Start thuisbehandeling dialysepatiënten Veestapel groeit weer Niet meer trouwen in trouwzaal Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Patersstraat 15-17 Venray www.putt.nl Jazeker. De Hypotheker. Bouw kindercentrum De Nissehoff van start mm rai VieCuri geselecteerd voor Zorg-kan-altijd-beter-prijs Duurste huizen in Smakt en Vlakwater Julicher Meijer Diefstal kassa I Advocaten Adviseurs voor MILIEURECHT en ARBEIDSRECHT e-mail: fr: 'V PEEL EN MAAS De veestapel in de gemeente Venray zit weer in de lift na de desastreuze gevolgen van de varkenspest en de vogelgriep. Zo kwamen er vorig jaar ruim een half miljoen kippen, 14.000 varkens en vierhon derd schapen bij. Op het hoogtepunt in 2002 waren er 3,5 miljoen kippen in Venray. Daarna daalde het aantal naar 3,1 miljoen in 2003 en naar 2,6 miljoen in 2004. Vorig jaar kwam de omslag. Met een toena me van een half miljoen groeide het aantal kippen naar bijna 3,2 miljoen. Bij de varkens is eenzelfde trend zichtbaar. Vier jaar geleden telde de gemeente ruim 436.000 varkens. Daarna volgde een crisis waardoor het aantal terugviel naar 416.000 in 2003- In 2004 kwamen er weer zevenduizend varkens bij en kwam de teller op 423.000. Vorig jaar oversteeg Venray zelfs het niveau van 2002. Met een toename van 23.000 kwam het totaalaantal op 437.000 varkens. De top ligt nog altijd in 2001 met 485.000 varkens. Het hoogste aan tal kippen werd bereikt in het jaar 2000 met 3,6 miljoen. Het aantal runderen neemt de laatste jaren geleidelijk af. In 2000 telde Venray nog ruim 15.000 koeien, vorig jaar daalde het naar 12.681. De schapenkolonie neemt daarentegen toe. Met vierhonderd schapen erbij kwam het eindto- taal op 4462. Daarnaast telt de gemeente nog 669 geiten. Bij de paarden en de pony's schommelde het aantal de laat ste jaren achterin de zeshonderd. Vorig jaar werd voor het eerste de 700-grens gepasseerd. Er kwam in 2005 negenentwintig paarden bij, wat het totaal op 719 bracht. Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding allimentatie omgangsregeling arbeidsrecht Venray - Tel. 0478 - 521 070 Dialysepatiënten die een buik spoeling nodig hebben, maar niet langer in staat zijn zichzelf te behandelen, kunnen sinds kort thuis geholpen worden. Dit bij zondere initiatief is mogelijk door samenwerking tussen VieCuri Medisch Centrum en Thuiszorg Noord-Limburg. Verpleegkundigen van Thuis zorg Noord-Limburg zijn onlangs geschoold door de dialyseafdeling van VieCuri om patiënten thuis te ondersteunen in deze behan- De bouw van kindercen trum De Nissehoff is einde lijk begonnen. Dinsdag werd aan de Bosweg in Venray op feestelijke wijze door enkele kinderen het startschot gege ven voor de werkzaamheden. Eind november hopen Bert en Anita Achten de deuren van het spiksplinternieuwe gebouw te kunnen openen. Daarmee zou dan eindelijk hun langgekoesterde wens in vervulling gaan. VieCuri Medisch Centrum voor Noord-Limburg is blij met de selectie voor de Zorg-kan-altijd- beter-prijs 2006 van zorgverze keraar CZ. Het project 'continu ïteit in de zorg' wordt beloond met een subsidie van 4500 euro. deling. Door deze bundeling van krachten wordt verder invulling gegeven aan transmurale zorg in de regio: zorg waarbij mede werkers uit verschillende instel lingen met elkaar samenwerken om zo beter aan de vraag van de patiënt te kunnen beantwoorden. Door de leeftijdstoename van de dialysepatiënten komt het steeds vaker voor dat peritoneaal dialyse patiënten (buikspoeling) niet lan ger in staat zijn hun behandeling geheel of gedeeltelijk zelfstandig uit te voeren. Door dit nieuwe ini- Eind mei ontving het echt paar de bouwvergunning van de gemeente Venray. Schuin tegen over de huidige locatie, aan de Bosweg 46 en 48, zal een woning met daaraan vast een modern en groot kinderdagverblijf verrijzen. Nu verblijven de kinderen en de leidsters van De Nissehoff, een particulier initiatief dat kinder opvang biedt op antroposofische basis, nog in het sterk verouderde 'kabouterhuisje' en enkele nood- units aan de andere kant van de Samen met VieCuri zijn nog negen andere ziekenhuizen geselecteerd voor dit project. Met dit project streeft VieCuri ernaar dat de informatie voor de patiënt en familie volledig en tij- tiatief kunnen zij met ondersteu ning van de verpleegkundigen van Thuiszorg Noord-Limburg de behandeling toch thuis uitvoeren en hoeven zij niet naar het zie kenhuis. De behandeling blijft wel uitgevoerd worden onder de ver antwoordelijkheid van het dialys eteam van VieCuri. Bij peritoneaal dialysepatiënten werken de nieren onvoldoende en is een nierfunctie- vervangende behandeling noodza kelijk. Bij peritoneaaldialyse wordt via een slangetje (katheter) spoel- vloeistof in de buikholte gebracht. weg. Bert en Anita Achten hebben enkele tropenjaren achter de rug. Hun 'levenswerk' wilde maar niet van de grond komen. De Nis sehoff had geen doorgroeimo gelijkheden meer en het kinder centrum dreigde te verstikken in allerlei bureaucratie, juridische procedures en ambtenarij. Het echtpaar dreigde de dupe te wor den van de strijd tussen de nabij gelegen stenenhandel Willems en de gemeente die al jarenlang met dig aanwezig is op de afdeling en dat ook duidelijk is wie de informatie verstrekt. Daarnaast is het belangrijk dat een patiënt, tij dens de opname, te maken krijgt met één hoofdbehandelaar. Ook krijgen patiënten en familie één verpleegkundige als vaste contact persoon, de zogenaamde contact- verpleegkundige. VieCuri start met een proef voor patiënten met acute buikklachten op de verpleegafdelingen Chirur gie en Interne Geneeskunde. Daar na vindt uitbreiding naar andere patiëntengroepen plaats. Uniek voor de aanpak is dat leden van de cliëntenraad van het ziekenhuis actief betrokken worden bij de projectaanpak. Hiermee komt het belang van de patiënt en familie voorop te staan. Er is voor de patiëntengroep, met acute buikklachten gekozen, omdat deze vooral vaak worden overgeplaatst. Hierdoor krijgen patiënten en familie te maken met twee afdelingen en twee medici als behandelend arts. VieCuri ver wacht met dit project duidelijk heid te verschaffen aan de patiënt Via een slangetje in de buikwand wordt een zak spoelvloeistof in de buikholte gebracht. Na een aantal uren wordt de spoelvloeistof ver wijderd via de katheter en een nieuwe zak spoelvloeistof in de buikholte gebracht. Zo worden de afvalstoffen uit het lichaam ver wijderd. De wisselingen worden vier a vijf keer per dag uitgevoerd. VieCuri, Medisch centrum voor Noord-Limburg, is een algemeen ziekenhuis met twee locaties in Venlo en Venray met een verzor gingsgebied van ongeveer 280.000 elkaar in de clinch liggen.Willems meent dat door het bou wplan van de familie Achten zijn stenenhan den in de knel kan komen. Toen de beroepscommissie het laatste bezwaar van Jan Willems afwees, slaakte het echtpaar dan ook een zucht van verlichting. Bert en Anita willen nu alleen nog maar vooruitkijken en hopen dat ze zich niet meer bezig hoeven hou den met vergunningen, procedu res en andere vermoeiende zaken. "We steken onze energie liever in en een betere samenwerking tus sen de afdelingen. Begin 2007 worden uit de tien gesubsidieerde projecten, de drie meest succesvolle gekozen. Een onafhankelijke jury kiest uit alle genomineerde projecten de pro jectvoorstellen die het meest heb ben bijgedragen aan de verbete ring van de directe relatie tussen zorgaanbieder en patiënt. Deze winnaars krijgen naast de prijs van 4500 euro ook nog eens één van de Zorg-kan-altijd-beter prij zen. Dit extra bedrag kan worden besteed aan verdere ontwikkeling van het project. Door middel van de prijs wil CZ een extra impuls geven aan de kwaliteit van zorg voor patiën ten. De Zorg-kan-altijd-beter-prijs is bedoeld voor zorgaanbieders/ zorgverleners in Noord-Brabant, Gelderland, Limburg of Zeeland die een relatief kleinschalig pro ject willen uitvoeren dat bijdraagt aan de verbetering van de kwali teit van zorg. Het is een nieuw initiatief, van CZ en de regionale patiënten en consumentenplat forms in Zuid-Nederland. inwoners. Patiënten uit de regio Noord-Limburg kunnen er voor vrijwel alle specialismen terecht. Thuiszorg Noord-Limburg is marktleider in professionele thuis zorg in de regio en levert onder meer huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging, (gespecialiseerde) verpleging, ondersteunende en activerende begeleiding en specifieke zorg diensten als de consultatie voor senioren, hulp op afroep, Zorg TV zorgboerderij voor senioren en dagvoorziening. de kinderen. Het zal de komende maanden no§ df§ gtuk worden, maar wij zijn blij dat we de kin deren en hun ouders nu eindelijk positief nieuws kunnen vertellen. De eerste schop is vandaag de grond ingegaan, eind november hopen we de nieuwbouw feeste lijk te kunnen openen. Wij willen op dit stuk grond iets moois neer zetten voor de toekomst. We had den alleen nooit gedacht dat het zo lang zou gaan duren", verzucht Anita Achten. Diefstal bij pinautomaat De politie is op zoek naar twee onbekende mannen,d die in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 03-00 uur een 46-jarige man uit Roermond hebben besto len. De man stond bij een pinau tomaat aan de Patersstraat om geld op te nemen en toen hij het geld uit de automaat wilde nemen, werd het uit zijn handen getrok ken door de twee verdachten. De verdachten zijn te voet gevlucht in de richting van de Kortestraat en de Henseniusstraat. De ver dachten kunnen als volgt worden omschreven. De eerste verdachte is een man van circa 40 jaar oud, met een fors postuur, ongeveer 180 cm lang, zwart kortgeknipt haar en een donker getint uiterlijk. Deze man droeg een lichte ber mudabroek met een rood T-shirt en sprak vloeiend en accentloos Nederlands. Verdachte twee heeft een tenger postuur, licht getint uiterlijk, is ongeveer 170 a 175 cm groot, rond de 30 jaar oud en heeft donker sluikhaar. Hij droeg een spijkerjas en een lange broek. De politie is op zoek naar getui gen of tips met betrekking tot deze diefstal en/of deze verdach ten. Men kan hiervoor contact opnemen met de politie via 0900- 8844 of meld misdaad anoniem 0800-7000. redactie: advertentie-afdeling: PEEL EN MAAS Laagvliegoefening In het kader van de militaire vliegoefening Advanced Wind mill vinden vliegactiviteiten plaats met militaire gevechts vliegtuigen boven luchtmacht basis De Peel in Vredepeel. De deelnemende vliegtuigen vlie gen boven en rondom lucht machtbasis De Peel op lage hoogte op woensdag 12 juli tussen 9.00 en 15.00 uur en donderdag 13 juli tussen 9.00 en 15.00 uur. Er wordt niet gevlogen beneden de toege stane hoogte. De vliegtuigen starten en landen niet van de luchtmachtbasis De Peel. Deze oefening vindt plaats in het kader van de opleiding van de zogenoemde Forward Air Control lers, militairen van de Koninklijke Landmacht die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vlie gers van jachtbommenwerpers over de exacte locatie van de aan te vallen gronddoelen. Ondernemer claimt schadevergoeding Een handelaar in sierbestra ting uit Venray eist een schade vergoeding van de gemeente Venray, omdat die hem wegens een afgeblazen grondtransac- tie met hoge kosten opgeza deld zou hebben. Aangezien de gemeente de boot afhoudt, moet de Raad van State het pleit beslechten. Het bedrijf van J. Willems zit al meer dan twintig jaar op het bedrijventerrein Smakterheide. Zo'n tien jaar geleden leek het echter alsof Willems' dagen daar waren geteld. In het nieuwe bestemmingsplan was een nieu we ontsluitingsweg midden over diens terrein geprojecteerd. Tot overmaat van ramp stelde de ver huurder van het terrein Willems voor de keus: kopen of vertrek ken. In arren moede sloot Willems maar een dure lening af, in de ver wachting dat hij te zijner tijd op zijn beurt voor een behoorlijke prijs door de gemeente zou wor den uitgekocht. Toen beide par tijen het echter niet over die prijs eens konden worden, besloot de gemeente de ontsluitingsweg niet over maar naast Willems' perceel aan te leggen. Die bleef daardoor zitten met een financiële strop. Tot overmaat van ramp had hij bepaalde investeringen met het oog op zijn aanstaande verhuizing uitgesteld of achterwege gelaten, te weten in een siertuin respec tievelijk een nieuw permanent bedrijfsgebouw. Toen de gemeen teraad weigerde hem schadever goeding toe te kennen in de vorm van planschade of nadeelcompen satie, stapte Willems naar de rech ter. Toen dat geen succes had, ging hij in hoger beroep bij de Raad van State, waar de zaak woensdag behandeld werd. Willems houdt vol dat hij in een onmogelijke positie was gemanoeuvreerd, en 'voor de gek is gehouden' door de gemeente. De gemeente houdt echter voet bij stuk dat het bedrijf geen strobreed in de weg is gelegd. Zolang er niet daadwerke lijk wordt onteigend, kan er niet van een dergelijke schadevergoe ding sprake zijn. De gemeente had echter geen opdracht gegeven om de schadeclaim nader te onder zoeken. De Raad van State hakt binnen enkele maanden de knoop door. De uitkomst hangt met name af van wat precies onder 'plan- schade' wordt verstaan. Ladingdiefstal De politie heeft vrijdagmorgen rond 04.15 uur een 37-jarige man uit Eindhoven aangehouden op parkeerplaats deWuust aan deA73 op verdenking van ladingdiefstal Op het moment dat de politie arri veerde op de parkeerplaats waren drie mannen bezig de lading uit een Kroatische vrachtwagen over te laden in hun eigen vrachtwa gen. Het zeil van de vrachtwagen was opengesneden en er waren al zeven pallets met computerap paratuur overgeladen. Toen ze de agenten zagen, rende het drietal weg in de richting van het AC res taurant. Een van de drie verdach ten kon worden aangehouden. De andere twee, in het zwart geklede, mannen wisten te ontkomen in de richting van de Hoogriebroek- seweg. De politie heeft nog in de omgeving naar de mannen gezocht maar zonder resultaat. De verdachte werd meegenomen naar het politiebureau waar hij voor nader verhoor is ingesloten. De vrachtwagen is voor technisch onderzoek veiliggesteld door de politie. Op het moment van de diefstal lag de chauffeur in zijn cabine te slapen. Het is vanaf deze week niet meer mogelijk om in de trouwzaal van het gemeentehuis in Venray te trouwen. Hiervoor is voortaan de raadzaal beschikbaar. De trouw zaal werd te weinig gebruikt en was daardoor te duur. De kostprijs van een huwelijk gaat daarom nu fors omlaag. De prijs voor een huwelijk binnen kantoortijden was 430 euro en is nu 265 euro. Bij een huwelijk elders (bijvoor beeld Theehuis) bedragen de kosten 199 euro binnen de kan toortijden (was 217 euro). Men kan in Venray gebruik maken van de twee officiële trouwlocaties, de raadzaal in het gemeentehuis en het Theehuis in het Odapark. Daarnaast kan men kiezen voor een alternatieve trouwlocatie. Het is niet zo dat men overal in Ven- Van de tien kerkdorpen staan de duurste woningen in Smakt. De gemiddelde waar de van een woning in Smakt is 280.139 euro. Dit blijkt uit het statistisch jaarboek van de gemeente Venray. Bij de wijken springt Vlakwater er met kop en schouders boven uit. Een woning in deze rijkste Venrayse wijk is gemiddeld 415.393 euro waard. Smakt wordt op de voet gevolgd door Merselo (268.540 euro) en Heide (264.717 euro). Dat Smakt het hoogste scoort komt vooral omdat de percelen er het grootste zijn. Een gemiddeld huis in Smakt staat op een kavel van 675 vier kante meter. In Leunen en vooral Oostrum zijn de tuintjes veel klei ner, met een gemiddelde opper vlakte van respectievelijk 400 en 370 vierkante meter. De huizen in Oostrum hebben met een bedrag van 228.827 euro de laagste WOZ-waarde. Terwijl uit eerder onderzoek juist bleek dat Oostrum relatief meer rij kere inwoners telt. Na Oostrum volgen Oirlo (237.328 euro), Leunen (238.475), Castenray (243.577), Veulen (250.670), Vre depeel (255.540) en Ysselsteyn (255.822). In de Venrayse wijken zijn de onderlinge verschillen veel groter. Na de onbetwiste nummer een Vlakwater (415-393 euro) volgen ray mag trouwen. De locatie moet voldoen aan een aantal wettelijke eisen. Op internet staat exact uit gelegd wat men moet regelen om op een alternatieve locatie te trouwen. Vanaf augustus kan men ook digitaal kennismaken met de trouwambtenaar. De vier trouw ambtenaren van de gemeente Venray stellen zich voor op www. venray.nl. Bruidsparen kunnen op basis daarvan zelf aangegeven door wie ze getrouwd willen wor den. Het gratis huwelijk kan nog steeds gesloten worden op maan dagochtend tussen 9-00 en 11.00 uur. Dit huwelijk wordt een for mele handeling wat betekent dat er geen gesprek vooraf meer is en dat het huwelijk wordt gesloten in een spreekkamer van publieks diensten. Brabander (319-439), St.Antonius- veld (244.930), Veltum (209-793), Venray-oost (203-000), Smakter heide (195.593), Venray-centrum (188.618), Landweert (181.282) en Venray-west (160.232). Bruks- ke sluit de rij met een gemid delde woningwaarde van slechts 143-732 euro. Een woning in Vlak water staat gemiddeld op een ruim perceel van 751 vierkante meter. In Brukse (195 m2) en Landweert (225 m2) is de oppervlakte het kleinste, vooral vanwege de aan wezige hoogbouw. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof. nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/ avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 04Z8-5828ZZ uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen 19,50 (postcode 58..) 34,25 (overige binnenland) VAN DER PUTT mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt Een nog onbekende man heeft dinsdagavond omstreeks 21.25 uur de kassa weggenomen uit een cafetaria aan de Irenestraat in Overloon. De man bestelde een slaatje en toen de 17-jarige medewerkster dit wilde halen, pakte de man de kassa en rende naar buiten. Hier stapte hij in een personenauto, waarin vermoedelijk nog enkele personen zaten, die vervolgens met grote snelheid wegreed richting Venray. De politie verzoekt getuigen contact met haar op te nemen. De Hypotheker - •SA 5? W?*--V ■very Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 3 ADVOCATEN Gratis kennismakingsgesprek redactie@vandenmunckhof.nl advertentie@vandenmunckhof.nl Objectief, kosteloos advies bij meer dan 140 vestigingen! IJL J Venray, Henseniusplein 8, (0478) 53 01 50 =fc=E 1 'A - 'V K,

Peel en Maas | 2006 | | pagina 3