Jelle van Tilburg naar Oostrum SSS'18 trekt routinier Geert-Jan Drabbels aan Johan Speijcken zoekt het hogerop Leunen zit zonder trainer Gerard Koonings wint NK veldschieten "Geen motivatie voor Ysselsteyn" PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 18 Holthese topschutter belooft zijn nieuwe club 22 treffers Patrick Borghs verkast nog niet naar Heijen Jelle van Tilburg wordt de nieuwe spits van de kersverse vijfdeklasser Oostrum. De top schutter van Holthees heeft zijn nieuwe club 22 doelpun ten beloofd. Trainer Twan Bloemen is uiteraard in zijn nopjes met zijn aanwinst. "Als hij inderdaad iedere wedstrijd scoort, dan staan we komend seizoen weer bovenaan." Door Henk Willemssen Vader Hans: "Hij had nog een jaar bij BW moeten blijven" De vrede in huize Speijcken in Blitterswijck was de laatste tijd soms ver te zoeken. "Ja, we hebben heel wat stevige discussies gevoerd. Maar ik kan hem niet tegenhouden", zegt vader Hans, die voorzit ter is van BW'27. Zijn twin tigjarige zoon Johan is de ster speler van de Blitterswijckse zesdeklasser. Komend seizoen vertoont hij zijn kunsten bij tweedeklasser Volharding in Vierlingsbeek. Door Henk Willemssen De linksbenige Speijcken is een groot voetbaltalent die zijn jeugd opleiding bij profclub VW genoot. Vier jaar geleden keerde hij terug op het oude nest.Als zestienjarige kreeg hij direct een belangrijke rol bij de zesdeklasser. Als aanval lende middenvelder of als spits vormde hij een uitstekend koppel met Constantijn Jeuken. Vorig jaar werd hij al benaderd door Venray. Terwijl Wittenhorst wel ieder jaar op de stoep staat. Nu kwam er de interesse van Volharding bij. Er volgde enkele gesprekken met trainer André Cornelissen die de BW'er nog kent uit de gezamenlijke VW-peri- ode. En ditmaal besloot Johan de stap te maken. "Ik heb nu vier jaar in de zesde klasse gevoetbald. En ik wil nu wel eens hogerop. Met mijn ervaring in de jeugd vanVW denk ik dat ik het niveau van de tweede klasse aankan. Ik wil eens kijken waar mijn top ligt." Vader Hans is een BW'er in hart en nieren. Het wel en wee van de voetbalclub gaat hem na aan het hart. Dat zijn eigen zoon de club nu de rug toekeert doet hem pijn. "Ja, dit ligt nogal gevoelig. Met het vertrek van Johan raken we ons scorend vermogen kwijt. Hij had Een maand voor de start van het nieuwe voetbalseizoen moet Leunen nog op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De vierdeklasser had John Thijssen vastgelegd, maar het contract is inmiddels alweer ontbonden. Thijssen is toegelaten tot cursus voor trainer-coach I. Deze oplei ding valt niet te combineren met het trainen van een vereniging omdat de cursisten stage gaan lopen bij een hoofdklasser of een betaaldvoetbalclub. Begin februari tekende de trainer uit Cuijk, die werkzaam was bij vierdeklasser Angeren in de Betuwe, een over eenkomst met Leunen. Volgens Guus Reintjes, bestuurslid techni sche zaken, was toen al bekend dat Thijssen was ingeschreven voor deze trainerscursus. Er werd dan ook een ontbindende voorwaarde in het contract opgenomen. "Maar de kans was klein dat John zou worden ingeloot. In Nederland gaat het om twee groepen van twintig cursisten. We hebben toen bewust dit risico genomen." Half juni kreeg John Thijssen bericht dat hij toch tot de oplei ding was toegelaten. "Wij gunnen hem dit als persoon van harte", zegt Reintjes. "We wisten dat John ambitieus is.Alleen voor ons is het veel vervelend. Dat wij nog zo laat op zoek moeten naar een trainer." Onder meer via de KNVB heeft het bestuur van Leunen inmiddels al zo'n tien kandidaten benaderd. Maar dit heeft nog niet tot suc ces geleid. Op dinsdag 1 augustus staat de eerste training alweer gepland. "De spoeling is inderdaad dun. Maar we slagen er heus wel in op tijd iemand voor de groep te krijgen", hoopt Reintjes. Leunen heeft geen gelukkige periode achter de rug. De vorige trainer Jos Rutten verliet de club al na één seizoen ondanks dat eer der contractverlenging was over eengekomen. Elftalleider en pen ningmeester Peter Steeghs stapte tussentijds op en Leunen degra deerde op de slotdag van de com petitie naar de vierde klasse. De talenten Koen Gielens en Freek Thoone vertrokken naar Venray terwijl Roel Biezenaar en Nick van Hoek overkwamen van Merselo. Daarnaast wordt de selectie, die dertig namen telt, aangevuld met talentvolle jongeren, onder wie René Geurts en Frits Lucassen die afgelopen seizoen al hun debuut maakten in de hoofdmacht. nog een jaar bij ons moeten blij ven. Dat was veel beter geweest. Maar daar komt hij nog wel ach ter", waarschuwt hij. Johan is net afgestudeerd aan de heao richting bedrijfsecono mie. Hij heeft een baan gevonden bij accountantskantoor Ernst Young in Venlo. Daarnaast start hij een vervolgstudie bij Nyenrode. Hans vervolgt: "Hij wil nu alles tegelijk. Hij had een jaar moeten wachten en dan een goede keuze moeten maken. Want het moet met zijn nieuwe werk en studie wel te combineren zijn." Johan denkt er wat lichter over. "Die studie duurt zes jaar. Dus het maakt niet veel verschil of ik nu of volgend seizoen de stap maak. De studie vergt wel veel thuis werk, maar daarvoor heb ik in het weekeinde en de vrije avonden tijd genoeg." BW'27 heeft een mager jaar achter de rug. Het blessures- pook waarde rond op sporpark 't Hoogveld. Belangrijke spelers als Constantijn Jeuken, Ralph en Roger Wolters zaten langere tijd in de lappenmand. Ook Johan ont sprong de dans niet. Hij kampt al ruim een halfjaar met een onwilli ge hamstring. Desondanks scoorde hij afgelopen seizoen nog zestien doelpunten. "Na de winterstop heb ik nog maar twee wedstrijden gespeeld. Telkens dacht ik dat de blessure over was maar dan kwam het weer terug. Het schijnt vanuit de rug te komen. Daarvoor krijg ik nu fysiotherapie." De Blitterswijckse ploeg moet het komend seizoen met dezelfde selectie doen. Ook aanvoerder Ralph Wolters werd weer bena derd door zijn oude club Volhar ding, maar hij blijft BW'27 trouw. Vanuit de jeugd komen acht spe lers over. Daardoor kan de club toch weer vier seniorenelftallen op de been brengen. Hans: "Het vertrek van Johan is een grote aderlating. Dit kan heel grote gevolgen hebben. Als het eer ste elftal goed draait en weinig blessures kent, is er niets aan de hand. Maar zo gauw het minder gaat zoals afgelopen seizoen, dan wordt het behelpen. De prestaties van de hoofdmacht werken door op de gehele vereniging." Johan verkast met licht gemeng de gevoelens. "Bij BW heb ik het altijd goed naar de zin gehad. We hebben best een mooie groep. Ik vind het dan ook jammer om mijn teamspelers in de steek te laten. Maar ik denk dat ze het wel zul len begrijpen. Mijn vader denkt er inderdaad anders over. Maar ik moet ook eens aan mezelf den ken. En terugkomen bij BW kan ik altijd nog. De kans is vrij groot dat dat ooit gebeurt." Er is meer goed nieuws te mel den uit het SSS-kamp. Want aan voerder Patrick Borghs blijft toch voor de club behouden. De 28- jarige linkshalf had overschrijving aangevraagd naar Heijen. Maar vol gens Noud Janssen wordt de over gang weer ongedaan gemaakt. "Ja, want we hebben nog een gesprek met Patrick gehad. Daarna heeft hij besloten nog een jaar bij ons te blijven", zegt Janssen. De vrien din van Borghs ia afkomstig uit Heijen. Onlangs betrokken ze er een nieuwe woning. "Hij heeft altijd gezegd dat hij na de ver- Marcel Seijkens drie duels geschorst De KNVB heeft Venray-midden- velder Marcel Seijkens voor drie wedstrijden geschorst. Seijkens kreeg in de laatste nacompetitie- wedstrijd tegen OJC Rosmalen al na een halfuur de rode kaart van wege het trappen naar een tegen stander. Daar ging een spuugin- cident aan vooraf wat de arbiter ontging. Seijkens moet nu de drie bekerduels in augustus missen maar de routinier is wel weer inzetbaar bij de competitiestart op zondag 3 september. Drie andere Venray-spelers hiel den een schorsing van één duel over aan de nacompetitie. Wout Gommers, Rob Scholten en Hus- seyin Tokat moeten in het eerste bekerduel op 19 augustus langs de kant blijven. De nieuwe trainer Jan Poels start de voorbereiding met een trainingsdag op zondag 30 juli. Tot nu toe zijn er drie oefenduels gepland. Uit tegen Achates op ker- miszaterdag 5 augustus (18.00), uit tegen Volharding op zaterdag 12 augustus (18.00) en uit tegen Vitesse'08 op donderdag 17 augustus (20.00).. Oostrum 1 niet in Venray Cup De hoofdmacht van Oostrum ontbreekt op het jaarlijkse toer nooi om de Venray Cup. Het toer nooi wordt gehouden op zondag 13 augustus op sportpark De Vlies in Ysselsteyn. Oostrum is evenals alle andere kampioenen in Neder land door de KNVB uitgenodigd om de wedstrijd Ajax-PSV om de Johan Cruijff Schaal in de Amster dam Arena bij te wonen. Trainer Twan Bloemen zal daarom met een B-elftal plus de nieuwe aan winst Jelle van Tilburg naar Yssel steyn afreizen. "Nee, ik ga zelf niet mee naar Amsterdam", zegt Bloe men. "Ik heb niet zoveel op met Ajax of met PSV Ik ga liever naar de Venray Cup." Het toernooi om de Venray Cup is een week eerder dan gewoonlijk. Dit komt omdat de KNVB de eerste pouleronde van het bekertoernooi heeft ver vroegd. De drie speeldagen van de eerste ronde zijn: zaterdag 19 augustus, dinsdag 22 augustus en zaterdag 26 augustus. Op Texel wist Gerard Koonings van Ons Genoegen uit Ysselsteyn de titelstrijd om het Nederlands kampioenschap veldschieten in zijn voordeel te beslissen. De hand boogschutter van Ons Genoegen maakte zijn favorietenrol helemaal waar door met grote overmacht de recurveklasse te winnen. Hij bleef met een score van 660 punten zijn naaste belager Robert Erica uit Rotterdam 30 punten voor. Xander Holl uit Eerde werd derde. In de compoundklasse kon Johan van Dongen zijn rivaal Guido v.d. Bosch uit Waalre niet bijbenen en moest met een score van 689 punten genoegen nemen met een zilveren medaille. In de damescompoundklasse behaalde Liesbeth Koonings een vierde plaats met 583 punten. Het Nederlands kampioenschap 2007 wordt door Ons Genoegen in Ysselsteyn georganiseerd. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in Geert-Jan Drabbels Jinks), bier nog in actie voor SVVenray, verde digt volgend seizoen de kleuren van SSS'18. huizing ook in Heijen wilde gaan voetballen. Maar dit is nu een jaar uitgesteld." Dat Patrick Borghs de meest ervaren voetballer is in de Over- loonse selectie zegt genoeg. Noud Janssen is dan ook dolblij met de komst van Geert-Jan Drabbels, die hij nog goed kent uit zijn peri ode bij Venray. "Het is een echte aanwinst. Een jaar geleden heb ik Geert-Jan al gepolst. Want ik vond het jammer dat hij een stapje terug ging doen. Terwijl wij best wat ervaring kunnen gebruiken. Maar hij wilde liever bij vrienden in een lager elftal gaan spelen. Nu heeft hij gemeld dat hij toch weer graag prestatief wil voetballen. Hij zocht een nieuwe uitdaging. Hij kan wel 32 zijn, maar hij is top- fit. Bovendien is hij van Loonse komaf." SSS'18 eindigde afgelopen sei zoen op de tweede plaats in de vierde klasse G achter kampioen Olympia'18. Voorheen was de defensie vaak het zwakke punt bij de Overloners. De geelzwarten scoorden veel, maar incasseerden ook veel doelpunten. Afgelopen seizoen viel de 'schade' met 28 tegentreffers reuze mee. Toch is Janssen niet tevreden. "Nee, het zijn er nog te veel. Vooral als je ziet hoe wij de doelpunten tegen krijgen." De Venraynaar begint aan zijn tweede seizoen op sportpark De Raay.Al drie jaar op rij haalde SSS'18 de nacompetitie. Maar tel kens vlogen de Overloners er al in de eerste ronde uit. De ambi tieuze club wil dit jaar een gooi doen naar de titel. Noud Janssen is tevreden over zijn selectiegroep. "Er komen ook een paar spelers uit de jeugd over. De concurren tie is groter en dat betekent meer scherpte." De coach is minder te spreken over de nieuwe competi tie-indeling. SSS' 18 is overgeplaatst naar de Limburgse vierde klasse F, waarin het de enige Brabantse club is. De derby tegen zijn vorige club Leunen springt eruit. "Ik ben er niet zo gelukkig mee", zegt Jans sen. "Het voetballen in Brabant is me goed bevallen. Dat was ook al met Leunen zo toen we in de derde klasse speelden. Er zit meer voetbal in bij de Brabantse clubs. Het heeft iets speciaals. Hier in Limburg, en vooral richting Venlo, wordt toch heel anders gespeeld." SSS'18 start de voorbereiding met de eerste training op dinsdag 1 augustus. De Overloners zitten nog met een erfenis van de mis lukte nacompetitie .Aanvaller Wout Janssen kreeg in het laatste duel met Herpinia de rode kaart. Hij is voor vier duels geschorst en mist daardoor de competitiestart en de groepsfase van het bekertoer nooi. Hans Janssen en Bas Joosten hebben ieder nog één wedstrijd schorsing openstaan. Aanvoerder Jeffrey Versteegen vertrekt naar Venray Jeffrey Versteegen (23) ver trekt bij Ysselsteyn, dat afgelo pen seizoen uit de vierde klas se degradeerde. De talentvolle voetballer keert terug naar SV Venray, waar hij al de laatste vier jaar van de jeugdopleiding (Al en BI) doorliep. De aan voerder zegt niet meer gemo tiveerd te zijn om komend seizoen met Ysselsteyn in de vijfde klasse uit te komen. "Ik heb halverwege het seizoen het besluit al genomen. De moed en de motivatie zakten bij mij steeds verder weg. De situatie bij Ysselsteyn is uitzichtloos", vertelt Jeffrey Versteegen. In 2002 keerde hij terug op sportpark De Vlies. "Sindsdien heb ik alleen maar degradatievoetbal gespeeld. Maar ik vind dat ik meer kan. Ik wil graag zo hoog mogelijk voetbal len. Alhoewel ik weet dat het bij Venray heel moeilijk zal worden het eerste elftal te halen. Ik zal me voorlopig op het tweede moeten richten." Het vertrek van de libero bete kent een geduchte aderlating voor Ysselsteyn. Er zijn meer afhakers. Geert van Dijck junior, Eddy Kue- nen, Ronnie Peeters en Geert van Dijck senior maken komend sei zoen geen deel meer uit van de hoofdmacht. Daarnaast verblijft Thijs Berkers voor zijn werk nog twee jaar in Mexico. "Bijna alle dragende krachten zijn nu weg gevallen. En er komt verder niets bij. Alleen wat aanvulling uit de jeugd." Jeffrey Versteegen nam de aan voerdersband van Daniël Wij nands over die een jaar geleden de over stap naar Venray maakte. "Eigenlijk had ik vorig jaar ook moeten gaan. Ik ben een seizoen te lang geble ven. Je zag de degradatie aanko men. De trainingen werden niet meer zo scherp en de motivatie zakte steeds verder weg." De Ysselsteyner beseft dat de concurrentie enorm groot is bij het ambitieuze Venray. De voorlo pige eerste selectie telt liefst 42 namen. "Daar zitten versterkingen bij die rechtstreeks van een hoofd klasser komen. Ik kom slechts van een vierdeklasser. Daniël Wijnands heeft er ook een halfjaar over moeten doen om een basisplaats te krijgen. Terwijl Daniël nog een klasse beter is dan ik. Dus ik moet reëel zijn. Maar ik zal er alles aan doen. "Versteegen is op meerdere posities inzetbaar. Bij Ysselsteyn kwam hij dit seizoen noodge dwongen, na het vertrek van Wijnands, op de liberopositie terecht. Voorheen speelde hij ook als voorstopper, linksachter of als verdedigende middenvelder. Met Tom Hendriks en Wout Gommers zitten er nu vier Ysselsteynse voet ballers in de selectie van Venray. De overgang van Holthees naar Oostrum kwam pas heel tot stand. Vlak voor het laatste weekeinde van mei kreeg Jelle van Tilburg een telefoontje van Oostrum-voor- zitter Sjef Arts. Op zondagochtend 28 mei volgde een gesprek met Arts, trainer Twan Bloemen en aanvoerder Bas Kessels. Daarna was de zaak snel beklonken. Dat moest ook wel want de 'deadline' van 31 mei naderde snel. Jelle van Tilburg (26) draaide met Holthees een uitstekend sei zoen in de zesde klasse E waarin Oostrum kampioen werd. Hol thees bleef heel lang in de titel race en eindigde op een keurige twee plaats. In de nacompetitie wisten de blauwwitten evenwel geen promotie af te dwingen. Het beslissende duel met Sportclub Leeuwen ging na strafschoppen verloren. "We hebben inderdaad een heel goed seizoen achter de rug. Ik draaide lekker en scoorde 25 keer. Maar op het einde stonden we wel met lege handen. Als we waren gepromoveerd dan was ik echt niet bij Holthees weggegaan", zegt Van Tilburg, die samen met Hakan Sazak een levensgevaarlijk aanvallersduo vormde. Sazak (31) maakte al eerder bekend dat hij na het seizoen zou stoppen. Het mislopen van de promotie plus het wegvallen van zijn maatje en aangever Sazak maakten voor Jelle van Tilburg de keuze niet moeilijk meer. "Ik had al eens eerder aan gegeven dat ik best hogerop zou willen. Toen het telefoontje uit Oostrum kwam heb ik niet getwij feld. Ik wil nu de stap maken. Ik speel al tien jaar in het eerste van Holthees. En daar kunnen nog wel tien jaar bijkomen. Maar ik wil het ook eens bij een andere club pro beren. Oostrum speelt een klasse hoger en heeft een leuk elftal. Ik heb er veel zin in en ik zal er voor honderd procent invliegen. Ik hoop met Oostrum een prijs te pakken." Tijdens de kampioensrecep tie in Oostrum sprak aanvoerder Bas Kessels met Jelle van Tilburg. 'Als jullie mij bellen, dan kom ik', had Van Tilburg toen voor de gein gezegd. En hij hield woord. Voor Holthees betekent het wegvallen van de topschutter een gevoe lig verlies. "Bij Holthees hebben we een heel hechte maar kleine groep. Daar is iedere speler waar devol. Maar het moment om te vertrekken komt toch nooit gele gen. Ik vind dat ik er nu aan toe ben om de stap te maken. Ik wil eens kijken of ik er in een andere omgeving ook 25 in kan schop pen." Jelle van Tilburg begon in de jeugd van Holthees, die later werd samengevoegd met Volharding. Medio 1997 keerde hij terug bij Holthees. "Ik was altijd zeker van mijn plaats. Ik weet ook precies hoe er bij Holthees gevoetbald wordt. In een systeem met twee spitsen krijg ik ook heel veel ruimte. Bij Oostrum kom ik in een heel ander team terecht. Er wordt ook anders gespeeld. En er is veel meer concurrentie. Ik zal moeten knokken voor mijn plek in de spits." Het systeem bij Holthees was helemaal afgestemd op de veel scorende spits. Dat begon al bij doelman Patrick Wijnen, die bij al zijn uittrappen direct de kortste weg naar Van Tilburg zocht. Bij Oostrum komt hij in een drieman voorhoede terecht. Trainer Twan Bloemen zegt niet op zoek te zijn geweest naar een nieuwe spits. Want met Roy Wil- lems en Arjan Kempen heeft hij al twee spelers voor die positie in huis. "Jelle heeft zelf aangegeven dat hij graag wilde komen. Welke trainer is niet blij met zo'n veel scorende aanvaller. Roy Willems heeft het het afgelopen seizoen goed gedaan in de spits. Boven- Jelle van Tilburg (tweede van rechts) speelt volgend seizoen voor Oostrum. dien is hij ook op andere posities inzetbaar. Maar Roy is een heel ander type dan Jelle, die comple ter en een pure afmaker is. Bij Hol thees moest hij vaak te veel alleen doen. Bij ons zal hij meer via de zijkanten worden aangespeeld." Oostrum start het nieuwe sei zoen met een trainingsdag op zon dag 30 juli. Twee spelers zullen er dan niet meer bij zijn. Libero Kevin van Dijck stopt vanwege zijn studie en ook routinier en rechtsachter Bram Broeren doet een stapje terug. De opengevallen plekken worden ingevuld door spelers uit het tweede elftal. Zoals Huub Derks die afgelopen seizoen al vaker centraal achterin speelde in de hoofdmacht. Bloemen kijkt uit naar het nieuwe competitie. "We zitten in een prachtige klasse met veel derby's. Er zit nog rek in mijn elftal. Ik ben benieuwd hoe ver we gaan komen. Maar als Jelle waarmaakt wat hij belooft, dan kan het heel ver zijn." SSS'18 heeft zich versterkt met de 32-jarige Geert-Jan Drabbels. De verdediger stop te een jaar geleden bij Venray 1 en speelde afgelopen sei zoen in het vierde elftal. Trai ner Noud Janssen is blij met de komst van de ervaren Ven raynaar, die een meer dan een welkome aanvulling is op de jonge Overloonse selectie. Sportnieuws -info

Peel en Maas | 2006 | | pagina 18