Autoverkopen gestegen Skoda Roomster: ruimte wonder BRAUCKMANN Een tien voor ruimte Nieuwe vijfdeurs Opel Corsa Hyundai lanceert Accent in 3- en 4- deurs variant Autoruit stuk? CUPPEN VAKGARAGE PEEL EN MAAS Donderdag 8 juni 2006 - Pagina 20 De Hulst 23 - 5807 EW Oostrum Tel. (0478) 51 19 33 In mei zijn 41.354 personenauto's op kenteken gezet. Vergeleken met dezelfde maand van 2005, toen er 37.132 auto's werden geregistreerd, is dat een stijging van ruim 11 procent.Tot eind mei zijn er in 2006 in totaal 238.233 personenauto's verkocht.Ten opzichte van 2005 is dat een plus van 4 procent (228.812). Best verkochte merken in de maand mei 2006: Renault (4.201), Volkswagen (4.001), Opel (3-574), Ford (3.448) en Toyota (3-300). Best verkochte model in de maand mei 2006: Renault Scenic (1.141), Ford Focus (1.126), OpelAstra (1.097),Volkswagen Golf (1.078), Peugeot 307 (1.046). Onderhoud, reparatie en APK van alle merken auto's. Voorzien van de modernste apparatuur, voor perfect onderhoud tegen een scherpe prijs. Zuivelweg 2d - 5809 EA Leunen lel. (0473) 51 40 531ax.(0478) 51 49 93 email: autobedrijlcuppen@planet.nl IK! BOVAG Adverteren op deze pagina? Bel: 0478-582727 en maak een afspraak De Hyundai Accent is nu niet alleen kwalitatief nog beter, vei liger betrouwbaarder en duurza mer geworden, maar ook nog eens voorzien van een fris, vrolijk en eigentijds design. Gebleven is de prettige prijs. De Hyundai Accent 4-deurs arriveert begin juni bij de dealer en is verkrijgbaar vanaf 12.495,-. De Accent 3-deurs arri veert na de zomer. De vanaf prijs van dit model bedraagt 11.995,- De nieuwe Hyundai Accent zit boordevol innovatieve ideeën, verbeterde technologie en voor zieningen die het comfort ten goede komen. Het royale interieur van de Accent behoort zelfs tot de ruimste in zijn klasse. De Hyundai Accent is ook stijl voller dan ooit tevoren. In het lichte, ruime interieur zijn het dashboard, de portierpanelen en de stoelbekleding afgewerkt in smaakvolle kleurencombina ties. De knoppen en schakelaars zitten op de juiste plaatsen wat het gebruiksgemak vergroot en ook het instrumentarium is over zichtelijk en duidelijk afleesbaar. Bovendien is Hyundai Accent voorzien van comfortabele stoe len, talloze ruime opbergvakken en zijn er hoogwaardige materia len gebruikt. De nieuwe motoren hebben een grote inhoud gekregen en zijn nu sterker en zuiniger. De 1.3i ben zineversie heeft plaats gemaakt voor motoren met een inhoud van respectievelijk 1.4i en 1.6i. Deze motoren combineren uitstekende prestaties met een efficiënt brand stofverbruik en lage emissies. De 1.4i CWT motor heeft 97 pk/71 kW en een koppel van 125 Nm. De 1.6i CWT heeft 112 pk/82 kW en een koppel van 146 Nm. Beiden motoren zijn lever baar in de hatchback en de sedan en kunnen ook alle twee worden gekoppeld aan een 4-traps auto matische transmissie of de hand- geschakelde transmissie met 5 versnellingen. De topsnelheid bedraagt res pectievelijk 177 km/u voor de 1.4i-versie met manuele transmis sie (168 km/u automaat) en 190 km/u (176 km/u voor de auto maat) voor de eveneens handge- schakelde 1.6i CWT. De sterkste motor sprint in 10.2 seconden (automaat 12.0 sec.) van 0 naar 100 km/u. Het gemiddeld gecom bineerd verbruik van de Hyundai Accent met 1.4i motor gekoppeld aan een handgeschakelde versnel ling bedraagt in de sedan slechts 6,2 liter op 100 km. De nieuwe Hyundai Accent is voor beide varianten zeer com pleet uitgerust. Het instapmodel, de ActiveVersion, heeft onder meer: elektrische stuurbekrachti ging (MDPS), een in hoogte ver stelbaar stuurwiel en een in hoog te verstelbare bestuurdersstoel, twee airbags, ABS met EBD en centrale portiervergrendeling. De sedan heeft daarbij ook nog een premium instrumentarium gekre gen met een boordcomputer. De DynamicVersion voegt daaraan toe airconditioning en elektrisch bedienbare ramen. De 3-deurs variant heeft bovendien elektrisch bedienbare en verwarmbare bui tenspiegels, afstandsbediening voor de centrale deurvergrende ling, een alarmsysteem en mist lampen voor. De Skoda Roomster, de bijzon der slimme vierde modellijn van hetTsjechische automerk, staat dit najaar bij de Nederlandse Skoda- dealers. Deze nieuwkomer is ide aal voor jonge gezinnen, die een slimme ruimtewagen zoeken. De vanafprijs wordt 16.240 euro (incl. BTW/BPM) voor de Roomster 1.2 12V met 47 kW De Skoda Roomster is een prak tische en veelzijdige vijfzits perso nenauto voor alledaags gebruik. Binnen compacte buitenmaten (4,21 m lang, wielbasis 2,62 m) biedt hij verrassend veel ruimte (bagagevolume van 450 tot 1780 liter) en een grote flexibiliteit op het punt van indeling van zitplaat sen en bagagemogelijkheden. Zo kan de klant de Roomster pre cies aanpassen aan het gewenste gebruik. Bovendien, en dat is uniek voor zo'n praktische auto, is de Roomster modern en repre sentatief om te zien en rijdt hij net zo prettig als een normale perso nenauto. Daarmee is de Roomster een overtuigend voorbeeld van de 'Simply Clever' merkfllosofie van Skoda: 'meer auto voor hetzelfde geld'. De Roomster wordt vol gens strenge kwaliteitsnormen gebouwd in een uiterst moderne fabriek in hetTsjechische Kvasiny. Hij wordt eind dit jaar leverbaar in vier uitrustingsniveaus, maar liefst acht verschillende interieurkleu- ren en veertien verschillende lak- tinten, waarvan drie nieuwe. Op motorgebied is er keuze uit zes varianten: drie benzinemoto ren en drie diesels. Als benzine motoren komen er de 1.2 12V met 47 kW een 1.4 16V met 63 kW en een 1.6 16V met 77 kW (die laatste ook leverbaar met een 6-traps tiptronic). Als diesels komen er een 1.4 TDi met 51 kW een 1.4 TDi met 59 kW en een 1.9 TDi met 77 kW De twee sterkste diesels zijn tevens, op verzoek, af- fabriek leverbaar met diesel-parti kelfilter. APK station voor alle merken. Benzine LPG Diesel incl. roetmeting Afspraak niet nodig, klaar terwijl u wacht! Peel en Maas autotest: Nissan Note Tekst en foto's: Henk Lammen Ruimte en een grote inzet baarheid. Dat is wat de nieuwe Nissan Note de klant moet bieden. Met enkele leuke ont werpdetails verrast de Note al op voorhand. Maar is dat genoeg om de concurrentie aan te gaan met bijvoorbeeld de Opel Meriva of de Ford Fusion? Peel en Maas-redac teur Henk Lammen ging de uitdaging aan om de Note op alle punten te beoordelen. De Note heeft wel iets weg van zijn grote broer, de Murano. Vooral de neus vertoont gelijkenis en ook de 'surftail', die Nissan op de Almera introduceerde, is terug te vinden in de daklijn van de kleine Japanner. Na de B-stijl loopt de lijn af, om ter hoogte van het achter ste zijruitje weer als een skischans het luchtruim te zoeken. De auto krijgt een dynamisch accent door de boemerangvormige achterlich ten die ver over het dak doorlo pen. Voor het overige moet je van de Note geen buitensporige, speel se vormen verwachten want bij de totstandkoming van de koets- vorm stond vooral functionaliteit en ruimte op het eerste plan. De jonge generatie van het Opel-gamma heeft er een nieuwe telg bij, de gloednieuwe vijfdeurs Corsa. In lijn met de designfilo sofie die Opel reeds met succes tot uiting bracht bij de Astra en de Astra GTC, verschilt dit model sterk van de driedeurs versie.Ter wijl de coupéachtige driedeurs een stoutmoedig sportief karakter heeft, maakt het vijfdeursconcept de Corsa tot een ideale gezins- en vrijetijdsauto. De twee Corsa-modellen heb ben hun eigen, unieke persoon lijkheid, maar beide bieden ze de grotere interieurruimte, het wendbare chassis en het opmer kelijk hoge kwaliteitsniveau van de nieuwe generatie. Bovendien hebben zij intelligente vonds ten gemeenschappelijk zoals het flexibele, geïntegreerde 'FlexFix'- draagsysteem aan de achterzijde, dat in combinatie met de nieuwe Corsa een wereldpremière is op een productiemodel. Met een flexibel draagsysteem dat volledig in de achterbum per van de Corsa geïntegreerd is, stelt Opel een nieuwe norm wat flexibiliteit aan de buitenzijde betreft. Dit nadat het merk eerst al de maatstaf voor flexibiliteit in het interieur had bepaald, met het 'Flex7'-stoelsysteem van de Zaflra. Het volledig uittrekbare 'FlexFix'-systeem biedt geïnte greerde functionaliteit, zodat geen extra onderdelen meer moeten worden gemonteerd, gedemon teerd of opgeborgen. De nieuwe drie- en vijfdeurs Corsa-modellen gaan in wereldpremière op de Bri tish International Motor show in Londen (20 - 30 juli). De nieuwe Corsa kan vanaf 18 juli besteld worden, en zal bij de dealerbedrij- ven beschikbaar zijn vanaf okto ber 2006. De Hyundai Accent is een vertrouwd en plezierig stu rend succesnummer voor mensen die voor een relatief lage prijs in een duurzame, veilige, betrouwbare en zeer complete auto willen rijden. Deze karaktervolle allrounder is nu volledig vernieuwd. mappen in het handschoenen vak, terwijl in het middenconsole munten, cd's en zelfs twee flesjes frisdrank een plaatsje kunnen vin den. Op het dashboard zit nog een vakje, met klep, waar bijvoorbeeld de mobiele telefoon uit het zicht van grijpgrage vingers opgebor gen kan worden. PRETTIG Autobedrijf Hansen in Venray stelde als testmodel de Nissan 1.6 First Note ter beschikking. Met een prijskaartje van ruim 19.000 euro. Deze vijfdeurs hatchback met een 1.6 liter en 110 paar- autobedrijf De Nissan Note maakt gebruik van het platform van de Micra, maar de nieuweling heeft een beduidend langere wielbasis. De voor- en achterwielen van de ruim vier meter lange Note staan pre cies 2,6 meter uit elkaar. Daarmee creëert de Japanner een interi eurruimte om u tegen te zeggen. Met een lengte van iets meer dan 1.70 meter ben ik niet de langste testrijder en dat is te merken ook. Bij het instappen moet ik de voor- stoel meteen een heel eind naar voren schuiven. Tussen het dak en mijn hoofd past nog ruimschoots de officiële wk-voetbal van Adidas en dat betekent dat bestuurders van een meter of twee lengte ook moeiteloos achter het stuur plaats kunnen nemen. Met de voorstoel in bijna de voorste stand biedt de Note voor de achterpassagiers een zee van ruimte, maar ook als de stoel een stuk naar achteren wordt geschoven, blijft de ruimte meer dan acceptabel. Wat heet, ook dan kunnen de mensen op de achterbank met gemak hun benen kwijt. Al moet de verschuifbare achterbank dan wel in de achter ste stand staan. Dat gaat dan wel ten koste van de bagageruimte die dan nog 280 liter te bieden heeft. Met enig verstelwerk kan die Kleine details in het interieur maken de Note tot een aangename reispartner. De boemerangvormige achter lichten geven de auto een dyna misch accent. De Nissan Note biedt met z'n lengte van ruim vier meter een zee van ruimte in bet interieur. ruimte aanzienlijk worden ver groot. Schuif de achterbank zestien centimeter naar voren, dan wordt de bagageruimte met 437 liter al een stuk groter. Klap de rugleu ning daarnaast nog eens neer dan zit je al op 1.332 liter laadruimte. Door de leuning van de rechter voorstoel neer te klappen, kunnen ook voorwerpen met een lengte van 2.40 meter worden vervoerd. Hoe zo praktisch en ruim. Handig is ook de kofferbak. Die heeft een dubbele bodem met stevige vloer platen die zorgen voor een vlakke bodem. Wie meer ruimte nodig heeft kan die platen verwijderen en de diepte in gaan. Aan ruimte dus geen gebrek in de Nissan Note. Hetzelfde geldt voor het interieur dat duidelijk is afgestemd op het gezin. Legio opbergbakken, onder andere in de rugleuningen van de voor- stoelen, die tevens zijn voorzien van klaptafeltjes. Heel geinig is dat het dashboardkastje kan wor den verwarmd en gekoeld zodat uw drankjes altijd op de juiste temperatuur zijn. Naast het dash boardkastje is er verder volop ruimte voor papieren, kaarten en denkrachten sterke motor verrast vanaf het eerste moment. Als ik vanaf Keizersveld meteen de A73 richting Venlo kies, gaat de Note er als een speer vandoor. Heerlijk op de eerste meters, de spurt van 0 tot 100 km/uur moet volgens fabrieksopgave in 10.7 seconden haalbaar zijn. Ik wed dat mijn tijd zeker beter is dan van de heren fabrieksrijders. Ook in het lagere toerentalbereik blijft de Note heerlijk doorrijden zonder de auto echt op zijn staart te moeten trappen. Hij blijft continu op toe ren, maar heeft wel als minder ple zierige bijkomstigheid dat de auto behoorlijk lawaai maakt. Zeker als de Note in de hoogste, vijfde ver snelling staat, kan dit tot irritatie bij de berijder leiden. Maar voor het overige niets dan lof voor de Japanner. Zijn concurrenten zul len wat betreft prestaties een hele kluif aan de Note hebben. En ook de wegligging is formidabel. De auto is voor zijn lengte redelijk hoog en helt meer over, zonder ook maar een moment grip op het wegdek te verliezen. Als ie te Het dashboard van de Japanner is overzichtelijk zonder al te veel poespas. hard gaat, schuift de Nissan vei lig over de voorwielen weg. Ook als je in een (scherpe) bocht het gas loslaat, dan corrigeert de ach terzijde rustig en beheerst. De stuurbekrachtiging is afhanke lijk van de snelheid. Dat is zeker zo prettig. Bij lagere snelheden vergt sturen minder spierkracht, gaat de snelheidsmeter omhoog dan wordt het iets harder werken zonder echter het zweet op het voorhoofd te krijgen. De wielen reageren overigens direct op de handelingen aan het stuurwiel. De Nissan Note is leverbaar in vier uitrustingsniveaus. Van de Pure, het basismodel, de Visia en Acenta tot de meest complete uit voering, deTekna. De standaarduit rusting is in ieder geval al rijk met de verstelbare achterbank, twee airbags, ABS, electrische bedien bare ramen voor, centrale portier vergrendeling met afstandsbedie ning en een in hoogte verstelbaar stuurwiel. Het testmodel, de First Note, is gebaseerd op de Visia en heeft als extra's onder andere een klimaatcontrolesysteem,electrisch bedienbare ramen achter en gro tere wielen. De goedkoopste Note is leverbaar vanaf 15-995 euro. GEEF UW GEZIN DE RUIMTE GUN UZELF EEN NOTE www.glasgarage.nl naar ClasCarage en check uw eigen risico ClasCarage is altijd voordelig. Stationsweg 183, OOSTRUM VEN RAY Tel: 0478 - 56 82 26 Wij repareren of vervangen uw voorruit... NOlE Met de nieuwe Nissan NOTE heeft u eerder ruimte teveel dan te weinig. Want met zoveel praktische, comfortabele en slimme opbergvakken is de NOTE de ideale auto voor actieve gezinnen. Maar ook voor sportieve bestuurders. En zelfs voor economische rekenaars. De NOTE is er namelijk al vanaf 15.995. Dus kom met uw hele gezin naar de showroom en ontdek alle NOTE voordelen. Autobedrijf Hansen B.V. Keizersveld 2, VENRAY Tel.: 0478-55 09 90 SHIFTJamily life

Peel en Maas | 2006 | | pagina 20