SOS Meerlo-Wanssum helpt getroffen organisatie Sulawesi ii ui Zwembad voor jeugdsportkamp 'Steeds meer Duitsers bezoeken Tienray' Senioren genieten in Polen X Sfc- V" Service rubriek Dorpsfeest Bokstock in Swolgen Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS tf* V m Het bestuur en de vrijwilli gers van de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum hebben besloten om de Indonesische organisatie Yamaru, actief op het eiland Sulawesi, de helpende hand toe te steken. Zoals bekend brandde enkele maanden geleden het hoofdkan toor van deze hulporganisatie tot de grond toe af. Ook de compu ters en een deel van de admini stratie van vier boerencoöperaties, die opgezet zijn door SOS Meerlo- Wanssum en de Rabobank Foun dation, gingen in vlammen op. SOS heeft jaren geleden de organi satie Yamaru gedurende drie jaren gesteund. Met deze organisatie waarvan onder andere Eric Boots uit Horst de contactpersoon en ter plaatse de financiële deskun dige is, onderhoudt Meerlo-Wans sum nog steeds vriendschappelij ke contacten. Om te laten merken dat SOS meeleeft, is onlangs een bedrag van 250 euro overgemaakt naar Yamaru. Vanuit Sulawesi ont ving SOS reacties van Eric Boots en directeur broeder Han Gerritse. Eric Boots schrijft: "Heel erg harte lijk bedankt voor jullie gift, ook al zijn jullie met een nieuw project bezig in Zambia, wordt er toch nog aan ons gedacht. Geeft me het gevoel dat onze samenwerking Broeder Han is ook blij met de, zoals hij het noemt,'sympathieke geste die wij hoog op prijs stel len'. Yamaru is niet bij de pakken gaan neerzitten en heeft, gesterkt door de vele reacties van mede leven en steun, de draad weer opgepakt. "Een eerste schets van ons nieuwe kantoor hebben we al gezien en is positief beoordeeld. Nu is men bezig aan de uitwerking en eind deze week verwachten we een begroting te zien', aldus broeder Han. Hij meldt verder dat Yamaru gaat samenwerken met enkele Franse Broeder Han Gerritse van Yamaru bij wat eens bet hoofd kantoor van zijn organisatie was. meisjes, afgestudeerden in de tuin bouwkunde. Zij zijn lid van een Franse stichting, werken twee jaar bij Yamaru en worden dan vervan gen door anderen. 'Onder leiding van hen gaan we proberen de tuinders in de directe omgeving te helpen en hopen tevens onze tuinbouw unit beter uit te rusten wat kennis en leiding betreft'. Ten slotte wenst broeder Han SOS Meerlo-Wansum succes met de acties voor de nieuwe school in Zambia. Sportpark Meerlo kreeg een Mari De Stichting Jeugdsport- kampen Nederland (SJN) heeft haar tenten weer opgeslagen op de sportparken De Broek- berg in Wanssum en Bergs- bos in Meerlo. Deze landelijke jeugdvakantiekampen, waarin sport en spel centraal staan voor jongeren in de leeftijd van 6 tot en met 15 jaar, zijn met name bedoeld voor jeugd leden van sportverenigingen. Zo'n zevenhonderd jeugdle den bivakkeren deze week in Wanssum en Meerlo. SJN biedt sportverenigingen en haar leden de mogelijkheid om in groepsver band deel te nemen aan week- en weekendkampen. De jongeren sla pen in grote tenten, met maximaal twaalf slaapplaatsen. De organisa tie is zodanig opgezet dat tijdens de week minimaal één keer de verenigingssport wordt beoefend. Daarnaast komen ook andere sporten volop aan de orde. Ook is er veel aandacht voor recreatieve activiteiten, zoals tochten maken, bosspelen en creatieve bezighe den. Een kampvuur ontbreekt ook niet op het programma. Voor velen is het hoogtepunt tijdens de weekkamp de survivaltocht door weiland, bos en water en die 'ingrediënten' zijn in de omgeving van Wanssum en Meerlo voldoen de te vinden. En wat doe je als gastvereniging SV United Meerlo- Wanssum als het warm weer is? Precies! Dan zorg je voor een zwembad! In Wanssum was dat geen probleem omdat de jeugd daar gebruik kan maken van zwem bad De Broekberg. Bij Bergsbos in Meerlo is zo'n voorziening niet structureel aanwezig. Maar vrijwil ligers die in de wintermaanden de velden kunnen veranderen in een Het tijdelijke zwembad op sportpark Bergsbos te Meerlo. heuse schaatsbaan, draaien er in de zomer de handen niet voor om om een zwembad te realiseren. Dat kon echter alleen maar dankzij de medewerking van Mare Pijpers uit Wanssum van het bedrijf Mari, dat gespecialiseerd is in zwemba den. In een mum van tijd bracht Mari een zelf op te bouwen bad van vijf bij drie meter naar sport park Bergsbos, een zwembad dat door de driehonderd jeugdleden die in Meerlo kamperen meteen werd getest. Swolgen houdt op zaterdag 15 en zondag 16 juli een groot dorps feest: Bokstock 2006, een initiatief van de stichting Bokstock, die jaarlijks een feestweekend op touw wil gaan zetten in het dorp. Het tweedaags dorpsfeest begint op zaterdagavond in café-zaal Wilhelmina met onder meer een optreden van de uit Swolgen afkomstige dj Pop- cornking. Deze avond is ook toegankelijk voor niet-Swolgenaren. De zondag wordt een echt Swolgens onderonsje. Er vinden in het dorp diverse activiteiten plaats voor jong en oud. Voor de jongste Swolge- naren treedt bijvoorbeeld een clown op en diverse muzikanten van eigen bodem, onder wie De Sigboldhemer en de plaatselijke joekska- pel, brengen hun muziek ten gehore. Het touwtrekken tussen groepen Swolgenaren begint om 12.30 uur en duurt de hele middag. De prijs uitreiking vindt plaats om circa 19.00 uur. Open dagen Innovatief Platteland Vereniging Innovatief Platteland VIP ziet de landbouw als hét fundament van de zogenoemde 'bio-based economy'. Hernieuw bare grondstoffen zijn een hot item, maar over welke planten hebben we het dan? Kunnen die hier geteeld worden en hoe zien ze eruit? Zou de teelt ervan ren dabel zijn? En hoe of waar kunnen ze worden ingezet? Om over al deze zaken de discussie op gang te brengen heeft VIP het initiatief genomen voor het project Demo- velden Energiegewassen. In Limburg en Groningen staan twaalf verschillende energiegewas sen afzonderlijk of in mengteelt bij elkaar, op twee locaties. Het pro ject is opgezet in samenwerking met Cultus Agro Advies uit Lottum, loonbedrijf Jakobs uit Geijsteren en de proefboerderij De Kollumer- waard van Stichting SPNA uit Mun- nikezijl in Groningen, en wordt financieel ondersteund door het Hoofdproductschap Akkerbouw. Het is de bedoeling dat telers, potentiële afnemers, beleidsma kers, financiers en toeleveran ciers de gewassen kunnen bekij ken, aanraken en bediscussiëren. Vooral dat laatste, want er zijn vele mogelijkheden en gebruiksdoelen voor de biogasinstallaties die in rap tempo worden gebouwd in de regio en voor de bio-ethanol of biodieselproductie, voor ener gieopwekking door vergassing of door verbranding. Of als biogrond- stof voor de industrie. Bekende gewassen als koolzaad, energie- rnaïs, energiegras, maar ook minder bekende als soja, oliehennep, aard peer en olievlas. En daarbij ook nog onbekende planten als deder, en suikergierst, die dit jaar hun pri meur beleven op de Nederlandse akkers. In het noorden en het zuiden, andere weertypen, andere grondsoorten, andere bouwplan- nen.Andere discussies. Het belooft spannend te worden en men kan het allemaal bekijken, bepraten en ondergaan. Kom daarom naar de open dagen. Daar treft u vele collega's, afnemers en toeleveran ciers. Daar legt u de meest vrucht bare contacten. In de grote tent kunt u bijpraten onder het genot van een drankje en een hapje, en de kennismarkt bezoeken. Bezoek de open dagen in Limburg: vrijdag 28 en zaterdag 29 juli van 11 tot 17 uur bij loonbedrijf gebroeders Jakobs, 5862 AR, Heikampweg 3 in Geijsteren. Inlichtingen: Hans Pijpers, tel: 06-51007575 of Joep Hermans, tel: 06-11381078 Of kijk op: www.innovatiefplat- teland.nl Katholieke vrouwenclub uit Geldern te gast in Klein-Lourdes Tienray is een veel bezocht bedevaartsoord van Maria. In de kerk bevindt zich een getrouwe kopie van de Lour- desgrot en in de omgeving van de kerk staan de recent geres taureerde kruiswegstaties. De kerk wordt door steeds meer mensen bezocht, vooral Duit sers weten de weg naar Tien ray steeds beter te vinden. "En ze komen ook steeds meer in groepen", vertelt Wiel Nab- ben, die samen met pastoor Ruud Verheggen op donder dag 20 juli een grote katho lieke damesvereniging uit het Duitse Geldern in Tienray mag begroeten Met dank aan een artikel in de Duitse krant Rheinische Post, dat in april een verhaal over een dagreis van de seniorenclub uit Auwel-Holt aan Tienray publiceer de. "Dat positieve artikel bracht het balletje aan het rollen", zegt Nabben. "Je merkt de laatste tijd dat steeds meer Duitsers Tienray bezoeken. Op bedevaart gaan is weer helemaal 'in', ook vlak over de grens. En daar zijn we alleen maar blij mee. Want het is goed voor het dorp dat we Tienray als bedevaartsplaats blijven promo ten." Nabben merkt tevens dat Klein-Lourdes steeds meer in clubverband wordt bezocht. En dus moeten er voorbereidingen worden getroffen om de groepen fatsoenlijk te kunnen ontvangen. Voor 20 juli heeft hij samen met pastoor Verheggen een program ma in elkaar geknutseld. Een pro gramma dat hem nog het nodige denkwerk heeft gekost. "Want het gaat om een groep van 60 dames. Die kunnen we bijvoorbeeld niet allemaal tegelijk ontvangen in museum Sorghvliet. Maar we zijn er denk ik toch weer in geslaagd om een leuke en interessante mid dag op touw te zetten." Om 14.00 uur begint een speciaal lof in de kerk en daarna brengen de Duitse dames onder meer een bezoek aan de Lourdesgrot, museum Sor ghvliet en de kruiswegstaties. Tij dens het lof zal pastoor Verheggen vertellen over de historie en het heden van Tienray als bedevaarts plaats van Maria en zingen de gas ten Duitse liederen. Subsidie De Stichting Platform Gehandi capten ontvangt van de gemeente Meerlo-Wanssum een waarde ringssubsidie van 1500 euro. De stichting heeft volgens het college van B en W ook dit jaar wederom tal van activiteiten ondernomen die in het belang van de gemeen schap en de gehandicapten waren. Burgemeester en wethouders zijn tevreden over de aard, het soort en het aantal werkzaamheden van het platform. Onlangs vertrokken 49 KBO- leden uit Horst/Sevenum en de Maasdorpen vanuit Horst naar Polen. Ze brachten onder meer een bezoek aan Poznan, de hoofd stad van Wielkopolska, waar de grootste kerk van Polen in Lichén, met maar liefst 3500 zitplaatsen, werd bekeken. Deze kerk werd in 1999 ingezegend door paus Johannes Paulus II. Na een bezoek aan de hoofdstad Warschau, waar tienduizenden gelovigen meelie pen in een sacramentsprocessie, en het Krasinskipark, waar vele kunstwerken en standbeelden van beroemde Polen waren te zien, ging de reis verder naar de bede vaartsplaats van de Zwarte Madon na in Czestochowa. Ook Krakau, de vroegere hoofstad van Polen, een stad met een rijke historie en veel monumentale gebouwen, werd niet vergeten. Krakau heeft 850.000 inwoners, tweehonderd kerken en verschillende univer siteiten. Op de agenda stond ook nog een bezoek aan de zoutmij nen vanWieliczka enAusschwitz/ Birkenau, waar meer dan één mil joen mensen zijn omgebracht. Ook Wroclaw, de hoofdstad van Silezië en de prachtige Duitse stad Dresden werden bezocht. Op de laatste dag van de reis reden de KBO'ers via de Duitse snelwegen naar Noord-Limburg, waar ze, na het diner in Velden, afscheid van elkaar namen. "We waren in al die dagen een hechte club geworden. Lei Steeghs heeft de nieuwe bus van Munckhof Reizen zonder schrammetje in de garage afgeleverd. Na door Polen gereisd te hebben, zie je toch dat na jaren van ontberingen (Tweede Wereld oorlog en vijftig jaar communis me) dit prachtige land zich aan het herstellen is. Met zijn uitgestrekte vlaktes met glooiende hellingen is hier nog een goede toekomst ook voor de landbouw. De reiscom missie, en met name Jan Engels en Jan Nefkens, die elke dag in de weer waren, van harte bedankt voor de perfecte organisatie en begeleiding", laat een zeer tevre den lid van het reisgezelschap de redactie van Peel en Maas weten. Deze groepsfoto werd gemaakt op donderdag 15 juni, voor het standbeeld van Frédérc Chopin, in het Krasinski Park in Warschau. Op 4 september wordt er nog een zesdaagse reis georganiseerd naar Odoorn in Drente. Er zijn voor deze reis nog enige plaatsen vrij. Informatie: 077-398 0230. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Donderdag 13 juli 2006 - Pagina 19 A iets speciaals is'. Meerlo-Wanssum postcode 5800-5899 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uitVenray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 19