CUPPEN Een échte Ford met Italiaanse zwier AutoRAI 2007 Autoverkopen stijgen Opel in juni aan de top AUTONABUURS. PUUR PEUGEOT Een merk met karakter! l.v.m. vakantie gesloten van 12 augustus t/m 2 september Onderhoud, reparatie en APK van alle merken auto's. ERKEND SCHADEGARANT EN TOPHERSTELLER Wij geven 4 jaar garantie op onze reparatie PEEL EN MAAS Donderdag 13 juli 2006 - Pagina 18 Adverteren op deze pagina? Bel: 0478-582727 en maak een afspraak Stationsweg 183, OOSTRUM VENRAY Tel: 0478 - 56 82 26 Wij repareren of vervangen uw voorruit... De Hulst 10, Venray-Oostrum Telefoon 0478-582333 www.glasgarage.nl BOVAG www.autonabuurs.nl AANHANGWAGENS RAILERS Henckens Aanhangwagens Paardentrailers HENRA exclusief-dealer voor limburg en brabant Verkoop nieuwe en gebruikte aanhangwagens Verkoop nieuwe en gebruikte paardentrailers Verkoop onderdelen van alle merken Onderhoud van alle merken Reparatie van alle merken Keuringsklaar maken van alle merken Verhuur aanhangwagens en paardentrailers Hele assortiment te zien in showroom in Overloon Industrie terrein "De Oude Molen" 3-A Overloon Tel: 0478 64 03 04 Neem A73, afrit 7, borden volgen industrieterrein Kijk alvast op onze site: WWW.HENRADEALER. NL Karakter De nieuwe Ford Focus Coupé- Cabriolet voegt een opwindend vleugje Italiaanse elegantie toe aan de Focus modellenreeks. Deze sportieve en hoogst aantrekke lijke volwaardige vierzitter is in samenwerking met de befaamde carrossier Pininfarina ontworpen en gebouwd en combineert het vrijheidsgevoel van de cabriolet met de Ford Precisiondrive-rijei- genschappen van de andere ver sies van de Focus. De nieuwe Focus Coupé-Cabri olet is het eerste model van Ford Europa dat is uitgerust met een elektrisch bedienbare hardtop. De volledig inklapbare tweedelige hardtop garandeert niet alleen comfort, stabiliteit, duurzaamheid en gebruiksgemak, het verschaft de auto ook twee eigen, spannen de persoonlijkheden. Samen met de sportieve Ford Focus ST staat de nieuwe Coupé-Cabriolet aan de top van de Focus-reeks. De nieuwe Focus Coupé-Cabri olet is gebaseerd op de Ford Focus Vignale Concept die te zien was op de Autosalon van Parijs in 2004. De enthousiaste reacties van zowel het publiek als de pers heeft Ford doen besluiten het groene licht te geven voor volumeproduc tie. Tijdens de autotentoonstelling in Londen volgende week zal de uiteindelijke productieversie van de Focus Coupé-Cabriolet worden getoond. De Focus Coupé-Cabriolet bete kent voor Ford Europa de entree in een groeiend marktsegment. Tussen 2000 en 2004 is het aantal auto's met een elektrisch inklap bare hardtop met vijf vermenig vuldigd en het aantal groeit nog steeds. De Focus line-up bestaat nu uit driedeurs en vijfdeurs hatchbacks, een vierdeurs sedan en een vijfdeurs Wagon, plus de nieuwe Coupé-Cabriolet en de MPV Focus C-MAX. Er is dus een Focus voor elk type klant, waaron der één voor snelheidsliefhebbers: de eind vorig jaar geïntroduceer de Focus ST. De Ford Focus is met meer dan 4 miljoen exemplaren één van de succesvolste model len in Europa. Dit is exclusief de 370.000 exemplaren van de Focus C-MAX die sinds de introductie in 2003 zijn gebouwd. De stijlvolle coupé, het eerste productiemodel van Ford Europa dat het unieke Pininfarina-desig- nembleem draagt, beschikt over een tweede persoonlijkheid die in slechts 29 seconden zichtbaar AutoRAI 2007 opent haar deu ren voor het publiek van woens dagavond 28 maart tot en met maandag 9 april, Tweede Paas dag. Dit betekent dat de AutoRAI voor het eerst op een ander tijd stip wordt georganiseerd dan in de traditionele maand februari. Het nationale auto-evenement in Amsterdam RAI trapt op dinsdag 27 maart af met een persdag en een spectaculaire gala-avond. De organisatie van de AutoRAI heeft in overleg met RAI Ver eniging besloten het tweejaar lijkse autoevenement voortaan te organiseren in de tweede helft van maart, kort na de Salon van Genève. De exposanten wordt nu de mogelijkheid geboden alle pri meurs die zij in Detroit en Genève laten zien, ook aan het Nederland se publiek te tonen. Het motto van AutoRAI 2007 luidt 'It's Showtime', waarmee de komst van nieuwe automodellen naar Amsterdam nog eens extra wordt benadrukt. Ook komt het motto tot uiting in de spectaculai re Gala-avond op dinsdag 27 maart en de speciale nieuwe Public Pre view op woensdagavond 28 maart, die is gericht op de échte autolief hebber. De Public Preview biedt de mogelijkheid om een exclusief bezoek aan de AutoRAI te bren gen. Kaarten voor deze avond zijn alleen in de voorverkoop te bestel len. Eveneens nieuw is de Vakdag voor automotive professionals die woensdag 28 maart overdag wordt georganiseerd. Daarnaast wordt. Dankzij de gebruiksvrien delijke en betrouwbare techno logie verandert hij met één druk op de knop geruisloos en snel in een dynamische cabriolet. De con structie van de tweedelige inklap bare hardtop garandeert een uit stekende duurzaamheid, stijfheid en afdichting. De hardtop levert ook een aaneengesloten, prachtig vloeiend lijnenspel op. wordt AutoRAI 2007 gekenmerkt door een groot aantal side-events en speciale paviljoens. De organisatie van de AutoRAI 2007 toont tijdens het jaarlijkse Concours d'Elégance Paleis Het Loo, op zaterdag 2 en zondag 3 september 2006, alvast een voor proefje van de bijzondere auto's die in maart en april 2007 in Amsterdam RAI worden getoond. In samenwerking met Autovisie zal ter hoogte van de Koninklijke Stallen een minipaviljoen worden opgezet, waar twee bijzondere prototypes en twee superauto's zullen pronken. De vele duizen den bezoekers van het Concours d'Elégance zullen worden geïn formeerd over AutoRAI 2007, en dan met name over de exclusieve Public Preview op woensdag avond 28 maart. AutoRAI 2007 is voor het publiek geopend vanaf woens dagavond 28 maart tot en met maandag 9 april, Tweede Paasdag, en vindt plaats in alle hallen van Amsterdam RAI. Voorafgaand aan de publieksopening worden op 27 maart de Persdag en op 28 maart de Vakdag gehouden. Tijdens de AutoRAI worden alle soorten per sonenauto's, toebehoren en acces soires tentoongesteld. De beurs is op werkdagen geopend van 11.00 tot 22.00 uur en in de weekends en op de paasdagen van 10.00 tot 17.00 uur. AutoRAI 2007 wordt georganiseerd door Amsterdam RAI in nauwe samenwerking met RAI Vereniging. Zuivelweg 2d - 5809 EA Leunen tel. (0478) 51 40 53 fax.(0478) 51 49 93 e mail: autobedrijfcuppen@planet.nl Peel en Maas autotest: Peugeot 207 In het eerste half jaar van 2006 zijn er 286.776 nieuwe perso nenauto's afgeleverd. Dat is ten opzichte van het eerste half jaar in 2005, toen er 273-868 auto's op kenteken werden gezet, een stijging van 4,7 procent. Dat blijkt uit de gegevens van de RAI Vereniging en de BOVAG. In juni 2006 zijn in totaal 48.575 nieuwe personenauto's verkocht. Dat is 7,8 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.Toen waren dat er 45.056. BOVAG en RAI Vereniging ver wachten dat de positieve ont wikkeling zich dit jaar verder zal voortzetten en dat er in heel 2006 in totaal 475.000 nieuwe perso nenauto's zullen worden verkocht. De economie trekt verder aan en de werkgelegenheid neemt toe waardoor de consument steeds meer vertrouwen in de toekomst krijgt. Autoverkopen zijn een goede graadmeter voor het eco nomische vertrouwen. Bovendien is op 1 juli is een nieuwe stimule ringsregeling voor energiezuinige auto's van start gegaan. De best verkochte merken in de eerste helft van 2006 zijn: Volks wagen (30.516), Opel (28.281), Renault (22.448), Ford (22.114) en Toyota (21.788). De best ver kochte modellen in de eerste helft van 2006 zijn: Volkswagen Golf (8.523), Opel Astra (8.453), Peuge ot 307 (7.951), Volkswagen Passat (6.874) en Ford Focus (6.832). In juni hebben de modellen van Opel bijzonder goed gescoord: de top 50 wordt aangevoerd door de Astra en de Corsa, met de Zafira op de vierde plaats. Ook van de Fiat Punto werden veel auto's ver kocht, goed voor de vijfde plaats. Gedurende het eerste halijaar blijft de Volkswagen Golf de rang lijst aanvoeren, op zeventig exem plaren gevolgd door de Astra. De lijstaanvoerder van 2005, de Peu geot 307, moet enig terrein inle veren, maar behoudt een ruime voorsprong op nummer 4, de Volkswagen Passat. De Ford Focus blijft stabiel op nummer 5, maar bereikte in juni zelfs plaats 3- De top 10 wordt gecompleteerd met de Zafira, Renault Scenic, Toyota Yaris, Volvo S40/V50 en Renault Clio. De Peugeot 206 handhaaft zich op de twaalfde plaats, terwijl nieuwkomer 207 in de maand juni voor het eerst beter werd verkocht. Deze zien we volgende maand zeker terug in de top 50. De hoogste nieuwkomer is de Volkswagen Fox, maar ook de Seat Leon en Toyota Aygo beleven een goed verkoopjaar. Overigens houden de Aygo en de Citroën Cl elkaar goed bij, de Peugeot 107 blijft achter. Tekst en foto's: Henk Lam men Na de gigantische succes nummers 205 en 206 intro duceerde Peugeot in mei van dit jaar de nieuwe 207. Van een kleine auto is geen sprake meer. De 207 is een volwas sen auto van de Franse auto fabrikant. Onze autoredac teur Henk Lammen nam hem onder handen en stelde zich vooraf de vraag 'is de nieuwe 207 een leeuw om trots op te zijn'? Een ding is meteen duidelijk, de 207 past volledig in de nieuwe designlijn van Peugeot. Na zijn grotere broers de 307 en 407 heeft ook de 207 de kenmerkende forse grille. Deze 'grote muil' geeft de nieuwe Peugeot direct dat stukje extra cachet om in zijn seg ment een duidelijk woordje mee te spreken. De 207 is 4,03 meter lang, 1,72 breed en 1,47 hoog en heeft een wielbasis van 2,54 meter. In vergelijking met zijn voorganger, de 206, is de nieuwe ling twintig centimeter langer en heeft de wielbasis acht centimeter aan lengte gewonnen. De basisversie is uitgerust met een 1.4 liter benzinemotor, het testmodel heeft de beschikking over een 1.6 liter zestienklepper met maar liefst 110 pk. En dat ver mogen brengt ie verschrikkelijk goed over op de weg. Het is nog geen rallymonster maar deze 207 rijdt als een tierelier.Als je de con tactsleutel omdraait, word je ver rast op een heerlijk brullend maar geenszins storende motor die met een aangeeft wat ie wil. Lekker wegzoeven. De pook ligt lekker in de hand en volgt de aanwijzingen van de bestuurder nauwgezet en direct. De versnellingspook glijdt als het ware door de versnellin gen heen en maakt autorijden tot een aangenaam tijdverdrijf. De 207 maakt op de weg dan ook het een en ander los. De sprint in de XS Pack-uitvoering is een genot op zich want in tien seconden zit je op de honderd, alhoewel de fabriek een iets mindere tijd aangeeft. De door de fabriek opge geven top van ruim 190 km/uur geloof ik meteen. Ik probeer het ook niet uit. U weet wel, die lasti ge flitspalen en agenten met laser- guns zijn niet mijn vrienden. Over het weggedrag van de 207 niets dan lof. De auto luistert zeer nauw naar iedere stuurbeweging van zijn berijder. Voor de minder erva ren automobilist is het misschien even opletten, want de kans op overstuur bestaat wel degelijk. Maar ook dat is beslist van tijde lijke aard. De 207 heeft ondanks zijn prima prestaties een goed moedig karakter die precies weet wat ie wil en wat de automobilist uit hem kan halen. En dat is ruim voldoende om een dik rapport cijfer in de wacht te slepen. Het gedrag in scherpe bochten is heel Peugeot heeft twee verschil lende voorzijdes ontworpen voor de 207 voorspelbaar en de auto laat zich prima corrigeren. De remmen rea geren net als het stuur bijzonder direct. Ook dat is even wennen, maar als het zo ver is, kun je alleen nog maar genieten van deze Fran soos. De 207 in deze sportieve uit voering is een leeuw die je graag wilt temmen, maar ook niet teveel want anders blijft er te weinig over van het sublieme rijgenot. De stoelen zitten vrij hoog en geven de bestuurder een prima uitzicht naar alle kanten. Boven dien zitten ze als gegoten. Het dashboard is heel functioneel. Opmerkelijk: de drie fraaie witte klokken in het instrumentenpa- neel. Peugeot heeft met de nieuwe 207 bijzonder slim ingespeeld op de individuele wensen van de automobilist door twee verschil lende voorzijdes te ontwerpen. De classic-uitvoering is herkenbaar aan de mistlampen die in de voor bumper zitten. De sportieve 207, het testmodel, heeft daarentegen de met chroom omrande mistlam pen in de grille zitten. Desgewenst kan de grille met aluminium wor den afgewerkt.Aan u de keus. Het sportieve karakter wordt aan de achterzijde geaccentueerd door de verchroomde uitlaatpijp. Het design van de 207 mag gerust gewaagd worden genoemd, en zeker opvallend. Ook weer soepel en elegant. Zijn blik van 'wie doet me wat' maakt van hem een lek ker, eigenzinnige verschijning op de autowegen. De ontwerpers van de nieuwste Peugeot verdienen een pluim voor het dynamische karakter dat de auto uitstraalt. De introductie van de 207 is niet ongemerkt voorbij gegaan. over de toonbank. Niet gek, want die 207 werd uitgerust met een waslijst aan standaard voorzienin gen zoals centrale vergrendeling met afstandsbediening, lichtme talen velgen, boardcomputer, ver- De buitenspiegel klapt auto matisch in. Opvallend in het dashboard zijn de drie fraaie witte klokken. De nieuwe 207: elegant stoer en gedurfd. Het introductiemodel, de XS Pre miere, vloog als warme broodjes warmde inklapbare buitenspiegels en gescheiden climate control. Heel grappig en tegelijk ook prak tisch, de buitenspiegels klappen automatisch naar binnen als de auto wordt uitgezet en afgesloten. De 207 is, vanaf het instapmodel van een kleine 14.000 euro, lever baar in verschillende benzine- en dieselmotoren en een groot aantal uitvoeringen. Op zeker dat de 207 die u voor ogen heeft er bij zit. De Peugeot krijgt ook alle lof toege zwaaid als het gaat om veiligheid. Bij de EuroNCAP botsproeven haalde de Fransman het maximum aantal sterren binnen. Dit had hij met name te danken aan de zes airbags en inklapbare pedalen. De carrosserie is ook wat stijver dan die van de 206. Oh ja, nog even terugkomen op mijn vraag in de aanhef. Peugeot is er in geslaagd om een bijzonder sterke leeuw te presenteren. Een tje om met recht trots op te zijn. De verkoopcijfers van de 205 en 206, die Peugeot geen windeie ren hebben gelegd, zijn een nobel streven maar zeker geen mission impossible voor de 207. PEUGEOT m Cuijk Heijen Veghel Venray Beersebaari 5 De Groote Heeze 58 De Amert4l2 Zuidsingel !0 (0485) 33 12 49 (0485) 5 1 14 15 (041 3) 34 33 35 (0478) 58 16 83 rrmmfS Een Peugeot heeft karakter. De intense beleving van de diverse modellen komt vooral tot uiting bij het design en het rijcomfort. Daarom gaan wij voor de volle 100% (puur) voor Peugeot! Als officieel Peugeot-dealer willen wij deze intense beleving natuurlijk graag met u delen. Een heerlijke Franse leeuw om te temmen

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18