Gemeente Venray Parkeerautomaat op zonne-energie Overeenkomst Circuit De Peel College programma "Aansluiten op vraag van klant" Versoepeling regels bij bouwen Schapen voor maaiwerk Zoen zoef Kijk ook op www.venray.nl Vergunning nodig voor collecte Brukske ziet er goed uit PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Er zijn geen obstakels meer om het voorontwerp bestemmingsplan voor Circuit De Peel in procedure te brengen. De Provincie Limburg, de gemeente Venray en Maessen bedrijven, de exploitant van De Peel, hebben overeen stemming bereikt over de toekomst van het circuit. Door een gezamenlijke inspanning is de 'omklapping' van het circuit naar de andere kant van de Bakelsedijk als reëel alternatief geaccepteerd. Dit is nog eens nadrukkelijk bekrachtigd in een overeenkomst tussen Maessen, Provincie en gemeente Venray. Hierin staan onder andere de nieuwe locatie voor het circuit en de afspraken over de verwijdering van de oude locatie. Er is ook een kostenver deling in opgenomen. Het college van B en W heeft de overeenkomst dinsdag 11 juli bekrachtigd. Hiermee heeft het voldaan aan de opdracht van de raad om de toekomst van het circuit veilig te stellen. De overeenkomst en andere stukken zijn open baar. Nu kunnen de procedures in gang gezet worden om een volwaardig circuit te realiseren waardoor continuering van de sportactiviteiten en de economische betekenis van het circuit duurzaam gewaarborgd zijn. Tegelijk met de werkzaamheden aan de Eindstraat wordt ook een gedeelte van de Heuvelstraat op nieuw ingericht. Ter hoogte van het Kunstencen trum Jerusalem is inmiddels gescheiden van het (brom)fietspad een K+R zone aangelegd. Dit is een strook aan de rand van het parkeerterrein St. Jozefklooster speciaal voor het brengen en ophalen van leerlingen van het Kunstencentrum Jerusalem. Het is verboden om in deze zone te parkeren. K+R staat volgens Europese verkeers wetregelgeving voor kiss ride. In België wordt deze term populair vertaald in zoen zoef. *V> Venray, focus op mensen Donderdag 13 juli 2006 - Pagina 15 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 28 Doorontwikkelen en meedoen is de titel van het collegepro gramma van Burgemeester en Wethouders. Dit programma kent een aantal speerpunten, za ken die het college vóór Venray en vooral samen mét Venray wil bereiken in de periode 2006- 2010. U las er de afgelopen weken al over in de gemeente pagina's. Dit keer gaat het over Volkshuisvesting en Algemene Zaken, twee heel verschillende beleidsvelden in de portefeuille van wethouder Hans Teunissen. De overeenkomst hiertussen? Zo goed mogelijk inspelen op de vraag van de klant. Venray heeft vorige week de eerste parkeerautomaat op zonne-energie geplaatst. Die staat aan de Eindstraat. De werkzaamheden voor herinrich ting van het pleintje bij museum "t Freulekeshuus aan de Eindstraat zijn in volle gang. Parkeerders in het voorste deel van de Eindstraat moesten daarvoor al betalen. Na herinrichting geldt dat ook voor par keren in de parkeervakken in de rest van de Eindstraat en een gedeelte van de Heuvelstraat. Proef De gemeente Venray heeft ervoor gekozen om op het pleintje als proef een parkeerautomaat met zonnepa neel te plaatsten. Het voordeel van de parkeerautomaat op zonne- energie is dat er geen aansluitkos ten, vastrecht- en verbruikerskosten zijn. De automaat is milieuvriende lijk en eenvoudig te (ver)plaatsen. Er is immers geen bekabeling aan gesloten. De automaat is draadloos aangesloten op een servicesysteem. Daarmee kan de gemeente onder andere haar parkeerautomaten mo nitoren en de financiële afwikkeling van de chipknip en muntbetalingen controleren. Rond het pleintje zijn 28 parkeerplaatsen gemaakt, waar van één (gratis) bestemd voor inva liden. Vooruitlopend op de afronding van de werkzaamheden is de par keerautomaat alvast geplaatst. Het grasveld tussen de A73 en Kei- zersveld en Landweert werd in juni begraasd doorschapen. De herder met kudde vormde een fraai beeld, zo bleek uit de reacties van bewo ners. Dit grasveld werd voorheen éénmaal per jaar gemaaid waarna het maaisel werd afgevoerd. De schapen doen voortaan dat'maai- werk' en komen driemaal per jaar in dit gebied om te grazen. Zo ontstaat een gevarieerde, gras- en bloem rijke weide. Momenteel graast de kudde aan de Kuulenweg bij Vrede- peel. In augustus zult u de herder voor de tweede keer met zijn kudde in de bebouwde kom van Venray zien. In 2005 is besloten om de regels en voorschriften voor kleine, veel voorkomende bouwwerken zoals dakkapellen, serres en tuinhuisjes aanzienlijk te versoepelen. De gemeente heeft daarvoor een aanvul ling voorbereid op de welstandsnota. Deze ligt nu voor belangstel lenden ter inzage. Enkele weken geleden heeft u in de gemeentepagina's al kunnen lezen dat de gemeente om de regels te versoepelen de welstandsnota actualiseert. Dit is een intensief en tijdrovend traject. Daarom is besloten om licht bouwver- gunningsplichtige bouwwerken die niet grenzen aan het openbaar gebied nu al welstandsvrij te verklaren. Dat kan door een aanvullend hoofdstuk toe te voegen aan de huidige welstandsnota. De aanvulling van de welstandsnota ligt vanaf 14 juli tot en met 24 augustus 2006 ter inzage bij de publieksbalie van het gemeentehuis. Vereenvoudigde procedure De aanvulling op de welstandsnota wordt in de gemeenteraad van oktober vastgesteld. Dit betekent dat vanaf dat moment voor bouwwerken die onder deze aanvulling vallen geen welstandstoets meer nodig is. De bouwvergun ningprocedure wordt hiermee vereenvoudigd en er ontstaat meer vrijheid voor de bouwer. Wilt u evengoed van gedachten wisselen over uw ontwerp? Neem dan contact op met de secretaris van de commissie Welstand, Monu menten en Architectuur (WMA). Hij kan u adviseren over hoe u uw nieuwe dakkapel of serre zo optimaal mogelijk kunt laten aansluiten bij de vormge ving van uw woning. Samen met partners werken aan een vraaggericht woonaanbod. Dat stelt Hans Teunissen zich ten doel bij de portefeuille Volkshuisvesting. Die partners zijn bijvoorbeeld project ontwikkelaars en architecten. Het college wil in wijken en dorpen een uiteenlopende bevolkingsopbouw realiseren. Dat betekent dat er, af gestemd op de vraag, ook verschil lende woningtypen in verschillende prijsklassen beschikbaar moeten zijn. Van starterswoningen, 2/1 kap en vrijstaande tot luxe lifestyle wo ningen. Aan starters- en goedkopere woningen besteedt de gemeente extra aandacht omdat de vraag hier naar groot is. Tegelijkertijd werkt zij aan nieuwbouw door uitbreiding binnen bestaande bebouwing zoals in de Gouden Leeuw, maar ook door herstructurering binnen de wijken Veltum en Brukske. Het andere beleidsterrein van wethouder Hans Teunissen is Algemene Zaken. Deze is gericht op de bedrijfsvoering van de ambte lijke organisatie ofwel 'het bedrijf gemeente'. Dat lijkt intern gericht. Maar het gemeentelijk bedrijf is juist erg gericht op de vraag van de klant, de inwoners van Venray. Zo meet de gemeente regelmatig hoe haar klanten tegen haar dienstver lening aankijken. Naar aanleiding van de uitkomst worden indien nodig maatregelen genomen ter verbetering. Zo bleek onlangs in de zogenoemde kwaliteitsmonitor dat de telefonische dienstverlening van de gemeente beter kan. Een nieuwe telefooncentrale zou daar al veel verbetering in brengen. Het college besloot daarvoor geld beschikbaar te stellen. Het collegeprogramma is te vinden op www.venray.nl Direct naar Collegeprogramma. Voor het houden van een col lecte of een andere vorm van inzameling van geld heeft u een vergunning nodig op grond van de Algemene Plaatselijke Veror dening Venray. Bij het verlenen van een vergun ning is de gemeente gebonden aan een aantal landelijk vastgestelde collecteweken van het Centraal Bureau Fondsenwerving (CBF). Het CBF stelt jaarlijks een rooster vast waarin aan grote landelijke fondsen voor hun collecte een periode wordt toegewezen. Zij krijgen desgevraagd als enige een collectevergunning van de gemeenten voor die periode. De Vrije' perioden zijn beschikbaar voor andere instellingen. Het CBF is onafhankelijk en houdt sinds 1925 toezicht op de inzameling van geld voor goede doelen. Een van zijn be langrijkste taken is het beoordelen van fondsenwervende instellingen. Meer informatie staat op www.cbf.nl Daar vindt u ook actuele informatie en een volledige lijst van beoordeel de instellingen. Begrazen natuurterreinen In de gemeente Venray liggen verschillende terreinen die sinds 2001 begraasd worden door een kudde schapen. De beheerder van de gemeentebossen Stichting de Marke huurt Landschapsbeheer de Wassum in voor de begrazing van twee natuurterreinen. In de loop van de tijd is het begraasde oppervlak echter uitgebreid. In het groeisei zoen loopt er een kudde Kempische Heideschapen door de hele gemeen te, van de Paardekop, Zwartwater, Overloonseweg en Spurkterdijk tot Oostrum. De schapen gaan met her der en hond van terrein naar terrein. Eenmaal op een terrein staan de schapen binnen een afrastering. Oude tijden herleven De gemeente wil in de toekomst gedurende het seizoen een gehoede schaapskudde door Venray laten trekken, om zo oude tijden te doen herleven. Venray kent namelijk een rijk verleden met schapen en had er maar liefst drie keer zoveel als de buurgemeenten. Begin 1800 werd er zelfs gehandeld met Frankrijk en Engeland. In die tijd lagen er 84 schaapskooien in het hele Peelge- bied, waarvan zo'n zestig in Venray. Bewoners van de straten binnen de ring van Brukske hebben het afgelopen halfjaar de wijk zien veranderen. Groenstroken zijn opgeknapt, strookjes achter de bergingen zijn verhard of be plant, bomen zijn verwijderd en nieuwe bomen aangeplant. De werkzaamheden zijn bijna afge rond. Aan de Beethovenstraat en de Bachstraat wordt de laatste hand gelegd. De straten zien er overal weer goed uit. Maandag 26 juni werd feestelijk terug gekeken op het project met een hapje en drankje in wijkcentrum de Kiosk. Bewoners waren uitgenodigd om met Wonen Venray, Wijkplatform Brukske en gemeente Venray de resultaten in de wijk te bekijken. Diverse oplossingen werden toege licht: in bochten zijn trottoirbanden aangelegd om het afsnijden van het verkeer tegen te gaan en beplanting meer kans te geven. Op uitzichthoe- ken naar de rondweg is beplanting vervangen door gazon. "De wijk is netter geworden en heeft meer structuur gekregen", reageerde een van de bewoners. Wordt vervolgd De werkzaamheden zijn nog niet helemaal afgerond. Enkele stroken waren moeilijker aan te pakken dan verwacht, bijvoorbeeld door aanwe zigheid van bomen. Ook is het plant- werk tot het najaar uitgesteld, van wege de zomer. Bewoners die een verzoek tot bestrating of beplanting hebben ingediend ontvangen na de zomer bericht. Wonen Venray, het wijkplatform en de gemeente gaan door met een gezamenlijke aanpak van renovaties in de wijk. Uiteraard in samenwerking met de bewoners.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15