Djembé Bibliotheek in zomerperiode open Melanie in finale Kinderen voor Kinderen Doorgeladen, twintig jaar Gouden Strop PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 17 De start van de zomerse serie Klassiek op Locatie was er weer een van ongekende kwaliteit, zagen ook tiental len mensen uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum. Zowel de prestatie van de 26 strijkers en blazers van het Rotterdams Kamerorkest, onder leiding van de Zuid-Afri kaanse dirigent Conrad van Alphen, als de sfeervolle ambi ance van de kasteeltuin bij de ruïne in het Maasdorp Kessel waren van hoge kwaliteit en schoonheid. En het weer was overweldigend. Bijzonder deze keer was de aan wezigheid van kunstenares Judith Rigter, die tijdens het concert haar impressie met verf aan het doek toevertrouwde. Een unieke com binatie van diverse kunstvormen. Klassiek op Locatie gaat met deze kunstenares meer samen doen. Ze zal vaker aanwezig zijn tijdens concerten met penseel en ezel. De resultaten van haar kunstzin nig werk worden ingezet bij gele genheid van het vijfjarig jubileum van Klassiek op Locatie in 2007. De bijna driehonderd mensen die zondag het concert bijwoonden in Kessel waren onder de indruk van het totale programma. Het was inderdaad letterlijk en figuur lijk een warme start of zoals een van de gasten het uitdrukte: Klas siek op Locatie is als een heerlijke douche in tropische sferen. Het tweede concert staat voor de deur en vindt plaats in deTiend- schuur van kasteel Well te Well. Het tot de wereldtop behorende Cana dese St. Lawrence String Quartet speelt het enige Nederlandse concert tijdens de Europese Tour bij kasteel Well. "We prijzen ons gelukkig dat dit strijkkwartet zijn rustdag tussen de Duitse en Fran se concerten wil 'opofferen' aan onze concertserie", aldus Nard Reijnders van Klassiek op Loca tie. Vorig jaar stonden de strijkers twee avonden op het podium van het Amsterdamse Concertgebouw, op dinsdagavond 11 juli kan men hen in Noord-Limburg beluisteren. Het concert begint om 20.00 uur. Meer info: www.klassiekoplocatie. nl of tel: 077 463 1459-Voor verkoop kaarten: VW-winkels in Noord-Limburg. Na de laatste voorronde van The Clash of the Cover Bands 2006 in het Weertse De Bosuil van afgelopen zaterdag is één ding wel duidelijk: met de kwaliteit van de coverbands die in september verder gaan in The only road to Paradiso zit het dik in orde. Tij dens de laatste confrontatie met vier coverbands was het Curfew uit Venray dat als winnaar uit de strijd naar voren kwam. Who's Bob? werd Public's Favourite, zodat ook zij bij de kwartfinales van Noord-Brabant en Limburg weer te bewonderen zijn. De laat ste Noord-Brabantse/ Limburgse voorronde van The Clash of the Cover Bands 2006 ging van start met Black Jack, een hardrockfor- matie uit Kessel. In een set, waar in onder meer Metallica voorbij kwam, viel met name de gitarist behoorlijk in positieve zin op. De volgende band die haar kunsten mocht vertonen was de Tegelse band Who's Bob? Het inmiddels flink volgelopen De Bosuil werd getrakteerd op 'fris' repertoire van deze ervaren muzikanten. In hun 'drie kwartier van de waarheid' speelden zij nummers van Bryan Adams, Katie Tunstall en The Who. Dat dit ook door het publiek gewaardeerd werd, bleek wel uit het feit dat Who's Bob? aan het einde van de avond als Public's Favourite werd uitgeroepen en zodoende doorgaat naar de vol gende ronde! Nadat in de vorige ronde Elvis tribute Frank Anthony The Groovers het niet konden bolwerken tegen de andere cover bands, stond er nu opnieuw een Elvis tribute op de line-up. Ellvis uit Thorn speelde de grootste hits van The King. Met name de zanger kwam erg goed uit de verf met zijn stemgeluid; echter ging dit helaas niet helemaal op voor de band achter hem, zodat ook Ellvis in de voorrondes van The Clash of the Cover Bands 2006 strandde. Restte de vierde en laatste band van de avond nog, Curfew. Met een dynamische show overtuig den zij de vakjury van hun kunnen om zodoende als winnaar van de laatste Noord-Brabantse/ Limburg se voorronde door te gaan naar de kwartfinales die in september volgen. Met de beste bands uit de voorrondes gaat The only road to Paradiso in september weer verder en dan zal blijken welke bands zich als kanshebber voor de eindoverwinning gaan ontpop pen. Om de bands naar een hoger niveau te tillen, gaat initiatiefne mer en organisator John Van den Borne de bands de komende tijd In café De Evenaar in Venray wordt op woensdagavond 23 augustus een introductieles djem bé gehouden. Daarna start er een beginnerscursus op de woensda gen van 19.00 tot 20.15 uur. De djembé komt van oorsprong uit West-Afrika, in het bijzonder uit de regio waar de Malinké gehuis vest zijn (rondom Guineé). In deze streek speelt muziek een belangrijke rol bij allerlei sociaal- culturele processen. Bij elke oogst, bruiloft, begrafenis of ander ritu eel horen traditionele ritmes en dans. Wanneer men begint met djembé spelen, dient met aller eerst de basistechniek te leren. Hierbij zijn lichaamshouding en handzetting belangrijke zaken. Al snel raakt men vertrouwd met het polyritmische aspect van per van de nodige coaching en bege leiding voorzien. Voor data van de wedstrijden en meer informatie kan men kijken op www.theclas- hofthecoverbands.com. cussiemuziek (meerdere ritmes tegelijk). Naarmate het niveau van het spel stijgt, neemt de complexiteit van de muziek toe. Het geven van allerlei signalen, het spelen van een solo, impro visatie en spelen op hoog tempo zijn ingrediënten die allemaal uitgebreid aan bod gaan komen. Tijdens de lessen krijgt men te maken met de Doun-Doun. Dit zijn cilindervormige trommels in verschillende maten en zij zijn onlosmakelijk verbonden met de djembé. Een eigen instrument is voor de cursus niet noodzakelijk; Er staan genoeg trommels tijdens de lessen! Meer informatie is ver krijgbaar bij Sem Schaning via tel. (0478)453876 of 06-46608680, e-mail info@sempercussie.nl. of www.sempercussie.nl. "De eerste voorstellingen zijn uitverkocht", aldus direc teur Anne-Christine Liebrand van Schouwburg Venray. "We zijn blij en trots te kunnen vertellen dat Schouwburg Venray voor het seizoen 2006- 2007 al meer kaarten in de voorverkoop verkocht heeft dan vorig jaar rond deze tijd. Dit is een positieve ontwikke ling, temeer omdat wij zo ons best gedaan hebben een mooi aanbod samen te stellen." De voorstellingen van Najib Amhali, Guido Weijers en BZN zijn uitverkocht en de mensen die hiervoor ingeschreven hebben krijgen voor 17 juli bericht of zij hiervoor kaarten hebben kunnen bemachtigen. Liebrand: "Waar wij als Venrayse culturele instelling natuurlijk ook erg trots op zijn, is dat het ook bijzonder goed gaat met de verkoop van kaarten voor amateurkunstvoorstellingen. Zo zijn de optredens van Popkoor Venrode met hun voorstelling Jesus Christ Superstar twee keer helemaal uitverkocht."Anne-Chris- tine Liebrand is aan het overleg gen of hier een derde succesoptie bijgeboekt kan worden. Ditzelfde geldt overigens ook voor de voorstellingen van Jeans, Ali B. en Guido Weijers. "We zijn momen teel druk in onderhandeling met deze artiesten om te bekijken of er een extra speeldag ingelast kan worden en wij dus nog beter tegemoet kunnen komen aan de wensen van onze gasten." Niet alleen de amateurkunstproductie van Jesus Christ Superstar staat in dit genre op het programma. Op zondag 2 oktober vindt traditie getrouw het festival Uit de Kunst Zodiac TV Studio Zodiac TV bestaat bijna één jaar. Ter gelegenheid hiervan kunnen kinderen van zeven tot en met twaalf jaar meedoen aan een bijzondere wedstrijd. Bij het invullen van een prijsvraag maken ze kans op een gastrol als presen tator van het Studio Zodiac Jour naal. Uit alle goede inzendingen worden drie deelnemers geloot die auditie mogen doen voor de gastrol. Speciaal voor de wedstrijd wordt het journaal deze week gepresenteerd door een jeug dige presentatrice. Kinderen die mee willen doen kunnen terecht op www.studiozodiac.tv. Vorig jaar zorgde de komst van Studio Zodiac TV voor een primeur in de dierentuinwereld. Zodiac Zoos, de overkoepelende organisatie waar Zoo Pare Overloon onder valt, is de eerste dierentuinorganisatie ter wereld die digitale Zoo TV aan biedt. Op www.studiozodiac.tv kan men wekelijks genieten van het Studio Zodiac Journaal, met het laatste nieuws uit de Zodiac Zoos-parken. Daarnaast zijn op de website korte films, commer cials, interviews en parkimpres sies te bekijken. Zodiac Zoos is de overkoepelende organisatie van Dierenpark Wissel in Epe, Zoo Pare Overloon in Overloon, Aqua Zoo Friesland in Leeuwarden en Zoo Labyrinth Boekelo in Boe- kelo. De dierenparken van Zodiac Zoos kenmerken zich door een bijzondere flora en fauna en een natuurlijke uitstraling op basis van Landscape Immersion. In juli en augustus Zoo Pare Overloon geopend van 9-00 tot 18.00 uur. Zie voor meer informatie www. overloonzoo.nl. plaats. Dit festival staat geheel in het teken van de amateurkunst. Amateurs krijgen deze dag de gelegenheid hun podiumkunsten te presenteren. Tussen 12.00 en 17.00 uur is er veel in de schouw burg te beleven. In de theaterzaal, in de foyer en in de Artiest zijn diverse amateurkunstpresentaties, kinderactiviteiten en workshops. Ook treden de winnaars van de finale van Popfestival 2006 op. De jonge veelbelovende band Pilot Flame. In november staat Oker, uit buurgemeente Overloon op de planken. Zij brengen drie avonden entertainment van hoog niveau. "Het belooft een spetterend feest De Locht In Streekmuseum De Locht in Melderslo worden op zondagmid dag 9 juli diverse activiteiten en demonstraties gehouden. Zowel de smid als de korvenvlechter zijn aan het werk. Kinderen kunnen deze middag maaskeien beschil deren. Op de bovenverdieping is de expositie Glas in lood, schilde ren met Licht te bezichtigen. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op ande re tijden terecht. De speciale acti viteiten op zondagmiddag begin nen om 14.00 uur. Zie voor meer informatie www.delocht.nl. Schapen drijven Wie ken niet de beelden van de BBC van werkende border collies met schapen. Van de handler die bij een paal staat en fluitsignalen geeft aan zijn hond, die de scha pen feilloos brengt naar de plaats waar zijn baas hem heen dirigeert. Ook in Limburg kan men op zater dag 8 en zondag 9 juli van 9-00 tot 17.00 uur van dit schouwspel genieten. Op zaterdag loopt de promotieklasse en op zondag is het de beurt aan de kwalificatie lopers. De COWS houdt dit evene ment in samenwerking met Joop en Jeroen Peeters. De bordercol lie is een veelzijdige hond. Het Nederlands kampioenschap prak tijk schapendrijven wordt gehou den in wedstrijdverband en er zijn mooie prijzen te winnen. De wedstrijden worden gehouden op Nieuw Erf 15, bij de familie Tijs- sen, in Heijen. In de zomervakantie kan ieder een tijdens de gebruikelijke ope ningsuren vakantieboeken halen in Bibliotheek Venray. Het lezen verschuift steeds meer naar de vakantieperiode, zo blijkt uit een onderzoek van het NIPO in opdracht van de Stichting CPNB. Uit datzelfde onderzoek blijkt dat drie van de vier Nederlanders boven de achttien jaar een lees boek meeneemt op vakantie. De helft van hen neemt zelfs drie of meer boeken mee. Zeventig pro cent geeft aan tijdens de vakantie meer of zelfs veel meer te lezen dan in een normale werkweek. Het boek draagt blijkbaar sterk bij aan het vakantiegevoel. 57 Procent is van mening dat het lezen van een boek de kwaliteit van de vakantie verhoogt. Het CPNB is de poster campagne Zomerlezen gestart waaraan vijf vrouwen belangeloos meewerken. Dit zijn Samira Abbos, Isa Hoes, Simone Kleinsma, Neelie Kroes en 'Tante Es'. De posters hangen de komende vier weken op NS-perrons en bij tankstations. En ook in de bibliotheek! Een han dige tip is om in de vakantie ken nis te maken met de bibliotheek. Voor een klein bedrag kan men voor twee maanden lid worden en gebruik maken van de uitgebreide collectie. Waar vakantiegangers ook dankbaar gebruik van maken zijn de afgeschreven boeken die de bibliotheek te koop aanbiedt. Om afgeschreven boeken te kopen hoeft men geen lid te zijn van de bibliotheek. Vanwege de vakantieperiode mogen er tijdelijk per abonne ment twaalf materialen geleend worden en is de uitleenperiode gewijzigd in vier weken voor die materialen die normaal voor drie weken geleend mogen worden. te worden waaruit maar weer eens blijkt dat de amateurs niet onder doen voor professionele artiesten. Maar dat is nog niet alles. Oewieë heeft heel speciaal voor onze schouwburg een Sin terklaasshow geproduceerd; een concert in de Kerstsfeer Voices and Strings wordt verzorgd door ons eigen Venrays Mannenkoor; Koninklijke Harmonie Euterpe gaat op 24 maart 2007 samen met Gé Reinders een avondvullend theaterconcert brengen. Dizzy Jazzdance viert haar 15-jarig jubi leum in december met maar liefst vier voorstellingen in de Rabo- zaal", aldus de schouwburgdirec teur. Ook de regio maakt graag gebruik van de schouwburg. Zo waren vorige maand de fanfares van Blitterswijck en Afferden met schitterende promsconcerten te gast en komt de fanfare uit Ber gen in november met hun jubile umconcert CC's Music night. En natuurlijk ontbreken ook dit jaar de geliefde zondagochtendcon certen niet. Men kan nog kaarten bestellen in de voorverkoop tot 1 september. Bestellen kan middels het bestelformulier in de brochure of via www.schouwburgvenray.nl. Country Line De Mountain Hill country Dancers in Siebengewald houden op zondag 9 juli weer de maande lijkse Countryline dansmiddag op cd s gehouden. Ook is er een lote rij. De middag wordt gehouden in café-zaal de Heidebloem in Sieben gewald. Aanvang 14.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij Pie- ter Driessen via tel. (0485)342876 of 06-51981253- Verder is er de mogelijkheid om in de vakantie maanden juli en augustus iedere dinsdagavond vanaf 20.00 uur bij de Mountain-Hill Dancers te dan sen. Melanie Camps uit Venray heeft in Weert meegedaan aan Vara's Kinderen voor Kinderen Songfes tival. Ze zong het nummer Een been op de Stoep en werd daar mee een van de twaalf finalisten voor de provinciale finale van Limburg. Deze wordt gehouden op 5 november in De Oranjerie in Roermond. Nieuwe verhalen van de beste thrillerschrijvers uit Nederland en Vlaanderen. De beste misdaad auteurs in één zenuwslopende bundel. De Gouden Strop is een begrip in de Nederlandse mis daadliteratuur. Deze jaarlijkse prijs werd in 1986 door het Genoot schap van Nederlandse Misdaad auteurs (GNM) ingesteld en wordt toegekend aan de beste Neder landse misdaadroman. In 2006 is het twintig jaar geleden datTomas Ross deze prijs voor het beste Nederlandse spannende boek in het leven riep. Speciaal voor de jubileumuitgave hebben winnaars van de Gouden Strop ieder een kort spannende verhaal geschre ven. Elf bekende namen uit de Nederlandstalige misdaadlitera tuur in een moorddadig goede bundel. Nieuwe verhalen van: Tomas Ross, Chris Rippen, Bob Mendes, Felix Thijssen, Charles denTex, Peter de Zwaan, Jac.Toes, Johanna Spaey, René Appel, Elvin Post en Gerben Hellinga. Doorgeladen, twintig jaar Gou den Strop is verkrijgbaar bij boek handel Van den Munckhof in Ven ray en kost tien euro. Klassiek op Locatie had een warme start Kunst Cultuur Curfew wint voorronde 'The Clash' Eerste voorstellingen schouwburg uitverkocht NIEUWE VEEHALEN VAN DE BESTE THRILLERSCHRIJVERS UIT NEDERLAND EN VLAANDEREN

Peel en Maas | 2006 | | pagina 17