opgeslagen, verder was de schuur niet in gebruik. Over de oorzaak en de schade aan de schuur is nog niets bekend. Mishandeling De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een 22-jarige man uit Oss aangehouden op ver denking van mishandeling. Dat gebeurde, vermoedelijk na een woordenwisseling, in een horeca gelegenheid aan De Voorde. Daar bij zou hij een 21-jarige man in zijn gezicht geslagen hebben. Het slachtoffer liep daarbij een gebro ken neus op. De verdachte werd door beveiligingspersoneel aange houden, die hem overdroegen aan de gewaarschuwde agenten. De politie onderzoekt de zaak. naast verstrekt de provincie Lim burg nog eens in totaal ongeveer 168.000 euro. 'Het Groene Goud' zoals het pro ject genoemd is, kent een looptijd van anderhalf jaar. Vanaf begin juli 2006 tot januari 2008 zullen kwe kers van illegale hennep zowel strafrechtelijk, bestuursrechtelijk als civielrechtelijk worden aange pakt. Dit houdt onder meer het volgende in: wetsovertreders zullen vervolgd worden door de Officier van Justitie uitkeringsgerechtigden die zich schuldig hebben gemaakt aan het illegaal kweken van hennep zullen hun teveel ontvangen uitkering aan de gemeente en UWV terug moeten betalen vergunningssituaties en gebruiksvergunningen zullen onder de loep genomen worden het illegaal aftappen van stroom zal vergoed moeten worden politie met helikopters en/of vliegtuigen worden ingezet voor het opsporen van kwekerijen in maïsvelden woningcorporaties zullen ille gale henneptelers onvoorwaar delijk uit hun woning zetten Kijk voor meer informatie op www.hetgroenegoud.info Eindstraat 12, tel. 581553 Een ambtenaar vertelde dat de gemeente goede redenen heeft om het circuit nog enkele jaren te gedogen. Vorige week werd namelijk bekend dat gemeente, provincie en exploitant een akkoord hebben bereikt over een nieuwe locatie voor het circuit, aan de andere kant van de Bakelsedijk. Het huidige, illegale auto- en motorsportcircuit blijft open tot het nieuwe is gerealiseerd, op voorwaarde dat het niet langer dan acht uur per week wordt gebruikt. Het is het streven het nieuwe circuit,dat wordt gebouwd door Maessen Bedrijven en circa zes miljoen euro gaat kosten, in juni 2009 klaar te hebben. Een gedeelte van het geld wordt gebruikt om het huidige circuit na sluiting te saneren en twee varkensbedrijven op de nieuwe locatie te verplaatsen. Bijkomend voordeel is volgens de betrokken partijen dat het natuurgebied waarin De Peel nu ligt straks geen last meer heeft van de racerij en van de ammoniakuitstoot van de twee bedrijven. Volgens de gemeente Venray zal het nieuwe circuit dankzij geluidwerende voorzieningen ook veel minder geluidsoverlast veroorzaken. Wethouder Hans Teunissen (Lokaal Aktief, Ruimtelijke Ordening) is tevreden met het bereikte resultaat. "Hiermee hebben wij niet alleen voldaan aan onze opdracht van de raad om de toekomst van het circuit veilig te stellen. Ook hebben wij in Precies een maand geleden verzocht minister Hooger- vorst van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) alle burgemeesters in Nederland het donorformulier voortaan via het loket burgerzaken van hun gemeente te verspreiden. Inmiddels heeft een meer derheid van de gemeenten in Nederland al positief gere ageerd, waaronder ook de gemeente Venray. Van de 458 gemeenten in Nederland hebben er inmiddels ruim 270 aangegeven mee te wil len werken aan de verspreiding van het donorformulier. Daarmee overtreft de respons de verwach tingen. Dagelijks komen nog aanmeldingen van gemeenten bij NIGZ-Donorvoorlichting bin nen. De overgrote meerderheid van deze gemeenten geeft aan zo snel mogelijk met het uitdelen van de formulieren te willen star ten. Hierdoor zullen in de meeste bijzonder goed gezamenlijk overleg met de provincie en de exploitant een mijlpaal bereikt in een langlopend dossier." Ook gedeputeerde Ger Driessen (CDA) is blij met de uitkomst. "Goed dat er een einde is gekomen aan een onduidelijke situatie en aan de onzekerheid. Over de oplossing die we nu in procedure brengen, zijn de betrokken partners het roerend eens. We kunnen nu niet alleen de locatie van het huidige circuit teruggeven aan de natuur, maar ook een volwaardig circuit realiseren, waardoor continuering van de sportactiviteiten en van de economische betekenis van het circuit duurzaam gewaarborgd is. Nu is het nodig, dat we gezamenlijk de benodigde procedures in gang zetten en aan de slag gaan om de uitvoering te realiseren. Graag zo snel mogelijk." De VROM-inspectie zet net als de andere bezwaarmakers echter grote vraagtekens bij de tijdsplanning. Want Milieufederatie Limburg en diverse omwonenden hebben gemeenten al vanaf 1 september burgers bij het aanvragen van hun paspoort of identiteitskaart het donorformulier ontvangen. Gemeenten die nog niet heb ben gereageerd op het verzoek van minister Hoogervorst krijgen binnenkort een herinneringsbrief. Alle meewerkende gemeen ten ontvangen binnenkort via het Donorregister speciaal door NIGZ-Donorvoorlichting vervaar digd voorlichtingsmateriaal. Deze laatste organisatie heeft ook een helpdesk ingericht waar gemeen teambtenaren met al hun vragen over deze manier van werken terecht kunnen. Een vorig jaar gehouden proef wees uit dat er jaarlijks bijna 100.000 nieuwe regi straties in het Donorregister bij kunnen komen als alle gemeenten meewerken. Het verspreiden van het donorformulier via het loket burger-/publiekszaken is één van de acties om het donoraanbod in Nederland te verhogen. al aangekondigd door te gaan met hun strijd tegen het circuit en zien ook niets in de nieuwe locatie aan de Bakelsedijk-Zuid. Drie jaar voor het saneren van het oude en het bouwen van het nieuwe circuit is een korte tijd, aldus de VROM-inspectie, zeker als er bezwaren tegen het plan worden ingediend. En die bezwaren komen er zeker, zo bleek maandagmorgen. Want de omwonenden, die zich helemaal konden vinden in het verhaal van de VROM-inspectie, voelen zich lang genoeg aan het lijntje gehouden en willen geen circuit 'dat driehonderd meter verderop komt te liggen" verklaarde P. Zwitserlood. Ze voelen zich al jaren in de kou gezet door de gemeente, "die schijnbaar niet daadkrachtig tegen de eigenaar van het circuit durft op te treden." De omwonenden willen niet nog langer in de herrie zitten. "Want het kan wel vijf tot twaalf jaar duren voordat het nieuwe circuit er is, als het er al komt", stelde Zwiterserlood. "En zo lang willen wij echt niet wachten. De activiteiten moeten nu stoppen." over de goedkeuring van het plan beslissen. De ter inzage legging zal na de raadsvergadering bekend worden gemaakt in de Peel Maas en in de Staatscourant. Vechtpartijen in hartje Venray De politie heeft zaterdag ochtend twee keer moeten ingrijpen bij vechtpartijen op De Gouden Leeuw en de Hen- seniusstraat. Rond half vijf was een groep van zo'n dertig voornamelijk dronken perso nen in een vechtpartij verwik keld. Volgens getuigen ging het om groepen Turken en Polen die elkaar te lijf gingen. De politie moest de wapenstok gebruiken en dreigen met pep- perspray om de vechtersbazen te scheiden. De politie trad met een tiental agenten op. Ook twee politiehonden werden ingezet. De politie kreeg een uur later opnieuw een melding van een vechtpartij in de Henseniusstraat, waarbij één persoon gewond zou zijn geraakt. Een 23-jarige man moest met een snijwond naar de huisartsenpost worden gebracht. Eén persoon, een 27-jarige man uit Polen, werd gearresteerd toen hij het bevel van de politie om weg te gaan, niet opvolgde. Ver der heeft de politie geen aanhou dingen verricht. De directe aan leiding voor de conflicten bleef onduidelijk. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof. nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) www.vera.nl rttf* -*&■ At" "v sc-\ 4 '■Mu Het college van burgemees ter en wethouders heeft beslo ten een bestemmingsplan voor Venray ter vaststelling aan de gemeenteraad aan te bieden. Dit bestemmingsplan voorziet in een eenduidige regelgeving voor de bestaande woonwij ken in Venray. Het bestemmingsplan is een herziening van de verschillende bestemmingsplannen voor de woonwijken van Venray. Al deze bestemmingsplannen hebben nog elk hun eigen regels met betrek king tot bouwen en gebruik. Het nieuwe bestemmingsplan voorziet in een uniforme regelgeving voor de wijken.Afhankelijk van de wijk zijn echter wel verschillen aange bracht in bouwmogelijkheden van aan- en bijgebouwen. Het plangebied omvat globaal de woonwijken van de kern van Venray. Het directe centrum als mede de grote bedrijventerreinen, inclusief bedrijventerrein De Brier, de wijk Brabander, het St. Servaas- terrein, het St. Annaterrein en het gebied Jerusalem maken geen onderdeel uit van het plangebied. Een aantal andere bouwlocaties, waarvoor de afzonderlijke pro cedures nog niet zijn afgerond, worden eveneens buiten het plan gebied gelaten. Tot deze locaties behoren onder meer de terreinen Van Haren, Noordsingel- St. Jozef- weg, het circusterrein, Drabbels, biologische school, een gedeelte van Veltum en het ziekenhuis aan de Merseloseweg. Ontwikkelingen waarvan de procedures al wel zijn doorlopen zijn wel opgenomen in het plangebied, zoals het KTS-ter- rein en de starterwoningen aan de Noordsingel en de Vlierstraat. Aan het besluit van het college is een traject van voorbereiding voorafgegaan, waarin op diverse momenten overleg is gevoerd met een groot aantal betrokkenen. Een aantal van hen heeft zienswijzen ingediend. Het is straks aan de gemeenteraad hierover een stand punt in te nemen. Wanneer de gemeenteraad het bestemmingsplan vaststelt, zal het voor een periode van zes weken ter inzage worden gelegd. Tijdens deze periode kunnen bedenkin gen worden ingediend tegen het plan bij Gedeputeerde Staten die Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling ADVOCATEN arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486) '•v-•- J j V'" Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3