Ondernemers wisselen kennis uit Showroommodellen Maak de zaak brede in orde Pension voor Rond de wereld met Kindervakantiewerk Venray i Consumenten vertrouwen Limburg stijgt Trouwen minder populair in 2005 Laat u inspireren... ra _J door onze keukens en badkamers PEEL EN MAAS 0 PEEL EN MAAS Donderdag 29 juni 2006 - Pagina 5 Drie maanden geleden start ten dertien jonge onderne mers uit Venray en omgeving met JOOP. Joop is de afkorting van Jonge Ondernemers Op Pad. Onder leiding van Ven- raynaar Victor Weijs wisselen de ondernemers kennis en ervaring uit, ontwikkelen ze persoonlijke vaardigheden en leggen ze interessante contac ten. Het project is dusdanig aangeslagen dat Victor Weijs binnenkort in Horst met JOOP aan de slag gaat. "JOOP moet je zien als een leer traject voor jonge ondernemers. De jongste deelnemer in de Ven- rayse groep is 29, de oudste 42. JOOP is ontstaan in Gemert waar Leo Holleman een aantal gesprek ken aanging met ondernemers over allerlei zaken. Waar moet ik me op richten, op welke klanten Bijna 900 kinderen van basisscholen maken van 3 tot en met 7 juli een reis rond de wereld met Kindervakan tiewerk (KVW) Venray. Een geweldig aantal jongens en meisjes, dat onderstreept hoe groot de behoefte is aan het gevarieerde programma activi teiten van KVW in de zomerva kantie. Voor medeorganisator Erik van de Leur (30) wordt het een jubileumuitgave: hij is er voor het tiende jaar op rij bij. Het Kindervakantiewerk zelf wordt voor de 55ste keer in Venray gehouden. Er staat de kinderen van de groepen 3 t/m 7 uit het basis onderwijs een gevarieerd pro gramma te wachten deze zomer. Al vanaf december is een enthou- en producten moet ik me richten, hoe houd ik de zaak in de hand, hoe regelen we de interne orga nisatie, nu en in de toekomst. Alle maal zaken waar ondernemers al dan niet gevraagd mee geconfron teerd worden" vertelt Victor Weijs. Victor Weijs is in principe de Limburgse kartrekker van JOOP Want naast Venray en Horst zijn er inmiddels ook contacten gelegd om in Venlo en Echt met JOOP van start te gaan. Uitgangspunt bij de samenstel ling van de groep is dat men niet eikaars concurrent is. In totaal staan er acht sessies op het pro gramma. "De thema's van de bij eenkomsten worden in overleg met de groep gekozen. JOOP is dus niet een voorgekauwd con cept. Nee, de deelnemers bepalen waar het over gaat. Zo hebben we het in Venray onder andere over zaken zoals kostenbewaking, siaste groep organisatoren bezig met het plannen en voorbereiden van de sport- en spelactiviteiten: van sporten en dansen tot een middag film kijken in de bioscoop en knutselen. "De kinderen zul len zich geen seconde vervelen", belooft Erik van de Leur. Voor bijna 900 kinderen gedu rende een aantal dagen activitei ten organiseren, dat vraagt om veel vrijwilligers. Erik van de Leur: "Wij hebben de medewerkers in drie groepen ingedeeld. Zo hebben we de vaste organisatie, van 25 man. Deze heeft de algehele leiding in handen en ontwikkelt de ideeën voor de week. De vaste organisa tie is een gevarieerde groep van moeders, oud-leiding en mensen uit het bedrijfsleven. Eigenlijk gewoon iedereen die geïnteres- toekomstplanning, personeel en organisatie en marketing. Geen verrassende onderwerpen maar wel zaken waar ondernemers, in welke branche ze ook actief zijn, mee te maken hebben. En dan is het voor de deelnemers interes sant om te kijken hoe iedereen daar mee omgaat." aldus Victor Weijs. Elke bijeenkomst begint overigens met een bedrijfsbezoek van ongeveer een uur bij een van de deelnemers. JOOP wordt verder gesteund door de Rabobank en in Venray en Horst door Bol Accountants. "Zij sponsoren het project maar drukken daar geen al te grote stempel op. Indien het voor een bijeenkomst interessant kan zijn dat er een spreker komt dan kun nen zij daar voor zorgen. Ook stel len zij ruimte beschikbaar waar de bijeenkomsten gehouden kun- seerd is in het meehelpen bij het plannen van een dergelijke week. Dan hebben we de groep 'leiding': 150 mensen nemen een groep van 10 leerlingen onder hun hoede. Dit zijn vaak jongeren tussen de 15 en 23 jaar, en ouderen die al langer als leiding werkzaam zijn. Dan hebben we nog 100 ouders. Zij zijn actief bij de spelbegelei- ding. Bij bijvoorbeeld sportieve activiteiten staat bij elk spel een ouder om het spel uit te leggen, en te zorgen dat alles veilig ver loopt." Grote aantallen leiding dus. Toch heeft Erik van de Leur nog niet alle posten bezet. "We komen dit jaar nog zo'n 20 leiders te kort. Dus iedereen die ouder is dan 15 jaar, kan zich opgeven via 0478- 515777 of via www.kvw-venray. GGZ Noord- en Midden-Lim burg (GGZ NML) en Mensana RIBW Noord- en Midden-Limburg hebben een intentieverklaring ondertekend voor het gezamen lijk realiseren van een pension in Noord- en Midden-Limburg. In deze regio ontbreekt momenteel een laagdrempelige voorziening voor een brede doelgroep die niet op voorhand een actieve hulp vraag veronderstelt en hoge eisen stelt aan de cliënt. De doelgroep heeft een aantal gemeenschappelijke kenmerken: een beperking of handicap als gevolg van een chronische psy chiatrische aandoening, een zorg vraag waarbij de nadruk ligt op begeleiding en eventueel een aan vullende vraag naar een behande ling, verminderde zelfstandigheid, een gestabiliseerd psychiatrisch ziektebeeld, maar een zeker risico op een crisis of terugval. Het pen sion is een woonvorm voor onge veer 35 cliënten, die allemaal in aanmerking komen voor verblijf in combinatie met ondersteunen de of activerende begeleiding op grond van hun chronische psychi atrische aandoening. In het pen sion ligt het accent ligt op begelei- nen worden. Bij de bijeenkomsten zijn wel afgevaardigden van Rabo bank en Bol aanwezig om, indien gewenst, aanvullende informatie te verstrekken of toe te voegen aan de discussies." In Venray draagt bovendien de gemeente nog een steentje bij aan JOOP. Weijs benadrukt dat de bijeen komst interactief zijn. "Er wordt geen college gegeven. Sprekers vertellen iets en dan gaan de deel nemers in groepjes aan de slag om hun visies over het onderwerp uit te wisselen. Het is dus halen en brengen, je brengt je eigen ken nis in en haalt de ervaringen van anderen op. De resultaten worden vervolgens weer aan elkaar gepre senteerd, meestal gevolgd door een brainstormsessie. De bijeen komst wordt uiteindelijk afgeslo ten met een borrel en het invullen van een evaluatieformulier." Uit die evaluatieformulieren nl. Zij kunnen er mee voor zorgen dat bijna 900 kinderen een gewel dige week hebben." WERELD ACTIVITEITEN Kindervakantiewerk begint maandag 3 juli, om negen uur 's ochtends op de parkeerplaats aan de Parkweg (tegenover het zieken huis VieCuri) in Venray. Er is een feestelijke opening op het terrein zelf, en daarna gaat de groep geza menlijk wereldactiviteiten doen. Met alle deelnemers wordt onder meer een quiz gespeeld, gedanst en geknutseld, en zullen wereld- spellen worden nagedaan. Om 16.00 uur eindigt de dag. "Mocht het zo zijn dat er wegens slecht weer buiten niet gespeeld kan worden, dan verplaatsen we de activiteiten naar binnen. We kun- ding. Het biedt voor alle cliënten optimale structuur, veiligheid en beschutting. Er zal sprake zijn van 24-uurs toezicht. Kenmerkend van blijkt dat deelnemers zeer tevre den zijn over JOOP. "Voorlopig worden de bijeenkomsten met een 7,8 gewaardeerd. Daarnaast hoor ik in de wandelgangen dat de deelnemers hun tevredenheid ook uiten naar andere onderne mers. Ik denk dan ook dat in Ven ray voldoende behoefte bestaat om na deze groep een nieuwe groep te starten. Diverse onderne mers hebben al kenbaar gemaakt daar aan deel te willen nemen." Binnenkort start Victor Weijs met JOOP in Horst. Daarvoor heb ben zich al diverse ondernemers aangemeld. "Er is nog plaats, met name voor ondernemers die een gecombineerd bedrijf hebben van bijvoorbeeld (agrarische) produc tie en groothandel. Geïnteresseer den kunnen mij hierover bellen op 06-53727459 of mailen naar victor@weijs.nl". nen gebruikmaken van de foyer van de schouwburg, de tennishal en de voetbalvereniging." Een dag later wordt de groep gesplitst in de kinderen van groep 3 en 4 en die van 5,6 en 7. De loca tie zal ergens binnen zijn, en er wordt die dag geknutseld en naar de bioscoop gegaan. De woensdag en donderdag wordt ingekleurd met een uistapje, waarvan de locatie nog een verrassing blijft, met sport en spel, en er wordt aandacht besteed aan muziek en dans. Voor de vrijdag staat een bosspel in de bossen tegenover het ziekenhuis op de rol, en is er 's middags een voorstelling in de tennishal van Venray. En om 15.45 uur vrijdagmiddag klinkt het slot akkoord van Kindervakantiewerk editie 2006. het pension is dat de begeleiding en behandeling flexibel inzetbaar is en wisselend van intensiteit, maar wel altijd beschikbaar. Na enkele oriënterende gesprekken is op woensdag 28 juni de intentie verklaring te ondertekend. In deze verklaring zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke realisatie van het pension. Conform het onder nemingsplan Pensionvoorziening Noord- en Midden-Limburg. De ondertekening van het convenant vond om 16.30 uur plaats in Ven ray, in het hoofdgebouw van GGZ NML aan de Stationsweg. Mensa- na is een zelfstandige Regionale Instelling voor Beschermd Wonen in Noord- en Midden-Limburg. Mensana ondersteunt en activeert mensen met psychische, psychia trische of psychosociale proble matiek. GGZ NML biedt in Noord en Midden-Limburg geestelijke gezondheidszorg aan jongeren, volwassenen en ouderen. De zorg bestaat voornamelijk uit begelei ding en behandeling van mensen met een psychosociaal probleem. Naast behandeling en begeleiding richt GGZ NML zich op het voor komen van ernstige psychische of persoonlijke problematiek. De Business Software Alliance (BSA), het samenwerkingsverband van softwareleveranciers en hard warepartners tegen illegale soft ware, is op dit moment actief in Horst, Roermond, Sittard,Venlo en Venray in het kader van de cam pagne Maak de zaak in orde. Deze is gericht tegen het gebruik en de verspreiding van illegale zakelijke software en bestaat uit acties van de BSA op bedrijvenparken in 22 Neder landse regio's, een speciale web site met een online Health Check Tool en voorlichtingsactiviteiten. De BSA heeft met het oog op de campagne een speciale website geopend www.maakdezaakinor- de.nl., die bedrijven informeert hoe ze hun bedrijfssoftware veilig en legaal kunnen beheren. Onder zoek in opdracht van de BSA wees uit dat gemiddeld dertig procent van de zakelijke software die in Nederland wordt gebruikt, illegaal is. In veel gevallen blijkt dat onder nemingen onbewust gebruikma- Steeds meer Limburgse con sumenten kijken met vertrou wen naar de komende twaalf maanden. Het aantal consu menten dat de toekomst opti mistisch tegemoet ziet, is voor het eerst sinds de start van de Barometer Economie Limburg (BEL) in 2002 hoger dan het aantal pessimisten. De Lim burgse bedrijven blijven opti mistisch. De BEL verschijnt ieder kwartaal en is een initiatief van de beide Limburgse Kamers van Koophan del, LI Radio TV en E,til. Het onderzoek wordt uitgevoerd door Flycatcher Internet Research. Ditmaal vulden 1373 Limburgse consumenten en 401 Limburgse bedrijven de BEL-enquête in. De 'BEL-index van Consumen ten Vertrouwen' is gestegen van 87 in het vorige kwartaal naar 105 in het tweede kwartaal van 2006. Het groeiende consumentenver trouwen wordt vooral veroorzaakt doordat meer consumenten een verbetering van de algehele eco nomische situatie verwachten. Ook zijn mensen minder negatief over de eigen financiële situatie en vinden eveneens minder men sen het een slechte tijd voor het doen van grote aankopen. Naar verwachting zal dit leiden tot een toename van de bestedingen. Voor de detailhandel in Limburg zou dan ook een gunstige periode in het verschiet moeten liggen. De 'BEL-index van Onderne mers Vertrouwen' is na drie kwar talen van stijging dit kwartaal licht gedaald van 116 naar 111 punten. Aangezien de veranderingen bij Het aantal huwelijken is vorig jaar in Venray fors teruggelopen. De gemeente ging uit van 176 huwelijken of registraties van partnerschappen. Uiteindelijk trouwden er slechts 124 paren waarvan een recordaantal van 54 huwelijken gratis werd voltrok ken. De gemeente wijt de terug loop vooral aan de sterk verhoog de legeskosten. Dit komt door de invoering van kostendekkende tarieven voor 2005. Inmiddels zijn de trouwleges weer flink in prijs verlaagd. De burgerlijke stand verstrekte ook minder uittreksels dan geraamd. Er werden vorig jaar 1171 documenten verstrekt ter wijl de progonse 1715 was. Door deze terugloop kreeg de afdeling burgelijke stand 23.000 euro min der inkomsten binnen. Het aantal rijbewijzen oversteeg daarentegen de verwachting. De ken van illegale software. Op de website vinden bedrijven daarom de Health Check Tool waarmee ze makkelijk en snel kunnen nagaan hoe groot het risico is dat ze lopen op het vlak van software- management. Ook geeft de tooi praktische aanwijzingen voor effectief beheer van softwaremid- delen. Overigens biedt de BSA via www.bsa.org/netherlands al jaren gratis tools voor softwareaudits, tips over hoe om te gaan met softwarelicenties en een lijst van aanbieders van oplossingen voor software asset management. Zo ondersteunt de BSA bedrijven bij het voldoen aan wettelijke regels en het waarborgen van veilig en legaal gebruik van software. Naast deze campagne blijft de BSA wer ken aan de reguliere bestrijding van illegaal softwaregebruik door middel van controles en juridi sche procedures. Meer informatie over de campagne is te vinden op www. maakdezaakinordenl elk van de vier indicatoren die ten grondslag liggen aan deze index zeer klein zijn, kan niet gesproken worden van een teruggang. Er is veeleer sprake van een stabilise ring van het vrij grote optimisme bij bedrijven ten aanzien van hun activiteiten de komende twaalf maanden. Veel bedrijven verwachten namelijk dat investeringen, bedrijfsresultaat en personeelsbezetting gelijk blijven. Iets minder bedrijven ver wachten dat de omzet zal stijgen (56% ten opzichte van 60% vorig kwartaal). Voor de komende drie maanden verwachten minder bedrijven een toename van hun bedrijvigheid. Dit is het gevolg van het bekende seizoenseffect in verband met de zomer(vakantie). Overigens is de teruggang dit jaar veel minder groot dan vorig jaar in hetzelfde kwartaal. Gekeken naar verschillen tus sen bedrijfsomvang en -grootte valt op dat met name de grotere bedrijven verwachten dat de komende twaalf maanden hun omzet, export en personeelsbe zetting zal toenemen. Wat omzet betreft, onderscheiden bedrij ven in de industrie, groothandel en detailhandel zich positief. De export zal relatief sterker stijgen in de groothandel, hetgeen geldt voor de industrie en de bouw ten aanzien van investeringen. In de groothandel en detailhandel ver wacht men een grotere toename van het bedrijfsresultaat en in de bouw, industrie en groothandel een sterkere stijging van de perso neelsomvang. gemeente telde op het verstrek ken van 1060 rijbewijzen. Het werden er uiteindelijk liefst 1836. Er is geen verklaring voor deze onverwachte stijging. Het levert de gemeente 19-000 euro extra legesopbrengsten op. Eindstraat 12, tel. 581553 Bromfietser ernstig gewond De politie kreeg dinsdagavond omstreeks 19-35 uur de melding van een eenzijdig ongeval met een scooterrijder op het Brukske ter hoogte van de kruising met de Ver- distraat. Bij dit ongeval bleek een 19-jarige bromfietser uit Oostrum met zijn scooter onderuit te zijn gegaan. De jongen raakte bij de val zijn helm kwijt en sloeg met zijn hoofd tegen een lantaarnpaal. De bromfietser raakte bij deze aanrijding ernstig gewond aan zijn hoofd en moest door het te hulp geroepen traumateam bij gestaan worden. Het slachtoffer is tenslotte per traumahelikopter overgebracht naar het Radboud- ziekenhuis in Nijmegen. De tech nische recherche afdeling verkeer van de politie doet onderzoek naar de oorzaak van het ongeval. Mogelijk heeft de bromfietser het kinbandje van de helm niet goed vast gehad, met als gevolg daarvan dat de helm bij de val losschoot. Venray in cijfers 2006 Het statistisch jaarboek Ven ray in cijfers 2006 (een over zicht van gegevens over 2005) is beschikbaar via www.venray. nl. Het jaarboek geeft een beeld van de ontwikkelingen in de Venrayse samenleving en geeft informatie op wijk- en dorpsni veau. De beschikbare informatie ondersteunt burgers en bedrijven, het gemeentebestuur en beleids makers bij hun werkzaamheden. Nieuw dit jaar is een actuele woningcartotheek. In het jaarboek is een samenvatting van de woning gegevens te zien. Per dorp en per wijk is de eigendomsverhouding (koop/huur), de bouwwijze en het bouwjaar gepresenteerd. Door koppeling met de WOZ gegevens is er per dorp of wijk inzicht in de gemiddelde WOZ waarde, de gemiddelde inhoud en de gemid delde oppervlakte bij de woning. Belangrijk hierbij is dat het wonin gen zonder bedrijf betreft en dat de oppervlaktes groter dan 1.250 m_ niet in het gemiddelde zijn meegenomen. Dit zijn de zoge naamde 'uitschieters' die eruit zijn gehaald. Dit jaar wordt ook voor het eerst de leegstand per dorp en wijk gepresenteerd. Het jaarboek dient als informatiebron van de meest gevraagde cijfers. Het jaar boek maakt een groeimodel door en zal steeds verder worden uit gebreid en aangevuld met interes sante gegevens. Motorrijder gewond De politie heeft zaterdagmorgen geassisteerd bij een ongeval op de Meterikseweg in Horst. Daarbij raakte een 43-jarige motorrijder uit Meterik gewond. Het ongeval gebeurde rond zes uur toen zowel de motorrijder als een auto over de Meterikseweg reden. Bij de kruising met de Emmastraat sloeg de auto linksaf de Emmastraat in. Op dat moment werd zij ingehaald door de 43-jarige motorrijder. Deze botste tegen de afdraaiende auto en kwam ten val. De 22- en 32- jarige inzittenden uit Horst wer den aangehouden omdat in eerste instantie niet duidelijk was wie de auto bestuurd had. De twee man nen werden na verhoor in vrijheid gesteld. Na onderzoek bleek dat een 21-jarige vrouw uit Castenray de auto bestuurd had. Zij verliet de plaats van de aanrijding zonder haar identiteit kenbaar te maken. Zij werd later die morgen in haar woning aangehouden. Tegen haar wordt proces-verbaal opgemaakt. De motorrijder liep een gebroken sleutelbeen en gebroken hand op. Hij werd overgebracht naar het ziekenhuis. Bij onderzoek bleek dat de auto, die eigendom is van de 22-jarige inzittende mogelijk niet verzekerd is. een abonnement waard Verkeersongeval De politie heeft zondagavond rond 20.30 uur geassisteerd bij een verkeersongeval op de Oirlo- seweg in Oostrum. Bij dit ongeval raakte een 47-jarige man uit Ven ray gewond. De man kwam uit de richting van Oirlo en reed in de richting van Oostrum. Vermoede lijk raakte hij met de rechterban den de natte berm en is hij daarna vol op de rem getrapt. Hierdoor ging de auto draaien en kwam met de rechterachterzijde tegen een boom terecht. De auto kan telde vervolgens en bleef op de linkerzij liggen. Het slachtoffer is ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. Fanfare Maashees Fanfare St. Cecilia uit Maashees heeft deelgenomen aan het Meis ter Rongen Peeltoernooi in Meijel. Na een inspeelmars werd ingezet met het nummer Recalls, daarna speelde de fanfare het nummer Rainbow Warrior en tot slot een nummer Jiddische muziek; Klez- mer Karnival. Het totale werk werd door de jury beoordeeld met het predikaat; zeer goed. Collecte epilepsiebestrijding De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds, De Macht van het Kleine, heeft 649,11 euro opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, het organiseren van begeleide vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. In heel Nederland zijn onlangs 35.000 vrijwilligers op pad geweest om huis-aan-huis te collecteren voor het Nationaal Epi lepsie Fonds. Het thema was Aanvallen. Epilepsie is een tijdelijke func tiestoornis in de hersenen die zich uit in aanvallen. Het thema Aanval len geeft kernachtig aan waar mensen met epilepsie last van kunnen hebben. Er is geld nodig voor onderzoek: hoe epilepsie ontstaat is nog steeds niet bekend. Maar zeker ook voorlichting: 1 op de 150 mensen heeft epilepsie, maar ondertussen weten veel mensen niets over deze aandoening. Naast onderzoek en voorlichting ziet het Nationaal Epilep sie Fonds het als haar taak om vakanties voor mensen met epilepsie te organiseren. Het epilepsiefonds financiert daarnaast nog enkele pro jecten in ontwikkelingslanden. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor €1750 bij: munckhof bv r T bijzonder vervangend vervoer gratis 4 jaar Focwa garantie door verzekeraars geselecteerd geen eigen risico (tot max. €150,-) a Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com di COMFORTABEL WONENoa/ïpo/f Ü?s de SCHATTEN van de Grote Kerk Uk; Grotestraat 68 Venray 0478-582727 FOCWA EUROGARANTBEDRIJF Schootsveld 2, Vierlingsbeek Bvr-y tel: 0478 - 63 40 20 BMKr r. 'W; www.fransenautoschade.nl TJD A

Peel en Maas | 2006 | | pagina 5