VOORJAARSCOLLECTIE nu HALVE PRIJS H00GZ0MERC0LLECTIE 20% AFGEPRIJSD pipetten k Vuurwerk sluit kermis af c*f; N s*4, DeMKB II GIGANTISCHE OPRUIMING msNom KORTINGEN TOT - 6 Haroldl LENSSEN 4 Wa Wij serveren| ook mosselen! automatiseerder U weet niet wat u ziet! specialist tegels sanitair en woAien Bandoetere ho niers PEEL EN MAAS Hotel restaurant; 4' 24,00 T&F-'i c*o, Rendieren Historie Veulen herleeft Honderdzevenentwintigste jaargang - week 28 - donderdag 13 juli 2006 Jan Linskens weekwinnaar fotowedstrijd En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 19 Kunst Cultuur 17 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kerkelijke diensten 22 groot in jonge mode voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 Racecircuit De Peel aan de Bakelsedijk in Vredepeel moet meteen dicht en mag niet in bedrijf blijven tot Maes- sen Bedrijven een nieuw cir cuit heeft gebouwd aan de Bakelsedijk-Zuid. Dat vinden omwonenden, VROM-inspec- tie, Milieufederatie Limburg, Werkgroep Behoud de Peel en naturistencamping Vrij Uit. Ze maakten maandagmorgen bezwaar tegen de weigering van de gemeente Venray om een einde te maken aan het illegale racecircuit. Omwonenden, Milieufederatie Limburg, Werkgroep Behoud de Peel en Vrij Uit vinden niet alleen dat de gemeente Venray vandaag nog moet beginnen met handha ven, zij zien ook niets in de nieuwe locatie die de gemeente op het oog heeft voor de realisatie van een nieuw racecircuit.Vooral de 'buren' voelen zich door de gemeente in de steek gelaten, zo bleek bij de behandeling van hun bezwaar schrift in de commissie beroep en bezwaar van de gemeente Venray. Maar ook de VROM-inspectie vindt dat van een overheid mag worden verwacht 'dat zij naar behoren uitvoering geeft aan wet- en regel geving en dat die regelgeving ver volgens ook wordt gehandhaafd. We moeten echter vaststellen dat gedurende al die jaren het college niet heeft opgetreden' De VROM- inspectie wil dat de gemeente snel in actie komt en sprak harde woorden in de richting van het college van B en W. De inspecteurs van het ministerie vinden het niet juist dat het huidige, illegale cir cuit open blijft tot het nieuwe is gebouwd. Als het college niet gaat handhaven, zal VROM de rechter vragen het circuit direct te sluiten. Circuit De Peel is al jaren gelegen in een waardevol natuurgebied en is in strijd met onder meer de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de Woningwet en de Wet milieube heer. Volgens de inspecteur heeft de gemeente geen oog voor de belangen van derden en de natuur. Ook het rijks- en provinciaal beleid staan legalisatie van het circuit op de huidige plek in de weg. Dat er nu plannen bestaan om het circuit op een andere plek te realiseren, doet niets af aan de taak van het college om op te treden tegen het huidige circuit, aldus de VROM- inspectie. Want het geduld is op. De gemeente heeft tientallen jaren verzuimd op te treden tegen het verboden racen in het natuurge bied. Nadat de VROM-inspectie het illegale circuit ontdekt had, kreeg de gemeente Venray drie jaar de tijd om een andere locatie te vin den. Het ultimatum verstreek op 1 januari, zonder het gewenste resul taat, waarna de gedoogtermijn - in verband met de uitvoering van een onafhankelijk locatieonderzoek naar de meest geschikte locatie in Venray- werd verlengd tot 1 juli 2006. Ook die termijn is inmiddels verstreken en nog steeds is het circuit in gebruik. Het nog langer gedogen van het crosscircuit op de huidige locatie onder de hui dige omstandigheden komt wei nig geloofwaardig over', vindt de VROM-inspectie, die niet onder de indruk is van de afspraken die zijn gemaakt en vindt dat de gemeente Venray de plicht heeft op te treden tegen illegale situaties, tenzij de mogelijkheid bestaat dat ze gele galiseerd worden. Ook de omwo nenden, die veel geluidsoverlast zeggen te ondervinden van het cir cuit, willen dat het circuit zo snel mogelijk de deuren sluit. LEESVERDER OP PAGINA 3- Mecenas Voorzitter mr. De Vries fronste de wenkbrauwen tijdens de zit ting van de commissie beroep. De miljoenen vlogen hem om de oren tijdens de behandeling van de bezwaarschriften tegen de weige ring van het college om een einde te maken aan het illegale racecir cuit De Peel. Hij had nog nooit gehoord van ene Harry Maessen, multimiljonair, zakenman, direc teur van Maessen Bedrijven, maar bovenal raceliefhebber en de grote baas van circuit De Peel. Hij maakte een optelsommetje: grond saneren, twee varkensbedrijven wegkopen, een bankgarantie van 1,5 miljoen voor het geval niet aan de verplich tingen wordt voldaan en de aanleg van een nieuw circuit. "Wie gaat dat allemaal betalen?", zo vroeg de in Venray blijkbaar niet zo goed bekende, onafhankelijk voorzitter zich af. Hij wreef zich nog eens door de haren en zette zijn bril op het puntje van zijn neus. Zes miljoen euro? Dat moet een rijke club zijn die zo'n operatie kan betalen... Je zag het hem denken. Gaat MSS De Peel de contributie soms fors verhogen? Of het prij zengeld flink verlagen? "Heeft de racevereniging soms een mecenas, een Roman Abramovitsj van De Peel?" Ja, inderdaad mr. De Vries, al zul je Harry nooit in Londen in de ereloge van voetbalclub Chelsea aantreffen, maar eerder in de pits van een of andere motorcross- of autoracewedstrijd. Het liefst in overall, sleutelend en genietend van de door hem zo geliefde lawaaisport. Hij doet er alles aan om de racesport in Venray voor de toekomst veilig te stellen. Maar of dat lukt? Ik heb er een hard hoofd in. Ook al lieten gemeente en pro vincie juichend weten dat er ein delijk een akkoord is bereikt tus sen gemeente, provincie en Harry Maessen over de verhuizing van het circuit naar de Bakelsedijk- Zuid. Een beetje ongepast als je het mij vraagt, die juichende toon, want de gemeente hoeft echt niet trots te zijn over de gang van zaken rond het circuit, dat al der tig jaar illegaal in gebruik is, een situatie die door de gemeente en de provincie altijd door de vingers is gezien. Waarom? Heeft het toch te maken met Harry, die voor de gemeente zo belangrijk is als pro jectontwikkelaar en bedrijven wer ver? Je zou het haast zeggen. Een 'normale' burger zou zijn illegale tuinhuisje immers al lang hebben moeten afbreken Nee, het is nog wat te vroeg om de vlag nu al uit te hangen. Want er komen zeker bezwaren tegen de nieuwe locatie van het circuit, en ook de huidige plek blijft onder vuur liggen omdat het illegaal is. Over drie jaar een gloednieuw circuit aan de Bakelsedijk-Zuid? Ik geloof niet in fabeltjes, en ben bang dat het de gemeente en Harry de komende jaren nog heel wat centjes kost om dit lastige dos sier op te lossen. Als het al op te lossen is, want in het drukbevolk te Nederland lijkt steeds minder ruimte te zijn voor lawaaispor- ten. Nee, een mijlpaal is nog niet bereikt, en de eerste paal voor het nieuwe circuit De Peel is nog lang niet de grond in. De toekomst van de racebaan in Venray is nog niet veiliggesteld. Ondanks alle centjes van Harry.... Helaas voor alle motorsportfans, zoals ik.... Hannes Dierenopvang in Smakt overvol if 1 Duizenden honden, katten en andere huisdieren worden tijdens de vakantieperiode gedumpt of achtergelaten bij de asiels omdat ze niet bij de vakantieplannen passen. Bij dierenpension en -opvang Op de Smakterheide in Smakt is het al niet anders. Het asiel puilt uit van honden en katten die door hun baasje aan hun lot zijn overgelaten. "De laatste twee jaar ging het redelijk goed. Maar dit jaar is het heel extreem. Er doen veel meer mensen afstand van hun hond of kat of dumpen ze gewoon. Het is om triest van te worden." Coen Goumans van Op de Smakter heide valt meteen met de deur in huis. De zomer is weer in aan tocht. De vakantie is geboekt, de zonnige vooruitzichten van zon, zee en strand zijn prachtig, maar wat te doen met de hond of kat? Voor veel honden- en katteneige naren is dit een jaarlijks terugke rend probleem. De echte dieren liefhebber zoekt en vindt ieder jaar een oplossing, diegene die het niet zo nauw neemt met zijn huisdier ook. Hij dumpt zijn kat of hond gewoon op straat. Klaar is Kees. Tot grote ergernis van Gou mans: "Er zijn vandaag (afgelopen maandag, red.) al drie mensen hier geweest om een hond of kat af te geven. Normaal in het jaar gebeurt dat een, twee keer per week, op dit moment een tot vijf keer per dag. In de maand juni alleen zijn er hier 200 dieren afgegeven. In de rest van het jaar zijn dat er 50 per maand. Het is dit jaar hope loos. Het is lang goed gegaan. In maart en april was het zelfs vrij rustig. Maar sinds vorige maand is het een drama." AFSTANDSDIEREN "Mensen voelen zich steeds minder verantwoordelijk voor hun huisdier", vult zijn vrouw Trudy aan. "Ze leggen de verant woordelijk gewoon bij ons neer. Wij moeten zeven dagen per week klaarstaan voor de dieren." In het asiel in Smakt hebben op dit moment zo'n vijftien honden en een dikke honderd katten onder dak. De ziektedruk neemt enorm toe omdat er teveel dieren op een kleine ruimte moeten leven. Coen en Trudy Goumans heb ben het besluit genomen om op dit moment geen afstandsdieren meer aan te nemen. "Hoe erg we het ook vinden, maar we kunnen ze op dit moment niet plaatsen zonder het welzijn van de andere dieren in gevaar te brengen. Het probleem in deze vakantiemaan den is dat er steeds opnieuw die ren worden gebracht, maar dat we er geen kunnen plaatsen." Het is of mensen een brood bij de bakker kopen. Smaakt het brood niet meer, of is het niet vers genoeg meer, dan gaat het toch gewoon de prullenbak in. Wat bezielt mensen om hun huisdier op straat te smijten? Coen Gou mans: "Het is vaker ook een finan ciële kwestie. Mensen denken niet na wat een huisdier kost. Bijvoor beeld het steriliseren of castreren van een beest liet er niet om. Dan ben je al gauw dertig tot honderd euro kwijt. En een bezoek aan de dierenarts kan ook al snel in de papieren lopen. De mensen gaan vaak te lichtzinnig over tot de aan schaf van een huisdier. Bovendien kunnen mensen vaak niet met die ren omgaan. Zeker met honden, die binnen een huishouden vaak genoeg de dienst uitmaken. Dat leidt er vaak genoeg toe dat men afstand doet van het dier." Al die problemen leiden tot overvolle asiels. Er zijn echter ook de mooie kanten aan hun werk. De voldoening, maar ook de huidi ge ontwikkelingen zijn voor Coen en Trudy Goumans reden genoeg om nog dit jaar uit te kijken naar het 10-jarig jubileum van hun dierenopvang. "Vroeger liet men kittens die niet ouder dan twee of drie weken waren in een asiel inslapen. Nu gebeurt dat gelukkig niet meer en gaan de kittens naar gastgezinnen, vrijwilligers die de beestjes in de eerste acht weken onder hun hoede hebben. Daarna proberen we ze zo goed mogelijk te plaatsen." De kermis in Venray wordt op dinsdag 8 augustus toch weer afgesloten met vuurwerk. Het vuurwerk, bestaande uit Romein se kaarsen en consumentenvuur werk, wordt net als vorig jaar om 22.30 uur afgestoken vanaf het braakliggende terrein achter de parkeerplaats op het bouwterrein Gouden Leeuw. De gemeente Venray komt daar mee weer tegemoet aan de grote wens van bezoekers en exploi tanten, die het 'knallend toetje' als afsluiting van de kermis blijken te waarderen. Door de aangescherp te veiligheidseisen na de rampen in Volendam en Enschede werd in kermisvierend Venray in 2002 en 2003 geen vuurwerk afgesto ken. In 2004 werd het vuurwerk afgestoken vanaf het toen braaklig gende terrein van de voormalige katholieke technische school aan de Sint-Jozefweg, dat inmiddels is volgebouwd. Hetzelfde lot wacht het terrein van de Gouden Leeuw. Maar dit jaar kan deze locatie nog mooi gebruikt worden voor het veilig afsteken van het vuurwerk. Het is een ideale plek, die dicht bij het centrum ligt, op loopafstand van de kermis. De kermis vindt dit jaar plaats van vrijdag 4 tot en met woensdag 9 augustus. Het kermisterrein is ten opzichte van vorig jaar uitgebreid met het gras veld tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis. In totaal komen er 57 attracties naar de Venrayse ker mis. Bij de opening van de kermis op vrijdagmiddag zijn de steltlo pers van Merchtem uit België aan- wezig.Volgende week leest u meer over de kermis in Peel en Maas. 1 t/e ceuten van loon Hond ernstig toegetakeld Een Franse buldog is door zijn Venrayse baasje ernstig toegetakeld. Het beest werd deze week afgegeven bij Die renopvang Op de Smakterhei de en is er ernstig aan toe. "De hond is verschrikkelijk afgetuigd", aldus Coen Goumans van de dierenopvang. "Zijn kaak is gebroken en hij kan nauwe lijks nog fatsoenlijk lopen. Dit is verschrikkelijk. De hond moeten we waarschijnlijk laten inslapen, zoveel pijn lijdt hij." Mevrouw Dekker, de buurvrouw van de eigenaar van de hond, die aan de Boldrik in Venray woont, is om te ploffen: "We hebben al vaker de politie gebeld, want de hond had geen leven. In de tuin lag de stront metershoog. De hond had zelfs geen hok om in te liggen, maar lag in de winterdagen gewoon buiten in de sneeuw. Het is schandalig dat de eigenaar niet wordt aange pakt." een abonnement waard NODIGT U UIT VOOR. ^PEEL-BRUNCH iedere zondag, vanaf 1100 uur 15,95 MENU MAKT-MAR-WAT-VERREG I 4 5- of 6-ganeen menu 3!ganSn^ze-menu j,-^ (vrijdag, zaterdag en zondag) IM keuze uit 4 voorgerechten, 4 hoofdgerechte" en 4 desserts J u ll v.a tfjCET». Schoolstraat 51 Straat i WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl HAIR-KAPPERS TIJDENS DE VAKANTIE NORMAAL GEOPEND VENRAY Julianasingel 7 Stayerhofweg 2b Wanssum Tel. 0478-539020 Bel voor een afspraak, ook 's avonds Waals opent fietsvierdaagse Burgemeester Waals zal op dinsdag 25 juli de tiende editie van de Venrayse fietsvierdaagse openen. Om 9 00 uur lost de Ven rayse burgervader het startschot van het populaire fietsevenement bij sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel in Venray. Vorig jaar namen precies 3500 deelnemers uit binnen- en buitenland deel aan het jaarlijkse fietsfestijn.Tijdens de tiende editie worden onder meer een fotowedstrijd en een ballon nenwedstrijd gehouden. Volgende week leest u meer over de Venray se fietsvierdaagse in Peel en Maas. Diefstal De politie arresteerde dinsdag ochtend een 29-jarige man op de Stationsweg op verdenking van diefstal. De verdachte had in een supermarkt geweigerd de inhoud van zijn rugzak aan de cassière te tonen en sloeg op de vlucht. Even verderop gooide hij de rugzak weg, maar werd in de kraag gegrepen door een mede werker van de supermarkt die hem achterna gerend was. De ver dachte werd overgedragen aan de politie, die de man heeft meege nomen naar het bureau voor ver der onderzoek. In de rugzak zaten verschillende voedingsmiddelen. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u MAAS 4i 'Racecircuit moet dicht' Het is een drama ,-'1- -: e. _lb r i Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl L 's maandags gesloten v bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl K A iai: P P E R S VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1