OPRUIMING LENSSEN Kinderafdeling nu HALVE PRIJS Meer bedrijven, dalende werkgelegenheid Familie getuigt in moordzaak Afscheid van pastoor Hoedemaeckers Dingus legt fikse schadeclaim bij gemeente Venray neer - eI i I b3s DeMKB automatiseerder Bandoetere dé specialist tegels, sanitair en tegelwerken! 333321 PÖ W)VsKNS Op PEEL EN MAAS Diamanten bruidspaar Curfew wint voorronde The Clash Honderdzevenentwintigste jaargang - week Tl - donderdag 6 juli 2006 En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9-10 Kunst Cultuur 17 Sport 18-19 Gemeentelijke mededelingen 15-16 Kerkelijke diensten 22 Softbaldames verpletteren DVS Stayerhofweg 2b Wanssum Tel. 0478-539020 Bel voor een afspraak, ook 's avonds Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 DIERENKLINIEK HORST e.o. Americaanseweg 33 Horst tel. 077-3982169 Juli-actie: Gratis tekentangetje bij alle teken-, vlooien- en ontwormingsmiddelen www.vooralledierenhetbeste.nl Er vestigen zich steeds meer ondernemingen in de gemeen te Venray. Tussen 2001 en 2005 kwamen er honderd bedrijven bij, waarmee het totaalaantal uitkwam op 2175. Opvallend is dat in dezelfde periode de werkgelegenheid is gedaald met 640 arbeidsplaatsen. De grootste groei deed zich voor in de zakelijke dienstverle ning (onroerend goed, verhuur, handel). In vier jaar tijd groeide het aantal bedrijven van 235 naar 287. Ook in de overige dienstver lening (cultuur, recreatie, milieu) was een sterke groei waarneem baar van dertig bedrijven. Zaken in consumentenartikelen en de bouwnijverheid vertoonden een toename van respectievelijk 28 en 22 bedrijven. De grootste daling deed zich voor in de landbouwsector. Daar nam het aantal bedrijven af van 606 naar 562. Toch staat de land bouw qua bedrijvigheid nog altijd op de eerste plaats in Venray. Dat blijkt uit het statistisch jaarboek 2005 van de gemeente. Qua werk gelegenheid neemt de landbouw sector de vierde plek in met 1790 arbeidsplaatsen, een daling van 127 ten opzichte van 2001. De werkgelegenheid daalde het meest in de gezondheidszorg. Daar gingen in de afgelopen vier jaar bijna vierhonderd banen verlo ren. Ondanks de terugval blijft de gezondheidszorg met 3370 werk nemers de tweede grootste werk gever van Venray. De industrie is met 5210 werknemers nog altijd ruimschoots koploper. Alhoewel het aantal bedrijven (140) con stant bleef, nam het aantal arbeids plaatsen met 161 licht af. De sterkste werkgelegenheids groei vertoonden de logistieke en communicatiebedrijven. Hier kwa men in vier jaar tijd 444 arbeids plaatsen bij. Ook de dienstverle ning scoorde in alle geledingen een plus. In totaal telt Venray 21.410 arbeidsplaatsen. In 2001 stond de stand nog op 22.050. Ruim achtduizend werknemers komen van buiten de gemeente terwijl andersom dagelijks bijna 6500 inwoners buiten Venray naar hun werk gaan. Opvallend is dat van de achtdui zend inkomende forensen er 2750 afkomstig zijn uit de provincie Brabant. Elfhonderd werknemers komen uit de gemeente Horst aan de Maas, gevolgd door Meerlo- Wanssum en Venlo die ieder 770 werkzame personen aan Venray leveren. Van de Venraynaren die elders werken hebben er 2250 hun arbeidsplek in Brabant, gevolgd door Venlo (1420) en Horst aan de Maas (830). Honderd Venraynaren werken in Duitsland (80) en België (20). Andersom werken er 300 Duitsers en 70 Belgen in de gemeente Ven ray. Alle genoemde aantallen zijn inclusief parttimers en uitzend krachten. Veel leegstaande huizen in Ysselsteyn In de tien Venrayse kerkdorpen stonden begin dit jaar 85 woningen leeg. Ysselsteyn spant de kroon met 27 onbewoonde huizen, gevolgd door Leunen (16) en Oostrum (10). In de zeven andere dorpen is de leegstand veel lager. Zes in Merselo, Oirlo, Castenray en Veulen. Drie leegstaande woningen in Heide enVredepeel en slechts twee in Smakt. In de Venrayse wijken staan veel meer woningen leeg. Op 1 januari 2006 stond de teller op 307. Venray-centrum telde liefst 71 onbewoon de huizen of appartementen. Het gaat hier veelal om onbewoonde woonruimtes boven winkels en horecazaken. In Veltum stonden 55 woningen leeg. Dit heeft vooral te maken met de twee flats die binnen kort gesloopt worden. In de wijken Smakterheide (acht), Vlakwater en St.Antoniusveld (ieder zes) is de leegstand het laagst. Super! Gelukkig, ook Duitsland kan verliezen! Prachtig verliezen! Het was even billenknijpen dinsdag avond, maar eindelijk vloog 'Die Mannschaft' lekker hard uit het WK-toernooi. Italië verstoorde de droom van de Duitse natie wreed door als betere ploeg door de sto men naar de finale. Op zijn Duits, in de laatste minuten van de verlenging: 0-2. Heerlijk! Ik heb nog even een fles champagne ontkurkt, want wat hebben onze oosterburen gegrinnikt om 'onze' uitschakeling. 'Schade Deutsch- land: alles is vorbei'. Gelukkig maar, want ik ergerde me geel en groen aan de commentaren op radio en tv. Zelfs de Nederlandse voetbalkenners deden aan de Duitse euforie mee.Duitsland zou zo mooi voetballen, lijken op het aanvallende Nederlands elftal van weleer en een finaleplaats verdie nen. Nou, volgens mij heb ik dan toch echts iets gemist. Duitsland positief voetballen? Ik zag alleen maar een idioot springende coach langs de lijn en duikelen de en om gele kaarten zeurende Duitse spelers op het veld. Spe lers die hard renden, steun kre gen van falende scheidsrechters, maar toch over weinig finesse en techniek bleken te beschikken tegen betere ploegen als Argen tinië en Italië. Goed voetbal van Duitsland? Laat me niet lachen! Wat een papegaaien zijn die journalisten zeg! Tegen teams als Ecuador en Costa Rica zou zelfs SV Venray een goed figuur slaan! En Nederlanders die het Duitse voetbalelftal steunen, begrijp ik al helemaal niet. Deze week reed ik door Wanssum en wat zag ik bij de jachthaven? Een personenau to op een stellage, geverfd in de kleuren van de Duitse vlag! Die auto was oranje, maar werd door de Wanssumse exploitant van de jachthaven na de uitschake ling van Van Basten en co, om de Duitse bootgasten te plezieren, overgeverfd in de Duitse tintjes rood, zwart en geel. Nou vraag ik je! Hoe commercieel kun je zijn? Mijn haren gingen recht overeind staan! Zoiets doe je toch niet als rechtgeaarde Nederlander? Ik fiets vandaag nog even naar Wanssum om een pot metAzurri- blauwe verf af te geven aan de exploitant en wat Italiaanse piz za's uit te delen aan onze Duitse vrienden in de jachthaven... Wat ben ik toch een gemeen mannetje.... Hannes HAIR-KAPPERS TIJDENS DE VAKANTIE NORMAAL GEOPEND Afgelopen zondag heeft pastoor P Hoedemaeckers tijdens een heilige mis afscheid zen naar het klooster-verzorgingshuis in Panningen.Tijdens de mis, die werd opgeluisterd genomen van de parochie in Oostrum. Vanwege gezondheidsproblemen is hij met zijn door het gemengd koor, kwam ook Harmonie Sub Matris Tutela een muzikale serenade werkzaamheden als parochieherder moeten stoppen en was genoodzaakt te gaan verhui- brengen. Na afloop kwamen talrijke parochianen hun pastoor de hand schudden. Jongerencentrum Dingus heeft bij de gemeente Ven ray een schadeclaim neerge legd van 1.573.000 euro. Het gerechtshof in Den Bosch bepaalt in hoeverre het bedrag wordt toegewezen. Bij een eerdere uitspraak bepaalde de rechtbank dat het jongerencentrum een schadeclaim vanwege winst- en omzetderving mocht indienen. Het heeft lange tijd geduurd voordat Dingus een onderbouwd bedrag op papier kon zetten. De claim gaat terug tot 1987. Dingus vindt dat de gemeente als eigenaar en verhuur der van het pand aan de Hoender straat tekort is geschoten in haar onderhoudsplicht. Daardoor kon de stichting Dingus onvoldoende activiteiten organiseren in het verpauperde pand. De rechter stelde het jongerencentrum des tijds in het gelijk. De gemeente heeft onlangs een verweerschrift ingediend naar aanleiding van de ingediende claim. Dingus-voorzitter Pieter Gijs- bers verwacht dat het gerechtshof in het najaar met een uitspraak komt. Gijsbers rekent er niet bij voorbaat op dat de stichting de volledige claim krijgt toegewezen. Het bedrag omvat ook circa vier ton aan rente, wat mogelijk discu tabel is. Inmiddels staat het jongeren centrum alweer bijna vier maan den op straat nadat de gemeente in maart het pand liet ontruimen. Gijsbers zegt nog steeds bezig te zijn met een alternatieve locatie. "Ónze achterban hoopt voor Ven rayse kermis ergens onderdak te vinden. Maar dit zal niet haalbaar zijn. Ik wacht liever tot septem ber of oktober. Dan weten we ook hoeveel de schadeclaim heeft opgeleverd." Dingus heeft inmid dels twee panden aangeboden gekregen. "Maar die hebben we allebei afgewezen", aldus Gijsbers. Het gaat om het horecapand aan de Langstraat 6 dat de laatste tijd regelmatig van naam en uitbater is gewisseld. Volgens Gijsbers is deze locatie onhaalbaar vanwege de te verwachten geluidsoverlast voor de buurt. Pal naast het hore capand is een complex van twaalf appartementen in aanbouw. Café Dolle Jan aan de Hoenderstraat is een andere optie die is afgeval len. Het café staat al drie maanden leeg. "Dit pand is helaas te klein voor ons." ACTIVITEITEN De achterban van Dingus orga niseert nog steeds activiteiten op allerlei andere locaties. "Wij komen onherroepelijk terug op een nieuwe plek in Venray", ver zekert Gijsbers. Met de gemeente wil Dingus niets meer te maken hebben. Behalve de ingediende 1.573-000 euro kan de gemeente nog op een grotere schadeclaim rekenen. Daarvoor is de stichting SR'03 in het leven geroepen. Het gaat om algemene schade' die bezoekers, vrijwilligers, medewer kers en bestuursleden van Dingus hebben ondervonden door toe doen van de gemeente. Gijsbers beweert dat deze claim wel in de miljoenen euro's kan lopen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in In Roermond vond donderdag de pro-formazitting plaats van de rechtszaak van de vermoorde Kathleen Engels-Cremers (30). Haar man (35) zit vast op verden king van de moord. De politie heeft het technisch onderzoek nog niet afgerond, daarom is de zaak voor onbepaalde tijd aange houden. Het is wel de bedoeling dat de zaak op dinsdag 22 augus tus inhoudelijk wordt behandeld. Justitie laat nog een deskundige oproepen om de bloedsporen in de woning te duiden. Dat moet nog gebeuren, daarom is het onderzoek nog niet afgerond. De verwachting is dat medio juli het dossier volledig klaar is. Op basis van het dossier beslist de verde diging van de verdachte welke getuigen er moeten worden gehoord. Advocaat Lina gaf wel al aan dat hij familieleden van het slachtoffer en van de verdachte als getuigen zal oproepen. De verdachte heeft nog altijd geen bekentenis afgelegd. Hij blijft ont kennen dat hij zijn echtgenote heeft vermoord. De vrouw zou op 15 maart met een mes om het leven zijn gebracht in haar woning aan de Wasbloem in de Venrayse wijk Landweert. Haar echtgenoot werd enkele dagen na de moord aangehouden. Huiselijk geweld De politie heeft zondagavond een 45-jarige man in zijn woning in Overloon aangehouden voor huiselijk geweld. De man had zijn stiefdochter aangevallen en gesla gen, waarna hij is aangehouden en in verzekering gesteld. Asteria Venray WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl CAR-CITY VENRAY G2 Certified Used Cars www.autoghielen.nl Ghielen' Schoolstraat 5 '°*S77?aaT Theater op bezoek in Asteria Venray TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl EN MAAS Harold berden CD K lAi^L AFPERS VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 DIT<ir*ER! (Ktl - Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray I i 1 04 8 11466 CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl Kijk voor het grootste occasionaanbod op panmngen - venray Keizersveld 55, Venray 0478-58 62 00 Schoolstraat 57, Panningen, 077-307 12 53 bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl j» 's maandags gesloten

Peel en Maas | 2006 | | pagina 1