Polenhotel van de baan 2005: Rabobank tevreden PVyers 5UPER5ALE 20-35-30% KORTIMG 20% KORTING ii Thuiszorg nodig? Bel 0478-526262 PEEL EN MAAS Donderdag 8 juni 2006 - Pagina 7 Multifunctioneel centrum haalbaar ondanks exploitatietekort De komst van het multifunc tioneel centrum (mfc) aan de Zuidsingel lijkt toch haalbaar. Vooral nu het Raayland Col lege alsnog besloten heeft leslokalen in het mfc onder te brengen. Het gebouw vergt een investering van 7,9 mil joen euro. De jaarlijkse exploi tatie is begroot op 750.000 euro. Door het aanhaken van het Raayland College is exploi tatietekort teruggedrongen van 46.000 naar 16.000 euro. De gemeenteraad neemt op 20 juni een besluit. Na het afronden van de haal baarheidsstudie wordt nu de volgende stap gezet. Alle deelne mers tekenen binnenkort een convenant ten teken dat ze samen met de gemeente bereid zijn het mfc daadwerkelijk te realiseren. Momenteel zijn er dertien part ners. Aanvankelijk bestond er veel scepsis over de hoge huurprijzen. Daarom is gekozen voor een huur per dagdeel in plaats van een vaste huurprijs. Navraag in de regio leert dat vergelijkbare accommo daties een huur van 15 tot 25 euro per dagdeel vragen. Venray rekent in de exploitatie met een gemid delde huur van 18 euro per dag deel. De hoogte is afhankelijk van de grootte van de ruimte. Het Raayland College maakt eveneens gebruik van de nieuwe sporthal. De Volksuniversiteit en sterrenwacht Ceres vallen ook onder 'educatie'. Er komen vier muziekverenigingen: MMSK St. Petrus Banden, harmonie Euterpe, zangers van St. Frans en schutterij 't Zandakker en gilde St. Jan. Tae- kwondoclub Tong II, de judover eniging en de Rooyse VK zijn de deelnemende sportclubs. Op de valreep hebben de gezamenlijke bridgeverenigingen zich ook aan gemeld. Gymvereniging St. Christoffel is afgehaakt. De investering voor een turnhal bleek niet haalbaar. Eerder vielen het Lokaal Historisch Plat form en oefentherapie Cesar af. Omroep Venray en jongerenclub V-kick krijgen wel in het gebouw onderdak. De nieuwe sporthal, de derde in Venray, en een nieuw jeugd- en jongerencentrum vormen de hoofdmoot van het gebouw. Voor beide projecten is al een krediet beschikbaar. Om de financiering rond te krijgen, is ook rekening gehouden met de verkoop van vrijkomende panden. Zoals het jongerencentrum aan de Hoen derstraat en het gebouw van de voormalige Dr.Poelsschool dat nu onder meer gebruikt wordt door de lokale omroep en de zangers van St. Frans. Ook de bouw van kantoren voor niet-commerci- ele gebruikers moet het plaatje rond maken. Er zijn al gesprekken gevoerd met de politie, Wonen Venray en zorginstellingen. Er komt aaneengesloten bebou wing vanaf de bestaande sporthal De Wetteling. Tot aan de rotonde Leunseweg-Zuidsingel. In deze hoek mag een pand van vier bouwlagen komen. In de commissie Maatschap pelijke Diensten riep het mfc nogal wat vragen op. Ton Teeu- wen (CDA) beet de spits af en had haar vragen op twee kantjes van tevoren bij wethouder Emonts ingediend. Met de komst van een jongerencentrum, een sporthal als evenementenhal en enkele muziekverenigingen zal er flink geïnvesteerd moeten worden in geluidswerende maatregelen.Teeu- wen wees niet alleen op geluids overlast voor andere gebruikers, maar ook voor de bewoners aan de zuidkant van Venray. Het CDA ziet risico's zoals het mogelijk afhaken van partijen. Teeuwen vreest dat het mfc ten koste gaat van andere initiatie ven. "We hebben de indruk dat alles op alles wordt gezet om uit vele subsidiepotten geld te ver zamelen om het financieel rond te krijgen. Wordt niet alles in het mfc gestopt zodat er niets voor andere projecten overblijft?", vroeg Teeuwen zich af. Ze merkte op dat de dorpen accommoda ties kunnen vergeten. Het initia tief voor een sporthal in Leunen krijgt geen kans van slagen. De gemeente zegt dat dorpen en wij ken alleen accommodaties krij gen die bestemd zijn voor 'eigen' gebruik. Zo zal er in de nieuwe wijk Brabander bijvoorbeeld wel een gymzaal komen bij de nieuwe basisschool. Maar alle dorps- en wijkenoverstijgende accommoda ties behoren een plek te krijgen in het mfc, vertelde wethouder Emonts. Ton Teeuwen vond het positief dat met de komst van het Raayland College het gebouw ook overdag in gebruik is. Martien Wijnhoven (Samenwer king) was eveneens blij met de toezegging van het Raayland Col lege. De school wilde eerst in zee gaan met Gilde Opleidingen, maar keerde daar onlangs op terug. De directie koos toch voor leslokalen voor het vmbo aan de overzijde van de Zuidsingel. "De geluiden worden steeds positiever", merkte Wijnhoven tevreden op. Samenwerking plaatste kanttekeningen bij de exploitatie, de huur en de opzet van de horeca."Essentieel is dat de doelgroepen zich ermee kunnen identificeren. Waar ligt het breek punt?" wilde Wijnhoven weten. Elly van Dijck (PvdA) vindt het van belang dat het jeugd- en jon gerenwerk een eigen plek krijgt in het mfc. Ze wees op de soci ale samenhang tussen de diverse gebruikers. De PvdA is voorzichtig optimistisch. "Het is geen sinecure om de planning van de ruimtes en het beheer goed te regelen", aldus Van Dijck, die liever zag dat in plaats van een convenant een contract met de toekomstige gebruikers wordt gesloten. "Dat is juridisch sterker en het kan risi co's voorkomen." Wim Buys (WD) was enthou siast. Hij sprak over een parade paardje voor Venray. Linda Weijs (SP) wees op het bestaande contract met ESG, dat de binnen sportaccommodaties exploiteert. "Het is niet handig dat dit con tract moet worden afgekocht. Met langlopende contracten ben je ook minder flexibel in de toe komst", vindt Weijs, die wees op de risico's als verenigingen zich alsnog terugtrekken. Leo Everaerts (Lokaal Aktief) had weinig woor den nodig. "We zijn positief. Dit heeft Venray hard nodig." Wethouder Mathieu Emonts (PvdA) ziet een meerwaarde in het samenbrengen en de ontmoe ting tussen de diverse deelnemers. Momenteel zitten alle verenigin gen in afzonderlijke locaties ver spreid over Venray. "Met de komst van het mfc zullen ze meer samen gaan doen", denkt Emonts, die het gebouw ruimtelijk goed inpasbaar acht. "Ook in een goede geluids isolatie is voorzien." In het jonge rencentrum krijgt de groep van 12 tot 16 jaar een eigen onderkomen. Daarmee komt de tijdelijke loca tie in de kelder van basisschool Coninxhof straks te vervallen. De wethouder meldt dat er sowieso een nieuwe sporthal plus een nieuw jongerencentrum moet komen. "Ook als het mfc alsnog afketst. Ik ben daarom blij met het besluit van Raayland College. De komst van educatieve functies biedt veel meer mogelijkheden." Emonts wil dat voor de raadsver gadering van 20 juni alle partijen het convenant ondertekenen. Hij vindt een contract nog een brug te ver. "In het convenant spreken de partijen een intentie uit. Het heeft geen juridische consequen ties. Het dient puur voor de haal baarheid. De verenigingen binden zich nog niet definitief. Want voor een contract zijn er momenteel nog te veel open vragen. Zoals de hoogte van de huur en de groot te van de ruimtes. Dat moet nog allemaal worden uitgewerkt in de ontwerpfase. Maar uiteindelijk moet het wel leiden tot een con tract." Emonts wijst erop dat de komst van het mfc een andere instelling van de verenigingen eist. "Er verandert nogal wat. De eigen identiteit moet plaatsmaken voor een meerVenrayse identiteit." De wethouder toont zich optimistisch. "Gezien de laatste reacties. Het breekpunt zal de verhouding tussen de kosten en het maatschappelijk nut zijn. Het is aan de gemeenteraad daar een oordeel over uit te spreken." Bart en Marijke Veldpaus over Helpende Handen (2) Discussie over platteland De Vereniging Kleine Kernen Limburg (VKKL) houdt op zater dag 10 juni van 10.00 tot 15.00 uur het eerste PlattelandsParlement Limburg in gemeenschapshuis De Zaal in Griendtsveen. Gouverneur Frissen en verschillende gedepu teerden gaan in gesprek met ver tegenwoordigers van dorpsraden. Namens de gastgemeente Horst aan de Maas heet burgemeester van Rooij alle deelnemers wel kom. Met het PlattelandsParlement Limburg wil de VKKL de afstand tussen dorpen en de provincie verkleinen. Dorpsraden en andere initiatiefgroepen hebben in eerste instantie vooral contacten met de gemeente. De provincie komt nog niet snel in beeld. Dorpen lopen echter geregeld tegen knelpunten aan waarmee ze bij de gemeente niet verder komen en waarbij de provincie wel een oplossing zou kunnen bieden. De provincie heeft namelijk een grote invloed op het leven op het platteland en in de dorpen. Andersom bepalen de dorpen voor een groot deel het karakter van de provincie Lim burg. Een goede wederzijdse ver standhouding en kennis van zaken is daarom van belang.Tijdens deze dag wil de VKKL de dialoog tus sen dorpen en provincie op gang helpen. Het PlattelandsParlement draagt zo bij aan verbreding en verdieping van de contacten tus sen dorpen en de provincie. De VKKL zal daaraan ook in de toe komst nadrukkelijk aandacht blijven besteden. De VKKL wil deze zaterdag de afspraken met de provincie vastleggen in een dorpsakkoord. Het gaat daarin onder andere over een provinciaal kleine kernen beleid, ruimte voor woningbouw in de dorpen en één regionaal aanspreekpunt van de provincie voor de dorpen met vra gen en ideeën.Tevens wil de VKKL een jaarlijks terugkerend overleg tussen vertegenwoordigers van de dorpen en de provincie. Daar naast zorgt de VKKL er voor dat de uitkomsten ook terechtkomen bij de Twee Kamer en de regering. Hiervoor wordt in 2007 het lande lijke PlattelandsParlement georga niseerd. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven via vkkl@synthese. nl. of via tel.(077)3978503. Kijk voor meer informatie op www.vkkl.nl. Mishandeling In de nacht van zondag op maandag is een 17-jarige man uit Venray bij een discotheek aan de Brink in Sint Anthonis aangehou den voor mishandeling van een 15-jarige jongen uit Vierlingsbeek. De verdachte meende dat het slachtoffer een vriendin van hem lastig hadgevallen en gaf hem om die reden een klap. Het slachtoffer liep daarbij een gezwollen lip op. De verdachte is na verhoor weer in vrijheid gesteld. Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenoverleg Venray houdt op maandag 12 juni vanaf 20.00 uur een vergadering in gemeenschapshuis Gelderkoel in Heide. Roeland Cleuren van Wonen Venray spreekt tijdens de bijeenkomst onder meer over het woningtoewijzingsbeleid. Verder staat op de agenda de verkiezing van de voorzitter van het dorpsra denoverleg. Themacafé In café-zaal De Evenaar in Venray wordt op donderdag 22 juni een themacafé over het onderwerp Op jezelf wonen gehouden. De formule van het themacafé slaat zo goed aan dat is besloten om in navolging van het themacafé Venlo ook in Venray te beginnen. Het is een café waar mensen met een lichte verstandelijke beperking bij elkaar komen om samen te praten over onderwerpen die hen bezig houden. Het themacafé, dat eens per twee maanden plaats vindt, is bedoeld voor alle mensen met een lichte verstandelijke beper king van boven de achttien jaar die op zichzelf wonen en daarbij al of niet begeleiding krijgen. Op jezelf wonen, hoe gaat dat? Hoe regel je je zaakjes? Wat moet je allemaal kunnen? Er zijn grappige toneelstukjes om het thema in te leiden. Bezoekers komen vooral zelf aan het woord en kunnen vra gen stellen aan een deskundige, iemand die mensen helpt bij het zelfstandig wonen. De bijeen komst begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Meer informa tie is te verkrijgen bij Marion Col- bers van MEE Noord en Midden Limburg via tel. (077)3961515. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord en Midden Limburg. Bij de voorbereidingen zijn steeds ook enkele mensen met een licht verstandelijke beperking betrok ken. Vergadering primair onderwijs De Stichting Primair Onderwijs in Venray en regio houdt op don derdag 15 juni vanaf 20.30 uur een vergadering op SBO Focus in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Iedere inwoner van Venray kan het openbare gedeelte van de vergadering bezoeken. Opgeven kan via tel. (0478)516215. Er komt in de gemeente Venray geen agrohotel voor de vestiging van buitenlandse seizoenarbei ders. Daarmee komt het college terug op het besluit van een jaar geleden. B en W waren toen druk op zoek naar een geschikte loca tie voor een Polenhotel. Er ont stond vooral in Smakt grote ophef toen burgemeester Waals het leeg staande klooster als een mogelijke locatie aanwees. Wethouder Teu- nissen (Lokaal Aktief) verklaarde meerdere en betere alternatieven in Venray achter de hand te heb ben. De zoektocht is inmiddels gestaakt, zo liet burgemeester Waals dinsdag weten. "Vanwege een te grote maatschappelijke weerstand. We moeten luisteren naar de burgers. We hebben het probleem onderkend. We zoe ken naar huisvesting die sociaal beheersbaar en acceptabel is." In de gemeente Venray moet onderdak worden gezocht voor circa 700 werknemers. Wethouder Teunissen zei dat Venray kiest voor kleinschalige opvang. "Het wordt zeker geen massaal gebouw. We willen de werknemers spreiden over de regio. We onderzoeken momenteel de mogelijkheden", aldus Teunissen die geen concrete voorbeelden wilde noemen. Tijdens de algemene leden vergadering deze week heeft na een lange voorbereiding de nieuwe structuur van het bestuur van de Rabobank defi nitief vorm gekregen. Een van de gevolgen is dat de leden van de bank met de installatie van een ledenraad nu meer directe invloed op het beleid hebben dan ooit tevoren. "En terecht", meent Jan Vinken- vleugel, beoogd voorzitter van de Raad van Bestuur, "want ledeninvloed en ledenzeggen schap is in onze coöperatie de altijd bovenliggend waarde." Overigens maakt het besluit van de ALV akkoord te gaan met de nieuwe structuur de weg voor de definitieve benoeming van Jan Vinkenvleugel als voorzitter van de Raad van Bestuur vrij. Net als de benoeming van zijn drie beoogde collega's in de Raad van Bestuur: Willie Koonings als direc teur Bedrijven, Peter Swinkels als directeur Bedrijfsmanagement en een directeur Particulieren waar van de naam nog niet bekend is. Jan Vinkenvleugel: "Voordeel van een Raad van Bestuur is de gedeelde verantwoordelijkheid en daarmee ook een grotere garantie voor continuïteit. Bovendien is het goed dat zowel de belangen van bedrijven als die van particulieren op directieniveau vertegenwoor digd zijn." Het toezicht op de manier waarop de Raad van Bestuur lei ding geeft aan het bankbedrijf is sinds 6 juni in handen van een - wettelijk voorgeschreven- Raad van Commissarissen. De Raad van Commissarissen gaat bestaan uit: de heren Eric Houben, Piet Jacobs, Henk van der Pas, Mark Pijnen borg, Toon Teeuwen, Marcus Ger- rits en mevrouw Gerrie Swinkels. De Raad van Commissarissen is nu nog benoemd door de Algemene Ledenvergadering maar in de toe komst is dat een bevoegdheid van de Ledenraad. De ledenraadsle den, aangezocht op basis van een zo goed mogelijke representatie van het ledenbestand, worden in de toekomst op hun beurt tijdens afdelingsvergaderingen gekozen door de leden. De Ledenraad heeft een afdeling Particulieren en een afdeling Bedrijven. De nieuwe structuur is bekend onder de naam directiemodel. Vooruitlopend op de installatie heeft de ledenraad al een half jaar proefgedraaid. Jan Vinkenvleugel: "De ervaring is dat de inbreng van de leden via de ledenraad zeer indringend is. Er is intensief gesproken over de verslaglegging over 2005, de jaar- en activiteiten planning 2006 en de begroting 2006. De leden kwamen dichter bij het beleid van de bank dan ooit. Bij zaken als onze opstelling naar de markt, producten, dien sten, doelgroepen, kostenontwik keling en onze interne organisatie. Bij typische klantenbelangen als openstelling, privacy en service. Bij een altijd hot item als de nieu we naam van de bank en bij de intensivering van onze samenwer king met Rabobank Maashorst op het terrein van agrarische advise ring. Dat dwong het management en de toezichthouders scherper te zijn dan ooit. Dat is een prima ontwikkeling. Ook omdat daar mee het draagvlak voor ons beleid en de uitvoering ervan groter is dan ooit. Ik zeg dat overigens zon der afbreuk te willen doen aan de inbreng van de klankbordgroepen en de algemene ledenvergadering. Via de nieuwe ledenraad hebben de leden gewoon formeel een sterkere positie." CIJFERS Tijdens de vergadering kon Jan Vinkenvleugel over 2005 cijfers in de lijn van 2004 presenteren. Jan Vinkenvleugel: "Goede cijfers dus, maar helemaal tevreden zijn we niet. We hebben onze begroting niet gehaald. We wilden naar een bedrijfsresultaat van 8,5 miljoen plus en het werd net als in 2004 7,5. Belangrijkste oorzaak was de moordende concurrentie op de hypotheekmarkt. En dan met name dat we de productiecapa citeit niet snel genoeg konden afstemmen op de enorme vraag en de haast die mensen hadden. En dat kost toch wel wat markt aandeel. In 2006 verwachten we weer een normale ontwikkeling van de groei en van de winst. De samenvoeging met Well-Wellerlooi zorgt bovendien voor een extra groei van ongeveer 8%. Op de jaarvergadering werd door de leden goedkeuring gege ven aan de voorgestelde naam- wijziging. Per direct verandert de naam van de bank in 'Rabobank Venray'. Jan Vinkenvleugel: "De huidige naam werd door zowel klanten als medewerkers als onpraktisch ervaren. In spreek taal werd de naam meestal niet gebruikt. Aanleiding voor deze wijziging was de toevoeging van de dorpen Well en Wellerlooi aan het werkgebied van de bank. De naam 'Rabobank Venray Meerlo- Wanssum' was daarom niet meer volledig. Daarnaast was bij de invoering van de naam tijdens de fusie in 2001 al aangegeven dat de naam geëvalueerd zou worden. Een geschikt moment hiervoor was nu aangebroken. De nieuwe naam 'Rabobank Venray' is gemak kelijk, eenvoudig en duidelijk voor iedereen." Wordt uw site gevonden door uw doelgroep? Haalt u voldoende business uit uw website? Nee? Met Flyers Internet Communicatie haalt u meer uit uw website door: Een aansprekend ontwerp Communicatieadvies Business monitoring Content Management Systemen Zoekmachine marketing Interesse? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie Grootdorp 89 5815 AN Merselo-Venray www.flyers.nl 0478-546293 - info@flyers.nl |U Na twee maanden verblijf en werken in Udavum Karangal (India) en daarna een fantasti sche reis door Birma, China en Cambodja zijn Bart en Marijke Veldpaus weer teruggekeerd in Venray. "De tijd is voorbij gevlogen. Wij hebben en grote uiterlijke en innerlijke reis gemaakt. Het zal nog even tijd nodig hebben om alles een plek in ons leven te geven. Samen kijken wij dankbaar, tevreden, verrijkt en gezond terug op een geweldige tijd", aldus Bart Veldpaus. In een serie artikelen vertellen Bart en Marijke Veldpaus over hun ervaringen. Vandaag deel 2: over hun ervaringen in India. "Het project Helpende Handen ligt net buiten het centrum van Thiruverkadu, een van de kleine dorpjes in de buurt van de mil joenenstad Chennai. 's Avonds, na ons werk, liepen we meestal via Thiruverkadu naar ons Guest house. In het centrum staat een in de wijde omgeving bekende en voor Hindoes erg belangrijke tempel. Het geloof neemt in het dagelijks leven van de mensen een belangrijke plaats in. Tegen over de tempel staan allemaal kleine kraampjes met prachtige bloemenkransen, kaarsen, kokos noten, rijst en ander offerwaar. De arme verkoopsters zitten in lotus- zit tussen hun koopwaar. Elke dag is het hier, tot laat in de avond, een drukte van jewelste. De Indiase vrouwen dragen mooie gekleurde sarees en geurige bloemen in het haar. De hindoepriesters lopen half ontbloot met wierook en lichtjes tussen de gelovigen om ze te zegenen. Hier zie je India op z'n kleurrijkst. Ook zie je veel bedelaars; oude mensen, invaliden, psychisch zieken en moeders met treurig kijkende kinderen en in lompen gehulde bedelende kinderen, die meestal tientallen meters met ons meelopen en steeds maar weer om geld vragen en ondertussen met de hand een eetgebaar maken en ons aan de mouw blijven trek ken. De door de hindoepriesters, tijdens een van de vele ceremo nies, stuk gegooide kokosnoten worden gretig door deze arme mensen van straat gegrist. Aan deze situaties kunnen wij maar moeilijk wennen. Vaker zijn we in verwarring geweest. India is een land met té grote tegenstellin gen. Een kleine groep mensen is zeer en zeer rijk, een grote groep behoort tot de middenklasse, maar veel mensen zijn erg arm en leven in erbarmelijke omstandig heden. Hoe de mensen ook gepro beerd hebben ons hun visie uit te leggen (over karma en reïncar natie), wij willen en kunnen het maar moeilijk of niet accepteren. Wij gaan er vanuit dat dat alleen mogelijk is als je in India geboren bent. Dwars door alles heen zie je overal loslopende koeien en buf fels. Ze staan of liggen daar waar het hun uitkomt. Niemand jaagt ze weg. De koe is heilig voor de Hin doe. Iedereen neemt het zoals het is. Verdrietig maar ook vies om te zien, zijn de vele schurftige slecht uitziende honden." SPONSORING "Dat was even een uitstapje naar de omgeving van het project. Udavum Karangal is een groot opgezet project met een veelheid aan doelgroepen. Dagelijks gingen we naar bijna alle afdelingen. Even praten met de vrijwilligster, even een aai over de bol of knuffel voor de kinderen. Tijdens ons verblijf hebben wij ons vooral op de spas tisch verstandelijk gehandicapte kinderen gericht. In India is het niet, zoals bij ons, vanzelfsprekend dat deze kinderen ontwikkelings mogelijkheden aangereikt krijgen. Doordat ze bijvoorbeeld bijna geen fysiotherapeutische behan delingen krijgen, zie je bij veel kinderen (ernstige) vergroeiingen. In de meeste gevallen worden zij door hun families niet geaccep teerd en verstoten. Vanuit Hindoe gedachte hebben zij in een vorig leven iets verkeerds gedaan. Geluk kig worden ze in UK opgevangen en liefdevol verzorgd. Maar ook hier is nog weinig aandacht voor hun individuele mogelijkheden. Wat dat betreft kunnen wij met onze Nederlandse inzichten nog veel goeds brengen. Dat zal zeker tijd nodig hebben, want er zal een mentaliteitsverandering op gang moeten komen. Ze zijn heel zorg zaam, maar ze zijn helemaal niet gewend om vanuit onze visie naar deze kinderen te kijken. We heb ben hierover goede inhoudelijke gesprekken gehad met Steven Vidyaakar. Hij staat helemaal ach ter onze ideeën, zeker ook omdat hij twee jaar geleden goed heeft rondgekeken in twee Nederland se instituten (de Wendel en Bron- laak) en daar gezien heeft wat er allemaal mogelijk is. Pas als hij er achter staat, heeft die verandering pas echt een kans van slagen. Voor ons als sponsororganisatie zal dit ook consequenties heb ben. Al hoewel het idee nog naar Indiase begrippen verder uitge werkt moet worden, lijkt het ons een goede zaak om deze groep kinderen te gaan sponsoren. Met dit sponsorgeld kunnen dan die Steenstraat II6 Boxmeer Tel:0U85-572U7l teakhouten tuinmeubelen showroommodellen Van Deursen Bloemencentum materialen aangeschaft worden die voor deze groep nodig zijn; zoals goede bedden en speelma- trassen voor op de grond, een buiten speelgelegenheid, rolstoe len en niet te vergeten inconti- nentiemateriaal. Dat is erg duur en wordt daarom nauwelijks of niet gebruikt. Nu zijn de kinderen vaak nat, waardoor het niet uit nodigend is ze op te pakken en te knuffelen. Bovendien kunnen er van het sponsorgeld materia len aangeschaft worden die van belang zijn voor dat ene specifieke kind, zoals; een aangepast bed en of rolstoel, aangepaste schoenen, een bril, etc. Ook willen we kijken of er professionele krachten door ons gesponsord kunnen worden (salaris, opleiding) die nodig zijn om deze kinderen te begeleiden en te behandelen. Te denken valt aan z-verpleegkundigen, een fysio therapeut, een ergotherapeut, een logopedist,activiteitenbegeleiding, een leerkracht, e.d. Een niet onbe langrijk voordeel is dat de huidige vrijwilligers in deze opzet overdag meer vrij krijgen en niet zeven dagen in de week, 24 uur per dag in touw hoeven te zijn. In de tijd dat de kinderen thuis zijn hebben zij dan hopelijk meer energie over om naast de verzorging en bege leiding met de kinderen te spelen. In de andere uren kunnen zij het gebouw schoonmaken en andere huishoudelijke werkzaamheden verrichten. Ook is het van belang, voor deze vooral jonge vrijwillig sters, dat zij tijd en energie over hebben om aan hun eigen ontwik keling te werken, zoals scholing, ontspanning, hobby's. Grote plan nen voor de toekomst. Wij willen Bart en Marijke Veldpaus hiel den zich tijdens hun verblijf in India vooral bezig met spastisch en verstandelijk gehandicapte kinderen. ons voor dit plan graag blijven inzetten om voor deze kinderen en volwassenen betere omstan digheden te creëren. Daarom zijn we nu op zoek naar sponsors voor juist deze zwaar gehandicapte mensen. Hopelijk kan Udavum Karangal op uw steun rekenen." Voor meer informatie: www. helpendehanden.info. U kunt ook altijd bellen, telefoon 0478-510998 of 06-22555615. huishoudelijke, persoonlijke en gespecialiseerde verzorging verpleging vrijwillige thuishulp zorgboerderij hulp op afroep dagvoorziening consultatie voor senioren zorg tv www.thuiszorgnoordlimburg.nl 'Meerwaarde voor clubs' We willen en kunnen het niet accepteren" ooh,c' 'nfernet Cotnm veldstraat 5. Deurne, 0493-312102 www.bloemendeume.nl

Peel en Maas | 2006 | | pagina 7