Unieke zomerse traditie in Meerlo Kermis in Tienray Swolgen krijgt korfbalclub Weinig animo voor monument razzia's Oppositie boos over 'miscommunicatie' Plyers Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 9 Openluchtmis bij Sint Goarkapel Zondag wordt in de paro chie Meerlo weer het tradi tionele feest van Sint Goar gevierd met een openluchtmis bij de eeuwenoude kapel van Sint Goar. De in 1662 gebouw de kapel ligt op een terp vlak langs het fraaie beekdal van de Groote Molenbeek tussen Meerlo en Wanssum. St. Goar was een heilige uit Frankrijk, die als kluizenaar vooral in Duitsland langs de Rijn bij het latere Sankt Goar heeft geleefd en gewerkt. Meerlo is de enige plaats in Nederland waar deze heilige wordt vereerd. De eigen lijke feestdag is 6 juli, maar het wordt gevierd op zondag 6 juli of de eerstvolgende zondag na de 6e juli. Komende zondag 10 juli wordt om 10.30 uur bij de kapel in het bos langs de Postbaan tussen Meerlo en Wanssum, als het weer het toelaat, weer de openluchtmis gelezen door pastoor Ruud Ver heggen. Fanfare Eendracht Meerlo luistert de mis muzikaal op. Bij slecht weer vindt de mis gewoon in de kerk plaats. Om 10.00 uur zal fanfare Eendracht Meerlo vanaf de kerk in processie, volgens de oude traditie, naar de kapel trek ken. Veel parochianen, maar ook gasten uit omliggende dorpen, lopen achter de fanfare mee naar de ruim een kilometer verderop gelegen kapel. Bij de kapel zijn enkele houten zitplaatsen. Maar pastoor Ruud Verheggen laat weten dat mensen die er van ver zekerd willen zijn een zitplaats te hebben, het beste een eenvoudige stoel mee kunnen nemen. Vlak bij de kapel wordt een aantal extra parkeerplaatsen gerealiseerd voor mensen die moeilijk ter been zijn. De automobilisten moeten wel via Wanssum en de Broekberg rijden. Vroeger werd na de openluchtmis bij café Coenders (tegenwoordig café Oud Meerlo) door de fanfare en de parochianen de Sint Gewier- kermis gevierd. Na de mis wordt er in het café nog wel een extra pilsje of borreltje gedronken. PELGRIMS De oudste berichten over pel grimages naar dit gebedshuis date ren van omstreeks 1700. In 1993 werd van deze traditie afgeweken omdat fanfare Eendracht op de zondag van St. Goar op concours moest tijdens het WMC in Kerk- rade. Een week later trok de pro cessie alsnog met de succesvolle fanfare naar de kapel. En zondag 12 juli 1998 kon de viering in de openlucht ook niet doorgaan van wege het zeer slechte weer. Vroeger trok er een echte pro cessie naar de kapel met de pas toor die het allerheiligste droeg als middelpunt. Dat is niet meer. Tegenwoordig trekt de fanfare vanuit de kerk naar de kapel met daarbij vele tientallen mensen, soms wel tweehonderd. Vroeger stond in de kapel het beeld van St. Goar, maar na enkele inbraken is besloten het beeld een plaats te geven in de kerk van Meerlo. Tij dens de openluchtmis prijkt het beeld uiteraard vlak bij het hou ten altaar. Meerlo is de enige plaats in het land waar de heilige Goar wordt vereerd. En de KBO afdeling Meer lo heeft haar onderkomen aan de Mgr. Jenneskensstraat vernoemd naar deze heilige: Ouderensocië- teit St. Goar. Ook het ouderenkoor van Meerlo heeft de naam St. Goar. Bovendien is er een St. Goar lied dat sinds enkele jaren weer tijdens de openluchtmis wordt gezongen. Dat oorspronkelijk Duitse pel grimslied uit Sankt Goar is door een onbekende in het Nederlands vertaald en deze versie is in 1914 getoonzet door kapelaan Henri Mooren. De kapel is in 2002 nog grondig gerestaureerd. In dat jaar kwam bisschop mgr. Frans Wiertz van Roermond naar Meerlo om voor te gaan in de openluchtmis en na de dienst de opgeknapte kapel in te zegenen. Hoewel de oudste berichten over pelgrimages dateren van omstreeks 1700 is in 1400 al spra ke van een 'altare Ghewer'. Maar ten tijde van de 18e eeuwse epi demieën ging ook al veel belang stelling uit naar de voorspreker Sint Goar, ook van buiten de paro chie Meerlo. Zo is bekend dat in 1759 een processie uit Blitterswij- ck naar de kapel trok om Goars voorspraak te vragen. Pastoor Hermanus Janssen gaf in 1827 een extra stimulans aan de verering door vanaf dat moment jaarlijks rondom de 6e juli een processie te houden. Onderweg werden twee rustaltaren opgebouwd: een bij de hoeve De Beijenbrugge en een tegenover het Kasteelke. Op de dag van vandaag worden de rustaltaren niet meer opgezet en trekt de processie in een keer van de kerk naar de kapel. Sint Goar komt uit de Auvergne (Frankrijk) waar hij is geboren.Als priester vestigde hij zich aan de linkeroever langs Rijn ten zuiden van Koblenz in Duitsland waar hij een kluis -een eenvoudig huisje om zich terug te trekken- bouw de. Op de plaats van zijn graf (hij overleed in 575) liet Karei de Grote een kerk bouwen. Goar is vermaard vanwege zijn onover trefbare gastvrijheid, vooral voor de schippers op de Rijn. Sint Goar zou vele wonderen hebben ver richt, zoals het stroomopwaarts varen zonder te roeien. De heilige Goar is beschermheilige van de wijnboeren, schippers, herber giers, pottenbakkers, tegelbak kers en de man die opkwam voor de normen en waarden. Tevens werd hij vroeger aangeroepen als patroon tegen koude koortsen of bibberkoortsen. Hij is in Meerlo terechtgeko men dankzij een van de heren van Meerlo die op hoeve De Beijenbrugge hebben gwoond, van een Duits ridderlijk geslacht. De heer liet een kapel bouwen als geschenk voor zijn vrouw. De heren kwamen oorspronkelijk uit Duitsland en hadden betrek kingen met het Rijnland, de plek waar Sint Goar heeft geleefd en begraven ligt. De bakstenen kapel meet onge veer 6,5 bij 2,5 meter. Op een mer gelsteen aan de achterzijde staat gebeiteld Anno 1662 den 6 julius, de datum van de inwijding. Naast de kapel aan de noordzijde heeft vele jaren een put gestaan waar uit heilzaam water kon worden gehaald. Het gebouw is meerma len vernield en vervolgens weer opgeknapt en gerestaureerd. De put is inmiddels gedempt. Van oudsher hadden de heren van Meerlo het recht tot vergeving van de vicarie van het St. Hierony- mus- en Goaraltaar, links van het hoofdaltaar in de parochiekerk. Het oudste bewijs van een bij zondere verering van Goar in dit dorp komt uit Luik, de zetel van het bisdom waartoe Meerlo in de late middeleeuwen behoorde. Een Goaraltaar wordt in verschillende bisschoppelijke documenten genoemd: tussen 1485 en 1613- In juni 1892 werd het gesloopt en vervangen door een Maria-altaar. In de toren van de parochiekerk hing vroeger een klok, gegoten in 1493, toegewijd aan de Maagd Maria en de H. Goar. Toen in 1934 op Beloken Pasen na een bliksem inslag de toren afbrandde, is ook de klok verloren gegaan, waarna een nieuwe gecombineerde Maria- Goarklok werd opgehangen. De parochie Meerlo bezit een reliek van de H. Goar, bestaande uit een botsplinter (0 ca. 1 cm). Op een kleine rand naast de reliek staat de tekst:'S. Goaris Conf.' ('van de H. Goar, belijder'). De reliek is gevat in een ovaal verguld koperen doosje met glas in de deksel (5x7 cm). Dit voorwerp is in 1904 vervaardigd door de zusters Franciscanessen uit de Fanfare Eendracht luistert het feest van St. Goar ook dit jaar weer op (foto Jan Poels). Bömerstraat te Keulen. Om de reliek waardig te tonen, beschikt de parochie over een neogotische verzilverde koperen reliekhouder DEUGDZAAMHEID Goar was volgens de historisch weinig betrouwbare legende aan het begin van de zesde eeuw geboren.Vanwege zijn deugd zaamheid was hij geliefd bij het volk. Om te voorkomen dat hij verwaand zou worden, vertrok hij naar Duitsland, waar hij zich vestigde op de linkeroever van de Rijn. De bevolking was daar deels nog niet gekerstend. Hij bouwde er een kapel en een kluis en leid de een vroom leven, waarbij hij velen tot het ware geloof bracht. Door afgunst gedreven, verspreid den sommigen echter het gerucht dat hij onzedig zou leven. Dit kwam bisschop Rusticus van Trier ter ore, en hij riep de kluizenaar ter verantwoording. Rusticus was zeer ontstemd en wilde Goar alleen geloven indien hij in staat zou zijn de vader en moeder te noemen van een kind dat onlangs te vondeling was gelegd. Na een intens gebed van Goar sprak de drie dagen oude baby, voor ieder een duidelijk verstaanbaar: 'Flaris is mijn moeder en Rusticus, de bisschop, is mijn vader'. Dat kost te Rusticus zijn functie, en kort daarna werd Goar gevraagd bis schop te worden. Uit bescheiden heid weigerde de kluizenaar deze eer echter. Daarop werd hij ziek en leed gedurende zeven jaar aan 'bibberkoorts'. Na te zijn hersteld weigerde hij opnieuw een benoe ming tot prelaat en overleed hij in of omstreeks het jaar 575. Onder grote belangstelling werd zijn lichaam bijgezet in zijn kapel. Zijn populariteit dankt de heilige aan de vele wonderen die hem zijn toegeschreven, maar zeker ook aan zijn beeldend geschreven levensbeschrijving. De Meerlona- ren zijn vertrouwd geraakt met Sint Gewier. Ook dit jaar houdt OJC Gael- lus een megafeest tijdens de kermis van vrijdag 7 tot en met dinsdag 11 juli. In samen werking met diverse Tienrayse verenigingen gaan vijf dagen lang iedere dag bands spelen en worden andere vormen van entertainment gehouden in de grote feesttent aan de Bernadettelaan. Vrijdagavond bijten Judas Triest en de mannen van de leesmap de spits af. Deze coverband speelt nummers van onder meer AC/DC, Vengeance, Van Halen, Guns 'n Roses en Manowar. De live band staat garant voor goede muziek en ook het showgedeelte word niet vergeten. Twee weken voor het optreden op vrijdagavond op de kermis in Tienray stond de band Up The Irons op het grootste metalfestival van Europa: Graspop. De band speelt op iedere fanclub dag van Iron Maiden en heeft heel Europa gezien. De tent is om 20.30 uur geopend. Zaterdagavond is het de beurt aan Jeopardy. Deze dynamische rockformatie is een band die de vloer doet denderen met stevige en populaire rockmu ziek. De band speelt covers van onder meer Kane, Linkin Park,The Rasmus, Di-rect en Nickelback. De tent is om 20.30 uur geopend. Zondagmiddag begint het feest al vroeg. Rond 17.00 uur bijt de Overloonse rockcoverband Cold Turkey de spits af. De bandleden spelen covers van onder meer Anouk, RHCP, Evanescence, Kane, Gavin deGraw, Pearl Jam en U2. Hierna speelt Concubine een set crossovermetal. Deze band won dit jaar de grootste talentenjacht van de Benelux en stond eerder op Pinkpop. De afsluiter van deze avond is Rattlesnake Shake. Het is inmiddels vijftien jaar geleden dat een vijftal muzikanten met een hart voor heavy metal besluit het eens te proberen in een cover band: Rattlesnake Shake. De vijf Brabanders weten elke zaal plat te spelen. Naast de vakkundig gebrachte covers, weet de band net dat ietsje meer te brengen. De set van Rattlesnake Shake kent een mix van klassiekers en actuele hits. Humor, spelvreugde en ener gie zijn belangrijke kenmerken van deze muzikale slangenmensen. Ook de finale van het WK Voetbal is in de tent te zien. De tent is om 11.00 uur geopend. Maandag ochtend gaat men op tijd vissen in samenwerking met de visclub en de handboogsportvereniging. Aansluitend wordt er handboog geschoten in de tent. Na de mid dag brengt matineeband Twe- ijpuntenel haar traditionele mati- neemuziek ten gehore. Maandag is het de beurt aan Michiel Mal- scheart. Hij zingt liedjes vanAndre Hazes tot AC/DC. 's Avonds is de Horster formatie Cherry Bomb aan de beurt. Cherry Bomb is een toepasselijke naam voor de band, dit zijn namelijk de herriepijpen die onder de Amerikaanse Muscle Cars liggen. De bandleden spelen liedjes van Anouk, Skunk Anan- sie en The Gathering tot Bryan adams en Neil Young's 'Rockin in the free world'... dat is Cherry Bomb. De tent is vanaf 11.00 uur geopend. Dinsdag wordt er 's middags ouderwets getoept en genageld. Vanaf een 18.00 uur kan iedere zanger of zangeres uit Tienray zijn of haar kunsten verto nen tijdens de grote karaokeshow. Dit is een voorproefje op wat 's avonds komen gaat. Om 20.30 uur barst de grote Idols Antihelden Show los. Vier enorme antihelden laten het beste van Idols zien. De namen van deze superhelden zijn: Herman Berghuis, Klompen Vin cent, Robertjan Habich en Ronny Jackson. De tent gaat om 11.00 uur open. Afterparty's zijn er op vrijdag-, zaterdag- en zondagnacht in de tot disco (met airco!) omge bouwde soos. Trainingen starten in september Swolgen krijgt een eigen korfbalvereniging. Er hebben zich 26 meisjes en 9 jongens aangemeld die lid willen wor den van de nieuwe club. In september beginnen de eerste trainingen. Het is de bedoe ling dat vanaf november door enkele teams wordt deelge nomen aan de zaalcompetitie van de Koninklijke Nederland se Korfbal Vereniging (KNKV). Wat de naam van de nieuwe korfbalclub wordt, is nog niet bekend, vertelt Anette Beurs- kens. "Wellicht dat we een prijsvraag gaan uitschrijven, of dat de club onder de vlag van Swolgense Boys gaat ope reren. Over die vraag moeten we ons nog gaan buigen." De initiatiefnemers Wim en Petra van de Munckhof uit Swol gen begonnen in maart te lob byen voor een korfbalclub in hun woonplaats omdat er vooral voor meisjes weinig buitensportmoge lijkheden in Meerlo-Wanssum zijn. Anette Beurskens schaarde zich achter het plan van de twee, die al jarenlang actief zijn in de korfbal wereld. Wim van den Munckhof is momenteel als trainer betrokken bij onder meer de korfbalclub in Vierlingsbeek en Petra van den Munckhof zet zich in voor de korf balclub in Hegelsom. Hun twee kinderen korfballen eveneens. Er werden in de afgelopen maanden in Swolgen en Tienray onder meer introductielessen gegeven en kennismakingsbijeen komsten gehouden. Het initiatief krijgt ondersteuning vanuit de Koninklijke Nederlandse Korfbal Vereniging en Sport 3, het pro vinciale project om de amateur sport te bevorderen. Veel partijen, waaronder de gemeente, vinden het een goed idee om de handen ineen te slaan. De wervingsactie was suc cesvol, want inmiddels hebben zich al 35 enthousiaste jongeren aangemeld "Een mooi aantal om mee te beginnen", vindt Anette Beurskens. "De jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot en met 18 jaar zijn afkomstig uit alle dorpen van de Meerlo-Wanssum. En nog steeds druppelen er aanmeldingen binnen. We zijn blij met het aantal jongeren dat wil gaan korfballen, maar meer leden zijn natuurlijk nog altijd van harte welkom. Voor al in de leeftijd van 12 tot en met 14 jaar hebben we nog wat leden te weinig. Jongeren die belangstel ling hebben, kunnen in september ook nog altijd meedoen aan de trainingen om kennis te maken met de sport. Daarna gaan we pas de groepen samenstellen die gaan deelnemen aan de competitie." Heb je interesse om vanaf sep tember 2006 te korfballen, dan kun je informatie opvragen en je opgeven bij Anette Beurskens, tel: 0478-692704. Ook mensen die als vrijwillig(st)er aan de slag willen bij de nieuwe club, zijn van harte welkom. Ook zij kunnen zich mel den bij Anette Beurskens. De belangstelling voor het oprichten van oorlogsmonu menten die blijvend moeten herinneren aan de razzia's en deportaties die in oktober en november 1944 plaatsvonden in de gemeente Meerlo-Wans sum, is gering. Dat blijkt uit een laatste inventarisatieronde die de heemkundevereniging in de Meerlo-Wanssum heeft gemaakt. Alleen de dorpsra den van Tienray en Blitterswij- ck reageerden enthousiast op het initiatief. In de gemeente Venray zijn in de dorpen Castenray, Heide, Leu nen, Oirlo, Oostrum en Veulen inmiddels al herinneringsplaquet tes onthuld, maar of de monu mentjes ook in de dorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum verrij zen, blijft de grote vraag.Want lang niet alle dorpsraden steunen het plan van de Stichting Deportatie Oktober 1944 Noord- en Midden- Limburg, om een keten van her denkingsplaquettes te plaatsen in de door razzia's getroffen dorpen. In 2004 was het precies zestig jaar geleden dat in de nadagen van de Tweede Wereldoorlog enkele hon derdduizenden jongens en man nen in ons land werden opgepakt, om gedwongen te gaan werken in de stagnerende Duitse oorlogsin dustrie en in de landbouw. In Noord- en Midden-Limburg alleen al ging het om ruim drie duizend arbeidskrachten, verdeeld over 55 dorpen. Een enkeling wist op weg naar het station in Venlo met gevaar voor eigen leven te ontkomen. De overigen werden als dieren bijeengedreven en per trein in afgesloten veewagons gedeporteerd voor de 'Arbeidsein- satz' in Duitsland. Daar werden ze, veelal onder de meest erbarme lijke omstandigheden, als dwang arbeiders tewerkgesteld op boer derijen, aan spoorwegen en in fabrieken voor oorlogstuig. Voor de dwangarbeiders begon een tijd van grote onzekerheid over hun lot en dat van hun achtergebleven familieleden. De meesten moesten zeer zwaar werk verrichten, ter wijl honger en kou hun lichamen zienderogen verzwakten. Slechte hygiënische omstandigheden en gebrekkige behuizing braken bij enkelen de laatste weerstand. De heemkundevereniging werd door de Stichting Deportatie gevraagd om in de gemeente Meerlo-Wanssum te inventarise ren of er voldoende belangstelling en draagvlak voor het herden kingsproject is. De eerste actie van de heemkundevereniging, een oproep in de dorpsblaadjes, leidde echter tot geen enkele reactie. Daarna werden de dorpsraden, met uitzondering van Wanssum, dat (nog) geen dorpsraad heeft, door de heemkundevereniging benaderd. Uit de reacties blijkt nu dat lang niet alle dorpen in de gemeente Meerlo-Wanssum mee willen werken aan het project. De dorpsraad in Meerlo vindt bij voorbeeld dat er ergere dingen zijn gebeurd en dat bovendien het gevaar bestaat dat andere groe pen in de samenleving met een soortgelijk verzoek komen. De gedeporteerden van Meerlo zijn allen teruggekomen en van deze groep zijn er geen meer in leven. De dorpsraad vindt verder dat het monumentje op het Hanna van de Voortplein in Tienray vol doende herinnert aan de Tweede Wereldoorlog. Daarbij is het meer dan zestig jaar geleden dat deze oorlog heeft plaatsgevonden. De Dorpsraad Blitterswijck staat wél positief tegenover het voorstel om een plaquette in het dorp te plaatsen, maar dan wel voor de eigen inwoners. Ook de dorps raad in Tienray steunt het plan, maar kan niet beoordelen of het gesteund wordt door de gemeen schap. De Dorpsraad Swolgen heeft de heemkundevereniging laten weten dat er op dit moment geen animo is voor het plaatsen van een plaquette en de dorpsraad van Geijsteren heeft besloten het project niet te gaan trekken. Van wege de verdeelde reacties van de dorpsraden heeft het bestuur van de heemkundevereniging inmid dels besloten geen eigen tijd meer te steken in het project. Dorpsraden die graag een oor logsmonument willen oprichten, zullen dat in samenwerking met de Stichting Deportatie moeten doen, zo heeft de heemkundever eniging hen medegedeeld. De oppositiepartijen CDA en GP'94 zijn niet te spreken over de communicatie van het college van B en W. Of beter gezegd: het gebrek aan com municatie. Het steekt de twee partijen dat wethouder Carla Brugman (PK Meerlo-Wans sum, Ruimte en Economie) de schriftelijke vragen van het CDA over onder meer de pro blemen rondom de vervuilde visvijver in Tienray en de star- tersleningen voor nieuwko mers op de woningmarkt nog steeds niet heeft beantwoord, terwijl daar volgens de twee partijen voldoende gelegen heid voor is geweest. Ook vinden CDA en GP'94 het vreemd dat de wethouder wel - en eerst- de pers inlicht, maar vergeet de door de raads- en commissie leden gestelde vragen te beant woorden. In een deze week naar het colle ge van B en W verstuurde brief op poten verwijzen CDA-woordvoer- der Ger Verstraelen en GP-fractie- voorzitter Arnold Ho 11 tevens naar de in hun ogen vreemde gang van zaken rondom de presentatie van de bouwplannen op het klooster terrein en het terrein van de voor malige steenfabriek in Tienray. De raadsleden werden voor deze bij eenkomst pas op het allerlaatste moment uitgenodigd. Weer een voorbeeld van miscommunicatie van het huidige college, vinden CDA en GP'94. 'We missen de koninklijke weg dat het correcter was en is om eerst de politiek te informeren'aldus Verstraelen. De twee partijen zijn van mening dat het op deze manier omgaan en communiceren met raads- en com missieleden niet kan.'Dit is boven dien in flagrante tegenstelling met de torenhoge prioriteit die uw college geeft aan een goede com municatie. Dit riekt bovendien naar minachting van de raads- en commissieleden en getuigt niet van respect jegens de raad en de commissie(s)', stellen CDA en GP in de brief. Beide partijen willen dat het college op korte termijn met een reactie op hun brief komt en vra gen burgemeester en wethouders 'uitdrukkelijk om dergelijke mis communicaties in de toekomst uit te sluiten'. Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, MarlonTheunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3,5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: J.F.H. van Arensbergen, F.J.P van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13-00 uur,spoedre- cepten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: MwA.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieg- hem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242,5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D.Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51,5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478- 692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V rij willigerscentrale .Openings tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum 'nfernet Corr>m

Peel en Maas | 2006 | | pagina 9