€19, Geslaagden Leefregels 't Brukske Showroommodellen Win jaar gratis wonen in Venray WERING Brand in varkensstal 1 MvhéVeis Laat u inspireren... door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 5 Oostrumse fotograaf Wilbert Achten reist voor Neptunus Europa door Wilbert Achten (50) reist als industrieel fotograaf Europa door. In opdracht van een van zijn klanten, namelijk het bedrijf Neptunus. Dit bedrijf is wereldwijd één van de grootste leveranciers van tij delijke accommodaties voor prestigieuze evenementen als het Ordina Open en de Royal Ascot horseraces in Londen. Wilbert Achten sprong twintig jaar geleden in het diepe door op te stappen bij de fotowinkel waar hij werkzaam was, en voor zichzelf te beginnen. Een carrière move waar hij geen spijt van heeft gekregen. Diverse middelgrote en grote bedrijven in en om Venray mag hij tot zijn klantenkring reke nen. Voor Neptunus fotografeert hij projecten van tijdelijke huisves ting die drie maanden tot vijf jaar kunnen staan. Wilbert Achten reist met ze mee om foto's te maken van die accommodaties."Die foto's worden gebruikt als pr-materiaal. Voor op de website, of de brochu re van de klant. Ja, daar ben ik veel voor onderweg. Ik reis langer dan dat ik daadwerkelijk fotografeer. Ik vind het geweldig boeiend om op locatie te fotograferen en vast te leggen wat Neptunus overal in Europa doet en realiseert. Daar sta ik soms nog versteld van. Veel mensen hebben daar geen weet van." Elf jaar lang werkte Wilbert Ach ten in een fotowinkel in Venray. Eén van de redenen om voor zich zelf te beginnen, was het weinige 'échte' fotograferen dat daarbij te pas kwam. "Als je het vakdiploma fotografie hebt, wil je ook fotogra feren en niet alleen in een winkel staan." De eerste éigen opdracht van Wilbert Achten betrof een repor tage over Arbeid Scholing in Belfeld. "Bij de presentatie ervan waren verschillende gemeen ten en bedrijven aanwezig. Aan de hand daarvan heb ik nieuwe opdrachten gekregen, én door middel van mailings aan zoveel Wilbert Achten (50) reist als industrieel fotograaf Europa door. mogelijk mensen werd het steeds meer." Op die manier kwam Wilbert Achten ook in beeld bij Neptunus. "Vorig jaar heb ik voor Neptunus de eerste buitenlandse opdracht verzorgd. Dat viel in goede aarde. Neptunus heeft vervolgens beslo ten om met mij als vaste fotograaf te gaan werken, in plaats van foto grafen per locatie in te huren." De afgelopen maanden fotogra feerde hij onder meer het Ordina Open in Rosmalen, de internatio nale fashionweek in Kopenhagen, een presentatie van Michelin bij Parijs en nog diverse andere pro jecten in Duitsland en Frankrijk. Hoogtepunt was toch wel de pres tigieuze Ascotrace in Londen. "Dat is iets waar je dingen over hoort en leest. Ik heb het als een eer ervaren om er bij te mogen zijn. Mannen lopen, terwijl het 25 gra den is, met lange jassen, gilletjes en hoge hoeden, en vrouwen met de meest aparte hoofddeksels. Een uniek evenement. Als je dan terug bent, is het ook weer fijn om de dag erna weer een stralend bruidspaar of een lachende baby te fotograferen. Baby's en huwelij ken of familiefoto" s zijn een wel kome afwisseling. Die diversiteit maakt het vak zo leuk." DIGITAAL Vijftien jaar lang bezat Wilbert Achten een studio aan de Stati onsweg in Oostrum. Maar door de opkomst van digitale fotogra fie was hij de laatste jaren meer op locatie werkzaam dan in zijn studio. Dat heeft ertoe geleid dat hij de studio eind vorig jaar heeft afgestoten en nu nog alleen op locatie werkt. "Digitale fotografie is zeker een verandering in de fotowereld. Waar mensen nu vaak de fout mee ingaan, is dat ze denken dat ze door middel van een dure camera ook betere foto's maken. Foto's worden gemaakt met je oog. Foto grafie betekent dan ook 'schilde ren met licht'. Dus een echt goede fotograaf kan met welk toestel dan ook een goede foto maken. De camera en computers zijn hulpmiddelen, meer niet." Meer informatie op www. fotoachten.nl De schutters van Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray zijn er afgelopen zon dag in geslaagd om de finale te bereiken van de cultuurhis torische schutterswedstrijd. Voor de tweede keer in succes sie mogen zij komende zater dag strijden om Den Um en daarmede de organisatie van het Oud Limburgs Schutters feest in het jaar 2007 op zich nemen. Het Oud Limburgs Schutters feest stond dit jaar in het teken van de komst van koningin Beatrix en prins Filip van België. De dag werd beheerst door de felle zon en de daarbij behorende benauwdheid, wat werd afgewis seld met een lekker briesje. De Venrayse schutterij kreeg in vol ornaat tijdens de optocht veel bij val van het publiek. Met name de bordjesdrager en de sappeurs kre gen veel applaus. Na de optocht begonnen de schietwedstrijden. De schietcommissie had dit jaar gekozen voor het zestal met Henk de Klein, Pascal de Klein, Paul de Klein, Hans van Rliee, Ron Linders en Giel Krijnen en ten opzichte van het jaar 2005 betekende dit dat Hans van Rliee zijn vader Sjaak was komen te vervangen, terwijl de rest van het team intact bleef. De inschietronden verliepen voor spoedig, al moest er twee maal gestopt worden omdat er mensen in het schootsveld liepen. Na 35 schoten was de Venrayse schut terij nog maar een schot verwij derd van de kavelwedstrijden. Achteropschutter Giel Krijnen faalde niet en opnieuw werden de kavelwedstrijden bereikt en het eerste doel van 't Zandakker Gilde St. Jan was gehaald. Een lange tijd van wachten volgde tot de klok van 20.30 uur, toen de kavelwedstrijden pas begonnen met 68 verenigingen. Er dienden drie volledige rondes van achttien punten geschoten te worden. Het Venrayse zestal schoot feilloos de blokjes naar onderen toe en in de derde kavelronde stond er nog slechts één blokje, toen opnieuw mensen in het schootsveld liepen. Drie jonge dames waren door het hermetisch afgesloten gebied geslopen en zorgden ervoor dat de schutters uit hun concentratie werden gehaald. Zo ook Giel Krij nen voor zijn laatste schot. De drie dames werden onder begeleiding van de politie en onder een afkeu rend gejoel van de schutters en het publiek afgevoerd en er restte nog slechts één blokje. Buksmees- ter Alex Lamers en parapluhou der Bernie van Lierop brachten met een peptalk Giel Krijnen tot zijn besef dat hij nu moest zorgen voor het laatste schot en het feit dat door dit schot Venray waarschijnlijk terug zou mogen komen op de kavelzaterdag. Krij nen faalde niet en zorgde er voor dat de Venrayse schutterij zater dag opnieuw in de finale uitkomt. Er zijn nog 41 schutterijen in de strijd van de 164 verenigingen, die in aanmerking kwamen voor deze titel. Van deze schutterijen mogen drie verenigingen niet winnen, aangezien zij in de afgelopen vijf jaar het Oud Limburgs Schutters feest hebben gewonnen. Voor het tweede jaar in successie komt Venray op de finalezaterdag terug, het vorig jaar werd de zesde prijs behaald. Voorzitter Bernie van Lierop: "Ik ben nu drie jaar voor zitter en voor de tweede keer in successie mogen wij nu terug. Het bereiken van deze mijlpaal is niet alleen de verdiensten van het zes tal, maar is de verdiensten van de gehele schutterij, een onderlinge goede broederschap betekent de bakermat voor succes." Diegenen die op zaterdag 8 juli mee willen naar Stramproy, kunnen zich melden bij voor zitter Bernie van Lierop via tel. (0478)510400). Bij de prijsuit reiking was er nog een succes te melden. Sappeur (bieleman) Harry Puijn (zie foto) behaalde een tweede prijs in zijn categorie en duldde slechts Sint Jan Grub- benvorst voor zich. Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) De geslaagden in de 2e fase van het Raayland College in Venray: Gymnasium 6 Profiel: Cultuur en Maatschappij Linus Band, Maashees Gymnasium 6 Profiel: Economie en Maatschappij Petran Kateman, Heide Atheneum 6 Profiel: Cultuur en Maatschappij Marloes Albers, Venray Atheneum Profiel: Natuur en Tech niek Paul Rongen (al in le fase geslaagd) Blitterswijck Havo 5 Profiel: Cultuur en Maat schappij Bart Arts, Oostrum; Pau line Dircks Venray; Edou- ard Leblond Venray; Mette van Putten Bergen Havo 5 Profiel: Economie en Maat schappij Remy van Mierlo Venray Havo 5 Profiel: Natuur en Tech niek Alike Kamps Meerlo VMBO Basisberoepsgerichte leer weg Sector:TechniekTom Lenders Maashees VMBO Theoretische leerweg Sec tor: Economie Betül Baser Venray, Soumia Benkhadouj Venray en Leyla Lök Venray. Eindstraat 12, tel. 581553 Pretweken bij PLUS Bij PLUS G. van Dijck in Venray gaat opnieuw een spraakmaken de spaaractie van start: de PLUS Pretweken. Deze actie geeft de klant de gelegenheid te sparen voor kortingskaarten op diverse attractieparken in binnen- en bui tenland. De PLUS pretweken actie loopt van maandag 10 juli tot en met zaterdag 5 augustus. Bij aan koop van vier wekelijkse actieaan biedingen ontvangt de klant een kortingsbon. De kortingsbon kan verzilverd worden aan de kassa van een van de deelnemende par ken. De aangeboden korting ver schilt per park, maar is minimaal 'tweede kaartje halve prijs'. Alle kortingsbonnen zijn geldig tot en met 31 oktober. Bij een aan tal parken zijn de kaarten echter vanaf een bepaalde startdatum geldig. De klant kan kiezen uit de attracties: Bobbejaanland in Licht- aart (België), Dolfinarium in Har derwijk, Dierenpark De Wissel in Epe,Aqua Zoo Friesland in Leeu warden, ZooLabyrinth in Boekelo, Zoo Pare in Overloon, Safari Beek- se Bergen, Sealife in Scheveningen, Dierenrijk Europa in Mierlo, Tro- picana in Rotterdam, Avonturen- park Hellendoorn, Movieworld in Bottrop-Kirchhellen (Duitsland) Verkeerspark in Assen, The Dun geons in Amsterdam en Toverland in Sevenum. Meer informatie over deze parken en de kortingsactie van PLUS kan men lezen in de spe ciale PLUS Pretweken brochure. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is op maandagavond 10 juli geopend voor bezoekers. Mensen die op enigerlei manier te maken hebben met dementie kunnen elkaar hier treffen en vrijuit met elkaar pra ten over dementie en desgewenst informatie hierover verkrijgen. Het Alzheimer Café voorziet in een dui delijke behoefte en ervaart maan delijks een grote belangstelling vanuit Venray en omstreken. De avonden van juli en augustus heb ben een aangepast programma in verband met de vakantieperiode. Naast gesprekken met een aantal vrijwilligers worden er videofrag menten vertoond. Het Alzheimer Café Venray is gevestigd in activi teitencentrum De Kemphaan in Venray. De avond begint om 19-30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via tel.(0478)527066. Finale WK met Vierlingsbeeks tintje Voor de Vierlingsbeekse drummer Ger Joosten van de U2-tributeband U2NL breken mooie tijden aan. Onlangs ontving zijn band van de voetbalorganisatie FIFA een uitnodiging om een concert te geven voorafgaand aan de kwartfinale Brazilié-Frankrijk van afgelopen zaterdag. De duizenden aanwezigen en de FIFA waren zo onder de indruk van dit optreden dat de band met een een uitnodiging ontving voor een optreden op 9 juli, de dag van de grote finale van het WK. De presentator van de WDR kon digde de band afgelopen zaterdag in Keulen aan met de woorden: "De enige Nederlanders die op dit moment nog in Duitsland mogen spelen." Er volgde een wervelende U2-show voor het duizendkop pige publiek. Zelfs toen de band vijf minuten voor aanvang van de wedstrijd moest stoppen om plaats te maken voor het voet bal, vroegen de toeschouwers op de Roncalliplatz massaal om een 'Zugabe'. Een indrukwekkende stilte viel tijdens de speech van de Nederlandse Bono, waarin hij vertelde over de positieve rol van voetbal en sport wereldwijd. "Vele culturen en religies over verschillende continenten komen hier bij elkaar om samen het feest van sport en muziek te vieren, veel politieke leiders kunnen een voorbeeld aan supporters als jul lie nemen", waren woorden die grote bewondering oogsten onder de immense menigte. De muzikale prestatie van de band heeft de FIFA doen besluiten U2NL een plaats te geven op de finaledag van dit WK. De band zal op zondag 9 juli in het centrum van Keulen spelen, voor aanvang van de finale. Automobilist gewond De politie heeft woensdagmid dag assistentie verleend bij een verkeersongeval op de kruising Macroweg/ Spurkterweg in Venray. Daarbij is een 21-jarige automobi list uit Melderslo gewond geraakt. Het ongeval gebeurde omstreeks twee uur, vermoedelijk toen een Belgische vrachtwagenchauffeur geen voorrang gaf aan het van rechts komende slachtoffer en de vrachtauto in de flank van de per sonenauto reed. De man uit Melderslo is met onbekende verwondingen over gebracht naar het ziekenhuis. Er is een technisch onderzoek inge steld om de precieze toedracht van het ongeluk te achterhalen. De tien Gouden Leefregels van 't Brukske Venray zijn onlangs gepresenteerd in wijkcentrum De Kiosk. 250 Bewoners van de wijk hebben het initiatief geno men een enquête in te vullen en daarmee de leefregels voor hun eigen wijk vastgesteld. De cate gorieën 'respect' en 'afval' heb ben het hoogst gescoord. Maar ook regels als 'rekening houden met elkaar' en 'hardrijden vinden we onverantwoordelijk' komen in het rijtje voor. Het project dat door bewoners is opgezet heeft veel positieve bijval gekregen vanuit de wijk en omgeving. De werkgroep Gouden Leefregels gaat nu samen met de bewoners bekijken welke verbeterprojecten aan de leefregels kunnen worden gekoppeld. De avond was geor ganiseerd door de werkgroep Gouden Leefregels. Wethouder Hassan Najja van Bestuurlijke Ver nieuwing en Leefbaarheid heeft in een toespraak zijn waardering voor de werkgroep, die bestaat uit bewoners van de wijk, uit gesproken Na de presentatie zijn onder de bewoners die de enquête hebben ingevuld prijzen verloot. Een aantal van deze prij zen is beschikbaar gesteld door de ondernemers van het winkel centrum de kiosk. De werkgroep heeft veel positieve reacties ont vangen van de bewoners. Hieruit blijkt hoe zeer de onderwerpen bij de bewoners leven. De werk groep hoopt dat de leefregels de discussie over de leefbaarheid in de wijk zal aanwakkeren en dat er een stukje bewustwording wordt gerealiseerd. Het streven is om zoveel mogelijk bekendheid te geven aan de regels. Daarom wordt na de zomer een feestelijke dag gehouden voor alle bewoners van 't Brukske. De Werkgroep Gouden Leef regels wordt begeleid door het project Kan Wel!. Wonen Venray stimuleert bewonersinitiatieven in de wijk en stelt hiervoor finan ciële middelen beschikbaar. ^1 De Hypotheker lanceert opnieuw de internetactie Win een jaar gratis wonen. Wie via de website www.hypotheker.nl een afspraak maakt met een hypo theekadviseur van De Hypotheker, komt in aanmerking voor deze hoofdprijs. Jurriën Jacobsen van De Hypo theker uit Venray: "Met deze actie willen we bezoekers erop wijzen dat ook online een afspraak met een hypotheekadviseur gemaakt kan worden. Deelnemen is simpel. Iedereen die via onze vernieuwde website een afspraak maakt met een van onze hypotheekadvi seurs komt in aanmerking voor de hoofdprijs." Een jaar gratis wonen houdt in dat de in 2007 verschul digde netto hypotheekrente én de verschuldigde premie voor de aan de hypothecaire geldlening gekoppelde levensverzekeringen wordt overgemaakt naar de win naar. Dit geldt tot een maximum bedrag van 12.500 (inclusief kansspelbelasting). Heeft de win naar geen koopwoning maar een huurwoning, dan wordt het in 2007 te betalen huurbedrag over gemaakt. Naast de hoofdprijs van een jaar gratis wonen zijn er vijf waardebonnen van een bouw markt te verdienen. Ook worden tien exemplaren van het De Hypo theker Monopoly spel uitgeloofd en valt er elke maand een bouw marktwaardebon van 50 te win nen. De actie loopt tot 30 septem ber. Winnaars van de vorige editie waren Karen en Michael Schud- deboom uit Zaandijk. Ze maakten online een afspraak voor het over- sluiten van hun hypotheek voor een aanbouw bij hun woonkamer. Door de besparing van een jaar lang geen hypotheeklasten kon den zij hun woonkamer opnieuw inrichten en ook nog eens een keer extra op vakantie met het hele gezin. De Hypotheker wil er in haar dienstverlening voor zorg dragen dat de consument de juiste financiële beslissingen neemt. Van het kopen van een huis tot en met de oudedagsvoorziening krijgt de consument op zijn persoonlijke financiële situatie toegesneden advies. De Hypotheker bemiddelt tussen klanten en aanbieders van financiële producten, zoals ban ken, verzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen. Daarmee is De Hypotheker de grootste onafhankelijke organisatie op het gebied van hypotheken en finan ciële adviezen. De franchiseketen heeft 142 vestigingen, verspreid door het hele land. Op alle vesti gingen zijn hypotheekadviseurs in dienst. In ruim twee derde van de winkels is tevens een finan ciële coach werkzaam. De hypo theekadviseurs en de financiële coaches hebben landelijk erkende diploma's op hun vakgebied en beschikken over ruime ervaring. De Hypotheker biedt naast per soonlijk advies ook een uitgebrei de website met online diensten, waar de consument zich uitge breid kan oriënteren en een eerste advies kan krijgen. De Hypotheker bestaat ruim twintig jaar en heeft inmiddels aan 300.000 klanten hypotheekadvies en financieel advies gegeven. Omdat prettig wonen niet voor iedereen altijd vanzelfsprekend is, is De Hypothe ker structureel sponsor van Villa Pardoes, een vakantieverblijf voor kinderen met een levensbedrei gende ziekte. Zij kunnen er met hun ouders in een ontspannen omgeving genieten van alle com fort die zij thuis vaak niet hebben. Meer informatie staat op www. hypotheker.nl. Woensdagochtend heeft een korte brand gewoed in een zeugenstal in Ysselsteyn. De brand ontstond in één compartiment van de stal,in het gedeelte tussen het dak en het verlaagd plafond. De brandweer was snel ter plaatse en heeft uitbreiding van de brand kunnen voor komen. Er zijn geen persoonlijke slachtoffers. De 130/ 140 biggetjes, die in dat gedeelte van de stal zaten, zijn elders ondergebracht. Waar schijnlijk hebben ze het allemaal overleefd. Prioriteit had vervolgens het weer op gang brengen van de stroomvoorziening, onder andere vanwege de noodzakelijke klimaatbeheersing in de zeugenstal. De melding kwam omstreeks 07.30 bij de meldkamer binnen, een voorbijganger zag rook uit het dak komen. De brandweer van Ven ray, aanwezig met twee tankautospuiten, had omstreeks 08.00 uur de brand onder controle. www.vera.nl "Foto's worden gemaakt met je oog Venrayse schutterij 't Zandakker in finale OLS Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com d COMFORTABEL WONEN anpak Industrieterrein De Hulst Venray-Oostrum (0478-581486)

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5