Gemeente Venray Bomen vervangen in Castenray Nieuwe school in De Brabander j Venray in cijfers 2006 Historisch archief inzien Inschrijving kermisterras Raadhuisplein Collegeprogramma Goed luisteren naar jongeren Wet maatschap pelijke onder steuning Kijk ook op www.venray.nl Kwijtschelding gemeentelij ke belastingen Kunt u de gemeentelijke belastingen niet betalen? U kunt nog tot 1 augustus kwijtschelding aanvragen. PEEL EN MAAS Donderdag 6 juli 2006 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV) is samen met de I gemeente bezig een nieuwe school op te richten in de nieuwbouw- - wijk De Brabander. Ze streven ernaar dat deze nieuwe - rooms- I katholieke - school op 1 augustus 2008 zijn deuren opent. I Voorlopig gaat het om een school voor elf groepen. Op lange termijn zal er in de wijk waarschijnlijk behoefte zijn aan een school voor circa zeventien "i groepen. Afhankelijk van de ontwikkelingen op het gebied van woningbouw I zal de school dan wellicht in een later stadium uitgebreid worden. y De gemeenteraad heeft op 20 juni jongstleden ingestemd met het zogenoemde Plan van Scholen waarin ook deze nieuwe school is opgenomen. Dit gemeen- telijke Plan van Scholen moet nog worden goedgekeurd door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen. Het Plan van Scholen ligt voor belangstellenden tot en met 17 augustus 2006 ter inzage in het gemeente huis. V 7. iSfe Het college van Burgemeester en Wethouders stelt horecaonderne mers in Venray-kom in de gelegen heid in te schrijvi 1 voor het exploiteren van een terras op het Raadhuisplein tijdens de kermis. De kermis is van vrijdag 4 augustus tot en met woensdag 9 augustus. Het terras is vijftig m2 groor. De inschrijfperiode loopt tot en met 18 juli 2006. Inschrijvingen die later binnenkomen, worden niet meer in behandeling genomen. Aan de inschrijving is door de gemeente een aantal voorwaarden verbonden. De afdeling Publieksdiensten kan een situatietekening en meer informatie verstrekken. w *V> Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 27 li Vanaf dinsdag 27 juni staat Het statistisch jaarboek Venray in cijfers 2006 op www.venray.nl. Het bevat allerlei cijfers over de gemeente zoals het aantal inwoners, woningen, bedrijven, enzovoort. Ze geven een beeld van de ontwikkelingen in de Venrayse samenleving. Het is informatie die burgers en bedrijven, het gemeentebestuur en beleidsmakers kan onder steunen bij hun werkzaamhe den. Nieuw dit jaar is een overzicht van de belangrijkste woningcijfers. Zo zijn per dorp en per wijk de eigen domsverhouding (koop en huur), de bouwwijze en het bouwjaar opgenomen. Door koppeling met de WOZ-gegevens is er per dorp of wijk bovendien een overzicht van de gemiddelde WOZ-waarde, de gemiddelde inhoud en de gemiddelde oppervlakte grond bij de woning beschikbaar. Belangrijk om te wetenis wel dat het dan gaat om de woningen zonder bedrijf. En dat de woningen op een perceel groter dan 1.250 m2 niet in het gemiddelde zijn meegenomen. Dit zijn uitschieters die het gemiddelde te veel zouden vertekenen. Dit jaar wordt voor het eerst ook de leegstand per dorp en wijk vermeld. U kunt het jaarboek op www.venray. nl vinden door op Wonen en leven en daarna Feiten en cijfers te klik ken. Als het document open is, kunt u aan de linkerkant klikken op Bladwijzers. Hiermee kunt u door het document bladeren. U kunt het jaarboek ook opvragen bij de gemeente via (0478) 52 33 33. De kosten zijn 10,- (inclusief kosten voor verzenden). Binnenkort start de uitvoering van de herinrichting van de kom van Castenray. Het plan hiervoor kwam tot stand in nauwe samenwerking tussen gemeente, dorpsraad en inwoners van Castenray. Onder andere is besloten de eikenbomen aan de Horsterweg te vervangen door zuilvormige platanen. Die worden geplant in het plantseizoen in het najaar. De Amerikaanse eiken zijn aan het einde van hun levenscyclus. Oorzaak is dat ze, toen de Horsterweg nog een provinciale weg was, nogal gretig gesnoeid zijn. De oude eiken worden hergebruikt op het avonturenpad in Vlakwater bij het Odapark. De eiken zullen nog voor de bouwvakantie tussen 10 en 14 juli gerooid worden. Na de bouwvakantie kan dan met het werk aan de weg begonnen worden. Tijdens het rooien zal één helft van de Horsterweg worden afgezet en incidenteel het verkeer helemaal worden stilgezet. Enige overlast voor het doorgaande verkeer en omwonenden is niet te vermijden. De in Castenray gerooide eiken krijgen een tweede leven als speelobject in het avonturenpad in Vlakwater bij het Odapark Het gemeentearchief herbergt een schat aan informatie over de geschiede nis van Venray en zijn bewoners. U kunt er archiefstukken inzien maar ook boeken, kranten en beeldmateriaal. Het gemeentearchief biedt veel bronnen voor stamboomonderzoek, ook uit omliggende plaatsen. De studiezaal in het gemeentehuis is open op dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. U kunt de index van de burgerlijke stand van Venray (gegevens over geboorte-, huwelijks- en overlijdensakten voor zover openbaar) overigens ook via www.venray.nl raadplegen. Kies digitale balie Overzicht producten G (van gemeentearchief). U kunt ook de gemeente vragen onderzoek te doen. Stuur daarvoor uw schriftelijk verzoek per e-mail aan gemeente@venray.nl of per brief aan de afdeling Publieksdiensten. De kosten worden uiteraard in rekening gebracht. Elk kwartier of gedeelte daarvan dat aan onderzoek wordt besteed kost 7,-. Kopieën A4 kosten 0,20 en kleurenkopieën 1,10. De onderzoeks resultaten worden binnen zes weken per post toegezonden. rr Op deze gemeentepagina informeert het college van Burgemeester en Wethouders over het college programma Doorontwikkelen en meedoen. De afgelopen weken las u al over een aantal speerpunten die het college vóór Venray en vooral samen mét Venray wil realiseren in de periode 2006-2010. Ook jeugd en jongeren staan de komende vier jaar centraal. Wethouder Welzijn Mathieu Emonts is hier verantwoordelijk voor: "Jeugd en jongeren moeten het gevoel hebben dat ze er mogen zijn in Venray. Ze mogen zichtbaar aanwezig zijn. Daarvoor moeten ze onder andere een eigen plek hebben." Tijdens de vorige collegeperiode is het jeugdbeleid van de gemeente Venray vastgesteld. Het nieuwe college voert dit de komende vier jaar uit. Het zal middelen inzetten om eigen initiatieven van jongeren te ondersteunen. Zo werkt de gemeente mee aan een website voor jongeren. Ook wil het college samen met jongeren een open jeugd- en jongerencentrum realiseren. Emonts: "Jongeren zijn heel bewegelijk en onderverdeeld in veel subgroepen met een eigen identiteit. Daarom moeten we goed naar ze luisteren en daarop inspelen. Als gemeente zullen we soms ook snel en op de korte termijn moeten denken en werken." Het college wil jeugd en jongeren stimuleren. Daarnaast geeft het aandacht aan jeugdzorg en aan risicogroepen. Zo heeft het college op 27 juni besloten twee begeleiders voor voortijdige schoolverlaters aan te stellen. Via het zoge noemde Regionaal meld- en coördinatiepunt voortijdig schoolverlaten wordt er - in samenspraak met het onderwijs en de arbeidsmarkt - voor gezorgd dat zoveel mogelijk schoolverlaters in het onderwijs terugkeren. Emonts: "Daar mee bieden we hen zoveel mogelijk kansen om met voldoende kennis de arbeidsmarkt op te gaan." Het college programma is te vinden op www.venray.nl Ga direct naar. Hier klikt u op collegeprogramma. De Wet maatschappelijke ondersteu ning (WMO) wordt op 1 januari 2007 van kracht. In de aanloop naar de invoering van de WMO brengt de ge meente Venray een nieuwsbrief uit. Met de nieuwsbrief wil de gemeente betrokkenen informeren over de voortgang van de invoering en uit voering van de WMO in Venray. Wat verandert er, wat niet, hoe pakt Venray het aan, welke keuzes worden er gemaakt et cetera? De nieuwsbrief bevat inhoudelijke infor matie en is dus echt bedoeld voor geïnteresseerden. Algemene infor matie over de WMO voor een breed publiek is in het najaar beschikbaar en maakt onderdeel uit van een uit gebreider communicatietraject. Wilt u ook de WMO-nieuwsbrief ontvangen? Digitaal? Stuur dan een mail naargemeente@venray.nl. Per post? Dan kunt u dit telefonisch doorgeven via (0478) 52 33 33. U heeft eind januari een gecom bineerde aanslag gemeentelijke belastingen 2006 ontvangen. Als u niet in staat bent deze te betalen, kunt u nog tot 1 augus tus kwijtschelding aanvragen. U kunt kwijtschelding aanvragen met een kwijtscheldingsformulier. Dat formulier ontvangt u als u de Aanvraagkaart kwijtscheldings formulier opstuurt. Die kaart treft u aan op pagina 17 van het boekje dat u tegelijk met de aanslag ontvangen heeft. U kunt het kwijtscheldings formulier ook afhalen bij de afdeling Publieksdiensten. Het ingevulde formulier moet u binnen zes maan den na dagtekening van de aanslag inleveren. Het hangt af van uw persoonlijke omstandigheden (leefsituatie, vermogen en/of inkomen) of u in aanmerking komt voor kwijtschelding van de aanslag afvalstoffenheffing vastrecht, rioolrechten en de honden belasting (alleen voor de eerste en enige hond). Voor de afvalstoffen heffing variabel recht (het wekelijks legen van uw afvalcontainers of het gebruik van de ondergrondse afval bakken) hoeft u geen afzonderlijk kwijtscheldingsverzoek in te dienen. Dient u een verzoek om kwijtschel ding van gemeentelijke belastingen in, dan kijkt de gemeente automa tisch of u ook voor kwijtschelding van het variabel recht afvalstoffen heffing in aanmerking komt.

Peel en Maas | 2006 | | pagina 15